امتیاز موضوع:
  • 34 رأی - میانگین امتیازات: 4.15
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

انجمن شبانه روزی

(1396 تير 17، 22:54)خاله شادن نوشته است: ممنون برادر همساده
من از کجا میتونم متوجه بشم چ منابعی باید بخونم؟ مثلا برای درس رفتار سازمانی بین الملل چه کتاب یا مرجعی باید بخونم؟22
کسی میتونه راهنمایی کنه منو؟ 302

برید صفحه آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی   در سایت ای استخدام  سوال کنید از کاربرا و کامنتها رو بخونید دستگیرتون میشه منابع تخصصی 49-2
شايد خوشبختي همين باشد
كه با خودت نگويي :
كاش جايِ ديگري بودم
كارِ ديگري داشتم
يك آدمِ ديگري بودم ... !

53 عاقبتت بخیر همسفر 53
 سپاس شده توسط
آقای مهندس با شرایط روانی و اعتیادی که دارم اصلا وقتش نیست
دعام کنین کار خوبی پیدا کنم

مسابقه تقاشیو یادتون نره
مهلت کشیدن نقاشی کوتاهه
توضیحات تو لینک امضام

[تصویر:  nasimhayat.png]
 سپاس شده توسط
همکار جان تو جمع ضایعم نمی کردی خب Hanghead
ببخشید 

53 53 53

سپاس شده توسط
لطفا این پست رو حتما بخونید و اگه فکر می کنید به کسی کمک میکنه براش بفرستید.
 خیلی برام سوال بود که با وجود مسابقات گروهی به این خوبی چرا خیلی از اعضای کانون شرکت نمیکنن. [تصویر:  hanghead.gif]
تا اینکه فهمیدم علت شرکت نکردن بعضی از کانونیا اینه که شاید در طول مسابقات خراب کنن و نتیجه کل گروه خراب شه. [تصویر:  53258zu2qvp1d9v.gif] 
  کانون بهترین و شاید تنها جای امنی باشه که ما می تونیم در مورد این مشکل مون با هم دیگه هم فکری کنیم و انگیزه بیشتری پیدا کنیم برای ترک [تصویر:  65.gif]
و بی شک یکی از موثرترین  قسمتای کانون،  مسابقات ترک هست که اگه ما اونو از خودمون دریغ کنیم بی شک نه به خودمون و نه به هدف اصلی کانون احترام نذاشتیم، لازم میدونم یبار دیگه هدف کانون رو مرور کنیم:

در ۷فروردین ۱۳۸۷ کانون ترک، از وبلاگ شخصی به نام آقای منهدم گام در دنیای مجازی نهاد،
با هدفی خدایی و آسمانی، برای رهایی همه ی بندگان گرفتار به گناهی بزرگ به نام «خودارضایی»، برای پاکی نهایی و ابدی…پاکی جسم ،روح و ذهن….
اینجا سرزمین نیست، آسمـــــــــــان است. [تصویر:  53.gif]
 تو هدف کانون نوشته برای رهایی از گناهی بزرگ به نام خودارضایی و پاکی ابدی و ننوشته برای دریافت اعتبار و مدال بیشتر ..... [تصویر:  65.gif] 
 من اگه مسابقات شلوغ تر،‌ جذابتر، هم فکری ها بیشتر و درنتیجه پاکی ها زیاد تر بشه خیلی بیشتر خوشحال میشم تا اینکه مدال و اعتبار بهم بدن. [تصویر:  khansariha%20%2856%29.gif] 
من اگه بفهمم مسابقات گروهی تونسته به چند نفر کمک کنه که حتی واسه ی یه روز بیشتر پاک بمونن و بتونم با چهارتا رفیق صحبت کنم  خیلی بیشتر خوشحال میشم تا اینکه چنتا مدال و اعتبار بهم بدن.
همه سرپرستا و افرادی که اینجا کار میکنن و حضور دارن  نهایت هدفشون پاکی اعضا و شاید خودشونه و هیشکی بخاطر مدال اعتبار نیومده کانون.
 خواهش می کنم به خودتون و همه افرادی که برای کانون زحمت میشکن و هدف کانون احترام بگذارید و کاری نکنید که 4سال دیگه حسرت امروز رو بخورید.
  [تصویر:  303.gif]

اگر از میان جهنم می گذری به راهت ادامه بده.

سپاس شده توسط
به نام خدا
پیام بهبودی
"راز تغيير كردن در اين است كه كل انرژی تان را روی ساختن عادت جديد متمركز كنيد، نه روی جنگيدن با عادت قديمی"
شايد خوشبختي همين باشد
كه با خودت نگويي :
كاش جايِ ديگري بودم
كارِ ديگري داشتم
يك آدمِ ديگري بودم ... !

53 عاقبتت بخیر همسفر 53
 سپاس شده توسط
همه خوابن جغد کانون بیداره 65

اگر از میان جهنم می گذری به راهت ادامه بده.

سپاس شده توسط
جغد جغدتر از جغد بسیار است

سپاس شده توسط
بله و جغدی دیگر
دست بالای دست بسیار است
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

سپاس شده توسط
به نام خدا
پیام بهبودی
شهوت افکار و احساساتی غیر منطقی و افراطی است که ما را به سوء استفاده از خود، دیگران و اشیاء برای رسیدن به نیت های خودخواهانه و مخربمان وادار می کند. شهوت در نتیجه ی تحمیل یک نگرش روحانی تحریف شده بر غریزه ی طبیعی مان حاصل می شود. شهوت یک  وسواس_فکری و اشتغال دائم به افکار_جنسی است. ما ناچار به سمت شهوت کشیده می شویم و بارها و بارها لذت کوتاه مدتی را به بهای دردهای طولانی مدت می خریم.
.........................................

وقتش رسیده از این انکار دست برداریم که همه چیز درون ما طبیعی است و ما تنها میل و غریزه طبیعی جنسی مان را تخلیه میکنیم و چیز اشتباهی وجود ندارد!!! ما مخالف غریزه جنسی و موافق سرکوب آن نیستیم تعریف بالا از شهوت نشان میدهد که هر بار خودارضایی چه ضربه بزرگی به روحانیت ما وارد میکند. کافی است به اعماق وجودمان گوش فرا دهیم صدایی آرام میگوید حتی یکبار دیگر هم زیاد است! ما باید متوقف شویم. 53
شايد خوشبختي همين باشد
كه با خودت نگويي :
كاش جايِ ديگري بودم
كارِ ديگري داشتم
يك آدمِ ديگري بودم ... !

53 عاقبتت بخیر همسفر 53
(1396 تير 21، 17:52)همساده نوشته است: به نام خدا
پیام بهبودی
شهوت افکار و احساساتی غیر منطقی و افراطی است که ما را به سوء استفاده از خود، دیگران و اشیاء برای رسیدن به نیت های خودخواهانه و مخربمان وادار می کند. شهوت در نتیجه ی تحمیل یک نگرش روحانی تحریف شده بر غریزه ی طبیعی مان حاصل می شود. شهوت یک  وسواس_فکری و اشتغال دائم به افکار_جنسی است. ما ناچار به سمت شهوت کشیده می شویم و بارها و بارها لذت کوتاه مدتی را به بهای دردهای طولانی مدت می خریم.

همساده جان ، به زبان ساده می گی این که گفتی یعنی چی؟

خداحافظی

سپاس شده توسط
(1396 تير 21، 19:12)عاشق فاطمه زهرا نوشته است:
(1396 تير 21، 17:52)همساده نوشته است: به نام خدا
پیام بهبودی

همساده جان ، به زبان ساده می گی این که گفتی یعنی چی؟
سلام داداش  303
تعریف شهوترانی: شهوت افکار و احساساتی غیر منطقی و افراطی است. نتیجه  و هدف شهوترانی:  ما را به سوء استفاده از خود، دیگران و اشیاء برای رسیدن به نیت های خودخواهانه و مخربمان وادار می کند علت شهوترانی: شهوت در نتیجه ی تحمیل یک نگرش روحانی تحریف شده بر غریزه ی طبیعی مان حاصل می شود. فرآیند شهوترانی جنسی: شهوت یک  وسواس_فکری و اشتغال دائم به افکار_جنسی است. ما ناچار به سمت شهوت کشیده می شویم عوارض شهوترانی: بارها و بارها لذت کوتاه مدتی را به بهای دردهای طولانی مدت می خریم.
شايد خوشبختي همين باشد
كه با خودت نگويي :
كاش جايِ ديگري بودم
كارِ ديگري داشتم
يك آدمِ ديگري بودم ... !

53 عاقبتت بخیر همسفر 53
سها خانوم کجاست؟ Hanghead
کاش زودتر بیان
53 برنامه ریزی روزانه  53 

در این دنیا اگر غم هست
صبوری کن خدا هم هست
 سپاس شده توسط
من یه مشکلی دارم که  ترک خود ارضایی رو واسم سخت کرده اینکه من نمیتونم خودمو واسه اشتباهاتی که تو گذشته کردم ببخشم و اینکه الان فکر میکنم از دوستام خیلی عقب ترم واین واقعن آزارم میده و اصلن از زمان حال لذت نمیبرم و طبیعتا برنامه ایم واسه آینده ندارم چون آرامش ندارم و کارم  همش شده خود خوری بخدا هزار بارم سعی کردم که گذشترو فراموش کنم و از الان به بعدو بچسبم و لی خیلی سخته اگه چن سال پیش خودمو واسه یه اشتباه بخشیده بودم بعد اون هزار بار میتونستم جبران کنم ولی نبخشیدم و بعدشم اشتباه پشت اشتباه و شکست پشت شکست خدایا من دقیقن کجای کارو اشتباه رفته بودم که اینجوری به خودم ظلم کردم . 2
دوستان خواهشن اگه کسی راهکاری داره بگه چیکار کنم
 سپاس شده توسط
سلام محسن جان یه قانون داریم تو روانشناسی به اسم قانون  نود و پنج و پنج
پیش نوشت: قانون یعنی تئوری علمی اثبات شده 53258zu2qvp1d9v
این قانون  به صورت خلاصه میگه:
شما در هر حالتی که باشید
نود و پنج تا داشته دارید 
و
پنج تا نداشته دارید
و این شما هستید که مختارید که توجه و تمرکزتون رو روی
پنج بگذارید
یا
نود و پنج؟
.............................................................................
هر وقت دیدی حالت خیلی خوب نیست
از خودت سوال کن:
الان توجه من روی نود و پنجه یا پنج؟
یا توجه من الان روی داشته هامه یا نداشته هام؟
302
راهکار پیشنهادی ۲: هر روز ۵ تا چیزی که بخاطر داشتنشون از خدا سپاسگزاری رو بنویس هر روز تکرار کن این رو یا صبح زود یا شب موقع خواب« دامنه چیزها میتونه نعمتهای طبیعی خدادادی مثل سلامتی خانواده یا توانایی اکتسابی مثله هوش استعداد و .... باشه 302
....................................................................
پس نوشت: فرق انسانهای موفق و آرام با ناموفق و ناآرام در هر زمینه ای: عمل کردن به دانسته هاست
شايد خوشبختي همين باشد
كه با خودت نگويي :
كاش جايِ ديگري بودم
كارِ ديگري داشتم
يك آدمِ ديگري بودم ... !

53 عاقبتت بخیر همسفر 53
چند وقتی موضوعی درگیرم کرده ، امیدوارم کمک کنید من رو.

توی مبحث جبر و اختیار.
ما چقدر اختیار داریم و چقدر محکوم سرنوشتیم؟
به عبارتی این اوضاعی که داریم خوب یا بد چقدرش کار خودمون بوده؟
این نقاشی وجودمون ، چقدرش رو خودمون رنگ زده ایم؟ 
اگر زیبا هستیم می تونیم خوشحال یا مغرور بشیم؟
یا این که اگر اطاعت خدا کردیم یا اصلا کار خوبی انجام دادیم جا داره که دچار عجب و تکبر بشیم؟
در این که این ها مجاز یا خوب نیستند ، شکی نیست.
اما بحث من چیز دیگه است. اصلا آیا جا داره که دچار این حالات بشیم؟
از اون طرف ، اگر چیزی دست من نیست و قرار نیست چیزی دستم رو بگیره ، چرا تلاش کنم؟ چرا بدو بدو داشته باشم؟
چرا از خواب و خوراک و راحتی خودم بگذرم؟ وقتی که خوب و بدم دست خودم نیست.

خب این ها بحث های دقیقی هستند و نیاز داره که متخصص جواب بده به این سوالات. من چیزی که بهش رسیدم رو خواهم گفت.
شاید فکر کنید این بحث ، بحثی درون دینیه. اما واقعا این طور نیست.
روانشناس های مادی هم قبول دارند که در اعمال انسان ، محیط و وراثت تاثیر دارند.
بالاخره من خودم تصمیم به کاری می گیرم یا دی ان ای هام مشخص می کنند که من چیکار کنم؟

چیزی که من بهش رسیدم اینه.
ما نه چیزی از خودمون داریم و نه به چیزی خواهیم رسید.
دست و پا و چشم و عقل و پدر و مادر و  کانون ترک و ... این که این ها رو داریم ، خودمون برای داشتنش تلاشی نکردیم.
از اون طرف هر چیزی که بهش می رسیم ، پاکی بلند مدت ، علم و دانش ، مال و ثروت و ... همه نعمت های خداست به ما
و خب اگر اون خوبی های اولیه (چشم و گوش و عقل و ...)‌ رو نداشته باشیم به خوبی های ثانویه هم هیچوقت نمی رسیم.
اما خب ما این وسط اختیار داریم و باید از نعمت های اولیه استفاده کنیم تا نعمت های ثانویه رو کسب کنیم.

مثال می زنم.
شما پولی رو به فقیری می بخشید.
این پول ، درسته بر حسب ظاهر پول شماست ،‌ اما نعمت خدا بوده به شما
دستی که باهاش بخشیدید نعمت خدا بوده ، این که فقیر پیش شما اومده و از شما تقاضا کرده ، لطف خدا بوده و ...
پس شما فقط واسطه هستید این جا. درسته واسطه دچار عجب یا تکبر بشه؟
از اون طرف ، شما واقعا در حد واسطه هستید و شما باید نقش واسطه رو این وسط درست بازی کنید.
درسته شما پول رو به فقیر ندید و بگید که خدا خودش خوب بلده که فقیر رو سیر کنه؟
اون فقیر ممکنه اون شب رو گرسنه بخوابه به خاطر اهمال کاری شما.
یه وقت هایی اون فقیر خودتون هستین. شما باید به خودتون کمک کنین.
تلاش که می کنید ، درس که می خونید ، کار که می کنید.

از اون طرف هر کس بیشتر و درست تر از این نعمت ها استفاده کنه
به نعمت های بیشتری هم می رسه.

کشاورزی ، گندم می کاره. تخم گندم ها برای اون نبود ، زمین و خورشید و بارون همه نعمت های خدا هستند.
ولی اون می تونه از این نعمت ها خوب استفاده کنه یا بد و در نهایت محصول خوب برداشت کنه یا بد.
پس این که محصول کم برداشت می کنه ، مقصر خودشه.

این که ما خ.ا می کنیم ، مقصر خودمونیم. خداوند همه چیز رو برای ترک خ.ا در اختیار ما گذاشته
این ما بودیم که کم کاری کردیم ،‌ کم فکر کردیم ،‌ کم تحقیق کردیم ، نعمت هایی که خدا داده رو نشناختیم.

اگر پاک هستیم و خ.ا نکردیم ، اولا منتی بر هیچ کسی نیست.
چون بزرگترین نفع رو از ترک خ.ا خودمون می بینیم.
ما برای خودمون ترک کرده ایم.
دوما ، نباید دچار تکبر و غرور بشیم. چرا که این پاکی به خاطر استفاده درست نعمت هایی بوده که خدا به ما داده.
و در نهایت علاوه بر ای خود پاکی نیز نعمت خدا به ماست.

ما فقط دانه گندم رو کاشتیم ، زمین رو آماده کردیم ، علف های هرز رو از بین بردیم.
این خوشه های سبز که از خاک سر بیرون می آرند ، اگر خدا نمی خواست نمی شد.
چقدر کشاورزانی که کاشتند و تلاش هم کردند ، اما حوادث طبیعی خرمنشان را نابود کرد. 

طولانی شد. 4chsmu1

خداحافظی

سپاس شده توسط

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 10 مهمان