امتیاز موضوع:
  • 34 رأی - میانگین امتیازات: 4.15
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

انجمن شبانه روزی

(1398 تير 4، 9:28)cornrose نوشته است: چت شد؟222222

بدبختیم برام قابل درکتر شد God
[تصویر:  Untitled_2.png]
 سپاس شده توسط
(1398 تير 4، 8:57)cornrose نوشته است: [تصویر:  IMG_20190625_095329.jpg]

ریاضیات نشان می‌دهد چگونه در طول یک سال، "اندکی بهتر یا بدتر بودن"، موفقیت یا شکست شما را رقم می‌زند...
Hanghead

مفهوم خوبی بود

ولی رو چه حساب باید به توان برسه؟؟؟

[تصویر:  nasimhayat.png]
 سپاس شده توسط
دونه ی عزیز
برای چی باید ضرب شه؟
علی القاعده باید جمع شه

خانم مهرآسا 
اگر برنده شدید و حایزه تقدیم نشده حتما بگید پروفایلم
همچنین همینجا تو جمع عذر میخوام

سپاس شده توسط
دونه ؟  Khansariha (60)
 سپاس شده توسط
شقایق  Khansariha (56)

شقایق _ شقایق _ شقایق _ شقایق _ شقایق _ شقایق _ شقایق _ شقایق _ شقایق _ شقایق _ شقایق

سپاس شده توسط
خوب اگر رشته ریاضی باشین و قاعده ضرب رو خونده باشین البته داخل ریاضیات گسسته متوجه میشین چرا؟
بزارین یه مثال بزنم با استفاده  از ارقام  ۱و۲و۳و۴ چند عدد ۴ رقمی میتوان نوشت قاعدتا طبق اصل ضرب باید ۴×۳×۲×۱ جواب نهایی باشه یعنی ۴ فاکتوریل.
حالا درمورد این سوال نگاه ونین ما ۳۶۵ روز در سال دارین اگر فرض کنیم هر امتیازش ۱.۰۱ باشه یعنی ۳۶۵ روز داریم که امتیازشون ۱.۰۱ هست حالا طبق اصل ضرب یه مسئله طراحی میکنیم میخوایم ۳۶۵ تا روز چند روز با امتیاز ۱.۰۱ میتوان ساخت قاعدتا باید امتیاز های همه روز هارو ضرب کرد وو اینطور میشه که ۳۶۵ تا ۱.۰۱ تا داریم که در هم ضرب میشه اگه متوجه حرفم نشدین در مورد اصل ضرب ریاضیات گسسته تحقیق کنین. 
ولی در کل آخه این چیه شما بهش گیر دادین همینجوریشم حالتش فلسفیه و باید میکس فلسفی و ریاضی بزنیم تا درکش کنیم مثل خیام.
[تصویر:  05_blue.png]
البته بگم میشه هم از طریق اصل ضرب بدسا اورد هم از طرق اصل جمع ولی چون مفهوم امتیاز میده برای همین فرقی نمیکنه شاید کسی که اینو حساب میخواست فاصله‌ی ۱.۰۱ و۰.۹۹ رو خیلی بزرگنمایی بکنه از ضرب استفاده کرده ولی لازم نیست حتما از ضرب استفاده بشه.
[تصویر:  05_blue.png]
(1398 تير 5، 7:29)می توانم نوشته است:
(1398 تير 4، 8:57)cornrose نوشته است: [تصویر:  IMG_20190625_095329.jpg]

ریاضیات نشان می‌دهد چگونه در طول یک سال، "اندکی بهتر یا بدتر بودن"، موفقیت یا شکست شما را رقم می‌زند...
Hanghead

مفهوم خوبی بود

ولی رو چه حساب باید به توان برسه؟؟؟

سلام
دلیلش ساده است.
چون بین «میزان تلاش» و «میزان نتیجه» غالباً رابطه ی خطی وجود نداره؛ بلکه رابطه ی نمایی هست.  cheshmak

فرض کنید من طبق مقدمه ترک قدم به قدم تصمیم می گیرم برای تغییر حال و هوا:
  • روزی 15 دقیقه ورزش کنم.
  • روزی یک ساعت تفریح کنم.
  • روزی 15 دقیقه مطالعه کنم.

اگه روز اول حال و هوای من امتیاز 1.01 داشته باشه، آیا با انجام کارهای بالا، روز دوم حال و هوای من امتیاز 2.02 پیدا می کنه؟
یعنی از لحاظ روحی من بعد از یک روز ورزش، تفریح و مطالعه، دو برابر حالم بهتر میشه؟  17
یا نه؛ اگه امتیاز روحی من روز اول 1.01 باشه، روز دوم امتیازم 1.02 میشه؟  128fs318181

مثلاً اگه من تنش روحی داشتم و تا شب قبل، موقع خواب 6 ساعت کابوس می دیدم، با انجام کارهای بالا، این میزان نصف میشه و به 3 ساعت کابوس می رسه؟  17
یا 5 ساعت و 55 دقیقه میشه؟  128fs318181

میزان تغییرات اولیه معمولاً اون قدر کمه که حتی متوجه شون نمیشیم.
اون قدر کم که ما یک هفته ورزش می کنیم و هفته ی دوم ولش می کنیم.
چرا؟
چون حال اولیه من که 1.01 بوده، بعد از هفت روز ورزش به 1.08 می رسه.
چون بعد از هفت روز، با وجود همه زحمتی که هر روز هفته کشیدم، فقط 7 درصد حالم بهتر شده.
این 7 درصد رو من نمی تونم به راحتی حسش کنم.
حتی اگه حسش کنم هم پیش خودم میگم واقعا می ارزه این همه هر روز زحمت بکشم، بعد 7 درصد حالم بهتر بشه؟  53258zu2qvp1d9v
برم سراغ یه چیز دیگه. من دنبال نتایج جهشی ام.
اما زهی خیال باطل که جهشی در کار نیست.  53258zu2qvp1d9v

ما آدم ها، دنبال نتایج یهویی و عجیب غریب هستیم و اکثرمون، تصمیمات مون رو نیمه کاره رها می کنیم.
حواس مون نیست که اگه بعد از 7 روز، فقط 7 درصد حالم بهتر شده، اما این حال خوب داره به صورت نمایی پیش میره.
بعد از 365 روز، 3743 درصد حالم بهتر میشه!  cheshmak

این برای ترک خودارضایی هم صادقه.
تو همون مقدمه یادتونه چی نوشته بودیم؟
نقل قول: هر تغییری اولش پره از دست‌اندازهای مختلف؛
بذار ساده بگم:
اون قدر اولش سخت می گذره که حس می کنی فقط دست اندازه.
درسته که شنیدی بودی با پاک موندن، آرامش و شادی وارد زندگیت میشه؛ اما 7 روز پاک می مونی و هیچ چیز خاصی احساس نمی کنی.
فقط یه لذت به نام خ.ا رو از خودت دریغ کردی. (لذتش چند ثانیه یا دقیقه است؛ اما در هر حال هست)  53258zu2qvp1d9v

یادتونه نوشته بودیم:
نقل قول: دست‌اندازهای اولیه سخته اما می‌گذره؛

یعنی اینکه این جور فکر نکن که الان 7 روز پاک موندی و چیزی جز رنج ندیدی، تا آخرش هم همین جوره؛
این روزها و این دست اندازهای نفس گیر اولیه می گذره.  128fs318181

یادتونه نوشته بودیم:
نقل قول: ادامه‌دهنده‌ها هستن که به راحتی بعدش می‌رسن؛ 
یعنی اینکه تو فقط در صورتی به شادی و آرامشی که تو رویاهات بود می رسی که ادامه دهنده باشی.
اگه انتظار داری به یه شادی و آرامش عمیق در عرض 7 روز برسی، کور خوندی.
تو باید به 365 روز پاکی برسی تا بفهمی شادی و آرامشی که تو قصه ها ازش شنیدی یعنی چی.  cheshmak

یادتونه نوشته بودیم:
نقل قول: عجله نداشته باش.
زود تموم کردن اینجا بهره ای به تو نمی رسونه.
این درست استفاده کردن و به اندازه وقت گذاشتن و خوب تموم کردنه که وضعیت تو رو تغییر میده.  [تصویر:  khansariha%20(46).gif] 
یعنی اینکه اگه قرار باشه به نتیجه ای برسی در قالب حرکت های لاک پشتی (آهسته اما پیوسته) هست و نه حرکت های خرگوشی.  cheshmak 

یادتونه ترم اولی که خوشنویسی رفته بودم چه درس هایی گرفته بودم؟
از مقصد نوشته بودم. استمرار. تلاش و پشتکار. روند رو به رشد.
نوشته بودم:
(1393 خرداد 1، 22:38)آرمین نوشته است: فهمیدم اگه دوست داری آدم عجیب غریبی باشی، نیاز به کارهای عجیب غریب نداری...
فقط کافیه تیکه های پازلت رو درست کنار هم بچنی...
می بینی که چه «ساده» تو هم یک آدم «عجیب و غریب» خواهی شد! 1
یعنی اینکه تو وقتی روزی 15 دقیقه تمرین خوشنوسی می کنی، همه بهت می خندن.
میگن آی کیو! با 15 دقیقه تمرین که به جایی نمی رسی. خوشی ها!
تو کاری به کار کسی نداشته باش. بعد از یک سال می بینی که چه ساده خطت عجیب و غریب تغییر پیدا می کنه.  Khansariha (69)

بیشتر از این شما رو یاد چیزی نمیندازم. 
چون می دونم بیش از این حال تون رو بد می کنه.  4chsmu1

اما حیفم میاد این رو هم نگم:
این موضوع رو ما غالباً تو هدف گذاری و برنامه ریزی نادیده می گیریم.
آقای بهرام پور فکر می کنم تقریبا آخرای سمینار هدف گذاریش به این موضوع اشاره کرده.

موقعی که ما برای موضوعی تلاش می کنیم، تو 45 روز اول، مثلا چیزی حدود 25 درصد موفقیت کسب می کنیم. اما تو 45 روز دوم، 75 درصد موفقیت نصیب مون میشه.
اون تیکه اول، یک واحد تلاش کردیم و نیم واحد نتیجه گرفتیم، اون تیکه دوم باز هم یک واحد تلاش می کنیم اما دو واحد نتیجه می گیریم.
تیکه اول، جاده پر از دست انداز و پر از سختی ها و تیکه دوم جاده همراه میشه با راحتی و آسایش. 

پس حواس مون باشه وقتی داریم هدف گذاری می کنیم، هدف اولیه مون رو تو بازه های اولیه خیلی کوچیک در نظر بگیریم. اون قدر کوچیک که وقتی نتایج رو بررسی می کنیم مدام حس آدم های موفق بهمون دست بده. 317 
وگرنه سرخورده میشیم. دلزده میشیم. ناامید میشیم و در نهایت هدف مون رو ول می کنیم.  Khansariha (116)

و مثال پایانی اینکه
ما الان ماهانه 40 کاربر ثبت نامی جدید تو کانون داریم.
اگه بتونیم راه مولد و مناسبی پیدا کنیم که این تعداد 5 تا بیشتر بشه و به 45 کاربر در ماه برسه، دیگه ماه بعدش 5 تا اضافه نمیشه.
10 تا اضافه میشه و می رسه به 55 تا.
ماه بعدش 20 تا اضافه میشه و می رسه به 75 تا.  Khansariha (69)
و الی آخر.

ته تهش یه روز میاد که اون قدر کاربر داریم که کانون می ترکه.
بلندبلند اعلام می کنیم لطفا تو اوقات واقعا ضروری سر بزنید کانون. فضا کمه.  4chsmu1

می توانم خانم امیدوارم تا انتهای مطلب رو تونسته باشید بخونید.
و امیدوارم به خوبی تونسته باشم مطلب رو باز کنم.  42
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

سلام ehteram
رامین. هستم ؛ ریاضیدان ؛ منجم و ستاره شناس Muscular
برای حل این مسئله عارضم خدمتتون که :
ببینین مثلا ما 365 تا سیب داریم
بگو خب ..
حالا اگه هر 5 تا دونه سیب رو 1 کیلو درنظر بگیریم میشه 73 کیلو
حالا با احتساب هر کیلو 12000 تومن میشه 876 هزار تومن
خب یکم گرون شد . 106 
بودجه ی کانون به سیب نمیرسه ؛ تورم گند زد به اصل مساله ؛با سیب نمیشه اجازه بدین با چیزی دیگه مثال بزنم ..  7

خب ببینین مثلا ما 365 تا سیب زمینی داریم با احتساب هر کیلو 8 هزار تومن اونم میشه 584 تومن
خب اینم نمیشه ؛ آرمین نهایت بودجه ای که برای این بخش در نظر گرفته 7 هزار 500 تومنه . من با 7500 تومن به چی مثال بزنم آخه؟  106

آقا اصلا یه کاری کنین
 365 نفر از اعضای کانون برید از تو پارک نفری یدونه چوب بیارید .. فقط مراقب باشید شهرداری نگیرتتون
خب الان هر کس چوب خودش رو بشکنه . میبینید که خیلی راحت شکسته میشه
ولی حالا 365 تا چوب رو بذارین کنار هم
الان دیگه هیچکس نمیتونه این تعداد چوب رو بشکنه
نتیجه اینکه اگه متحد باشید هیچکس نمیتونه بهتون آسیب برسونه  Muscular Khansariha (69)
[تصویر:  a7f963e5e050.gif]
‌‌‌‌
تاخودت کاری نکنی چیزی تغییر نمیکنه ..
رامین یعنی مردونه اصل مثال بود  Khansariha (13)
ترکیدم از خنده  Khansariha (13)
 سپاس شده توسط
من با بقیه هیچ حرفی ندارم
فقط آقای راسپینا رو تا چند خط مونده به آخر پستشون قبول دارم
چند خط آخر سیگنال ندارم نمی شنوم چی می گن

65

در ضمن بهتره پیشاپیش بدونین ایشون برنده ی سری بعدی مسابقه ی آواتارن

Confetti

آقا رامین خانم مهرآسا برنده ی مسابقه شدن
لطفا اکاتار اون موقع شون رو بذارید تالار برندگان
ظاهرا جایره ی شارژم نخواستن

Khansariha (56)

آقای اراده هیچ دقت کردین شقایق به من می گه می تی؟
Hanghead
خب منم می گم دونه
چه ایراد داده؟ 

قابلتو ندارم شقایق خانم
خوبی از خودته

خداییش منم دونه رو دوس
اسمشم دوس خودشم دوس

برگردان فارسی:
من شقایق را دوست دارم و همچنین دوست دارم او را دونه بنامم.

ای کاش ای کاش 
بر می گشتم به روزی که تو کانون عضو شدم 
ای کاش 
ای کاش 
ای کاش 
آه
(1398 تير 6، 1:46)تـــواب نوشته است: ای کاش ای کاش 
بر می گشتم به روزی که تو کانون عضو شدم 
ای کاش 
ای کاش 
ای کاش 
آه

افسوس گذشته خوردن فقط وقت های زیاد آینده رو خراب میکنه 
همین الان شروع کن  Khansariha (69)
سلام دوستانم
مشاركت شادن:
بعد اخرين شكستم تصميم گرفتم از يه مسير ديگه برم تو دفترچه يادداشت گوشيم اومدم هدف گذاري كردم و ده روز ده روز تاريخ زدم تا ٣٠مهر كه ي تاريخ مهم بود برام.
تا الان چالش خاصي نداشتم شكرخدا وسوسه هاي خيلي ريزي ميومدن و ميرفتن ولي دوسه روزه وسوسه ها شديدتر و اعتناي من بهشون بيشتر شده و هوشياريم كمتر .
دلم نمي خواد بلغزم اين بار ديگه دلم نمي خواد برگردم به صفر.
اين درد ي جوريه انگار شبيه مردابه اهسته اهسته و اروم تورو فرو ميبره و يهو به خودت مياي ميبيني تاخرخره فرو رفتي و با هر تقلاي غلط بيشتر فرو ميري
اصول برنامه ميگه حرف بزن اگه همدردي در دسترست نبود بنويس تا قدرت شهوت كم شه
نوشتم تا كم شه قدرتش و ياداوري كنم به خودم بقول اقاطاهر "براي طاهر بودن بايد هزينه داد و به فضل خدا من اين هزينه را خواهم داد"
♧ ما ابدیت را در پیش داریم♧

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان