امتیاز موضوع:
  • 34 رأی - میانگین امتیازات: 4.15
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

انجمن شبانه روزی

نه بابا شما رو نگفتم که
خودمو گفتم  65
(فرار میکند)
درود بر شما دوست عزیزم. امیدوارم حالت خوب باشه
گرامی من اطلاعی ندارم شما عزیز کدوم استان یا شهر تشریف دارین که شخصی رو معرفی کنم. ولی توصیه ای برای شما دوست خوبم دارم.  به عناوین  و تعریف بیمارها یی که توسط اون پزشک خاص ویزیت شدن بسنده نکنین . مدتی وقت بذارین و بهترین رو انتخاب کنین . و اگه مقدور نیست به تابلوی اون پزشک دقت کنین که حد اقل جز هیئت علمی باشه و از علوم روز باخبر و اصطلاحا" آپدیت باشه.
و چند راهنمایی و توصیه  از این کمترین برای شما:
چون بعضی از اطبا کم لطفی میکنن و انرژی و وقت کافی ر و نمیذارن احساس کردم مطالبی رو لازمه عرض کنم . البته میدونم همه ی عزیزان مطلع هستید و برادر کوچکتون درس پس میده 53
ریزش مو عموما به جز بیماری های خاص یا کم کاری تیروئید:  عموما به دو دسته  تقسیم میشه در کشورمون :

1: اولیه: به علت کمبود ویتامین. پروتئین و مواد معدنی  هست که خودش به دو دسته تقسیم میشه. 1: تغذیه ی نا مناسب . 2 . داشتن بیماری خاص همراه با تب یا  استرس و اظطراب شدید روحی یا جسمی(مثل کار شدید). که هر دوی اینها هورمونی به اسم کورتیزول رو بالا میبره  این هورمون جز دسته های کاتابولیک هست به معنی تخریب کننده  و کراتین مو که پروتئین ساختاری هست رو  تجذیه میکنه.

2:  ثانویه:ریزش موی آندروژن ( همون ارثی) که وابسته به هورمون هست و معمولا در آقایون شایع هست. و مکانیسمش هم به این صورت هست که : آنزیمی به اسم 5 آلفا ردوکتاز . تستسترون در خون رو به دی هیدرو تستسترون تبدیل میکنه (dht).  این دی هیدروتسترون هم فاز استراحت مو رو زیاد میکنه و فاز رشدش رو کم و با نشستن دور فولیکول فولیکول مو رو کوچک و در نتیجه مو رو نازک میکنه و در نهایت  باعث ریزش میشه
و از اونجایی که هورمون های استروئیدی محلول در چربی هستند با اعمالی مثل خود ارضایی تولیدشون بیشتر و سبوم به کف سر منتقل میشه مقداریشون . و باعث ریزش مو میشه و از طرفی این عمل ذخایر پروتئین ویتامین کلاژن و گلیکوژن (انرژی ذخیره شده در کبد و عضلات) رو پایین میاره و در نتیجه باعث ضعیف شدن غیر مستقیم فولیکول مو میشه.
و برخلاف نظر عموم. هورمون تستسترون  5 آلفا ردوکتاز و در نتیجه دی هیدرو تستسرون در خانومها هم موجود هست و  در غدد فوق کلیه تولید و ترشح میشه  و خود ارضایی در خانومها هم این مکانیسم رو با شدت و حدت کمتری باعث میشه . که برای این مورد از داروهای dht بلاکر استفاده میشه . مثل فیناستراید  که نوع هندیش در ایران توصیه میشه (فینپشیا) ترامپ هم از این دارو استفاده میکنه نوع آمریکاییش پروپشیا[تصویر:  p.gif] [تصویر:  4fvfcja.gif] [تصویر:  4.gif]  
نظر شخصی:  در صورت تجویز با مشورت  پزشکتون  در هنگام معاینه و تجویز . از ماینوکسیدیل استفاده نکنید  چون این دارو شما رو تقریبا وابسته و وام دار خودش میکنه و در صورت استفاده نکردن به حالت قبل بر میگرده 
در صورت امکان تغذیه رو اگر مناسب نیست بهبود ببخشید . و اگر امکانش نیست از مکمل های  غذایی استفاده کنید . در صورت تجویز  زینک سعی کنید از زینک "یورو ویتال" ساخت کشور آلمان که در بازار نایاب و فورم جوشانش کمیاب هست استفاده کنید . که دارای ویتامین های ب6 . ب12  و بیتوین و نیاسین هم هست. استراحت کافی و کاهش استرس هم به پایین اومدن کورتیزول کمک میکنه

توصیه های من بنا به مشکلات شایع بنا به پایش آمار وزارت بهداشت در علت ریزش مو در ده سال اخیر ایرانیان بود. و بلا شک پزشک معالج تشخیص درست و دقیق و داروهای مناسب رو تجویز خواهند کرد

با آرزوی سلامتی برای شما عزیز [تصویر:  302.gif]
آقای آفبا من و کانونیا به خودمون می بایلیم که شما رو در جمع خودمون داریم
به هر حال یه مشت پیر و پاتال به این اطلاعات نیاز دارن

* با لبخندی ملیح دمپایی را در می آورد و به سمت هدف متحرک پرتاب می کند

[تصویر:  nasimhayat.png]
آخ آخ
می توانم نشونه گیریت خوب نیستا خورد تو سر من بیچاره Swear1
سوژه مورد نظر جا خالی داد 22
(1398 شهريور 30، 12:49)یوسف نوشته است: کانون که نیست خانه سالمندانه

میانگین سنی رو بگیری نزدیک 30 میشه   22

شوخی شوخی پیر شدیم
اونم چطوری
دست به گریبان با یک عادت زشت
جوانیمون به بطالت گذشت
وا حسرتا
آخه اونجا ام جای وایستادنه؟
* بر اثر کهولت سن توانایی پرتاب دمپایی خود را از دست داده است
درتلاش دوم دمپایی دیگر را در می آورد و این بار با دقت بیشتر پرتاب می کند

خیلی ام جوونیم .. یه نگاه به دلمون به قوت پاهامون بکنیم حس میکنیم جوونی رو .. الهی شکر1

کسی خانم لئا (تروث سابق) رو دعوت نمیکنه به چالش؟
آفرین می توانم اینبار قشششنگ به هدف اصابت کرد Khobam

4chsmu1
لئا ، شادن ، جوپیتر، رستا، دیوار، آفبا، دریل به چالش دعوت می شوند  22
از چالش کسی جا نمونه ها، همه بیاید در حد توان پاسخگو باشین 4chsmu1

عه ساعت به عقب کشیده شد

تعداد ارسال هام رند شده من تا یه مدت دیگه ارسالی نخواهم داشت 4chsmu1
اوا

ساعتا رو عقب کشیدن

دیدم چرا احساس می کنم که ساعت نمی گذره Lol
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

سپاس شده توسط
من باید این روش رو یاد بگیرم تا از تیراندازی ها جون سالم به در ببرم  4chsmu1
فقط به جای گلوله دمپایی میاد  22

[تصویر:  w4g_1137077578.jpg]

یه نفر که قدش بلندتره ساعت کانون رو بکشه عقب 

به هرحال یه مشت پیر مرد پیر زن هی باید حساب کنیم الان ساعت چنده سختمونه 4fvfcja
مگه طرف هزارپا باشه که این همه دنپایی رو با‌هم پرت کنه

(1398 شهريور 30، 12:49)یوسف نوشته است: کانون که نیست خانه سالمندانه

میانگین سنی رو بگیری نزدیک 30 میشه   22

سلام به همه عزیزان
این رو دوست داشتم  4chsmu1
فک میکردم من فقط احساس پیری دارم : )
شگفتا هر چه ترا به يادم بياورد، زيباست .

بوی نمور کوچه و کلمات ..
نگاه مورب کسی که از انتهای بن‌بست باز آمده است ..
و دستها، دامنه‌ها، روزنامه‌های عصر، پتوی کهنه‌ای بر هره‌ی ديوار ...
هرچه ترا به يادم بياورد، زيباست.

[تصویر:  0607.jpg]
سلاااااااااااااااااام به همه بچه های گل کانون

به و به و به ..
میبینم که همه دارن دفتر 40 برگ و 60 برگاشون رو مرتب میکنن
و کتاباشون رو جلد مشمایی میگیرن و لیوان آبخوری تاشو و صابون کاغذیشون رو توی جیب بغل کیف کوله اشون میذارن
و با جا مدادی جولز و جولیشون میخوان برن فردا پز بدن به هم میزیشون ..

بارک الله به دخترا و پسرای درسخون کانون ..

بچه ها .. میخواین آقا مدیر کانون با آقا مدیرا و خانم مدیراتون صحبت کنن اجازه بگیرن برای کانون؟
درسته که سال تحصیلی داره شروع میشه ..
ولی با برنامه ریزی خوب، چراغ کانون اومدنتون رو روشن نگه دارینا ..

آ بارک الله ..
این گلم تقدیم به همگی شما امیدهای آینده این مرز و بوم 302
نقل قول: و کتاباشون رو جلد مشمایی میگیرن و لیوان آبخوری تاشو و صابون کاغذیشون رو توی جیب بغل کیف کوله اشون میذارن

یادش بخیر
دلم می خواد برم مدرسه 809197ps94ijjhwg
من هنوز هم عاشق خریدن لوازم تحریرم
به به. عجب. بارک الله. خوشم اومد از خودم با این سؤالات چالشی. نه امیدوار شدم به خودم. تا حالا هرچقدر تو زندگی از خودم ناراضی بودم، الآن که این سؤالات را مطرح کردم و دوستان هم اومدن پاسخ دادن، الآن از خودم راضی ام و به خودم امیدوار.
Khansariha (69) 4fvfcja

من البته این سؤالات را در قسمت
از آقای اراده پرسیدم که دوست عزیزمان، قاصدک انتقالش داد به شبانه روزی.
از لطف و محبت همه دوستان که وقت گذاشتند و به سؤالات، پاسخ دادند، بسیار بسیار متشکرم و از عنایت دوستان عزیزی که مرا پیشکسوت کانون خطاب کردند، کمال تشکر و سپاسگزاری را دارم.
آجرکم الله

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 12 مهمان