امتیاز موضوع:
  • 34 رأی - میانگین امتیازات: 4.15
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

انجمن شبانه روزی

(1399 مرداد 20، 12:59)،رهگذر، نوشته است:
نقل قول: دوست عزیز من با اسلام مشکلی ندارم
اما دلیل نمیشه به کسی که محجبه هست بگیم انسان خوب و به کسی که حجاب نداره بگیم هرزه و الفاظ بد..
همچنین مردی که فلان پوشش رو داره انسان درست و مردی که فلان پوشش رو داره لات و لاابالی بگیم و فقط از روی پوشش قضاوت کنیم حجاب فقط مانتو و چادر نیست

نه من این حرفو نزدم کی گفتم کسی که پوشش نداره هرزه هست

ولی یه سوال آیا دلیل اینکه کسی خودنمایی می کنه چی می تونه باشه؟ حتما با یه نیت و هدفی اینکارو می کنه درسته؟ مثلا کسی پاهاش لخته تا زانو یا ساپورت می پوشه تا با اندامش خودنمایی کنه و... قطعا بدون دلیل اینکارو نمی کنه و یه دلیلی پشتش هست

حالا ما به اون نمیگیم هرزه و بنده هم تا به حال اگه دقت کنی از این الفاظ استفاده نکردم ولی خودمون عاقلیم خداروشکر و یقینا می تونیم انسان سالمو از انسان ناسالم تشخیص بدیم...

آیه قرآن هم داریم

آيه ۳۲ سوره احزاب به زنان دستور می‌دهد: «یَا نِسَاء النَّبِیِّ لَسْتُنَّ كَأَحَدٍ مِّنَ النِّسَاء إِنِ اتَّقَیْتُنَّ فَلَا تَخْضَعْنَ بِالْقَوْلِ فَیَطْمَعَ الَّذِی فِی قَلْبِهِ مَرَضٌ وَقُلْنَ قَوْلًا مَّعْرُوفًا»،

«اى همسران پيامبر شما مانند هيچ يك از زنان [ديگر] نيستيد اگر سر پروا داريد پس به ناز سخن می‌گوييد تا آنكه در دلش بيمارى است طمع ورزد و گفتارى شايسته گوييد.»

در آیه قرآن توصیه شده که حتی زنان به نرمی سخن نگن تا کسی که در دلش بیماری هست تحریک نشود منظور از بیماری چیه؟ یعنی کسی که گرفتار هوای نفس و شهوت هست تحریک نشه... و اینکه مگه سایر انسانها، آدم نیستن و شهوت ندارن یا فقط یه عده خواصی شهوت دارن!! منظور این آیه همه هست

و دها آیه دیگه که گفته شده مثل اینه آیه

وَقُلْ لِلْمُؤْمِنَاتِ يَغْضُضْنَ مِنْ أَبْصَارِهِنَّ وَيَحْفَظْنَ فُرُوجَهُنَّ وَلَا يُبْدِينَ زِينَتَهُنَّ إِلَّا مَا ظَهَرَ مِنْهَا ۖ وَلْيَضْرِبْنَ بِخُمُرِهِنَّ عَلَىٰ جُيُوبِهِنَّ ۖ وَلَا يُبْدِينَ زِينَتَهُنَّ إِلَّا لِبُعُولَتِهِنَّ أَوْ آبَائِهِنَّ أَوْ آبَاءِ بُعُولَتِهِنَّ أَوْ أَبْنَائِهِنَّ أَوْ أَبْنَاءِ بُعُولَتِهِنَّ أَوْ إِخْوَانِهِنَّ أَوْ بَنِي إِخْوَانِهِنَّ أَوْ بَنِي أَخَوَاتِهِنَّ أَوْ نِسَائِهِنَّ أَوْ مَا مَلَكَتْ أَيْمَانُهُنَّ أَوِ التَّابِعِينَ غَيْرِ أُولِي الْإِرْبَةِ مِنَ الرِّجَالِ أَوِ الطِّفْلِ الَّذِينَ لَمْ يَظْهَرُوا عَلَىٰ عَوْرَاتِ النِّسَاءِ ۖ وَلَا يَضْرِبْنَ بِأَرْجُلِهِنَّ لِيُعْلَمَ مَا يُخْفِينَ مِنْ زِينَتِهِنَّ ۚ وَتُوبُوا إِلَى اللَّهِ جَمِيعًا أَيُّهَ الْمُؤْمِنُونَ لَعَلَّكُمْ تُفْلِحُونَ﴾(سورهٔ نور-آیهٔ ۳۱)

و به زنان با ایمان بگو دیدگان خود را (از هر نامحرمی) فرو بندند و پاکدامنی ورزند و زیورهای خود را آشکار نگردانند مگر آنچه که طبعاً از آن پیداست و باید روسری خود را بر سینه خویش (فرو) اندازند و زیورهایشان را جز برای شوهرانشان یا پدرانشان یا پدران شوهرانشان یا پسرانشان یا پسران شوهرانشان یا برادرانشان یا پسران برادرانشان یا پسران خواهرانشان یا زنان (همکیش) خود یا کنیزانشان یا خدمتکاران مرد که (از زن) بی‌نیازند یا کودکانی که بر عورتهای زنان وقوف حاصل نکرده‌اند آشکار نکنند و پاهای خود را (به گونه‌ای به زمین) نکوبند تا آنچه از زینتشان نهفته می‌دارند معلوم گردد ای مؤمنان همگی (از مرد و زن) به درگاه خدا توبه کنید امید که رستگار شوید.

نقل قول: اما خواهشا به اسلام راستین ایمان بیاوریم درگیر آیه ها و حدیث ها نباشیم و از آن ها برای اثبات یک روش نادرست استفاده نکنیم

داداش چه حرف نادرستی تو قرآن گفته شده مگه؟ مگه من درگیر آیه ها و احادیثم و اینکه قرآن چیزی جز حدیث و آیه هست یعنی ما برای شناخت اسلام مگر نباید به آیات قران و روایات و احادیث معصومین رجوع کنیم اصلا معلوم نیست چی میگی!!! در اسلام گفته شده حجاب داشته باشید آیشم در بالا اشاره کردم حتی حدیث هم داریم بعد شما میگید برای اثبات حجاب یه حرف نادرست و...،واقعا زشته،، باید خداوکیلی آدم باید یکم خجالت بکشه، ( ما هیچ وقت برای اثبات حرفمون نمی تونیم از خودمون حرف دربیاریم تنها راه چاره اینکه مشخص بشه در اسلام حجاب توصیه شده،راه اثباتش احادیث معصومین و البته آیات قرآن هست تا مثلا یکی پیدا نشه مثل شما بگه از خودمون حرف در آوردیم! )

من دیگه حرفی ندارم ( البته این حرفای من نیست حرفای اسلام واقعیه که باید زنان پوشیده باشن و اسلام واقعی هم همون قرآن و اهل بیت هست که پیامبر پس از مرگش به آن اشاره کرد...)

خواهشا اگه اسلامو قبول ندارید صریح بگید منافق گونه عمل نکنیم بهتره،، چون در اسلام چیزهایی مثل نماز، حجاب و... وجود داره ما نمی تونیم ردش کنیم

واینکه من با اونایی که کاری با اسلام ندارم منم کاری با اونها ندارم مخاطبین بنده کسایی هستن که میگن من مسلمانم و اسلامو قبول دارم... من برای اونا حدیث و آیه میارم تا اگه واقعا ایمان دارن ولی آگاه نیستن متوجه بشن تا مشکلشون رو بر طرف کنن.

مثلا من هیچ وقت به یه مسیحی یا یهودی و حتی یه کافر نمی گم حجابتو رعایت کن خوب دلیلشم اینه اونا عقاید خودشون رو دارن

ولی مشکل اصلی منافقین هستن که به ظاهر اسلامو قبول دارن و مخالف اون عمل می کنن...
دوست عزیز من کاملا واقفم به حرفی که میگم و نیازی به این همه حدیث و عصبانیت نیست بر اعصاب خود مسلط باشید
زشت گفتن عقیده نیست زشت گفتن یه حرف نارواست زشت توهین کردنه زشت برچسب زدنه 
لطفا به عقاید همدیگر احترام بذاریم و احترام خودمان را نگه داریم
و برچسب منافق نزنیم

بهتر است بحث را ادامه ندهیم 
ما همه مان برای ترک خ.ا به این فضا آمده ایم و اینجا فضایی برای سایر بحث ها نیست
ممنون از همه دوستانی که نظرشون رو گفتن
  [تصویر:  zko_mxcpx3irr8xxxrsdbdjwa0n2.png]
 یک راند دیگر مبارزه کن 
[تصویر:  p3s0_giphy_(8).gif]
سلام قهرمان 303
جشن داریم Confetti
بزن روی ستاره و برو توی جشن cheshmak
 سپاس شده توسط
دوستان درسته که اینجا کانون ترک هست
اما میدونیم که فعالیتهای دیگری هم در کانون انجام میشه
همونطور که قبلا عرض کردم، برای این مباحث جدی و عمیق، بهتره از تاپیک میزگرد استفاده کنید ..

ببینید دوستان .. وقتی ما بحث رو سر جاش مطرح نمیکنیم، یه مقداری ممکنه اون حس ارزشمندی بحث کم بشه و این حالت رو بروز بده که من اومدم تو شبانه روزی یه پستی رو دیدم، یه حالت و فکری در من ایجاد شده و خواستم زود جواب بدم (من نمیگم پستای اخیر ما این حالت بوده ها .. میگم خروجی و جلوه ظاهریش ممکنه این بشه)
اما وقتی تامل میکنم و :
1. بحث رو منتقل میکنم به میزگرد
2. قدری درباره صورت مساله و موضوع بحث توضیح میدم
3. سابقه بحث رو (مثلا از شبانه روزی) در اونجا کپی میکنم
4. پیش فرضها و حوزه های بحث رو مشخص میکنم (مثلا دارم از بعد عرف حرف میزنم؟ فیزیولوژیک؟ فقهی؟ استدلالی و فلسفی؟ اخلاق رایج جوامع بشری؟ فلسفه اخلاق؟ ..)

اون وقت این بحث رو میشه استفاده کرد
هم از مباحث بهره گرفت
هم در مباحثه و استدلال تبحر بیشتری پیدا کرد
هم رابطه هامون و خواهریها و برداریهامون با هم ارتقا پیدا کنه
هم ان شاء الله به یاری خداوند، به راه درست هدایت بشیم و برای زندگی باقیمون (که فکر کنم همه قبولش داریم)، مسیر درستی رو در پیش بگیریم.

در بهترین روزهای برادری هستیم
من فکر نمیکنم آدم با کسی که براش مهم نباشه، بحث کنه
اینکه رهگذر و هادی به همراهی سایر دوستان با هم مباحثه جدی ای داشتن نشون میده که برای هم اهمیت و ارزش قایلن .. سعی کنیم این ارزش و اهمیت رو حفظ کنیم و برای هدفهای مشترکمون و برای خدا رشدش بدیم.
درود

چه خبره Khansariha (134) چقدر بحث  Nishkhand
مردن پايان تو نيست، آغازی دگر بايد تو را
سلام 
بقول آقا پوریا چقدر بحث Khansariha (56)

آقاا من دوتا سیم کارت دارم که اگر از  گوشی دربیارم، گوشی بدون سیمکارت باشه یا سیم کارت دیگه ای جز اون دوتا بزارم تو گوشیم ، بازم در صورت تماس با اون دوتا سیم کارت گوشیم زنگ میخوره و من به راحتی صحبت میکنم 22

این شده برای من مشکل 53258zu2qvp1d9v

اگر راهی بلدید لطفا یاری کنید در حل این مشکل vayy
53 برنامه ریزی روزانه  53 

در این دنیا اگر غم هست
صبوری کن خدا هم هست
قاطی بچه های بالا شدی رفتتتتتت Gigglesmile
♧ ما ابدیت را در پیش داریم♧
از کجا امد این باور که گفت
گر رود سر برنگردد سرنوشت

سرنوشت[url=https://navatv.com/wp-content/uploads/2020/04/Anounishrvan-Rohani-Homayoun-Shajarian-Sarnevesht.mp3][/url]

[تصویر:  Anounishrvan-Rohani-Homayoun-Shajarian-S...-image.jpg]
     در همه احوال
خداراشکر!!!!

[تصویر:  73z3_tenor_(6).gif]
ممنونم از برادر مجاهد بخاطر حرف های خوبشون Khansariha (18)
  [تصویر:  zko_mxcpx3irr8xxxrsdbdjwa0n2.png]
 یک راند دیگر مبارزه کن 
(1399 مرداد 21، 15:57)زینبی نوشته است: سلام 

آقاا من دوتا سیم کارت دارم که اگر از  گوشی دربیارم، گوشی بدون سیمکارت باشه یا سیم کارت دیگه ای جز اون دوتا بزارم تو گوشیم ، بازم در صورت تماس با اون دوتا سیم کارت گوشیم زنگ میخوره و من به راحتی صحبت میکنم 22

سلام

17  
الان پس باید اگه یکی از اون سیم کارت ها رو بندازین روی یه گوشیه دیگه و به سیم کارته زنگ بزنید، دو تا گوشی با هم زنگ بخوره!!! 1744337bve7cd1t81

ریستارت فکتوری رو امتحان کردین؟ (تنها راهی که به ذهنم رسید 42 )

53  طرح ختم قرآن 53

.
   از دسـت و زبان که برآید   ---   کز عهده‌ی شکرش به درآید
.
 سپاس شده توسط
(1399 مرداد 21، 20:56)شازده کوچولو نوشته است:
(1399 مرداد 21، 15:57)زینبی نوشته است: سلام 

سلام

17  
الان پس باید اگه یکی از اون سیم کارت ها رو بندازین روی یه گوشیه دیگه و به سیم کارته زنگ بزنید، دو تا گوشی با هم زنگ بخوره!!!  1744337bve7cd1t81

ریستارت فکتوری رو امتحان کردین؟ (تنها راهی که به ذهنم رسید 42 )

نه اون دوتا سیم کارت روی هر گوشی دیگه ای جز گوشی من باشن در صورت تماس اون گوشی زنگ میخوره
ولی اگر خارج گوشی باشند گوشی من زنگ میخوره 53258zu2qvp1d9v
ریستارت فکتوری رو امتحان نکردم ولی بعید میدونم با ریستارت درست بشه چون مشکل از گوشی من نیست ، ی بنده خدای دیگه هم همین مشکل رو داشت وچند وقت پیش با من تماس گرفته بود که کمکش کنم مثلا   Khansariha (56)
53 برنامه ریزی روزانه  53 

در این دنیا اگر غم هست
صبوری کن خدا هم هست
نقل قول: ولی اگر خارج گوشی باشند گوشی من زنگ میخوره
جل الخالق Khansariha (134)
گوشی با قابلیت کپی کردن اطلاعات سیمکارت  Gigglesmile
بدم نیستا 4chsmu1
مامانم این روزا هی اخبار نگاه میکنه 
خبر مربوط به برگزاری کنکور را که میگه
هی میگه بدبخت بچه های مردم هلاک شدن هی یه روز میگه کنکور برگزار میشه یه روز میگه نمیشه
بعد من خندم میگیره
نگاهم میکنه میگه 
اینا مگه مثل تو هستند 
همشون این جمع بندی آخر و فلان و فلان دارن 
Khansariha (13)
خلاصه که سر کنکور شما من تا دلتون بخواد خفت خوردم
پاشید برید کنکورتون را بدین بدبختمون کردین  Swear1
هدف از ترک  / حس خوب ۱۵۷ روز /علت شکست 157 روز/   علت شکست 10 روزه  /  اهرم رنج و لذت / 1401   Khansariha (58)

دلایل وسوسه  / هدف از ترک تاثیر پاکی
خدایا چنان کن سرانجام کار  Confetti تو خشنود باشی و ما رستگار 317 بهترین خدای دنیا Khansariha (63) دعا میکنم بشم بهترین بنده دنیا برات  Khansariha (2)  الحمدلله رب العالمین Thankyou خداوندا مرا پاکیزه بپذیر  fly2  صبر داشته باش  خدا با صابران است  49-2  خداوند توبه کنندگان را دوست دارد Khansariha (84)  

امام صادق(ع): روز قیامت خداوند با شخص خودارضا گفت و گو نمى کند و از چشم خدا مى افتد.  Hanghead
بسم الله الرحمن الرحیم
معذرت میخوام از خانم پاک که توی پستشون پریدم ولی یه چیزی اومد به ذهنم و اومدم به شما هم بگم...

کدوم یکی از شما عزیزان حاضره در آینده ای نه چندان دور بریم کارت اهدای عضو بگیریم؟
خیلی خیلی کار بزرگ و خوبیه
وای من خیلی ذوقشو دارم... فکرشو کنین خدا هم خیلی خوشحال میشه دل اماممونم شاد میشه...
چون با اینکار باعث میشیم جلوی مرگ چند نفر از آدم گرفته بشه...
ما که فعلا زنده ایم و خداروشکر سالم و اعضامون واسه خودمونه
بعد مردن چرا الکی حروم بشه؟؟ خب یکی دیگه ازشون استفاده میکنه و خانوادش کلییییییییییی خوشحال میشن چون نجات پیدا میکنه...
وای از خدا میخوام کمکمون کنه بتونیم این کارتو بگیریم و ذوق کنیم 2uge4p4 2uge4p4 2uge4p4

هرکی حاضره لطفا اعلام کنه تا در این باره بیشتر باهم صحبت کنیم... از لحاظ ثوابم خیالتون راحت باشه این کار واقعا کار بزرگیه و جای دوری نمیره ، خوبیش واسه خودمون میمونه 317
نقل قول: کدوم یکی از شما عزیزان حاضره در آینده ای نه چندان دور بریم کارت اهدای عضو بگیریم؟

سلام ،  من چندماه قبل گرفتم ، نیازی به مراجعه حضوری نبود، کد ملیم رو اس ام اس فرستادم 3432 ، بعدم بقیه مراحل ...
(1399 مرداد 22، 17:01)Alireza98 نوشته است:  سلام ،  من چندماه قبل گرفتم ، نیازی به مراجعه حضوری نبود، کد ملیم رو اس ام اس فرستادم 3432 ، بعدم بقیه مراحل ...

آها که اینطور چه عالی ، پس نیازی به مراجعه حضوری هم نیست
که بیم کرونا باشه... دیگه بهتر از این نمیشه 317

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 10 مهمان