امتیاز موضوع:
  • 34 رأی - میانگین امتیازات: 4.15
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

انجمن شبانه روزی

درود ،  برادر رهگذر ، نذری ، درسته  302
  چند بار هی تکرارش کردین نظری تاب نیاورم چیزی نگم  Hanghead
کلن اشتباه املایی زیاد هست تو پست هاتون  Smiley-talk038
 بعضی موقعا آدم برداشتش از دین و عقاید و رسم و رسومات هم اشتبان مثل همین املای کلمات ،خوبه همیشه دور از تعصب و یکدنگی و نگاه تک بعدی باشیم ، همیشه شک کنیم حتی به دین و باورامون ، پیروی و تعصب کورکورانه باعث جنایت هم میشه Khansariha (58)
دوستان ظاهرا تعزیه و عذاداری ما جنوبیا یکم متفاوته...
شیر خدا منظور امام علی ( ع ) هستش که در اون لحظه که امام حسین شهید میشه به شکل یه شیر واقعی ظاهر میشه و دور و بر ایشون میگرده و به سر و سینه ی خودش میزنه... نمیدونم این قضیه صحت تاریخی داره یا نه ولی من فقط چیزیو که دیدم به شما گفتم حالا کاری به اون کاراش ندارم.

برای تداعی کردن نقش اون شیر واقعی ، یه پوسته ی به خصوص از شیر رو تهیه میکنن و یه نفر اونو میپوشه و موقع شهادت امام حسین از یه تابوت بزرگ تزئین شده در میاد و همونطور که گفتم دور و بر ایشون عذاداری میکنه...
و صبح عاشورا ( فردا ) هر سال کلی مردم با لباس تعزیه و لباس شیر خدا بالای ماشینایی مثل وانت و این ماشینایی که بالاشون جا داره میشینن و حتی توی خیابونم تکه هایی از تعزیه اجرا میشه !
اره اینجا جوریه... من چون همیشه با اینا بزرگ شدم فکر میکردم اون طرفا هم همینطوریه Hanghead
ولی در کل قضیه جالبی هستش کنجکاو شدم بدونم این اومدن حضرت علی به صورت شیر واقعی صحت تاریخی داره یا نه Hanghead
ملاحظه کنید قسمتی از عاشورا تو هرمزگان رو گفتم خدمتتون بیارم...

[تصویر:  2904816.jpg]

اینجا هر سال صبح عاشورا اینجوری توی خیابونا دسته میبرن...( نمیدونم واسه شما هم همینجوریه یا نه Hanghead )

[تصویر:  1420425_jpeg.jpg]

[تصویر:  2067562.jpg]

[تصویر:  2067563.jpg]

[تصویر:  2591676.jpg]

دوستان اینه شیر خدایی که میگفتم ازش میترسم Shy
البته باید بگم من استغفرالله منظورم این نیست که حضرت علی ترسناکه ها 1744337bve7cd1t81  (استغفرالله) من منظورم اینه این پوسته هه ترسناکه 22
شادن خانم شما که جنوبی هستید ، با این چیزا آشنایی دارید که؟
راستش طرف های ما ک میشه شمال غرب اصلا چنین چیزی وجود نداره 106
من اولین باره شیر خدا میشنوم.
اها که اینطور... خب طرف ما به این شکله و با شما فرق میکنه...
فقط من شفاف سازی کنم که شیر خدا حضرت علی هستن ، یعنی چون ایشون خیلی شجاع و دلاور و جوونمرد بودن ایشون رو به شیر تشبیه کردن و به ایشون لقب شیر خدا دادن.

ولی خدایی نکرده من قصد اهانت به حضرت علی رو ندارم ، خودمم نمیفهمم که اینکه توی روز عاشورا بعد از شهادت امام حسین ،  واقعا حضرت علی به شکل شیر ظاهر شدن یا نه Shy
شادن خانم شما اگه چیزی در این مورد میفهمین ممنون میشم یکم توضیح بدین تا قضیه شفاف تر بشه...
در کل دوستان توضیح دادن اون چیزی که خود آدم تجربه کرده رو بخوای طوری توضیح بدی که بقیه ای که تجربه نکردن درک کنن خیلی سخته..
همین الانش من استرس گرفتم که دوستان بد متوجه شن و یا منظور منو نفهمن و بد برداشت کنن... و اینکه انشاءلله خودتون یه روز از نزدیک این سنت رو ببینید.
من سنت و فرهنگ خودمون رو دوست دارم و قصد توهین نداشتم ، فقط خواستم اونو با شما به اشتراک بزارم تا کمی با فرهنگ ما آشنا شید ، ممنون از توجهتون 53
اتفاقا این خیلی خوب بود ،اصلا موردی نداره ک شما این سنت رو ب اشتراک گذاشتین تا ماهم ببینیم .
مثلا ماهم مراسم طشت گذاری داریم ک بقیه ی جاها ندارن و براشون عجیبه .
مرسی از شما ک مارو با این سنت جنوب ایران آشنا کردین 53
(1399 شهريور 8، 19:08)AtrisA نوشته است: اتفاقا این خیلی خوب بود ،اصلا موردی نداره ک شما این سنت رو ب اشتراک گذاشتین تا ماهم ببینیم .
مثلا ماهم مراسم طشت گذاری داریم ک بقیه ی جاها ندارن و براشون عجیبه .
مرسی از شما ک مارو با این سنت جنوب ایران آشنا کردین 53

خوشحالم که بد برداشت نشد و منظورمو که فقط اشتراک گذاری و آشنا شدن بود فهمیدید. 
آها که اینطور.
خواهش میکنم.
(1399 شهريور 8، 19:09)،رهگذر، نوشته است: سلامی دوباره علیرضا جان

من ادعا نمی کتم که فرد بسیار مذهبی هستم و اطلاعاتم کاملِ، اما مقاتل، تعذیه، حتی سخنرانی زیادی در مورد واقعه کربلا گوش کردم و مطالبی خواندم...

شاید بالغ بیش از پانصد سخنرانی مذهبی از علمای مختلف در مورد واقعه کربلا شنیدم و تقریبا بیشتر اتفاقاتشو میدونم...

مثلا من از زعفر جنی که به کمک امام حسین آمد یا اینکه فطرس ملک پیام رسان و سلام رسان امام حسین هست یا اینکه ارواح همه انبیا وصلحا و خوبان در واقعه کربلا حضور داشتن شنیدم و...

ولی جایی نشنیدم حضرت علی به صورت شیر ظاهر شده باشه...

شاید این یه سنت و اعتقاد به قول شما در بین جنوبیاس

سلام رهگذر خان 
آها که اینطور متوجه منظور شما شدم..
بله همینطوره ، منم با زعفر جنی آشنا هستم و میدونم که ایشون با قافله ای از جن ها به سراغ امام اومدن که به ایشون کمک کنن و ...

ممنونم که نظرتو گفتی..
آره ظاهرا یه اعتقاد بین ما جنوبیا هستش ، مرسی از توجه.
سلام علیرضا جان

اتفاقا برای من خیلی جالب بود.

ظهر که گفته بودی دوست داشتم این شیر خدا رو که می گی رو ببینم.
که عکسش رو هم گذاشتی ... دستت درد نکنه.

انصافا خیلی ترسناکه. wacko2
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

سپاس شده توسط
(1399 شهريور 8، 18:48)علی‌رضا نوشته است: شادن خانم شما که جنوبی هستید ، با این چیزا آشنایی دارید که؟

سلام اقا علی رضا
ما همچین رسمی نداریم ..ما تو ظهر عاشورا صحنه برگشتن ذوالجناح از قتلگاه رو شبیه سازی میکنن و تو شام غریبان تعزیه برگزار میکنن
من لذت میبرم از دیدن سنتهای مختلف در باب عاشورا، احساس میکنم همه فرهنگها بنا به برداشت خودشون سعی میکنن ارادتشونو نشون بدن و دیدن این احساس برای من زیباس
دلم میخواست میتونستم این صحنه رو ببینم و ابهتش حتما منو میگرفت و لبریز از حظ میشم که میبینم بعد ۱۴۰۰ سال هیچکس نتونست صدای حسین رو خاموش کنه..
صلی الله علیک یا اباعبدالله..
♧ ما ابدیت را در پیش داریم♧
(1399 شهريور 8، 23:23)عاشق فاطمه زهرا نوشته است: سلام علیرضا جان

اتفاقا برای من خیلی جالب بود.

ظهر که گفته بودی دوست داشتم این شیر خدا رو که می گی رو ببینم.
که عکسش رو هم گذاشتی ... دستت درد نکنه.

انصافا خیلی ترسناکه. wacko2

سلام آقا عاشق جان
خوشحال شدم از اینکه دوست داشتی ببینیش و همچنین خوشحال شدم از اینکه از نظر شما هم ترسناکه و ترسیدنم بی دلیل نیست 42
تشکر لازم نیست خوشحال شدم با یه فرهنگ از ما آشنا شدی Khansariha (18) 53
(1399 شهريور 9، 0:01)شادن نوشته است: سلام اقا علی رضا
من بوشهرم و همچین رسمی نداریم ..ما تو ظهر عاشورا صحنه برگشتن ذوالجناح از قتلگاه رو شبیه سازی میکنن و تو شام غریبان تعزیه برگزار میکنن
من لذت میبرم از دیدن سنتهای مختلف در باب عاشورا، احساس میکنم همه فرهنگها بنا به برداشت خودشون سعی میکنن ارادتشونو نشون بدن و دیدن این احساس برای من زیباس
دلم میخواست میتونستم این صحنه رو ببینم و ابهتش حتما منو میگرفت و لبریز از حظ میشم که میبینم بعد ۱۴۰۰ سال هیچکس نتونست صدای حسین رو خاموش کنه..
صلی الله علیک یا اباعبدالله..

سلام شادن خانم
آها که اینطور ، ممنون از توجهتون
منم بندرعباس هستم.
نقل قول:
به نام خدا

آنچه در مرداد ۹۹ گذشت
.
.
.

نگاه کن تو رو خدا ... 45

عنوانشو بالای صفحه اصلی کانون دیدم ، با شوق و ذوق بازش کردم تا تهشو با شور خاصی رفتم جلو ، بلکه یکم انرژی بگیرم ... Shy

رسیدم تهش دیدم هییییچ ... Hanghead

فکر کنم جای مسابقه ، کله پزی میزدم بیشتر بهم توجه میشد  53258zu2qvp1d9v

[تصویر:  1702600a-67d8-4888-a8a9-5bda5dbccbca.jpg]

اصلا دلم به خنده نمیاد ، ولی خودم چرا  42
هزار دشمنم ار می‌کنند قصد هلاک

گرم تو دوستی از دشمنان ندارم باک

[تصویر:  woman-praying-free-bird-enjoying-nature-...00-256.jpg]

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 12 مهمان