امتیاز موضوع:
  • 34 رأی - میانگین امتیازات: 4.15
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

انجمن شبانه روزی

این عکس الگوی منه،
استاد الفقهاء و المجتهدین مرحوم آیت الله العظمی میرزا جواد تبریزی، رحمة الله علیه؛
خود می گوید:
«من چهل سال معنای تعطیلی را نفهمیدم و از همه چیز زدم و از لذتهای بسیاری دوری گزیدم تا به اهدافم برسم»
وقتی یک فقیه با تقوا میگه معنای تعطیلی را نفهمیدم، همینجوری یه چیزی از روی احساس نمیگه.

ما اگه ببینیم دانشمندای بومی خود ما، چطوری درس خوندن و به کجا رسیدن و چه شرایط طاقت فرسایی رو تحمل کردن،
میبینیم که نسبت به اونا خیی شرایطمون بهتره،
اون وقت لااقل موقع اپلای کردن یا نکردن، پای مشکلات رو وسط نمیکشیم و دلایل مبنایی تری رو طلب میکنیم. ... البته اگه میخوایم یه آدم درست حسابی بشیم
وگرنه چیزی که زیاد ریخته این ور اون ور، آدم متوسط معمولیه. (استاد یه دانشگاه خوب که از یه دانشگاه خوب خارجی اومده هم میتونه یه آدم معمولی باشه! ... به تعبیری که در نهج البلاغه از حضرت امیر نقل شده، به نظرم، میتونه همج رعاع (تقریبا یعنی مگس سرگردان!) باشه.)

یه چیزی هم توی دلم گیر کرده،
ببخشید که میگمش؛
من وطن پرست و ناسیونالیست و اینا نیستم؛
اما سرزمین وحدت و توحیدم رو دوست دارم
ایرانم رو دوست دارم
ایران همت و باکری و خمینی و مصدق و کاشانی و امیر کبیر و طباطبایی و ملاصدارا و کلینی و .... رو دوست دارم.
کشور من استعمار زده ی بدبخت نیست ... دستش جلوی بیگانه دراز نیست.
کشور من در مرحله ی رشدشه؛
پای کار بودن "من" رو لازم داره.

عذر میخوام که اینطور گفتم ... قصد مجادله ندارم.
مخلصیم 1

[تصویر:  gal156.jpg&799942550]
(1394 تير 2، 0:45)Mehdi.R نوشته است: امان از این بی خوابی شبانه
به نظر من
مدرک مثل گواهینامه میبینه
من دو سال فوق دیپلم حسابداری رو خوندم رهاش کردم
چسبیدم به کار
الان ی زمین خریدم که نزدیک 80 میلیون تومان البته تو شهرستان ما و صد البته تو این کسادی بازار ارزش داره
حالا اگه من حسابداری رو خونده بودم
الان ی مدرک لیسانس داشتم بدون هیچ پشتوانه ای

نهایت خرشانسیم این بود که میشدم کارمند و نهایت ماهی یک میلیون حقوقم بود
البته با کلی اگه اما و شاید
آنوقت به نظرتون چقدر طول میکشید من ی زمین مثل زمین الانم بخرم
فعلا که ترم 4 رشته روانشناسی هستم
فقط هم دارم برا مدرک درس میخونم
و میخوام به صورت حرفه ای فکرمو متمرکز کنم رو کار آزاد و شغلم
باطری سازی خودرو سواری
البته پیشرفته اش نه قدیمیش
فکر کنم استفاده و نتیجه اش بهتر از درس خوندن باشه

آقا مهدی فرق شما با همکلاسی هات که الان حسابدار شدن  اینه که شما حساب کتاب 80 ملیون تومن خودتو داری اگه هیچ کاری هم نکنی  روز به روز با تورم این مملکت قیمت زمینت هم میره بالا و حالشو میبری ( البته شمایی که من میشناسم سرت تو بازاره و با یه خرید و فروش به موقع چند برابرش میکنی1 )،   همکلاسی هات اگه بهشون لطف کنن و منت سرشون بزارن و یکی پیدا بشه که حساب کتاباشو بده دستشون تازه حساب کتاب مال یکی دیگه رو میکنن و حسرتش رو میخورن .
خلاصش اینکه شما صفرای جلوی حساب خودت رو میشمری و لذتش رو میبری  ،اونا صفرای جلوی حساب بقیه رو میشمرن و حسرتش رو میخورن.

در مورد روانشناسی هم بگم که الان شده بهترین شغل!! دور از جون شما ، پدرسوخته ها به ازای هر دقیقه حرف (من نوشتم حرف ولی شما بخوانید زر 1 ) زدن هزار تومن میگیرن ، برای یه جلسه 30 دقیقه ای 30 هزار تومن میگیرن ، تازه تو اون 30 دقیقه نصفشم که شما حرف میزنی ، یکی نیست بگه پدرسوخته ها مگه شما چی میگین که بخاطرش دقیقه ای هزارتومن میگیرین؟!  خلاصه اگه بتونی وارد اینکار بشی نونت تو روغنه ، چون الان همه افسرده و .... همه هم مشکل دارن ، یکی شکست عشقی خورده ، یکی با زنش مشکل داره ، یکی با ننه باباش ....  ، بازار کارشون خوبه ، هیچ مسولیتی هم ندارن در قبال کارشون ، یعنی فقط یارو حرف ( 1 ) میزنه پول میگیره ، از این راحت تر چه کاری هست ؟ هیچ حرف ( 1 ) خاصی هم نمیزنه ، همین حرفایی که ما ها بهم دیگه میزنیم اونا به ما میزنن جیبمونو خالی میکنن. جالبیش اینه که یه لیسانس هم بیشتر ندارن ، اسم خودشونم میزارن دکتر ، یعنی من هرچی از این ... بگم کم گفتم.

بعدشم گور پدر شکست عشقی که خوردی ، ظاهرا همه باید یبار شکست عشقیه رو بخورن ، ماهم خوردیم ، فدای سرت ، آدم بود که میموند دیگه ، وقتی رفت یعنی آدم نبود. زمان بگذره همه چیز عادی میشه . 
سلام
از دوستان كسي هست رشته ش صنايع باشه ؟‌
يك نفر براي مفروضات پروپوزال راهنمايي ميخواد
[img=0x0]http://www.ktark.com/05_blue.png[/img]

اگه واقعا میخوای ترک کنی اینو بخون

وجدان جون دادا تو هم خیلی دلت پرها
اصلا اعصاب مصاب نداریا Smiley-happy114

من حسرت گذشتم رو نمیخورم
چون اونجوری زندگی کردم که خودم دوست داشتم
ارزش ها و باورهام رو دوست دارم
به جایی اینکه به فکر خودم باشم بیشتر به فکر دیگران هستم
در کل از زندگیم راضی هستم
فقط تنها مشکلم اینکه خانواده همیشه تو سرم میزنند و سرزنشم میکنند
آنوقت که بدجوری از خودمو زندگی ناامید میشم
من به اهداف بزرگ فکر میکنم
و مطمئن هستم که اگه یک روز به عمر مونده باشه
بهش میرسم
اسم من در تاریخ این مملکت میمونه
حالا رو نگاه نکن آس و پاسم
در کل همه چیز سپردم دست زمان و سکوت کردم

احسان دادا من ی دوست دارم صنایع میخونه
کاری از دستم بر میاد بگو برات انجام بدم
یا سوالی داری بگو ازش بپرسم
یا اگه میخواهی شماره موبایلشو بهت بدم
ازش بپرس
همیشه آغاز راه دشوار است

عقاب در آغاز پرواز، پَر می ریزد

اما در اوج

حتی از بال زدن هم بی نیاز است
اقا این طرز فکر اشتباهه
من از خدامه برم یه جا
واقعا هفته ای هفتاد ساعت کار کنم
کار ها
چهار سال این طوری کار کنم
اولیش اینه که کلییییییی کار یاد میگیرم
دومیش اینه که کلی مغزم راه می افته
سوما این که اگر تو فیلدای مورد علاقه م باشه کلی هم حال میکنم

البته هفتاد ساعت راستی زیاده مثلا اونجا 5 روز کاری دارن یعنی روزی 12 ساعت؟
بعیده به نظرم این عدد

مسالهه تو حرفای مرد مجاهد بود
منی که برم یه جایی و کلی زحمت بکشم و کار یاد بگیرم بعدش برگردم اینجا با توجه به اوضاع کشورم منو نمیخوان که
واسه چی بخوان؟
من پارتی که ندارم
در ضمن اگر کار یاد گرفته باشم واقعیت اینه که اینجا صنعتی در کار نیست
حالا یهسری رشته ها. میتونن برن واسه ماشین سازی و ال و بل
ولی از حق نگذریم کشوری که اینترنت پرسرعت نداره حتی بین تا کجا هیچی نداره

با عاشق هم موافقم
حرفای ایشونم متینه

[تصویر:  nasimhayat.png]
یه چند روزی بود که یه خورده تن به انجام برنامه هام نمیدادم اما امروز به خودم اومدم که میخوام قویتر و بهتر از قبل پیش برم. من یه رقیب خیلی بزرگ دارم و اون خودمم. به پیش در جاده اهداف . آره همینه پیش رفتن
من از خود می پرسم، شما چطور؟

آیا اعتیاد یک نوع بیماری است؟؟

اعتیاد جنسی چیست؟؟

آیا من یک معتاد جنسی هستم؟؟

چگونه می توانم بفهمم که یک معتاد جنسی هستم؟؟

(1394 تير 2، 10:53)می توانم نوشته است: البته هفتاد ساعت راستی زیاده مثلا اونجا 5 روز کاری دارن یعنی روزی 12 ساعت؟
بعیده به نظرم این عدد

سلام

بعید نیست می توانم خانم

من الان جایی کار میکنم که 7 روز هفته، روزی 12 ساعت دقیقا کار میکنم

یعنی وقتی میرسم خونه از حال میرم مخصوصا الان که ماه رمضونه...
[img=0x0]http://www.ktark.com/05_blue.png[/img]
نه نه
این قضیه کار هم زمان با تحصیله نه فقط کار
کاری که یه دانشجو که حقوقم می گیره انجام می ده
اگر قرار باشه روزی 12 ساعت کار کنه که کل قضیه می ره زیر سوال پس کی درس می خونه ؟
واسه همین یه خورده شک کردم
حرف کلا این بود که بریم برای ادامه تحصیل و اینکه چه ضحبتایی توش هست
منم دست و رو نشسته پریدم وسط بحث

قبلا اه رمضون اینجا از افطار تا سحر به راه بود
روزه داراش کوشن پس؟

(1394 تير 2، 22:45)می توانم نوشته است: نه نه
این قضیه کار هم زمان با تحصیله نه فقط کار
کاری که یه دانشجو که حقوقم می گیره انجام می ده
اگر قرار باشه روزی 12 ساعت کار کنه که کل قضیه می ره زیر سوال پس کی درس می خونه ؟
واسه همین یه خورده شک کردم
حرف کلا این بود که بریم برای ادامه تحصیل و اینکه چه ضحبتایی توش هست
منم دست و رو نشسته پریدم وسط بحث

خب منم کار با تحصیل رو گفتم دیگه ، تازه کم هم گفتم ، من در جریانم ، شما اگر می خوای بری اون ور یا باید پول داشته باشی هم شهریه دانشگاه بدی و هم پول زندگیت رو در بیاری که با وضع دلار اصلا نمی صرفه ، راه دیگه اینه که دانشگاه به اصطلاح به شما فاند بده ، که در این صورت باید کار کنی. حالا یا تحقیقات ، یا تدریس. که اگر خوب پول بدن تا سالی 40 هزار دلار هم می تونی در بیاری. خب اینا زمان می گیره دیگه ، هم بخوای درس بخونی ، مثلا هفته ای 50 ساعت درس بخونی ، 20 ساعت هم مثلا کار کنی. حالا یا طور دیگه. خلاصه ی مطلب کسی که می ره ، نمی رو اونجا خوش بگذرونه ، می ره جون بکنه. معمولا هم چون می رن اون جا که خودشون رو نشون بدن و پیشرفت کنن دیگه از جون مایه می ذارن. البته جواب هم می گیرن ، ماشین ، خونه ، تحصیلات. 
جالبه امشب ماه عسلم اگر دیده باشید بحثش همینا بود  13  من یه خردش رو دیدم.  اون خانومه می گفت دیگه ، که باید تو آمریکا کار کنی. حالا یادم نیست هفتاد ساعت رو گفته یا نه ، این عدد هفتاد رو من از یه استادی که خودش مدرکش رو آمریکا گرفته شنیده بودم. خلاصه ...
........................................................................
از طرز صحبت مرد مجاهد معلومه که در این مورد مطالعه و تحقیق داشته. جالبه ، من خودم با دوستام بحث می کنم ، معمولا همینا رو بهشون می گم. 
اپلای کردن در راستای اهداف آدم باید باشه ، نه خود هدف. تضمینی نداره شما اپلای کنی و زندگیت بهتر بشه و مهم اینه که خیلی کار کنی و اصلا دنیا چه اهمیتی داره می گذره و ...

اما خب آدم یه چیزایی رو می بینه ، می بینه دوستاش یکی یکی دارن می رن و اون مونده با سر بی کلاه. 

ربنا لا تحملنا ما لا طاقه لنا به.
.......................................................................

می توانم خانم یه بحث دیگه بندازین وسط ، من که هر شب تا صبح بیدارم. 
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

خب باشه
بحث دکترا
بله یا خیر خوبه؟

یا شاید
بحث دوست دارید جسیت بچه تون چی باشه؟
خوبه؟

واقعا ماه عسل نگاه میکنید؟

(1394 تير 3، 1:34)می توانم نوشته است: خب باشه
بحث دکترا
بله یا خیر خوبه؟

یا شاید
بحث دوست دارید جسیت بچه تون چی باشه؟
خوبه؟

واقعا ماه عسل نگاه میکنید؟

- بله

- پسر ، عصای پیری

- خیر

- بله 

اعصاب ندارم کلا  asabani

خداحافظی

عجب بحثی شد
شما که تو دو تا کلمه و ایکی ثانیه دو تا بحثم جمع کردی
بحث ماه عسلم واسه راه در رو گذاشته بودنم له و لورده شد

یه بحث جدید
میگم دقت کردید وقتایی که وسوسه خ.ا به ذهنمون میاد با همه حرف و حدیثای فبلی بازم بهش فکر میکنیم؟
یه چیزایی رو که زیاد روش فکر میکنی ملکه ذهن میشن وقتی باهشون رو در رو میشی دیگه ناخودآگاه فکر نمیکنی
ولی این لامصب خیلی عجیبه

(1394 تير 3، 1:53)می توانم نوشته است: عجب بحثی شد
شما که تو دو تا کلمه و ایکی ثانیه دو تا بحثم جمع کردی
بحث ماه عسلم واسه راه در رو گذاشته بودنم له و لورده شد

یه بحث جدید
میگم دقت کردید وقتایی که وسوسه خ.ا به ذهنمون میاد با همه حرف و حدیثای فبلی بازم بهش فکر میکنیم؟
یه چیزایی رو که زیاد روش فکر میکنی ملکه ذهن میشن وقتی باهشون رو در رو میشی دیگه ناخودآگاه فکر نمیکنی
ولی این لامصب خیلی عجیبه

فکر کنم همون بحث ماه عسل بهتر باشه  42 
خیلی پیچیده شد. یه خرده بیشتر توضیح بدین.

ما بریم سحری...

خداحافظی

بدجور ازین برنامه ی ماه عسل متنفرم! نشسته اونجا از  درو دیوار ایراد میگیره بقیه هم میگن به به! مشکلات کوچیک رو بزرگ میکنه و مشکلات بزرگ رو

کوچیک میکنه! یه مثال میزنم. اقا این ی ا ر ا ن ه رو هر بار دو روز دیر میدن....حالا با این حساب هر 15 ماه یکیش رد میخوره.... یعنی 3000 میلیارد تومن 

رو توی یک سال میپیچونن! خیلی شیک کسی هم نمیفهمه....

این 3000 میلیارد رو میشه به 30 هزار نفر داد به هر کدومشون 100 میلیون!!!! 

------------------

اقا دیروز خونه ی عمم بودیم! گیر داده میگه یه مورد مناسب برات دارم! 1744337bve7cd1t81 بابا ما بچه اییم....

وقتی خودت میگی بچه ایی بقیه میگن نه بزرگی! وقتی هم بزرگی میگن نه هنوز زوده!  Gigglesmile

مامان بابا هم همراهیش میکردن...شک کردم نکنه کار و خونه و اینارو دارم خودم نمیدونم! 42  عجب!

این یه توهینه به اون خانومه!

اصلا انگار نه انگار گفتم نمیخواد رفت قرارم گذاشت حالا نمیدونم باید چکارش کنم!!! 1276746pa51mbeg8j 

خیلی اوضاع خرابه...

منم باید خودمو یه تکونی بدم یه پول قلمبه گیر بیارم...

-----------
اواتارمو فعلا به علت مسایل امنیتی عوض میکنم....

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 8 مهمان