امتیاز موضوع:
  • 34 رأی - میانگین امتیازات: 4.15
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

انجمن شبانه روزی

نه داداش مهدی چیزی نیست......خانوم گلبرگ هم گفت :

نقل قول: خطابم به آقای درخشنده نیس

----------------

پیش میاد که شیطون یه سیستم جالب پیاده میکنه مثلا با یه چیز ناجور ارامش پیدا میکنید ولی بعد از یک هفته یا کمتر خیلی بد آدم میخوره زمین....

از همون ابتدای راه کار کاره شیطون بوده...

ولی من بیشتر از دو ماهه که دیدم نسبت به اون عکسه عوض نشده...خودم چندین بار فریب خوردم ولی این مورد فرق داره....

یه مواد فروش اولش یه یک ماهی مفتی به طرف مواد میده که یک عمر استفاده کنه ازش. نه اینکه یه عمر مواد بده تا دو روز استفاده کنه!

عکسه هم اصلا عکس بدی نیست که بشه ازش ایرادی گرفت.....وقتی نگاش میکنم میگه درخشنده آدم باش! 42

اقا مهدی بهتر توضیح داد....

خواننده های خاموش هم دنبال این عکسا نگردید که نیست!

----------------

خانوم میتوانم شما لطف دارید.... 53

موفق باشید... 53
(1394 تير 24، 6:32)می توانم نوشته است: شایدم حال ندارن یوزر نیم و پسورد وارد کنن

آقا امیدفردا متاسفانه خیلی از حرفای این دوستان حاج آقا من در آوردیه
دیدید این سریالای ماه رمضون همیشه آخرش میگن وقت کم آوردیم انگار که قبلش نمیدونستن ماه رمضون قرار بیاد!
مگه خدا هم مثل ماهاست
که سه شب رو احتمال قدر بذاره بعد تازه فرشته آخرین شب برسن زمین!
حتی اگه دو روز طول بکشه واقعا این کارا که به نظرم باید در عرض لحظه باشه مطمین باش خدا از شش روز قبل اقدام میکنه
مگر اینکه باور نداشته باشیم حکیم بودنش رو

تو این زمان واسه همه بهتره هر حرفی رو اول روش خیلی فکر کنیم بعد باور کنیم
چون خیلیا به دین دروغ می بندن
از دشمن دانا تا دوست نادان
با صحبت كلي شما موافقم..و خودم هم اشاره كردم..
نقل قول: حتی اگه دو روز طول بکشه واقعا این کارا که به نظرم باید در عرض لحظه باشه مطمین باش خدا از شش روز قبل اقدام میکنه

مگر اینکه باور نداشته باشیم حکیم بودنش رو
خوب ديگه منظور اوشون اين بود كه خدا از ٦روز زودتر هم اقدام ميكنه كه ما زمان اقدام هم دعا ميكنيم..
نقل قول: مگه خدا هم مثل ماهاست

که سه شب رو احتمال قدر بذاره بعد تازه فرشته آخرین شب برسن زمین!
حالا واقعا به زمين رسيدنو نميدونم 4chsmu1..ولي به نظرم سه روزو احتمال قرار دادن خيلي منطقيه..نه اينكه خدا مثل ما باشه،چون ما اينجورييم(و بتونيم استفاده ببريم)
اينكه احتمالش در سه شب باشه و ما احتمال بذاريم به يكي ازين سه شب..اونوقت اگر يه نفر يك شب نتونست و به هر دليلي قادر نبود استفاده كنه،احساس خسران و نااميدي نميكنه
يا اينكه خدا بهمون بفهمونه كه جداي از منزلت يه زمان خاص(مثلا شب قدر) اين كه بنده ي من زماني به من متصل بشه(كامل و خالص) منزلت اون زمانو مشخص ميكنه و اون زمان و اون شب واسه اون بنده شب قدره و اون زمان عزيز.. حالا اگر يك عده دست جمعي هم باشن درون زمان،كه عاليتر..
فكر كنم حافظ هم بيتي با مضمون اخير داره حالا اگر يادم بياد..

در مورد بند آخر صحبتتون هم كاملا موافقم..اما اينكه بخوايم با هر علمي نسبت به هر صحبتي خودمون فكر كنيم و نسبت به هرصحبتي يه بدبيني خاصي داشته باشيم نبايد تبديل به اين بشه..
من ميگم نسبت به برداشت خودمون هم سوءظن داشته باشيم.. يه مثال بدي هم دارم كه ببخشيد مع الفارقه ولي ميگم شمر هم تو نمازاش ميگفته اهدنا الصراط المستقيم..!!!!
شايد همين صحبت براي بعضيا هيجان انگيز باشه،واسه بعضيا غيرقابل باور..ولي شايد جنبه هاي خاص ديگه داشته باشه و ما ندونيم..

در كل كه بله تو اين زمونه كه خيلي حق و باطل در هم آميخته شده هوشياري خيلي بالايي طلب ميكنه!53258zu2qvp1d9v

----
داداش مهدي،من هم خواستم بگم ماكه نميدونيم داداشمون داره دقيقا ازچي صحبت ميكنه در نتيجه قضاوت نكنيم.. ولي ديدم صحبتها نشونه ي هشدار بود فقط..و قضاوت يا ايرادگيريي الان در كار نبود..
اينكه مراقب باشيم كه هر روشي ،روش درست نيست..و با دقت روشمونو انتخاب كنيم كه تذكر بدي نيست.. 53258zu2qvp1d9v 
راهكار الهي ترك

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیم

أَلَمْ نَشْرَحْ لَکَ صَدْرَکَ ﴿١﴾ وَوَضَعْنَا عَنْکَ وِزْرَکَ ﴿٢﴾ الَّذِی أَنْقَضَ ظَهْرَکَ ﴿٣﴾ وَرَفَعْنَا لَکَ ذِکْرَکَ ﴿٤﴾ فَإِنَّ مَعَ الْعُسْرِ یُسْرًا ﴿٥﴾
 إِنَّ مَعَ الْعُسْرِ یُسْرًا ﴿٦﴾ فَإِذَا فَرَغْتَ فَانْصَبْ ﴿٧﴾ وَإِلَى رَبِّکَ فَارْغَبْ ﴿٨﴾

چرخه:
پس چون فراغت يافتي،[در طاعت] بكوش(٧) و با اشتياق بسوي پروردگارت روي آور(٨) -->آيا كار را بر تو راحت نكرديم؟(١-٢-٣-٤-٥-٦)

-->چون نفس را مشغول نكني،وي تورا به بازي ميگيرد<--
--->كار را بر نفست سخت گردان<---
(تو دهني به نفس با نه گفتن به تمايلات حتي حلال)
[تصویر:  05_blue.png]
امید خان اوشون اصلا چیزی که من گفتم رو نگفتن
این جور که ایشون گفتن سه شب رو ایمه توصیه کردن دعا کنین
اما از این سه تا دو تاش سر کاریه چون فرشته ها زمین نیستن
6 روز زودتر با فرض اینکه این معیار 6 روز واقعی باشه می شه از 13 نا از 19 ماه رمضون

آقای درخشنده منظورم این نبود که لطف داشته باشم
منظورم این بود که فکر کنن اینجا جناح بندیه و هرچی درخشنده گفت ایکس و وای میان خلافشو میگن

[تصویر:  nasimhayat.png]
اصلاحیه: فکر نکنن ...

نقل قول: آقای درخشنده منظورم این نبود که لطف داشته باشم
منظورم این بود که فکر کنن اینجا جناح بندیه و هرچی درخشنده گفت ایکس و وای میان خلافشو میگن

خب خانوم میتوانم شما لطف ندارید Gigglesmile

متوجه شدم منظورتونو... 53
نقل قول: اما از این سه تا دو تاش سر کاریه چون فرشته ها زمین نیستن
حالا اين كه برداشت شماست..يعني شما فكر ميكنيد علت شديد مستجاب بودن دعاها تو شب (يا شبهاي) قدر نزول ملائكه ست؟!
ملائكه كه روايت داريم همون زماني كه برروي زمين نيستند هم براي بنده ها در شرايطي دعا ميكنن..
اصلا به نظر من ارتباطي بين نزول ملائكه و استجابت دعاها يا نيست يا بسيار ناچيزه..شايد ازون جنبه كه ملائكه مقدرات رو بر امام تسليم ميكنن ارتباطي باشه با دعاي ما..اما اونم باز به اذن خداست..

در مجموع باز هم نميشه گفت اين صحبت ايشون كه حالا ازهرجايي بيان شده برداشت بشه كه شب ٢٣ اصلي هست..يا نيست.. "تنزل الملائكة و الروح فيها" هيچ اشاره نكرده به رسيدن.. به كل نزول اشاره كرده!!..اصلا شايد از همين عبارت قرآن بشه نتيجه گرفت همه مراحل نزول تو همون يك شبه..
خلاصه الله اعلم..

پ.ن: در كل كه منزلت شب قدر به هيچ كدام از اينها نيست و گويا به يك نفر ختم ميشه..1
راهكار الهي ترك

أَلَمْ نَشْرَحْ لَکَ صَدْرَکَ ﴿١﴾ وَوَضَعْنَا عَنْکَ وِزْرَکَ ﴿٢﴾ الَّذِی أَنْقَضَ ظَهْرَکَ ﴿٣﴾ وَرَفَعْنَا لَکَ ذِکْرَکَ ﴿٤﴾ فَإِنَّ مَعَ الْعُسْرِ یُسْرًا ﴿٥﴾
 إِنَّ مَعَ الْعُسْرِ یُسْرًا ﴿٦﴾ فَإِذَا فَرَغْتَ فَانْصَبْ ﴿٧﴾ وَإِلَى رَبِّکَ فَارْغَبْ ﴿٨﴾

چرخه:
پس چون فراغت يافتي،[در طاعت] بكوش(٧) و با اشتياق بسوي پروردگارت روي آور(٨) -->آيا كار را بر تو راحت نكرديم؟(١-٢-٣-٤-٥-٦)

ولی من خیلی دوست دارم بدونم اصلیش کدومه

مستر درخشنده
به خودت نگیر
به هر حال شما رو که صد در صد خیلی دوست داریم

از اون سه تا دو تاش برای نوشتنه و یکیش برای مهر زدن 1
سرکاری نداریم 
مگه ماییم که سرکار بزاریم ملت و ..

راستی فوتبال ساحلی و میبینید؟؟؟
چه میکنه این دروازه بان مااااااااااااااااااااااا

رفتیم مرجله بعد 
جدا فردا باززی با روسیه رو از دست ندین خیلی بازی سنگین و سختیه اگه ببریم شاهکار کردیم 4
خوشا باران و وصف بی مثالش
اين يكيو هم شنيده بودم1..دوتا نوشتن يكيش تجديد نظر ميگفتن؟!
من هم همينو ميگم..
اصلا ٢٣رو اصلي بگيريم..باز هم تفاوتي ايجاد نميكنه(مهم چيز ديگست)..باز به نظر من همين كه شباي ديگه اي هم باشه،واسه من كه تكراري كه نميشه هيچ،قشنگتر و باصفا تر هم هس..

آره فوتبال ساحليو كه نميدونستم و از دست دادمم(رو بگو):/..بانو بازيه بعد رو كه نوشته تاهيتي..!؟
راهكار الهي ترك

چرخه:

نقل قول: مستر درخشنده 
به خودت نگیر
به هر حال شما رو که صد در صد خیلی دوست داریم

خانوم میتوانم شکلک خنده گذاشتم دیگه شوخی کردم به خودم نگرفتم 128fs318181 

------------------

دوستان این داستان فرشته ها و اینا چیه؟ برام جالب شده! باید چکار بکنیم؟ یه دو سه خط مینویسید از کلیاتش؟

چون اسمشم نمیدونم نمیشه توی گوگولی سرچ کنم...

مرسی... 53
داداش كدوم قسمتشو؟! شب قدر كلا؟! يعني منظورت قضيه نزول فرشته هاس يا كلا رويدادهاي شب قدر؟!
شوما اراده كن من واست مقاله مينويسم!!(در اين حد بيكااررم21 )
راهكار الهي ترك

چرخه:

نه فقط میخواستم ببینم چی میشه و ما باید چکار کنیم! 42
سلام بر همه ی بزرگواران کانونی 303

اول که 
ببخشید صحبتا یه مقداری طولانی شده... 1276746pa51mbeg8j 
امیدوارم حوصله کنید و تا اخر بخونیدش

دوم که
بحث در مورد شب قدر هست و حکمت پنهان بودن این شب نکته ای به نظرم رسید گفتم خدمت شما دوستان خوبم عرض بکنم 

در مورد اینکه حمکتش چیه که شب قدر نامعلومه یه بزرگی می گفت:

به این دلیل خدا این شب رو مخفی کرده که چون شب خیلی با عظمتی هست. و خدا نمیخواد کسی با علم به این که کدوم شب دقیقا شب قدره مرتکب گناه بشه.

ببینید یک وقت هست ما میدونیم فلان شب شبه قدره و گناهی رو مرتکب میشیم و یک وقت هست نمیدونیم که کدوم شب شبه قدره و گناهی مرتکب میشیم.این دو مورد خیلی باهم توفیر دارن. انسان دانسته حرمت شبی و یا کلا هرچیز دیگه ای رو بشکنه یا نداسته این حرمت رو بشکنه

و دیگه اینکه همیشه یه عده از انسانها هستن که خیلی متکبرن و گردنکش؛ فلذا اگه میدونستن فلان شب شبه قدره مخصوصا تو اون شب گناه میکردن که نافرمانی خدارو کرده باشن بنابراین خدا این شب رو مخفی نگه داشته که حرمتش حفظ بشه.

واقعا یک لحظه که به عظمت این شب فکر میکنم برق از سرم میپره منی که هیچی نیستم وقتی اینطوری میشم ببین اونایی که یچیزی هم میدونن چ اتفاقی براشون میفته.

شنیدین میگن نمیشه یک شبه ره صد ساله رفت؟  ولی تو این شب میشه رفت مگه ما اعتقادمون این نیست که کلمه به کلمه قران وحی مطلقه و هرچی که گفته درسته؟ خب وقتی قران میگه این شب از هزار ماه بهتره ینی چی؟ ینی تو اگه تو این یه شب عمل خیر انجام بدی به این معنیه که 84 سال (هزرا ماه) اون خیرت به حساب میاد. برعکسش هم همینجوره وقتی کسی تو این شب خدای نکرده گناهی انجام بده دقیقا به این معنی هست که 84 سال متدوام اون عمل رو انجام داده.

البته از رحمت خدا به دور هست که گناهانی که ما از سر جهالت انجام میدیم رو با گناهانی که از روی گردنکشی و دهن کجی به خالق انجام میشه یکی قرار بده.
 اگه لطف و رحمتش نبود واقعا برای همچون منی ابرویی نمیموند.

سوم که
به قول اقا ارمین اگه کسی تا اینجا رو خونده انصافا اراده اهنینی داشته Gigglesmile
جا داره که تشکر ویژه بکنم از اونایی که تا اینجای صحبتا رو خوندن Khansariha (48)
البته این پست من نصف پست اقا ارمین هم نیستا cheshmak

چهارم که
امیدوارم حرفام مفید فایده بوده باشه براتون
یاعلی
[تصویر:  15624161_425888184424770_624179248140753...%3D%3D.2.c]
برای یافتن چیزی
باید به جستجوی آنچه نیست، بروی...
53

[تصویر:  Untitled.png]
بچه ها میخوام یه واقعیتی رو اقرار کنم
بنده شکلک ها رو نمی بینم
عکس های امضاها رو نمی بینم
اواتار ها رو نمی بینم
و از همه اینا هم تر وقتی میرم تو قسمت تنظیماتم که ببینم نمایش عکس فعال هست یا نه
کلا نصف سمت چپ صفحه که شامل این گزینه هاست و همین طور گزینه چپ رو هم نمی بینم
پ پ هم نمی تونم بذارم
دلمم خوشه
خیلی هم خرسندم
با تشکر

(1394 تير 24، 15:27)می توانم نوشته است: بچه ها میخوام یه واقعیتی رو اقرار کنم
بنده شکلک ها رو نمی بینم
عکس های امضاها رو نمی بینم
اواتار ها رو نمی بینم
و از همه اینا هم تر وقتی میرم تو قسمت تنظیماتم که ببینم نمایش عکس فعال هست یا نه
کلا نصف سمت چپ صفحه که شامل این گزینه هاست و همین طور گزینه چپ رو هم نمی بینم
پ پ هم نمی تونم بذارم
دلمم خوشه
خیلی هم خرسندم
با تشکر

عجب خب کاش میرفتین اون لینکی که گذاشتم میدیدن شاید میتونستین با اون راهنمایی کاری کنید که از اینترنت گوشی تو کامپیوترتون استفاده کنید
[تصویر:  15624161_425888184424770_624179248140753...%3D%3D.2.c]
برای یافتن چیزی
باید به جستجوی آنچه نیست، بروی...
53

[تصویر:  Untitled.png]

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 5 مهمان