امتیاز موضوع:
  • 34 رأی - میانگین امتیازات: 4.15
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

انجمن شبانه روزی

به نام خدا
مشارکت همساده
سلام بحث های چند صفحه اخیر رو خوندم منم دوست دارم  خودم مشارکت کنم. من اولین باری که دل بسته شدم نوجوون بودم. وقتی به مسافرت رفتیم و عاشق یه جنس مخالف شدم خیلی سختی کشیدم تا فراموشش کردم. بعد باز هم برام تکرار شد و به قولی باز هم دلبسته میشدم بطوری که خودم رو غرق در اون طرف مقابل میکردم تا مدتها فکر میکردم این حس من یه حس طبیعی هستش و خدا خودش عشق زمینی رو در وجود من قرار داده و منم مثه همه افراد نوع بشر از این قاعده مستثنی نیستم.تا اینکه با این پرسش رو به رو شدم که آیا تو معتاد به برقراری رابطه عاطفی هستی یا نه؟
من چون در انکار بودم با قاطعیت گفتم نه!!من عاشقم.
ولی بعدا متوجه شدم که من از رابطه عاطفی هم مانند شهوترانی و خودارضایی به عنوان یه مسکن استفاده میکردم برای فرار از خودم و نقص هام.

ليست زير، مواردي از نشانه هاي افراد معتاد به روابط عاطفي را خلاصه مي کنه اونایی رو که بولد کردم و ستاره گذاشتم کاملا راجع به من صدق میکرد. شما هم اگه حوصله دارین و تمایل دارین با خودتون صادقانه رو به رو بشید:

*1- اين افراد تنها در صورت اينکه توسط افراد ديگر دوست داشته شوند و تاييد شوند، احساس خوبي نسبت به خودشان دارند.
2- تمرکز، توجه، توانايي حل مشکلات در اين افراد، معطوف به برطرف کردن درد و رنج و مشکلات طرف مقابل مي شود، به جاي اينکه به حل مشکلات خود بپردازند.
3- اين افراد معمولا سعي بر "کنترل" طرف مقابل مي نمايند.
4- آنها تفريحات و سرگمي هاي خود را فداي تفريحات و سرگرمي هاي ديگران مي کنند.
*5- افراد معتاد به روابط عاطفي، معمولا احساس افراد ديگر را بسيار بهتر از احساس خود درک کرده و با آن ارتباط برقرار مي کنند. به عبارتي آنها از تشخيص احساس و نياز خود ناتوان مي مانند.
6- آرزوهاي آينده براي اين افراد، معمولا آرزوهاي شخصي خودشان نيست و وابسته به آرزو و هدف ديگران است.
*7- اين افراد معمولا در بيان عقايد و آرزوها و تمايلاتشان، صادق نيستند. در واقع ترس از طرد شدن يا خشم طرف مقابل، مانع از اين مي شود که آنها احساساتشان را دريابند و اظهار دارند.
8- کيفيت زندگي اين افراد، بستگي تام با کيفيت زندگي شريک عاطفي شان دارد.
*9- با تمام شدن يک ارتباط عاطفي، بلافاصله به رابطه عاطفي ديگري وارد مي شوند.
*10- اين افراد گاهي در ارتباطي ناخوشايند و آزاردهنده، براي مدت طولاني مي مانند و ارتباط را ادامه مي دهند.
*11- معمولا تعريف اهداف و آرزوهايشان را بسيار سخت مي يابند.
12- چنانچه زماني را دور از شريک عاطفي شان سپري سازند، دچار احساس گناه مي شوند.
13- بدون شريک عاطفي شان، بودن در اجتماع و دوست يابي و صحبت در مهماني ها و ... برايشان سخت مي گردد.
14- اين افراد در دوران رشد، معمولا احساس تنها بودن و دور بودن از پدر و مادر و خانواده داشته اند.
*15- آنها قرابت و نزديکي عاطفي (intimacy)را با شدت در رابطه عاطفي(intensity) اشتباه مي گيرند.
16- از اعتماد کردن به ديگران در روابط عاطفي هراس دارند.
17- دچار درد و خشم پنهاني هستند که معمولا ريشه در نديدن محبت کافي در کودکي دارد.
18- رابطه عاطفي، جذابيت ظاهري، بستگي عاطفي و رابطه . را از نيازهاي اوليه انسان (مانند غذا و آب) مي بينند.
19- بدون رابطه عاطفي، احساس بي ارزشي مي کنند.
20- احساس مي کنند، تنها يک رابطه عاطفي است که مي تواند آنها را کامل نمايد.
21- نياز شديدي به کنترل شرايط و ديگران حس مي کنند.
*22- گاهي دچار انواع ديگر وسواس و اعتيادها نيز مي باشند.
*23- در هنگام بروز مشکلات، نياز بسيار شديدي به روابط عاطفي (يا .) حس مي کنند. و از اين ابزارها براي تسکين آلام عاطفي خود بهره مي جويند.
24- آنها ناتوان از ايجاد تمايز بين جذابيت ظاهري و عشق هستند. و به همين دليل اغلب درگير عاشقي با نگاه اول مي گردند.
25- گاهي دچار زندگي دوگانه مي شوند.
26- از پذيرفتن حضور مشکلات، سرباز مي زنند.
27- آنچه را مي خواهند، به "نياز" تعبير مي کنند.
*28- تمايل براي امتيازگذاري براي کارهايي که براي شريک عاطفي کرده اند، نشان داده و ناتوان از دادن بدون انتطار هستند.
29- در روابط عاطفي، سعي مي کنند همرنگ شريک عاطفي خود شده و زندگي و علايق خود را هماهنگ با وي نمايند.
*30- معمولا ترس زيادي از رشد شريک عاطفي خود نشان مي دهند و آن را تهديدي براي رابطه شان مي بينند.
*31- تعداد زيادي از معتادين به روابط عاطفي، در آن واحد با چند نفر رابطه عاطفي برقرار مي کنند تا از ريسک تنها گذاشته شدن بپرهيزند. در بيشتر مواقع، اين افراد، قبل از آنکه زمان کافي براي شناخت طرف مقابل صرف کنند، بستگي شديد عاطفي (و حتي .) به وي پيدا مي کنند. اين افراد معمولا در عين تلاش همه جانبه شان براي داشتن رابطه عاطفي، معمولا تنها بوده و حتي به دليل زياده روي در تمرکز به شريک عاطفي، دچار مشکلاتي قابل توجه از نظر شغلي، خانوادگي و دوستان مي گردند. همچنين از منظر اجتماعي، بسياري از جرمهاي احساسي (crimes of passion) مانند خودکشي، قتل، تجاوز و ...، ريشه در اين اعتياد دارند.
شايد خوشبختي همين باشد
كه با خودت نگويي :
كاش جايِ ديگري بودم
كارِ ديگري داشتم
يك آدمِ ديگري بودم ... !

53 عاقبتت بخیر همسفر 53
سلام
حالتون خوبه؟
دلم تنگ شده بود براتون.

اسارت نفس،اراده را قوی می کند

فهمیدم هنگامی که فقط نصف نون می خورم ارادم قوی تره تا موقعی که هر چی دلم بخواد می خورم

برای نا امید شدن دلیلی وجود ندارد

[تصویر:  final%201.png][تصویر:  05_blue.png]
سلام اقای پشتکار
حالتون خوبه؟

[تصویر:  nasimhayat.png]
خیلی وقته تصمیم گرفتم یه کاری بکنم ولی همیشه نمیشد
انقدر گاهی توی منجلاب آدم فرو میره که برای بیرون کشیده شدن از اون منجلاب باید ساعتها روزها ماهها سعی کنی
بهترین موفقیت هاتو پس زدن اون منجلاب ها بزنی که خودت برای خودت ساختی و پرداختی
میدونید گاهی خیلی ظول میکشه خیلی تا آدم درست و حسابی بشه
بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
من پارادایسم
بهشتی سابق
متولد 1366
فوق العاده باهوش و با استعداد و خلاق
من دوباره متولد میشم با همه ی کاستی هام با همه ی نداری هام
من اینجام چون
میدونم و اعتقاد دارم میشه
و باورم اینه هرچند خیلی دیره اما
باز هم درهای رحمت بسته نیست
مرسی از همتون 302
(1394 آذر 15، 0:01)پارادایس نوشته است: خیلی وقته تصمیم گرفتم یه کاری بکنم ولی همیشه نمیشد
انقدر گاهی توی منجلاب آدم فرو میره که برای بیرون کشیده شدن از اون منجلاب باید ساعتها روزها ماهها سعی کنی
بهترین موفقیت هاتو پس زدن اون منجلاب ها بزنی که خودت برای خودت ساختی و پرداختی
میدونید گاهی خیلی ظول میکشه خیلی تا آدم درست و حسابی بشه
بسیار سفر باید                       تا پخته شود خامی
من پارادایسم
بهشتی سابق
متولد 1366
فوق العاده باهوش و با استعداد و خلاق
من دوباره متولد میشم با همه ی کاستی هام با همه ی نداری هام
من اینجام چون
میدونم و اعتقاد دارم میشه
و باورم اینه هرچند خیلی دیره اما
باز هم درهای رحمت بسته نیست
مرسی از همتون  302

چقددددددددددددددر این پست زیبااااااااااااااا بودددددددددد پررررر از انــــــــرژژژی مثبت حرفای ناب و جدید
موووووووووووووفق باشیدددد حتما نگهش داریدددد 317 317
[تصویر:  kitty-cat-smiley-027.gif]~~...ko0ochak basho0o ASHEgh ke ESHGH midanad ayin b0zo0org kardanat [email=r@A]r@A[/email]**!!!...~~

[تصویر:  kitty-cat-smiley-027.gif] 
[تصویر:  ko4o_96670753446949498754.png]

(1394 آذر 14، 20:21)پشتکار نوشته است: سلام
حالتون خوبه؟
دلم تنگ شده بود براتون.

سلاممممم خوبید؟؟؟؟قهرمان کجایین کم پیدا؟؟؟؟؟
همه چی اکی هستش 302
[تصویر:  kitty-cat-smiley-027.gif]~~...ko0ochak basho0o ASHEgh ke ESHGH midanad ayin b0zo0org kardanat [email=r@A]r@A[/email]**!!!...~~

سلام
خوشحالم از اینکه دارم میرم ورزش رزمی
جدیدا از وقتی که اومدم کانون خیلی سر وقت شدم
به آرزوهام دارم میرسم
همین الان قرار گذاشتم با یکی از بچه ها که دیگه درس بخونیم برای ارشد
دیگه اون پسر با موهای پریشون و خسته نیستم
میخوام به زندگی عالی فکر کنم
مگه من چی کم دارم ؟
میخوام بشم قهرمان داستان ها
بچه ها من قوه ی تخیل فوق العاده ای دارم
چه شکلی ازش استفده کنم
همیشه توی انشا هم داستان های تخیلی تعریف میکردم
ولی هیجوقت به فارسی علاقه نداشتم
میشه کمک کنید ؟
میخوام درست بشم
مثل یه آدم ادبی
مثل آقای گرافا و خانم الون که خیلی متشخص هستن یا خانم میتوانم
والا خسته شدم از این ادبیات سخت
تنها الگوی ما اون موقه کسی بود که بتونه توی فوتبال دریبل بزنه همه رو
[تصویر:  sms-rooz-pedar.jpg]
آفرین بر این همه انرژی مثبت آقای دوم. Greenstars در مورد سوالتون هم بلد نیستم چی بگم Hanghead
(1394 آذر 15، 1:18)آقای دوم نوشته است: سلام
خوشحالم از اینکه دارم میرم ورزش رزمی
جدیدا از وقتی که اومدم کانون خیلی سر وقت شدم
به آرزوهام دارم میرسم
همین الان قرار گذاشتم با یکی از بچه ها که دیگه درس بخونیم برای ارشد
دیگه اون پسر با موهای پریشون و خسته نیستم
میخوام به زندگی عالی فکر کنم
مگه من چی کم دارم ؟
میخوام بشم قهرمان داستان ها
بچه ها من قوه ی تخیل فوق العاده ای دارم
چه شکلی ازش استفده کنم
همیشه توی انشا هم داستان های تخیلی تعریف میکردم
ولی هیجوقت به فارسی علاقه نداشتم
میشه کمک کنید ؟
میخوام درست بشم
مثل یه آدم ادبی
مثل آقای گرافا و خانم الون که خیلی متشخص هستن یا خانم میتوانم
والا خسته شدم از این ادبیات سخت
تنها الگوی ما اون موقه کسی بود که بتونه توی فوتبال دریبل بزنه همه رو 
که من هم گاهی اوقات بودم
بهم میگفتن تیری آنری

بچه هااااااااااااااااااااا
امشب دارید چه پستای خوووووووبی میزاررررررید پر از انــــــــــررژژژی.امیددددددددوارررررررررررری
توووووووووووووووووووو کــــــــــــــل مرسی که استارت شروع رو زدید تشکر اقای دووووووووووم 2uge4p4
اطمینان دارم موفق میشیددددددددددددد 317 317
من ادبیاتمممم به نظررررر خودم زیر خط فقررر Khansariha (13)

سپاس شده توسط
بالای خونه ما همش برف اومده
باید بریم برف بازی با بچه ها
317 317 317 سلامممممممممممممممممممممم من دلممم برف بازی و ادم برررفی میخواددددددددددددددد
317 317 317
حتماااااااااااااااا انجامش بدید
یادتان باشد در یکشنبه آخر ماه صفر برای گشایش کارها و رزق و روزی فراوان و حلال سوره های(انشراح،التین،نصر، اخلاص،ناس،فلق،حمد)هرکدام ۷ مرتبه قبل از غروب آفتاب بخوانید وعزیزانتان را هم مطلع کنید. التماس دعا
302 302 302 302 302

به دلیل اینکه در کانون ترک
گذاشتن پست با ذکر منبع ممنوع است
میگن که گذاشتن اسم کانال تلگرام هم ممنوع هست
آخه کسی نمیگه که نقل مطالب و داستانها با ذکر منبع ، رعایت اخلاق و امانتداری است.
دیگه پست نمیزارم به همین دلیل فقط برای اعلام وضعیت میام
الان هم میرم همش پاک میکنم
بالاخره رعایت قانون کپی رایت یک حق الناس است
ممنون از شما که رعایت می کنید

التماس دعا یا علی
 سپاس شده توسط
دوباره باز قهر کردی؟ Swear1 Swear1 Swear1 Swear1
 سپاس شده توسط
آره بابا آقای دوم خیلی نازک دلیا. فکر کنم بچه آخری هستی یا ی دونه ای.
بیخیال ناراحت نشو. خب هرچی میگن بگو باشه.. اصلا برو جناب خانو دعوا کن ک اورژانسی شده.
از پیلاتس برامون بگو.
از ..........................................

آقا شمام انقدر ب این برادر دوم گیر ندید دیکه. خب بنده خدا داره اظلاعات عمومی مارو میبره بالا
 سپاس شده توسط

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 6 مهمان