امتیاز موضوع:
  • 34 رأی - میانگین امتیازات: 4.15
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

انجمن شبانه روزی

(1398 دي 30، 0:09)123Sanaz123 نوشته است: آره درسته منم همین مدلیم
وقتی کارهای خوب میکنم نمازام بهتره
ولی حقیقتا چندین هفته هست فقط به چیزای بد فکر کردم 
نمیدونم چرا
ولی قدرت مقابله با فکرای بد را نداشتم
واسه همین نمازهام روز به روز بدتر شدن
فکر کنم هیچ کدومشو خدا قبول نکنه 1276746pa51mbeg8j

خدا خیلی مهربونه و شاهد تلاشت هست
وقتایی که تمرکز نداری سعی کن قبل شروع نماز یه سری مقدمات رو انجام بدی
موقع وضو ذکر بگو 
قبل از شروع نماز استغفار کن صلوات بفرست یا یکی دو صفحه قرآن با معنی اش بخون تاثیر داره
و از خود خدا کمک بخواه یا سوره ناس رو بخون
(1398 دي 29، 21:57)123Sanaz123 نوشته است: سلام
من کمک میخوام
چیکار کنم نمازامو قشنگ تر بخوانم
خسته شدم
روزایی که نمازامو قشنگ میخوانم قشنگ آخر شبا روم میشه سرمو میگیرم بالا با خدا خرف میزنم خیلی اوضاعم بهتر میشه
ولی روزی که نمازامو خوب نمیخوانم روم نمیشه
دلم واسه خدا تنگ شده Tears Khansariha (116)

سلام

خودت رو شرطی کردی که اگه نمازم رو قشنگ خوندم می تونم سرمو بالا بگیرم و با خدا حرف بزنم
نماز قراره پلی باشه برای ارتباط عمیق تر ما با خدا نه مانع
شاید اولین قدم درک و نگاه درست به نماز باشه

البته من خودم رو آدم مناسبی برای جواب دادن به این سوال نمی بینم فقط نظرم رو گفتم

53
(1398 دي 30، 0:12)لئا نوشته است:
(1398 دي 30، 0:09)123Sanaz123 نوشته است: آره درسته منم همین مدلیم
وقتی کارهای خوب میکنم نمازام بهتره
ولی حقیقتا چندین هفته هست فقط به چیزای بد فکر کردم 
نمیدونم چرا
ولی قدرت مقابله با فکرای بد را نداشتم
واسه همین نمازهام روز به روز بدتر شدن
فکر کنم هیچ کدومشو خدا قبول نکنه 1276746pa51mbeg8j

خدا خیلی مهربونه و شاهد تلاشت هست
وقتایی که تمرکز نداری سعی کن قبل شروع نماز یه سری مقدمات رو انجام بدی
موقع وضو ذکر بگو 
قبل از شروع نماز استغفار کن صلوات بفرست یا یکی دو صفحه قرآن با معنی اش بخون تاثیر داره
و از خود خدا کمک بخواه یا سوره ناس رو بخون

بی نهایت ممنونم واسه کمکاتون
حتما امتحان میکنم
امیدوارم جواب بده
Thankyou
 سپاس شده توسط
(1398 دي 30، 0:18)Queen نوشته است:
(1398 دي 29، 21:57)123Sanaz123 نوشته است: سلام
من کمک میخوام
چیکار کنم نمازامو قشنگ تر بخوانم
خسته شدم
روزایی که نمازامو قشنگ میخوانم قشنگ آخر شبا روم میشه سرمو میگیرم بالا با خدا خرف میزنم خیلی اوضاعم بهتر میشه
ولی روزی که نمازامو خوب نمیخوانم روم نمیشه
دلم واسه خدا تنگ شده Tears Khansariha (116)

سلام

خودت رو شرطی کردی که اگه نمازم رو قشنگ خوندم می تونم سرمو بالا بگیرم و با خدا حرف بزنم
نماز قراره پلی باشه برای ارتباط عمیق تر ما با خدا نه مانع
شاید اولین قدم درک و نگاه درست به نماز باشه

البته من خودم رو آدم مناسبی برای جواب دادن به این سوال نمی بینم فقط نظرم رو گفتم

53

بی نهایت ممنونم که جواب دادین
راستش خودمو شرطی نکردم
واقعا روم نمیشه دیگه با خدا حرف بزنم
من منظورتونو از درک  و نگاه درست را نفهمیدم
 سپاس شده توسط
این فرجه های یه روزه واقعا پدر ما رو در آورده . 
مخصوصا واسه این درسایی که اصلا لاشونو وا نکردیم ، مثل هویت و خانواده و ... . 

زیاد فرصت نکردم واسه امتحان بخونم و با یادگیری حدود ۷۰ درصد رفتم سر جلسه . . . 
یکی از بچه ها که وضعش از من خراب تر بود ، خواست چند تا از شماره سوالات رو بهم بگه تا بهش جواب بدم . 
آقا این پسره تا سرشو برد عقب ، مراقب دیدتش .  Badbakht
مراقب دبیر زیست بود که من زیاد ندیده بودمش و نمیشناختمش ... . آقا این مراقب با قیافه عصبانی و سرخ شده حمله کرد بهمون . چند ثانیه به پسره نگاه میکرد ، پسره داشت رو صندلیش آب میشد

asabani مراقب

63 پسره 

22  من 

خلاصه یکم بعد مراقب که با چشاش بهمون اخطار اساسی داده بود ، رفت . 

حدود نیم ساعت گذشت . تقریبا بیشتر بچه ها تمام کرده بودند . ولی من هنوز نشسته بودم . در حال تفکر ، که خدایا این چیه . 
این مراقبه هم فقط منتظر من بود که برگمو بگیره و بره . منم از جام تکون نمیخوردم  4chsmu1

خلاصه این هم کلافه شده بود  Khansariha (13)
یهو دیدم‌ دوون دوون داره میاد سمتم ، کرک و پرم داشت میریخت  2

هی با خودم میگفتم خدایا من که هنوز وقت دارم .
اومد جلوم ترمز کرد ، گفت پ چقدر طولش میدی ! 
برگمو نگاه کرد و گفت این چیه نوشتی ، این میشه گزینه ۴ ، این‌میشه ۲ . معنی این آیه اینه . معنی اونم فلانه . همینجوری جواب سوالا رو میگفت . 

قیافه من :  1744337bve7cd1t81

خدایا این چرا اینجوری بود ؟ این مگه عصبی نبود ؟ کاشکی همه ی معلما همینجوری میبودن  4chsmu1

رفتم پایین از بچه ها پرسیدم دیدم هر چی مراقبه گفته بود ، درسته . 

خوشحال و شاد و خندان روانه ی خانه شدم‌ 2uge4p4

پ ن : خدا انشالله خیر و برکت بهش بده  128fs318181
هزار دشمنم ار می‌کنند قصد هلاک

گرم تو دوستی از دشمنان ندارم باک

[تصویر:  woman-praying-free-bird-enjoying-nature-...00-256.jpg]
خدا قسمت کنه از این مراقب ها 4chsmu1
[تصویر:  uVwrXF.png]
سلام
الان نصف شبی پر از انرژیم
در این حد 317

خیر سرم تنها هم هستم 22
نقل قول: کاش یه تاپیک بود میشد تجربه‌های درسی رو توش قرار داد. چون اینجا بعد یه مدت تجربه‌های اینطوری بین پیام‌ها محو میشه و آیندگان نمیتونن ازش استفاده کنن...
ُسلام آبی جان
خدا قوت
تاپیک درسیجات برای این منظور هست و رونق خوبیها داره شکر خدا
(1398 بهمن 1، 0:41)لئا نوشته است: سلام
الان نصف شبی پر از انرژیم
در این حد 317

خیر سرم تنها هم هستم 22

4chsmu1
من هم همیشه از ساعت 10 شب تا 2 بامداد هوشیارتر و پرانرژی تر از همه ی ساعت های دیگه ی شبانه روزم Gigglesmile
سلام
کسی هست Shy
خوبی بخواهیم به تمام جهان به همسایه ها به رهگذرانِ پیاده روهای شهر،خوبی بخواهیم و خوب باشیم و خوب بمانیم
این دنیا نیاز مُبرَم به انرژیهای مثبت دارد
به نگاه های محبت آمیزِ آدمیزاد به دستهای یاری دهنده، به تبسم های صورتی رنگ هستی ،به کلماتی برنگ عشق
این دنیا دستی می خواهد تا پاک کند تمام رنگهای کدر بدخواهی را، دلهایی صاف، آسمانی آفتابی ، افقی معجزه آسا
خوبی را دریغ نکنیم هر چقدر خوبی برای دیگری بخواهیم دنیا همانقدر خوبی ها را نثارمان خواهد کرد،...
(1398 بهمن 1، 17:19)future d نوشته است: سلام
کسی هست Shy

سلام،
خیلی خوش برگشتین.
کم پیدا بودین.
خوب هستین؟

53  طرح ختم قرآن 53

.
   از دسـت و زبان که برآید   ---   کز عهده‌ی شکرش به درآید
.
سلام
برنامه و روش جدید برای ترک
کسی پایه هست انجامش بدیم؟
اگه پایه هستین تا توضیح بدم

اسارت نفس،اراده را قوی می کند

فهمیدم هنگامی که فقط نصف نون می خورم ارادم قوی تره تا موقعی که هر چی دلم بخواد می خورم

برای نا امید شدن دلیلی وجود ندارد

[تصویر:  final%201.png][تصویر:  05_blue.png]
(1398 بهمن 2، 10:28)پشتکار نوشته است: سلام

سلام
چی هست؟
پایه ایم
(1398 بهمن 2، 10:30)majid78 نوشته است:
(1398 بهمن 2، 10:28)پشتکار نوشته است: سلام

سلام
چی هست؟
پایه ایم

قبلا مطلبش رو نوشتم تو گروه رهروان.
فقط باید یکم حوصله کنی و بخونی.
اینجا می زارم.

بخش 1 

روش ترک جدید(کاملا تست شده)
با خودم گفتم مگه میشه در دین ما روشی برای ترک این گناه نباشه.گناهی که تقریبا همه گیر شده.گشتم.ببرسی کردم.پیدا کردم و امتحان کردم.جواب داد.
...........
چه چیزهایی باعث ما گاهی در ترک موفق باشیم و مدت بیشتری پاک بمونیم؟
میل به پاک موندن,اراده,بینایی و بصیرت,تشخیص خوب از بد,عبرت گرفتن,عبادت,نور,نفرت از خودارضایی,درک و فهم,هوشیاری,هدایت شدن.
آیا میشه همه این را با انجام یه کار بدست آورد؟
چرا این خصوصیات در ما پایدار نیستن و بعد مدتی دوباره به شکست بر می گردیم؟
"عبرت گرفتن"همه این ها رو در خودش داره.
ریشه عمل(ترک کردن)رو ببرسی کردم.

امام علی علیه السلام:لا عمل لمن لا نيّة له.عملی نیست برای کسی که هدف و نیتی نداشته باشد.
یعنی ترک کردن از نیست و هدف شکل می گیره.

امام علی علیه السلام:لا نيّة لمن لا علم له.هدف و نیتی نیست برای کسی که علم نداشته باشد.
یعنی علم و آگاهی هدف رو شکل می ده و هدف عمل رو.بدون علم  آگاهی ترکی ضورت نمی گیره.

امام علی علیه السلام:لا علم لمن لا بصيرة له.علم و آگاهی نیست برای کسی که بینایی و بصیرت نداشته باشد.
یعنی بینایی و بصیرت با عث علم و آگاهی میشه و بدعش هدف و در اخر عمل.

امام علی علیه السلام:لا بصيرة لمن لا فكر له.بینایی و بصیرت نیست برای کسی که فکر نداشته باشد.
یعنی فکر باعث شرو بینایی و در اخر ترک کردن هست.
امام علی علیه السلام:لا فكر لمن لا اعتبار له.فکری نیست برای کسی که عبرت ندارد.

یعنی تفکر بر روی پایه یک عبرت هست. و نمی شه به هیچ چیزی پایبند نبود و فکر داشت.فکر نیاز به پایه و اساس دارد.

امام علی علیه السلام:لا اعتبار لمن لا ازدجار له.عبرتی نیست برای کسی که "ازدجاری" برای او نباشد.ازدجاری معنی باز ایستادن و توقف کردن هست.

یعنی شما وقتی می تونی بگی که عبرت گرفتی که از عمل اشتباه خودت دست کشیده باشی و متوقف کرده باشی خودارضایی رو.یعنی کسی که عبرت گرفته قطعا خودارضایی هم نمی کنی چون در غیر این صورت عبرتی نگرفته که بعدش به تفکر ورود پیدا بکنه و در آخر به عمل برسه.و منظور از عمل تداوم ترک هست.

امام علی علیه السلام:لا ازدجار لمن لا اقلاع له.ازدجاری نیست برای کسی که اقلاعی ندارد.اقلاع به معنی باز ایستادن کلی به همراه دل کندن هست به طری که هرگز به آن عمل برنرگدد.
یعنی ریشه باز ایستادن و عبرت گرفتن, باز ایستادن کلی به همراه دل کندن هست.

اگه می خوای به عبرت گرفتن برسی یعنی اگه می خوای کامل و برایب همیشه ترک کنی.باید عبرت داشته باشی.
برای عبرت گرفتن باید عبرتی داشته باشی.باید رو ی یک چیزی تکیه کنی.باید یه چیزی رو مبنای ترک کردن قرار بدی.ما این مبنا رو داریم.ما شروع می کنیم ولی به مقصد نمی رسونیم.بلکه کم کم کار به جایی می رسه که همون عبرت اولیه رو هم از دست می دیم.و نتیجش میشه شکست.
ما باید عبرت گرفتن رو بدست بیاریم و حفظش کنیم.تداومش بدیم.تا بتونیم در ترک کردن موفق باشیم.

امام علی علیه السلام:الاعتبار يثمر العصمة.عبرت گرفتن ميوه نگهدارى (از كارهاى زشت) به انسان دهد.

الاعتبار يقود الى الرّشد.پند گرفتن آدمى را به رشد و راه راست مى‏كشاند.
اعتبر تزدجر.پند گير تا باز ايستى (از گناهان).
یعنی برای رسیدن به ازدجار هم باید عبرت بگیری.یعنی عبرت,عبرت میاره.
قد اعتبر من ارتدع.به حقيقت كه عبرت گرفت كسى كه باز ايستاد (از كارهاى خلاف).
من تأمّل اعتبر.كسى كه تدبّر و انديشه كند (در اوضاع زمانه) پند و عبرت گيرد.
من اعتبر حذر.كسى كه عبرت گيرد پرهيز كند (از گناهان و كارهاى ناپسند و زشت).
بالاستبصار يحصل الاعتبار.با بصيرت جويى پندگيرى به دست آيد.
فى كلّ اعتبار استبصار.در هر پند گرفتنى بينايى است.
یعنی بصیرت جویی باعث عبرت گرفتن می شه و عبرت گرفتن هم باعث بصیرت جویی میشه.هر دو همدیگه رو ایجاد می کنن.

دوام الاعتبار يؤدّى الى الاستبصار و يثمر الازدجار.عبرت گرفتن پيوسته انسان را مى‏كشاند به سوى بينايى، و ميوه باز ايستادن مى‏دهد.
یعنی اگه می خوای در ترک موفق بشی و دیگه گناه نکنی و باز بایستی, باید پیوسته عبرت بگیری تا بینا بشی.
رحم اللَّه امرء تفكّر فاعتبر و اعتبر فابصر.خدا رحمت كند كسى را كه تفكّر كند و عبرت گيرد، و پس از آن كه عبرت گرفت بينا گردد.
یعنی تفکر کردن باعث ایجاد عبرت میشه. و بعدش بینایی.
یعنی برایعبرت مداوم نیاز به تفکر مداوم هست.همینطوری برای بینایی مداوم.

رأس الاستبصار الفكرة.اساس بینایی تفکر است.
خلاصش این که به صورت مداوم تفکر کن تا بتونی ترک کنی.
 الفكر يوجب الاعتبار و يؤمن العثار و يثمر الاستظهار. فكر و انديشه كردن در كار موجب اعتبار آن گردد، و از لغزش ايمنى دهد، و پشت گرمى به بار آورد.
افكر تستبصر.فكر و انديشه كن تا بينا گردى.
بتكرار الفكر تسلم العواقب.با فكر كردن پى در پى سرانجام كارها به سلامت بيانجامد.
تفكّرك يفيدك الاستبصار و يكسبك الاعتبار. انديشيدن تو بينش به تو دهد، و عبرت گرفتن را براى تو به ارمغان آورد.
كفى بالفكر رشدا. براى رشد و به راه راست رفتن، فكر و انديشه كافى است.

فهمیدم هنگامی که فقط نصف نون می خورم ارادم قوی تره تا موقعی که هر چی دلم بخواد می خورم

سپاس شده توسط
بخش 2

در مورد تفکر
ما وقتی شکست می خوریم.می گیم که دیگه این کارو نمی کنم.عبرت گرفتم.
ولی مسئله اینه که بعد مدتی که گذشت دوباره برمی گردیم سمتش.علت شکست های ما همینه.
اون عبرت اولیه کمرنگ میشه و از بین میره و وسوسه بر اون غلبه می کنه.

کاری که ما با تفکر می کنیم اینه که نه تنها اون عبرت اولیه رو پر رنگ نگه می داریم. بلکه بزرگ تر می کنیم.حتی عبرت هایی که فراموش کردیم رو تازه می کنیم.ممکنه عبرت اولیه ما مثلا به خاطر اختلال در درس خوندن باشه .اما با تفکر,عبرت این که ما رو از خدا دور می کنه هم زنده بشه.

یعنی این که ما با تفکر به جایی می رسیم,به جای این که بر گردیم به سمت گناه,روز به روز از گناه دور تر و دور تر میشیم.روز به روز متنفر تر میشیم.

هر روز عبرت هامون با ما همراه هستن.فراموش نمی کنیم بدی گناه رو.و این نتیجش میشه ترک کردن.
قد اعتبر من ارتدع.به حقيقت كه عبرت گرفت كسى كه باز ايستاد (از كارهاى خلاف).

من اعتبر حذر. كسى كه عبرت گيرد پرهيز كند (از گناهان و كارهاى ناپسند و زشت).

من اتّعظ بالعبر ارتدع. كسى كه از عبرتها پند گيرد (از انجام گناهان و كارهاى زشت) باز ايستد.

در ضمن یکی از چیزهای مهمی که ما رو سمت گناه می کشونه فکر کردن بهش هست.وقتی ما تفکری در ضد اون به کار می بریم.نه تنها اون فکر وسوسه خنثی میشه بلکه افکاری که ضدش هستن هم قوی تر میشن.
كفى بالفكر رشدا. براى رشد و به راه راست رفتن، فكر و انديشه كافى است.

من فكّر ابصر العواقب. كسى كه بينديشد نسبت به سرانجام هاى كار بينا گردد.
......................................
نحوه انجام تفکر.
1.تفکر باید برای عبرت گرفتن باشه.طبق این احادیث:
لا فكر لمن لا اعتبار له.نيست فكرى از براى كسى كه نباشد عبرت گرفتنى از براى او
تفكّرك يفيدك الاستبصار و يكسبك الاعتبار.انديشيدن تو بينش به تو دهد، و عبرت گرفتن را براى تو به ارمغان آورد.
بر اساس احادیثی که قبلا گفتیم ما باید به عبرت گرفتن و ازدجار(توقف,باز ایستادن) برسیم تا بتونیم ترک کنیم.
اعتبر تزدجر.پند گير تا باز ايستى (از گناهان).
الاعتبار يثمر العصمة. عبرت گرفتن (از حوادث روزگار) ميوه نگهدارى (از كارهاى زشت) به انسان دهد.
رحم اللَّه امرء تفكّر فاعتبر و اعتبر فابصر. خدا رحمت كند كسى را كه تفكّر كند و عبرت گيرد، و پس از آن كه عبرت گرفت بينا گردد.
2.باید تفکر روزانه باشه.
كلّ يوم يفيدك عبرا ان اصحبته فكرا. هر روزى به تو عبرتى را مى‏ بخشد، اگر انديشه و فكرى را همراه آن گردانى.
دوام الفكر و الحذر يؤمن الزّلل و ينجى من الغير.ادامه دادن فكر و احتياط كار، از لغزش ايمن سازد، و از دگرگونى و تغيير نعمت نجات دهد.
بتكرار الفكر تسلم العواقب. با فكر كردن پى در پى سرانجام كارها به سلامت بيانجامد.
الزّمان يريك العبر.روزگار پندها به تو بنماياند.
دوام الاعتبار يؤدّى الى الاستبصار و يثمر الازدجار. عبرت گرفتن پيوسته انسان را مى‏ كشاند به سوى بينايى، و ميوه باز ايستادن مى‏دهد.
فى تعاقب الايّام معتبر للانام.در پى در پى آمدن روزها عبرتى است براى مردمان.
3.باید طولانی باشه.
من طالت فكرته حسنت بصيرته. كسى كه فكر و انديشه ‏اش طولانى باشد، بينائيش نيكو شود.
من كثرت فكرته حسنت عاقبته.كسى كه انديشه‏ اش بسيار باشد، سرانجامش نيكو شود.
طول التّفكير يعدل رأى المشير.انديشيدن طولانى برابرى كند با رأى طرف مشورت.
طول الفكر يحمد العواقب و يستدرك فساد الامور. فكر طولانى سرانجام كارها را ستوده گرداند، و فساد كارها را جبران نمايد.
4.باید قبل از وسوسه و در زمان آرامش باشه.
من استقبل الامور ابصر.كسى كه (با فكر و انديشه) به استقبال كارها برود بينا شود.
روّ قبل الفعل كى لا تعاب بما تفعل. پيش از كار بينديش تا در كارى كه مى‏ كنى نكوهش نشوى.
اذا قدّمت الفكر فى جميع افعالك حسنت عواقبك فى كلّ امر. هرگاه فكر را در همه كارهاى خود جلو اندازى، سر انجام هاى تو در هر كارى نيكو گردد.
الفكر فى الامر قبل ملابسته يؤمن الزّلل. انديشه كردن و فكر در كار، پيش از دست زدن بدن، از لغزش ايمن سازد.
5.باید متمرکز و در یک ساعت مشخص باشه.
بتكرّر الفكر ينجاب الشّكّ. با فكر كردن پى در پى ترديد و شك بر طرف گردد.
بتكرار الفكر تسلم العواقب. با فكر كردن پى در پى سرانجام كارها به سلامت بيانجامد.
دوام الفكر و الحذر يؤمن الزّلل و ينجى من الغير. ادامه دادن فكر و احتياط كار، از لغزش ايمن سازد، و از دگرگونى و تغيير نعمت نجات دهد.
طول الفكر يحمد العواقب و يستدرك فساد الامور. فكر طولانى سرانجام كارها را ستوده گرداند، و فساد كارها را جبران نمايد.
طول التّفكير يصلح عواقب التّدبير. انديشيدن طولانى كرانه‏ هاى تدبير را اصلاح كند.
فكر ساعة قصيرة خير من عبادة طويلة.فكر و انديشه ساعتى كوتاه، بهتر است از عبادتى طولانى.
من طال فكره حسن نظره.كسى كه فكرش طولانى باشد، بينش او نيكو گردد.

نکته:"همه احادیث از امام علی علیه السلام است."

سپاس شده توسط

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان