امتیاز موضوع:
  • 34 رأی - میانگین امتیازات: 4.15
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

انجمن شبانه روزی

Khab Khab
.
.
.
برای ابراز عشق به مردم، مجبور نیستید، هر فردی را که می‌بینید ببوسید. برای عشق ورزیدن به دیگران، لازم نیست یک کاسه برنج به آن‌ها بدهید.
"عشق ورزیدن یعنی، درباره‌ی دیگران کمتر قضاوت کردن، و دادن این اجازه به آن‌ها که آنطور که دوست دارند زندگی کنند، و بدون انتقادِ ما "آن کسی باشند که هستند."

آخرین راز شاد زیستن

اینو الان توی یه کانال دیدم... خیلی خوب گفته : )
.
.
.
 سپاس شده توسط
سلام خداقوت من قانع نشدم شاید یکی داره راه را اشتباه میره و باید بهش راه درست را گفت 53258zu2qvp1d9v
 سپاس شده توسط
نمیگه نباید راه درستو بگی 1 اون فرق داره با قضاوت کردن
فقط میگه قضاوتش نکن  53258zu2qvp1d9v
نگو متاسفم برات ک اینقد بدی  128fs318181
.
.
.
نقل قول: نمیگه نباید راه درستو بگی [تصویر:  1.gif] اون فرق داره با قضاوت کردن
فقط میگه قضاوتش نکن  [تصویر:  53258zu2qvp1d9v.gif]
نگو متاسفم برات ک اینقد بدی  [تصویر:  128fs318181.gif]
الان خودم زود قضاوت کردم 4chsmu1
اها ممنونم از این پیام قشنگ
ببخشید
 سپاس شده توسط
دقیقا  4chsmu1 Khansariha (13)

303 53
.
.
.
 سپاس شده توسط
(1400 خرداد 13، 20:51)ذهن سرکش نوشته است: #استوایی_ها

[...]

وقتی قهوه میخوری از تلخیش لذت میبری
اما وقتی بادوم میخوری
اگه تلخ باشه میندازیش دور
چون از بادوم انتظار تلخی نداری
بحث؛ بحث انتظاره... !

Smiley-face-thumb  بسیار زیبا
.
.
.
 سپاس شده توسط
(1400 خرداد 13، 20:51)ذهن سرکش نوشته است: #استوایی_ها

[...]

وقتی قهوه میخوری از تلخیش لذت میبری
اما وقتی بادوم میخوری
اگه تلخ باشه میندازیش دور
چون از بادوم انتظار تلخی نداری
بحث؛ بحث انتظاره... !

واقعا باید اصل پذیرش رو یاد بگیریم ...

اصل پذیرش یعنی آقا این آدم همینه که هست ...

نباید انتظار بیخود ازش داشته باشیم  53258zu2qvp1d9v

البته درباره ی شرایط هم همینه ...
آقا من فلان مشکل رو دارم ...
میپذیرمش ...
و این باعث میشه آرامش بیشتری داشته باشیم ...
تا وقتی که نپذیریم نمیتونیم بهبودش بدیم  53258zu2qvp1d9v

درس خیلی قشنگی بود ممنونم آقای ذهن سرکش  53
 سپاس شده توسط
(1400 خرداد 13، 21:14)ذهن سرکش نوشته است:
(1400 خرداد 13، 21:10)Rashel نوشته است: Smiley-face-thumb  بسیار زیبا

معمولا  اونهایی که بسیار زیبا هستن را   اعتبار می دن

گفتم معمولا 
شاید این دفعه جزو معمولا نبوده 49-2

اعتبارم پره تا فردا   Shy
.
.
.
 سپاس شده توسط
نقل قول: انتظار از این سرچشمه می گیره که  فک می کنیم خودمون ناتوان هستیم و به تنهایی  نمی تونیم یک کاری را انجام بدهیم.
یه وقتایی هم چون خودمون واسه طرف مقابل کار های زیادی انجام دادیم ...ازش انتظار داریم  53258zu2qvp1d9v
اتفاقا یه وقتایی چون خودمون توانمدیم و خودمون رو جای طرف مقابل میذاریم ( که در اصل اشتباهه ) و فکر میکنیم اگه جای اون بود حتما سنگ تموم میذاشتم ...

(از انتظار  پدرو مادر و خواهر و برادر گرفته تا معلم  و ..... و یکی از اصلی ترین انها که  نقش انتطار پر رنگ می شود ازدواج  است. اگر انتظار بیجا از همسر نداشته باشیم. مثل چراغ جادو باشه  در ذهنمون 

خیلی از اتفاقات ناگوار از قبیل طلاق صورت نمی گیره.  چون  اگر همسر انتظار  ها ی بیجا را بر طرف نکنه . منجر به  نزاع و کاشته شدن محبت میشه.و سرانجام طلاق)

اینکه  تتهایی خود را قبول کنیم. و بپذیریم.
اتفاقا به نکته ی خوبی اشاره کردید  daghighan خیلی ها به اشتباه خودشون رو میپذیرن ... میپذیرن که برای اینکه حال روحیشون بهتر شه باید سبک زندگیشونو عوض کنن ولی منتظرن که با ازدواج حالشون خوب بشه ... البته شاید ما نسل امروز زیادم مقصر نباشه ... خیلی از تفکرات ما ریشه در زمزمه های اطرافمون داره ....
چرا پسرت اینجوریه ؟
زن بگیره درست میشه ...

53258zu2qvp1d9v

یک پیامد دیگر دارد اینکه از  بسیاری رفتار های دیگران ناراحت نمی شویم. و حالت روحی بهتری داریم.  [تصویر:  49-2.gif]
صد درصد  Khansariha (69)
 سپاس شده توسط
(1400 خرداد 13، 21:44)آبی آسمانی نوشته است:
نقل قول: انتظار از این سرچشمه می گیره که  فک می کنیم خودمون ناتوان هستیم و به تنهایی  نمی تونیم یک کاری را انجام بدهیم.
یه وقتایی هم چون خودمون واسه طرف مقابل کار های زیادی انجام دادیم ...ازش انتظار داریم  53258zu2qvp1d9v
اتفاقا یه وقتایی چون خودمون توانمدیم و خودمون رو جای طرف مقابل میذاریم ( که در اصل اشتباهه ) و فکر میکنیم اگه جای اون بود حتما سنگ تموم میذاشتم ...

نقل قول: خب این  سیستم معامله ایی  از ریشه غلطه
اینکه اگر برای کسی کاری کردیم حتما باید اون هم انجام بده.
این طرز تفکر ریشه در عمق باور ها دارد.چون تقریبا همه دین ها  این سیستم اجرا کردن.
اگر کار خوب کنی  به یک مکان خوب (بهشت ) می ری.و اگر  کار بد کنی به یک مکان رقت انگیز ( جهنم) می ری.
انجام کار ها  برای انسانیت و حال خوب خودمون بسیار زیبا تر است.
انتظار ها پس یکی از علل ان  معامله مانند بودن است که اشاره مناسبی کردید.

(از انتظار  پدرو مادر و خواهر و برادر گرفته تا معلم  و ..... و یکی از اصلی ترین انها که  نقش انتطار پر رنگ می شود ازدواج  است. اگر انتظار بیجا از همسر نداشته باشیم. مثل چراغ جادو باشه  در ذهنمون 

خیلی از اتفاقات ناگوار از قبیل طلاق صورت نمی گیره.  چون  اگر همسر انتظار  ها ی بیجا را بر طرف نکنه . منجر به  نزاع و کاشته شدن محبت میشه.و سرانجام طلاق)

اینکه  تتهایی خود را قبول کنیم. و بپذیریم.
اتفاقا به نکته ی خوبی اشاره کردید  daghighan خیلی ها به اشتباه خودشون رو میپذیرن ... میپذیرن که برای اینکه حال روحیشون بهتر شه باید سبک زندگیشونو عوض کنن ولی منتظرن که با ازدواج حالشون خوب بشه ... البته شاید ما نسل امروز زیادم مقصر نباشه ... خیلی از تفکرات ما ریشه در زمزمه های اطرافمون داره ....
چرا پسرت اینجوریه ؟
زن بگیره درست میشه ...

نقل قول: تحت تاثیر جو
اولش که می‌گن کنکور بدی حله
دانشگاه بری حله
مدتی بعد  می گونید سربازی بری حله
...  خاستگاری بری حله
نامزد کن درست میشه
عقد کنی درست میشه
عروسی کنی درست میشه
بچه دار بشی
... بچه هات بزرگ بشن حله
بچه هات دانشگاه و ... برن درسته
بچه هات  ازدواج کنن درست میشه دیگه
بعد یک دفعه می بینی دیگه به اخر خط زندگی رسیدی و فقط زنده بودی دریغ از زندگی‌کردن Khansariha (13)
این چرخه همین طور ادامه دارد.

یک پیامد دیگر دارد اینکه از  بسیاری رفتار های دیگران ناراحت نمی شویم. و حالت روحی بهتری داریم.  [تصویر:  49-2.gif]
صد درصد  Khansariha (69)
 سپاس شده توسط
بحث انتظار شد ذهن سرکش عزیز،انتظار چیز بدی نیست ولی به شخص کمک گیرنده و کمک دهنده و نوع کمک ربط داره،اول از جانب کمک گیرنده صحبت کنم:
وقتی من از کسی کمک میگیرم و اون به من کمک می کنه و کار من راه میفته،در صورتی که جای من با اون عوض بشه،من با کمک بهش اعتمادش رو نسبت به خودم افزایش دادم و همین سبب میشه که اگه دوباره من کمک بخوام،با انگیزه و تلاش بیشتری بهم کمک کنه.(مدار پاداش)

حالا راجع به کمک بدون چشمداشت بگم که ایده آله اما خطر آفرین هم هست،اصولا کمک ها بی بازگشت برای روابط اجتماعی موقتی و روابطی که درهم تنیده نیستن خوبه(که البته چنین روابطی 100 درصد شاید وجود نداشته باشن،بالاخره چند درصد احتمال برخورد دو نفر غریبه هم هست:همون کوه به کوه نمی رسه،آدم به آدم می رسه به معنای مثبت) یعنی شما به آدمی که اصلا نمیشناسی یا شناخت کمی داری و در واقع نسبتی باهات نداره،کمک می کنی و انتظار هم نباید داشته باشی چون احتمالا دیگه باهم برخوردی در آینده حداقل نزدیک ندارید،اینجوری اگه طرف مقابل روزی نبود که بهت کمک کنه یا بود و بهت کمک نکرد،برات مهم نیست.
ولی این رفتار (کمک ایده آل) برا آدم هایی که روابط نزدیکی باهاشون داری یا به عبارتی باهات نسبت دارن،اگه از حد تعادل خارج بشه خطرناکه و تبدیل میشه به جمله:لطف دائم،حق مسلم!
طرف لطف تو رو حق خودش میدونه و اگه یه بار انجام ندادی،داستان میشه و دلخوری پیش میاد و ...

اما گفتی انتظار از ناتوانی سرچشمه میگیره،حرفت تا حدی درسته اما دقیق نیست،هیچ انسانی توانایی هر کاری رو نداره شاید یکی از دلایل انتخاب زندگی جمعی به وسیله انسان،همین نیاز به هم نوع باشه،هر انسانی هر چقدر قوی روزی به کمک نیازه داره،فردگرایی افراطی تو زندگی،آسیب زا هست
 سپاس شده توسط
این طرز تفکر ریشه در عمق باور ها دارد.چون تقریبا همه دین ها  این سیستم اجرا کردن.
اگر کار خوب کنی  به یک مکان خوب (بهشت ) می ری.و اگر  کار بد کنی به یک مکان رقت انگیز ( جهنم) می ری.

سیستم معامله ای غلط نیست،چون آدم به گونه ای هستش که برای تکرار رفتار خوب،نیاز به پاسخ مثبت داره،همین حال خوبی که گفتی،طبق سیستم معامله ای هست،کمک می کنی که حالت خوب بشه،چیزی می دهی تا چیزی بدست آوری،حال این معامله میخواد با خودت باشه،با خدا باشه یا بنده خدا فرقی نداره،در هر صورت معامله هست
 سپاس شده توسط
نکته دوم اینکه،سیستم غیرمعامله ای به معنای واقعی کلمه،برای انسان ایده آله،بعید میدونم تو دنیای امروز ما چنین انسانی باشه!
 سپاس شده توسط
(1400 خرداد 13، 23:08)CHAKAVAK نوشته است:

سیستم معامله ای غلط نیست،چون آدم به گونه ای هستش که برای تکرار رفتار خوب،نیاز به پاسخ مثبت داره،همین حال خوبی که گفتی،طبق سیستم معامله ای هست،کمک می کنی که حالت خوب بشه،چیزی می دهی تا چیزی بدست آوری،حال این معامله میخواد با خودت باشه،با خدا باشه یا بنده خدا فرقی نداره،در هر صورت معامله هست

جناب ذهن سرکش این نکته ای ک گفتین خیلی قشنگه
اما اصل کار نیک برای زمانیه ک خالص باشه یعنی همین چیزی ک گفتین

اما خب توی شرع برای اینکه افراد بیشتری مایل به انجام کار نیک بشن ، منطق حکم میکنه ک معامله مطرح بشه ، خوبی کن تا خوبی بهت برسه ...

این چیزی ک شما گفتین از روی عشقه ک حساب کتاب نداره، کار هر کسی نیست
قشنگیش به اینکه بی توقع باشه : )

جناب چکاوک هم فکر کنم منظورشون همین منطق حاکم بر شرع بود

خیلی جالب بود ، ممنون 53
امیرالمومنین (ع):

جاهِدوا فی ‌سَبیلِ‌‌‌اللهِ بأَیدیكُم فَإنْ لَمْ تَقدِروُا فَجاهِدُوا بِألْسِنَتِكُم فَاِنْ لَم تَقِدروُا فَجاهدوُا بِقُلوبِكُم.

در راه خدا با دستها (و جوارحتان) جهاد و مقابله کنید
و اگر نتوانستید با زبانتان و اگر نتوانستید(لااقل) با دلهایتان مجاهده نمائید✌☘

°•مستدرک، ج ١۱، ص ١٦•°
____

اون کسی ک باید ببینه میبنه ، دلسرد نشو رفیق✌
 سپاس شده توسط

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان