امتیاز موضوع:
  • 25 رأی - میانگین امتیازات: 4.44
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

اورژانس کانون

دوستان فیلم نبینین. چیه این فیلم های چرت و پرت که وسط یه موضوع جدی یهو مسائل شهوانی نشون میدن. فیلم هایی که آدم رو از خدا دور کنن به نظرم چیز خوبی نیست. اولش خیلی سخته ترک فیلم ولی شدنیه. منظورم فیلم های سینمایی یا سریال یا کلا تلویزیون هست. آدم وسط فیلم یادش میره تعهدش با خدا رو. دست خودش نیست چون حواسش میره سر داستان فیلم و اون ذهنو مشغول می کنه و خدا کم کم میره کنار از دل.
البته این نظر منه برای کسی که میخواد در قلمرو شناخت حق تعالی و توبه وارد بشه باید سختی بکشه و بت ها را بکشنه. یکی از بت ها، فیلم های سینمایی و سریال و کلا تلویزیون هست! تلویزیونی که موارد خدایی نشان ندهد، فسق و فجور هست! مثلا همین تلویزیون ایران هم، وسط سریال تبلیغ می کنه یه خانم نشون میده. به من بگید چرا موقعی که در خیابان هستیم (کسانی که میخوان پاکدامن باشن) به خانم ها نگاه نمی کنن ولی در تلویزیون مجبور میشن که نگاه کنن؟ این پارادوکس راه حلش، تلویزیون ندیدن هست! آقا اون فیلم قشنگ رو از دست میدیم چی کار کنیم؟ خب از دست بده عوضش بت شکوندی و خدا رو خواهی یافت. این دنیا خیلی پر نقش و نگار هست چیزاش. آدم رو مجذوب میکنه. البته همه چیز به جز طبیعت سرسبز و آبادانی بکر خداوند که آن طبیعت جذب کننده نشان دهنده خداست. بقیه چیزهای زمین، به جز موارد مرتبط با انواع توحید و صراط مستقیم (از جمله نیکی، محبت، عشق ورزی، صداقت، ایمان، تقوا، دست گیری از مستمندان، حمایت مظلومان، گرفتم حق مظلوم از ظالم، شهادت و .و....)، آلوده کننده ذهن و روح انسان هست.
بِسْمِ اللَّـهِ الرَّ‌حْمَـٰنِ الرَّ‌حِيمِ

وَالشَّمْسِ وَضُحَاهَا ﴿١﴾ وَالْقَمَرِ إِذَا تَلَاهَا ﴿٢﴾ وَالنَّهَارِ إِذَا جَلَّاهَا ﴿٣﴾ وَاللَّيْلِ إِذَا يَغْشَاهَا ﴿٤﴾ وَالسَّمَاءِ وَمَا بَنَاهَا ﴿٥﴾ وَالْأَرْضِ وَمَا طَحَاهَا ﴿٦﴾ وَنَفْسٍ وَمَا سَوَّاهَا ﴿٧﴾ فَأَلْهَمَهَا فُجُورَهَا وَتَقْوَاهَا ﴿٨﴾ قَدْ أَفْلَحَ مَن زَكَّاهَا ﴿٩﴾ وَقَدْ خَابَ مَن دَسَّاهَا ﴿١٠﴾ كَذَّبَتْ ثَمُودُ بِطَغْوَاهَا ﴿١١﴾ إِذِ انبَعَثَ أَشْقَاهَا ﴿١٢﴾ فَقَالَ لَهُمْ رَسُولُ اللَّـهِ نَاقَةَ اللَّـهِ وَسُقْيَاهَا ﴿١٣﴾ فَكَذَّبُوهُ فَعَقَرُوهَا فَدَمْدَمَ عَلَيْهِمْ رَبُّهُم بِذَنبِهِمْ فَسَوَّاهَا ﴿١٤﴾ وَلَا يَخَافُ عُقْبَاهَا ﴿١٥﴾
به بدبختی و کلی تلاش پاکم . یک دنیا از همتون ممنونم 302 302 302

نقل قول: بگید 
الهم صل علی محمد و آل محمد لا حول قوه علی بالله 

خیلی تاثیر داره

Thankyou بسی ممنونم برای امروز صبح امتحانش کردم. از همیشه بیشتر به شکست نزدیک بودم بسی کمک کرد. از اون حس و حال اومدم بیرون

یک دنیا ممنونم

آقای SoldierOfAllah  یادمه آقا سعید نزدیک به یه سال پیش این را بهم گفتن. گفتن دیدن فیلم های سینمایی را کنار گذاشتن براشون بهتر بوده. گوش ندادم. مخالف بودم. ولی الان با حرف شما موافقم

خستم از ایده های غربی مثلا روشن فکر. با فیلم هاشون فقط  ایده هاشون را میکنن تو سر ادم.دیگه سعی میکنم فیلم نگاه نکنم 
هدف از ترک  / حس خوب ۱۵۷ روز /علت شکست 157 روز/   علت شکست 10 روزه  /  اهرم رنج و لذت / 1401   Khansariha (58)

دلایل وسوسه  / هدف از ترک تاثیر پاکی
خدایا چنان کن سرانجام کار  Confetti تو خشنود باشی و ما رستگار 317 بهترین خدای دنیا Khansariha (63) دعا میکنم بشم بهترین بنده دنیا برات  Khansariha (2)  الحمدلله رب العالمین Thankyou خداوندا مرا پاکیزه بپذیر  fly2  صبر داشته باش  خدا با صابران است  49-2  خداوند توبه کنندگان را دوست دارد Khansariha (84)  

امام صادق(ع): روز قیامت خداوند با شخص خودارضا گفت و گو نمى کند و از چشم خدا مى افتد.  Hanghead
بله دقیقا همینه
بگذارید داستانی تمثیلی تعریف کنم.
روزی فردی درحال تماشای فیلم بود. فیلم خاصی هم نبود فقط رسید به صحنه های نادرست و غیر اخلاقیش. ناگهان یکی از والدینش وارد شد و او را در حال تماشای آن فیلم دید. آن فرد از خجالت سرخ شد و تا مدت ها شرمنده والدینش بود. مدتی گذشت و خواست توبه کند. قرآن را باز کرد و این آیه آمد:

أَلَمْ يَعْلَمْ بِأَنَّ اللَّهَ يَرَىٰ

با خودش فکر کرد و گفت، من که از والدینم که این همه شرم پیدا کردم پس خداوند که داشت در آن لحظه مرا میدید چرا در پیشگاه او شرمگین نشدم؟ آیا شرمسازی در برابر یک انسان (یک مخلوق دیگر) بزرگتر است یا شرمساری در برابر خالق همه چیز و همه کس؟ آیا خدا را کوچک دیدم و والدینم را بزرگ؟ به راستی من مشرک ام!

آری دوستان، خدا میبیند ولی سکوت می کند. میگه حالا بذار به روش نیارم شرمنده نیشه. ببینید این رحمانیت خالق یکتاست که چقدر ستار العیوب هست. آدم چه خوب شرمنده خدا باشه و شرمنده هیچ بنده دیگری نباشه، چقدر خوب آدم بنده خدا باشه ولی برده هیچ چیز و هیچ کس نباشه. برده شیطان شدن گمراهی و شقاوت آشکاریست. دیدن فیلم های غربی، جوانه بردگی شیطان را در دل می کارد! دلی که از آن خداست و باید با یاد خدا پر شود، با یاد شهوت و شیطان و فساد و فسق و فجور پر می شود و این فرد فردا روزی که مرد، میبیند که عمرش را تباه کرده و هیچ کار نیکی ندارد که او را به سوی جهان زیبای بعد از مرگ ببرد (بهشت) و نتیجه اعمال و ندانم کاری خودش را چنین خواهد دید.
این آیه رو پرینت بگیرید با درشت ترین فونت ممکن، بزنید به در و دیوار اتاق یا خونه یا محل کار یا هرجایی که تنها هستید.

وَالشَّمْسِ وَضُحَاهَا ﴿١﴾ وَالْقَمَرِ إِذَا تَلَاهَا ﴿٢﴾ وَالنَّهَارِ إِذَا جَلَّاهَا ﴿٣﴾ وَاللَّيْلِ إِذَا يَغْشَاهَا ﴿٤﴾ وَالسَّمَاءِ وَمَا بَنَاهَا ﴿٥﴾ وَالْأَرْضِ وَمَا طَحَاهَا ﴿٦﴾ وَنَفْسٍ وَمَا سَوَّاهَا ﴿٧﴾ فَأَلْهَمَهَا فُجُورَهَا وَتَقْوَاهَا ﴿٨﴾ قَدْ أَفْلَحَ مَن زَكَّاهَا ﴿٩﴾ وَقَدْ خَابَ مَن دَسَّاهَا ﴿١٠﴾ كَذَّبَتْ ثَمُودُ بِطَغْوَاهَا ﴿١١﴾ إِذِ انبَعَثَ أَشْقَاهَا ﴿١٢﴾ فَقَالَ لَهُمْ رَسُولُ اللَّـهِ نَاقَةَ اللَّـهِ وَسُقْيَاهَا ﴿١٣﴾ فَكَذَّبُوهُ فَعَقَرُوهَا فَدَمْدَمَ عَلَيْهِمْ رَبُّهُم بِذَنبِهِمْ فَسَوَّاهَا ﴿١٤﴾ وَلَا يَخَافُ عُقْبَاهَا ﴿١٥﴾
نقل قول: أَلَمْ يَعْلَمْ بِأَنَّ اللَّهَ يَرَىٰ

با خودش فکر کرد و گفت، من که از والدینم که این همه شرم پیدا کردم پس خداوند که داشت در آن لحظه مرا میدید چرا در پیشگاه او شرمگین نشدم؟ آیا شرمسازی در برابر یک انسان (یک مخلوق دیگر) بزرگتر است یا شرمساری در برابر خالق همه چیز و همه کس؟ آیا خدا را کوچک دیدم و والدینم را بزرگ؟ به راستی من مشرک ام!

این هم از اون آیه قشنگاست

نقل قول: يَسْتَخْفُونَ مِنَ النَّاسِ وَ لا يَسْتَخْفُونَ مِنَ اللَّهِ وَ هُوَ مَعَهُمْ إِذْ يُبَيِّتُونَ ما لا يَرْضي‏ مِنَ الْقَوْلِ وَ کانَ اللَّهُ بِما يَعْمَلُونَ مُحيطاً
آنان از مردم شرم می کنند و خیانت های خود را پنهان می دارند ولی از خدا شرم نمی کنند و در حضور او مرتکب گناه می شوند ، در صورتی که خدا ـ هنگامی که آنان شبانه درباره سخنی که او نمی پسندد می اندیشند و برای تحقق آن چاره جویی می کنند ـ با ایشان است . و خدا نه تنها از این کارشان آگاه است ، بلکه به هر کاری که می کنند احاطه دارد .
حـــدود 100 تا رخ دارم
ولی نمی دونم کدومِـــشَم!

خیلی حالم بده   واقعا دلم رابطه میخواد تا الان حتی تجربشم نکردم اما  تاثیر فیلمای پرن  با خیال ارضا میشدم حالم خیلی خوب بود الان همش بین من و ذهنم جنگه عصبی میشم  داد میزنم  اعصابم داغون از صب ۳ باره حالم بدشده دیگ نمیتونم تحمل کنم  نه میتونم با کسی رابطه داشته باشم کنکورو  اینحرفا نه میتونم ازدواج کنم سنم کمه  نه  میتونم خودارضایی میکنم دارم دیوونه میشم  گناه من چیه  چرا هرکسی میخواد موفق بشه تاوان باید پس بده
سروی شدم به دولت ازادگی که سر/ با کس  فرو نیاورد این طبع سرکشم 
 سپاس شده توسط
سلام ، خوبی؟

ب نظرم کمی فکرت و آزاد کن . خیلی فکرت و درگیر رابطه یا خ ا کنی بیشتر ب لغزش نزدیک میشی . 

سعی کن ب جای مقاومت فراموش کنی . 

این و بدون ک هرچی بیشتر رو ی چیزی تمرکز کنی بیشتر جذبش میکنی . میتونی این انرژی رو صرف درست کنی . 

مهر تازه شروع میشه و تو چنین درگیر خ ا هستی . از الان باید انقدر محکم باشی ک بعد عید فقط انرژیت و بذاری رو درست و موفق بشی . 

اینطور مواقع بلند شو ی آبی ب دست و صورتت بزن بعد هدف هات و بنویس . بنویس ک دلت چ میخواد و براشون زمان تعیین کن . 

چیزهایی ک باید ازشون دوری کنی و بنویس و جلوش دلیل بنویس ک چرا باید دوری کنی .

خ ا بهت آسیب میزنه . الان وقت ازدواجت نیست چون باید درس بخونی اولش و ی آدم موفقی بشی تو جامعه . نباید درگیر رابطه و دوستی بشی چون تو لایق بهترین ها هستی و این کار نادرسته .
حانیه جان حالتو خیلی خوب میفهمم. پ و ر ن مغز آدمو یه جوری تحت تاثیر میذاره که وقتی ازش دوری ممکنه این شکلی عصبی بشی. به عنوان جزئی از مسیر ترک فک کنم باید این سختی رو بپذیریم. اما میشه سختیشو کمتر کرد. باقوت درست میگه زیاد با افکارت درگیر نشو بدتر میشه. اگه امکانش واست هست امروز همه کارها و برنامه هاتو تعطیل کن، بعدازطهر برو بیرون.
ز کوی میکده برگشته ام ز راه خطا/ مرا دگر ز کرم با ره صواب انداز
#حافظ❤

سلام
اول اینکه باید بگم درسته موفقیت تاوان داره ولی یکم که بگذره اینقده شیرین میشه و کلا فراموش میکنی گذشته رو و به خودت افتخار میکنی 
بعد اینکه یه چیزی رو میدونستی ؟ هیچ چیز توی دنیای واقعی شبیه اون فیلما نیست امیدوارم بگیری حرفمو  128fs318181 اونا فقط خیلی بزرگش میکنن و این باعث میشه ذهنمون همش سمت مسائل جنسی بره و همه چیزو فراموش کنیم اهدافمون علاقمون کلا دیدگاهمون به همه چی جنسی میشه تو وقتی ازدواج کنی میفهمی که زندگی اینقدر مشکلات خودش رو داره که اصلا اون مسئله بی اهمیت بشه 
میدونی ما کلا دو دسته هستیم یا باید اینقدر ضررهاشو مرور کنیم و محاسبه نفس کنیم یا بهش اصلا اهمیت ندیم تا فراموش بشه  Khansariha (2) ببین جز کدوم دسته هستی 
خودتو با کارات سرگرم کن درکت میکنم سخته ولی بعد یه مدت زندگیت اینقدر شیرین میشه که کیف میکنی 
میدونی بیشتر ما ها چرا خ.ا میکنیم ؟ چون انرژی زیادی توی بدنمونه و کارامون به قدری نیست که بتونه تخلیه اش کنه 
سعی کن کاراتو زیاد کنی استعداد هاتو علاقه هاتو بنویس و برای انجام دادنشون برنامه ریزی کن 
موفق باشی ان شاءالله
 چرخ بر هم زنم ار غیر مرادم گردد
من نه آنم که زبونی کشم از چرخ فلک
Khansariha (2)

سپاس شده توسط
مرسی  واقعا  بچه ها  هر جور شده  شکستش میدم  لعنت بهش 
درسته عصبیم اما تحمل میکنم  چون از حسرت متنفرم
 سپاس شده توسط
نقل قول: بنت الهدا

سلام امیدوارم بهتر شده باشید
و از وسوسه دور باشید
ولی اگه هنوز شیطون روی مختون رژه میره
همون طوری ک یاقوت خانم گفتن چاره ای جز حواس پرتی و پرش فکر ندارید... ذهنتون رو درگیرش نکنید
منم کنکوریم
پس درک میکنم چ فشاری روتون هست
به نظرم اگه پای درسید ک اصلا بلند شید
من خودم توی این جور مواقع بیشتر شهوت فشار میاره روم
برید تلویزیون نگاه کنید
یا چ میدونم یه فیلمی ترجیحا ایرانی بدون صحنه ک بیشتر تحریک نشید
تلویزیون بهترین وسیله برای حواس پرتیه
دوم اینکه گوشی رو ازش دور شید حتی توی سایتای مذهبی هم نرید
چون تجربه ی فیلم پو... دارید اصلا وب گردی حتی برای مضامین دینی فکر خوبی نیست
گوشی رو خاموش کنید یا اینترنت رو قطع کنید
باید از اینا به هر قیمتی شده دور شید حتی توی کانون هم نیایید تا وقتی ک تحریک از بین بره
اگه شده تا شب تلویزیون نگاه کنید ک فکر تحریک بپره
فک نکنید تایم از دست دادید و درس نخوندید ن
پاکی ارزشش بیشتره
اینو جدی میگم
بعد از این خودتون رو سرزنش هم نکنید ک چرا درس نخوندم
یادتون باشه ک اگه مرتکب به خ ا میشدید فردا هم همین افکار بود این جوری 2 روز رو از دست میدادید

اگه تونستید قبل فیلم و تلویزیون ترجمه صوتی یه سوره از قرآن رو گوش بدید این به نظرم موثر تر باشه
حـــدود 100 تا رخ دارم

سپاس شده توسط
تلویزیون که  کلن برا ما ماهوارس منم طبق عادت دنبال فیلمای صحنه دار میگردم  تلویزیون نرم بهتره خودمو با کلاسای افلاین عقب موندم  درگیر کردم  و یه جلسه خودمو انداختم جلو حالا فعلا که فکر و ذهنم کلن درگیرشه کتابو وا نکنم بهتره
 سپاس شده توسط
سلام عرض ادب
اصلا به وسوسه ها فکر نکنید یکم سخت هست ولی خیلی ارزش داره
با توجه به اهدافتون
خودتان را چند ساله دیگه تصور کنید ان شاءالله در لباس پزشکی
ببینید ایا با خ.ا که مانع درس خواندن هست میشه پزشک موفقی شد؟؟
(1400 شهريور 28، 22:01)بنت الهدا نوشته است: همیشه  دوست  داشتم  ‌تو دنیای پزشکی تحول ایجاد کنم و کسی باشم که با عشق کار میکنه و میرسم بهش 4chsmu1
نکته خیلی مهم این هست که سعی کنید در مواقع اورژانسی سوره لقمان و وضو با اب یخ را فراموش نکنید
چه بسا در طول روز این کار هارا انجام بدهید ان شاءالله اورژانسی نمیشوید
و من الله توفیق
 سپاس شده توسط
(1400 شهريور 29، 13:40)بنت الهدا نوشته است: تلویزیون که  کلن برا ما ماهوارس منم طبق عادت دنبال فیلمای صحنه دار میگردم  تلویزیون نرم بهتره خودمو با کلاسای افلاین عقب موندم  درگیر کردم  و یه جلسه خودمو انداختم جلو حالا فعلا که فکر و ذهنم کلن درگیرشه کتابو وا نکنم بهتره

باشه اگه اینجوریه ک بهتره نرید.
ولی خب قران یادتون نره
حـــدود 100 تا رخ دارم

سپاس شده توسط
(1400 شهريور 29، 12:32)بنت الهدا نوشته است: خیلی حالم بده   واقعا دلم رابطه میخواد تا الان حتی تجربشم نکردم اما  تاثیر فیلمای پرن  با خیال ارضا میشدم حالم خیلی خوب بود الان همش بین من و ذهنم جنگه عصبی میشم  داد میزنم  اعصابم داغون از صب ۳ باره حالم بدشده دیگ نمیتونم تحمل کنم  نه میتونم با کسی رابطه داشته باشم کنکورو  اینحرفا نه میتونم ازدواج کنم سنم کمه  نه  میتونم خودارضایی میکنم دارم دیوونه میشم  گناه من چیه  چرا هرکسی میخواد موفق بشه تاوان باید پس بده

سلام
وقتی چنین احساسی دارید، بدانید شیطان ذهنتان را کنترل می کند. من  در طی تحقیقاتم به این نتیجه رسیدم که فرکانس های زیر 20 یا بالای 20000 هرتز که انسان نمی شنوه، اثر خیلی قوی بر ذهن ناخودآگاه وارد میکنه (یعنی همون نفس) و این ناخودآگاه شما رو مجبور می کنه که چنین فکر کنید. شیطان این قدرت رو داره که نجوا کنه و از این طریق، ذهن رو مسموم می کنه.

زندگی این دنیا خیلی سخته. شهوت کنترلش خیلی سخته. اما نشدنی نیست. نمیگم بجنگید با شهوت بلکه از شهوت استفاده کنید برای کار های نیک و خداپسندانه. این انرژی را تبدیل کنید به انرژی مثبت و سازنده. با مردم مهربان باشید و عشق ورزی کنید و با خودتان مهربان باشید و بدانید خدا داره میبینه و میشنوه و به آن چه که انجام میدهی آگاه است. رابطه با کسی دیگر تجاوز از حریم خداست و در پرتگاه شقاوت هم در این دنیا و هم در آخرت سقوط خواهید کرد. این روابط آخرش در این دنیا به تاریکی و سیاهی خواهد رسید. ازدواج هم امر حسنه و مبارکی است و اگر نمی توانید کنترل کنید و فکر میکنید ممکن است به گناه کشیده شوید مسئله را با والدین در میان بگذارید.
مشکل جامعه ما این هست که همه روشن فکر (به عقیده من تاریک فکر) شدند و فکر می کنند که فقط باید درس بخونند. من خودم پزشک هستم اما به این نتیجه رسیدم اصلا درس خوندن فقط یک فایده داره و آن هم نیکی کردن به مردم و کسب روزی حلال و لاغیر. حالا یه عده پاشدن میرن دانشگاه کلی فخر فروشی میکنن اینا همون گمراه هان هستند که مدام درحال دویدن هستند چون میدانند باید به چیزی برسند ولی نمیدانند کجا دنبالش باشند.
ازدواج امر نیکوییست و لازم هست. من توصیه می کنم ازدواج کنید چون خانم هستید. آقایان فرق دارن چون باید درآمد داشته باشن باید دیرتر ازدواج کنند مگر اینکه درآمد داشته باشن. به هیچ وجه ازدواج هم مانع درس خوندن نیست و اگر شوهر هم کفو شما باشه و شما رو درک کنه، بسیار تشویق خواهد کرد.
ضمنا اگر نشد ازدواج کنید این آیه قرآن رو پرینت بگیرید به در و دیوار بزنید:

لْیَسْتَعْفِفِ الَّذِینَ لا یَجِدُونَ نِکاحاً حَتَّى یُغْنِیَهُمُ اللَّهُ مِنْ فَضْلِهِ

پ.ن: به هیچ وجه دیگه اون فیلم ها  ( و اصلا کلا تلویزیون) را نبینید. اثر اونا دقیقا عین اثر مواد مخدر هست. طول میکشه تا خوب بشید بنابراین این حال بد رو تحمل کنید و به عنوان آتشی در این دنیا بدانید به عنوان کفاره گناهان! یه مدت بعد حالتون نرمال میشه و بالانس هورمون های بخش لذت مغزی برقرار خواهد شد. ان شاالله.
نماز و واجبات و حتی مستحبات فراموش نشود. (همچنین سوره لقمان و نور)

چرا نباید تلویزیون ببینید؟ چون ذهن شما شرطی شده. به محض دیدن تلویزیون، یاد پ.رن می افتید.

سپاس شده توسط
نقل قول: من توصیه می کنم ازدواج کنید چون خانم هستید.

داداش ایشون فقط 18 سالشونه یه نظرت میشه ازدواج کرد؟!اون هم توی جامعه امروزی؟
بعدش هم کسی که در گیر چنین مشکلی اول باید رفعش کنه بعد بره سراغ ازدواج با اعصاب داغون روحیه پوکیده بری ازدواج کنی ک چنتا بچه بیاری بد بخت تر از خودت شن؟!!!! الان من قول شرف میدم نصف بد بختیه ما بچه ها ب خاطر ندونم کاری پدر و مادرمون ک اون جور باید و شاید تربیت مون نکردن
من کاملا مخالفم باید اول خودت رو درمان کنی بعدش به ازدواج فکر کنی... ازدواج فقط برای رفع یه نیاز جنسی نیست... قراره پای چنتا آدم دیگه درمیون باشه...پای جامعه وسطه...جدای از اون هر کسی اهداف دیگه ای هم داره ک اولویت میده اونا رو انجام بده
نقل قول: چرا نباید تلویزیون ببینید؟ چون ذهن شما شرطی شده. به محض دیدن تلویزیون، یاد پ.رن می افتید.

ب نظرم خودش جواب دادن تلویزیونشون ب ماهواره وصله:/
حـــدود 100 تا رخ دارم

سپاس شده توسط

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان