عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

بده بستان تجربیــات خواستگارــــی

یه چیزی که بیشتر از ازدواج مبتلابه بچه هاست، خواستگاریه.

از نظر بعضی از بچه ها مخصوصا پسرا خواستگاری کردن و صحبتای خواستگاری یه چیز عجیب غریبه. چون باید توی یه زمینه ای محوریت صحبت رو به دست بگیرن که نمیدونن چطوریه. یه مقدار زیاد مشکل به تفاوت دیدگاه و طرز سنجیدن آدما از نظر پسرا و دخترا ربط داره.

توی این تاپیک میخوایم درباره خواستگاری حرف بزنیم و از مخصوصا از نظر خواهرا و برادرای جنس مخالفمون چیز یاد بگیریم.

چه تیپی باشه؟ چی بگه؟ چه رفتاری چه علامتی داره؟ شروع صحبت معمولا چه جوریه؟ ریتم صحبت چه طوری بهتره؟

اصلا خاطره ای چیزی؟4fvfcja
با خدا، تا خدا

ترک من
 سپاس شده توسط
به به
چه تایپیک مفیدی
یکی از دلایلی ک تا حالا خواستگاری نرفتم این بوده که نمیدونستم چی بگم و از کجا شروع کنم4
ممنون ک این تاپیک رو براه انداختین
راستی به غیر از نکاتی ک گفتین یه مروری هم به قبل و بعد از خواستگاری داشته باشین303

طاقت بیار رفیق....داریم میرسیم
 سپاس شده توسط
چندسال پیش

یه دفعه یه دختری گفت که خواستگار برام اومده بود بدنبود اما ردش کردم. گفتم چرا؟ گفت چون هرچی می پرسیدم ازش میگفت فرقی نداره.دیدم این اصلا نظری نداره. ردش کردم.
گفتم این بنده خدا منظورش این بوده که با شرایط مختلف هم کنار میام و نمیخوام به جزییات گیر بدم و سر این چیزا حاضرم کوتاه بیام. نه اینکه هیچ نظری نداشته باشه و سیب زمینی باشه.
گفت که نمیدونستم ای کاش زودتر میگفتی. پروندمش رفت!
در حالی که این خیلی بین پسرا روتینه که با هم که میخوان یه چیزی انتخاب کنن و بخورن (برای بیان رفاقت) میگن نظری ندارم هرچی میخوای برای منم همونو سفارش بده.

یه نکته کوچیک برای پسرا. هیچ وقت سعی نکن که عمدا معماگونه و متناقض نما حرف بزنی به این نیت که علتش رو ازت بپرسه. چون خانما به جای اینکه صراحتا بگن علت تناقض این حرفتون با اون یکی چیه، متوجه میشن ولی هیچی نمیگن و فکرای عجیب غریب می کنن و همه چی خراب میشه!

آخه این روش توی حرف زدن پسرا با پسرا برعکسه.

کلا توی حرف زدن با خانما (اعم از مادر و... مخصوصا کسایی که کمتر میشناسنت) باید همواره جوری حرف بزنی که هیچ برداشت اشتباهی نشه ازش کرد. چون معمولا خانما استعداد عجیبی دارن که بعضی وقتا بدترین برداشتی که به ذهنت هم نمیرسه رو از حرفت میکنن اما چیزی نمیگن. اس ام اس که دیگه نگو. هردفعه به خواهرم اس ام اس میزنم یه چیز دیگه برداشت میکنه که امکان نداره به ذهنم برسه. تا حدی که ترجیح میدم باهاش تلفنی صحبت کنم تا اینکه اس بزنم.
بارها و بارها تجربه کردم با انواع افراد مختلف.

این تجربه شخصی من توی زندگی بوده.
با خدا، تا خدا

ترک من
 سپاس شده توسط
اینم از تجربیات من
قبلا فکراتونو بکنید که چه سوالایی می خواید بپرسید
جلسه اول صمیمی نشید
استرس نداشته باشید (مثلا دختر خانوما هی به یه بهانه ای پا نشید برید تو آشپزخونه و این ور اون ور :d )

[تصویر:  nasimhayat.png]
 سپاس شده توسط
بله جلسه اول صمیمی نشید و لی انقدر اخمو نباشید که اقا پسر از ازدواج کردن پشیمون بشه

میتوانم جان مگه کسی هم از جاش بلند میشه؟

وقتی خواستگاری تو که نباید بلند شی 4

من از خدا خواستم که پلیدی های مرا بزداید
خدا گفت : نه
آنها برای این در تو نیستند که من آنها را بزدایم .بلکه آنها برای این در تو هستند که تو در برابرشان پایداری کنی

[تصویر:  final%201.png]
[تصویر:  ec51f6eb240f.png]
 سپاس شده توسط
پس کی پاشه چایی بیاره؟
یا پذیرایی کنه؟
وقتی استرس باشه الکی میرم اشپزخونه
که کم شه

نه منظورم اقایون بود
چون خودم واسه صمیمیت رد کردم کسیو
گفتم ک اشتباه نکنن

سپاس شده توسط
(1393 خرداد 17، 19:58)می توانم نوشته است: استرس نداشته باشید (مثلا دختر خانوما هی به یه بهانه ای پا نشید ... :d )

سلیقه س دیگه. سلیقه من این جوریه که از استرس و دست پاچه شدن دخترا خوشم میاد. به چندین دلیل. یکی اینکه خیلی دخترونه و بامزه میشن. دوم اینکه اونی که مثل یه مرد تنومند هیچ استرسی نداشته باشه و خشن باشه چندان جذابیتی برای من نداره. (اول و دومی که گفتم دوتاش یکیه!) سوم اینکه نشون میده که جذبه من گرفتتشKool(البته برای کسی که بهش علاقه داشته باشم نه هر کس و ناکسی)

با خدا، تا خدا

ترک من
 سپاس شده توسط
غیر ممکن بتونی استرس نداشته باشی ولی نباید اون استرس را تابلو نشون بدی

میفهمن خودشون استرس داریم . من میگم برو بیا تو اشپزخونه باعث میشه شما را یه دختر بدون اعتماد به نفس نشون بده
وگرنه استرس داشتن و حتی لرزش دست طبیعی که نشون داده میشه حتی  توی پسر ها

ببخشید اقای سلام نظر میدم ولی خوب میخام بگم اون استرس زیاد باعث میشه جذابیت دختر توی صحبت و اینا بگیره

(1393 خرداد 17، 21:20)می توانم نوشته است: پس کی پاشه چایی بیاره؟
یا پذیرایی کنه؟
وقتی استرس باشه الکی میرم اشپزخونه
که کم شه

نه منظورم اقایون بود
چون خودم واسه صمیمیت رد کردم کسیو
گفتم ک اشتباه نکنن
ببخشید میتوانم جان که شرایط  وتفاون ها را درک نکردم اخه توی فامیل و خانوده ما رسم که پدر و مادر یا خواهر و برادری که توی خونه ان پذیرایی  میکنن

و شاید یه جلسه دختر چایی میاره

باشه پس هی برو تو اشپزخونه و بیا این خیلی هم خوبه 4

آنها برای این در تو نیستند که من آنها را بزدایم .بلکه آنها برای این در تو هستند که تو در برابرشان پایداری کنی

سپاس شده توسط
به قول دوستانی که ید طولایی توی آموزشای خواستگاری دارن، معمول بر اینه که پسرا سوال میکنن و دخترا جواب میدن. حتی برادرزاده منم که 13 سالشه یه بار که داشتیم حرف میزدیم به جای دیگه چه خبر و این چیزا گفت عمو تو ازم سوال کن من جواب میدم. توی جاهای دیگه هم دیدم که فقط دخترایی که شخصیت مردونه دارن سعی میکنن به زور محوریت بحث همونی باشه که میخوان.

در هر صورت، به قول یه معلم آموزشای خواستگاری، حتما جواب این دوتا سوال رو از قبل آماده کن:
1- چرا میخواید ازدواج کنید (یا هدفتون از ازدواج چیه)
2- چرا به خواستگاری من اومدید.

به قول یکی دیگه:
هیچ وقت نباید حرفات تموم بشه و دیگه هیچ موضوعی برای صحبت نداشته باشی.
با خدا، تا خدا

ترک من
 سپاس شده توسط
نقل قول:  سوم اینکه نشون میده که جذبه من گرفتتش
4

یه تالار اموزش گام به گام چگونه معتمد به نفس شویم هم بزنین Khansariha (8)

ولی جدی بعضیا وقتی می گی بگو حرفاتو می گن چی بگم؟ شما بپرس من جواب بدم! Khansariha (46)
و اون لحظه اگر دختر خانوم سوال اماده نکرده باشه ... 1744337bve7cd1t81Khansariha (69)

هیچ وقت کار از محکم کاری عیب نمی کنه
سوال اماده کردن هیچ وقت ضرر نمی ده

سپاس شده توسط
سلام دوستان
میشه من اینجا یه نظر سنجی بزارم
سوالم را میزارم اگه بحث منحرف میکنه خودتون حذفش کنید مشکلی نیس

یه سوال اقا پسر های گل کانون دارم که چرا انقدر اصرار دارن مهریه را کم بگیرن
و میگن که در حد وسعمون نیس
من منظورم پایین تر از حد متعارف هااا . مهریه زیاد در نظرم نیس

و اگه کسی که اینجور بگه بزار تو زندگی بهت ثابت میکنم که برات ارزش قایلم ایا به حرفش باید اطمینان کرد

کلا اقا پسر ها نظر هایتان را بفرمایید بی صبرانه منتظرم

ممنون303

سپاس شده توسط
من این همه جواب را کی بشینم بخونم و تحلیل بکنم

بابا لایمک که نخاستیم
جواب خاستیم دوستان

اگه جواب نمیدید حذفش کنید پستمان را تا ضایع نشویمGigglesmile

سپاس شده توسط
مهسا خانوم در مورد سوال دومت:
نظری که من دارم منفیه

البته باید دید اون کسی که این حرفو می زنه چه آدمیه
طبق شناخت نسبی و صحبت هایی که میشه
و در این مورد هم نظرم اینه که تا شروع زندگی نمیشه بهش رسید و یه شناخت درست ازش پیدا کرد
ممکنه یه فرد از دختر خانوم خوشش اومده باشه و
واسه رسیدن بهش هر حرفی بزنه و

نرسه به عمل
معمولا وقتی پای عمل می رسه اکثرا درجا میزنن
نه اینکه نخوان انجامش بدن نه 
به این نتیجه می رسن که حرفی که زدن خارج از توانایی هاشونه
یا اصلا بلدش نیستن که حالا که پای عمل رسید
چجوری این کارو انجام بدن
این ارزش قایل شدن باید واسش توضیح بیشتر داده بشه و باز تر بشه
یا علی
 سپاس شده توسط
اخه مهسا جان مهریه درسته باید باشه ولی دو نفر که میخوان عاشقانه زندگی کنن دیگه نباید سر مهریه چونه بزنن.طرف نمیره دخترو بخره که با دخترشون مردم معامله میکنن.اگه واقعا میخوان زندگی کننو شاد باشن باید این جور چیزارو بذارن کنار
اگر خداوند تو را به لبه پرتگاهی برد به او اعتماد کن یا به تو پرواز یاد می دهد یا تو را از پشت می گیرد
 سپاس شده توسط
خوب شما فرض کن مهریه بالا بریزید.......... توان مالی یه پسر به طور معمول چه قدره............. فرض که به مشکل بر بخورید و پسر از ترس مهریه از خیر طلاق بگذره عایا اون زندگی خوشبختیش تضمین میشه عایا دختر احساس خوشبختی میکنه که چون فلان تعداد مهریه پشب قبالمه پسر جرات نداره طلاق بده

فرض که طلاق داده بشه اون پسر دیگه حق زندگی نداره؟

از کجا معلوم دختر مشکل نداشته باشه؟

پسر باید تا اخر عمر مهریه بده چون دختر مشکل داشته؟

اگر مشکل از پسر باشه؟  فرض طلاق گرفته بشه دختر باید در حد زندگی روز مرش مهر دریافت کنه ماهی یک سکه مثلا برای عموم جوان ها مشکل بزرگیه

من که حقوقم طبق امار دولت زیر خط فقر حساب میشم حالا خدایی ناکرده ماهی یک ربع سکم بخوام بدم نفس کشیدن برام حرام میشه

ضمن اینکه تا عمر دارم باید سکه بدم چون با فلان خانم ازدواج کردم خوب طلاق اگه بده واسه هر دو طرف بده من نظرم رو 100 تاست اما در عمل نمیدونم چی میشه معمولن توقع ها خیلی بالاتر از این حرفاست

الان ملاک خوشبختی شده مدل ماشین متراژ خونه تعداد سکه ها به تولد میلادی

یکی از بهترین هتل های تهران طبق عرف خودش سالگرد ازدواج زوجین رو که در اون هتل عروسی گرفتن رو بهشون تبریک میگفت گفت فقط در یک سال یعنی تنها در یک سال از 100 تا عروس داماد 60 تاشون طلاق گرفته بودن اونایی که حداقل 100 میلیون خرج عروسیشون بود زندگی مشترکشون به یک سالم نکشید حتی یک سال؟

حالا خوشحال میشم دوستان نظرشونو بگن شاید من قانع بشم البته اگه دلیل منطقی بشنوم ن حرفای خاله زنکی303
 سپاس شده توسط

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان