امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

برای بچه ات چی کار میکنی؟؟؟!!!

من سعی می کنم همیشه
بچه هایی که اطرافم هستن
رو شاد کنم
و کلی ازشون حرکت و فعالیت بدنی بگیرم
تا هم بدنشون ورزیده شه
هم ارامش پیداکنن
هم تو فکر و غم غرق نشن
هر چی بچه بیشتر فکر کنه
زودتر و سخت تر بالغ می شه ( به نظر من )
اگر بتونم و خدا قسمتم کنه بچه دار شم
دوست دارم اینا رو حتما براش انجام بدم 1276746pa51mbeg8j

[تصویر:  nasimhayat.png]
توي يكي از برنامه هاي روانشناسي
مي گفت اگه برنامه بچه ها و نوجوونا پر باشه از برنامه هاي مفيدي كه دوست دارن
كمتر دچار مشكلات و دوستي هاي خارج از محدوده مي شن چون تمام حواسشون معطوف اين موضوعات نميشه و در صورت پا گذاشتن توي اين راه ها ( اميدوارم كار به اين جاها نكشه) كمتر وابسته ميشن
منم براي بچم براي جولو گيري از خ ا و ...
وقت اش رو پر مي كنم نه با درس بلكه
با تفريحات مفيدي كه دوست داره
و در حد توانم باشه تا دنبال اين دوستي ها و خ ا و هر چيز مضر ديگر نره
اميدوارم
هرگز هيچ كس دچار اين
مشكل نشه

در بدترین روزها امیدوار باش، که همیشه زیباترین باران از سیاه ترین ابر می بارد .
سلام
ادامه مطلب قبلی ک وعده داده بودم..
همچنان خواهش میکنم با دقت بخونین تا تو ذهنتون ثبت بشه..

تشخیص خود ارضایی کودکان :
تشخیص خود ارضایی مخصوصاً در بچه های کوچک خیلی سخت است .وقتی والدین به دنبال اطلاعاتی راجع به رفتارهای عجیب کودک خود هستند ، باید خود ارضایی را در تشخیص های افتراقی خود قرار داد .

یک مصاحبه ی دقیق راجع به رفتار های کودک توسط پزشک و ضبط ویدئویی آن می تواند تشخیص را تعیین کند و مانع از اضطراب والدین وبررسی های غیر ضروری در کودک شود .

یکی از مهمترین علائم خود ارضایی کودکان این است که اگر حواس کودک را پرت کنیم ، دست از عمل خود بر می دارد ..
به محض آنکه تشخیص خود ارضایی در یک کودک گذاشته شد ، باید به دنبال هدف کودک از انجام این رفتار بود.

دکتر سید محمدرضا صدرعاملی متخصص روانپزشکی علل خودارضایی در کودکان را از جنبه های گوناگون مورد بررسی قرار میدهد :
1- مشکلات طبی که کودک را مستعد ابتلا به خودارضایی می کند ، مثلاً :مشکلات خواب ، شیر خوردن ناکافی ، مشکلات تناسلی - ادراری و غیره باید مورد ارزیابی و درمان قرار گیرد .
2- چنانچه خودارضایی آشکار کودک با سن او نا متناسب باشد ، پزشک باید علت آنکه چرا کودک هنوز با قوانین جامعه تطابق پیدا نکرده است و اجتماعی نشده است را مشخص کند :

a : آیا یک مشکل آموزشی وجود دارد ؟ آیا والدین به کودک خود آموزش میدهند که چطور یک رفتار جامعه پسند داشته باشد ؟ آیا والدین به کودک خود آموزش جنسی میدهند ؟
b : آیا سن تقویمی کودک با سن عقلی او متناسب است ؟
: c آیا دلیلی وجود دارد که کودک رفتار اجتماعی مناسب را درک نکند ؟ و یا دلیلی وجود دارد که کودک برای ابتلا به رفتارهای وسواسی مستعدتر باشد ؟
3- ارزیابی تعلیمات و شرایط خانواده :
-زمانی که خود ارضایی کودکان به دنبال استرس های محیطی ایجاد می شود ، یعنی خود ارضایی می تواند روشی برای از بین بردن احساسات منفی فرد باشد . روان درمانی می تواند روش مناسبی برای والدین باشد تا به وسیله ی آن به کودک خود کمک کنند که بتواند از راه دیگری بر احساسات منفی خود غلبه کند . ( مثلاً در زمان اضطراب ، عصبانیت و ناراحتی )
- زمانی که کودک بی حوصله است و به خود ارضایی رو می آورد ، می توان از اسباب بازی ها و فعالیت های جالب و آموزشی استفاده کرد .
4- بهتر است کودکی که دچار خود ارضایی به همراه سایر مشکلات روحی و رفتاری است و یا کودک خودارضایی که عملکرد خوبی ندارد (مثلاً در مدرسه ، جامعه و غیره ) به یک روانشناس و یا روان درمانگر ارجاع شود.

ان شاء الله ک بتونیم در ورد بچه هایی ک اطرافمون هستن.. و در نهایت بچه های خودمون.. بهترین عکس العمل ها رو داشته باشیم..53258zu2qvp1d9v

در پناه خدا..
یاعلی.53
[تصویر:  07c49977111e42a28fd6.jpg]

بچه ها نباید با هم تنها باشن. کنجکاون. مخصوصا بچه پسر و دختر نباید تنها بازی کنن. بچه تا یه سنی نباید تنهایی دستشویی بره. نباید پدرومادر با آلت بچه بازی و شوخی کنن...
چرا من یادمه شروعش کی بود.خوبم یادمه.
تا 3 ال پیش نمی دونستم س... یا خ....چیه تا اینکه با یه پسر دوست شدم.
یادمه بار اولی که داشتیم در مورد نیازامون حرف می زدیم وقتی گفت نیاز جنسی هیچی از
حرفاش سردرنیاوردم.
سر همین مساله ازش جدا شدم.
وقتی بعد چندماه با کس دیگه شروع کردم اونم همین طوری شد
آخرش خواستم در این مورد بیشتر بدونم.از شانس بد گیر یه تقویم افتادم که همش در این مورد
نوشته بود بیشترشم در مورد خود.... بود.
نظر روان شناسا رو نوشته بود روان شناسای خارجی که نظر خوبی نسبت بش داشتن.
منم از همون روز شروع کردم.
اما دیگه خسته شدم.یه مدت شدیدا ترکش کرده بودم اما تازگیا باز معتادش شدم.
دلیلشم همین دوست دختر دوست پسر بازیاس.
فک کنم قبل این باید دوست بودنو ترک کنم.برام دعا کنید بتونم.شاید تونستم عشقمم ترک بدم.
بچه ها یه سوال که شاید براتون ناراحت کننده باشهTears
اما یادآوریش به نظرم خوبه!! به درد خودمونو آیندمون می خوره! به این امید که بچه ها و نوه هامون تو این دام نیوفتن! و خود... رو ریشه کن کنیم!!
چی باعث شد که برای اولین بار خود... کنین؟؟؟
فک می کنین چه محیطی احتمالا باعثش شده؟؟؟
مال خودم ماهواره بود... اون موقع 10 11 سال داشتم!! درکم از روابط مرد و زن کامل نبود و تحریک شدم...
[تصویر:  u2kig0x2xk6igwj759y.png]
در جواب به سلماز خانم
من هم چی رو خودم بش میگم نه اون قد که پرو بشه
در حدی که نیاز نباشه بره از دوستاشو و سایتا اطلاعات کسب کنه
یعنی انقد پیش خودم سر این قضیه برنامه ریزی کردم که اگه
یه روز پدر شدم
مثل پدر خودم که همه چی رو بهم گفت منم همه چیرو بش بگم
فقط حیف که بابام یه یه سال تاخیر کرد وگرنه الان اینجا نبودم.
بعدشم من تو اتاق خودم ماهواره دارم از بچگیم داشتم ولی حالم بهم میخوره اصلا روشنش کنم
همش تبلیغات دختر و پسره که چی بشه.که بگن این روابط خوبه.اگه خوب بود خدا خودش میگفت تو هم اینکارو بکن.
اون بالا حرفام برا این بود که بچه هامون گرفتار نشن اینجا برا خودمه
بنظرم برا پسر تنها محیطی که میتونه باعث این کار بشه مدرسس
چیزیم نیست که بشه کنترلش کرد
من بدبختم تو مدرسه این خ.ا رو از حرفایه بزرگتر از خودم یاد گرفتم
لبیک یا حسین
ولی نه فقط یه لبیک خالی
لبیک عملی به امید خدا
فقط آنان که هم آیین یاسند
حسین و کربلا را می شناسند . . .
در جواب به آقای خوشحال(:smile girl1:
به نطر من ماهواره برای فرهنگ ما ساخته نشده!!! من ازونایی هم که فک میکنه پسرو دخترا می تونن با هم راحت باشن( نه به شکل افراطی ) اما منحرف نشن!!
وقتی فرهنگ ما از بچگی تو گوشت بخونه که اگه موهایه اون دخترو ببینی باید احساس جنسی بهت دس بده نتیجش جز خ.ا نمیشه! نه؟؟
(1391 آذر 3، 20:59)sulmaz نوشته است: در جواب به آقای خوشحال(:smile girl1:
به نطر من ماهواره برای فرهنگ ما ساخته نشده!!! من ازونایی هم که فک میکنه پسرو دخترا می تونن با هم راحت باشن( نه به شکل افراطی ) اما منحرف نشن!!
وقتی فرهنگ ما از بچگی تو گوشت بخونه که اگه موهایه اون دخترو ببینی باید احساس جنسی بهت دس بده نتیجش جز خ.ا نمیشه! میشه؟؟
بچههههههههههه ها منتظر نظراتونم1!
به نظر من بد نیست از قبل یه سری آگاهی ها به بچه داده بشه
خداییش خیلی از ماها خودمون در ابتدا در مواجه با مسائل از این دست یه جورایی قافل گیر شدیم
بهتر حداقل یه چیزایی بدونه من فکر میکنم ما خیلی مسائل جنسی رو بزرگش میکنم و همین کنجکاوی رو بیشتر میکنه
اونم یه نیاز حاشیه ایی ولی تو جامعه ما انگار یه نیاز منفوره اصلا انگار یکی این نیازو داشته باشه گناه کاره
به هر حال من نظریه های اسلام رو به علاو اینکه از قبل آگاهی داده بشه به بچه رو قبول دارم
خدایا تو را عاشق دیدم و غریبانه عاشقت شدم...

تو را بخشنده پنداشتم و گناهکار شدم...

تو را وفادار دیدم و هر جا که رفتم بازگشتم...

تو را گرم دیدم و در سردترین لحظات به سراغت آمدم...

تو مرا چه دیدی که وفادار ماندی؟؟؟...
------------------------------
پیامبر اکرم( ص)فرمودند:
مَن رَدَّ عَن عِرضِ اَخیهِ المُسلِمِ وَجَبَت لَهُ الجَنَّةُ اَلبَتَّةَ
هرکس آبروی مؤمنی را حفظ کند، بدون تردید بهشت بر او واجب شود
سلام به همگی 303
یه چیزی هم من می گم اگه به بحثتون ربطی نداره ها کتکم نزنیداcheshmak
گفتم شاید کمک کنه
اگه صفحه های اول تاپیک درد دل های شما رو خونده باشید می فهمید
که در اصل برای جواب به این سوال سولماز خانم
(چی باعث شد که برای اولین بار خود... کنین؟؟؟ ) راه اندازی شده
خیلی پستای جالبی هم می تونید توش پیدا کنید ولی فعلا داره استفاده دیگه ای ازش میشه
به نظرمن بچه های نسل اینده اونقدر منبع و ماخذ در اختیار دارن که اطلاعاتشون
توی بچگی از ما بیشتر میشه ما باید تمام هنر و تواناییهامون رو بزاریم روی هدایت
اطلاعاتشون به یه سمت و سوی درست چه با رفتارمون چه با گفتارمون
بعدشم تا می تونیم موانع ازدواجاشونو کم کنیم که اگرم خدای نکرده دچارش شدن زیاد گرفتار و اسیرش نمونن
یا حق

5353ايستادگى كن تا روشن بمانى شمع هاى افتاده خاموش مى شوند.

[تصویر:  05_blue.png][تصویر:  shaeeban.png]
نقل قول: چی باعث شد که برای اولین بار خود... کنین؟؟؟
فک می کنین چه محیطی احتمالا باعثش شده؟؟؟

من از بچگی شروع نکردم به خ..ا.. ولــی

ولی جرقه ی مسائل جنس ی تو بچگی زده شد، اونم به خاطر یه دوست بد که شاید اونم بچه بوده و عقلی نداشته(دختر بودا)

بخاطر اینکه یه سری چیزا رو زود فهمیدم و کنجکاویم زیاد شد

شاید اگه این یه سری چیزا رو والدینم بهم میگفتن ...حالا به این سمت کشیده نمی شدم

ولی خودمم هنوز نمی دونم که این مسائل رو چطور و تا چه حد برای بچم بیان کنم!!!
نظر شما چیه؟؟
سلام
خود ارضایی در سن کم نشانه بیماری روحیه از جمله وسواس فکری و کم توجهی و انزوا طلبی که باید به روانشناس مراجعه کرد یک فرد خود ارضا یک بیماره نه یک مجرم53
مراقبتها شامل:
1.مراقبت در نظافت وبهداشت
2.درمان بیماری های انگلی
3.کنترل در لباس
4.اشباع از محبت
5.احساس حمایت
6.کنترل خواب و استراحت
7.کنترل دفع و تخلیه
8.کنترل در لمس
9.مراقبت در نوازش10.پرهیز از تحریکها 11.عدم ایجاد اضطراب ونگرانی 12.امنیت فکری وروانی13.مراقبت از خلوتها 14.کنترل در شستشو و حمام15.تقویت اراده نوجوان16.دادن آگهی لازم به نوجوان17. کنترل دوست18.تقویت نیروی مذهب وایمان
منبع کتاب بلوغ و ارضای انحرافی نوشته محمد رضا صادقی
سلام
نمی دونم به اینجا مربوط باشه یا نه!
اما به نظرتون ما در برابر خواهر و برادر کوچکترمون هم وظیفه ای داریم؟؟
خیلی از ما ها از روی غفلت و نااگاهی دچارش شدیم.
با وجود جو فوق العاده خراب مدارس و این که تو هر مدرسه و کلاسی سه یا چهار نفر حداقل و جود دارن که یک گوشی مدل بالا پر از ... زمینه فساد کاملا محیاست.
نمی دونم گرچه تو خانواده خودم تمام اطلاعات لازم در موقعش در اختیارم گذاشتن اما باز ....
حالا به نظرتون درباره برادر و خواهر کوچک ترمون مسئولیم یا نه؟؟؟
اگر اره باید چی کار کنیم...
الا ای پیر فرزانه مکن عیبم ز میخانه

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان