عزیز :.:.::. * شروع مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

عزیز : .:.::. *  مسابقه #پاکی_رمضانConfetti * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 8 رأی - میانگین امتیازات: 4.13
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

تجربیاتی از جنس آغازین (10 تا 30 روزه)

سلام303

امیدوارم حالتون خوب باشه

با اینکه سه سال و هشت ماهه اینجام ولی هنوز ذوق دارم برا اینکه بیام اینجا بگم تجربه ده روزمه317

راستش خیلی خسته شده بودم از بی حالی از بد خلقی و بی انگیزه بودن

الان میتونم بگم شاید 40 الی 50 درصد انرژیم برگشته الان اینو حسش میکنم

حس خوبیه این حس ذوق داشتن 128fs318181

حس میکنم دلیل اینکه تونستم این مدت رو پاک بمونم

حسن ظن به خدا بوده در درجه اول

بعدش هم اینکه نمازام رو یکم بهشون رسیدم به لطف خدا اونم به صدقه سری محرم و امام حسین و علاقه شدیدم به حضرت عباسه

نمیدونم شاید چون دلیل اقدام به ترک من فقط بعد مذهبیش بود حس میکنم اعمال عبادی رو منظم انجام دادن مثل همین نماز ها کمتر قضا شدن بی تاثیر نبوده روم

یا همین زیارت عاشورا که به لطف محرم و برنامه چله کانون شروع شده

میدونم خیلی راه و کار دارم تا درست شدم فعلا دارم لنگ لنگان میرم جلو تا ببینیم چی پیش میاد 

یعنی باید یکم بهتر کنم تلاشمو 53
Khansariha (121) آثار هنری به دو دلیل ارزشمندند، اول اینکه توسط استادان به وجود آمده اند. دوم اینکه تعدادشان کم است .شما گنج پر ارزشی هستید، زیرا توسط بزرگترین استاد خلق شده اید و فقط یکی هستید. Khansariha (121)

سلام  به همه
تجربه ی من بعد از ده روز ترک چیه؟

حقیقتش من الان با تمام وجودم احساس میکنم که کاملم...وقتی خ.ا میکردم همیشه یه بخش از وجودم که من بهش میگم عزت نفس گم شده 

بود...هرچند این ده روز مدت کمیه اما حاضر نیستم یک روزشو دیگه به عقب برگردم  و احساس الانمو با تمام لذت های دنیا عوض نمیکنم.

53 پاکی روح و ارامش روان حق مسلم ماست53

53 این حقو از خودمون دریغ نکنیم 53
خداوندا

ارامشی عطا فرما

تا بپذیرم انچه را نمیتوانم تغییر دهم

شهامتی که تغییر دهم انچه رامیتوانم

ودانشی که تفاوت این دو را بدانم

[تصویر:  05_blue.png]
سلام..
راستش من قبلا روزا و ماههای زیادی بود که ترک کرده بودم..
قبل از این که بیام کانون ثبت نام کنم حدود 6 ماه بود که ترک کرده بودم...اما...

روزی که اینجا ثبت نام کردم یه تصمیم قاطع و محکم گرفتم...
رفتم قسمت تجربیات و نکاتی که از نظر خودم مهم و تأثیرگذار بود رو دونه دونه هرکدوم رو روی یه استیکر نوشتم و استیکرها رو روی یه دونه کاور کاغذ چسبوندم و اون کاور رو دقیقا روبروی رخت خوابم نصب کردم که هرشب وقتی سرم رو برمیگردونم چشمم بخوره به این کاور (من بهش میگم تابلو اعلانات) و این چند نکته رو با خودم مرور کنم...(از هرکدوم چندتا نوشتم و چسبوندم روی لپ تاپم و میز کارم تو خونه) 

این عکس همون تابلو اعلاناتی هست که با چیزای ساده درست کردم و تو اتاق خوابم نصبه..
[تصویر:  Snapshot_20150106.JPG]
پروردگارا، اگر فراموش كرديم يا به خطا رفتيم بر ما مگير

پروردگارا، هيچ بار گرانى بر دوش‏ ما مگذار؛ همچنان كه بر دوش‏ كسانى كه پيش از ما بودند نهادى

پروردگارا، و آنچه را که توان و طاقت آن را نداريم بر ما تحميل مكن‏؛ و از ما درگذر

و از ما درگذر؛ و ما را ببخشاى و بر ما رحمت آور؛ سرور ما تويى‏؛ پس ما را بر گروه كافران پيروز كن‏.

ترجمه آیه 286 سوره بقره

[تصویر:  profile800_lgvv.jpg]
 سپاس شده توسط
سلام

راستش  بعد از ترک های طولانی آدم به یه خود باوری میرسه  .و این خوبه چون همیشه به ما گفتن

اگر درباره یه چیز بیشتر بدونی مسولیتت در قبال اون سنگین تر میشه .اگه این جمله تو بقیه کارا یه

بار منفی از خودش  داره تو خود باوری یه چیزی فراتر از بار مثبته میشه.هرچه قدر بیشتر خودمونو

بشناسیم  راحت تر مشکلات رو حل میکنیم.
[تصویر:  05_blue.png]
امام صادق عليه السلام : نگاهِ بعد از نگاه، بذر شهوت در دل مى كارد و اين خود براى به فتنه
كشاندن صاحبش كافى است.
 عَنِ الرِّضَا علیه السلام قَالَ قَالَ رَسُولُ اللَّهِ صلّی الله علیه و اله و سلم: الْمُسْتَتِرُ بِالْحَسَنَةِ يَعْدِلُ سَبْعِينَ حَسَنَةً وَ الْمُذِيعُ بِالسَّيِّئَةِ مَخْذُولٌ وَ الْمُسْتَتِرُ بِهَا مَغْفُورٌ لَه»‏(1)

« امام رضا علیه السلام از قول رسول خدا صلّی الله علیه و آله و سلم فرمودند:نهان داشتن حسنه برابر هفتاد حسنه است و فاش‏كننده گناه مخذول است و نهان‏كننده آن آمرزيده است»
.
.
خدا رو شکر هر کم و کاستی هم تو زندگیمون هست اون دنیا خدا چند برابر جبران میکنه
.

[تصویر:  re850.jpg]
[img=0x0]http://www.ktark.com/05_blue.png[/img]
سلام
راستش رو بخواهید من اصلا دنبال اینجا یا روشی برای ترک نمیگشتم که اینجا رو پیدا کردم
همه چیز خیلی اتفاقی بود, وصد البته لطف خدای بزرگ:rolleyes:
من حتی بعد از یک ماه از ثبت نام اومدم و تو مسابقه ده روزه شرکت کردم چون بنظرم مسابقات جالب اومد,همین4
و با خودم فکر کردم الان تا سی روزه و ماهانه یک راست میرم بالا,چون فکر میکردم که من معتاد این رفتار زشت نیستم
ولی وقتی اولین بار تو ده روزه شکست خوردم باور کردم که اسیر این رفتار زشت شدم و اومدن و اعلام شکست خیلی برام سنگین اومدvayy
من وقتی تو مسابقه کنترل نگاه و ذهن شرکت کردم و حواسم روی افکارم بیشتر شد .تازه دیدم چقدر ذهن آشفته و منحرفی دارم
اوایلش خیلی سخت بود ولی با کمک دوستان و با لطف خدا و ذکر تونستم افکارم رو کنترل کنم
همین باعث شد تو ده روزه بتونم موفق باشم 
البته بگم تو تاپیک قرار عاشقی هم توجهم به نماز اول وقت بیشتر شد و این هم خیلی موثر بود
درکل وقتی روی رفتارام تمرکز کردم و سعی کردم اصلاحشون کنم با کمک خدا وسوسه ها خیلی کمتر شد و راحتتر تونستم این زمان رو بگذرونمKhansariha (8)
2uge4p42uge4p42uge4p42uge4p4
امیر مؤمنان حضرت علی(ع) می فرمایند: پیامبر اسلام فرمود:
عمر جهان به پایان نمی رسد مگر آنکه مردی از نسل حسین امور امت مرا در دست می گیرد و دنیا را پر از عدل می کند همچنانکه پر از ظلم شده است.

[تصویر:  nasimhayat.png]
عواقب خودارضایی

با توجه به رویکرد نفسـانی-عـاطـفی رابـطه جنـسی، فـرویـد معتـقد است که رابطه جنسی محصول گردهمایی یک زن و یک مرد است کـه یـکدیـگر را دوسـت بـدارند و مکمل یکدیگر باشند.
به همین دلیل هم هست که فروید خود ارضایی را یک نقص فردی نـامگـذاری مـی کند (بـه این دلیل که طرف دوم در این ارتباط وجود ندارد مگر در خیال). در حین خود ارضایی فرد اگر مرد بـاشــد، یک زن را در ذهن خود مجسم می کند و اگر زن بـاشد یک مرد را در ذهن خود مجسم کرده و با او وارد رابـطـه جنسی می شود. در این حال خستگی چند برابر می شود، چرا که فرد هم از نظر جنسی از خود کار می کشد و هم از نظر ذهنی. تصویر شریک جنسی خیالی، مانند یک لوح در ضمیر ناخودآگاه فرد حک می شود و سبب بروز انزال های شبانه ناخواسته می شود. به این ترتیب که فرد هر چقدر بیشتر خود ارضایی کند، میزان این انزال های شبانه افزایش می یابد.
دمای خارجی بدن انسان ۹۸ درجه فارنهایت است و دمای درونی آن ۱۰۰ درجه فارنهایت. این دما در زمان خود ارضایی افزایش پیدا می کند. زمانیکه انزال به واسطه خود ارضایی پدید می آید، حرکات کرم وار جذب در کیسه ی منی ایجاد می شوند، اما به دلیل خود ارضایی، کیسه ی حاوی منی خیلی زودتر از زمان مقرر تخلیه گردیده است. فرایند طبیعی بدین گونه است که کیسه های منی سعی می کنند تا خود را پر کنند، اما از آنجایی که منی خیلی زودتر از بدن خارج شده، چیزی جز هوای مرطوب از طریق آلت تناسلی مرد جذب نخواهد شد. این هوا بعداً از طریق کیسه منی به سیستم لنفاوی انتقال داده می شود، سپس به مغز انتقال پیدا کرده و باعث ایجاد شک دمایی شده و فضای سردی را میان ماده ی مغزی و سلول ها ایجاد می کند و این امر واکنش نرمال ماده مغزی، سیستم عصبی و جسمانی را مختل می سازد.
کیسه منی می بایست به جای جذب هوا، اسپرم جذب کند، اما این امر مقدور نخواهد بود چراکه اسپرم ها قبلاً آزاد شده اند. علاوه بر این جذب هوا از جذب مایع خیلی ساده تر است.
ساموئل اون ویر، فیلسوف، انسان شناس، و محقق امور جنسی و روانشناس بخش مطالعات جنسی، در کتاب خود با عنوان “یادگیری علوم فردی” در مورد این هوای سرد جذب شده تصریح می دارد که: ” در خصوص افرادی که به شخصه استمناء می کنند، به راحتی می توان گفت که چه ایرادی می تواند بوجود آید. زمانی که آنها خود ارضایی می کنند، در حال ارتکاب به جرم در برابر طبیعت هستند. وقتی انزال به واسطه خود ارضایی پدید می آید، حرکات کرم وار جذب ایجاد می شوند که این حرکات برای هر مردی کاملاً قابل درک و تشخیص است و به واسطه ی تاثیر خالی بودن کیسه های منی، این کیسه ها سعی می کنند تا خود را پر کنند و به همین دلیل هوای مرطوب از طریق آلت تناسلی مرد با همان حرکات کرمی شکل، جذب می شود. این سیگنال ها به مغز فرستاده می شوند، به همین دلیل مایع مغزی زیادی در این میان از بین می رود، و در نتیجه فرد از نظر ذهنی خسته می شود. بد نیست بدانید که تعداد بیشماری از مردها به دلیل عمل منفور خودارضایی دیوانه شده اند. مغزی که پر از هوا شود دیگر توانایی تفکر ندارد و قابلیت های ذهنی خود را به طور ۱۰۰% از دست خواهد داد. به همین دلیل ما هم این عمل نادرست را ۱۰۰% محکوم می کنیم.
اسپرم ها حاوی رمز ژنتیکی DNA (اسید دی اکسی ریبونوکلئیکDeoxyribonucleic Acid)، RNA یا اسید ریبونوکلویک (Ribonucleic Acid)، آنزیم ها، کلسیم، فسفر، نمک های بیولوژیک، و تستوسترون می باشند. زمانیکه استمناء صورت می پذیرد، کلیه ی این اجزای حیاتی از بدن فرد بیرون کشیده می شوند و اگر فرد در دوران بلوغ قرار داشته باشد، امکان رشد کافی را پیدا نمی کند و نیرویی که در این مواد وجود دارد، جذب نشده و از بدن او خارج می شوند.
از آنجایی که میزان زیادی کلسیم به همراه منی از بدن خارج می شود، فرد احساس خستگی شدید در استخوان ها می کند و ممکن است دچار کوفتگی پا شود. لازم به ذکر است که استخوان های تنومند نشان دهنده ی میزان قدرت فرد هستند. همانطور که می دانید گلبول های قرمز خونی و پلاکت ها در مغز استخوان تولید می شوند. فرد جوانی که خودارضایی می کند، اجازه نمی دهد که مایع مغز استخوان به خوبی شکل بگیرد و باید تا آخر عمر خود شاهد عواقب آن باشد. زمانیکه فسفر بیش از حد طبیعی به واسطه خودارضایی از بدن خارج می شود، مشکلات عصبی از قبیل رعشه برای فرد ایجاد می شود. در زمان خود ارضایی لسیتین نیز از بدن خارج می شود که این امر سبب فرسودگی سیستم عصبی می شود و به مرور زمان موجبات بیحالی، ضعف اعصاب و نهایتاٌ مرگ تدریجی سلول های عصبی را فراهم خواهد آورد.
بچه ها بنظرم دلیل این کار ضعف انسان در مقابل شیطان به خاطر گناه در مرور زمانه منظورم اینه که ما یهو توی این وادی نیفتادیم و این امر به تدریج اتفاق افتاده شاید طی یک  دو یا چند سال الانم یهو نمیشه ازش خلاص شد .
ببینید یه فرمانده که داره برای یه مبارزه آماده میشه قبل از روز نبرد چقدر باید تلاش کنه . نیرو هاش رو آموزش بده .نقشه بریزه . فکر کنه بعد توی نبرد شرکت کنه . فرماندهی که بخواد روز نبرد این کارا رو انجام بده حتما شکست میخوره.
به نظرم ما باید قدرتمونو در مقابل شیطان بیشتر کنیم نه روز نبرد که خیلی سخته باید از قبل هر روز کارهای خاصی رو انجام بدیم
مثلا خوندن ضررات این کار هر روز میتونه مفید باشه  128fs318181128fs318181128fs318181128fs318181
یا کارهای دیگه ایی که بچه ها توی انجمن درباره اش زیاد مطلب نوشتند 
امیدوارم که همه ی بچه ها با قدرت ادامه بدن و شاهد شکست کسی از جمله خودم نباشیم انشاالله .
با سلام 
من قبلأ خیلی تلاش می کردم که این عادت زشت رو کنار بزارم اما در یک آن بدون عقل می شدم و دچار گناه می شدم . بعد از گناه دچار عذاب وجدان می شدم . چون این کارو خارج از شخصیت خودم می دونستم و با این فکر که خدا داره نگام می کنه خیلی عذاب می کشیدم .
 خیلی وقت ها تو گوگل می نوشتم راه های ترک خ.ا  خیلیاشونو به کار می بستم اما باز اون راه حل کارا نبود. یه دوستی داشتم آیه 97 و 98 سوره مومنون رو بهم معرفی کرد که تأثیر فوق العاده ای داشت و خداوند که این گروه رو به من معرفی کرد که انگیزه ای صدچندان بهم داد که یکبار برای همیشه این رفتار زشت رو بزارم کنار. 
به خدا پناه بردم
ان شاالله که بیشتر از این رو سیاه نمیشم
برام دعا کنید.
[تصویر:  qol.jpg]
من شاید چندین بار شکست خوردم  اما تجربه م اینه که تا می تونی باید از عوامل تحریک کننده دوری کنی و خودتو به ذکر خدا مشغول نگه داری. و در همه حال به خدا پناه ببری.
برای خودم و برای همه اعضای کانون دعا خواهم کرد.
یاعلی
[تصویر:  qol.jpg]
سلام

عرض کنم که،
دیدیم کار خراب شد،
این جمله رو گذاشتم تو امضام که میبینید ...

آقا! این عمل شنیع خیلی کار ضایعیه! اند بی کلاسی و بچه بازی و ضعف و ایناست. 
امام حسین علیه السلام فرمود:
اگر دینی ندارید و از آخرت نمی ترسید، پس تو {زندگی} دنیاتون آزاده باشید.

نکته ی دیگه:
دیدگاهم رو به پاکی هفته به هفته کشوندم، تا دچار کمال خواهی نشم، که ممکنه در پیش وازدگی پیش بیاد.
و دوست دارم، هر هفته رو به یه موضوع و یه رویکرد اختصاص بدم.

من خسی بی سر و پایم که به سیل افتادم
او که میرفت مرا هم به دل دریا برد
سلام من الان شکر خدا 11 روزه پاک شدم.
مهمترین عامل در ترک این گناه اول اینه واقعا از ته دل به عذاب برسی.یعنی واقعا بخوایی ترک کنی و از خودت خسته بشی نه اینکه بعد از هر بار انجام دادن این کار احساس عذاب وجدان کنی چون این حالت عذاب وجدان طبیعیه.
من بعد از استمداد از خداوند از ائمه از تکنیک تصویر سازی کمک گرفتم و خیلی راضیم.همیشه در طول روز چند دقیقه وقت بذارید و خودتون رو انسانی پاک و محکم در برابر شیاطین تجسم کنید.سعی کنید این تصویر سازی تا حد خیلی زیادی طبیعی باشه و به واقییت نزدیک.روش خوبیه.
به امید موفقیت همه.
سلام سلام
میدونم الن میگید من چه پرو هستم اومدم اینجا تجربه ام رو بنویسم
اخه امروز ده روز شدم
راستش خیلی خوشحالم تونستم ده روز خوب داشته باشم خوشحالم که شما رو پیدا کردم
و اما تجربه ام راستش نمیتونم بگم خیلی قوی بودم و اصلا شیطون سراغم نیومد نه تو این ده روز یکم وسطا سخت بود یکم هم اخراش...
ولی به هرحال الان خوبم خداروشکر...تونستم از پس شیطون بربیام این مهمه...من تو این ده روز اصلی ترین کارم این بود که اصلا وقت بیکاری نداشتم برای هر روز هم از روز قبل دوسه تا کار درست میکردم بعدم صبح که بلند میشدم همش فکرمو مشغول این میکردم که وای چقدر کار دارم باید کارامو درست و خوب انجام بدم از طرفی بیشتر روزها هم یا صبحا یا عصر یه سر میرفتم بیرون یا به بهانه خرید یا پیاده روی ...
ولی به یه نتیجه رسیدم اینکه باید برای هر روز یه برنامه فشرده داشت اینجوری هم کلی از کارای عقب افتادم رو انجام دادم هم روز خوب داشتم
فقط یه مشکلی داشتم اگه بتونم اونم حل کنم میام میگم البته اگه راه حلی دارید خوشحال میشم کمکم کنید..
و اونم اینکه خیلی زود عصبانی میشم و جوش میارم خیلی خیلی زود و زودم پشیمون میشم .... این مشکلم خیلی شدید شده....... برام دعا کنید6
سلام 
با لطف بی کران خداوند جل جلاله و کمک دوستان کانونی 
تونستم از مرز ده روز پاکی بگذرم 
و لان روز سوم از ده روزه دومم 

اگر بخوام تجربه ای رو عنوان کنم :

1-فقط یاد خدا 
2-کنترل چشم ( زدست دیده و دل هر دو فریاد / که هرچه دیده بیند دل کند یاد :( )
بچه ها جامعه ما طوری شده که از حلال خدا هم منع می شیم ، خب چنین جامعه ای نباید توقع از جوونش داشته باشه ، اینجا جمع با غیرتاست که نمی خوان به گناه بیوفتن یا حد اقل نگران پاکیشون هستن ، همه کسایی که مانع ازدواج شدن در پیشگاه خدا مسئول هستن چه پدر و مادر چه مسئولی که می بینه و بی تفاوته 

3-نماز اول وقت (البته من زیاد موفق نبودم ولی تاثیراتش رو دیدم همیشه تو زندگیم)
4-اظهار عجز در مقابل خدا 
5-فعالیت زیاد (متاسفانه آدم بیرون که می ره بدتر میشه) شب ها برید ورزش که کسی نباشه و خلوت باشه
6-خ.ا رو بدترین کار بدونید و خودتون رو معطوف فکر حلال کنید برا زندگی نقشه بریزین رویا گردازی کنید واسه آینده ، با جمع باشید البته جمعی که توش خداهم باشه 
7-قول بدید که می تونید 

این ده روز مثل باد گذشت و لی هر روزش در حال مبارزه بودم . گاهی هم تا لبه های پرتگاه رفتم ولی فضل خدا و کرامتش نسیبم شد.

از خدا بخواید از ائمه خصوصا خانم صدیقه طاهر(س) بخواهید که زودتر هر چه زودتر مناسبات و اسباب ازدواجی موفق و ماندگار رو براتون جور کنن.

الهی که هر کسی اینجا عضو لباس پاکی بهشتی تن کنه . اللهم صلی علی محمد و آل محمد 
(1394 تير 19، 17:01)summer نوشته است: اخیش...بعد از مدتها بالاخره 10 روزه شدم...الان که فکرشو میکنم میبنم یه سال به این تعداد روز نرسیده بودم...یه سال از عمرو انگار تو کما بودم...نمیخوام به اون روزهای وحشتناک فکر کنم...میخواستم ترک کنم...ولی نمیشد...چون دقدقه ی اول ترکش نبود....در حالی که اگه اول ترک میکردم بقیه سال با خیال راحت به همون کار مهمم میرسیدم...هر چی که بود گذشت...
به اینده نگاه میکنم.

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان