امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

تو بگو چه کتابی بخونم؟

[تصویر:  85e3d6138b9344468c277b0f46a9b538.jpg]
سلام کتاب مثبت فکر نکنید پیشنهاد می‌شه
 معرفی کتاب مثبت فکر نکنید اثر گابریله اوتینگن

"راه حل این نیست که رویای مثبت و مثبت اندیشی را از بین ببرید. در عوض ، این ماجرا از تخیلات ما بیشترین بهره را می برد که آنها را در برابر چیزی که بیشتر ما یاد گرفته ایم نادیده بگیریم یا کاهش دهیم . "لطفا موانعی که سر راه ما قرار دارند را بر طرف سازید. "
بنابراین اغلب در زندگی روزمره ما با مشاوره ای روبرو می شویم که "مثبت فکر کنیم". از موسیقی پاپ گرفته تا سخنرانی های سیاسی گرفته تا تبلیغات ، پیام کلی یکسان است: به سمت روشن نگاه کنید ، در برابر مشکلات خوش بین باشید و رویاهای خود را متمرکز کنید. و خواه تلاش کنیم انگیزه خود را برای کاهش وزن ، به دام انداختن ارتقا در محل کار و یا شرکت در ماراتن ایجاد کنیم ، بارها و بارها به ما گفته می شود که تمرکز بر تحقق خواسته های ما آنها را تحقق می بخشد.
این کتاب یعنی « مثبت فکر نکنید » به تحریر « گابریله اوتینگن » که بیش از بیست سال تحقیق در زمینه دانش انگیزه انسان برای یافتن دلیل کوتاهی خرد متعارف انجام داده است. موانعی که فکر می کنیم مانع تحقق عمیق ترین آرزوها می شوند ، در واقع می توانند منجر به تحقق آنها شوند. خواب رویایی ستاره ای تمام آنچه را که ترکیده است نیست و همانطور که به نظر می رسد ، رویاپردازان اغلب انجام دهنده نیستند.

در حالی که خوش بینی می تواند به ما کمک کند تا از رنج فوری بکاهیم و در مواقع چالش برانگیز استقامت داشته باشیم ، اما صرف خواب دیدن در آینده مردم را در طولانی مدت ناامیدتر و ناخوشایند می کند و کمتر به اهداف خود می رسند. در حقیقت ، لذتی که از خیالات مثبت به دست می آوریم به ما امکان می دهد آرزوهای خود را به صورت واقعی تحقق بخشیم و انرژی خود را برای انجام کار سخت در مواجهه با چالش ها و دستیابی به اهداف در زندگی واقعی صرف کنیم.

اوتینگن بر اساس تحقیقات پیشگامانه و مطالعات علمی کلان خود ، روشی جدید برای تجسم آینده به نام تضاد مشارکتی معرفی می کند. این ترکیب تمرکز بر رویاهای ما با تجسم موانعی است که بر سر راه ما قرار دارند. با تجربه رویاهای خود در ذهن و مواجهه با واقعیت می توانیم ترس های خود را برطرف کنیم ، برنامه ریزی های مشخصی انجام دهیم و انرژی لازم برای اقدام را کسب کنیم.
به ازای هر روز پیروزیت بر خ‌.ا جشن بگیرر؛))
 سپاس شده توسط
سلام  303 

[تصویر:  b6VlPGA2DHHgj5xK.jpeg]
کتاب عالییییییه . من امروز شروعش کردم !
28 روزه باید خونده بشه . 
روزی 10 دقیقه بیشتر هم وقت نمیبره ! با تمریناتش ، شاید 20 دقیقه در آرومترین حالت . 
نکته مثبتی که همین اول کار دیدم ، 2 آیه از قرآن کریم و 2 آیه از انجیل در مورد شکرگزاری در مقدمه قرار داره !
واقعاً دیدم در آنِ واحد نسبت به زندگی و نعمت های خدا به من عوض شد !

فقط یک کلام ، ختم کلام : این کتاب بی نظیره  Greenstars
[تصویر:  79073.jpg]

نقل قول: معرفی کتاب تولد در لس‌آنجلس

کتاب تولد در لس‌آنجلس نوشته بهزاد دانشگر خاطرات محمد عرب است. خواندن خاطرات کسانی که یک شبه مسیر زندگی شان عوض می شود و از بی‌راهه به راه درست می‌رسند جذاب و آموزنده است. برخی تصمیم‌ها در یک شب زندگی فرد را تغییر می‌دهند.
درباره کتاب تولد در لس‌آنجلس
داستان محمد عرب داستان کسی است که جوانی اش در لس آنجلس و گشت وگذار در حال وهوای یکی از بزرگ‌ترین شهرهای آمریکا گذشته و حالا برای تکمیل کردن مجموعه خوشی‌هایش راهی ریو دوژانیروی برزیل می‌شود تا شرکت در کارناوال رقص و موسیقی برزیلی ها هم آلبوم خاطراتش را پر کند.
اما درست در همین لحظات حضور در برزیل و در سروصدای یکی از گروه های موسیقی، جرقه‌ای ذهن محمد را تکان می‌دهد و تا به امروز مسیر زندگی‌اش را عوض می‌کند.
خواندن کتاب تولد در لس‌آنجلس را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟:

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به خاطره‌نویسی پیشنهاد می‌کنیم
چرخ گردون گر ندارد سازگاری با دلت
دست در جیبت کن و جدی نگیرش، بیخیال [تصویر:  4chsmu1.gif]
[تصویر:  13960616133107740118671610.jpg]

ناقوس ها به صدا در می‌آیند

این کتاب یه رمان مذهبی هستش که درباره یک کشیش روسی به اسم میخائیل ایوانف هست که علاقه زیادی به جمع آوری کتاب های ارزشمند و کمیاب و نسخ خطی داره.
از قضا یه روز یه کتاب خیلی قدیمی به دستش میرسه که درباره یه برحه تاریخی مهمی هست (دوره جنگ صفین)، آخرش معلوم میشه که بخشی از کتاب رو خود عمرو عاص نوشته!
اما یه سری اتفاقات میفته که این کشیش مجبور میشه که به همراه همسرش به لبنان سفر کنه و اونجا با آقای جرج جرداق ملاقات کنه.
آقای جرج جرداق یه نویسنده و شاعر مسیحی لبنانیه که چندین کتاب از جمله امام علی صدای عدالت انسانی ، علی و حقوق بشر ، علی و دوران زندگانی اش ، علی و سقراط و... درباره امام علی نوشتن.
چند سال پیش یه مستند درباره آقای جرج جرداق که ایشون همونجا درباره امام علی صحبت میکردن از شبکه مستند پخش شد.

در کل کتاب ناقوس ها به صدا در می‌آیند خوب بود و از نظر روان بودن متن و جذابیت و داستان پردازی نمره 4.6 گرفته.

توی اپلیکیشن طاقچه 229 صفحه ست 128fs318181
امیدوارم از خوندن این کتاب لذت ببرید 302
چرخ گردون گر ندارد سازگاری با دلت
دست در جیبت کن و جدی نگیرش، بیخیال [تصویر:  4chsmu1.gif]
سلام 303
امیدوارم حالتون خوب باشه ، می‌خوام یک کتاب زیبا و جالب رو بهتون معرفی کنم به نام سفر به دور اتاقم اثر اگزویه دو مستر . همانطور که از اسم کتاب پیداست یک سفرنامه هست ، اما درون یک اتاق ! بدون هیچ هزینه ای ! باور کنید  4fvfcja
سفری زیبا و جالب با حرف های شنیدنی ، البته سلیقه ها فرق داره ولی نویسنده در فکر سلیقه های خاص هم بوده و چنین اثری خلق کرده 128fs318181
کتابی است همراه با نکات ، معانی و مفاهیم فلسفی . برای من که جالب بود . البته برای کسانی که شنیدن رو بیشتر از خواندن دوست دارن ، کتاب گویای آنرا پیشنهاد میکنم. Khansariha (56)

اگر توضیحاتم کم و کسری داره ببخشید ، دفعه اولم بود که اینجا پست می گذاشتم 4chsmu1
[تصویر:  %DB%B2%DB%B0%DB%B2%DB%B1%DB%B0%DB%B4%DB%...%DB%B4.jpg]اشتباه نکنین این فقط یه کتاب برای درس خوندن نیست برای همه زندگیه 
به قولی در مورد همه چی صحبت کرده
راستش این کتاب خیلی قدیمیه 
همونطور که میبینین پاره پوره به دستم رسیده  Khansariha (13)
از کابوک یه روانشناس هستش
 چرخ بر هم زنم ار غیر مرادم گردد
من نه آنم که زبونی کشم از چرخ فلک
Khansariha (2)

آئین دوست یابی
دیل کارنگی. خیلی به من کمک کرد
صوتی و رایگانش هم هست داخل چیزتیوب 4 4
[تصویر:  y9ui_8563.jpg]

اومدم بگم علت اینکه پیشنهادش میکنم چیه؟
دیدم شاید جنبه ای که از نظر من جذاب بوده  از نظر شما نباشه ، و این به معنی این نیست که اون کتاب ارزش یک بار خوندن رو هم نداره.

من ازش لذت بردم ، از نظر من اصل کتاب بحث ها و مناظراتی بود که بین بچه های خوابگاه دانشجو ها پیش میومد( با فرهنگ های مختلف و دین های متفاوت ) و دوستی بین نیلوفر و دوست امریکایی و مسیحیش.... علاوه بر همه ی اینها فکر میکنم کشش بیشتر این کتاب از اونجاییه که جایگاه نیلوفر خانم خیلی نزدیک به مقصدیه که دوست دارم بهش برسم.

فکر میکنم برای معرفیِ بهترِ این کتاب و اینکه حق مطلب ادا بشه، بهتره خلاصه و قسمتی از کتابو از اپ طاقچه بخونید تا خودتون ببینید
53258zu2qvp1d9v

کتابو طاقچه بینهایت هم گذاشته daghighan

یه کد تخفیف 50 درصدی(  کد Ramazanmop  از سایت موپون ) ، هم از  طاقجه بینهایت
 خدمت شما
303
بسم الله الرحمن الرحیم
~~~~~~~~~~^^^^^~~~~~~~~~~
وَ أَنْ لَیْسَ لِْلإِنْسانِ إِلاّ ما سَعی وَ أَنَّ سَعْیَهُ سَوْفَ یُری. (النّجم: 39 و 40)

رسول الله (صلّی الله علیه و آله و سلم‏)‏:
هرگاه نماز می‌گزاری آن‌گونه باش که گویی آخرین نماز توست.

حضرت علی(ع):
«ریشه قوت قلب، توکّل بر خدا است».
فردی از امام رضا(ع) می پرسد حد و مرز توکل چیست؟
حضرت می فرمایند: «توکل آن است که با اتکای به خدا از هیچ کس نترسی...»

امام سجاد (ع):
«بار الها!مرا به سوی تو حاجتی است که برای
رسیدن به آن طاقتم طاق شده و رشته ی چاره جویی هایم در برابر آن گسسته است، ...
بار الها بر محمد و الش رحمت فرست و دعای مرا پذیرنده، و به ندایم التفات کننده، و به زاریم رحم آورنده و صوتم را نیوشنده باش، و رشته ی امیدم را از خود مگسل، و پیوند توسلم را از خویش قطع منمای، و مرا در این حاجت و حاجات دیگرم به غیر خود حواله مکن... .»
کتاب  بخواهید تا به شما داده شود
نویسنده استر و جری هیکس
استر هیکس سخنران و نویسنده الهام بخش آمریکایی در سال 1948 در شهری در ایالت یوتا آمریکا به دنیا آمد و در سال 1980 با جری هیکس ازدواج کرد. او با همکاری همسرش در سال 1986 موسسه آبراهام را تاسیس کردند. از سال 1986 استر و جری هیکس هرساله به پنجاه شهر مختلف سفر کرده و در آن‏جا کارگاه‎هایی برگزار کردند که شرکت کنندگان می‎توانند هر سؤالی را از استر هیکس بپرسند. هزاران نفر با زمینه‎های مختلف مذهبی و فلسفی  در جلسات آنها حضور پیدا می کردند که همه قصد اصلاح زندگی خود یا اطرافیانشان را داشتند و استر از طریق عالم غیرمادی(آبراهام) جواب‎های مناسب برای آن‎ها دریافت کرده است. استر هیکس هوش نامحدود و منبع لایتناهی هستی  را آبراهام می نامد. همان چیز که کارل گوستاو یونگ روانشناس شهیر سوئیسی آن را ضمیر ناخودآگاه جمعی می‌داند.

کتاب " بخواهید تا به شما داده شود" چکیده ای از تمام پاسخ هایی است که استر هیکس در طی بیست سال برگزاری کارگاه های مختلف ارائه داده است. در قلب تمام آموزش های استر هیکس قانون نیرومندی وجود دارد به نام قانون جذب. با مطالعه این کتاب پاسخ بسیاری از پرسش هایتان را خواهید یافت . افق جدیدی پیش روی شما باز خواهد شد.
مهم نیست شرایط فعلی شما به چه صورت است این کتاب روش های بسیار کارآمدی ارائه خواهد کرد تا بتوانید در تمام جنبه های زندگی تان تغییری بنیادین ایجاد کنید. با خواندن این کتاب متوجه خواهید شد روابط، سلامتی و ثروت تابع قوانینی است که با فهم درست آن قوانین می توانید زندگیتان را متحول کنید. آموزه های این کتاب همانند شاه کلیدی هستند برای حل مشکلات شما در جنبه های مختلف زندگی تان و همچنین شاه کلیدی برای دستیابی به تمام خواسته هایتان. یکی از ارزشمندترین نکات درباره این کتاب آن است که 21 تمرین بسیار  کارآمد ارائه می‎کند تا بتوانیم به آن‎چه می‎خواهیم دست یابیم.
استر هیکس سخنران و نویسنده الهام بخش آمریکایی در سال 1948 در شهری در ایالت یوتا آمریکا به دنیا آمد و در سال 1980 با جری هیکس ازدواج کرد. او با همکاری همسرش در سال 1986 موسسه آبراهام را تاسیس کردند. از سال 1986 استر و جری هیکس هرساله به پنجاه شهر مختلف سفر کرده و در آن‏جا کارگاه‎هایی برگزار کردند که شرکت کنندگان می‎توانند هر سؤالی را از استر هیکس بپرسند. هزاران نفر با زمینه‎های مختلف مذهبی و فلسفی  در جلسات آنها حضور پیدا می کردند که همه قصد اصلاح زندگی خود یا اطرافیانشان را داشتند و استر از طریق عالم غیرمادی(آبراهام) جواب‎های مناسب برای آن‎ها دریافت کرده است. استر هیکس هوش نامحدود و منبع لایتناهی هستی  را آبراهام می نامد. همان چیز که کارل گوستاو یونگ روانشناس شهیر سوئیسی آن را ضمیر ناخودآگاه جمعی می‌داند.

کتاب " بخواهید تا به شما داده شود" چکیده ای از تمام پاسخ هایی است که استر هیکس در طی بیست سال برگزاری کارگاه های مختلف ارائه داده است. در قلب تمام آموزش های استر هیکس قانون نیرومندی وجود دارد به نام قانون جذب. با مطالعه این کتاب پاسخ بسیاری از پرسش هایتان را خواهید یافت . افق جدیدی پیش روی شما باز خواهد شد.
مهم نیست شرایط فعلی شما به چه صورت است این کتاب روش های بسیار کارآمدی ارائه خواهد کرد تا بتوانید در تمام جنبه های زندگی تان تغییری بنیادین ایجاد کنید. با خواندن این کتاب متوجه خواهید شد روابط، سلامتی و ثروت تابع قوانینی است که با فهم درست آن قوانین می توانید زندگیتان را متحول کنید. آموزه های این کتاب همانند شاه کلیدی هستند برای حل مشکلات شما در جنبه های مختلف زندگی تان و همچنین شاه کلیدی برای دستیابی به تمام خواسته هایتان. یکی از ارزشمندترین نکات درباره این کتاب آن است که 21 تمرین بسیار  کارآمد ارائه می‎کند تا بتوانیم به آن‎چه می‎خواهیم دست یابیم.
سلام دوستان
توصیه میکنم کتاب سه دقیقه در قیامت اثری از گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی را مطالعه کنید
کتاب خیلی خوبیه
سلااام 303
بهتون پیشنهاد میکنم کتاب عادت های اتمی نوشته جیمز کلیر رو بخونین 49-2
چاپ نشر نوین 53258zu2qvp1d9v
کتابی هست درباره ایجاد عادت های خوب و ترک عادات بد Khansariha (69)
  • Khansariha (56) با راهکارهای عملی و متن روون و قابل فهم
امیدوارم لذت ببرین از خوندنش Khansariha (2)
خیلی ساده ای اگه فکر میکنی خدا یه سختیی که بهت میده توانشو بهت نمیده 53258zu2qvp1d9v..

{♡یوقتایی خودتو مرور کن!!
نکنه زوم کنی رو غمای دلتو،
بارون ِ عشق ِ خدا رو به فراموشی بسپری.؟!
مرور کن خودتو...⚘}♡ 53 

یاد همان جمله افتادم که خوانده بودم:

چه دلیلی بالاتر از لبخند مهدی فاطمه(عج) برای ترک گناهی که دلش را میلرزاند 53258zu2qvp1d9v

نوع دیگر بین جهان دیگر شود...این زمین و آسمان دیگر شود 49-2

خدای یک تریلیون ستاره اسمم رو میدونه و تقدیری فقط برای من داره که روزی ازش سر در میارم(:
کتاب "شکستن عادتهای کهنه"محصول یکی از علاقه‌های من است – تلاش صادقانه‌ی من برای رمزگشایی از عرفان به طوری که هر کسی بتواند درک کند که ما تمام چیزهای مورد نیاز برای ایجاد تغییر در زندگی را دم دست‌مان داریم. اکنون در زمانه‌ای هستیم که دیگر فقط به «دانستن» اکتفا نمی‌کنیم، بلکه می‌خواهیم «بدانیم چگونه.» چطور می‌توانیم مفاهیم در حال ظهور علمی و دانش قدیمی را برای موفقیت در ایجاد یک زندگانی غنی به کار برده و برای خود شخصی‌سازی کنیم؟

همه ما این جمله را بارها شنیده ایم:
دنیای درون ما، دنیای بیرون ما را شکل می دهد.

اما فکر نمی‌کنم که بیش‎تر افراد واقعاً از ته دل به این جمله اعتقادی داشته باشند. اگر ما واقعاً این مفهوم را می‌پذیرفتیم که افکارمان تأثیر ملموسی در زندگی‌مان ایجاد می‌کند، آیا تلاش نمی‌کردیم که هرگز به فکری که نمی‌خواهیم تجربه کنیم، اجازه ندهیم وارد ذهن‌مان شود؟ و آیا تلاش نمی‌کردیم به جای این‎که دائماً درگیر مشکلات‌مان باشیم، روی آن چیزی تمرکز کنیم که واقعاً می‌خواهیم؟
به این فکر کنید: اگر واقعاً می‌دانستید که این اصل درست است، آیا ممکن بود که حتی یک روز را هم عمداً در مسیر ایجاد تقدیر مطلوب‌تان از دست بدهید؟
امیدوارم این کتاب بتواند دیدگاه شما را در مورد شیوه‌ی عملکرد دنیا تغییر دهد، شما را متقاعد کند که بیش از آن‎چه فکر می‌کنید قدرت دارید و باعث شود شما این نکته را درک کنید که افکار و باورهای شما تأثیر ژرفی بر دنیای‌تان دارند.
می‌خواهم یادآور شوم که تمام چیزهای مادی از میدان نادیدنی امر غیرمادی که در ورای مکان و زمان قرار دارد، نشئت می‌گیرند. به بیان ساده، اگر در این دنیا بذری بکارید، به مرور زمان به ثمر نشستن آن را خواهید دید. اگر بتوانید رویایی را آنقدر کامل از نظر ذهنی و احساسی در دنیای درونی تان تجربه کنید، آنگاه این رویداد قبلاً رخ داده است. لذا تسلیم شوید؛ آنگاه این رویداد در زندگی بیرونی‌تان جوانه خواهد زد. این یک قانون است. 

لذا شما را دعوت می‌کنم که آن‎چه را در این کتاب می‌آموزید، به بوته‌ی آزمایش بگذارید و بی‌طرفانه نتایج را بررسی کنید. منظورم این است که اگر تلاش کنید تا دنیای درونی افکار و احساسات خود را تغییر دهید، محیط بیرونی به شما بازخورد می‌دهد تا نشان دهد که ذهن شما روی دنیای «بیرون»تان تأثیر گذاشته است.
نام اصلی کتاب شکست عادت خود بودن

یکی از بزرگ‌ترین دروغ‌هایی که ما راجع به خود و ماهیت حقیقی‌مان باور کرده‌ایم این است که ما چیزی نیستیم جز موجوداتی جسمی که بر حسب واقعیت مادی تعریف می‌شویم و عاری از بُعد و انرژی حیاتی بوده و از خداوند جدا افتاده‌ایم – البته به گمانم تا به اینجا پذیرفته باشید که خداوند در درون و در پیرامون ماست. این نوع کتمان حقیقت راجع به هویت واقعی ما نه تنها معادل اسارت و بردگی است، بلکه همچنین ما را به این نتیجه می‌رساند که موجوداتی متناهی هستیم و در این زندگی فاقد معنا گرفتار شده‌ایم. 

این عقیده که هیچ قلمرو و حیاتی در ورای قلمروی جسم وجود ندارد و ما هیچ تسلطی بر تقدیر خود نداریم، حقیقتی نیست که من و شما آن را بپذیریم. امیدوارم این کتاب ذره‌ای بر دانش شما اضافه کند و به شما کمک کند خود واقعی‌تان را مشاهده کنید.  شما موجودی چندبعدی هستید که واقعیت را خلق می‌کند. تمام تلاش من در این کتاب برای این بوده است که کاری کنم شما این ایده را به عنوان قانون و باور جدید خود بپذیرید. شکستن عادت‌های کهنه به این معناست که شما باید ذهن خود را از دست داده و ذهن جدیدی برای خود خلق کنید. 
اگر بتوانیم خود را از نظر زیستی، انرژیایی، جسمی، احساسی، شیمیایی، عصب شناختی و ژنتیکی تغییر دهیم و دیگر بر اساس این پیش فرض ناخودآگاه زندگی نکنیم که زندگی فقط یعنی رقابت، تقلا، موفقیت، شهرت، زیبایی جسمی، جذابیت جنسی، دارایی و قدرت، آنگاه می‌توان گفت خود را از قید و بند دنیا رها کرده‌ایم. به گمان من این دستور العمل موفقیت باعث شده که ما در بیرون خود به دنبال پاسخ و سعادت حقیقی باشیم، حال آنکه پاسخ واقعی و شادی حقیقی همواره در درون‌مان بوده است. 

از آنجا که ذات ما طوری است که به امور عادت می‌کنیم، چرا کاری نکنیم که عظمت حقیقی، عطوفت، نبوغ، ذکاوت، قدرت، عشق، هشیاری، سخاوت، شفابخشی، تجلی کوانتومی و الوهیت عادت‌های جدید ما باشند؟ چرا آن لایه‌هایی از احساسات شخصی را که به مثابه هویت خود حفظ کرده‌ایم، کنار نزنیم؟ چرا آن محدودیت‌های خودخواهانه‌ای را که تا این حد به آن‌ها فضا داده‌ایم، از میان بر نداریم؟ چرا از باورها و نگرش‌های نادرست خود راجع به ماهیت واقعیت و خود دست بر نداریم؟ چرا بر عادت‌های مخربی که همواره سد راه کمال‌مان هستند، غلبه نکنیم؟ و چرا از آن نگرش‌هایی که جلوی کشف خود حقیقی‌مان را گرفته‌اند، دست بر نداریم؟ تمام این چراها بخشی از مسیر کشف خود حقیقی هستند. لذا بزرگ‌ترین عادتی که می‌توانید بشکنید، عادت "خود قدیمی بودن" است و بزرگ‌ترین عادتی که می‌توانید ایجاد کنید، عادت تجلی بخشیدن به خود الهی‌ درون‌تان است. آنگاه است که ماهیت و هویت حقیقی خود را نمایان خواهید کرد و در خود سکنی خواهید گزید. 

در همین ابتدا از شما می‌خواهم که ذهن‌تان را باز کنید تا بتوانیم مفاهیم مورد نظر من در کتاب را قدم به قدم بسازیم. تمام این اطلاعات برای این است که شما با آن کاری بکنید – در غیر این صورت، فقط به درد بحث سر شام می‌خورد. اگر بتوانیم ذهن خود را به سوی واقعیت امور بگشایید و باورهای شرطی شده‌ی خود را (که در قالب‌بندی واقعیت، به آن‌ها عادت کرده‌اید) دور بیندازید، آن‌گاه نتایج تلاش‌تان را خواهید دید. این آرزوی من است برای شما.
سلام  
از آنجایی که من به کتاب های تاریخی بیشتر علاقه دارم شما را به خواندن کتابی دعوت میکنم با موضوع تاریخ جنگ تحمیلی.
نام این کتاب (پرواز تا بینهایت)که در مورد رشادت ها و شجاعت های امیرسپهبد شهید عباس بابایی خلبان جنگنده های ارتش جمهوری اسلامی ایران در دوران جنگ تحمیلی ست این کتاب محتوای بسیار گرم و خوبی داره 
پیشنهاد میکنم مطالعه کنید
خود را ارزان نفروشیم 
در فروشگاه بزرگ هستی، روی قلب انسان نوشته اند
«قیمت=خدا»
اسرار ذهن ثروتمند
از تی هارو اکر

چرا باید این کتاب را خواند؟

من در ابتدای سمینارهایم حرفی می‎زنم که تمام حاضرین را شوکه می‎کند. به آن‌ها می‎گویم: «هیچ یک از حرف‎های مرا باور نکنید.» اما چرا این حرف را می‎زنم؟ چون من تنها با استناد بر تجربیاتم صحبت می‌کنم. هیچ‌کدام از مفاهیم و افکاری که درباره‌ی آن‌ها حرف می‎زنم، به طور ذاتی درست یا غلط و خوب یا بد نیستند. حرف‎های من تنها نتایج کارهای من و هم‎چنین نتایج حیرت‌انگیزی را بیان می‎کنند که در زندگی هزاران نفر از دانش‌آموزانم مشاهده کرده‎ام. من معتقدم اگر شما از اصولی که در این کتاب آمده بهره ببرید، می‎توانید زندگی‎تان را کاملاً متحول کنید. این کتاب را سرسری نخوانید. طوری این کتاب را مطالعه کنید که گویی ادامه زندگی‎تان به خواندن آن بستگی دارد. سپس، اصل‎های این کتاب را در زندگی خودتان اعمال کنید. هر اصلی که برای‎تان مفید بود و نتیجه داد، آن را ادامه دهید. اگر یکی از اصول برای‎تان نتیجه نداد، می‎توانید آن اصل را فراموش کنید.
شاید این حرفم کمی پیش‌داورانه باشد، اما باور دارم وقتی که بحث در مورد پول باشد، این کتاب یکی از بهترین کتاب‎هاست. می‎دانم ادعای بزرگی است، اما در حقیقت این کتاب رابطه‌ی گمشده‌ی بین خواسته شما برای موفق شدن و رسیدن به موفقیت را برای‎تان فراهم می‎کند. احتمالاً تا الان متوجه شده‌اید که این دو موضوع-  خواسته شما برای موفق شدن و رسیدن به موفقیت- دو دنیای کاملاً متفاوت هستند.
شکی ندارم که شما کتاب‎های دیگری را نیز خوانده‎اید، به نوار و سی‌دی‌های مختلف گوش داده‌اید، در کلاس‌های مختلف آموزشی شرکت کرده‎اید و در مورد راهکارهای ثروتمند شدن در بورس، تجارت و معاملات املاک اطلاعاتی کسب کرده‎اید. اما آیا اتفاق خاصی برای‎تان افتاده است؟ برای اکثر مردم اتفاق خاصی نمی‎افتد! تنها کمی ‎انرژی و انگیزه پیدا می‎کند و پس از مدت کوتاهی دوباره به همان وضع قبلی برمی‎گردند.
در این‎جا پاسخی وجود دارد. پاسخی ساده! این یک قانون است و البته که نباید از آن سرپیچی کنید و آن را دور بزنید. این قانون می‎گوید: اگر «طرح مالی اولیه» ضمیر ناخودآگاه شما برای رسیدن به موفقیت «تنظیم نشده باشد»، چیزی یاد نخواهید گرفت و متوجه چیزی نخواهید شد و اگر هم کاری انجام دهید، تغییر زیادی را در زندگی‎تان ایجاد نخواهید کرد.

در این کتاب به شما توضیح می‎دهیم که چرا سرنوشت برخی از افراد به گونه‌ای رقم می‎خورد که ثروتمند باشند و سرنوشت دیگران به گونه‌ای است که زندگی معمولی با مشکلات زیاد داشته باشند. ما برای شما از دلایل اصلی موفقیت، معمولی بودن و یا شکست مالی خواهیم گفت و این‎که چگونه آینده‌ی مالی‎تان را بهتر کنید. متوجه خواهید شد که چگونه تأثيرات دوران کودکی برنامه‌ی مالی ما را شکل می‎دهند و چگونه این تأثیرات می‎توانند منجر به افکار و عادت‎های خودبراندازنه شوند. در این کتاب شما با بیانیه‌ای قوی و تأثیرگذار روبرو می‌شوید که به شما کمک می‎کنند افکار منفی را از خود دور کنید، بتوانید مانند افراد ثروتمند و موفق فکر کنید و به موفقیت دست یابید. هم‎چنین، قدم به قدم و به طور عملی راهکارهایی را برای افزایش درآمد و کسب ثروت یاد می‎گیرید.

در بخش اول کتاب توضیح می‎دهیم که هرکدام از ما چگونه شرطی شده‌ایم تا در مورد پول فکر کنیم و عمل کنیم. ما چهار روش کلیدی را معرفی خواهیم کرد تا بتوانیم برنامه‎ی مالی ذهن‌مان را تصحیح کنیم. در بخش دوم کتاب، تفاوت‌های طرز تفکر افراد ثروتمند، متوسط و فقیر را بررسی می‎کنیم و هفده نگرش و اقدام مؤثر را ارائه می‎کنیم که زندگی مادی شما را برای همیشه متحول می‎کنند. در بخش‌هایی از کتاب تعدادی از هزاران نامه و ایمیل‎های افرادی را که در سمینارهای ذهن میلیونر شرکت کرده و به نتایج موفقی در زندگی‎شان رسیده‌اند، قرار داده ‎ایم.

وقتی برای برگزاری سمینارهای مختلف به سراسر قاره‌ی آمریکا سفر می‎کردم، متوجه چیز عجیبی شدم: می‎دیدم دو نفر در یک اتاق نشسته‌اند و اصول یکسانی را یاد می‎گیرند. یکی از آن‌ها برای موفق شدن از این اصول استفاده می‎کند. در مورد شخصی که در کنار او نشسته است، چه فکر می‎کنید؟ آیا او هم موفق می‌شود؟ جواب منفی است.

اگر شما بهترین شیوه‌ها و ابزارها را یاد گرفته باشید، اما از این «جعبه‌ی ابزار» خوب استفاده نکنید، با مشکل مواجه می‌شوید. به همین دلیل برنامه‌ای را با نام ذهن میلیونر متمرکز بر اساس یک بازی درونی بین پول و موفقیت طراحی کردم. وقتی من بازی درونی (جعبه‌ی ابزار) را با بازی بیرونی (ابزارها) ترکیب کردم، تقریباً تمام افراد نتیجه‌ی عالی گرفتند.
خوب این همان چیزی است که شما در این کتاب یاد خواهید گرفت: باید یاد بگیرید چگونه در بازی درونی پول مهارت پیدا کنید، تا بتوانید بازی پول را ببرید- یاد بگیرید چگونه ثروتمند فکر کنید تا ثروتمند شوید.
مردم اغلب از من می‌پرسند آیا موفقیتهای من موقتی و یک‌دفعه بودند یا هنوز هم ادامه دارند. بگذارید این طور بگویم: من با استفاده‌ی از اصولی که به شما میگویم، میلیون‌ها دلار پول به دست آورده‌ام و جزو افراد بسیار بسیار ثروتمند هستم. تقریباً سرمایه و پول‌هایم سر به فلک کشیده‌اند! بعضی از مردم به من میگویند به هر چی دست بزنم تبدیل به طلا می‌شود. حق با آن‌هاست، اما چیزی که آن‌ها متوجه نمی‌شوند، این است که داشتن این توانایی خیلی ساده بیان دیگری از داشتن «برنامهی مالی» تنظیم شده برای موفقیت است. موفقیتی که قطعاً بعد از یادگیری و به کارگیری این اصول به آن دست می‌یابید.

اگر چه من می‎گویم: « یک کلمه از حرف‎های مرا باور نکنید» و از شما می‎خواهم این اصول را خودتان در زندگی خودتان استفاده کنید تا نتیجه‌اش را ببینید، اما می‎خواهم به اصولی که خواهید خواند اعتماد کنید. نه به خاطر این‎که شاید مرا بشناسید، بلکه به این دلیل که هزاران نفر با استفاده از اصول مطرح شده در این کتاب زندگی‎شان را متحول کرده اند
 سپاس شده توسط
[تصویر:  3895531808385578.jpg]

کتاب  حسین از زبان حسین، نوشته‌ی محمد محمدیان، زندگی امام حسین علیه‌السلام و واقعه‌ی عاشورا را به تصویر می‌کشد. کتابی که به شما کمک می‌کند تا امام حسین و حرکت ایشان به سمت کربلا و در مقابل دشمن قرار گرفتن‌شان را بشناسید و از هدف این واقعه‌ی عظیم تاریخی مطلع گردید.
این کتاب در هشت فصل تمام زندگی سیدالشهداء را روایت کرده است. زبان کتاب، زبانی ساده و روان است و شما را حتی اگر علاقمند به مطالعه روایت‌های تاریخی نباشید، جذب این متن ساده و صمیمی می‌کند.
از نقاط قوت و حائز اهمیت کتاب حاضر که باعث جذابیت آن شده این است که از زبان شخص امام حسین روایت شده. ایشان در این کتاب ، خودشان راوی زندگی خودشان هستند و همین نکته چنان محبت و علاقه‌ای برای شما ایجاد می‌کند که تا انتهای اثر با او همراه خواهید بود.
راوی یعنی امام حسین در این کتاب، شهادت حضرت عباس را اینگونه روایت می‌کند:
«پس از آنکه همه اصحاب و یارانم به شهادت رسیدند و تنها برادرم عباس در میدان باقی ماند، شدت تشنگی موجب شد که با هم به سوی فرات حرکت کنیم، دشمن با تمام توان از رسیدن ما به آب ممانعت به عمل آورد و جنگ سختی درگرفت که در اثنای آن بین من و برادرم عباس فاصله افتاد. عباس موفق شد از میان انبوه دشمن، راهی به سوی آب پیدا کند و مشک را پر آب کند و به سوی خیمه‌ها بازگردد. اما در مسیر افرادی از دشمن در پشت درختان کمین کرده بودند و توانستند از پشت سر، دست عباس را قطع کنند. کسانی که در نخلستان کمین کرده بودند توانستند دست چپ عباس را نیز قطع کنند و او باز هم رجز می‌خواند. بعد از قطع دو دست، عمود آهنینی بر سرش فرود آمد و از اسب بر زمین افتاد و به شهادت رسید. هنگامی که از شهادت عباس اطلاع یافتم به شدت گریستم و گفتم: هم‌اکنون کمرم شکست و چاره‌ام کم شد.»
شنیدن این کتاب به آن دسته از افرادی که تمایل به شناخت امام حسین دارند، اما روایت‌ها و حکایت‌های تاریخی را نمی‌پسندند، به شدت توصیه می‌شود.
در قسمتی از کتاب حسین از زبان حسین می خوانیم:
خاطره‌ی دیگری را از پدر بزرگوارم علی بن ابی طالب علیه‌السلام دارم از وقتی که همراه ایشان عازم جنگ صفین بودیم، وارد این سرزمین شدیم. پدرم توقف کرد و نامش را پرسید. هنگامی که از اسم سرزمین مطلع شد فرمود: همین‌جاست که خیمه‌هایشان برافراشته می‌شود، همین‌جاست که خون‌هایشان زمین را رنگین می‌کند. از پدرم پرسیدند: درباره‌ی چه کسانی سخن می‌گویی؟ فرمود: گروهی از اهل بیت رسول خدا در این سرزمین فرود خواهند آمد.
پس از رسیدن به کربلا نامه‌ای کوتاه به برادرم محمد و خاندان بنی هاشم در مدینه فرستادم:
«بسم الله الرحمن الرحیم.
نامه‌ای از سوی حسین بن علی برای محمد بن علی و کسانی از بنی هاشم که در نزد او هستند.
سخنی که می‌خواهم بگویم این است:
گویا دنیا از آغاز وجود نداشت، گویا آخرت از ابتدا جاودانه بود.
خداحافظ.»
[تصویر:  2_3.png]
 گروه سرو  Khansariha (18)    کتابخونه  Khansariha (56) 
نام کاربری های قبلی : زندگی آزاد  -  یا امیرالمومنین

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان