امتیاز موضوع:
  • 6 رأی - میانگین امتیازات: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

جواب قبلی رو بده از بعدی بپرس

با سلام
من فکر میکنم اگه ما آدما به کاری که انجام میدیم (ایمان) داشته باشیم حتما موفق میشیم. پس سعیتو بکون و (اراده) و ایمانت رو قوی تر بکن . موفق باشی
[تصویر:  05_blue.png]
تواب:آروم مهربون. حسن یوسف:شاد مهربون فعال و پرانرژِی الی رو هم خوب باش آشنا نیستم...بچه ها قبول دارین چند روز بود این تاپیک راکد مونده بود؟:16: به نظرم سوالای عام تر و باحالتر و ابتکاری تری بپرسیم با خودم هم هستما...cheshmak سوال بعدی:اگه قرار بود به یه میوه تبدیل شی کدوم میوه رو ترجیح میدادی ؟ چرا؟
خدا شونه هامونو نیافریده که تمام غمای دنیارو روش بذاری
م...آفریده که گاهی بالا بندازیمشونو بگیم:بیخیال!Khansariha (18)
تو خدمت كه هستم با پوتين ميرم روي ميوه كاج ها كه افتادن رو زمين و له شون ميكنم و كلي حال ميكنم.وقتي با آج پوتين روش ميچرخي صداي خرد شدنش رو ميشنوي.من فكر ميكنم تو اين پادگان با ما همين كار رو ميكنند.كاج درخت هميشه سبزه و سختي زمستون هم نميتونه بشكونتش ولي ميوهاش براي حيات بخشيدن به درخت از روش ميافتن و زير پاي رهگذر ها له ميشن.اينم دقيقا مثل ماست كه جوانهاي اين مرز و بوم از درخت ايران زير پاي يك مشت كثافت بي شعور له بشن كه چي مثلا براي بقاي ايران غرور و جوونيشون زير پاي يك مشت عقده اي له بشه.
تنها بنايي که هر چه بيشتر بلرزد محکمتر مي شود، دل آدمي است.
سلام دوستان.
اگه من می خواستم یه میوه بشم، معیارم این بود که ارزونترین میوه ی ممکن بشم که فقیرترین قشر جامعه هم به راحتی بتونه ازش استفاده کنه.
نمی خوام فقط ابزار ارضای هوس های اشراف و اسراف کاران باشم و مایه ی فخر فروشی اونها.
حتی اگه همچین میوه ی ارزونی وجود نداشت، پیاز می شدم و سعی می کردم که آدمارو هنگام استفاده از اون(پیاز) به گریه بندازم( بی دردای بی فکر رو به خاطر اینکه کمی به یاد فقرا و مستضعفان بیافتند، فقرا رو به خاطر اینکه با گریه کردن سبک بشن و یادشون باشه که خدا رو دارن، گناهکارا رو برای اینکه آماده ی توبه بشن) دوست داشتم پیاز می بودم و وقتی مردم ازم استفاده می کردند، هنگام جاری شدن اشک های فیزیولوژیکی اشان! می تونستم این معانی رو هم به قلب اونها القا کنم.
اما حالا حتی به اندازه ی یک پیاز هم موثر نیستم وازین بابت متاسفم و امیدوارم خدا منو ببخشه.برام دعا کنین دوستان.

سوال بعدی: سوال قبلی یا هرچی که می خواین.
سلام دوستان عزیزم.
مدتی که باهاتون آشنا شدم و در خدمتتون بودم خیلی ازتون استفاده کردم. بهم کمک کردید.عوضش من براتون کاری نکردم. شایدهم دل بعضی هاتون رو شکستم و با حرفهای گنده تر از دهنم ناراحتتون کردم. الان از ته ته دلم پشیمونم و امیدوارم عذرمو بپذیرید و شمام از ته ته دل حلالم کنید. ازین به بعد دیگه نمی تونم بیام. دیگه هیچوقت نمیام. مواظب خودتون و همدیگه باشید.خواهر برادرای خوب همدیگه باشید. هدفتون یادتون نره. دعا می کنم که همه مون بتونیم انسانانه زندگی کنیم. شمام دعا کنید و عملا زندگیتون رو هم دراین جهت اداره کنید. به امید خدا.
فراموشتون نمی کنم و دوستتون دارم، تک تکتون رو. دعام کنید.
خدانگهدار همه و در پناه رحمت او
مصمم جان چه تعبیر قشنگی داشتی از این موضوع53258zu2qvp1d9v حالا منم میخوام یه تعبیر خنده دار داشته باشم من میخواستم موز باشم...چون هم خوش هیکله و مانکن هم قدش رعناست(!) اکثر مردم هم دوسش دارن! Smiley-face-cool-2(البته ناگفته نماند همین الانشم من دست کمی از موز ندارم فقط هنوز موز نارس هستم!جا داره قدوبالام بلندتر شه!!)4fvfcja سوال بعد:سوال قبل
(1390 ارديبهشت 8، 16:53)مصمم.. نوشته است: سلام دوستان.
اگه من می خواستم یه میوه بشم، معیارم این بود که ارزونترین میوه ی ممکن بشم که فقیرترین قشر جامعه هم به راحتی بتونه ازش استفاده کنه.
نمی خوام فقط ابزار ارضای هوس های اشراف و اسراف کاران باشم و مایه ی فخر فروشی اونها.
حتی اگه همچین میوه ی ارزونی وجود نداشت، پیاز می شدم و سعی می کردم که آدمارو هنگام استفاده از اون(پیاز) به گریه بندازم( بی دردای بی فکر رو به خاطر اینکه کمی به یاد فقرا و مستضعفان بیافتند، فقرا رو به خاطر اینکه با گریه کردن سبک بشن و یادشون باشه که خدا رو دارن، گناهکارا رو برای اینکه آماده ی توبه بشن) دوست داشتم پیاز می بودم و وقتی مردم ازم استفاده می کردند، هنگام جاری شدن اشک های فیزیولوژیکی اشان! می تونستم این معانی رو هم به قلب اونها القا کنم.
اما حالا حتی به اندازه ی یک پیاز هم موثر نیستم وازین بابت متاسفم و امیدوارم خدا منو ببخشه.برام دعا کنین دوستان.

سوال بعدی: سوال قبلی یا هرچی که می خواین.

wow
1744337bve7cd1t81

خیلی وقت بود از این جور حرفا از کسی نشنیده بودم Tears

آدما فراموش کار شدن
شاید خودمم ...

یه سوال میپرسم انصافا خدا وکیلی راستشو بگین

سوال بعدی :آخرین باری که موقع خوردن غذا یاد اون گرسنه ای افتادین که چیزی برای خوردن نداره کی بود ؟ اصلا یادتون میاد همچین اتفاقی افتاده باشه ؟ اگه آره بعدش چی شد ؟ غذا از گلوتون پایین رفت ؟

اول از همه صادقانه خودم جواب میدم

آخرین بار شاید حدود یه ماه پیش بود
از گلوم پایین نرفت ، ولی بعدش که خیلی گشنم شد گفتم میخورم تا زنده بمونم و به بقیه هم بدم ...
پایین رفت !

گرچه ، الآن مطمئن نیستم عاقبتم چی میشه و من کی خواهم شد و چه خواهم کرد ...

سوال بعدی :آخرین باری که موقع خوردن غذا یاد اون گرسنه ای افتادین که چیزی برای خوردن نداره کی بود ؟ اصلا یادتون میاد همچین اتفاقی افتاده باشه ؟ اگه آره بعدش چی شد ؟ غذا از گلوتون پایین رفت ؟

فَوَعِزَّتِكَ مَا أَجِدُ لِذُنُوبِی سِوَاكَ غَافِراً وَ لاَ أَرَى لِكَسْرِی غَیْرَكَ جَابِراً

به عزتت سوگند براى گناهانم جز تو آمرزنده اى نيابم و براى شکستگيم جز تو شکسته بندى نبينم
(بخشی از مناجات التّائبین مناجات خمس عشره)
آره...همین امروز عصر بود که می خواستم یه میوه بخورم یادم اومد... Tears
اول در یخچال رو بستم ولی بعد دیدم که اگه نخورم نمی تونم به کارم ادامه بدم...یه ذره خیلی کم ازش خوردم
تا لحظه شکست به خدا ایمان داشته باش 

خواهی دید که آن لحظه هرگز فرا نخواهد رسید...

53

[تصویر:  bwgc4a4v29tlqllozxqq.jpg]
[تصویر:  nasimhayat.png]
من حدودا ماه پیش شایدم یکم اون ور تر داشتم ناهار میخوردم وقتی یادم افتاد چون گرسنه بودم به خوردن ادامه دادم ولی توی دلم دعا کردم و از خدا خواستم همه رو سیر کنه.42 سوال قبلیKool
Tears ببخشید...سوال قبلی...

ولی گاهی یادم میاد ولی با عذاب وجدان میره از گلوم پایین... فقط یه ذره دعا می کنم و شاید یه کمم سعی می کنم فکر نکنم... آخه اصلا یه جوری میشم...اعصابم به هم میریزه یه مقدار...دیگه کلا تو فکر میرم...تازه یاد ناشکری خودمم میوفتم و اینکه این همه این همه چیز راحت در اختیارمه و من اسراف و شاید ناشکری می کنم 46

(این ادامه ی جوابم بود که چون اینترنتم دایل اپه باید قطع می کردم 42 می گم شماها شده که اینترنت پرسرعت دارین یاد کسی بیوفتین که با دایل آپ میاد؟ 4fvfcja)
ولی شایدم گاهی از گلوم بره پایین با یه ذره دعا فقط...اینکه بیخیال شم...نمی خوام این جوری باشه!
تا لحظه شکست به خدا ایمان داشته باش 

خواهی دید که آن لحظه هرگز فرا نخواهد رسید...

53

[تصویر:  bwgc4a4v29tlqllozxqq.jpg]
[تصویر:  nasimhayat.png]
اره
چند وقت پيش بود غذا نذري اورده بودن من هم خونه تنها بودم
مي خواستم غذا بخورم ياد همسايمون (مستجرمون) كه يه بچه 2ساله هم داره افتادم
ازش پرسيدم چيزي خورده ديدم مكث كرد غذا بهش دادم گفتم هر چقدر مي خواي خودت بردار
غذا خوردم ديدم صدام كرد كه ديگه چيزي نمونده؟ گفتم متاسفم دير گفتي
ظاهرا بچه گرسنش بود دلم براش سوخت

سوال قبلي
نشان 100 روزه
.........[تصویر:  medal.png].........
[تصویر:  23e325e16617.png]

اگه يه روزبه مشكل بزرگي برخوردي نروبه خدابگومن يه مشكل بزرگ دارم بلكه برو به مشكلت بگو من يه خداي بزرگ دارم...

[/size]بعلت مشغله فعلا متروکه میباشد[/color]
وقتی غذای خیلی گرون می خودم یاد فقرا می افتم

معمولا هم همون روز سعی می کنم جبران کنم

ولی تو خیابون خیلی می شه یکی بیاد ازم پول بخواهد و من ندهم ،همیشه ام سعی می کنم دست کردم تو جیبم هر چی اومد می دهم ، شانس هم ندارم ای همیشه یک 5 هزاری میاد بالا، بعضی موقع ها دلم نمی یاد ،یک هزاری ،پونصدی می دهم بهش ،چون وضع خودم زیاد تعریفی نداره cheshmak
[تصویر:  thumb_HM-2013366757605124351372966757.6976.jpg]
کسی نمیخواد سوال بعدی بپرسه؟Smiley-talk002
آهان نوبت من بوده

دوست داشتین جنسیتتون بر عکس اونچیزی که الان هستش ،بود
مثلا اگه پسرین؟؟ دوست داشتین دختر باشین و بر عکس 53258zu2qvp1d9v
بذارید صادق باشم... من اوایل دوست داشتم پسر باشم ولی بعد که به مزایای دختر بودنم فکر کردم به خودم افتخار کردم و الان خیلی از جنسیتم راضیم چون دختر بودن مزیت هایی داره که پسر بودن هرگز نداره53258zu2qvp1d9v سوال بعد: سوال قبل!
من هم بچه بودم
فکر می کردم دختر بودن خوبه 53258zu2qvp1d9v،کنجکاوی راه ندادن پسر ها به جمعشون ،مخصوصا تو عروسی ها 317
و مراسم ها و اینکه همیشه احساس می کردم خوشحالند همیشه

بعد که بزرگتر شدم دیدم ،نه بابا پسر بودن کلی خوبه
الان که می خواهم زن بگیرم پول ندارم فکر می کنم دختر چقدر کارشون راحته ،میشینند اونجا خواستگار که میاد می گند بعدی

حالا ما که پول نداریم می خواهیم زن بگیریم هی باید خدا خدا کنیم ،خدا برسون ..

اما باز اگه دختر شدم خواستگار نداشتم چی ؟؟ البته الان هم پسر شدم هیچ گلی به سرم نزدم

آقا اصلا مهم نیست ، مهم اینه که بچه سالم باشه Khansariha (48)Khansariha (48)Khansariha (48)Khansariha (48)Khansariha (48)

سوال بعد: سوال قبل! Khansariha (18)

راستی آقای داور !! داشتیم

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 4 مهمان