امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

دخترا و پسرا (شیرین، تلخ، ملس!)

سلام منم مشکلی که آقای سامی داره خبارها تجربه کردم.اما واقعیت اینه با زدن توسر خودم و دعوا کردن بادوست های دخترم که به پسرا اعتماد میکردن به جایی نرسیدم.بلکه گاهی حتی براشون مشکل عاطفیم درست کردم.
بنظرمنم آقای سامی بهتره از دوستتون بخواین راجع به دختره حرف بزنه و سعی کنید درکش کنین.شما هیچوقت نخواهید تونست کاری برا دوستتون بکنید مگر نصیحت و مشورت..
عاقبت ما دوستای نگران اینه کهبسوزیم و صدامونو در نیاریم!
[تصویر:  7xo9iif681u74a7tyqju.png]      

[sup] خــدایــا فقـــط بخــاطـــر تــــو  ♥[/sup]

[تصویر:  474.gif]

بفرمایید شکلکای  ترول
وقتی یه دختر یا پسر تصمیم می گیره پی یکی بره و مخصصا اگر اون شخص اصلا به دردش نخوره و مناسب نباشه ... انگار دو تا گوشش رو با دو تا دستش می گیره یا اینکه سرش رو می کنه زیر برف ! کلا هیچ حرفی روش موثر نخواهد بود !!!
فکر کنم در این مواقع اول باید از یه دری وارد شد که می فهمم چی می گی و درکت می کنم بعد اروم اروم به یه شکلی ک مطمئن شه ت طرف اون هستی باید نظرات و عقایدو نگرانی هات رو باهش در میون بذاری
یه مورد بود ک من خیلی سعی کردم حالیش کم اما خوب سرش گرم توهماتش بود
فقط خدا کنه همه مون واقعا بدونیم چی دلمون می خواد
* اقا سرپرست اینجا کیه ؟ یه ذره اینجا رو راه بندازید ... من دلم می خواد تو این تالار فعالیت کنم 4fvfcja ازدواج ک نمی تونیم کنیم اقلا حرفشو بزنیم Smiley-face-cool-2 نیس ؟

[تصویر:  nasimhayat.png]
سلام
من يه مشكلي دارم
نمي دونم جاش اين جاست يا نه
خواستم راهنماييم كنيد اگه هم
پستم مشكل داشت پاكش كنيد
خيلي سردرگم شدم كه پست دادم اين جا
من چند ساله از كسي بگي نگي خوشم مي اومده
عاشقش نيستم ولي خب دوستش دارم
با هم هم دوست نبوديم
ولي اون مي دونست تقريبي كه من چه حسي دارم نسبت بهش
اوايل خيلي ادم خوبي بود
بعد ها به راه كج كشيده شد منم گوشه كنار ازش خبر داشتم
تا اين كه چند وقت پيش من علني تقريبا علني احساسمو بيان كردم
اون الان دور خيلي كاراش خط كشيده
نمي دونم راست ميگه يا نه مي گه توبه كردم به هيچ دختزي اعتماد ندارم
و واسم ارزو ي خوش بختي كرد و گفت نه ولي نه اش محكم نبود مي شناسمش راه داره
بخصوص كه چند وقته ديگه با دختري دوسست نيست
و يعني اون دختر ولش كرده اينم خيلي بي تابي مي كرده و حتي يكبار خودكشي كرده
الانم از همه كاراش پشيمونه
من دنبال دوستي نيستم
واسه زندگي مي گم
مي دونم ادم مناسبي نيست
و حتي اونم پسم بزنه
ولي مي دونم راه داره
فقط مي ترسم مبتلا به ايدز باشه يا امثال اين
و يه چيز ديگه من يه بار از دوستاش شنيدم تالاسمي مينور داره
منم دارم مي خوام
مطمعن شم
چه طوري بفهمم تالاسمي داره يا نه
از خودش بپرسم به خاطر خيلي دلايل ممكن به دروغ هم بگه اره
نمي خوام هم خيلي بهش نزديك شم
بعد بفههمم
نم دونم چه جوري بفهمم
كلا نياز به راهنمايي دارم
خواهشا راحت نفي ام نكنيد
من چند سال علاقه مند بودم
احساسم از روي هوس نيست

در بدترین روزها امیدوار باش، که همیشه زیباترین باران از سیاه ترین ابر می بارد .
سلام

سوزان خانوم من نمیخوام نفی کنم

فقط میخوام یه سری چیزا رو تو ذهن خودتون حل کنید

شما میگید " میدونم آدم مناسبی نیست "، پس چرا میخواین باهاش یه عمر زندگی کنید ؟؟

میگید به خاطر یکی دیگه خودکشی کرده ، پس برای چی میخواین ایشون شریک زندگی شما باشه وقتی دلش پیش کس دیگه گیره هنوز ؟؟

میگید میترسم تالاسمی یا ایدز داشته باشه ، وقتی این نگرانی ها تو ذهنتون هست ، چرا میخواین ریسک کنید ؟؟

میگید گفته نه ، اگه عاشقش نیستید ، چرا میخواین تلاش کنید در حالیکه شما دخترید و ایشون پسر ؟!!

پیشنهادم اینه که یه سری معیار برای خودتون تعریف کنید و بنویسید رو کاغذ ( معیار های منطقی )

بعد بیاین این فرد رو با اون معیارها بسنجید و از 100 نمره بهش بدید ، ببینید آیا این فرد شرایط شما رو داره یا نه

یا حق 53
سوزان خانم گفتید چند ساله علاقمندید به ایشون
اگه امکان داره میخوام دلایل علاقتون رو بدونم
اگه میشه برام لیست کنید

[تصویر:  final%204.png]

[تصویر:  05_blue.png]
سلام خانم سوزان
به نظرم وقتی که دودل اید و نمی دونید تصمیمتون از روی احساسات هست یا از روی عقل، یه کاغذ بر دارید و هر چی در این مورد به ذهنتون می رسه روش بنویسید. بعد هم کاغذ رو بندازید دور که کسی نخونه. خودم تجربه کردم جواب میده. آخر کار حس می کنید که مسئله حل شده.
اگر هم خواستید این احساس علاقه از بین بره، این کار رو کنید:
چشماتون رو ببندید و اون فردی که می خواد علاقه تون نسبت بهش از بین بره رو به صورت یه نقطه مجسم کنید.
بعد یه نفر که ازش خوشتون نمیاد رو هم مجسم کنید.
بعد تصویر اون فردی که می خواید علاقه تون بهش از بین بره رو بردارید بگذارید کنار تصویر اون کسی ازش خوشتون نمیاد.
قدیما من زیاد تو این مسائل مطالعه می کردم. یه روش معروفی هست که شاید دوستان کاملترش رو بلد باشند.
راستی اگر به یه مشاور هم مراجعه کنید می تونه خیلی کمک کنه.
سلام...
سوزان جون شما خودت داری جواب خودتو میدی دوست گلم....
خودت میگی میدونم آدم مناسبی نیست ...دیگه دلیل از این قانع کننده تر....
الان بد جوری داری احساساتی تصمیم میگیری....حتی داری میگی اون بنده خدا مشکوک به ایدزه....
تمام موقعیت های ریسک و آقا آرمان قرمز کردن....
واقعا ارزششو داره انقد ریسک کنی....
رسما داری به راهی قدم میزاری که ته ش به ناکجا آباد ختم میشه....
مطمئن باش چند وقت دیگه....چند ماه...شاید چند سال دیگه خودتم از تصمیم امروزت تعجب میکنی....
اینجور مواقع خیلی منطقی به خودت زمان بده...و بزار گذشت زمان همه چیو حل کنه....
اگه خودت یه بار دیگه متنتو بخونی خودتم متوجه میشی که این موقعیت سراسر ریسکه....

امیدوارم بتونی یه تصمیم منطقی بگیری...یه تصمیمی که چند سال بعد پشیمون نشی.....
چه خوب یادم هست

عبارتی که به ییلاق ذهن وارد شد:

وسیع باش،و تنها و سربه زیر و سخت.

53
مشاعره که میکنین، ثابت کنین میتونین بنویسین،لطفاً حکایات سعدی رو بخونید،بعضی جمله ها زندگیه آدمو دگرگون میکنه،حوصلتون سر رفت داستانم بخونید،با ادبا و شعرا حال کنید و فالتون و بخونید،متنهای عشقولی بخونیدوبنویسین،با خدای خودتون عاشقانه حرف بزنید!

جملات و متونی که از دکتر شریعتی میذارین صرفا با ذکر منبع لطفا!

[تصویر:  akmmowr4h0rrml1nl43w.png]
عزيزم بيشتريا رو بچه ها گفتن . سوزان جان خودت بهتر از من ميدوني زندگي يكي دو روز نيس يه عمره . وقتي ميخواي يه تصميمي بگيري بزار عقلتم كنار احساست اوكي بده ولي تو اين قضيه فقط احساست داره دخالت ميكنه هيچ اثري از عقلت نيس خودتم خوب ميدوني ايشون بدرد زندگي نميخوره ولي تسليم احساست شدي ولي هنوز دير نشده تو ميتوني خيلي عقلاني تصميم بگيري عزيزم گفتي عاشقش نيستي خب اينطوري كارت آسون تر شد آدما حس دوست داشتنو خيلي راحت تر از يه عشق ميتونن فراموشش كنن . گلم داداش آرمان بيشتر حرفاتو قرمز كرده يكم بهش توجه كن . ببين اگه حتي اون تو رو دوست داشت و بخاطر تو خودكشي كرده بازم نبايد براي شريك زندگيت ميكردي چون اصولا كسايي كه دست به خودكشي ميزنن آدماي ضعيفو ترسويي هستن ؛ فكر ميكني يه پسر ضعيف و ترسو كه بخاطر يه مشكل ( حتما راه حلي ام داشته هيچ مشكلي بي راه حل نيس ) خودكشي كرده رو ميشه شريك زندگي كرد ؟تو فردا ميخواي به اين آدم تكيه كني پس حتما تو زندگيتون يه مشكل كوچيك به وجود بياد ميره خودكشي ميكنه . من ميدونم تو دختر عاقلي هستي خيلي زود فراموشش ميكني !
[تصویر:  75564740_83301426cfcbb.jpg]

صعود ممکن است دشوار باشد 

ولی

منظره بالا بسیا ارزشمند است  

(1391 تير 9، 21:38)darling نوشته است: عزيزم بيشتريا رو بچه ها گفتن . سوزان جان خودت بهتر از من ميدوني زندگي يكي دو روز نيس يه عمره . وقتي ميخواي يه تصميمي بگيري بزار عقلتم كنار احساست اوكي بده ولي تو اين قضيه فقط احساست داره دخالت ميكنه هيچ اثري از عقلت نيس خودتم خوب ميدوني ايشون بدرد زندگي نميخوره ولي تسليم احساست شدي ولي هنوز دير نشده تو ميتوني خيلي عقلاني تصميم بگيري عزيزم گفتي عاشقش نيستي خب اينطوري كارت آسون تر شد آدما حس دوست داشتنو خيلي راحت تر از يه عشق ميتونن فراموشش كنن . گلم داداش آرمان بيشتر حرفاتو قرمز كرده يكم بهش توجه كن . ببين اگه حتي اون تو رو دوست داشت و بخاطر تو خودكشي كرده بازم نبايد براي شريك زندگيت ميكردي چون اصولا كسايي كه دست به خودكشي ميزنن آدماي ضعيفو ترسويي هستن ؛ فكر ميكني يه پسر ضعيف و ترسو كه بخاطر يه مشكل ( حتما راه حلي ام داشته هيچ مشكلي بي راه حل نيس ) خودكشي كرده رو ميشه شريك زندگي كرد ؟تو فردا ميخواي به اين آدم تكيه كني پس حتما تو زندگيتون يه مشكل كوچيك به وجود بياد ميره خودكشي ميكنه . من ميدونم تو دختر عاقلي هستي خيلي زود فراموشش ميكني !

ببخشید وسط بحثتون ، ولی در مورد این جمله:
نه الزاما
کلّا آدمای خسته ای هستن ، ولی ترسو نه .
البته بستگی به نوع و شکلش هم داره.
یه وقتیه یکی یه جوری خودکشی میکنه که نمیره، بقیه بیان و نجاتش بدن! به قصد کشت خودکشی نمیکنه! این آدم میتونه ترسو باشه
ولی وقتی یکی یه جوری دست به خودکشی میزنه که احتمال مردنش خیلی بالاست و بعیده کسی متوجّهش بشه و نجاتش بده ، این آدم ترسو نیست . نمیگم شجاع ، نه! ولی احمق چرا . حماقتش رو داره ولی ترسو نیست! حدّاقل ترس عقلی نداره ! گرچه شاید بشه بگین جرات زندگی کردن و رویارویی با مشکلات رو نداشته ، ولی بیشتر به نظرم تحمّل نداشته که خودکشی کرده نه شجاعت

و در مورد سوالتون، نظر من اینه که سوزان خانم الکی تریپ فیلم هندی و فداکاری و اینا نگیرین! طرف آدم داغونیه ! انتخاب همسر و خود ازدواج باید عاقلانه باشه و بعدش تو زندگی عاشقانه!
اینجا جای فداکاری نیست ، جای عقله!
بعد اگه مثلا عاقلانه با یکی ازدواج کردین و طرف خدایی نکرده بعدا مثلا معتاد شد ، حالا اون جا اگه آدم بامرامی باشین جای فداکاریه و جای این هست که پاش بسوزین و بسازین. امّا اینجا نه به نظرم!
به نظرم دیگه پی اش نرین
تالاسمی مساله ای نیست . ایدزم حدّاقلش اینه که نمیتونین بچّه دار بشین ، ولی اگه بچّه براتون مهم نباشه اونم مساله ای نیست! این که طرف آدم عوضی ایه این مساله است به نظر من!

نظر من اینه که خودتونو حیف نکنین!
البته بازم این نظر منه! صلاح مملکت خویش ...
ولي من هنوزم ميگم آدماي ترسويي هستند ، ترس از چي ؟ ترس از روبرو شدن با مشكلات ، ترس از دست دادن مثلا عزيزترين كسشون ، ترس از روبروشدن با واقعيت ، ترس از تحمل مشكلات و .... پس ميشه آدم ترسو . خودكشي هنر نيست كه بخوايم واژه ي شجاعتو كنارش بياريم . شجاع كسيه كه با مشكلات بجنگه نه اينكه خودكشي كنه
[تصویر:  75564740_83301426cfcbb.jpg]

صعود ممکن است دشوار باشد 

ولی

منظره بالا بسیا ارزشمند است  

گفتم که ، شجاعت نیست ، حماقته
و ترسش هم به نظرم بیشتر عدم تحمّله تا ترس ، یا به تعبیر شما ترس از روبرو شدن با واقعیت
البته این تاپیک جای بحث در مورد این موضوع نیست
اگه علاقه دارین تو پیغام خصوصی یا تو تاپیک میزگرد ادامه بدیم بحثو

فَوَعِزَّتِكَ مَا أَجِدُ لِذُنُوبِی سِوَاكَ غَافِراً وَ لاَ أَرَى لِكَسْرِی غَیْرَكَ جَابِراً

به عزتت سوگند براى گناهانم جز تو آمرزنده اى نيابم و براى شکستگيم جز تو شکسته بندى نبينم
(بخشی از مناجات التّائبین مناجات خمس عشره)
منم تمام حرفاتون رو قبول دارم
و ممنونم از اين كه وقت گذاشتيد همتون
و خونديد و سعيتون رو كرديد تا من اگاهانه تر تصميم بگيرم
ولي شايد ايني كه مي گم
بخوام خودمو گول بزنم وپشتش قايم شم
ولي بچه ها مگه ما ها الان غير اينه كه داريم سعي مي كنيم از اشتباهمون برگردي
گناه ما كم بوده
ما هممون جمع شديم
و به بخشش خداوند اميدواريم
من گفتم اين ادم توبه كرده
مي دونم مناسب نيست
خودمم دارم با خودم كلنجار مي رم تا واقع بين باشم اگه حرف دلمو گوش مي دم به حرفاي عقلمم گوش بدم
اميدوارم موفق شم
و بهترين تصميمو بگيرم
فكركنم دارم خودمو مي پيچونم

سلام
يه جورايي مي شه گفت بي خيال شدم
شايد فعلا باشه
يه وقتا زمان كمك مي كنه به ادم كه راحت تر كنار بياد
خيلي خوبه كه خدا كنارمونه
كاش بهتر حضورش رو درك كنيم

سلام بچه ها

دلم خیلی گرفته،من دوست دارم که رفیق هایی داشته باشم که عاشق همدیگه باشیم. من در کل یه آدم تنهایی هستم،البته شاید زیاد هم تنها نباشم ولی اینجوری فکر میکنم.

یکی از دلایل این تنهایی هم همینه که دوست دارم با کسای رابطه داشتم که عاشقشونم.

حقیقتش الان یک سالیه که با یکی از همکلاسیهام تو دانشگاه رفیقم.اون آدم خیلی خوبیه .......................بخدا نمیدونم دارم چی میگم،اصلا نمیدونم چی بگم.

آقا واقعا آدم پاک و خوب و زیبا هست که به نماز توجهی نکنه؟

اگه هست چرا باید باشه!؟

بچه ها اگه میخواید کمکم کنید لطفا در مورد روابط دوستانه و از این جور چیزا و روابط خودتون با دوستاتون بران بگید،به این دلیل من این موضوع رو اینجا مطرح کردم چون وقتی با ایجور افراد

(رفقایی که عاشقشونم) از گناه دور میشم و خجالت میکشم/این رفیقم از ظاهرش نمیخوره که کارای بد کنه ولی از حرفاش مطمئن نیستم.
حقیقتش حسودیم میشه وقتی با خودم فکر میکنم اون تو زندگیش فوقش زیاد مثلا خودار... نکرده.

همینجوری باسه خودم آدمای معمولی رو آرمانی جلوه میدم و اعتماد بنفسم میاد پایین.

خواهشن یکی بگه ...

نمیدونم چی شد کلا/ببخشید

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان