امتیاز موضوع:
  • 24 رأی - میانگین امتیازات: 4.08
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

درد دل های شما

(1388 ارديبهشت 23، 18:02)پرواز نوشته است: سلام به همه
بي نام خانم ، خوشحالم از اينكه شادي و مارو هم شاد ميكني ايشالا هميشه خندون باشي.
امروز اومدم كه يه كم درد دل اينجا بنويسم ولي حيف كه نميتونم همه حرفايي كه توي دلم هست رو اينجا بزنم حيف...13
بچه ها برام دعا كنيد چون ناگفته هاي دلم بدجوري اذيتم ميكنه و به هيچ كس جز خدا نميتونم بگم، اي كاش عزيز دلم يه كم دركم ميكرد آخه بيشتر از اينا ازش انتظار داشتم، اما اميدوارم هرجا كه هست خوش باشه و سلامت و هميشه براش دعا ميكنم كه خدايا خداوندا ، يه مو از سرش كم نكن. آخه بدبختي درد دل هم مجاز نيست.
ولي خدا ميدونه انقد دوسش دارم.......
خدا ميدونه روزي نميشه كه يادش نكنم چون با حرفا و كاراش يادگاري هاي زيادي از خودش به جا گذاشته
نميخواستم بگم اما اين يه نكته تو دلم مونده اگه نگم مي ميرم، اون روز كه ديدمش ميخواستم داد بزنم بهش بگم از ته دل ميخوامت ولي نميشد، هربار كه از چند قدميش رد ميشدم تو دلم كلي قربون صدقه اش ميرفتم.
ميدونم كه خدا ما رو به هم ميرسونه
دير و زود داره ، سوخت و سوز نداره

پس ما دوتامون همدردیم،چون عشق منم منو درک نکرد،
البته نه تنها عشقم بلکه خونوادم هم منو درک نکردن،
بیخیاااااااااااااااااااااااااااااااااااال
یه مدینه،یه بقیعه،یه امامی که حرم نداره،
سینه زنهاش،کسی نیست تا،روی قبرش یدونه شمع بذاره،
دل بی تاب،دیگه شد آب،که توو آفتاب نه سایبونی داره،
نه یه خادم،نه یه زائر،نه کنارش یه روضه خونی داره،
امون ای دل،امون از غریبی...
واییییییییی.......همه اینجا عاشقن4fvfcja

چه جالب....................

ولی زیباییه عشق به اینه که بهش نرسی4fvfcja

حالا چون گناه دارین ایشالا بهش میرسین..4fvfcja

ولی

دوست داشتن خیلی بهتر از عشقه.............

عشق آتشیشیه زودم میخوابه البته شاید. ولی دوست داشتن موندگارتره.......همچین برا ازدواج بیشتر میچسبه(البته نظری منسااااا)
(1388 ارديبهشت 24، 0:15)a.a نوشته است: واییییییییی.......همه اینجا عاشقن4fvfcja

پس با یه استدلال استنجاجیKhansariha (134) میشه به این نتیجه رسید که همه عاشق ها دچار خود ...بودن!Khansariha (134)
البته نظریه رو خودم رد میکنم چون مثال نقضش xxx و خود خاک بر سر منه که خود ارضایی کرده و لی عاشقم نیست4fvfcja
53  تا حالا مهمترین تجربه ام این بوده که  که هیچ روشی توی ترک گناهان  مثل همنشینی با دوستان خدا جواب سریع و قطعی و موندگار  نمیده !53
(1388 ارديبهشت 24، 0:26)مجتبی نوشته است:

پس با یه استدلال استنجاجیKhansariha (134) میشه به این نتیجه رسید که همه عاشق ها دچار خود ...بودن!Khansariha (134)
البته نظریه رو خودم رد میکنم چون مثال نقضش xxx و خود خاک بر سر منه که خود ارضایی کرده و لی عاشقم نیست4fvfcja

اههههههه
خاک بر سر یعنی چی؟؟؟؟؟

تو کار خوبی میکنی عاشق نیستی............ایشالا نشییییی

ایشالا عاشق خدا باشی همیشه
(1388 ارديبهشت 24، 0:41)a.a نوشته است:

اههههههه
خاک بر سر یعنی چی؟؟؟؟؟

تو کار خوبی میکنی عاشق نیستی............ایشالا نشییییی

ایشالا عاشق خدا باشی همیشه

منظورم خود ... بود.! من خاک بر سر که خود ... میکردم و..
53  تا حالا مهمترین تجربه ام این بوده که  که هیچ روشی توی ترک گناهان  مثل همنشینی با دوستان خدا جواب سریع و قطعی و موندگار  نمیده !53
(1388 ارديبهشت 24، 0:15)a.a نوشته است:

یه مثال نقض دیگه،
من وقتی عاشق شدم خود... رو ترک کردمKhansariha (48)317Khansariha (46)varzeshMuscular4fvfcja

مجتبی جون استدلال استنتاجی درسته نه استنجاجی،البته این نوع استدلال رو میگن استقرایی،
خانوم بیست میدی به ما؟مجتبی بلد نبود،اشتباه گفت،من درست گفتم،
خب تو هم بشین درس بخون که بیست بگیری،
eeeeeeeeeeeeeeee
چرا حسودی میکنی؟
یه مدینه،یه بقیعه،یه امامی که حرم نداره،
سینه زنهاش،کسی نیست تا،روی قبرش یدونه شمع بذاره،
دل بی تاب،دیگه شد آب،که توو آفتاب نه سایبونی داره،
نه یه خادم،نه یه زائر،نه کنارش یه روضه خونی داره،
امون ای دل،امون از غریبی...
varzesh بدو بدو مصاحبه
یه تاپیک مصاحبه زدم 317
بعدا که قوانینش رو هم گذاشتم شما هم میتونین مصاحبه داشته باشین
من که هر بار میخوام این کار رو ترک کنم کلی نقشه و برنامه میریزم ولی نمیدونم چرا یک و دو روز بیشتر طول نمیکشه؟

یعنی امکان داره ما هم ترک کنیم؟Khansariha (48)
(1388 ارديبهشت 25، 15:07)ISMAIL YK نوشته است: من که هر بار میخوام این کار رو ترک کنم کلی نقشه و برنامه میریزم ولی نمیدونم چرا یک و دو روز بیشتر طول نمیکشه؟

یعنی امکان داره ما هم ترک کنیم؟Khansariha (48)

سلام یا علی بگو ما تا آخرش باهاتیم
در ضمن غیر ممکن غیر ممکنه
سخت است فهماندن چیزی به کسی که برای نفهمیدنش پول می گیرد
بچه ها برا من دعا کنید انگار دارم سست میشم.............خسته شدم از صبر
1 ماهی راحت بودم .ولی 1 هفته ایه که خیلی دارم اذیت میشمTears

دعا کنید طاقت بیارم
(1388 ارديبهشت 27، 0:06)a.a نوشته است: بچه ها برا من دعا کنید انگار دارم سست میشم.............خسته شدم از صبر

دعا کنید طاقت بیارم

تو میتونی ، برات دعا میکنیم ..
الگوی ما که تاره شروع کردیم ترک کنیم تویی varzesh
این همه مبارزه کردی و بردی پس این دفعه هم موفق میشی 317
(1388 ارديبهشت 27، 0:06)a.a نوشته است: بچه ها برا من دعا کنید انگار دارم سست میشم.............خسته شدم از صبر

دعا کنید طاقت بیارم
نبینم بریده باشی!
امید ماها به تو ها..............
دوستاتو ناامید نکنی...........
شده سرتو بکوبی به دیوار بیخیالش شو ...........
حالت خوب شد دوباره مارو باخبر کن هرچه زودتر ،حتما دعات میکنم ولی اگه این دورانو پشت سر گذاشتی و نشکستی تو باید برا ما دعا کنی چون اون وقت دعات خیلی زود مستجاب میشه
سخت است فهماندن چیزی به کسی که برای نفهمیدنش پول می گیرد
بچه ها سلام...
حس بدی دارم !
دیشب دوباره تکرار شد...
می دونین؟
فکر کنم هروقت میام اینجا و اعلام وضعیت می کنم یجورایی وسوسه میشم و همه چی قاطی میشه و دوباره روز از نو روزی از نو!!!
برای همون و به خاطر اینکه دیگه دوست ندارم خودمو یه آدم لذت طلب که به نفسش هیچ تسلطی نداره بدونم
می خوام یه مدت امتحان کنم و نیام اینجا چون فکر می کنم این طوری بهتره
اگه واقعا تا زمانیکه نیومدم اینجا ترک هم بکنم معلوم میشه که حدسم درسته و اینجا برام خوب نیست !!!
با اینکه خیلی کمکم کرده برای روحیه داشتن و .... ولی فکر کنم هروقت میام اینجا و میگم من یه هفته ترک کردم دوباره همه چی خراب میشه
از همه بچه ها و دوستای عزیزم به خاطر همدلیا و کمکاشون ممنونم
دعا کنین که این بار ترک کنم
اما اگه دیدم ربطی به اومدنم توی اینجا نداره اون وقت دوباره می بینمتون
دوستتون دارم همتونوووو
برام دعا کنین
و امیدوارم همتوووون بتونین ترک کنین و موفق باشین و خوشبختتت
خدنگهداااار دوستااااای عزییییزمممم53258zu2qvp1d9v
بهترین راه پیش بینی آینده،ساختن آن است

زندگي يک آرزوي دور نيست؛ زندگي يک جست و جوي کور نيست
زيستن در پيله پروانه چيست؟

زندگي کن ؛ زندگي افسانه نيست
گوش کن ! دريا صدايت ميزند؛ هرچه ناپيدا صدايت ميزند
جنگل خاموش ميداند تو را؛ با صدايي سبز ميخواند تو را
زير باران آتشي در جان توست؛
قمري تنها پي دستان توست
پيله پروانه از دنيا جداست؛

زندگي يک مقصد بي انتهاست؛ هيچ جايي انتهاي راه نيست؛
اين تمامش ماجراي زندگيست...

راستش از بی احترامی ها و نا مهربانی ها خسته شدم ... اینجا روزگاری جای مهربونی و محبت بود ... ولی متاسفانه مدتیه که دیگه اون رنگای قشنگ کمرنگ شدن ... امیدوارم شماها که هنوز اینجایین دوباره بهش رنگ بدین وزیباترش کنین (البته از درون و نه فقط در ظاهر) ... براتون دعا می کنم ... فراموشم نکنین ... حلالم کنین ... التماس دعا ... دلم برای تک تکتون تنگ میشه ... خیلی دوستون دارم
:13:

سلام
امروز حالم خوب بید...............نه فکری نه فشاری و نه هوچیvarzesh
به شماهام پیشنهاد میکنم هر وقت خسته شدینا خواستین شروع کنی به ... بیاین اینجا خودتونو خالی کنید....خیلی موثره
من فعلا خوبم این اذیت شدنا به قول نیما زود میگذره......فکر کنم 1 سالی طول بکشه ...........خیلیم نیست....به هر حال من که دیگه نمیخوام به دوران جاهلیتم برگردم
2 ماهم کم نیستاااا..... ولی چه زود گذشت
سلام من این پست رو خیلی وقت پیش فرستاده بودم ولی حالا بازم رفتم و یه بار دیگه خوندمش ، به نظر من ما که تازه تو ترکیم تنها راه برای خلاص شدن از افکار فاسد،اگه میخواهیم خالصانه به سوی خدا برگردیم، ذکر خداست

(1387 دي 23، 1:07)مجتبی نوشته است: این جمله از شهید همت خیلی جالبه و واقعا کمک کرد من یه سری افکارمو دوره کنم و نتیجه خوبی بگیرم
.................................................................................................
و براي آنكه اخلاص داشته باشيم سرمايه مي خواهد كه از همه چيزمان بگزريم و براي اينكه از همه چيزمان بگزريم بايد شبانه روز دلمان و وجودمان با خدا باشد.

این جمله سه قسمت داره:
1)و برای این که اخلاص داشته باشیم...یعنی برای اینکه بخدا شرک نورزیم یعنی وقتی میگیم الله اکبر فقط به خدا رو کردیم ..ما وقتی میریم زیر پرچم شیطان یعنی از ولایت اون رو بزرگتر از ولایت خدا دونستیم وگرنه جراتشو نمیکردیم !
یعنی وقتی سلام نماز رو میدیم دروغ نگیم چونکه قول میدیم به خدا و پیامبر و بندگان صالحش که گناه نکنیم و از عذاب در امان باشیم ...

برای این که وقتی میگیم لا اله الا الله دروغ نگفته باشیم ..یعنی نیست خدایی جز خدا ...یعنی نمی خواهم اگر خدا نخواهد ..مال حرام نمی خواهم وقتی خدا نخواهد..لذت حرام نمی خواهم وقتی خدا نخواهد ...

این نخواستن ها ست که باعث میشه آدم چیزی نخواده جز چیزی که خدا میخواهد و این میشه معنی جمله دوم:

2)سرمايه مي خواهد كه از همه چيزمان بگذريم ...
هر چیزی که تو این دنیا خلق شده هدف داره و هدف اون خودش نیست بلکه در خدمت جهان خلق شده ما هم آفریده شده ایم تو این دنیا که موثر باشیم مفید باشیم و عشقون رو نثار خودمون و دیگران کنیم و این موثر و مفید بودن و مفید خلق شدن سپاس و حمدی است که آفریدگان به خدای خویش میکنند از همه خلایق گرفته تا انسان عاقل و مختار پس وقتی نهایت تلاش ها و عزمها و خلاقیت ها به سوی خدا باز میگردد انسان چه هدفی برای انجام کارهایش جز رضای خدا خواهد داشت .خداشناسان واقعی با عمل صالح به دنبا ل تجارت و یا فرار از عذاب نیستند .؟عمل صاالح انجام بدیم برای تجارت خودمون ،وقتی که لذت یک عمل صالح خالصانه را همراه با سروری که دارد در همین دنیا تجربه میکنند ..و در این راه حتی سرور و لذت و عظمت روحی هم که به دست میآورند برای خودشان نمی خواهند .رنگ خدایی میگیرند و جز در خدا و با خدا و برای خدا کاری نمیکنند .

..خداوند خود را به کسانی میبخشد که خود را به او واگذار کرده اند و پس هر چه از آن خداست از او نیز است ..پس آنان بی نیازند..
..در شرایطی که خداوند این همه برکت بزرگ به ما داده ما چه چیز میخواهیم به او تقدیم کنیم؟عمل صاالح انجام بدیم برای تجارت خودمون؟چطور به دنبال منزلت و مقام معنوی! و حتی کسب عظمت و رتبه در آن دنیا باشیم وقتی که حتی تلاش خدا هم خدمت به خلق است ! چه پیش کشی به خدا میتوانیم بدهیم وقتی که همه چیز از اوست پس هیچ باشیم و آن را به خدا تقدیم کنیم .درجات راستی اخلاص در عشق به خداوند است و
اگر خواهان عشق هستیم باید ترک کردن را بیاموزیم !ترک خواست فردی !خداوند کسی را که به هیچی خود پی بر ده است لبریز از ذات مبارک خود میکند

3)و براي اينكه از همه چيزمان بگذرريم بايد شبانه روز دلمان و وجودمان با خدا باشد:

گفتیم که وقتی رنگ خدایی میگیریم به درجات راستی اخلاص رسیده اییم اما چگونه؟
از قرآن کمک گرفتم:"صبغته الله" هرکس به رنگ خدا می اندیشد نخست باید به پاک سازی لکه گیری و "رنگ زدایی" بپردازد تا رنگ خدایی بر روح ملکوتی او بنشیند ..
پرهیز از آچه آدمی را به خود مشغول میکند تیرگی ها و زنگار های پیشین را می زدایدو راه ترقی در مراتب زکر خدا را هموار میکند ..
"الذین هم عن "لغو" هم معرضون"
"رجال تلهبهم تجره و لا بیع عن ذکر الله "
"یا ایها الذین آمو ذکر الله ذکرا کثیرا "
پس در قدم اول پرهیز از لغو که خود زمینه ذکر خدا را ایجاد میکند:
خدا به موسی میگوید:"و اقم صلوه لذکری"
موسی هم وقتی از خدا طلب شرح صدر و همکاری هارون را میخواهد هدف این در خواست میگوید:"اشرکه فی امری..کی نسبح کثیرا و نذکرک کثیرا"
یعنی تا تو را زیاد ذکر کنم!
و حتی بالاتر خدا لازمه ی رسیدن به مقام "یقین" را یاد خدا میداند:
"فسبح ربک و کن من السجدین و اعبد ربک حتی یاتیک الیقین"!

و اخلاص به حدی میرسد که به پیامبر خطاب میشود:
"قل ان صلاتی و نسکی و محیایی و مماتی لله رب العالمین"

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 3 مهمان