امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

درسیجات (سرپرست: محسنین)

(1398 آذر 28، 23:35)Toxic Headshot نوشته است:
(1398 آذر 28، 22:28).... نوشته است: .... /11ساعت/1 روز خوب
شکرخدا 

یا خدا ! 

شیر خفته بیدار شده ....

.
.
.
.

اهورا / ۵ ساعت / ۳ روز خوب

۳ حسابان 
۱.۵ فارسی 
۰.۵ شیمی

امروز به دلیل یه کاری خسته شدم و این خستگی ادامه داشت . 

انشالله فردا جبران میکنم .

دوستان خواهشا یه فکری به حال اینجا بکنید . هم کمیم هم سرپرست نداریم . من به شخصه نیاز به راهنما دارم ...

اگه میشه یه لطفی در حق ما بکنید
.

میگی راهنما دلم از اینا میخواد Khansariha (51)  راهنما چیه ؟؟؟

ی ساعت و نیم فارسی خوندی نیم ساعت شیمی  40 
خوبین؟ 4chsmu1
دلم هوای درسیجات و کرد(الکی میگم 42 ) راستش اومدم ی عکسی بذارم ی چنتا کار انجام بدم برم.خوبه اومدم دیدم آقای مجاهد رفتن  53258zu2qvp1d9v 
طرف داره برنامه ریزی میکنه کدوم یونی تنتخاب رشته کنه شماها هنوز ۵ ساعت،۶ ساعت .آقایی ک تهرانی ی هفته س تعطیلی هاااا این ب نفع تو هستش 53258zu2qvp1d9v
 ای برادر کاشانی (خدایی یادم رفته اهورا کاشانی بود یا برادر محمد 4chsmu1 مغز نیست ک پلانکتونه) شما هم ب نفعته چون تعطیل نیستی و میری مدرسه و درس هارو کامل بهت میگن و عقب نموندی 4chsmu1 
دوتا دوست عزیز ی پیشنهادی داشتم،راستش ی کم امروز برنامه رو نگاه کردم ی پیشنهادی داشتم قلمچی برا دوازهم ها آزمون رایگان گذاشته.ب خاطر تعویق امتحانات مدرسه امتحان ماهم جابجا شده و این سبب خیر شده و ی آزمون رایگان گذاشته ک همه میتونن ثبت نام کنن میخواستم خبر بدم و پیشنهادی بدم 53258zu2qvp1d9v البته خدایی اگر امکان داره ها این ی پیشنهاد دوستانه هست.اگر ک دلتون خواست برین ثبت نام کنین جمع بندی هستش.این براتون مفیده ب نظرم.
 سپاس شده توسط
سلام به اهورا و محمد جان عزیز
و سلام به مجید عزیز که به جمع تلاشگرها اضافه شده و پرچم دانشجوها رو برده بالا

آقا من یه چیزی بگم ..
خانم آتریسا قبل رفتنشون سپردن به من که اینجا سرپرست باشم
بعد من دیدم خود محمد و اهورا دارن خوب به هم کمک میدن و شک داشتم که حرف زدنم نکنه باعث به هم خوردن تمرکزتون بشه

ولی خب الان که اهورا اینجوری گفت، دیدم میتونم دست کم بیام از این شکلکا براتون بذارم 49-2 317 2uge4p4 Confetti Khansariha (56) 

بچه ها من سال 87 کنکور دادم  و کلیات روشهای مطالعه و اینا رو میتونم همفکری کنم اما سعی مینکنم وارد جزئیات ریزی که ممکنه با گذر زمان تغییر کنه نشم

ضمن اینکه سعی میکنم خودم هم اعلام وضعیت کنم و با هم هم افزایی کنیم ..

خب .. باید از پیچوندن گوش شروع کنم انگار ..
اهوار .. پسر .. بیا ببینم چیکار میخوای بکنی برای فردا؟
 سپاس شده توسط
خب همچین که من پیام گذاشتم خانم آتریسا هم بازگشتن1 53
 سپاس شده توسط
(1398 آذر 29، 21:23)مرد مجاهد نوشته است: خب همچین که من پیام گذاشتم خانم آتریسا هم بازگشتن1 53

باز نگشتم آقا  Gigglesmile در حالت غیبتم.راستش ی عکس جالب و وحشتناکی از عملکرد خودم میخواستم بذارم چون قبلا قولش و داده بودم.ب خاطر همین اومدم.

[تصویر:  6p9g_20191220_203511.jpg]
و این عکس پایینی نتیجه ی این ۳ ماه هستش ک چون برنامه ریزیم اوایل مهر ب هم ریخت کلا عوض کردم.ولی دقت کنین ب مدت پاکی من.این تاپیک درسیجات هست ولی علت اصلی افت تحصیلی من شکست های متوالی هست ک ب شدت جلوی درس خوندنم و گرفت و این ۳ ماه برباد رفت.دارم کاغذ های روزشماری جدیدی برای ۳ ماه پیش رو آماده می کنم.انشالله ک همه چ درست میشه.
پ ن:دی ماه ،ماه سختی خواهد بود 809197ps94ijjhwg راستش برای اینکه سال بعد تو یونی ترم هام و جلو بیوفتم و بتونم تطابق بدم امسال یونی ثبت نام کردم تا عمومی پاس کنم و الان ب شدت پشیمونم.ولی خب اولویت کنکور و جمع بندی کامل درس های نیم سال اول هست.

پ ن:سیاه ها روزهای شکست من هیت.رنگی ها آزمون.صورتی ها روز خوب Hanghead
 سپاس شده توسط
سلام
خوب امروز اونجور که میخواستم میش نرفتم البته زیاد بد هم نشد
2فصل احساس ادراک
۱ فصل صنعتی سازمانی خوندم
بقیشم نخوندم چون اصلا تمرکزی نداشتم از بس وسوسه میشدم
دلیلشم این بود نرفته بودم کتابخونه لامصب وقتی میرم کتاب خونه خیلی خوب میخونم ولی خوب نشد که بیشتر بخونم
ایشالله فردا هم احساس و ادراک ۲ فصل میخونم و صنعتی سازمانی ۱ فصل
راستی مجموع ساعات هم ۴ ساعت شد
۱ روز خوب فک کنم بشه با این تفاسیر درسته؟
 سپاس شده توسط
(1398 آذر 29، 21:22)مرد مجاهد نوشته است: سلام به اهورا و محمد جان عزیز

آقا من یه چیزی بگم ..
بعد من دیدم خود محمد و اهورا دارن خوب به هم کمک میدن و شک داشتم که حرف زدنم نکنه باعث به هم خوردن تمرکزتون بشه

ولی خب الان که اهورا اینجوری گفت، دیدم میتونم دست کم بیام از این شکلکا براتون بذارم 49-2 317 2uge4p4 Confetti Khansariha (56) 

بچه ها من سال 87 کنکور دادم  و کلیات روشهای مطالعه و اینا رو میتونم همفکری کنم اما سعی مینکنم وارد جزئیات ریزی که ممکنه با گذر زمان تغییر کنه نشم

هنوز برنامه ای واسه هفته بعد نچیدم . 

فکر نکنم امروز بتونم بچینم . فردا این کارو میکنم .

امروز هم خسته بود ، هم دیر بیدار شدم از خواب . 
بشینم بخونم امشب . 

یه چند تا سوال دارم فردا میپرسم ازتون . 
و اینکه برنامه ریزیم رو هم فردا میگم .

و در آخر مرسی بابت اینکه برگشتین . 

پ ن : آتریسا خانم ! برای چی میرید ؟ هم ما به شما نیاز داریم . هم شما شکست هاتون زیاد شده . بیاین کانون پاک شین . بیرون کانون هیچ خبری نیست . جز بی خبری.

آقای مجاهد شما دیگه چرا ؟ Hanghead
هزار دشمنم ار می‌کنند قصد هلاک

گرم تو دوستی از دشمنان ندارم باک

[تصویر:  woman-praying-free-bird-enjoying-nature-...00-256.jpg]
 سپاس شده توسط
.... /10 ساعت /2 روز خوب
شکرخدا 
[تصویر:  uVwrXF.png]
 سپاس شده توسط
(1392 دي 1، 22:35)گل سرخ نوشته است:                                                  ♥   به نام خدا    ♥

سلام دوستان ehteram

اینجا یه محفل کوچولو برای بچه های اهل دل هست ( کنکوری ها )[تصویر:  4fvfcja.gif]

فرق نمیکنه کنکور ارشد دارین یا لیسانس یا هر کنکور دیگه ای.[تصویر:  i.gif]

اینجا دور هم جمع میشیم که بتونیم از نکته های ریز و درشت کنکوری به هم کمک برسونیم.

برای هرچه بهتر شدن مطالعه و هدفمند شدن فعالیت های درسیمون قوانین جدید درسیجات و مطالعه کنین لطفا Khansariha (56)

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ 

قوانین: 

1_اعلام وضعیت مطالعه ی درسیمون به شکل زیر هست:

آتریسا/حداقل ساعت مطالعه هدف گذاری شده برای اون روز/تعداد روز خوب
آتریسا/۸ساعت/۱ روزخوب

دوستان توجه داشته باشین که حداقل ساعت مطالعه هدف گذاری شده برای دوستان کنکوری از 5 ساعت شروع میشه و برای دوستان غیر کنکوری از 2 ساعت   Khansariha (56) شاید این سوال براتون پیش بیاد که ساعات اعلام شده زیاد یا کم هستن برای شروع مطالعه! درجواب عرض کنم خدمتتون که این ساعات مطالعه کم ترین ساعات مطالعه برای هردو گروه هستن و دلبخواهی انتخاب نشدن 53258zu2qvp1d9v  

2_زمانی روز مطالعه تون روز خوب حساب میشه که :ساعت مطالعه ی خالص شما برابر یا بیشتر از ساعت مطالعه ی هدف گذاری شده باشه. درغیراینصورت تعداد روزهاتون صفر میشه و باید شمارش روزها از نوشروع شن Shy ممکنه اینجام بگین که صفر شدن روزهای مطالعاتی باعث بی انگیزه شدن میشه! در جواب باز خدمتتون عرض کنم که این قانون صفر شدن برای تداوم مطالعه تون تاثیر گذار هست 53258zu2qvp1d9v

3_درسخون های عزیز برای تاثیر گذاری بیشتر لطفا در اولین پست اعلام وضعیت تون در یک پی نوشت هدف از مطالعه تون رو برامون بنویسین .مثلا:هدف از مطالعه من:کسب تراز درسی بهتر،قبولی کنکور،تمام کردن یک کتاب جهت بالا رفتن اطلاعات تخصصی،تمام کردن پایان‌نامه،قبولی در امتحانات و....

این باعث هدفمند شدن مطالعه و بالا رفتن ساعت مطالعه میشه 53258zu2qvp1d9v چون ما منتظر پیشرفت شما هستیم 4chsmu1 Khansariha (69)

4_نحوه دریافت مدال ها:

[تصویر:  333.gif]    مدال (دنیای آبی ) = خوب Khansariha (69)
[تصویر:  336.gif]مدال(دنیای سبز ) = عالی Khansariha (69)
[تصویر:  ketab.gif] مدال (دنیای نارنجی )=درسخون برتر کانون  Khansariha (69) Khansariha (46) 

1-     اگر 20 روز مطالعه داشته و اعلام کرده باشید. مدال "آبی" رو کسب میکنید.
2-     اگر 50 روز مطالعه داشته و اعلام کرده باشید. مدال "سبز" رو کسب میکنید.
3-     اگر 100 روز مطالعه داشته و اعلام کرده باشید. مدال "نارنجی" رو کسب میکنید.

و البته مثل تاپیک مکتبخونه هر 10 روز یک اعتبار 1+  دریافت میکنینKool 4chsmu1

5_هرگونه سوالات،بحث و پست های مشاوره ای و درسی در تاپیک درسیجات آزاده Smiley-talk002

پ ن:خوشحال میشیم دوستان عزیزی که در مطالعه ی درسی و رشته های درسی شون موفق هستن یا احساس می کنن که میتونن کمک کنن تجربه هاشون رو با ما در میون بذارن  103

پ ن۲:اعلام جزئیات مطالعه اختیاری هستش.اگر فکر میکنین که موثر واقع میشه میتونین ریزِساعت مطالعه تون یا برنامه ریزی هاتون و هم اعلام کنین Khansariha (66)                                                     
                                                                                           به امید موفقیت همه ی درسخون ها balloons

[تصویر:  fu3446.jpg]

دوستان عزیزی ک تصمیم ب شروع مطالعه ی درسی دارن لطفا طبق قوانین عمل کن تا مطالعه شون تداوم داشته باشه و موفق شن  49-2 

شقایق خانم گل ظاهرا میخوستن درس بخونن.طبق قوانین اگر ی روز خوب ثبت کنی مجبوری فرداشم درس بخونی و این باعث میشه ک ب خاطر اعلام وضعیت هم ک شده جدیت ب خرج بدی .پس منتظرت هستیم دوست جان 53 
_____
آقا مجید بله درسته.ساعت مطالعه برای دوستان غیر کانونی حداقل دو ساعت هستش و بهتون تبریک میگم با این ساعت مطالعه ای ک برای شروع داشتین قطعا امتحانات و با موفقیت تام پشت سر میذارین 49-2
 سپاس شده توسط

آقا من یه چیزی بگم ..

آقای مجاهد این محبت و لطف شما قطعا یادم نمیره: ) 
ممنون ک هستین  53 واقعا این پستتون برای من ارزشمند هست چون واقعا امروز ک اومدم نگران بودم.ولی فکر کنم بشه اسمتون اضافه شه ب سرپرست ها ن؟؟؟ Hanghead
مرسی از همکاری شما 53
(1398 آذر 29، 22:19)Toxic Headshot نوشته است:

آقا من یه چیزی بگم ..

هنوز برنامه ای واسه هفته بعد نچیدم . 

فکر نکنم امروز بتونم بچینم . فردا این کارو میکنم .

امروز هم خسته بود ، هم دیر بیدار شدم از خواب . 
بشینم بخونم امشب . 

یه چند تا سوال دارم فردا میپرسم ازتون . 
و اینکه برنامه ریزیم رو هم فردا میگم .

و در آخر مرسی بابت اینکه برگشتین . 

پ ن : آتریسا خانم ! برای چی میرید ؟ هم ما به شما نیاز داریم . هم شما شکست هاتون زیاد شده . بیاین کانون پاک شین . بیرون کانون هیچ خبری نیست . جز بی خبری.

آقای مجاهد شما دیگه چرا ؟ Hanghead

امتحانات شروع نشده؟؟؟آقا اهورا تنبلی میکنی ها ب نظرم Hanghead
ی دانش آموز بیشتر از ۷ ساعت نمیخوابه Hangheadامشب ب خاطر خواب زیاد روزانه ت خودت و مجبور نکن ک دیر بخوابی.ساعت خوابت و منظم کن.  Khansariha (56) 
پ ن:ب خدا مجبورم برم.نتم و ب شدت محدود کردم.کانون ک میام کلا ذهن و فکرم جمع نمیشه و این اخلاق بد من هست متاسفانه ک نمیتونم کنترلی رو افکارو ذهنم داشته باشم.
و بارها گفتم ک من چندین ساله ک این موقع ها از دنیای مجازی کوچ می کنم 53258zu2qvp1d9v ولی خب دائمی نیست ک مثلا گهگاهی ممکنه سر بزنم.مثل الان ک دلم تنگ شده بود برا کانون: )
آقای مجاهد و دقت کن نوشتن اعلام وضعیت میکنن.پس انشالله ک هستن 49-2
نکنه یادت بره ۱۰ تا تست ها.الان برنامه و بودجه بندی ریاضی و نگاه میکردم از گسسته بحث آشنایی با نظریه اعداد ۴ تا سوال تو کنکور دادن،حسابان بحث مثلثات باز مهمه چون سوالش زیاده.برنامه ریزی کن دقیق انشالله معدلت ۲۰ میشه 49-2

(1398 آذر 29، 22:22).... نوشته است: .... /10 ساعت /2 روز خوب
شکرخدا 

آقا محمد عزیز عالی هستی: )

ایشالله ایشالله حتما زوده زود میرسی ب ۲۰ روز و مدال میگیری Khansariha (69)
فقط چهارشنبه ها باز کلاس داری؟اون و قبلا گفتم ها حساب نکن چون موجه بود خب  53258zu2qvp1d9v ب جاش ادامه بده از پنجشنبه نذار افت کنی.

پ ن:من ترازتون و بپرسم؟؟؟؟؟درصد هاتون؟؟؟؟پیشرفت؟؟؟پسرفت؟؟؟
از وقتی ک اعلام وضیت میکنین تو درسیجات روش های درس خوندنتون بهبودی پیدا کرده؟؟رو ب رشد بودین آیا؟
 سپاس شده توسط
سلام . تهران کجا بود ؟  Khansariha (13)

من اهوازم و فردا تعطیل نیست . 

امشب تا ۱ بیدار میمونم . ولی از فردا برنامم جدیه که ۱۲ بخوابم . 

گسسته هر سوالی از نظریه اعداد بدن ، به امید خدا همه رو جواب میدم . خیلی آسونه نظریه اعداد . بقیه ی فصلاشو نمیدونم 

راجب درصد ها و تراز صحبت نکنیم بهتره  4chsmu1

سوالاتی که میخوام فردا بپرسم یکیش روش خوندنه . خدا رو شکر که میبینین ، ساعات مطالعم بهتر شده . 

خدایا کمکمون کن ...

سپاس شده توسط
پس کی تهران بود؟؟؟ 106  4chsmu1
باشه.پس موفق باشی چون سرپرست رفت بخوابه 37

میبینی حرف تراز میشه همه سکوت میکنن؟؟؟بگو خب حلش کنیم..تو ک ۵ ساعت میخونی حداقل باید ب نصف سوال ها پاسخ بدی اگر میخونی.فردا در مورد درصد هات بگو ایشالله حلش میکنیم Khansariha (69) البتا فقط فردا رو من هستم.با این حساب کتابی کردم کردم کل دی ماه وحشتناک تایم زندگیم پر هست و ی عالمه کار درم Hanghead
 سپاس شده توسط
خوابم ، خرابم .

.
.
.

مستم ، نهانم  . . . 

اهورا / ۵ ساعت / ؟ روز خوب

جزییات فردا ... انشالله . گییییجم

سپاس شده توسط
ساعت ۴ خوابم برد  khodahafez

الانم مثل چی سردرد دارم 

هی خدااا

سپاس شده توسط
سلام 

من واسه قرابت فارسی ، تستای خیلی سبز رو میزنم . بعضی بیت ها هستن که کلماتشون رو بلد نیستم . لازمه معنیشون رو از نت یا لغت نامه بخونم و حفظ کنم ؟ 
بعد خیلی سبز معمولا واسه تستای قرابتش ، معنی بیت رو نمیده تو پاسخنامش . فقط موضوع بیت رو میزاره . لازمه هر بیت رو معنی کنم با لغت نامه و نت ؟ 
من این کار ها رو میکنم . ولی خیلی وقت میبره . حدودا واسه هر بیت ۵ ، ۱۰ یا حتی بیشتر وقت میبره . چون بعضی وقتا معنی لغت تو لغت نامه نیست . بعد باید بری تو نت بگردی . اونجا هم دنگ و فنگ داره . بعضی وقتا هم پیدا نمیشه . همین میشه که تعداد تستام میاد پایین.

یه راهی به ذهنم رسید . اینکه اون ابیاتی که معنیشونو نمیدونم ، از معلم فارسیم بپرسم . ولی یه سری مسئله پیش میاد . نمیتونم مثلا ۱۰ تا بیت ببرم پیشش بهش بگم معنی کن . زیاده . بعد اینجوری اگه هر بیتی رو همون موقع (موقع تست زنی) نفهمم ، بعدیا رو هم نمیفهمم و  یادگیریم میاد پایین . بعد اگه از معلم فارسیم بپرسم ، فرضا ۱۰ بیت یا بیشتر رو هم بپرسم ، چون یهوییه و انباشته شده ، شاید خوب درکشون نکنم . 

سوال دیگه : این سوال رو از محمد جان دارم . واسه فیزیک یازدهم چه کتاب کمک درسی ای داری ؟ 

تراز هام فاجعه بار بودن . 

فارسی ۰ 
عربی ۳۳
دینی ۹
زبان ۳۴
ریاضی ۳۲
فیزیک ۱۳ 
شیمی ۱۰

بخاطر همینه دارم فارسی بیشتر میخونم . معلممون گفت هر روز فارسی بخون ، آرایه رو موضوعی و فقط تکی تکی بزن (مثلا همش تشبیه ، بعد همش استعاره) . آخر سر تستای آرایه مخلوط شده بزن . دستور اول درسنامه بعد تست . لغت  و املا و تاریخ ادبیات هم آخر هفته ها .

من یچیزی متوجه شدم . نمیدونم درسته یا ن . فک کنم علت اینکه تقریبا روزی ۵ ساعت میخوندم ، اما ترازام افتضاح شدن ، این بود که فقط فکر ساعت مطالعم بودم.
فقط فکر این بودم که از ۵ ساعت بیشتر شم تا بیام اینجا و اعلام وضعیت کنم . ولی کمتر به بازدهی فکر میکردم . 
البته نه اینکه هیچی نفهمم یا بخوام وقت و تلف کنم تا بگذره ، نه .  منظورم اینه که تمرکز اصلیم رو این نبود که درس رو کامل و در زمان مشخص شده تموم کنم و بفهمم . 

من سالای قبل که شب امتحانی بودم . تو همون شب امتحان کل فرمولا رو میخوندم . مفاهیم رو میخوندم . سوالات جزوه رو یکی دوبار حل میکردم و نمرم هم نسبتا خوب میشد . علتش این بود که تمرکزم رو این بود که درس تمام شه و کامل بفهممش . نه اینکه صرفا ۱۰ ساعت بخونم . البته جوری نبود که سرسری بگذرم تا ۱۰۰ درصد کامل درس رو بخونم . با جدیت میخوندم و تمامش هم میکردم . به خاطر همین دیر خسته میشدم . اما الان چون فکر و ذکرم ساعت مطالعست ، تا مثلا به ۵ ساعت میرسم ، خسته میشم . 
نظری راجب این موضوع ندارین ؟

یه تغییری تو شیوه ی خوندنم دادم . من قبلا مثلا میخواستم فیزیک بخونم ، اول جزوه معلم . بعد درسنامه سیر تا پیاز که  فوق العاده طولانیه رو میخوندم و بعد تست میزدم . در این صورت چون درسنامه ها طولانی بودن ، خیییلی وقت میبرد تا تمامش کنم که بعدش برم تست بزنم  ، در نتیجه تعداد تست میومد پایین . اومدم اینکارو کردم : اول فیلمای فیزیک رو دیدم . فیلماش نکات اصلی و لب کلام رو میگفتن ، تو زمان کم . بعد جزوه ی معلم که اونم کوتاه بود رو میخوندم . اینجوری تو زمان کمتر درس رو میفهمیدم و واسه تثبیت مطلب و فهمیدن ریزه کاریا ، تست میزدم . اینجوری تو تست یادگیری افزایش پیدا میکرد و چون درسنامه به اون زیادی رو نمیخوندم از وقتش واسه تست بیشتر استفاده میکردم . حالا این وسط اگه تستی یه نکته خاصی داشت یا مثلا یه بخشی رو خوب نمیتونستم تست بزنم ، میرفتم  از تو درسنامه سیر تا پیاز یه دقیقه میخوندمش . نظرتون راجع به این یکی چیه؟

پ . ن : واقعا تشکر از همتون . خیلی ممنونتونم . یه معذرت خواهی بابت اینکه زیاد مزاحم میشم و سوالاتی میپرسم که شاید از نظرتون خیلی ابتدایی باشه . باور کنین ما اندر خم یه کوچه ایم (اینو چند باره دارم اینجا میگم  4chsmu1  تو کتابام هم زیاد اینو نوشتم . کلا  این جمله  رو خیلی دوست دارم ) . لطفا یه لطفی در حق ما بکنین و کمکمون کنین . خدا خیرتون بده و انشالله به خواسته هاتون برسین ...

سپاس شده توسط
(1398 آذر 30، 10:06)Toxic Headshot نوشته است: سلام 

من واسه قرابت فارسی ، تستای خیلی سبز رو میزنم . بعضی بیت ها هستن که کلماتشون رو بلد نیستم . لازمه معنیشون رو از نت یا لغت نامه بخونم و حفظ کنم ؟ 
بعد خیلی سبز معمولا واسه تستای قرابتش ، معنی بیت رو نمیده تو پاسخنامش . فقط موضوع بیت رو میزاره . لازمه هر بیت رو معنی کنم با لغت نامه و نت ؟ 
من این کار ها رو میکنم . ولی خیلی وقت میبره . حدودا واسه هر بیت ۵ ، ۱۰ یا حتی بیشتر وقت میبره . چون بعضی وقتا معنی لغت تو لغت نامه نیست . بعد باید بری تو نت بگردی . اونجا هم دنگ و فنگ داره . بعضی وقتا هم پیدا نمیشه . همین میشه که تعداد تستام میاد پایین.

یه راهی به ذهنم رسید . اینکه اون ابیاتی که معنیشونو نمیدونم ، از معلم فارسیم بپرسم . ولی یه سری مسئله پیش میاد . نمیتونم مثلا ۱۰ تا بیت ببرم پیشش بهش بگم معنی کن . زیاده . بعد اینجوری اگه هر بیتی رو همون موقع (موقع تست زنی) نفهمم ، بعدیا رو هم نمیفهمم و  یادگیریم میاد پایین . بعد اگه از معلم فارسیم بپرسم ، فرضا ۱۰ بیت یا بیشتر رو هم بپرسم ، چون یهوییه و انباشته شده ، شاید خوب درکشون نکنم . 

سوال دیگه : این سوال رو از محمد جان دارم . واسه فیزیک یازدهم چه کتاب کمک درسی ای داری ؟ 

تراز هام فاجعه بار بودن . 

فارسی ۰ 
عربی ۳۳
دینی ۹
زبان ۳۴
ریاضی ۳۲
فیزیک ۱۳ 
شیمی ۱۰

بخاطر همینه دارم فارسی بیشتر میخونم . معلممون گفت هر روز فارسی بخون ، آرایه رو موضوعی و فقط تکی تکی بزن (مثلا همش تشبیه ، بعد همش استعاره) . آخر سر تستای آرایه مخلوط شده بزن . دستور اول درسنامه بعد تست . لغت  و املا و تاریخ ادبیات هم آخر هفته ها .

من یچیزی متوجه شدم . نمیدونم درسته یا ن . فک کنم علت اینکه تقریبا روزی ۵ ساعت میخوندم ، اما ترازام افتضاح شدن ، این بود که فقط فکر ساعت مطالعم بودم.
فقط فکر این بودم که از ۵ ساعت بیشتر شم تا بیام اینجا و اعلام وضعیت کنم . ولی کمتر به بازدهی فکر میکردم . 
البته نه اینکه هیچی نفهمم یا بخوام وقت و تلف کنم تا بگذره ، نه .  منظورم اینه که تمرکز اصلیم رو این نبود که درس رو کامل و در زمان مشخص شده تموم کنم و بفهمم . 

من سالای قبل که شب امتحانی بودم . تو همون شب امتحان کل فرمولا رو میخوندم . مفاهیم رو میخوندم . سوالات جزوه رو یکی دوبار حل میکردم و نمرم هم نسبتا خوب میشد . علتش این بود که تمرکزم رو این بود که درس تمام شه و کامل بفهممش . نه اینکه صرفا ۱۰ ساعت بخونم . البته جوری نبود که سرسری بگذرم تا ۱۰۰ درصد کامل درس رو بخونم . با جدیت میخوندم و تمامش هم میکردم . به خاطر همین دیر خسته میشدم . اما الان چون فکر و ذکرم ساعت مطالعست ، تا مثلا به ۵ ساعت میرسم ، خسته میشم . 
نظری راجب این موضوع ندارین ؟

یه تغییری تو شیوه ی خوندنم دادم . من قبلا مثلا میخواستم فیزیک بخونم ، اول جزوه معلم . بعد درسنامه سیر تا پیاز که  فوق العاده طولانیه رو میخوندم و بعد تست میزدم . در این صورت چون درسنامه ها طولانی بودن ، خیییلی وقت میبرد تا تمامش کنم که بعدش برم تست بزنم  ، در نتیجه تعداد تست میومد پایین . اومدم اینکارو کردم : اول فیلمای فیزیک رو دیدم . فیلماش نکات اصلی و لب کلام رو میگفتن ، تو زمان کم . بعد جزوه ی معلم که اونم کوتاه بود رو میخوندم . اینجوری تو زمان کمتر درس رو میفهمیدم و واسه تثبیت مطلب و فهمیدن ریزه کاریا ، تست میزدم . اینجوری تو تست یادگیری افزایش پیدا میکرد و چون درسنامه به اون زیادی رو نمیخوندم از وقتش واسه تست بیشتر استفاده میکردم . حالا این وسط اگه تستی یه نکته خاصی داشت یا مثلا یه بخشی رو خوب نمیتونستم تست بزنم ، میرفتم  از تو درسنامه سیر تا پیاز یه دقیقه میخوندمش . نظرتون راجع به این یکی چیه؟

پ . ن : واقعا تشکر از همتون . خیلی ممنونتونم . یه معذرت خواهی بابت اینکه زیاد مزاحم میشم و سوالاتی میپرسم که شاید از نظرتون خیلی ابتدایی باشه . باور کنین ما اندر خم یه کوچه ایم (اینو چند باره دارم اینجا میگم  4chsmu1  تو کتابام هم زیاد اینو نوشتم . کلا  این جمله  رو خیلی دوست دارم ) . لطفا یه لطفی در حق ما بکنین و کمکمون کنین . خدا خیرتون بده و انشالله به خواسته هاتون برسین ...
سلام خوبی داداش
ببین من ۲ سال پیش کنکور معارف دادم
برای ما ۵ تا اگه اشتباه نکنم قرابت اومد که با استفاده همین خیلی سبز زدمشون من قرابتو
اینطور میخوندم
که مثلا یه بیت میداد که باید مفهوم بیت اصلیو میفهمیدیم و حالا باید با اون گزینه ها مطابقت میدادیم یا مثلا یه نثر بهمون میدادن باید با توجه به اون نثر و مفهومش این تستا میزدیم
ببین اگه بخوای معنی همه کلماتو بخونی که سخت میشه کار به نظرم یه کار کن برو اخر کتاب خیلی سبز یه قسمتی داره که یه بیت داده و بیتایی که مفهومش با اون یکی هست را زیرش نوشته سعی کن مفهوم ابیات رو بفهمی یه چیز کلی هر بیتی بفهمی کافیه نمیخواد زیاد ریز بشی
فقط بفهمی که مثلا اگه مفهومش این میشه کافیه فقط حواست باشه یه استثنا را رعایت کنی ببین اگه مفهوم بیت عشق و عاشقی بود حواست باشه به عشق زمینی مربوط میشه یا منظورش عشق به خداس چون ممکنه ۳تا از تستا مربوط به عشق خدا باشه ولی یکی عشق به موجود زمینی یا برعکس
هر سوالی داشتی میتونی بیای ازم بپرسی هر جا دوست داشتی
در مورد شیوه درس خوندنت هم به نظرم تمرکزت را بزار روی کیفیت کارت نه کمیت
چون یه وقت میبنی ۱۰ ساعت خوندی ولی اندازه ۲ ساعت مطلب یاد گرفتی و خوب اگه من باشم اصابم به شدت خورد میشه پس سعی میکنم ۲ ساعت بخونم ولی اندازه همون دوساعت چیز یاد بگیرم
 سپاس شده توسط

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان