امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

درسیجات (سرپرست: محسنین)

سپهر/4ساعت/15روز درسی
هر روز نشونه هاش رو برامون میفرسته،
کافیه یکم دقت کنی...
و من با تموم نشونه هایی که برام میفرستی،
ازت میخوام که کمکم کنی بهترین تصمیم های زمان حال رو بگیرم، هوامو داشته باشی.
خدای بزرگم

کارگاه گروه های ترک            گروه سرو
برنامه ریزی روزانه                کارگاه مذهبی
قرار عاشقی                         روزانه های قرآنی
کنترل نگاه وذهن                 ورزش
درسیجات                            مکتبخونه
شبانه روزی
سلام  303 . 
Molanaا / 34 روز درسی / 5:45 مطالعه /
40  خدا قوت رفقا Khansariha (69)  
فعالیت گروه استوا .
 سپاس شده توسط
سلام

خوش‌آمد میگم به تازه‌واردهای درسیجات  Khansariha (56)  و همین طور خداقوت به سرپرست فوق‌العاده‌مون علیرضای عزیز.  302

علیرضا جان زحمت کشیدی و اینجا قوانین جدید رو برامون گذاشتی تا بچه‌ها نظرشون بدن و با هم تکمیلش کنیم.

من چند پیشنهاد داشتم که دوست دارم شما و دوستان ببینید چطوره:

خانم Opps گفتن که تاپیک رو چالشی‌تر کنیم. ۲ ساعت کم هست. 
منم موافقم که چالشی‌ترش کنیم. اما ساعت رو بالا ببریم؟ به نظر من نه.
یه کار دیگه کنیم.

هر کس خودش رو دعوت به چالش کنه.
هر کس اول هفته بگه که می‌خواد این هفته چند ساعت مطالعه کنه و در طول هفته با چالش خودش پیش بره.

فرمت اعلام وضعیت روزانه:
نام کاربری / شماره هفته / تعداد ساعت مطالعه درنظر گرفته‌شده
شنبه: 
یکشنبه:
دوشنبه:
سه‌شنبه:
چهارشنبه:
پنج‌شنبه:
جمعه:

مثلا روز اول:
آرمین / هفته‌ی اول / 3
شنبه: 2
یکشنبه:
دوشنبه:
سه‌شنبه:
چهارشنبه:
پنج‌شنبه:
جمعه:

روز دوم:
آرمین / هفته‌ی اول / 3
شنبه: 2
یکشنبه: 4
دوشنبه:
سه‌شنبه:
چهارشنبه:
پنج‌شنبه:
جمعه:

الی آخر.

آخر هفته هر کس میانگین هفته‌اش رو هم اعلام کنه.

فرمت اعلام وضعیت آخر هفته:
نام کاربری / شماره هفته / تعداد ساعت مطالعه درنظر گرفته‌شده / میانگین ساعت مطالعه هفته

مثلا:
آرمین / هفته‌‌ی اول / 3 / 4

حالا آرمین خودش بر اساس عملکردش تصمیم می‌گیره که هفته بعد تعداد ساعت بیشتری برای مطالعه‌اش در نظر بگیره یا همین رو نگه داره. یا حتی کمترش کنه.
چالشش رو جدی‌تر کنه؟ یا سطحش رو حفظ کنه یا پایین‌تر بیاره.

کسی کسی رو مجبور نمی‌کنه چند ساعت بخون. کسی هم کسی رو ارزیابی نمی‌کنه.
هر کس خودش با خودش پیش میره.

کف ساعت مطالعه در نظر گرفته شده رو هم یک ساعت در نظر بگیریم که اینجانب و خانم عارفه هم بتونیم در چالش شرکت داده بشیم.  4chsmu1
وضعیت ما رو درک کنید.  God نمی‌دونم یک ساعت تایم مطالعه درسی از کجا باید در طول روز کنار بذارم اما شاید بتونم آخر هفته‌ها جبرانش کنم.  53258zu2qvp1d9v

حالا اعتباردهی ما چطور باشه؟
به کسی که به چالشش عمل کرده باشه (یعنی میانگین تعداد ساعت مطالعه هفتگیش به‌ اندازه یا بیشتر از تعداد ساعت مطالعه در نظر گرفته شده‌اش باشه)، پایان هفته اعتبار مثبت یک داده بشه.

البته با یک تبصره.
یک ساعتی رو معیار بذاریم که اگه کسی اون میانگین ساعت مطالعه رو رد کرد، بهش اعتبار داده بشه. حالا چه به چالشش عمل کرده باشه چه به چالشش عمل نکرده باشه.
یعنی چی؟ 
یعنی مثلا 5 ساعت مطالعه رو بذاریم معیار. حالا اگه چالش من 12 ساعت مطالعه هست، چه میانگین هفته‌ام 12 باشه، چه 8 چه 5، اعتبار بهم تعلق بگیره. من یه دانش‌آموز کوشام که به اندازه‌ی کافی دارم درس می‌خونم. زیاد نخوندم هم فدای سرم. 4chsmu1 اون چالش فقط برای اینه که من خودم رو قوی‌تر کنم. خودم با خودم دارم رقابت می‌کنم و هر هفته سعی می‌کنم چالش بذارم و قوی‌تر بشم. Khansariha (69) اما در هر حال اعتبار باید به حسابم واریز بشه. وگرنه از انگیزه‌ می‌افتم.  Smiley-face-biggrin

سرپرست محترم تاپیک هم شنبه شب‌ها می‌تونه دو تا لیست قرار بده.

لیست میانگین ساعت مطالعه هفته گذشته
با این فرمت:
نام کاربری / شماره هفته / تعداد ساعت مطالعه درنظر گرفته‌شده / میانگین ساعت مطالعه هفته (به‌ترتیب میانگین ساعت مطالعه هفته)

مثلا:
علیرضا98 / هفته‌ی سوم / 5 / 8  Khansariha (46)
مولانا / هفته‌ی پنجم / 4 / 7
مهدوی / هفته‌ی دوازدهم/ 6 / 5
آرمین / هفته‌ی اول / 3 / 4

این لیست نشون میده که کی هفته گذشته بیشتر از همه درس خونده و کوشاتر بوده.  Khansariha (69)

لیست کلی مطالعه هفته‌های گذشته
با این فرمت:
نام کاربری / شماره هفته / میانگین ساعت‌ مطالعه هفته‌های گذشته 

مثلا: 
مهدوی / هفته‌ی دوازدهم / 2-6-8-1-8-5-6-4-5-2-4-5
مولانا / هفته‌ی پنجم / 5-3-2-4-7
علیرضا98 / هفته‌ی سوم / 6-7-8
آرمین / هفته‌ی اول / 4

این لیست تاریخچه بچه‌ها رو نشون میده که چطور شروع کردن و چطور پیش رفتن. الان به کجا رسیدن.  Khansariha (69) هم برای خودشون خوبه بدونن که در گذر زمان چطور پیش میرن هم سایرین می‌بینن و ازشون الگو می‌گیرن. البته از خوب‌ها باید الگو گرفت.  4chsmu1
لیست هم طولانی شد، براش یک فکری می‌کنیم. مثلا میانگین‌های ماهانه میذاریم.  Smiley-face-biggrin

علیرضا جان بچه‌ها نظرتون رو بفرمایید.  
اگه بازم هر طور دیگه پیش بریم به نظرتون بهتره حتما بگید.  49-2

پ.ن: میشه رقابتی‌ترش هم کرد. آخر هر ماه به کسی که اون ماه میانگین ساعت بالاتری داشته، اعتبارهای جداگانه داده بشه.
اما خب مشکلش این هست که رقابت با دیگران شکل می‌گیره و نه رقابت با خودمون. هر کس دنبال این هست که اون یکی یه چیزی بشه و تایمش کم بشه تا خودش تو رنکینگ بالا بره  Smiley-face-biggrin  و این شاید خیلی مناسب محیطی مثل کانون نباشه.  53258zu2qvp1d9v  بهترین رقابت‌ها رقابت شخص با خودش هست.  Khansariha (69)
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

سلام  303
خوش اومدم  4chsmu1
به نظرم که اگه طبق رویه بالا باشه گزارش کار خیلی عالیه  Khansariha (69)
سبز آبی / 1 روز درسی /5 ساعت 
من طبق مدل قبلی نوشتم تا این جدید تصویب شه  4chsmu1
(1399 بهمن 26، 1:15)سبز آبی نوشته است: سلام  303
خوش اومدم  4chsmu1
به نظرم که اگه طبق رویه بالا باشه گزارش کار خیلی عالیه  Khansariha (69)
سبز آبی / 1 روز درسی /5 ساعت 
من طبق مدل قبلی نوشتم تا این جدید تصویب شه  4chsmu1

خیلی خیلی خوش اومدین  4chsmu1
سرعت عملو داشتین  Gigglesmile 
نصفه شبم مواظب ترددهای تاپیکم  302
6
(1399 بهمن 26، 1:18)Alireza98 نوشته است: خیلی خیلی خوش اومدی  4chsmu1
سرعت عملو داشتی  Gigglesmile 
نصفه شبم مواظب ترددهای تاپیکم  302
6
 ممنون  53  
سرپرست نمونه درسیجات  41   Gigglesmile
سلام و درود و وقت خوش به همه دوستان  303
دو تا تغییر داریم :

یکی تخفیف حداقل تایم به یک ساعت 
دوم اضافه شدن یه سری حساب کتابا و تاریخچه تلاشا و اینا

خب پس اگه فرد دو روز نخوند چیزی صفر نمیشه فقط میانگین هفتگی پایین تری میاره و اعتبار نمیگیره نهایتا

مرسی برادر آرمین از دفتر مدیریت .  53
سلام
قوانین جدید خیلی خوبه 53
مچکرم
فقط من باید دو سه بار بخونم تا بفهمم چیو کجا بنویسم  17
ازت ممنونم?
بابت لحظه هایی که میتونستی کم بیاری
ولی به خدا اعتماد کردی و کم نیاوری...!

سپاس شده توسط
درود 53
عارفه/18بهمن/3 روز درسی

عارفه / هفته‌ی اول / 1 ساعت میانگین روزانه
شنبه: 1
یکشنبه:1
دوشنبه:
سه‌شنبه:
چهارشنبه:
پنج‌شنبه:
جمعه:

سخن بزرگان: بوخون کنکور نزدیکه4chsmu1 
آقا از صبح کلی کلنجار رفتم ولی بلاخره یک ساعتم رو خوندم 317

نقل قول: هر کس خودش رو دعوت به چالش کنه.

هر کس اول هفته بگه که می‌خواد این هفته چند ساعت مطالعه کنه و در طول هفته با چالش خودش پیش بره.

نقل قول: سلام و درود و وقت خوش به همه دوستان  [تصویر:  303.gif] 
دو تا تغییر داریم :

یکی تخفیف حداقل تایم به یک ساعت 
دوم اضافه شدن یه سری حساب کتابا و تاریخچه تلاشا و اینا

خب پس اگه فرد دو روز نخوند چیزی صفر نمیشه فقط میانگین هفتگی پایین تری میاره و اعتبار نمیگیره نهایتا

مرسی برادر آرمین از دفتر مدیریت .  [تصویر:  53.gif]

تغییرات بسیار کارآمدی گذاشتید من هم بنا داشتم چند روز یک ساعته پیش برم.
ممنون از این تغییرات خوب آقای علیرضا و آقای آرمین  53
يَا أَيُّهَا النَّبِيُّ قُلْ لِمَنْ فِي أَيْدِيكُمْ مِنَ الْأَسْرَىٰ إِنْ يَعْلَمِ اللَّهُ فِي قُلُوبِكُمْ خَيْرًا يُؤْتِكُمْ خَيْرًا مِمَّا أُخِذَ مِنْكُمْ وَيَغْفِرْ لَكُمْ ۗ وَاللَّهُ غَفُورٌ رَحِيمٌ ﴿٧٠﴾

ای پیامبر! به اسیرانی که در اختیار شمایند، بگو: اگر خدا خیری در دل های شما بداند، بهتر از چیزی که  از شما گرفته اند به شما می دهد، و گناهانتان را می آمرزد و خدا بسیار آمرزنده و مهربان است. (۷۰)
 سپاس شده توسط
سلام
ماشاءالله به همگی.  49-2
علیرضا جان ممنون.  303
و
سپاس از همه اون‌هایی که نظر دادن در مورد قوانین.  302

بچه‌های درسیجاتی
در صورتی که پست قبلی مورد تایید بود،

1- بفرمایید که ساعت معیار رو چند بذاریم؟
همونی که حتی اگر فرد به ساعت در نظر گرفته خودش نرسید، باز هم اعتبار اون هفته رو بگیره؟
4 ساعت؟ 5 ساعت؟ 6 ساعت؟ 7 ساعت؟
چه عددی عادلانه هست؟  cheshmak

2- مدال‌دهی به چه صورت باشه؟
چند حالت متصور هست:

الف) میشه پیوستگی مدنظر قرار بگیره. کسی به مدال برنز درسیجات برسه که مثلا 3 هفته پشت سر هم به چالش خودش عمل کنه. برای نقره 7 هفته پشت سر هم. الی آخر.
اگه هفته‌ای بینابینش به تعهدش عمل نکنه، صفر میشه و از اول باید شروع کنه.

ب) میشه پیوستگی مدنظر قرار نگیره. فقط تعداد شمارش بشه. کسی به مدال برنز درسیجات برسه که 5 هفته به چالش خودش عمل کنه. برای نقره 12 هفته. الی آخر.
اگه هفته‌ای بینابینش به تعهد خودش عمل نکنه، صفر نمیشه. لازم نیست از اول شروع کنه. هفته بعد ادامه‌اش میده.

ج) حالات دیگر که شما خواهید گفت.  Smiley-face-biggrin
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

سلام و دورد بر دوستان
تشکر میکنم از علیرضا جان و آرمین خان برای تدوین قوانین جدید تا بتونیم بهترین استفاده رو از این تاپیک ببریم و انگیزه ای باشه برای پیگیری درس هامون
من با قوانین جدید موافق هستم و به شخصه برای من حداقل 2 ساعت در روز میتونه مناسب و مفید باشه ولی در آینده قصد دارم تا 4 ساعت در روز افزایش بدم

مورد دوم راستش پیوستگی قانون خوبی هست و درستش هم اینه که باشه ولی برای من ایجاد استرس میکنه

53
[تصویر:  2_3.png]
 گروه سرو  Khansariha (18)    کتابخونه  Khansariha (56) 
نام کاربری های قبلی : زندگی آزاد  -  یا امیرالمومنین
(1399 بهمن 26، 17:33)زندگی آزاد نوشته است: سلام و دورد بر دوستان
تشکر میکنم از علیرضا جان و آرمین خان برای تدوین قوانین جدید تا بتونیم بهترین استفاده رو از این تاپیک ببریم و انگیزه ای باشه برای پیگیری درس هامون
من با قوانین جدید موافق هستم و به شخصه برای من حداقل 2 ساعت در روز میتونه مناسب و مفید باشه ولی در آینده قصد دارم تا 4 ساعت در روز افزایش بدم

سلام زندگی عزیز
ممنون که لطف کردی و نظرت رو با ما در میون گذاشتی.  302
انشالله ملحق بشی و کنار بچه‌ها بترکونی.  Khansariha (69)

نقل قول: مورد دوم راستش پیوستگی قانون خوبی هست و درستش هم اینه که باشه ولی برای من ایجاد استرس میکنه

یعنی اینکه درسته یه عامل انگیزشی هست و می‌تونه به بهتر درس خوندنم کمک کنه؛
اما از طرف دیگه فکر به اینکه نکنه به تعهدم عمل نکنم و تلاش‌های هفته‌های گذشته‌ام به باد بره و مدالم از بین بره، باعث میشه علاوه بر انگیزه، استرس هم بگیرم.
که خب این نمی‌تونه خوب باشه. باید توجه داشت بهش.  53258zu2qvp1d9v

باید دید سایر دوستان‌مون چه نظری در این خصوص دارن.  49-2
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

سلام 303
مهدی منتظر/۳ روز
اینجانب یک عدد درس نخوان 809197ps94ijjhwg
شنبه:۳ ساعت
+مطالعات اجتماعی
+زبان
+دینی
یکشنبه:
فردا می زنم Hanghead
(1399 بهمن 26، 16:49)آرمین نوشته است: 1- بفرمایید که ساعت معیار رو چند بذاریم؟
همونی که حتی اگر فرد به ساعت در نظر گرفته خودش نرسید، باز هم اعتبار اون هفته رو بگیره؟
4 ساعت؟ 5 ساعت؟ 6 ساعت؟ 7 ساعت؟
چه عددی عادلانه هست؟  cheshmak
سلام و درود 53
اگر بخوام بگم چی برای من خوبه، این حالت که هر کس ساعتی رو برای خودش هدف گذاری کنه.
اما اگه حالت اجباری باعث میشه بچه ها این رو چالش و رقابت ببینن و تلاششون رو بالا ببره، خب خوبه یک عددی باشه، با توجه به اینکه کانونی ها اغلب کنکور کارشناسی دارن و خب حجم درساشون خیلی بیشتره.
نقل قول: 2- مدال‌دهی به چه صورت باشه؟

ب) میشه پیوستگی مدنظر قرار نگیره. فقط تعداد شمارش بشه. کسی به مدال برنز درسیجات برسه که 5 هفته به چالش خودش عمل کنه. برای نقره 12 هفته. الی آخر.
اگه هفته‌ای بینابینش به تعهد خودش عمل نکنه، صفر نمیشه. لازم نیست از اول شروع کنه. هفته بعد ادامه‌اش میده.

من این رو برای خودم بهتر میدونم.
اما باز هر طور صلاح جمع هست.

فقط استثنا هم برا من یکی قائل بشید بیرون نمونم 4chsmu1
يَا أَيُّهَا النَّبِيُّ قُلْ لِمَنْ فِي أَيْدِيكُمْ مِنَ الْأَسْرَىٰ إِنْ يَعْلَمِ اللَّهُ فِي قُلُوبِكُمْ خَيْرًا يُؤْتِكُمْ خَيْرًا مِمَّا أُخِذَ مِنْكُمْ وَيَغْفِرْ لَكُمْ ۗ وَاللَّهُ غَفُورٌ رَحِيمٌ ﴿٧٠﴾

ای پیامبر! به اسیرانی که در اختیار شمایند، بگو: اگر خدا خیری در دل های شما بداند، بهتر از چیزی که  از شما گرفته اند به شما می دهد، و گناهانتان را می آمرزد و خدا بسیار آمرزنده و مهربان است. (۷۰)
 سپاس شده توسط
سلام  303 
همون‌طور که قبلاً گفتم ، هدفم بالا بردن میانگین مطالعه بود که عملی شد ، حالا با خیال راحت ادامه میدم  4chsmu1 
راستی دوستان ، یه سری به پست های داداش مهدوی بزنید ، توی قسمت روش مطالعه . چون اون دقیقاً و بهترین روشه تشخیص توانایی و برنامه ریزیه . شک نکنید 
Molanaا / 35 روز درسی / 32ساعت 
شنبه : 5:45
یکشنبه: 6 
فعالیت گروه استوا .
 سپاس شده توسط

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان