امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

روزانه‌های قرآنی (سرپرست: سپهرر و Hanifa)

سلام

آرمین / 5 مهر / 69 روز با قرآن   [تصویر:  khansariha%20(56).gif]
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

سپاس شده توسط
سلام 
ممنونم آرمین عزیز 
و 
ممنونم عاشق عزیز 
اراده / 10 دی / 1  روز با قرآن 
اراده / 11 دی / 2  روز با قرآن
قَدْ كَانَ لَكُمْ آيَةٌ فِي فِئَتَيْنِ الْتَقَتَا فِئَةٌ تُقَاتِلُ فِي سَبِيلِ اللَّهِ وَأُخْرَى كَافِرَةٌ يَرَوْنَهُمْ مِثْلَيْهِمْ رَأْيَ الْعَيْنِ وَاللَّهُ يُؤَيِّدُ بِنَصْرِهِ مَنْ يَشَاءُ إِنَّ فِي ذَلِكَ لَعِبْرَةً لِأُولِي الْأَبْصَارِ ﴿۱۳﴾
قطعا در برخورد ميان دو گروه براى شما نشانه‏ اى [و درس عبرتى] بود گروهى در راه خدا مى ‏جنگيدند و ديگر [گروه] كافر بودند كه آنان [=مؤمنان] را به چشم دو برابر خود مى‏ ديدند و خدا هر كه را بخواهد به يارى خود تاييد مى ‏كند يقينا در اين [ماجرا] براى صاحبان بينش عبرتى است (۱۳)

خیلی جالبه 
من اینطور برداشت میکنم که اگر خدا رو بیاریم توی تیممون و اونو کاپیتان تیم بذاریم دخل تیم مقابل اومده  53258zu2qvp1d9v
( من با خدا حساب شوخی دارم  4chsmu1 )
زُيِّنَ لِلنَّاسِ حُبُّ الشَّهَوَاتِ مِنَ النِّسَاءِ وَالْبَنِينَ وَالْقَنَاطِيرِ الْمُقَنْطَرَةِ مِنَ الذَّهَبِ وَالْفِضَّةِ وَالْخَيْلِ الْمُسَوَّمَةِ وَالْأَنْعَامِ وَالْحَرْثِ ذَلِكَ مَتَاعُ الْحَيَاةِ الدُّنْيَا وَاللَّهُ عِنْدَهُ حُسْنُ الْمَآبِ ﴿۱۴﴾
دوستى خواستنيها[ى گوناگون] از زنان و پسران و اموال فراوان از زر و سيم و اسب‏هاى نشاندار و دامها و كشتزار[ها] براى مردم آراسته شده [ليكن] اين جمله مايه تمتع زندگى دنياست و [حال آنكه] فرجام نيكو نزد خداست (۱۴)

این آیه از سوره آل عمران هم خیلی جالب بود 
میگه اراده اینقدر زور نزن برای مال دنیا 
اینقدر دنبال آراستن زندگیت نباش 
ماشین و خونه و فلان و فلان 
دنبالشون باش فقط در حد رفع نیاز اما نه بیشتر 
نه مانور تجملاتی که این روزها همه زندگی ها رو خراب کرده 
کاش درس بگیریم  53258zu2qvp1d9v
قُلِ اللَّهُمَّ مَالِكَ الْمُلْكِ تُؤْتِي الْمُلْكَ مَنْ تَشَاءُ وَتَنْزِعُ الْمُلْكَ مِمَّنْ تَشَاءُ وَتُعِزُّ مَنْ تَشَاءُ وَتُذِلُّ مَنْ تَشَاءُ بِيَدِكَ الْخَيْرُ إِنَّكَ عَلَى كُلِّ شَيْءٍ قَدِيرٌ﴿۲۶﴾

بگو بار خدايا تويى كه فرمانفرمايى هر آن كس را كه خواهى فرمانروايى بخشى و از هر كه خواهى فرمانروايى را باز ستانى و هر كه را خواهى عزت بخشى و هر كه را خواهى خوار گردانى همه خوبيها به دست توست و تو بر هر چيز توانايى (۲۶)
 سپاس شده توسط
تُولِجُ اللَّيْلَ فِي النَّهَارِ وَتُولِجُ النَّهَارَ فِي اللَّيْلِ وَتُخْرِجُ الْحَيَّ مِنَ الْمَيِّتِ وَتُخْرِجُ الْمَيِّتَ مِنَ الْحَيِّ وَتَرْزُقُ مَنْ تَشَاءُ بِغَيْرِ حِسَابٍ ﴿۲۷﴾
شب را به روز در مى ‏آورى و روز را به شب در مى ‏آورى و زنده را از مرده بيرون مى آورى و مرده را از زنده خارج مى‏ سازى و هر كه را خواهى بى‏حساب روزى مى‏ دهى (۲۷)
اراده / 12 دی / 3  روز با قرآن
اراده / 13 دی / 4 روز با قرآن
تا آخر آیه 40 سوره آل عمران 
 سپاس شده توسط
(1397 دي 11، 20:58)بمب انرژی نوشته است: زُيِّنَ لِلنَّاسِ حُبُّ الشَّهَوَاتِ مِنَ النِّسَاءِ وَالْبَنِينَ وَالْقَنَاطِيرِ الْمُقَنْطَرَةِ مِنَ الذَّهَبِ وَالْفِضَّةِ وَالْخَيْلِ الْمُسَوَّمَةِ وَالْأَنْعَامِ وَالْحَرْثِ ذَلِكَ مَتَاعُ الْحَيَاةِ الدُّنْيَا وَاللَّهُ عِنْدَهُ حُسْنُ الْمَآبِ ﴿۱۴﴾
دوستى خواستنيها[ى گوناگون] از زنان و پسران و اموال فراوان از زر و سيم و اسب‏هاى نشاندار و دامها و كشتزار[ها] براى مردم آراسته شده [ليكن] اين جمله مايه تمتع زندگى دنياست و [حال آنكه] فرجام نيكو نزد خداست (۱۴)

این آیه از سوره آل عمران هم خیلی جالب بود 
میگه اراده اینقدر زور نزن برای مال دنیا 
اینقدر دنبال آراستن زندگیت نباش 
ماشین و خونه و فلان و فلان 
دنبالشون باش فقط در حد رفع نیاز اما نه بیشتر 
نه مانور تجملاتی که این روزها همه زندگی ها رو خراب کرده 
کاش درس بگیریم  53258zu2qvp1d9v

سلام داداش
آیه ای که آوردی خیلی آیه ی مهم و زندگی سازیه که می تونه دید انسان رو به زندگی عوض کنه
ترجمه اش ولی زیاد خوب نیست.

این ترجمه بهتره

مردم را حبّ شهوات نفسانی، از میل به زنها و فرزندان و همیان‌هایی از طلا و نقره و اسبهای نشان دار نیکو و چهارپایان و مزارع در نظر زیبا و دلفریب است، (لیکن) اینها متاع زندگانی (فانی) دنیاست و نزد خداست منزل بازگشت نیکو.

اراده جان منم بهت می پیوندم ان شاء الله Khansariha (69)
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

سپاس شده توسط
سلام

چه می کنه بمب انرژی.
کارت عالیه داداش.  49-2 

آرمین / 5 مهر / 70 روز با قرآن   [تصویر:  khansariha%20(56).gif]
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

يَوْمَ تَجِدُ كُلُّ نَفْسٍ مَا عَمِلَتْ مِنْ خَيْرٍ مُحْضَرًا وَمَا عَمِلَتْ مِنْ سُوءٍ تَوَدُّ لَوْ أَنَّ بَيْنَهَا وَبَيْنَهُ أَمَدًا بَعِيدًا وَيُحَذِّرُكُمُ اللَّهُ نَفْسَهُ وَاللَّهُ رَءُوفٌ بِالْعِبَادِ﴿۳۰﴾
روزى كه هر كسى آنچه كار نيك به جاى آورده و آنچه بدى مرتكب شده حاضر شده مى يابد و آرزو مى ‏كند كاش ميان او و آن [كارهاى بد] فاصله‏ اى دور بود و خداوند شما را از [كيفر] خود مى‏ ترساند و [در عين حال] خدا به بندگان [خود] مهربان است (۳۰)

قُلْ إِنْ كُنْتُمْ تُحِبُّونَ اللَّهَ فَاتَّبِعُونِي يُحْبِبْكُمُ اللَّهُ وَيَغْفِرْ لَكُمْ ذُنُوبَكُمْ وَاللَّهُ غَفُورٌ رَحِيمٌ ﴿۳۱﴾
بگو اگر خدا را دوست داريد از من پيروى كنيد تا خدا دوستتان بدارد و گناهان شما را بر شما ببخشايد و خداوند آمرزنده مهربان است (۳۱)
 سپاس شده توسط
امروز و دیروز و روزهای دیگه با قرآن سپری شد
اما اون جوری که دوست دارم نه.

پس از فردا سعی می کنم بهتر وقت بذارم و در اون صورت شماره هم می زنم Khansariha (69) 

عاشق / برنامه انس با قرآن / شروع 53

سوره ی اعراف آیه ۵۲

وَلَقَد جِئنـٰهُم بِكِتـٰبٍ فَصَّلنـٰهُ عَلىٰ عِلمٍ هُدًى وَرَحمَةً لِقَومٍ يُؤمِنونَ 

و محققا ما برای ایشان کتابی آوردیم
که در آن هر چیز را بر اساس علم و دانش تفصیل دادیم
برای هدایت و رحمت آن گروه که ایمان می‌آورند.

بسیار موجز و پر از معنا

خداحافظی

سپاس شده توسط
سلام خوبین؟
منم ان شاء الله از امشب شروع می کنم.

قُلْ يَا عِبَادِيَ الَّذِينَ أَسْرَفُوا عَلَى أَنْفُسِهِمْ لَا تَقْنَطُوا مِنْ رَحْمَةِ اللَّهِ إِنَّ اللَّهَ يَغْفِرُ الذُّنُوبَ جَمِيعًا إِنَّهُ هُوَ الْغَفُورُ الرَّحِيمُ ﴿۵۳﴾

بگو اى بندگانم كه زياده بر خويشتن ستم روا داشته‏ايد، از رحمت الهى نوميد مباشيد، چرا كه خداوند همه گناهان را مى‏بخشد، كه او آمرزگار مهربان است‏ (۵۳)

اسارت نفس،اراده را قوی می کند

فهمیدم هنگامی که فقط نصف نون می خورم ارادم قوی تره تا موقعی که هر چی دلم بخواد می خورم

برای نا امید شدن دلیلی وجود ندارد

[تصویر:  final%201.png][تصویر:  05_blue.png]
امروزم ارتباطم با قرآن اون طوری که خواستم نبود.

ولی شماره می زنم به این امید که فردا بهتر بشم
عاشق / انس با قرآن / یک روز خوب Khansariha (69) 

چه خبر اراده جان؟ 302 

(1397 دي 14، 17:57)پشتکار نوشته است: سلام خوبین؟
منم ان شاء الله از امشب شروع می کنم.

قُلْ يَا عِبَادِيَ الَّذِينَ أَسْرَفُوا عَلَى أَنْفُسِهِمْ لَا تَقْنَطُوا مِنْ رَحْمَةِ اللَّهِ إِنَّ اللَّهَ يَغْفِرُ الذُّنُوبَ جَمِيعًا إِنَّهُ هُوَ الْغَفُورُ الرَّحِيمُ ﴿۵۳﴾

بگو اى بندگانم كه زياده بر خويشتن ستم روا داشته‏ايد، از رحمت الهى نوميد مباشيد، چرا كه خداوند همه گناهان را مى‏بخشد، كه او آمرزگار مهربان است‏ (۵۳)

خوش اومدی داداش 302

خداحافظی

سپاس شده توسط
پشتکار/ انس با قرآن / یک روز خوب [تصویر:  khansariha (69).gif]

اسارت نفس،اراده را قوی می کند

فهمیدم هنگامی که فقط نصف نون می خورم ارادم قوی تره تا موقعی که هر چی دلم بخواد می خورم

برای نا امید شدن دلیلی وجود ندارد

[تصویر:  final%201.png][تصویر:  05_blue.png]

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان