امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

قرآن و زندگی

[تصویر:  e8c94e35935c774a5db8018f5fbbc371.gif] بهترين چيزى كه به وسيله آن ميتوان به خدا نزديك شد ايمان به خدا و پيامبر او و جهاد در راه خدا است كه قله كوهسار اسلام است ، و همچنين جمله اخلاص (لا اله الا الله ) كه همان فطرت توحيد است ، و بر پا داشتن نماز كه آئين اسلام است ، و زكوة كه فريضه واجبه است ، و روزه ماه رمضان كه سپرى است در برابر گناه و كيفرهاى الهى ، و حج و عمره كه فقر و پريشانى را دور ميكند و گناهان را ميشويد، و صله رحم كه ثروت را زياد و عمر را طولانى مى كند، انفاقهاى پنهانى كه جبران گناهان مينمايد و انفاق آشكار كه مرگهاى ناگوار و بد را دور ميسازد و كارهاى نيك كه انسان را از سقوط نجات مى دهد.

و اما لیست امشب
-تولد40 (10امتیاز)+ منتظرم+منظرم +منتظرم[تصویر:  g.gif]
2-کیمیا( 10امتیاز)+(2 امتیاز)+(10 امتیاز) +(2 امتیاز)+(10 امتیاز)+(2امتیاز)+(10امتیاز)++(2 امتیاز)+(10 امتیاز)+(2 امتیاز)+(10 امتیاز)+(2 امتیاز)+(10 امتیاز) [تصویر:  3.gif]
3-آسمان(10امتیاز)+ منتظرم+منتظرم+منتظرم[تصویر:  g.gif]
4-مبینا (10امتیاز)+(2 امتیاز)+(5 امتیاز)+(2امتیاز)+(9 امتیاز)+(1 امتیاز)+(2 امتیاز)+(10 امتیاز)آجی خودمی دیگه مثل همیشه فوق العاده[تصویر:  3.gif]
5-مسافرکوچولو (10 امتیاز)منتظرم+منتظرم+منتطرم[تصویر:  g.gif]
6-سها (10 امتیاز)منتظرم+منتظرم+منتظرم[تصویر:  g.gif]
7-همارها (10 امتیاز)+(2 امتیاز)+(8امتیاز)+ (1 امتیاز)+منتظرم+منتظرم[تصویر:  g.gif]
8-راه رهایی (10 امتیاز)+(2 امتیاز)+(8 امتیاز) +منتظرم+(2 امتیاز)[تصویر:  g.gif]
9-مونا(10 امتیاز)+(2 امتیاز)+(9 امتیاز)+(2 امتیاز)+(10 امتیاز)خیلی عالی بود عزیزم+منتظرم
10-چکاوک(10 امتیاز)+ منتظرم+منتظرم+منتظرم[تصویر:  g.gif]
11_#فرشاد# (10 امتیاز)+منتظرم+منتظرم+منتطرم[تصویر:  g.gif]
12-بارونی...(10 امتیاز)+منظرم+منتظرم+منتظرم[تصویر:  g.gif]
13-ساحل(10 امتیاز)منظرم+منتظرم+منتظرم[تصویر:  g.gif]
14-آنا(10 امتیاز)منتظرم+منتظرم+منتظرم[تصویر:  g.gif]
[b]15-هپی گرل(10 امتیاز)+(2 امتیاز)+(10 امتیاز)منتظرم+(2 امتیاز)+(10 امتیاز)+(2 امتیاز)+(10 امتیاز)+(10 امتیاز)+(2 امتیاز)+10امتیاز) +(2 امتیاز)+(10 امتیاز)خانمی فوق العاده بودی امروز 2 تا[تصویر:  3.gif]
16-همای رحمت(10 امتیاز)+(2امتیاز)+(8 امتیاز)خوب بود آقای همای رحمت ممنونم[تصویر:  3.gif]+منتظرم+منتظرم[تصویر:  g.gif]
17-ترک(10 امتیاز)منتظرم+منتظرم+منتظرم
18-تروس(عضو جدید): خوشحال شدم هم گروهی خوبم موفق باشی تروس جونم
19-ایلیا (عضو جدید):خوشحالمون کردین قهرمان موفق باشی
20-امید(عضو جدید):خوشحالمون کردید آقای امید منتظر فعالیتتون هستم موفق باشید
آرزویی بکن ........

گوش های خدا پر است از آرزو ... و دستانش پر از معجزه....

ارزویی بکن............

شاید بزرگترین خواسته ات کوچکترین معجزه اش باشد!!

آرزویی بکن .......................................
[تصویر:  u2kig0x2xk6igwj759y.png]

اجی فردا از ایه چند تا چند ؟!Khansariha (134)Khansariha (134)
[تصویر:  98886820611051912952.jpg]

4fvfcja
وقتي ميام كانون .. اول يك نگا به امضام ميكنم تا يك وقت كسي اون شخصيه چاخاله وسط امضامو نخورده باشه 22
خلاصه ديگه 22
چاخال و پاك باشيد 22
دوستای گلم
فردا رو به همه ی دوستایی که عقب هستن وقت میدم که آیه هایی که نخوندن رو بخونن
موفق باشید
آرزویی بکن ........

ارزویی بکن............

سلام
دوستای گلم
یه منبع خیلی خوب برای تفسیر براتون میزارم
هم تفیر المیزان رو داره
هم تفسیر نمونه
و بسیار دیگر
موفق باشید
آرزویی بکن ........

ارزویی بکن............

روزه از نظر قرآن
[تصویر:  thumbnail.aspx?q=4533909854160273&id=841...9670588241]
اى كسانى كه ايمان آورده‏ايد روزه بر شما واجب شده همانطور كه بر اقوام قبل از شما واجب شده بود شايد با تقوا شويد(183). سوره ی بقره

-

ماه رمضان كه در آن قرآن را نازل كرديم."سوره بقره آيه 185"

در قرآن مجيد يك بار «رمضان‏» و چهارده بار صوم و صيام و صائمين و صائمات ...آمده است.

شهر رمضان الذى انزل فيه القرآن... ماه رمضان است كه در آن فرو فرستاده شد
قرآن... دستور روزه در آيه 179 سوره بقره طرح شده است: يا ايها الذين آمنوا كتب عليكم الصيام كما كتب على الذين من قبلكم لعلكم تتقون.

آرزویی بکن ........

ارزویی بکن............

وای خدای من باورم نمیشه
تا ایه 35 نوشته بودم بالاخره تموم شد تا پیش نمایشو زدم پرید
خدایا اخه چرا............................
نا امید شدی؟!!!

[تصویر:  97496937818841963171.jpg]
خدایا به من صبر بده که بتونم دوباره بنویسمTearsTearsTearsTearsTearsTearsTearsTearsTearsTearsTearsTearsTears
آیه18:
وَقَالَتِ الْيَهُودُ وَالنَّصَارَى نَحْنُ أَبْنَاء اللّهِ وَأَحِبَّاؤُهُ قُلْ فَلِمَ يُعَذِّبُكُم بِذُنُوبِكُم بَلْ أَنتُم بَشَرٌ مِّمَّنْ خَلَقَ يَغْفِرُ لِمَن يَشَاءُ وَيُعَذِّبُ مَن يَشَاءُ وَلِلّهِ مُلْكُ السَّمَاوَاتِ وَالأَرْضِ وَمَا بَيْنَهُمَا وَإِلَيْهِ الْمَصِيرُ

اشاره به ادعای موهومی یهود و نصرانی که خود را فرزندان خدا و دوستاو میدانستند و در ادامه برای ابطال این ادعا اشاره به مجازات گناهان میکند.
آیه19:
يَا أَهْلَ الْكِتَابِ قَدْ جَاءكُمْ رَسُولُنَا يُبَيِّنُ لَكُمْ عَلَى فَتْرَةٍ مِّنَ الرُّسُلِ أَن تَقُولُواْ مَا جَاءنَا مِن بَشِيرٍ وَلاَ نَذِيرٍ فَقَدْ جَاءكُم بَشِيرٌ وَنَذِيرٌ وَاللّهُ عَلَى كُلِّ شَيْءٍ قَدِيرٌ
اشاره به بشیر و نذیر بودن پیامبر که افراد با ایمان را به رحمت الهی بشارت داده و افراد گناهکار و بی ایمان را از کیفرهای الهی بیم میدهد.
آیه20:
وَإِذْ قَالَ مُوسَى لِقَوْمِهِ يَا قَوْمِ اذْكُرُواْ نِعْمَةَ اللّهِ عَلَيْكُمْ إِذْ جَعَلَ فِيكُمْ أَنبِيَاء وَجَعَلَكُم مُّلُوكًا وَآتَاكُم مَّا لَمْ يُؤْتِ أَحَدًا مِّن الْعَالَمِينَ
در اینجا خداوند برای بیدار کردن وجدان انها در برابر خطاهای گذشته به سه نعمت مهم اشاره میکند:1-فرستادن پیامبران که در پرتو این نعمت بود که از شرک و بت پرستی و گوساله پرستی رهایی یافتند و این بزرگترین نعمت معنوی انها بود.2-بزرگترین نعمت مادی انها که به برکت فیامموسیانها را صاحب اختیار هستی و زندگی خود ساخت.3- به طور کلی نعمت های مهم و برجستهای که در ان زمان به احدی داده نشده بود
ببخشید دیگه نمیتونم بیشتر از این بنویسمTears
نا امید شدی؟!!!

[تصویر:  97496937818841963171.jpg]
سلام مونا جون
اشکالی نداره خانمی
من امتیازتو کامل میدم
مهم اول از همه اینه که خودت بخونی
اجرت با خدا خانمی
و یه توصیه برای همه ی دوستام
از این به بعد یه آیه یه بنویسید که راحت تر باشه و اشکالم نداره اگر پشت سر هم نشد این طوری اگر پریدم خدایی نکرده
ناراحت نشید
این طوری بهتر نیست؟
Khansariha (8)
آرزویی بکن ........

ارزویی بکن............

دختر تنهای عزیزم
شرمندتم واقعاً این هفته انقدر گرفتاریام زیاد بود و هست که وقت نشد
توروخدا منا ببخش
نگی چکاوک بی معرفته هااا
دعام کنید مشکلم حل شه کارام جور شه تا همش بیام
Tears
او که حافظ توست هرگز نخواهد خوابید ...

2uge4p4 Khansariha (69) 2uge4p4
سلاااااااااااااااااامKhansariha (48)
خداییش اینجا جای مارال خالی نی.Smiley-face-cool-2
پس من چی. وای من عاشق این جور تایپیکام.
منم اضافه کنید.
فقط بگید از کجا تا کجا باید بخونم و تا کی وقت دارم؟
مرسی.Khansariha (8)
سلام

خیلی عذر میخوام از اینکه پستم حاوی مطلب مفیدی نیست متاسفانه امروز اصلا فرصت نکردم کاری بکنم فقط وقت شد همونطور که خانوم دختر تنها گفتن مواردی که از قبل مشخص شده بود رو بخونم

امیدوارم بتونم در روز های آینده فعالیت داشته باشم

التماس دعا

یا حق

یه توصیه هم برای کسایی که پستشون پاک میشه این که تو ورد تایپ کنن بعد تو این قسمت کپی کنن که زحمت هاشون هم هدر نشه
[img=0x0]http://www.ktark.com/05_blue.png[/img]
خداوند همراه توست ،گاهی لازم است سر برگردانی و پشت سرت را بنگری و تمام غفلت هایت را
تماشا کنی ...آنگاه خواهی فهمید که یاد خدا را در لابلای کدام غفلت رها کردی
قانون عجیبی است او همواره همراه و یار توست ..او بسیار مهربان است و تو را تنها نخواهد
گذاشت ...به سویش برگرد تا تو نیز او را حس کنی

[تصویر:  zange-khoda.jpg]

[تصویر:  8.gif] طرح ختم قرآن[تصویر:  8.gif]
سلام دوستای گلم
Khansariha (8)
چکاوک جونی ایشالله ک زودی گرفتاریات حل بشن از همه بچه هام میخام برات دعا کنن خودمم دعات میکنم عزیزم من تا آخر سوره منتظرتم
خدا بهت کمک میکنه اینو مطمعنم
Khansariha (8)
وااای سلام مارال خانم شما که بهمون افتخار دادید و کلی خوشحالمون کردید
من اسمتون امشب وارد میکنم
ما با بچه ها سوره ی مائده رو شروع کردیم و تا امروز به آیه ی 35 رسیدیم و قراره که تا آخر سوره مائده دوستایی ک نتونستن بیان
و آیه هارو بخونند تا آخر سوره جبران کنند
ایشالله که خدا کمکتون کنه اجر کارتونو بده
Khansariha (8)
آقا امید عزیز همین که خوندین یه دنیاست
ازتون واقعا ممنونم
موفق باشید و اجرتون با خدا
Khansariha (8)
آرزویی بکن ........

ارزویی بکن............

تولد40 (10امتیاز)+ منتظرم+منظرم +منتظرم[تصویر:  g.gif]
2-کیمیا( 10امتیاز)+(2 امتیاز)+(10 امتیاز) +(2 امتیاز)+(10 امتیاز)+(2امتیاز)+(10امتیاز)++(2 امتیاز)+(10 امتیاز)+(2 امتیاز)+(10 امتیاز)+(2 امتیاز)+(10 امتیاز) [تصویر:  3.gif]
3-آسمان(10امتیاز)+ منتظرم+منتظرم+منتظرم[تصویر:  g.gif]
4-مبینا (10امتیاز)+(2 امتیاز)+(5 امتیاز)+(2امتیاز)+(9 امتیاز)+(1 امتیاز)+(2 امتیاز)+(10 امتیاز)آجی خودمی دیگه مثل همیشه فوق العاده[تصویر:  3.gif]
5-مسافرکوچولو (10 امتیاز)منتظرم+منتظرم+منتطرم[تصویر:  g.gif]
6-سها (10 امتیاز)منتظرم+منتظرم+منتظرم[تصویر:  g.gif]
7-همارها (10 امتیاز)+(2 امتیاز)+(8امتیاز)+ (1 امتیاز)+منتظرم+منتظرم[تصویر:  g.gif]
8-راه رهایی (10 امتیاز)+(2 امتیاز)+(8 امتیاز) +منتظرم+(2 امتیاز)[تصویر:  g.gif]
9-مونا(10 امتیاز)+(2 امتیاز)+(9 امتیاز)+(2 امتیاز)+(10 امتیاز)+(2 امتیاز)+(10 امیاز)+(2 امتیاز)+(10 امتیاز)+(2 امتیاز)+(10 امتیاز)+(2 امتیاز)+(10 امتیاز)+(2 امتیاز)+(10 امتیاز)عزیزم من همه ی امتیزاتو دادم اما اگر بازم تونستی میتونی اونایی که نیومدو بنوسی موفق باشی
10-چکاوک(10 امتیاز)+ منتظرم+منتظرم+منتظرم[تصویر:  g.gif]
11_#فرشاد# (10 امتیاز)+منتظرم+منتظرم+منتطرم[تصویر:  g.gif]
12-بارونی...(10 امتیاز)+منظرم+منتظرم+منتظرم[تصویر:  g.gif]
13-ساحل(10 امتیاز)منظرم+منتظرم+منتظرم[تصویر:  g.gif]
14-آنا(10 امتیاز)منتظرم+منتظرم+منتظرم[تصویر:  g.gif]
15-هپی گرل(10 امتیاز)+(2 امتیاز)+(10 امتیاز)منتظرم+(2 امتیاز)+(10 امتیاز)+(2 امتیاز)+(10 امتیاز)+(10 امتیاز)+(2 امتیاز)+10امتیاز) +(2 امتیاز)+(10 امتیاز)خانمی فوق العاده بودی امروز 2 تا[تصویر:  3.gif]
16-همای رحمت(10 امتیاز)+(2امتیاز)+(8 امتیاز)خوب بود آقای همای رحمت ممنونم[تصویر:  3.gif]+منتظرم+منتظرم[تصویر:  g.gif]
[b]17-ترک(10 امتیاز)منتظرم+منتظرم+منتظرم
18-تروس(عضو جدید): خوشحال شدم هم گروهی خوبم موفق باشی تروس جونم
19-ایلیا (عضو جدید):خوشحالمون کردین قهرمان موفق باشی
20-امید(عضو جدید):خوشحالمون کردید آقای امید منتظر فعالیتتون هستم موفق باشید
21-مارال(عضو جدید):خوشحال شدم که باهامون هستید موفق باشید

امروز از آیه 35 تا 38 خونده میشه
موفق باشید
آرزویی بکن ........

ارزویی بکن............

سلـــــــــــــــام
چطوریــــــــــــــــــــــــــــد ؟!
اومدم جبرانیامو بگم تا تموم بشه 317
و هم ایه های امروز

[تصویر:  pichak.net-59.gif]
ایه 18 سوره مائده :افکار و ادعای باطل یهود و نصاری درباره خدا ( از جمله ادعاهای بی اساسی که یهود و نصاری دارند این است که گفتند ما فرزندان خدا ودوستان ویژه او هستیم{ واز میان همه انسان های خلق شدهخدا , ما بر دیگران برنر داریم و پیروان هیچ مذهبی و مردمان هیچ ملت و گروه و قبیله ای به مقام ما نمیرسد بلکه انان برای خدمت به ما خلق شده اند.})!
ایه 19 سوره مائده :لزوم تبعیت و اطاعت اهل کتاب از پیامبر اسلام
ایه 20 سوره مائده :اتمام حجت حضرت موسی با قومش(به خاطر بیاورید زمانی را که موسی(ع)به پیروان خود گفت :ای بنی اسرائیل نعمت هایی را که خد به شما ارزانی داشته است فراموش نکنید{نعمتی مثل} قرار دادن پیامبران زیاد و فرمانروایان شما ,که گمراه نشوید.)
ایه 21 سوره مائده :فرمان ورود به سرزمین مقدس از سوی موسی (ع) (حضرت موسی به قوم خود چنین گفت : ای قوم من به سرزمین مقدسی که خداوند برایتان مقرر داشته ,واردشوید و برای ورود به ان از مشکلات نترسید و از فداکاری,دریغ نکنید اگر به این فرمان پشت کنید زیانکار میشوید.)
وای تموم شد[تصویر:  d.gif]
خدا جونم شکرت [تصویر:  3.gif]
و حالا ایه های امروز
ایه 36 سوره مائده : ثروت جلو عذاب دوزخ را نمیگیرد ( {اگر کسی دنبال وسیله نجات نباشد به سرنوشت افراد بی ایمان دچار میشود} افرادی که کافر شدند اگر انچه روی زمین است در اختیار خود دشته باشند تا برای نجات از مجازات روز قیامت بدهند , از ان ها پذیرفته نخواهد شد و عذاب دردناکی خواهد داشت .)
ایه 37 سوره مائده : دوزخیان , همواره در ارزوی خروج از اتش ({دوزخیان ,اگر تمام سرمایه های زمین را خرج کنند تا از جهنم برهند , نجاتی نخواهند داشت }انها پیوسته میخواهند از اتش دوزخ خارج شوند و توانایی ان را ندارند و کیفرشان ثابت و پایدار خواهد بود {خلاصه هیچ ذره ای از اندازه عذابشان کم نمیشود نه زمان عذاب و نه مقدار ان })
ایه 38 سوره مائده : وجوب بریدن دست دزد({کسی که به طور پنهانی و مخفیانه اموال مردم را سرقت کند ,فرق نمیکند } سارق , مرد باشد یا زن , دست وی را قطع کنید این کیفری است در برابر اعمالی که انجام داده اند )
[تصویر:  98886820611051912952.jpg]

4fvfcja
وقتي ميام كانون .. اول يك نگا به امضام ميكنم تا يك وقت كسي اون شخصيه چاخاله وسط امضامو نخورده باشه 22
خلاصه ديگه 22
چاخال و پاك باشيد 22
آیه 31
پس خدا زاغى را برانگيخت كه زمين را مى‏كاويد تا به او نشان دهد چگونه جسد برادرش را پنهان كند [قابيل] گفت واى بر من آيا عاجزم كه مثل اين زاغ باشم تا جسد برادرم را پنهان كنم پس از [زمره] پشيمانان گرديد
(۳۱)

قابیل پس از قتل برادرش احساس پشیمانی داشت....اما حرفی از توبه به میون نیومده!

در طول تاریخ موارد زیادی بوده که بشر از حیوانات نساله ای رو یاد گرفته. مثل همین خاک کردن اجساد
.........................................................................................................................................
آیه 32
از اين روى بر فرزندان اسرائيل مقرر داشتيم كه هر كس كسى را جز به قصاص قتل يا [به كيفر] فسادى در زمين بكشد چنان است كه گويى همه مردم را كشته باشد و هر كس كسى را زنده بدارد چنان است كه گويى تمام مردم را زنده داشته است و قطعا پيامبران ما دلايل آشكار براى آنان آوردند [با اين همه] پس از آن بسيارى از ايشان در زمين زياده‏روى مى‏كنند
(۳۲)
کسی که یک نفر را بکشد، کشتن افراد دیگر هم برایش مقدوره.
جامعه از افراد تشکیل شده. و بنی آدم اعضای یک پیکرند...لذا نجات و یا قتل یک نفر روی این پیکره تاثیر گذاره

گمراهی یک نفر میتواند به گمراهی یک جامعه منتج شود. ( مثل هیتلر)

چون مساله قتل بخصوص به علت حسد در بین بنی اسراییل فراگیر بوده و هست نام آنها مستقیما در این آیه ذکر شده.
..................................................................................................................................................
آیه 33 . 34
سزاى كسانى كه با [دوستداران] خدا و پيامبر او مى‏جنگند و در زمين به فساد مى‏كوشند جز اين نيست كه كشته شوند يا بر دار آويخته گردند يا دست و پايشان در خلاف جهت‏يكديگر بريده شود يا از آن سرزمين تبعيد گردند اين رسوايى آنان در دنياست و در آخرت عذابى بزرگ خواهند داشت
(۳۳)
مگر كسانى كه پيش از آنكه بر ايشان دست‏يابيد توبه كرده باشند پس بدانيد كه خدا آمرزنده مهربان است
(۳۴)
کیفر کسانی که با خدا و رسولش میجنگند 4 نوعه : قتل، دار زدن، تبعید، بریدن دست و پا در جهات مخالف هم
محاربه = کسانی که با وسایل و اسلحه ایجاد رعب و وحشت میکنند. مثلا راهزن ها
طرز مجازات های مختلف بخاطر شرایط مختلف و شدت عمل گناهه. و از کم تا زیاد درجه بندی شده
تنها در صورتی مجازات و حد آنها برداشته می شود که قبل از دستگیر شدنشان توبه کرده باشند. البته توبه فقط حق الله را برمیگرداند در این شرایط و حق الناس پابرجا باقیه.
یا عباس

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان