امتیاز موضوع:
  • 8 رأی - میانگین امتیازات: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

قرار عاشقی (سرپرست: مرد مقاومت )

نقل قول: سرباز جان نماز ظهر و عصر رو اگه میخوایی به تأخیر نندازی، بلافاصله بعد از برگشتن از مدرسه و قبل از ناهار بخونشون [تصویر:  128fs318181.gif]
البته اگه موقع اذان تو مدرسه تایم مخصوصی بهتون میدن برای نماز، همونجا نماز رو اقامه کن [تصویر:  49-2.gif]
این رو میگم چون میدونم اگه بمونه هم سست تر میشی نسبت به ادای اون هم فکرش راحتت نمیذاره تا بخونیش؛ پس هر چه سریعتر اقامه اش کنی راحت تره [تصویر:  4chsmu1.gif] 
مدرسه که نمیریم Khansariha (13)
سر کلاس آنلاین هستیم
کلاس آنلاین هم معلما ثانیه به ثانیه پرسش میکنن Khansariha (13)
بدی اش اینه زنگ تفریح هم به تایم نماز نمیخوره 53258zu2qvp1d9v
 سپاس شده توسط
سلام به دوستان عزیز  [تصویر:  303.gif]

ش/ ۱ش/ ۲ش/ ۳ش/ ۴ش/ ۵ش/ ج
صبــــــــــــــــح:  ☆ ☆ ☆  ☆ ☆ 
ظـهـر و عصـر:   ☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆ 
مغرب و عشا:     ☆ ☆ ☆ ☆ ☆ 
سلام
شبتون بخیر [تصویر:  303.gif]
صبح : ☆☆☆☆☆
ظهر و عصر : ☆☆☆☆
مغرب و عشا : ☆☆☆☆☆
 سپاس شده توسط
[نکته های نماز]

ترك جلسه به خاطر نماز

يكى از اديانى كه نامشان در قرآن آمده ، ((صابئين )) هستند که به حضرت يحيى گرايش دارند وبراى ستارگان تاءثيرى قائلند. نماز و مراسم ويژه اى دارند و هنوز در خوزستان گروهى از آنان هستند.

اين فرقه ، رهبرى دانشمند ولى مغرور داشتند كه بارها با امام رضا عليه السّلام گفتگو كرد، ولى زير بار نمى رفت .

در يكى از جلسات ، امام رضا عليه السّلام استدلالى كرد كه او تسليم شد و گفت : اكنون روح من نرم شده حاضرم مكتب تو را بپذيرم ، ناگهان صداى اذان بلند شد، امام رضا عليه السّلام جلسه را ترك كرد، مردم گفتند: فرصت حساسى است ، چنين فرصتى پيش نمى آيد، امام فرمود: اوّل نماز!

او كه اين تعهّد را از امام ديد، علاقه اش بيشتر شد. بعد از نماز گفتگويش را تكميل كرد و ايمان آورد.
سلام

با افتخار سرپرست جدید این تاپیک رو معرفی می‌کنم

clapping

آقای Amirali.d

Confetti

با آرزوی موفقیت برای ایشان
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

(1400 آبان 13، 19:59)آرمین نوشته است:
سلام

با افتخار سرپرست جدید این تاپیک رو معرفی می‌کنم

clapping

آقای Amirali.d

Confetti

با آرزوی موفقیت برای ایشان
سلام 
خیلی تبریک میگم خدمت داداش گلمون امیرعلی جان  Confetti
ایشالله بتونیم در کنار هم همکاری خوبی باشیم 
و در ضمن از زحمات داداش آرمین عزیز بسیار تشکر میکنم. خداوند شما را حفظ کند 302
سلام به دوستان عزیز  [تصویر:  303.gif]

*مهدی* / هفته اول / 8 آبان 1400 / مجموع امتیازهای هفته جاری: 53+ / مجموع هفته‌های خوب: 1

ش/ ۱ش/ ۲ش/ ۳ش/ ۴ش/ ۵ش/ ج
صبــــــــــــــــح:  ☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆
ظـهـر و عصـر:    ☆ ☆ ☆ ☆ 
مغرب و عشا:    ☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆ 
 سپاس شده توسط
سلام 4
چطوریایید؟ 4

به به؛ میبینم داداش گلمون امیرعلی دوست داشتنی هم به سرپرستی تاپیک نماز دراومده varzesh
چه شود؛ ترکیب مهدی و علیرضا و امیرعلی 6
خب منم بعد از یک هفته برگشتم. گفته باشم همه چی یادم رفته و نمیدونم کدوم نماز رو اول وقت خوندم و کدوم یکی رو غیر اول وقت 53258zu2qvp1d9v

ولی نمازای امروز همه اول وقت بودن 49-2

آقا قوانین جدید اعلام شد چقدر خوب شده اینجا 4chsmu1

برو بریم که هفته آینده رو کامل سبز باشه 2uge4p4
چرخ گردون گر ندارد سازگاری با دلت
دست در جیبت کن و جدی نگیرش، بیخیال [تصویر:  4chsmu1.gif]
سلام منم هستم
سفیر / 15 آبان / هفته اول / ۱ روز
صبح :
ظهر و عصر :
مغرب و عشا :
آقای مهدوی اگه منظورتون از علیرضا منم ، من سرپرست نیستم.
ولی خب اگر کمبود سرپرست بود یا هرچی ، در خدمت عزیزان خواهم بود.
چقدر جای جوایز توی این تاپیک خالی بود و الان انگیزه فوق العاده ای به عزیزان داده شده و من به نوبه خودم تشکر میکنم از باعث و بانی های این موضوع.
سلام 303

صبــــــــــــــــــــــح:
ظهــر و عصــر:
مغرب و عشا:

الحمدلله

(1400 آبان 15، 13:22)سفیر بهشت نوشته است: آقای مهدوی اگه منظورتون از علیرضا منم ، من سرپرست نیستم.
ولی خب اگر کمبود سرپرست بود یا هرچی ، در خدمت عزیزان خواهم بود.
چقدر جای جوایز توی این تاپیک خالی بود و الان انگیزه فوق العاده ای به عزیزان داده شده و من به نوبه خودم تشکر میکنم از باعث و بانی های این موضوع.

آره علیرضا جان، منظورت خودتی چون اسمت همچنان بود فکر کنم 4chsmu1
اشکال نداره، به عنوان شرکت کننده به خودت و بقیه دوستان خداقوت میگم 49-2

آره این تغییر خیلی خوبه، فکر کنم قراره کلی انگیزه بده به اعضا و اینجا کلی شلوغ میشه varzesh

همگی عزمشون رو جزم کنن تا یه هفته سبز رو رقم بزنیم 317
چرخ گردون گر ندارد سازگاری با دلت
دست در جیبت کن و جدی نگیرش، بیخیال [تصویر:  4chsmu1.gif]
(1400 آبان 15، 20:21)مهدوی نوشته است: آره علیرضا جان، منظورت خودتی چون اسمت همچنان بود فکر کنم 4chsmu1
اشکال نداره، به عنوان شرکت کننده به خودت و بقیه دوستان خداقوت میگم 49-2

آره این تغییر خیلی خوبه، فکر کنم قراره کلی انگیزه بده به اعضا و اینجا کلی شلوغ میشه varzesh

همگی عزمشون رو جزم کنن تا یه هفته سبز رو رقم بزنیم 317

آها.
ممنون.
 سپاس شده توسط
سلام و درود 303
بنده از اول شروع میکنم
 I Amirali.d/هفته اول/ ۱۴۰۰/۸/۱۵/ ۹امتیاز / 0 هفته خوب
صبح:
ظهروعصر:
مغرب‌و‌عشا:
فواید روحی نماز خواندن:
۱. خشوع و فروتنی را افزایش می‌دهد
در مطالعه‌ای آشکار شده است که نماز خواندن به صورت روزانه می‌تواند منیت و خود پرستی را در انسان‌ها کاهش و خشوع و فروتنی را افزایش دهد. یعنی اگر به شیوه‌ی درست انجام شود، نماز می‌تواند آگاهی فرد را نسبت به خوب مطلق و وجود برتر افزایش دهد و از این رو از خودخواهی بکاهد. به این ترتیب مرتبا نماز خواندن هر روز که می‌گذرد خشوع را در انسان بیشتر افزایش می‌دهد.
۲. وضعیت ذهنی را آرامش می‌بخشد
نماز روحیه‌ی شما را تقویت می‌کند تا به خداوند نزدیک‌تر شوید. با انجام این کار، ذهن‌تان آرام‌تر و آسوده‌تر خواهد شد. یک وضعیت ذهنی آرام می‌تواند به طرز چشمگیری از سطح استرس شما بکاهد و باعث تنویر افکارتان شود.
۳. بصیرت را افزایش می‌دهد
با آرام شدن ذهن‌تان و قدرت تفکر شفاف‌تر، نسبت به بسیاری از چیزها صاحب بینش و بصیرت بخصوصی خواهید شد. بصیرت فقط برای کسانی اتفاق خواهد افتاد که ذهنی مه‌آلود و غبارآلوده نداشته باشند یا قضاوت‌های غیر منطقی نکنند، در نتیجه بینش و بصیرت شما هنگام نماز خواندن قطعا افزایش پیدا خواهد کرد.
۴. خشم را کاهش می‌دهد
هدف اصلی نماز یا عبادت پرستش خداوند است. هر کسی که عقل سلیم داشته باشد می‌داند که با خشم و خشونت نمی‌تواند به آن دست پیدا پیدا کند. قبل از آنکه کسی نماز بخواند، باید تدارکاتی فراهم آورد مانند از بین بردن خشونت و غضب در دل و مغز خود.
۵. مهارت‌های اجتماعی را بهبود می‌بخشد
اکثر مسلمانان برای نماز خوان به مسجد یا مصلی می‌روند. به خصوص در روز جمعه، که هر هفته نماز جمعه اقامه می‌شود. با انجام منظم نماز، قطعا با آدم‌های بسیاری آشنا خواهید شد و بر اثر تعامل با مسلمانان دیگر مهارت‌های اجتماعی‌تان بهبود پیدا می‌کند.
۶. مثبت اندیشی را افزایش می‌دهد
کسانی که مدام نیایش می‌کنند و این کار را به درستی انجام می‌دهند به نوعی از احساس هدفمندی در زندگی دست پیدا می‌کنند. این احساس به شما اجازه می‌دهد خوشبین‌تر باشید و جهان را از منظر مثبت تری بنگرید.
۷. پشتکار را افزایش می‌دهد
به عنوان یک مسلمان خوب، قطعا نمی‌توانید انسان تنبلی باشید. پنج وعده‌ی نماز واجب روزانه، که هر وعده رکعت‌های واجب مخصوص به خودش را دارد پشتکار خوبی را می‌طلبد. لازم به ذکر نیست که نمازهای مستحب دیگری نیز داریم. این مسئله ممکن است در ابتدا خسته کننده به نظر برسد، اما از طریق پشتکار، ثابت خواهد شد این کارهای روزمره اصلا خسته کننده نیستند.
۸. مراقبه‌ی شخصی و فردی
فارغ از چیستی آن، نماز خواندن بهترین راه برای تمرین مراقبه‌ی فردی است. در طول گذر زمان ممکن است متوجه شوید که غرق در تفکر و اندیشه در مورد خود هستید تا به انسان بهتری تبدیل شوید.
۹. در کل برای سلامتی مفید است
هدف از نماز داشتن آرامش، هارمونی، و تعادل در زندگی است.
۱۰. نوعی مراقبه‌ی قلبی است
همچنین، نماز خواندن ممکن است راه دیگری برای نگاهی عمیق به قلب‌تان باشد تا بتوانید پاسخ هر چیزی را در آن بیابید.
مهمترین چیزی که باید یادتان باشد آن است که هدف اصلی از نماز خواندن پرستش خداوند است، نه اینکه فایده‌هایی مانند تسکین درد مفاصل، خوش هیکل‌تر شدن، و غیره از آن به دست آوریم. با همه‌ی این‌ها، و علم به تمام فایده‌های نماز خواندن قطعا مسلمانان به ادای منظم و سر وقت این فریضه‌ی الهی بیشتر ترغیب خواهند شد.
۱۱.بهترین را برای ترک خ.ا
ما برای پاک موندن از گناه خ.ا نیاز به یک فعالیت داریم که علاقه ی زیادی به آن داشته باشیم
اگر عاشق نماز شوید و با نماز حس آرامش و کامیابی کنید ، دیگر برای لذت بردن دست به کار های بد و مضر نمیزنید
سلام و درود :hi
I Amirali.d/هفته اول/ ۱۴۰۰/۸/۱۵/ ۱۶ امتیاز / 0 هفته خوب
صبح:
ظهروعصر:★★
مغرب‌و‌عشا:★★
بدرود
 سپاس شده توسط
53 [نکته های نماز] 53

نماز در تمام اديان بوده است.
قبل از حضرت محمد صلّى اللّه عليه و آله در آئين حضرت عيسى هم نماز بوده كه قرآن از زبان او نقل مى كند كه خداوند مرا به نماز سفارش كرده است : ((واوصانى بالصلوة ))وقبل از او موسى بوده كه خداوند به او خطاب مى كند: ((اقم الصلوة لذكرى )) و قبل از موسى پدر زن او حضرت شعيب بوده كه نماز داشته است : ((يا شعيب اصلاتك تاءمرك )) و قبل از همه آنها ابراهيم بوده كه از خداوند براى خود و ذريّه اش توفيق اقامه نماز را مى خواند: ((ربّ اجعلنى مقيم الصلوة و من ذريّتى )) و اين لقمان است كه به فرزندش مى گويد:
((يا بنىّ اقم الصلوة و اءمربالمعروف و انه عن المنكر))پسر من نماز را بپا دار و امر به معروف و نهى از منكر كن .
جالب آن است كه معمولا در كنار نماز سفارش به زكات مى شود ولى از آنجا كه نوجوان معمولا پول ندارد، در اين آيه در كنار نماز به جاى زكات به امر به معروف ونهى ازمنكر سفارش شده است .
 سپاس شده توسط

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 4 مهمان