امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

مسابقات همگانی (سرپرست: لئا)

آفرین من با نظر رایتوس خان خیلییییییییییییییی موافقمKhansariha (8)

شاید راه های غیر مستقیم خیلی بهتر و پر بازده تر باشن
Khansariha (46)

باید روی فکرش کار کنیم این درسته
Khansariha (56)
باز مى‏ گردم بسوى تو در چنين حال، بازگشتن كسى كه از كرده پيشين خود پشيمان است

و از آنچه بر او گرد آمده نگران است و از ورطه‏ اى كه در آن افتاده از روى خلوص شرمسار است
و مى‏ داند كه عفو از معصيت عظيم در نظر تو بزرگ نمى‏ نمايد
و در گذشتن از گناه بزرگ بر تو دشوار نيست
و تحمل جرم هاى بيرون از حد بر تو گران نمى ‏آيد
و محبوبترين بندگانت نزد تو كسى است كه سركشى بر تو را فرو گذارد
و از اصرار بر گناه، اجتناب كند، و طلب آمرزش را ادامه دهد
و من نزد تو بيزارى مى‏ جويم از آنكه سركشى كنم
و به تو پناه مى ‏برم از آنكه در گناه اصرار ورزم
و براى آنچه در آن كوتاهى كرده‏ ام
از تو آمرزش مى‏ طلبم
و براى هر عملى كه از انجامش فرو مانده‏ ام از تو يارى مى‏ جويم

صحیفه سجادیه
[highlight=#ffffff]سلام به برو بچ گروه عمومی
[highlight=#ffffff]والا من با نظر رایتوس موافقمSmiley-face-thumb
اما یه راه دیگه هم داره که برای پیش گیریه:مثلا بیاریمشون با این سایت آشناشون کنیم که این راه نیاز به یه تایپیکی داره که برای افرادی باشه که از این کار بی خبر اند(قابل توجه مدیران)
یا مثلا یه نامه بنویسیم از وجود همچین چیزی آگاهشون کنیم و از صدماتش بگیم و در
نهایت آخر نامه بنویسیم برای آگاهی
در کل اااااااااایییییییییییووووووووووولللللللللللل
یا علی
[/highlight][/highlight]
آبرو داشتن لیاقت می خواد  که من سست عنصر ندارم//امید وارم که این دفه نشکنم

1276746pa51mbeg8j461276746pa51mbeg8j
START AGAIN

From 93/2/3
Kool
  [تصویر:  05_blue.png]

دوستااااااااااااااان عزیز منظور منم از غیر مستقیم این بود که از این کار اگاهش کنیم نه اینکه بهشون شک کنیم یا گیر بدیم مثه نظر اقا رایتوس در کل باید در مورد خود ا بهشون اطلاعات بدیم...که خدایی نکرده مبتلا نشن.53258zu2qvp1d9v53258zu2qvp1d9v
بازم ممنونم از بحث-------....Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
[تصویر:  kitty-cat-smiley-027.gif]~~...ko0ochak basho0o ASHEgh ke ESHGH midanad ayin b0zo0org kardanat [email=r@A]r@A[/email]**!!!...~~

[تصویر:  kitty-cat-smiley-027.gif] 
[تصویر:  ko4o_96670753446949498754.png]

درود بر دوستان گرامی _ بازم میگم به نظم من وقتی آدم نظم فکری نداشته باشه و وقت بیکاری داشته باشه اینطور میشه _ میتونیم برای اونها یه برنامه ریزی خوب بکنیم و اجازه ندیم زیاد وقت تنهایی داشته باشن ، به ورزش و کتاب خوندن و بقیه کارهای مفید علاقه مندشون کنیم و رابطمون را باهاشون صمیمیتر کنیم
برای اینکه به طریق خود ایمان داشته باشیم لازم نیست ثابت کنیم طریق دیگران اشتباه است . کسی که چنین میپندارد به گامهای خود نیز ایمان ندارد.
[تصویر:  jangjooyan.png]
بله.......................317317
الون خانم درست میگن... منم شنیدم که از سن خیلی کم مثلا دبستان... بعضی ها مبتلا میشن.!!!17
همایون خان هم درست میگن... نظم...!!!Smiley-face-thumb
هر کس وفتی داره از این دنیا میره...
دوست داره مهمترین چیزی رو که میدونه به بقیه بگه...
یکی از وصیت های حضرت علی - علیه السلام- این بوده:
اوصیکم به تقوی الله و نظم امرکم...(نهج البلاغه ص 421)
سفارش به تقوی و نظم!!
اونم توی وصیتشون.. یعنی مهمه!
535353
یا علی
مرسییییییییییییییییی

خیلی خوبه

منم خیلی موافقم با همه
1744337bve7cd1t81
کلا باید برای وقت بچه ها برنامه درست و حساب شده داشت
Smiley-face-cool-2
از ورزش تا کلاس زبان و قرآن و .... باید کامل و به جا باشه
Smiley-face-thumb
و تمام عوامل زمینه ساز مثل ماهواره و نت باید 100% کنترل بشه
Khansariha (46)
فقط یه چیز می مونه که خیلی بهش دسترسی نیست
1276746pa51mbeg8j
در مورد دوستای بچه ها؟!؟!
1276746pa51mbeg8j
چطور می تونیم مانع این بشیم که یه نفر از دوستاش اونو به اینجور کارا تشویق یا کنجکاو کنه؟
317

و از آنچه بر او گرد آمده نگران است و از ورطه‏ اى كه در آن افتاده از روى خلوص شرمسار است
از تو آمرزش مى‏ طلبم

صحیفه سجادیه
به نظر من...Smiley-face-cool-2
باید با دوستاش دوست بشیم...Khansariha (18)
مثلا بگیم یه روز دوستات رو بیار خونه برای ناهار...Khansariha (18)Khansariha (18)
یا مثلا با دوستاش و خودش وعده کنیم بریم... پارکی جایی...
اصولا بچه ها دوستاییشون که میدونن از نظر بزرگترا مشکل دارن!
مثلا بی ادبن، یا دوستایی شون که حرفا و روابط خاصی با هم دارن رو خیلی به خانوادشون نشون نمیدن...17
و از اینکه خانواده اونها رو ببینن ممانعت میکنن!!! و اینجوری میشه دوستاشون رو شناخت!
البته باز هم نباید بدبین باشیم!!!cheshmak
53535353
آفریییییییییییییییییین خیلی فکر خوبیه[تصویر:  h.gif]
ولی 100% جواب نمی ده
شاید از دوستاش کسانی باشن که مودب و خوب اند و لی اطلاعاتشون از سنشون کمی بالاتر زده!!
و بقیه رو بی جهت و زودتر از وقتش آگاه می کنن!!
که می تونه باعث کنجکاوی و.... بشه

از تو آمرزش مى‏ طلبم

صحیفه سجادیه
خب بحث جالبی هست و خیلی هم مهم

بنظر من در قدم اول باید دید اون فرزند به بلوغ فکری و یا اون درک و فهم حداقل برای فهمیدن این موضوع رسیده یا نه:

اگر نرسیده و ما میبینیم افرادی از اون موقع دچار شدن خب بنظرم بهترین کار همون پر کردن وقت هست و اینم که هیچ وقت احساس تنهایی نکنه و در اصل شادابی خاص سن خودش مثل کلاس فعالیت های هنری دوستای خوب برنامه های خوب و امثال این که در این مورد هم ماهواره و اینترنت را میشه کنترل کد مثلا برای یک دختر 10 ساله و کار سختی نیست تا اون دختر بیاد به زیر و بم و راه های مختلف دستیابی برسه.

اما مورد دوم که اون فرد به اون بلوغ رسیده باشه مثل سن 15 و یا به بالاتر خوب دیگه بنظرم این خطر بیشتر هم تهدیدش میکنه چون مسائل دیگه ای هم احساس را درونش تقویت میکنه و بله بازم میشه با پر کردن وقت ازش جلوگیری کرد ولی دیر یا زود اون به این اطلاعات دست پیدا میکنه و اگر درست کنترل نشه و اطلاعات درست داده نشه مشکل سازه میشه و دیگه بنظرم در سنی هم نیست که بخوای بگی که نگم فکرش سالم بمونه چون بحث سالم موندن نیست اگر ما خودمون اون مقطع بیایم اطلاعاتی را که در سن خودش لازم داره را در اختیارش قراار بدیم بازم یکی از راه های پیشگیری هست. بنظر من مهمترین نکته این هست که اون دختر یا پسر به شما به عنوان پدر مادر دوست خواهر یا برادر اعتماد داشته باشه یعنی اینکه بدونه درست ترین و کاملترین جوابا از شما میشنوه خوب این سخته قطعا برای گوینده اما اگر بخوای مثلا بهش نگی یا بحثا عوض کنی و امثال این اون یک منبع دیگه برای پاسخگویی به سوالاتش پیدا میکنه که دیگه فیلتر نداره برای اطلاعات غلط و درست

بنظر من اطلاعات درست برای این سن هیچوقت یک نفرا به گناه نمیندازه اونچیزی که باعث این میشه هیجان های کاذب و یا بگم اضافی بهتره برای این سن هست که به این موضوع اضافه میشه زمان گفتنش. و یک موضوع دیگه هم هست من با محدودیت مخالفم چون ما هممون میدونیم امروز دنیایی نیست که ما با محدود کردن بتونیم یک نفرا سالم نگه داریم نت ماهواره و همه اینارم حذف کنیم بازم اون پسر راه های زیادی برای دسترسی به اون چیزایی که میخواد را داره، و ما هم همیشه کنارش نمیتونیم باشیم پس بنظرم ما باید به قدری رو اون فرد خوب کار کنیم که مثل تمام بچه های خوب اینجا خودش متوجه ضرر و آینده بده این موضوع بشه و سمتش نره نه بزور محدودیت، میدونم این خیلی سخته اما ایده آل ترینش هست چون راه های دیگه هیچکدوم قطعی و همیشگی نیستن البته من یا آزادی بدون قید و شرطم موافق نیستم اما منظورم اینه در کنار راه های فرعی بیام رو ریشه کار کنیم.

و در آخرم یک حرف خوبی که یکی از دوستان تو صفحه پیش زد اینکه اگر ما رو اعتقادات فرزند خواهر برادرمون کار کنیم اون خدا را ارجح تر و دوست تر و ناظر تر از هرکس دیگه ببینه حتی اگر هم اشتباه کنه راه دوری نمیره و برمیگرده چون این راه ریشه ای هست نه بسته به محیط

و در آخرم اگر ما بتونیم رابطه ی خوبی برقرار کنیم و اینا همیشه مدنظرمون باشه که فرزندمون قرار نیست تو زندگیش اشتباه نکنه قراره که اشتباهاتشا تکرار نکنه همه چیز حل میشه اگر ما اشتباه اونا دیدیم یا خودش اگر بدونه دیده ما اینه و ما بهتر از هرکس دیگه دستشا میگیریم نه سرکوبش کنیم بخاطر اشتباهش اون پیش هیچکس دیگه نمیره و حتی ما هم بروش نیاریم اون برای کمک پیش ما خودش میاد و در آخرم این که بدونیم ما خواهر برادر و پدر و مادرای آینده فقط وسیله ایم و هیچکدوم هدایتگر نیستیم پس اول از همه از کسی که اون هدایتگره بخوایم که مسیر هدایت عزیزانمون را هموار کنه و در کنارش ما هم تمام تلاشمون را کنیم.

ببخشید زیاد شد جدا از همه دوستانم بخاطر نظرات خیلی خوبشون ممنون جدا استفاده کردم و امیدوارم در آینده با وجود دوستانه خوبی که من میبینم هیچوقت برای هیچکس چنین معضلاتی پیش نیاد53

"وَ إِمَّا يَنْزَغَنَّكَ مِنَ الشَّيْطانِ  نَزْغٌ فَاسْتَعِذْ بِاللَّهِ إِنَّهُ سَمِيعٌ عَلِيمٌ،إِنَّ الَّذينَ اتَّقَوْا إِذا مَسَّهُمْ طائِفٌ مِنَ الشَّيْطانِ تَذَكَّرُوا فَإِذا هُمْ مُبْصِرُون"

"اگر  وسوسه‏ هاى شيطانى، متوجه تو شد، به خدا پناه ببر، و خود را به او بسپار، و  از لطفش مدد بخواه، زيرا او سخن تو را مى‏شنود و از اسرار درونت آگاه و از  وسوسه‏هاى شياطين با خبر است.
در حقيقت، كسانى كه [از خدا] پروا دارند، چون وسوسه‏اى از جانب شيطان بديشان رسد [خدا را] به ياد آورند و بناگاه بينا شوند.
"

"اعراف200 -201"

[تصویر:  nasimhayat.png]

واي خيلي دوستان جامع و كامل جواب دادند.317
.
.
من يك نظري تو گروه جنگجويان دادم همه به من خنديدند
4fvfcja شما قول بديد نخنديد:s: قول داديا 1276746pa51mbeg8j . نخند بچه پررو:smiley-yell::smiley-yell:
.
.
.
اگه احساس ميكنيد برادر، خواهر، پسر يا دختر شما به بلوغ فكري هم رسيده به هيچ عنوان ازدواجش را به تاخير نندازيد. حتي حمايت مالي و معنويش كنيد كه ازدواج كنه. خيلي از اين كثافت كاريهاي جامعه به همين علته.

خدا آن حس زيبايي است كه در تاريكي صحرا
زمانيكه هراس مرگ مي دزدد سكوتت را
يكي همچون نسيم دشت مي گويد
كنارت هستم اي تنها
من برادز یا خواهر کوچیک تر ندارم چون خودم آخری هستم
ولی اگه برادر یا خواهرم این کارو می کرد بهش می گفتم منم همینکارو دارم می کنم و دارم نابود میشم پس بیا با هم مشکلمونو حل کنیم
عاقبت این عشق هلاکم کند

درگذر کوی تو خاکم کند......

[تصویر:  07165097414216144584.jpg]
سلام
امید رهایی بابا اگه به بنده خدا ها بگیم که ماهم داریم این کارو می کینم که
بد تر میشه از این جهت که اونا رو پر رو می کنیم
اما ناصریا جان تو به من به گو کجای دنیا بجز هند تو سن 12 تا 15 یا حتی ابتدایی ها
ازدواج میکنن ها؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خودمونی: (اگه یافتی به منم بگو برم از اونجا زن بگیرم)
یا رو بچه هر رو از بر نمیناسه زنش میدن(هند و میگم)
اما شما بحثت فرق میکنه شما تو سن ازدواجی به نظر من هرچه سریع تر باید
ازدواج کنی
خداخیرتون بده
یا علی

START AGAIN

From 93/2/3
Kool

محمدرضا ابن مجتبي
الان من دستم توكاره ميدونم. سن ازدواج خانم ها داره ميره بالاي 25 سال، آقايون هم داره به 30 سال نزديك ميشه. اين خيلي خطرناكه1313
خيلي از دوستاي من طالب ازدواج هستند ولي خانواده ها حمايت نمي كنند. هم اتاقي خودم الان 27 سالشه، وقتي به مامانش بيان ميكنه زن ميخام، مامانش جواب ميده هنوز دهنت بوي شير ميده.4fvfcja1276746pa51mbeg8j درحالي كه يك پسر تحصيل كرده و با تيپ وقيافه و داراي شغله. Smiley-face-cool-2
اينارو ميگم كه وقتي خودتون خواستيد بچه هاتون را زن يا شوهر بديد اينقدر بهونه نتراشيد. :smiley-yell::smiley-yell:
كمي دركشون كنيد كه تو فشارند و ممكنه به گناه بيوفتندTears
خدا آن حس زيبايي است كه در تاريكي صحرا
زمانيكه هراس مرگ مي دزدد سكوتت را
يكي همچون نسيم دشت مي گويد
كنارت هستم اي تنها
من الان ۲۳ سال دارم و هنوز دارم این عمل کوفتی را انجام میدم

همین امروز این کار را کردم Tears نمیدانید چی به سرم آمد

بعد از انجام خودا... سرم یه هو میخواست منفجر بشه - چشمام سیاهی رفت و خوابم میامد حدود 1 دقیقه نشسته خوابم برد Tears

میترسم یه مریضی یا چیزی گرفته باشم :(

غرض از گفتن این مطلب اینه که : من خیلی خیلی خیلی نیاز به ازدواج دارم - اما مسالی هست که مهمترینش مالی است . هر طور حساب و کتاب میکنم حداقل ۳۲ سالگی میتونم زن بگیرم :(

این بدبختی من است
من با هرف شما موافقم که سن ازدواج داره میره بالاwacko2
ولی به نظرم اگه خانواده شما بدونن که دچار این بلا هستیدSmiley-face-thumb
حتما شما رو زن میدن اما ازدواج کردن بدون ترک هیچ فایده ای نداره
چون همون آشو همون کاسه می شه(بحثش تو گروه جنگجویان شده)17
اما آقا ناصریا من خودم یه دایی دارم که 27 سالشه ولی هنوز ازدواج نکرده
واین خیلی بده.:smiley-yell:
البته یه راه دیگه ای هم که برید یه همسر کم توقع پیدا کنید خب.4fvfcjaSmiley-face-thumb
در کل من منتظر راه کاری برای ازدواج به موقع هستم.53258zu2qvp1d9v

یا علی

START AGAIN

From 93/2/3
Kool

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان