نظرسنجی: آیا این مسابقه تا حالا تاثیری در کنترل نگاهتون داشته؟
این نظرسنجی بسته شده است.
اصلا
9.54%
25
9.54%
تا حدوددی
33.97%
89
33.97%
خیلی
56.49%
148
56.49%
در کل
262 رأی
100%
*شما به این گزینه رأی داده‌اید.

امتیاز موضوع:
  • 17 رأی - میانگین امتیازات: 4.41
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

مسابقه کنترل نگاه و ذهن (سرپرست: زینبی)

با نظر رضوانه بانو و اقا رضا موافقم 
درست میگید ادم وقتی کنترل ذهن یا نگاهشو از دس داد میگه اب ک از سر من گذشته دیگه فایده نداره که بخوام کنترلش کنم
اینکه مشخص کنیم چندبار لغزش تو ذهن و نگاه داشتیم اما شیوه اش رو بیاید بررسی کنیم چطوری باشه که اثرگذارتر باشه
بنظر من بیایم روز رو به سه قسمت تقسیم کنیم صبح تا اذان ظهر از اذان ظهر تا اذان مغرب و از اذان مغرب تا وقت خواب
و برای اعلام وضعیت هر روز فردای اون روز دست به اعلام وضعیت بزنیم 

بعد همون مدلی ک اقا رضا گفتن اعلام وضعیت کنیم مثلا امروز چهارشنبه من وضعیتمو در سه شنبه اعلام میکنم
در صورتی که کاملا کنترل داشتم که میشه کنترل ذهن +1/ کنترل نگاه +1
اما اگر دو بخش از سه بخش رو کنترل نداشتم باید بنویسم کنترل ذهن _2/ کنترل نگاه مثلا _3
اینطوری ک بشه دیگه ما کل اون روز رو از دست ندادیم بلکه مثلا در کنترل ذهن یه دونه مثبت داریم 
اما اینکه در انتهای هفته چطور یرایند این اعلام وضعیتها رو مشخص کنیم رو نمیدونم Hanghead
شاید خوب باشه هر کسی در انتهای هر هفته بیاد خودش جمع اون هفتش رو بیان کنه و بگه هفته گذشته چطور بوده براش 
اعتبار منفی رو هم فکر میکنم ی جورایی پس میزنه بچه ها رو ی جورایی باعث میشه ادم یاد تنبیهات ناخوشایند مدرسه بیفتیم
پیشنهادم اینه برای هر کسی که تونسته بود خوب کنترل انجام بده من اعتبار مثبت بدم
و هر شخصی رو با خودش مقایسه کنم ن با دیگران 
اگر مثلا سه هفته پشت سر هم درجا زد ی نفر و نتونست دلایلی ک موجب لغزش نگاه و ذهنش شده رو کنترل کنه اونوقت اعتبار منفی تپل اهدا می گردد 4chsmu1
و ی پیشنهاد دیگه اینکه هر فرد هفته ای که گذشت اگر کنترل نداشته چ چیزی باعث شده نتونه ذهن و نگاهشو کنترل کنه
و بگه برای هفته بعدش چ برنامه ای داره ک دیگه ذهن و نگاهش از دس نره
♧ ما ابدیت را در پیش داریم♧
 سپاس شده توسط
سلام
پیشنهاداتون خیلی خوب بود.ممنون. 302
فقط یه موردی که بازم احتمالش هست پیش بیاد اینکه مثلا ممکنه در عرض 1 ساعت ، سه دفعه ک.ن از دست بره ... و بگیم خب الان مثلا بعد از اذان مغربه ، اون دو تایم که خوب بودم و الانم مهم نیست این 3 ، بشه 4 یا همین 3 دفعه بمونه. چون در هر صورت امتیاز این تایم از دست رفته.
اگه یه جورایی تلفیقی از هر دو نظر باشه شاید بهتر باشه البته نمیدونم چجوری.
خاله جان اون قسمت که گفتی هر شخص رو با خودش مقایسه میکنی واقعا عاالی بود 49-2
اعتبار منفی رو هم با ک.نگاه موافقم چون کاملا دست خودمونه و باعث میشه حداقل بخاطر نگرفتن اعتبار منفی هم که شده کنترل کنیم
اما ک.ذهن چی؟ من گاهی هر چی میخوام فکر نکنم بدتر میشه... Hanghead
خاله جون اون پیشنهاد آخر هم خوبه از این نظر که هم متوجه میشیم در واقع یادآوری میشه برامون که چی شد که کنترلشون از دستمون رفت
و اگه راه حلی هم نداشتیم بقیه راهنماییمون میکنن ...
 اما بعضی دلایل (دلایل از دست رفتن کنترلمون) واقعا قابل بیان کردن نیستن ... اونا چی میشن؟! Hanghead
و کن اللهم بعزتک لی فی کل الاحوال رئوفا
خدایا به عزتت سوگند با من در همه حال مهربان باش

53 دعای کمیل 53
 سپاس شده توسط
رضوانه جانم اینجا هیچکس دیگری رو نمیشناسه اینقد معذب نباش
ن کسی دیگری رو قضاوت میکنه ن دنبال اینه ته توی اونو دربیاره
فلسفه وجودی ما در این مکان یه چیزه: غلبه بر خ.ا
هیچ چیز فراتر از این وجود نداره
تا جایی که قابل بیان باشه بیان کنید و نترسید از اینکه ابرومون میره و این چیزا
 سپاس شده توسط
باشه خاله جان.ممنون 53
رضوانه / 9 دی / ک.ن 2 / ک.ذ 3

53 دعای کمیل 53
 سپاس شده توسط
به نام خدا

رضا/9دی/کنترل نگاه5+/کنترل ذهن 5+
شاید آن نور که از پنجره می آید خداست.
                                                   شاید آن قهقهه ی کودک و آن عطر خوش یاس خداست
شاید آن چشمان تو وقتی نگاهم میکنی
                                                   معجزه، آن لحظه های نابِ عشق، اینها خداست
او سر آغاز من است، جان من است
                                                   در تمام لحظاتم، حامی و حاضر  خداست
دارم از عمق وجودم میفشانم عشق او
                                                   آرزویم بَرِ پردیس، درآن عرشِ خداست
زندگی را زندگی خواهم نمود
                                                   هرچه من دار و ندارم، همه از لطف خداست
 سپاس شده توسط
بسم الله
رضوانه / 9 دی / ک.ن 3 / ک.ذ 4

53 دعای کمیل 53
 سپاس شده توسط
به نام خدا

رضا/9 دی/ کنترل نگاه 7+/ کنترل ذهن 7+
(با ارفاق) اگه ارفاق قبوله Hanghead
 سپاس شده توسط
بچه ها سلام 
بالاخره اعلام وضعیت هفته جدید چطور باشه؟ 49-2
 سپاس شده توسط
من میگم همین از دومین باری که کنترل از دست رفت، به بعد یادداشت کنیم. الان برا مثال، یه هفته ی کاملو مینویسم.
فرض کنیم، شنبه تا دوشنبه و جمعه اینطوری بوده کنترل ذهن و نگاهمون:
شنبه: 1- (یه بار فقط نگاهو از دست دادیم مثلا)
دوشنبه: 3- (2 تاش نگاه و یکیش ذهن)
جمعه: 2- ( یکیش ذهن یکیش نگاه)
بقیه روزا کنترل کردیم.
بنابراین: چیزی که من وارد میکنم اینطوری خواهد بود:
برای شنبه مینویسم: رضا/16دی/ ک.ن 0+/ ک.ذ 1+  (ک.ن: - )
برای یکشنبه مینویسم: رضا/16دی/ ک.ن 1+/ ک.ذ 2+ 
برای دوشنبه مینویسم: رضا/16دی/ ک.ن 1+/ ک.ذ 2+  (ک.ن:1- و ک.ذ: - )
برای سه شنبه مینویسم: رضا/16دی/ ک.ن 2+/ ک.ذ 3+
برای چهارشنبه مینویسم: رضا/16دی/ ک.ن 3+/ ک.ذ 4+
برای پنجشنبه مینویسم: رضا/16دی/ ک.ن 4+/ ک.ذ 5+
برای جمعه مینویسم: رضا/16دی/ ک.ن 4+/ ک.ذ 5+ (ک.ن: -  و  ک.ذ: - )

خب. الان برا دوشنبه مثلا ببینین: 2تا منفی برا نگاه و یکی برا ذهن بوده. یکیش (از هرکدوم) صرفِ این میشه که عددِ مثبتِ مارو نذاره بیشتر شه. بقیه ش هم جلوش مینویسیم به عنوان امتیاز منفی.
پس الان در جمع، ما 1 امتیاز منفی داریم برای این هفته مون.
نکته مثبت این نوع اعلام وضعیت مشخص شدنِ دقیقِ تعداد شکستا توی کنترل ن وذ هست.

اگه باز نیاز به توضیح هست بفرمایین. بازم نظر بدین تا ببینیم برای حل مشکلِ چندبار شکست درروز، چیکار کنیم بهتره
 سپاس شده توسط
رضوانه / 9 دی / ک.ن 3 / ک.ذ 5
یه چیزی بگم؟ ممکنه اصلا یادمون نمونه چندبار کنترلشون از دستمون رفته  Shy   برای اینم یه راه حل بدین Hanghead

53 دعای کمیل 53
 سپاس شده توسط
(1396 دي 15، 21:12)rezvaneh نوشته است: رضوانه / 9 دی / ک.ن 3 / ک.ذ 5
یه چیزی بگم؟ ممکنه اصلا یادمون نمونه چندبار کنترلشون از دستمون رفته  Shy   برای اینم یه راه حل بدین Hanghead

خب میتونیم هر روز اعلام وضعیت کنیم.. نذاریم جم شه که یادمون بره. اینجوری  شلوغ هم میشه اینجا
 سپاس شده توسط
به نام خدا

رضا/ 16 دی / کنترل نگاه 1+/کنترل ذهن 1+
 سپاس شده توسط
(1396 دي 16، 1:17)rezaKy نوشته است:
(1396 دي 15، 21:12)rezvaneh نوشته است: رضوانه / 9 دی / ک.ن 3 / ک.ذ 5

خب میتونیم هر روز اعلام وضعیت کنیم.. نذاریم جم شه که یادمون بره. اینجوری  شلوغ هم میشه اینجا

منظورم در یک روزه Hanghead

رضوانه / 16 دی / ک.ن 1 / ک.ذ 1

53 دعای کمیل 53
 سپاس شده توسط
قاصدک / 16 دی / کنترل نگاه 0+/کنترل ذهن 1+

کنترل نگاه حداقل 5 مورد ...
توجه کردم من خیلی به خودمم سخت می گیرم .. اگرچه لازمه ..
توی هفته قبل دو روز کنترل نگاه کامل میشه گفت داشتم ..
[تصویر:  147.gif]
[تصویر:  ImamMahdi_mahdiyar_ir_Psd_7.jpg]
[تصویر:  05_blue3.png]
 سپاس شده توسط
اقا رضا فک میکنم به این شیوه  گفتید ادم خیلی گیج میشه خیلی مثبت در منفی هاش زیادن1
بنظرم هر کسی در طول روز اون سه بخشی که گفتیم (صبح و ظهر و شب) اگر فقط ی قسمت کنترل ذهن یا نگاه رو از دس داد (مثلا اگر صبح کنترل از دستش در رفت) ولی دو قسمت دیگه رو تونست کنترل خوبی داشته باشه امتیاز اون روز رو میتونه بگیره یعنی میتونه بگه کنترل نگاه مثلا +1 
هدف این تاپیک اینه به ماها کمک کنه با کنترل ذهن و نگاهمون زمینه ارتکاب گناه رو کم کنه خیلی به خودتون سخت نگیرید چون به وسواس دچار میشید و بعدش زده میشید و بدتر گرفتار افکار وسوسه اور میشید
 سپاس شده توسط

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان