امتیاز موضوع:
  • 11 رأی - میانگین امتیازات: 4.18
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

مکتبخونه (سرپرست: فرید، العبد المرحوم)

(1400 مرداد 25، 22:06)karma نوشته است: گفتم من تو کتابم چیزی نمینویسم  Khansariha (56)

نکته ها رو مینویسن ولی خب دسته بندی ها و توضیحات و اینا رو میخوام داشته باشه ولی خیلی زیاد میشه  Hanghead

سلام

عارفه جان روش جالبی رو گفتی
کامنت نوشتن تو کتاب و خط کشیدن زیر مطالب
البته من چون بیشتر با گوشی کتاب میخونم شدنی نیست

من خودم هر چیزی که از مطالب کتاب یاد گرفتم رو به صورت خلاصه و چکیده به زبان خودم تو دفتر برنامه ریزیم مینویسم .
جمله های کتابو هیچوقت کپی نکنید هرچی که فهمیدین رو بنویسین
و اگر مثالی تو کتاب هست که به فهمیدن بهتر کمک میکنه  تو پرانتز بنویسن( مثال فلان)

برای دسته بندی ها هم من از نقشه ذهنی یا mind map استفاده میکنم. خودم دستی میکشم تو دفتر . مثل این از گوگل گرفتم
[تصویر:  gxkiuhpfjamn.jpeg]

سنا / چگونه نماز خوب بخوانم؟ / ۱۷ روز دوستی با کتاب
نقل قول: حالا درست انجام دادین؟؟ یا هی همه رو متوسط زدید؟

نمیدونم والا  39
حواسم به این نکته بود که همش یه گزینه نزنم Khansariha (56)
نقل قول: حالا با فرض درست بودن، شروع کنید به خوندن از هر جاش که جالبه براتون، وقتی ویژگی ها رو خوندید خودتون دستتون میاد کدوم هستید. این راه خیلی قابل اعتماد تره هرچند مهتدسی معکوس طوره 

به روش کتابخونیم نمیخوره  65

کتاب رو باید از اولش شروع کرد و به ترتیب تا آخر خودنش نمیشه که بدوم وسط کتاب  Khansariha (56)

پ. ن : مامانم عادت داره اول آخر کتابو میخونه ببین چی میشه بعد شروع به خوند نش میکنه Khansariha (13)

نقل قول: تمام کردن n کتاب و پز دادن [تصویر:  65.gif]
یا چیزهایی مثل پیدا کردن جواب سوال های ذهنی، رشد، یادگیری، بهتر شدن... 

اوه این چه حرفیه... خب معلومه که اولی  65

شوخی کردم تقریبا  Khansariha (56)

اینجوریه که برا یه کتاب ذوق میکنم.. اول هاش رو با علاقه میخونم ولی از یه جایی به بعد قضیه حیثیتی میشه 42 .. باید اون کتاب تموم شه . 
و خب از اونجایی که دیگه خوندنش لذتی نداره.. میرم سراغ یه کتاب دیگه.. الآن حدود 5_6 تا کتاب دارم که باید بخونم  22 ولی هیچکدوم رو نخوندم عوضش سه تا کتاب  شعر  خوندم 4chsmu1
نقل قول: یه نظر من همون موقع کامنت و نظرتونو کنارش بنویسید و خلاصه هم با خط کشیدن انجام بدید

کتابم خراب میشه خب  45

کتاب چاپی هام رو اگه داخل کتاب  بنویسم.. خب بقیه هم ممکنه ببیننش  Hanghead  خوشم نمیاد کسی ببیندشون  

واین که.. همون جور که خانم سنا گفتن منم درصد زیادی از کتاب هم الکترونیکی ان  طاقچه این قابلیتون داره که برا هر قسمت که خواستی یادداشت بنویسی ولی یه مشکل داره  این که اشتراکم که تموم شه دیگه نمیتونم واردش بشم.. 
نقل قول: وسواسی هم نشید. کتاب خوندن برا لذت بردنه

اینو باید روش تمرین کنم.. گفتم که برا من فقط اولش لذت برنه.. ادامش وظیفس 4chsmu1
نقل قول: مخصوصاً وقتی بعد شش ماه میرم دوباره بخونمش از دیدن کامنت هام و تاریخ هایی که زدم و جاهای مهمی که برای مرور میدونم کجان. واقعا سر ذوق میام. [تصویر:  128fs318181.gif]

تاحالا  نوک مداد به کتاب غیر درسی نزدم  65
ولی باید انجامش داد Khansariha (60)

نمیتونید تصور کنید چه قدر سخته برام  117
نقل قول: میگما نکنه شما از اونایی هستین که تا n سال پلاستیک روی صندلی ماشین رو نمی کنن نو بمونه یا در کودکی اسباب بازیشونو از تو ویترین در نمیاودن خراب نشه  [تصویر:  vamonde.gif]

نه فقط در رابطه با کتاب هام اینجوریم  65

وگرنه من یه وسیله سالم تو دست و بالم نیست  Khansariha (56)
نقل قول: بابا کتاب برای خراب شدنه دیگه [تصویر:  gigglesmile.gif]
بخونید برای دستی شدن، یادگاری شدن...
کتاب برای منه نه من برای کتاب! اون خودش رو شبیه نیاز من باید بکنه نه برعکس. 

چی بگم  Hanghead
دلم نمیاد خراب شن  Khansariha (60)
نقل قول: من خودم هر چیزی که از مطالب کتاب یاد گرفتم رو به صورت خلاصه و چکیده به زبان خودم تو دفتر برنامه ریزیم مینویسم .

جمله های کتابو هیچوقت کپی نکنید هرچی که فهمیدین رو بنویسین

من معمولا سعی میکنم جمله های کتاب رو کپی کنم  Hanghead

اونجوری بلد نیستم.. یعنی تا حالا تمرین نکردم.. چون همیشه تو خلاصه کردن چیز ها و تعریف کردنشون افتضاح بودم  Khansariha (56) این مورد رو باید تمرین کنم  53258zu2qvp1d9v
نقل قول: برای دسته بندی ها هم من از نقشه ذهنی یا mind map استفاده میکنم. خودم دستی میکشم تو دفتر . مثل این از گوگل گرفتم

این خیلی جالب بود  53258zu2qvp1d9v

ممنون ازتون  302
نقل قول: برای دسته بندی ها هم من از نقشه ذهنی یا mind map استفاده میکنم. خودم دستی میکشم تو دفتر . مثل این از گوگل گرفتم
این خودش یه کتاب داره...
از تونی بازان‌...
اسمش هم همینه ....
پیشنهاد میکنم کتاب تندخوانیش هم بخونید...
یا امیرالمؤمنین / 25 مهر 99 / 108 روز / جلد اول شب های پیشاور (سلطان الواعظین)
[تصویر:  2_3.png]
 گروه سرو  Khansariha (18)    کتابخونه  Khansariha (56) 
نام کاربری های قبلی : زندگی آزاد  -  یا امیرالمومنین
سلام 
هارت تنها / 68 روز/۱۸ خرداد ماه 
۳۵ قانون روحانی
قانون موفقیت
درود
امیرعلی.د/۷مرداد/21 روز دوستی با کتاب/کتاب نهج‌البلاغه
سلام  [تصویر:  303.gif]

*مهدی* / ۲۳ خرداد  ٣٥ روز دوستی با کتابکتاب راز کنترل شهوت و مقاوم شو(نویسنده: آقای مهدوی Khansariha (56) )
این کتاب مقاوم شو رو اخیرا از اینترنت گرفتم و کاملا رایگان هست و در مورد ترک خ.ا هم هسته موضوع کتابش.
و کتاب عارفانه(زندگی نامه شهید عارف احمد علی نیری)
سلام 

ستاره / 10 تیر 1400/ 46 روز دوستی با کتاب

فعلا ندای درون رو میزارم کنار 
به جاش میخوام اثر سایه رو شروع کنم  49-2
 چرخ بر هم زنم ار غیر مرادم گردد
من نه آنم که زبونی کشم از چرخ فلک
Khansariha (2)

سلام 
هارت تنها / 69 روز/۱۸ خرداد ماه 
۳۵ قانون روحانی
قانون موفقیت 

[تصویر:  mark-zuckerberg-quote-x4zn4e--portrait-b...0_zhls.jpg]
کتابها به شما این امکان را می دهند که موضوعی را به طور کامل کاوش کرده و عمیق تر از اکثر رسانه های امروزی غرق شوید. من بی صبرانه منتظر تغییر رژیم غذایی رسانه ای خود به سمت خواندن کتاب هستم.
مارک زاکربرگ
درود
امیرعلی.د/۷مرداد/22 روز دوستی با کتاب/کتاب نهج‌البلاغه 
بدرود
سلام  [تصویر:  303.gif]

*مهدی* / ۲۳ خرداد  ٣٥ روز دوستی با کتابکتاب عارفانه(زندگی نامه شهیدِ عارف احمد علی نیری)
رزا/ 39 روز دوستی با کتاب  Khansariha (56)

سرپرست تاپیکی که خودش اعلام منظم نداشته و الان یکم یادش رفته وضعیتشو آیا نباید اعتبار منفی بگیره؟   4fvfcjaحالا همتون صف نگیرید که به من اعتبار منفی بدیدا Swear1

"در این دوران جاهلیت ثانی و عصر توبه بشریت ... نومید مشو که تو را نیز عاشورایی است و کربلایی که تشنه خون توست و انتظار می کشد تا  تو  زنجیر خاک از پای اراده ات بگشایی و از خود و دلبستگی هایت هجرت کنی... و فراتر از زمان و مکان، خود را به قافله سال شصت و یکم هجری برسانی و در رکاب امام عشق به شهادت رسی."
فتح خون، شهید آوینی

خیلی این جملات برای من خاص و تکان دهنده بود.
ز کوی میکده برگشته ام ز راه خطا/ مرا دگر ز کرم با ره صواب انداز
#حافظ❤

سلام

عطر رهایی / 163 روز دوستی با کتاب

کتاب هنر شفاف اندیشیدن
مَنْ يَتَّقِ اللَّهَ
يَجْعَلْ لَهُ مَخْرَجاً
وَ يَرْزُقْهُ مِنْ حَيْثُ لا يَحْتَسِبُ

53  53  53

Growth is painful ... Change is painful
.But nothing is as painful as staying stuck somewhere you don't belong

سلام
خداقوت میگم به سرپرستان تاپیک خانم رزا و آقای الون هارت. 
ممنون از زحمات‌تون.  303

آرمین /  327 روز دوستی با کتاب / اوضاع خیلی خراب است (کتابی درباره امید)
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

[تصویر:  49-2.gif] درود به کتاب خوان های کانون، عرض خوش آمد به فرد جدید تاپیک  خانم زینبی[تصویر:  303.gif] 

یه تشکر ویژه از اقای هارت تنها، یا امیرالمومنین، *مهدی* و امیرعلی که تقریبا هر روز اعلام وضعیت میکنند

[تصویر:  khansariha%20(56).gif] لیست به روز شده 23 ام تا 29 ام مرداد 1400  [تصویر:  khansariha%20(56).gif]

آرمین/ 327 روز

عاشق فاطمه زهرا/215 روز

عطر رهایی/163 روز

تاج/137روز 

محسنین/127 روز

یا امیرالمومنین/108 روز

عارفه/ 89 روز

یا باب الحوائج/ 60 روز

هارت تنها/69 روز

SILENT SCRAEMا/ 45 روز

رزا/ 39 روز

*مهدی*/35 روز

tagonا/22 روز

bright starا/46 روز

karmaا/23 روز

مهر خدا/ 16 روز

سنا/ 17 روز

امیر علی.د/ 22 روز 

ایرانا/ 4 روز

یاقوت/ 10 روز

ماجراجو/ 9 روز

عرفان/ 1 روز 

زینبی/ 10 روز

دوستای نازنین اگر به چشمتون اومد که من تعداد روزتون رو اشتباه نوشتم ممنون میشم بهم اطلاع بدید
ز کوی میکده برگشته ام ز راه خطا/ مرا دگر ز کرم با ره صواب انداز
#حافظ❤

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان