امتیاز موضوع:
  • 11 رأی - میانگین امتیازات: 4.18
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

مکتبخونه (سرپرست: فرید، العبد المرحوم)

سلامـــ

بعد مدتها امروز لیست کانال های پادکستمو یه نگاه انداختم 

دیدم همه اینایی ک شما میگید و دارم Khansariha (13) 

پیشنهادی های خودم: 
مبل قرمز
رادیو شزیو
رادیو چهرازی
ترجمان علوم انسانی 
پادکست  فارسی بی پلاس
صلح درون
التیام درون
پرتو آگاهی
یونگ نگار
رادیو راه
پاراگراف
انگارکه
برداشت آزاد خود یاری
helitalk
سلام
silent scream

191 روز دوستی با کتاب [تصویر:  225047289.gif]
آخرین کتابی ک دیشب خوندم؛ " من‌گنجشک نیستم " بود.
از همون نویسنده دو کتاب قبل؛ مصطفی مستوره..
متوسط بود. ۶.۵ از ۱۰ بهش میدم 53258zu2qvp1d9v
امروز میخوام "هر روز صبح خانه دورتر و دوتر‌ می‌شود" رو بخونم Khansariha (56)

چرا اینجا اینقد خلوت شده؟ کتابخونا کجایین؟  Swear1

اضافه شده در ویرایش: 
هر روز صبح خانه...
خوب بود. 53258zu2qvp1d9v
نسبت به حجم خیلی کمی ک داشت انتظارمو برآورده کرد.
۹ از ۱۰ بهش میدم Khansariha (56)

الان دارم " کافه پیانو " رو میخونم. فکر کنم هرکی از قهوه سرد آقای نویسنده خوشش اومده باهش، اینم دوست داره 53258zu2qvp1d9v
.
.
.
 سپاس شده توسط
BreakingBad /  تاریخ:10/اسفند/1400/ 17روز دوستی با کتاب / کتاب بخواهید تا به شما داده شود
53 عصاره شهدا:شهید حاج قاسم سلیمانی 53

49-2 تنها چیزی که دوست دارم منو باهاش ارزش گذاری کنن چادر مادرم فاطمه است که از سرم نیفتاده به لطف خودش 49-2

Shamالهی مددSham
درود دوستان
با کمی تاخیر عیدتان مبارک 4chsmu1

آبتین/5اسفند/31 روز

پادکست های رواق تا 20 گوش دادم واقعا فوق العاده است. و باعث میشه ذهن ادم درگیر بشه.

کتاب 1984 از جورج اورول  هم موازی ان شروع کردم واقعا فوق العاده است و به جامعه کنونی می توان بسط داد. حتی  می توان به ساختار کانون اشاره کرد Khansariha (13)  Khansariha (56)

قبلا هم قلعه حیوانات از جورج اورول خونده بودم اون هم بسیار زیبا بود.

برشی از کتاب 1984

-هیچ‌چیز، جز چند سانتیمتر مکعبی که درون جمجمه بود، به شما تعلق نداشت.

-یک جامعه طبقاتی فقط بر اساس وجود فقر و نادانی قابل‌دوام است تا آگاه نشده‌اند عصیان نمی‌کنند..و تا عصیان نکنند نمی‌توانند آگاه شوند.

-محرومیت جنسی باعث افزایش شور و جنون می‌شود که بسیار مطلوب است..زیرا می‌توان آن را به اشکال دیگری نظیر علاقه به جنگ و پرستش رهبر تغییر داد.

-آن‌ها می‌خواهند آدم تمام مدت سرشار از انرژی باشد،تمام راه‌پیمایی‌ها و بالا و پایین رفتن‌ها و پرچم تکان دادن‌ها فقط برای پر کردن جای خالی رابطه جنسی است.اگر در درونت شادباشی. چرا باید برای برادر بزرگ و برنامه سه‌ساله و هفته ابراز تنفر و بقیه کارهای آن‌ها به هیجان بیایی ؟
(1401 فروردين 8، 17:07)بازیکن نفر 13 نوشته است: قبلا هم قلعه حیوانات از جورج اورول خونده بودم اون هم بسیار زیبا بود.

من دیوونه این کتابم
یاد باشه بعد کنکورم باز بخونمش 
در عرض دو روز فک کنم خوندم حقیقتا نمیذاشتم زمین دلم طاقت نمیاورد  Khansariha (56)

49-2 تنها چیزی که دوست دارم منو باهاش ارزش گذاری کنن چادر مادرم فاطمه است که از سرم نیفتاده به لطف خودش 49-2

Shamالهی مددSham
سلام 
 خدا قوت به سرپرست های محترم  49-2   

سنا/اثر مرکب /۱۰۹ روز  / ۲۵ آذر

اثر مرکب تمام شد. 
گرچه به بیشتر نکاتش از قبل عمل میکردم ولی نکات جدیدی هم داشت برام .

کتاب بعدی  : مبانی معرفتی مهدویت
و احتمالا  ۷ عادت مردمان موثر  رو  هم بخونم.
 سپاس شده توسط
سلام
silent scream
192 روز دوستی با کتاب [تصویر:  225047289.gif]

کافه پیانو، متوسط رو به بالا بود. 
خیلی دوست نداشتم ولی بدم هم نیومد. 

معلم پیانو از چیستا یثربی ( نویسنده "پستچی) رو دیروز خوندم، این خوب بود. راجب به یه مادر و دختر بود و دغدغه های هر کدوم.. دوستش داشتم.

من فقط یک داستان کوتاه نوشته بودم؛ خیلی دوستش داشتم. 
تازه چاپ شده؛ اسفند ماه مراسم رونمایی‌ش برگزار شده بود 53258zu2qvp1d9v 
قلم خیلی دوست داشتنی و طنزی داشت.. 
از قهوه سرد آقای نویسنده بیشتر دوست داشتمش..

الان دارم نعمت جان رو می‌خونم؛ قلمش خوبه، داستانش خوبه و تا الان انتظارمو برآورده کرده.
.
.
.
نقل قول: الان دارم نعمت جان رو می‌خونم؛ قلمش خوبه، داستانش خوبه و تا الان انتظارمو برآورده کرده.

خوب بود. درباره‌ی خانوم ب اسم صغری بستاک بود که فعالیت های زیادی توی دوران انقلاب داشت. و داستان زندگی و فعالیت ها و ازدواج این بانو رو شرح میده.
شخصیت جالبی داشتن. مقاوم، تلاشگر و شکست‌ناپذیر
53258zu2qvp1d9v

گل دقیقه نود رو یک ساعت پیش تموم کردم. نسبت به کتاب "تولد در لس آنجلس" که از همین نویسنده بود؛ ادبیات بهتری داشت و دلنشین‌تر بود.
فکر کنم برای نوجوون های پسر ۱۲ تا ۱۵ سال کتاب جالبی میتونه باشه. 53258zu2qvp1d9v
راجب به ی مسابقه محلی فوتبال بود که قرار بود توی تایم حکومت نظامی برگزار بشه. و داستان زندگی آواخانوم رو هم این بین جا کرده بود.
کتاب نسبتا بی‌محتوایی بود و بیشتر جنبه سرگرمی داشت تا بیان اتفاقات دوران انقلاب. Khansariha (56)

الان میخوام فردا مسافرم رو شروع کنم. 53258zu2qvp1d9v

اضافه شده در ویرایش: 
فردا مسافرم؛ یکی از بهترین کتاب‌هایی بود که در رابطه با واقعه کربلا خوندم.
ادبیات و قلم نویسنده عالی بود. 
و امام حسین (ع) چقدر مظلوم و غریب بودن و امام سجاد (ع) چقدر غریب ..
.
.
.
BreakingBad /  تاریخ:10/اسفند/1400/ 18روز دوستی با کتاب / کتاب بخواهید تا به شما داده شود

Shamالهی مددSham
 سپاس شده توسط
BreakingBad /  تاریخ:10/اسفند/1400/ 19روز دوستی با کتاب / کتاب بخواهید تا به شما داده شود

Shamالهی مددSham
سلام
silent scream
193 روز دوستی با کتاب [تصویر:  225047289.gif]

پسران آب و آتش؛ همیشه توی کتاب‌فروشی ها می‌دیدمش. دیروز از کتابخونه امانت گرفتم. یه داستان تاریخیه، درباره حکومت آل بویه.. متوسط رو ب پایین و تا حدودی خسته‌کننده.
.
.
.
 سپاس شده توسط
سلام و خداقوت 
کتاب همگی به کام 4chsmu1
العبدالمرحوم/۵ روز دوستی با کتاب  53
قلم آقای صدقی واقعا فوق‌العاده است  daghighan
آب‌نبات دارچینی رو تا زمانی که تموم نشد نتونستم زمین بذارم ، کاشت و برداشت شوخی ها و زنجیره‌ای بودن ماجرای فکری طنز پسر نوجوون داستان حیرت آوره ، وقتی زمینه یه شوخی اول داستان ایجاد میشه و چند جای دیگه نویسنده ازش وام میگیره برای من خیلی وجد آوره خصوصا اینکه در قالب یک رمان طنز به خوبی‌ها و بدی‌های نوجوونی میپردازه و در کنار اینها در گوشه و کنار تیکه‌های سیاسی و اقتصادی و فرهنگی داره 
برای من انتظار کامل از یه رمان رو برآورده کرد و جذاب‌ترین طنزی بود که خوندم 53258zu2qvp1d9v

با کد تخفیفی که گفتین توی انتشارات پرتقال کتابی که توجهم رو جلب کنه پیدا نکردم و تصمیم گرفتم کتاب من جوکترینم که قبلنا دو جلد قبلیش یعنی من جوکم و من حتی جوکترم رو خونده بودم بخرم  65
البته بعیده الان دیگه جذابیتی برام داشته باشه ولی ترجیح دادم حالا که مجانیه مجموعه رو کامل کنم 4chsmu1

نقل قول: پسران آب و آتش؛ همیشه توی کتاب‌فروشی ها می‌دیدمش. دیروز از کتابخونه امانت گرفتم. یه داستان تاریخیه، درباره حکومت آل بویان.. متوسط رو ب پایین و تا حدودی خسته‌کننده.
دمت گرم که انقد کتاب میخونی 317
با معرفی ها و اعلام وضعیت‌هات واقعا خیلی هیجان‌زده شدم و راجب کتابایی که معرفی میکنی خیلی کنجکاو شدم ولی متاسفانه کارت عضویت هیچ کتابخونه‌ای رو تا الان نداشتم و اصلا کتابخونه‌های شهرمون رو نمیشناسم  42
تازه فهمیدم که من چرا تا حالا انقد کم کتاب خوندم 4chsmu1

پ‌ن : _وی که پس از غیب شدن طولانی باز می‌گردد طومار می‌نویسد 65
 سپاس شده توسط
نقل قول: پسران آب و آتش؛ همیشه توی کتاب‌فروشی ها می‌دیدمش. دیروز از کتابخونه امانت گرفتم. یه داستان تاریخیه، درباره حکومت آل بویه.. متوسط رو ب پایین و تا حدودی خسته‌کننده.

آخرای کتاب ب شدت خسته کننده میشد. 
خب که چی؟ بدونم آل بویه ب قدرت رسیدن و حابود شدن. ک چی؟ چرا باید چنین کتابی نوشته بشه Hanghead

تنها زیر باران؛ 
دیروز رفته بودم کتاب بگیرم، گفتم دفاع مقدس هم بدین خوبه. داشت معرفی می‌کرد کلی کتاب از شهید زین‌الدین نوشته بودن.. این یکیش بود
قبلا دو تا کتاب راجبشون خونده بودم، 
این کتاب ضعیفی بود. مجموعه ای از روایت ها بود که از افراد مختلف نقل کرده بود.. پونزده صفحه اول از دیدگاه‌های مختلف افراد مختلف می‌گفت ک شهید خیلی اهل درس و مشق بود. یک بار هم میگفت کافی بود ولی نمیدونم چرا از کل اعضای خانواده نقل کرده بود.22
کنار گذاشتمش. 

یوما؛ از نویسنده کتاب فردا مسافرم هست.. مریم راهی. قلم‌شون خیلی ب دلم می‌شینه. 
راجب به حضرت خدیجه (س) و تولد حضرت فاطمه (س) هست.. البته تا اینجا فقط از این دو بانو صحبت کرده. شاید ادامه کتاب از افراد دیگه ای هم بگه. Khansariha (56)

نقل قول: نوشته است:با کد تخفیفی که گفتین توی انتشارات پرتقال کتابی که توجهم رو جلب کنه پیدا نکردم و تصمیم گرفتم کتاب من جوکترینم که قبلنا دو جلد قبلیش یعنی من جوکم و من حتی جوکترم رو خونده بودم بخرم  [تصویر:  65.gif]

البته بعیده الان دیگه جذابیتی برام داشته باشه ولی ترجیح دادم حالا که مجانیه مجموعه رو کامل کنم [تصویر:  4chsmu1.gif]

الان ک سرچ کردم دیدم کتابخونه‌ای ک من میرم دارش.. میگیرم میخونمش. ب نظر بامزه میاد [تصویر:  khansariha%20(56).gif]
.
.
.
BreakingBad /  تاریخ:10/اسفند/1400/ 20روز دوستی با کتاب / کتاب بخواهید تا به شما داده شود

Shamالهی مددSham
 سپاس شده توسط
سلام
فرید/  ۹۰ روز Khansariha (56)

[quote pid='596936' dateline='1648278633']
نقل قول: اولش اینجوری شدم  [تصویر:  f.gif]
ولی دیدم پرتقاله و متأسفانه یه ذره گروه سنیش پایینه  [تصویر:  p.gif]

چندسال پیش یه کتاب داستان بود بیشتر از اینکه از داستان خوشم بیاد از گرافیک کار و کیفیت چاپ خیلی خوشم اومد  از اون موقع اسم ناشر پرتقال یادم مونده
دیگه نمیدونم هنوز با اون کیفیت ورق و طراحی چاپ کنه یا نه ولی خوب بود 53258zu2qvp1d9v
حالا کنار بیا سن یکاریش میکنیم  4fvfcja
[/quote]
من چون بچه ی خیلی سبزه اسمش یادم میمونه 4chsmu1
آره کیفیت چاپ و طراحی جلدش همچنان خوبه 53258zu2qvp1d9v
تو خوب بمون، نذار خوبا تموم شن
 سپاس شده توسط

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 3 مهمان