امتیاز موضوع:
  • 11 رأی - میانگین امتیازات: 4.18
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

مکتبخونه (سرپرست: فرید، العبد المرحوم)

BreakingBad /  تاریخ:10/اسفند/1400/ 33روز دوستی با کتاب / کتاب بخواهید تا به شما داده شود

[تصویر:  confetti.gif]
53 عصاره شهدا:شهید حاج قاسم سلیمانی 53

49-2 تنها چیزی که دوست دارم منو باهاش ارزش گذاری کنن چادر مادرم فاطمه است که از سرم نیفتاده به لطف خودش 49-2

Shamالهی مددSham
نقل قول: شاهنامه چه ژانری میشه؟

نقل قول: رمان میشه گفت؟

شاهنامه تاریخ نگاری به سبک منظوم و ادبی به حساب میاد
سلام 
فرید/ ۹۲ روز/ کیمیاگر

(1401 فروردين 20، 18:28)silent scream نوشته است:
نقل قول: روی جز از کل و چندتا از کتابهای حامد عسکری مرددم [تصویر:  khansariha%20(56).gif] و اینکه عجیبه من از چند نفر پرسیدم اما هیچکس رضا امیرخانی رو پیشنهاد نداد در حالیکه در حالت عادی خیلی ازش تعریف میکنن

فکر نکنم داستان سختی‌ مردم افغانستان یا داستان سفر رهبر به سیستان یا داستان زندگی همسر یک مسئول خیلی برای هدیه دادن مناسب باشه Khansariha (56)

الان کتابهای کیو میگید؟ 42
تو خوب بمون، نذار خوبا تموم شن
سلام
silent scream
210 روز دوستی با کتاب [تصویر:  225047289.gif]

پلنگ زخمی، توجهمو جلب کرد و وقتی دیدم روی جلد نوشته "تقی شجاعی در اولین اثر خود، عفیفانه و دغدغه‌مند به سراغ مسئله‌ای رفته که متاسفانه جامعه ما چشم خود را روی آن بسته است؛ خودارضایی." مطمئن شدم که میخوام بخونمش. 53258zu2qvp1d9v
خیلی از قسمت ها لبخند به لبم اورد و تاحد زیادی از طنز بهره گرفته.. 

درباره یه پسر نوجوونه ک درگیر این به قول کتاب "اعتیادخاموش" یا "طاعون روح" و یا "تجاوز به خود" شده.
به نظرم برای هر نوجوانی نیازه این کتاب. نه خیلی محشر نوشته شده باشه. به این دلیل که مسئله خودارضایی توی جامعه ما خیلی مسکوت مونده و اکثر بچه هایی که درگیرش میشن اصلا نمیدونن این عمل چیه و چه ضررهایی داره. 
فلم خوب - کشش داستانی خوب - شخصیت پردازی خوب و ادبیات خوبی داشت. 
من که خیلی با با شخصیت داستان همزادپنداری داشتم.

و پر بود از جمله ها و متن های قشنگ..  53258zu2qvp1d9v
خیلی خیلی توصیه میشه که هممون بخونیمش. حتی کسایی ک فکر می کنن پاک شدن و دیگه هیچ وقت سراغ این عمل نمیرن. Khansariha (56)

بی نماز ها خوشبخت ترند؟! انگار دارم داستان های عبرت انگیز گوگل رو میخونم. همونقدر  یکنواخت و خسته کننده و سطح پایین. صرفا به خاطر اینکه اسمش دلمو برد خریدم و البته نویسنده همین به چشمم اشنا اومد. که الان متوجه شدم ظاهرا نویسنده کتاب "من برمی گردم" هست! و فکر نمی کنم چنین چیزی امکان پذیر باشه و 99% فقط تشابه اسمی هست.
برای بچه های کلاس پنجم و ششم و هفتم میتونه موثر باشه و تا حدکمی به شبهاتشون راجب به اینکه چرا نماز بخونیم جواب بده. Khansariha (56)

آنجا که خانه ام نیست از محمدرضا سرشاره. و این کتابم به خاطر نویسنده خوبش گرفتم. البته مثل کتاب قبل خیلی مناسب رنج سنی من نیست و برام حوصله سر بره و میشه گفت قابل پیش بینی. ولی برای سن پنچم تا هفتم/هشتم، خصوصا پسرها میتونه جذاب باشه. ولی خب مشتاقم بدونم اخرش قراره چه بلایی سرشون بیاد Khansariha (56)

و نردبان جهان این هم از محمدرضا سرشاره و 80% مناسب سن من نیست. ولی خیلی دوست داشتم بدونم این نویسنده چطور کتاب هایی می نویسه که اینقدر معروفه. 39

پی نوشت: کی بود میخواست تا خرداد کتاب نخونه و به درساش برسه؟ 42
در مقابل کتاب بی اراده ترینم. Vamonde
.
.
.
نقل قول: از محمدرضا سرشاره و 80% مناسب سن من نیست. ولی خیلی دوست داشتم بدونم این نویسنده چطور کتاب هایی می نویسه که اینقدر معروفه. 
ببشتر در کار کودکان و خردسالان هست
(1401 فروردين 23، 17:35)فرید نوشته است: سلام 
فرید/ ۹۲ روز/ کیمیاگر

(1401 فروردين 20، 18:28)silent scream نوشته است:
نقل قول: روی جز از کل و چندتا از کتابهای حامد عسکری مرددم [تصویر:  khansariha%20(56).gif] و اینکه عجیبه من از چند نفر پرسیدم اما هیچکس رضا امیرخانی رو پیشنهاد نداد در حالیکه در حالت عادی خیلی ازش تعریف میکنن

فکر نکنم داستان سختی‌ مردم افغانستان یا داستان سفر رهبر به سیستان یا داستان زندگی همسر یک مسئول خیلی برای هدیه دادن مناسب باشه Khansariha (56)

الان کتابهای کیو میگید؟ 42

کدوم کیمیاگر رو میخونین؟ از کدوم نویسنده؟ 53258zu2qvp1d9v
و
منظورم کتاب های اقای "رضا امیرخانیه"

نقل قول: فعلا فک کنم تا اواخر خرداد نتونتم کتاب  بخونم

منم سعی می کنم نخونم. اگه بتونم نخونم. Hanghead

نقل قول: ببشتر در کار کودکان و خردسالان هست

اهان. 53258zu2qvp1d9v 
ممنون 53
.
.
.
علی yekpesar
 / ۱۰ فروردین 1400 / ۱۵ روز دوستی با کتاب / کتاب اثر مرکب؛)
۱۰ ام شروعش کردم، ۲۳ ام تمام شُد.
همه افرادی که باعث خ.ا ما میشوند
دشمن خونی ما هستند.

.
در برابرشون بی رحم باشید و
 بی رحمانه ترکشون کُنید.

.
بی رحم باااش
...
خ.ا شوخی نیست
...
نابودی زندگیته...
درود و خسته نباشید 303

امیرعلی.د/۷مرداد/ 121روز دوستی با کتاب( کتاب شاهنامه فردوسی)
ممنون از داداش سایلنت ویس که جواب آقای تاج رو دادن 302 راستش من زیاد از ژانر و مطالب اینچنینی کتاب سر در نمیارم 4chsmu1
فقط سعی میکنم هر روز یکم کتاب بخونم Gig
بدرود balloons
BreakingBad /  تاریخ:10/اسفند/1400/ 35روز دوستی با کتاب / کتاب بخواهید تا به شما داده شود

49-2 تنها چیزی که دوست دارم منو باهاش ارزش گذاری کنن چادر مادرم فاطمه است که از سرم نیفتاده به لطف خودش 49-2

Shamالهی مددSham
صدای خاموش/ ۱۳٠ روز / ۲۳ بهمن

باشگاه پنج صبح

بد نیست اما با خوندنش یاد دوازده ستون موفقیت جیم ران افتادم
تقریبا همون تم داستانی
سلام
۲۱۱ روز با کتاب.
"آن‌ها" و بازخوانی "ضد"
که هر دو واقعا خوبن. Khansariha (56)

(1401 فروردين 24، 21:49)silent scream نوشته است:
سلام
silent scream
210 روز دوستی با کتاب [تصویر:  225047289.gif]

پلنگ زخمی، توجهمو جلب کرد و وقتی دیدم روی جلد نوشته "تقی شجاعی در اولین اثر خود، عفیفانه و دغدغه‌مند به سراغ مسئله‌ای رفته که متاسفانه جامعه ما چشم خود را روی آن بسته است؛ خودارضایی." مطمئن شدم که میخوام بخونمش. 53258zu2qvp1d9v
خیلی از قسمت ها لبخند به لبم اورد و تاحد زیادی از طنز بهره گرفته.. 

درباره یه پسر نوجوونه ک درگیر این به قول کتاب "اعتیادخاموش" یا "طاعون روح" و یا "تجاوز به خود" شده.
به نظرم برای هر نوجوانی نیازه این کتاب. نه خیلی محشر نوشته شده باشه. به این دلیل که مسئله خودارضایی توی جامعه ما خیلی مسکوت مونده و اکثر بچه هایی که درگیرش میشن اصلا نمیدونن این عمل چیه و چه ضررهایی داره. 
فلم خوب - کشش داستانی خوب - شخصیت پردازی خوب و ادبیات خوبی داشت. 
من که خیلی با با شخصیت داستان همزادپنداری داشتم.

و پر بود از جمله ها و متن های قشنگ..  53258zu2qvp1d9v
خیلی خیلی توصیه میشه که هممون بخونیمش. حتی کسایی ک فکر می کنن پاک شدن و دیگه هیچ وقت سراغ این عمل نمیرن. Khansariha (56)

بی نماز ها خوشبخت ترند؟! انگار دارم داستان های عبرت انگیز گوگل رو میخونم. همونقدر  یکنواخت و خسته کننده و سطح پایین. صرفا به خاطر اینکه اسمش دلمو برد خریدم و البته نویسنده همین به چشمم اشنا اومد. که الان متوجه شدم ظاهرا نویسنده کتاب "من برمی گردم" هست! و فکر نمی کنم چنین چیزی امکان پذیر باشه و 99% فقط تشابه اسمی هست.
برای بچه های کلاس پنجم و ششم و هفتم میتونه موثر باشه و تا حدکمی به شبهاتشون راجب به اینکه چرا نماز بخونیم جواب بده. Khansariha (56)

آنجا که خانه ام نیست از محمدرضا سرشاره. و این کتابم به خاطر نویسنده خوبش گرفتم. البته مثل کتاب قبل خیلی مناسب رنج سنی من نیست و برام حوصله سر بره و میشه گفت قابل پیش بینی. ولی برای سن پنچم تا هفتم/هشتم، خصوصا پسرها میتونه جذاب باشه. ولی خب مشتاقم بدونم اخرش قراره چه بلایی سرشون بیاد Khansariha (56)

و نردبان جهان این هم از محمدرضا سرشاره و 80% مناسب سن من نیست. ولی خیلی دوست داشتم بدونم این نویسنده چطور کتاب هایی می نویسه که اینقدر معروفه. 39

پی نوشت: کی بود میخواست تا خرداد کتاب نخونه و به درساش برسه؟ 42
در مقابل کتاب بی اراده ترینم. Vamonde

کتاب های بالا تموم شدن. 
امتیازی که بهشون میدم:
پلنگ زخمی: ۸.۵ از ۱۰
بی نماز ها خوشبخت ترند؟! : ۴ از ۱۰
آنجا که خانه‌ام نیست: ۶ از ۱۰
و نردبان جهان هنوز تموم نشده.

.
.
.
BreakingBad /  تاریخ:10/اسفند/1400/ 36 روز دوستی با کتاب / کتاب بخواهید تا به شما داده شود

Shamالهی مددSham
صدای خاموش/ ۱۳۱روز 
باشکاه پنج صبح
کلوب پنج صبح
(1401 فروردين 26، 16:33)Silent Voice نوشته است: صدای خاموش/ ۱۳۱روز 
باشکاه پنج صبح
کلوب پنج صبح

مدال گرفتم اخرش Khansariha (13)
2uge4p4

Shamالهی مددSham
سلام
۲۱۲ روز با کتاب. Khansariha (66)

نقل قول: و نردبان جهان هنوز تموم نشده.
برخلاف تصورم خیلی کوتاه بود، توی پنج دقیقه تموم شد. Khansariha (56)

و واقعا قشنگ بود.  53258zu2qvp1d9v

آخر کتاب یه شعر از مولانا اورده: 
نردبانِ این جهان، "ما" و "منی" است.
عاقبت این نردبان افتادنی است
لاجَرَم آن کس که بالاتر نشست
استخوانش سخت‌تر خواهد شکست.

نقل قول: علی yekpesar
 / ۱۰ فروردین 1400 / ۱۵ روز دوستی با کتاب / کتاب اثر مرکب؛)
۱۰ ام شروعش کردم، ۲۳ ام تمام شُد.
به مکتبخونه خوش اومدین. balloons
طبق پست‌اول میتونین راجب به کتابی که در حال خوندنش هستین اینجا بنویسین:
خیلی خوبه که هنگام اعلام وضعیت‌ها، حس و حال‌تون رو از کتابی که در حال خوندن اون هستید بنویسید. نکاتی که از کتاب دریافت کردید رو بنویسید. نظری که راجع به کتاب دارید رو بنویسید. حتی اگر سوالی براتون به‌وجود اومده می‌تونید مطرح کنید و با دوستان کتاب‌خوان دیگه هم‌فکری کنید. تعامل داشتن با همدیگه راجع به کتاب‌هایی که می‌خونیم، کتاب‌خوانی‌‌مون رو شیرین‌تر می‌کنه.
53258zu2qvp1d9v

نقل قول: مدال گرفتم اخرش [تصویر:  khansariha%20(13).gif]

[تصویر:  2uge4p4.gif]

مباااارکه 317
.
.
.

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 4 مهمان