امتیاز موضوع:
  • 11 رأی - میانگین امتیازات: 4.18
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

مکتبخونه (سرپرست: فرید، العبد المرحوم)

BreakingBad /  تاریخ:10/اسفند/1400/ 37روز دوستی با کتاب / کتاب بخواهید تا به شما داده شود

[تصویر:  confetti.gif]
53 عصاره شهدا:شهید حاج قاسم سلیمانی 53

49-2 تنها چیزی که دوست دارم منو باهاش ارزش گذاری کنن چادر مادرم فاطمه است که از سرم نیفتاده به لطف خودش 49-2

Shamالهی مددSham
سلام خدا قوت خسته نباشید 303
یا باب الحوائج/27فروردین/1روز اشتی با کتاب/اشتی با خدا از طریق اشتی با خود
عارفه/ ۱ روز
انواع زنان
يَا أَيُّهَا النَّبِيُّ قُلْ لِمَنْ فِي أَيْدِيكُمْ مِنَ الْأَسْرَىٰ إِنْ يَعْلَمِ اللَّهُ فِي قُلُوبِكُمْ خَيْرًا يُؤْتِكُمْ خَيْرًا مِمَّا أُخِذَ مِنْكُمْ وَيَغْفِرْ لَكُمْ ۗ وَاللَّهُ غَفُورٌ رَحِيمٌ ﴿٧٠﴾

ای پیامبر! به اسیرانی که در اختیار شمایند، بگو: اگر خدا خیری در دل های شما بداند، بهتر از چیزی که  از شما گرفته اند به شما می دهد، و گناهانتان را می آمرزد و خدا بسیار آمرزنده و مهربان است. (۷۰)
خوب، اثر مرکب...
.
اثر مرکب، اثر مرکب شده چند کار، با انجام چندین کار ریز و ریز در روز در ۳ الی ۶ سال آینده، اون در زندگیتون رقم
خورده.
تو این کتاب دو تا حج آقا بودن، یکیشون اهل خوراک خوردن و هر روز بیشتر خوردن
و
یکی اهل آموزش دیدن و کمتر از او خوردن
، 
توی ۱۰ سال، اون اولی، چون چاقتر شده بود، حال نداشت با خانمش درست حرف بزنه و تا نزدیک طلاق هم باهم پیش رفتن.
و
دومی، رابطش هر روز بهتر و بهتر شُد و خانم و بچه هااش خیلی دوسش داشتن.
.
در کل با انجام ریز کارهاا، در سال های آتی، به بزرگ کارهاا می‌رسیم.
.
اصل کتاب از نظرم اینو می‌گفت...
همه افرادی که باعث خ.ا ما میشوند
دشمن خونی ما هستند.

.
در برابرشون بی رحم باشید و
 بی رحمانه ترکشون کُنید.

.
بی رحم باااش
...
خ.ا شوخی نیست
...
نابودی زندگیته...
سلام

۲۱۲ روز دوستی با کتاب. [تصویر:  khansariha%20(66).gif]
"کتاب"

(1401 فروردين 27، 10:06)یا باب الحوائج نوشته است: سلام خدا قوت خسته نباشید 303

سلام 
به مکتبخونه خوش اومدین 49-2

(1401 فروردين 27، 13:11)عارفه نوشته است:
عارفه/ ۱ روز
انواع زنان

خیلی خوش برگشتی Khansariha (96)

(1401 فروردين 27، 13:43)yekpesar نوشته است: خوب، اثر مرکب...
.
اثر مرکب، اثر مرکب شده چند کار، با انجام چندین کار ریز و ریز در روز در ۳ الی ۶ سال آینده، اون در زندگیتون رقم
خورده.
و
، 
توی ۱۰ سال، اون اولی، چون چاقتر شده بود، حال نداشت با خانمش درست حرف بزنه و تا نزدیک طلاق هم باهم پیش رفتن.
و
.
.

مممنون که باهامون به اشتراک گذاشتین. جالب بود 53258zu2qvp1d9v
.
.
.
یا امیرالمؤمنین / 25 مهر 99 / ۱۶۶ روز
[تصویر:  2_3.png]
 گروه سرو  Khansariha (18)    کتابخونه  Khansariha (56) 
نام کاربری های قبلی : زندگی آزاد  -  یا امیرالمومنین
صدای خاموش/ ۱۳۲روز 
باشکاه پنج صبح
کلوب پنج صبح
(1401 فروردين 24، 22:18)silent scream نوشته است:
(1401 فروردين 23، 17:35)فرید نوشته است: سلام 
فرید/ ۹۲ روز/ کیمیاگر

(1401 فروردين 20، 18:28)silent scream نوشته است: فکر نکنم داستان سختی‌ مردم افغانستان یا داستان سفر رهبر به سیستان یا داستان زندگی همسر یک مسئول خیلی برای هدیه دادن مناسب باشه Khansariha (56)

الان کتابهای کیو میگید؟ 42

کدوم کیمیاگر رو میخونین؟ از کدوم نویسنده؟ 53258zu2qvp1d9v
و
منظورم کتاب های اقای "رضا امیرخانیه"

از پائولو کوئیلو، یه بار دیگه برم سراغش تموم میشه بعد نظر میدم 53258zu2qvp1d9v

فرید/ ۹۳ روز  / کیمیاگر
تو خوب بمون، نذار خوبا تموم شن
49-2 سلام به دوستان کتابخوان کانونی 49-2  
[تصویر:  khansariha%20(56).gif] لیست بروز شده تا ۱۶ اردیبهشت[تصویر:  khansariha%20(56).gif]

آرمین/ ۴۱۶ روز / غیبت با هماهنگی

ستاره روشن/ ۲۳۵ روز / ۲۷ اسفند

سایلنت اسکریم/ ۲۲۱ روز  / غیبت با هماهنگی

یا امیرالمومنین/ ۱۶۶ روز / ۲۷ فروردین

صدای خاموش/  ۱۳۳ روز / ۳۱ فروردین

امیر علی.د/ ۱۲۹ روز / ۹ اردیبهشت

سنا/ ۱۲۲ روز / ۱۰ اردیبهشت

فرید/ ۹۳ روز / ۲۷ فروردین

مشکات / ۸۷ روز / ۴ اردیبهشت

آبتین / ۴۳ روز / ۱۹ فروردین

برکینگ بد / ۳۷ روز / غیبت با هماهنگی

یک پسر / ۳۷ روز / ۱۴ اردیبهشت

هیچ / ۲۸ روز / ۲۷ اسفند

تاج / ۲۴ روز/  غیبت با هماهنگی

اking amirا / ۲۲ روز / ۱۵ فروردین

یا باب الحوائج / ۲۱ روز / ۱۶ اردیبهشت

العبدالمرحوم / ۱۷ روز / ۲۸ فروردین

ویلو / ۱۶ روز / ۱۲ اردیبهشت

رضا چلسی / ۱۴ روز / ۱۶ اردیبهشت

محسنین / ۶ روز / ۲۰ فروردین

عارفه/ ۴ روز / ۳ اردیبهشت

*دوستان عزیز ممنون میشم اگر ایرادی در لیست هست بهم اطلاع بدید*

این قسمت با سوتی فاحش اینجانب شبیه به لیست اعلام وضعیت بعدی شد Khansariha (70) 65
تو خوب بمون، نذار خوبا تموم شن
(1401 فروردين 27، 13:57)silent scream نوشته است:
سلام

۲۱۲ روز دوستی با کتاب. [تصویر:  khansariha%20(66).gif]
"کتاب"

(1401 فروردين 27، 10:06)یا باب الحوائج نوشته است: سلام خدا قوت خسته نباشید 303

سلام 
به مکتبخونه خوش اومدین 49-2

(1401 فروردين 27، 13:11)عارفه نوشته است:
عارفه/ ۱ روز
انواع زنان

خیلی خوش برگشتی Khansariha (96)

(1401 فروردين 27، 13:43)yekpesar نوشته است: خوب، اثر مرکب...
.
خورده.
و
، 
و
.
.

مممنون که باهامون به اشتراک گذاشتین. جالب بود 53258zu2qvp1d9v

خواهش می‌کُنم..._عمل بهش تو ترکم شاید مثمرثمرباشه.
دشمن خونی ما هستند.

.
 بی رحمانه ترکشون کُنید.

.
بی رحم باااش
...
خ.ا شوخی نیست
...
نابودی زندگیته...
کتاب کار عمیق، تا الان یه ۵ روزه دارم میشنوم صوتیشو، روی هم تا الان ۲ ساعت و ۵۰ دقیقه گوش دادم، خوبیهای کار
عمیق بوده، بقیشم، عمل بهش هست
و چند روز دیگه تمام میشه.
.
خوب کمی ازش، کار عمیق خیلی مهمه، اینه که چندساعت پشت سرهم و بدون هر حواسپرتی به انجام کاری یا فکر دربارش بپردازی.
.
شاید با ترک خ.ا چون تنها بودن براش سمه در تضاده، ولی ارزشش رو داره.
دشمن خونی ما هستند.

.
 بی رحمانه ترکشون کُنید.

.
بی رحم باااش
...
خ.ا شوخی نیست
...
نابودی زندگیته...
(1401 فروردين 20، 22:41)Meshkat نوشته است: سلام  شب بخیر 
به مناسبت  امروز دیدم جای این متن تو مکتب خونمون خالیه..

نقل قول: تصور نکنید که من با زندگی  به سبک و سیاقِ متظاهران به روشنفکری،  نا آشنا هستم!
خیر ، من از یک " راه طی شده" با شما حرف میزنم 
من هم سال های سال در یکی از دانشکده های هنری درس خوانده ام،  من هم سال ها  با جلوه فروشی و تظاهر به داناییِ بسیار، زیسته ام ، ریش پروفسوری و سبیل نیچه ای گذاشته ام، اما بعد خوشبختانه زندگی مرا به راهی کشانده است که ناچار شده ام 
رودربایستی را نخست با خودم و سپس با دیگران کنار بگذارم و عمیقا بپذیرم که " تظاهر به دانایی " هرگز جایگزین دانایی نمیشود!
"سید شهیدان اهل قلم از زبان خودش "

سلام شب شما هم بخیر 
پیرامون تکمیل صحبت های شما Smiley-face-whistle-1

قضیه‌ی اثر شوفر چیست؟
اثر شوفر که  بر مبنای داستان حقیقی زیر پدید آمده است.
ماکس پلانک (ماکس کارل ارنست لودویگ پلانک، Max Karl Ernst Ludwig Planck – یکی از مهم‌ترین فیزیک‌دانان آلمان در سده‌ی ۱۹ میلادی و اوایل سده‌ی ۲۰) بعد از این‌ که جایزه‌ی نوبل را در اوایل قرن بیست میلادی (سال ۱۹۱۸) می‌گیرد، یک تور برای دور آلمان گذارده و در شهرهای مختلف درباره‌ی مکانیک کوانتوم شروع به صحبت و ارائه‌ی محتوای علمی می‌کند.
اما از آنجاکه او هر مرتبه از سخنرانی‌هایش دقیقاً یک محتوا را به صورت کاملا تکراری ارائه می‌نمود، شوفر (راننده‌‌ی) او احساس می‌کند که تمامی مطالب این دانشمندِ نام‌آور را به خوبی یاد گرفته است و حال دیگر در حد او معلومات و دانش دارد؛
لذا روزی به آقای پلانک می‌گوید: شما از تکرار این حرف‌ها خسته نمی‌شوید؟ از آنجاکه من نیز بارها این مطالب را شنیده‌ام، الان می‌توانم به جای شما این مطالب را به راحتی برای دیگران ارائه کنم؛ اگر اجازه دهید، من در مقصد بعدی که شهر مونیخ است، به جای شما سخنرانی کنم و شما لباس من را پوشیده و صرفا در جلسه بنشینید و شاهد سخنرانی من باشید؟ برای هر دوی ما تنوعی ایجاد می‌شود.
پلانک نیز این موضوع برایش جالب می‌نماید و با نظر به اینکه در مونیخ کسی چهره‌ی این دانشمند را نمی‌شناخت، قبول می‌کند که طبق روالی که شوفرش طرح کرد، عمل کنند!
از همین رو، در جلسه‌ی مونیخ شوفرِ آقای پلانک در جایگاه یک دانشمندِ بنام و مشهور فیزیک شروع به سخنرانی کرده و اتفاقا در این جلسه بسیار موفق درباره مکانیک کوانتوم صحبت می‌کند و شنونده‌ها نیز بسیار لذت می‌برند.
اما در انتهای جلسه، یکی از فیزیک‌دان که در جلسه حاضر بود، بلند شده و سوالی علمی را مطرح می‌کند؛ شوفر که محدوده‌ی دانشش به همان نطقِ کمتر از دو ساعته‌اش محدود می‌شد و بیش از آن چیزی نمی‌دانست، بالطبع قادر به پاسخ دادن به این سوال اصلا نبود؛ اما بواسطه‌ی پشت‌گرمی‌اش به آقای پلانک، با خونسردی می‌گوید:
«من تعجب می‌کنم که در شهری پیشرفته مثل مونیخ، سوال‌هایی به این اندازه پیش پا افتاده و ساده ازمن می‌پرسند ! این سوال شما حتی شوفر من هم می‌تواند جواب دهد!» سپس از پشت تریبون رو به ماکس پلانک که در جمع حضار نشسته بود می‌کند و می‌گوید «جناب شوفر (آقای راننده)، لطفا شما به سوال ایشان پاسخ دهید»!
ماکس نیز از جا برخواسته و پاسخ آن فیزیک‌دان را به صورت کامل می‌دهد.

اثر شوفر؛ توهم دانایی است
از آن زمان، در علم مدیریت این نوع عملکرد را “توّهم دانایی” را «اثر شوفر» می‌نامند. البته داستان اثر شوفر به مسئله‌ی علم فیزیک یا هر علم دیگری محدود نمی‌شود و این تَوّهُم دانایی گاهی در بسیاری از امور از جمله سیاست، اقتصاد، پزشکی، مدیریت، دین، فرهنگ و … برای بسیاری از افراد سطحی‌نگر و به ظاهر همه‌چیزدان پیش می‌آید.
عموما افراد سطحی‌نگر غافل از اینکه علم و دانش در هر رشته‌ای مانند کوه یخی است که بخش بسیار بسیار کمی از آن قابل رؤیت بوده و بخش اعظم آن را نمی‌توان مشاهده نمود؛ صرفا بخش قابل مشاهده دانش را می‌بینند و گمان می‌کنند که کل دانش را به خوبی دریافت کرده‌اند، در حالی که این فقط توهمی از دانایی است نه خود دانایی.

توهم دانایی، از فهم پایین و سطحی‌نگری نشأت می‌گیرد
توهم دانایی، یعنی اینکه فکر کنیم همه جوانب مطلب یا علمی را به خوبی می‌دانیم و در آن موضوع به طور کامل استاد شده‌ایم، بنابراین قاطعانه در مورد آن اظهار نظر می‌کنیم؛ در صورتی که این از نگاه سطحی و کوته‌بینانه‌ی ما نشات می‌گیرد و در واقع کاملا اشتباه می‌کنیم.
به زبانی دیگر؛ یعنی ما یا نمی‌دانیم و یا علممان نسبت به موضوع اشتباه و ناقص است، و اتفاقا علت اصلی توهمِ دانایی‌مان نیز همین تصور ناقص یا اشتباه ما نسبت به تمام جوانب یک مطلب و سپس مقایسه‌ی دانش ناقص و محدود خودمان با همان تصور است.

[تصویر:  the-illusion-of-knowledge_z0uk.jpg]

اولین گام برای رشد و پیشرفت غلبه کردن بر توهم دانایی است.
اینکه احساس کنیم چیزی نمی دانیم .

سلام

آبتین/5 اسفند/51 روز

کتاب عقاید یک دلقک شروع کردم.
در ابتدا یک انتشارات مزخرف از ان خوندم هم ترجمه نامناسب داشت و هم سانسوری
بعد از خواندن 50 صفحه کنار گذاشتم.
الان انتشارات راه معاصر گرفتم
تا اینجا کار خوب بود.

برشی از کتاب
تنها یک درمان موقتی وجود دارد و آن الکل است. و یک درمان قطعی و همیشگی می تواوند وجود داشته باشد و ان ماری است. ماری مرا ترک کرده است و دیگر بر نمی گردد.حالا هم دلقکی که به  می خوارگی بیفتد زود تر از شیروانی ساز مست سقوط می کند.

کسانی که سبک های صادق هدایت،کافکا و یک سری از کار های هاروکی موراکی را می پسندند پیشنهاد می شود.
.
امروز رفتم کتابفروشی کتاب بخرم

بین رمان های نشر چشمه انتخاب کردم
حیف و صد حیف پولم کم بود وگرنه جز از کل و برمیداشتم

اما در عوض کتاب باشگاه مشت زنی چاک پالانیک و گرفتم. که از همون نشر چشمه اس
آقای آبتین ممنون که درباره توهم دانایی گفتید،

اتفاقا یک کتاب خوب به همین نام وجود داره،
که توصیه می کنم تو جامعه ای که تقریبا همه درگیر این توهم شدن و آدم ممکنه این توهم رو یک رویه معمولی و عادی و اوکی بدونه و متوجه توهم بودنش نشه و دچارش بشه حتما یبار خونده باشتش 53258zu2qvp1d9v

[تصویر:  8437521118006255.jpg]
يَا أَيُّهَا النَّبِيُّ قُلْ لِمَنْ فِي أَيْدِيكُمْ مِنَ الْأَسْرَىٰ إِنْ يَعْلَمِ اللَّهُ فِي قُلُوبِكُمْ خَيْرًا يُؤْتِكُمْ خَيْرًا مِمَّا أُخِذَ مِنْكُمْ وَيَغْفِرْ لَكُمْ ۗ وَاللَّهُ غَفُورٌ رَحِيمٌ ﴿٧٠﴾

ای پیامبر! به اسیرانی که در اختیار شمایند، بگو: اگر خدا خیری در دل های شما بداند، بهتر از چیزی که  از شما گرفته اند به شما می دهد، و گناهانتان را می آمرزد و خدا بسیار آمرزنده و مهربان است. (۷۰)

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 3 مهمان