امتیاز موضوع:
  • 11 رأی - میانگین امتیازات: 4.18
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

مکتبخونه (سرپرست: فرید، العبد المرحوم)

سلام و درود بر همگی اهالی مکتبخونه  2uge4p4

العبدالمرحوم/۱۰ تیر/۴ روز آشتی با کتاب/پسرک فلافل فروش 53

زندگی شهید هادی ذوالفقاری که البته کتاب معروفی هم هست و قبلا نصفه خونده بودم 53258zu2qvp1d9v
متاسفانه ایرادی که گاها میشه از کتابای نشر هادی گرفت اینه که کتابا به صورت خاطرات کوتاه نوشته میشن و بعضی وقتا اون جذابیت کافی برای تا آخر خوندن و ادامه دادن کتاب رو ندارن که شاید راه دیگه‌ای هم برای ثبت خاطرات شهدایی چون ابراهیم هادی و هادی ذوالفقاری و... نباشه چون یک راوی کاملا همراه و مطلع نیست که بتونه تمام ویژگی‌های شهید رو در یک سیر داستانی روایت کنه 53258zu2qvp1d9v

نقل قول: خاتون و قوماندان
اسم جالبی داره 53258zu2qvp1d9v
اگه دوست داشتی برامون ازش بگو Khansariha (56)
 سپاس شده توسط
(1401 تير 15، 16:38)العبد المرحوم نوشته است: سلام و درود بر همگی اهالی مکتبخونه  2uge4p4

العبدالمرحوم/۱۰ تیر/۴ روز آشتی با کتاب/پسرک فلافل فروش 53

زندگی شهید هادی ذوالفقاری که البته کتاب معروفی هم هست و قبلا نصفه خونده بودم 53258zu2qvp1d9v
متاسفانه ایرادی که گاها میشه از کتابای نشر هادی گرفت اینه که کتابا به صورت خاطرات کوتاه نوشته میشن و بعضی وقتا اون جذابیت کافی برای تا آخر خوندن و ادامه دادن کتاب رو ندارن که شاید راه دیگه‌ای هم برای ثبت خاطرات شهدایی چون ابراهیم هادی و هادی ذوالفقاری و... نباشه چون یک راوی کاملا همراه و مطلع نیست که بتونه تمام ویژگی‌های شهید رو در یک سیر داستانی روایت کنه 53258zu2qvp1d9v

منم دقیقا توی دفترم همینو یادداشت کرده بودم از نشرشهیدهادی..  Hanghead
و یه مشکل دیگه، مثلا توی همین کتاب پسرک‌فلافل‌فروش؛ ماجرای سربندخریدن شهید توی حداقل ۵ داستان تکرار شد. 29 و برای خواننده کتاب واقعا خسته‌کننده‌ست. انگار فقط مصاحبه‌هایی که انجام دادن رو تایپ کردن، بدون اینکه یه باز از کتاب بخونن آیا این مطلب تکراریه، مفیده.. 45
چون از شهیدایی مثل شهیدهادی یا شهیدذوالفقاری؛ اینقدر روایت و داستان مختلف هست که میشد یه کتاب منسجم ازشون نوشت. Khansariha (56)
حداقلش این بود که هر سه داستان رو یکی کنن و خلاصه و مفیدتر بنویسن. مثل انتشارات جمکران، حتی کتابهایی که از اماما مینویسن و به صورت داستان کوتاه هست، ایتقدر منسجمن ک ادم دوست داره زودتر بره داستان بعدی... Khansariha (56)

و برای خاتون و قوماندان، بیا اینجا 4chsmu1
.
.
.
ناحلهـ / 31 خرداد / 14 روز دوستی با کتاب

و شاید خیلی عجیب به نطر بیاد ولی من برای بار سوم یا چهارم شروع به خوندن آئین درس خواندن کردم 4chsmu1
اینم بگم که این چند روز از بس همه چی درهم برهم بود چهار اثرو هم نرسیدم تموم کنم و باید هرچی زودتر یه فکری به حالش کنم
احتمالا یا ادامه اش میدم یا میذارم برای بعد از آئین ...
 چرخ بر هم زنم ار غیر مرادم گردد
من نه آنم که زبونی کشم از چرخ فلک
Khansariha (2)

یا باب الحوائج/27فروردین/76روز اشتی با کتاب [تصویر:  khansariha (56).gif]

خذاوند خیر بدهد به سرپرستان زحمتکش [تصویر:  ehteram.gif]
ممنون از زحمات شما [تصویر:  303.gif]
سلام و درود 303
Amirali.dا/ ۷ مرداد ۱۴۰۰/ 163 روز آشتی با کتاب(شاهنامه فردوسی)
بدرود balloons
سلامممم 303
و بازم دلم تنگ شد براتون
خوبید دیگه؟؟؟
آریان_25خرداد_23روز با کتاب
کتابخانه نیمه شب
اینجوریم نگاه نکنید خودم دارم طولش میدم Hanghead  4chsmu1
دنیاشم واسم اهمیت نداره
«شما» که جای خود داری❤️
سلام
silent scream
283 روز دوستی با کتاب
53258zu2qvp1d9v
.
.
.
سلام

سرباز گمنام / ۲۵ خرداد / ۱۸ روز کتابخوانی 
[تصویر:  HAZRAT_MAHDI_02.gif]
آقا بیا تا زندگی معنا بگیرد Gol
شاید دعای مادرت زهرا بگیرد Gol
آقا بیا تا با ظهور چشمهایت Gol
این چشم های ما کمی تقوا بگیرد Gol

اعضا / برنامه ریزی روزانه / استوا

آجیل پاکی / کنترل ذهن و نگاه / قرار عاشقی
قرآن / دعای عهد / شبانه روزی
پیشگیری و مدیریت افکار آلوده
آقا سلام Hanghead
ببخشید دیر وقت مزاحمتون میشم
آریان_25خرداد_24روز با کتاب
کتابخانه نیمه شب
بیست صفحش مونده Hanghead

دلم نمیاد ادامه بدم Hanghead
دنیاشم واسم اهمیت نداره
«شما» که جای خود داری❤️
سلام
silent scream
285 روز دوستی با کتاب اگه اشتباه نکنم.

تولد در توکیو + لبنان‌زدگی اگه وقت پیدا کردم براشون معرفی می نویسم. Khansariha (56)

آقای فرید من واسم سواله ؛ آخرش کتاب کادو گرفتید یا نه؟  4chsmu1 65 (میتونید جواب ندید 302)

نقل قول: دلم نمیاد ادامه بدم [تصویر:  hanghead.gif]
از وسط‌های کتاب برای من موقعیت‌ها قابل پیش‌بینی بودن و میشد بفهمی آخر کتاب چی میشه، که دیگه ادامه ندادم. خوشحال کنندست که اینقدر شمارو جذب کرده و پسندید. 53258zu2qvp1d9v 53

نقل قول: کتاب(شاهنامه فردوسی)
اینقدر شما شاهنامه خوندید که منم تحت‌تاثیر قرار گرفتم و کتاب شرح شاهنامه‌م رو دراوردم، دوباره بخونم.  4chsmu1 
آفرین به کتابخوانی منظم و عالیتون. daghighan

نقل قول: اینم بگم که این چند روز از بس همه چی درهم برهم بود چهار اثرو هم نرسیدم تموم کنم و باید هرچی زودتر یه فکری به حالش کنم
اوه، خوب شد یادم آوردی. پاک فراموشم شد ک میخوام چهار اثر رو بخونم. vayy صفحه چندی؟ باهم ادامه‌ش بدیم؟  4chsmu1
نقل قول: این کتابی که میخونم تموم بشه، میرم سراغ یه کتاب صوتی

چون حجم کتابش زیاده، به نظرم اگر با صوت برم جلو راحت تر میشه [تصویر:  49-2.gif]
اینکه کتاب‌های طولانی رو به صورت صوتی گوش بدیم خیلی خوبه. منم جزء از کل رو صوتی گوش دادم. daghighan
باعث میشه طولانی بودن کتاب باعث خسته شدنمون نشه و از کتاب لذت ببریم. 53258zu2qvp1d9v 
نگفتید چه کتابی میخونید؟  Khansariha (56)
.
.
.
سلام
تشکر 53 از برادر فرید و خانم العبد المرحوم

من از صفر شروع کنم یا ادامه بدم؟

تاج / ۲۴ روز+2
کتاب حرکت 
سلام
silent scream
286 روز دوستی با کتاب 
مرد رویاها نمایشنامه/ فیلم نامه‌ای از شهید چمران  - غدیر از عین‌صاد - عاشقانه‌ای برای ۱۶ ساله‌ها زندگینامه شهید راضیه کشاورز - عارفانه زندگینامه شهید اکبرعلی نیری‌.
و رهایی از تکبر پنهان از استاد پناهیان. Khansariha (56)
.
.
.
به نام خدا.
سلام و درود خدمت همه عزیزان
Reza4030/اردیبهشت3/ 76روز دوستی با کتاب/خواندن خطبه 76کتاب نهج البلاغه به همراه ترجمه.

باتشکر
خود را ارزان نفروشیم 
در فروشگاه بزرگ هستی، روی قلب انسان نوشته اند
«قیمت=خدا»
یا باب الحوائج/27فروردین/77روز اشتی با کتاب [تصویر:  khansariha (56).gif]

خذاوند خیر بدهد به سرپرستان زحمتکش [تصویر:  ehteram.gif]
ممنون از زحمات شما [تصویر:  303.gif]
سلام و درود 303
Amirali.dا/ ۷ مرداد ۱۴۰۰/ 165 روز آشتی با کتاب(شاهنامه فردوسی)

(1401 تير 18، 0:53)silent scream نوشته است:
نقل قول: کتاب(شاهنامه فردوسی)
اینقدر شما شاهنامه خوندید که منم تحت‌تاثیر قرار گرفتم و کتاب شرح شاهنامه‌م رو دراوردم، دوباره بخونم.  4chsmu1 
آفرین به کتابخوانی منظم و عالیتون. daghighan
4chsmu1 . ممنون لطف دارید 302

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 3 مهمان