امتیاز موضوع:
  • 11 رأی - میانگین امتیازات: 4.18
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

مکتبخونه (سرپرست: فرید، العبد المرحوم)

سایلنت اسکریم/ 487 روز  / ۱ اسفند
۱۳ روز مطالعه تا مدال تثبیت کتابخوانی

من از رمان‌کره‌ای تا جایی که یادمه فقط مغازه‌جادویی و خوندم . فیلم هم درحد جومونگ و چند تا سینمایی 4chsmu1 اتفاقا بادام توی لیست‌ کتابایی ک میخوام بخونم هست. ولی مطمئن نبودم به اندازه کافی خوب باشه که بخونم :khansariha (66)

نقل قول: عاشقانه‌ای برای ۱۶ ساله‌ها

من از شهید راضیه کشاورز، یه کتاب دیگه‌خوندم  ، تعداد صفحاتش از عاشقانه برای ۱۶ ساله‌ها خیلی‌کمتر بود (اسمش‌یادم نیست ، جلدش دخترونست و گل و اینا داره42)
 کوتاه و مختصر و مفید و خوش‌قلم بود. 53258zu2qvp1d9v اگه مثل من عاشقانه‌ای برای ۱۶ ساله‌ها به نظرت خسته‌کننده رسید، این یکی مناسبه. Khansariha (56)

میک هارت به نظر خیلی جذاب می‌رسه.. حتما میزارم توی لیست‌کتاب‌هام 53258zu2qvp1d9v
ممنون که راجع به کتاب‌هایی که خوندی، صحبت کردی.

نقل قول: هردو در نهایت می‌میرند رو هم می‌خواستم بخونم که متاسفانه توی طاقچه بی‌نهایت نبود 

منم خیلی وقت بود میخواستم بخونمش ب همین دلیل نخوندمش.. 4chsmu1 دوستم خریدش منم امانت‌گرفتم و خوندم.. Khansariha (56) (خودش، هنوز بعدمدت‌ها نخوندش 65 )
فک کنم تو کتابخونه‌ها داشته باشنش برای امانت گرفتن. 53258zu2qvp1d9v
.
.
.
سلام  53

العبدالمرحوم/۷۸ روز دوستی با کتاب / نامبرده در پست قبل 4chsmu1

یه سوال خیلی خیلی تخصصی ، برای معرفی کتاب به یه دوست که ذهن پرسش‌گری در زمینه اعتقادی و تاریخی داره چه پیشنهادی دارید؟
درواقع چند وقت پیش که دیدم در حال مطالعه خاطرات سفیره (که البته در نهایت خیلی هم به برخلاف عظمت اسمش باهاش کنار نیومده بود)راستش یکم تعجب کردم که باهاش صحبت کردم و خودش می‌گفت که دوس داره از همه دیدگاه‌ها و عقاید بخونه تا بهتر بتونه تصمیم بگیره و به نتیجه برسه و از من خواست که منم کتابی رو بهش معرفی کنم  53258zu2qvp1d9v

______
نقل قول:  کوتاه و مختصر و مفید و خوش‌قلم بود. [تصویر:  53258zu2qvp1d9v.gif] اگه مثل من عاشقانه‌ای برای ۱۶ ساله‌ها به نظرت خسته‌کننده رسید، این یکی مناسبه. [تصویر:  khansariha%20(56).gif]
راستش اینو چون اسمش رو شنیده بودم و صوتی بود خیلی گزینه مناسبی برای مسیر مدرسه دیدم اما خب خیلی با صدای گوینده‌اش راحت نیستم و خیلی رغبتی به ادامه‌ دادنش ندارم ، نسبت به تلفظ ها وسواسی شدم و تنها چیزی که در لحظه نمی‌شنوم متن کتابه Khansariha (56)
مرسی از معرفیت 302
نقل قول: فک کنم تو کتابخونه‌ها داشته باشنش برای امانت گرفتن. [تصویر:  53258zu2qvp1d9v.gif]
مشتاق شدم پیداش کنم  53258zu2qvp1d9v
از همہ گر رها شوم ، از تو جدا نمیشوم
تا تو زمین سجده‌اے ، سر بہ هوا نمیشوم
من تو بگو فدا كنم ، تن تو بگو فدا كنم
گر همہ را رها كنم ، تارك ِ ما نمیشوم
... 53
رعنا / ۲۸ بهمن ۱۴۰۱/ 3 روز کتابخوانی 

صحیفه سجادیه 

نقل قول: سلااام
به مکتبخونه خوش اومدی [تصویر:  2uge4p4.gif]
نه ساناز جان، محدودیتی توی زمان مطالعه یا تعداد صفحاتی که خوندی وجود نداره..  
سلام. چه قدر خوب. بسی ممنونم Confetti
هدف از ترک  / حس خوب ۱۵۷ روز /علت شکست 157 روز/   علت شکست 10 روزه  /  اهرم رنج و لذت / 1401   Khansariha (58)

دلایل وسوسه  / هدف از ترک تاثیر پاکی
خدایا چنان کن سرانجام کار  Confetti تو خشنود باشی و ما رستگار 317 بهترین خدای دنیا Khansariha (63) دعا میکنم بشم بهترین بنده دنیا برات  Khansariha (2)  الحمدلله رب العالمین Thankyou خداوندا مرا پاکیزه بپذیر  fly2  صبر داشته باش  خدا با صابران است  49-2  خداوند توبه کنندگان را دوست دارد Khansariha (84)  

امام صادق(ع): روز قیامت خداوند با شخص خودارضا گفت و گو نمى کند و از چشم خدا مى افتد.  Hanghead
سلام  303

محسنین / 29 بهمن 1401 / 2 روز دوستی با کتاب 

کتاب انسان و ایمان .
کتاب شجاعت مطلوب نبودن . 
کتاب هردو در نهایت می‌میرند.

نقل قول: فیلم هم درحد جومونگ و چند تا سینمایی

راستش تا ۲۰۱۸ فیلم و سریال هاشون وضعی نداشتن ، ولی از همه ابعاد از ۲۰۱۸ به بعد بنظر من بهتر شدن . 

حداقل به نسبت سینما و سریال های غربی، ملموس تر و نزدیک به فرهنگ خودمون هستن  Gigglesmile

(سرپرستان محترم، ببخشید بحث فرهنگی بود ، فیلم ها هم اضافه شدن به بحث    4chsmu1 )
نقل قول: اتفاقا بادام توی لیست‌ کتابایی ک میخوام بخونم هست. ولی مطمئن نبودم به اندازه کافی خوب باشه که بخونم Khansariha (66)

خیلی جالبه کتابش .
ولی بستگی داره به ترجمه ؛ بعضی ترجمه ها واقعا اذیت میکنه ، خیلی دقت کنید برا مترجمش 

نقل قول: یه سوال خیلی خیلی تخصصی ، برای معرفی کتاب به یه دوست که ذهن پرسش‌گری در زمینه اعتقادی و تاریخی داره چه پیشنهادی دارید؟

خب فکر کنم کتاب های شهید مطهری بهترین پیشنها باشه .
بنظرم چون مدام در طول متن هاشون از منطق و استدلال ملموس برای خواننده استفاده میکنن و تمثیلات بجایی به کار می‌برن ذهن مخاطب پرسشگر جذب میشه .

حتما هم بهشون معرفی کنید، 
 کتاب آشنایی با قرآن شهید مطهری 
نسخه ای که عکسش رو قرار میدم خلاصه هست و واقعا مفید  53258zu2qvp1d9v

احتمالا ۹۰٪ پرسش ها  و  سوالات ذهنی ایشون همین مواردی هست که پشت جلد نوشته شده  4chsmu1
[تصویر:  9789649273389_y87x.jpg]

[تصویر:  4k33us4m9z0xatu._sr,1000__q7cu.jpg]
49-2 سلام به دوستان کتابخوان کانونی 49-2  
[تصویر:  khansariha%20(56).gif] لیست بروز شده تا ۴ اسفند[تصویر:  khansariha%20(56).gif]

سایلنت اسکریم/ ۴۸۷ روز  / ۱ اسفند
۱۳ روز مطالعه تا مدال تثبیت کتابخوانی

آرمین/ ۴۱۶ روز / غیبت با هماهنگی
۸۴ روز مطالعه تا مدال تثبیت کتابخوانی

سنا/ ۳۰۸ روز / ۲۷ بهمن
۱۹۲ روز مطالعه تا مدال تثبیت کتابخوانی

ویلو / ۲۵۸ روز / غیبت با هماهنگی
۲۴۲ روز مطالعه تا مدال تثبیت کتابخوانی

یا باب الحوائج / ۲۱۰ روز / غیبت با هماهنگی 
۲۹۰ روز مطالعه تا مدال تثبیت کتابخوانی

محمدعلی ۱۹۶۴ / ۸۱ روز / ۲۹ بهمن

مدال نقره مبارکه 49-2
۶۹ روز مطالعه تا مدال طلای کتابخوانی 

العبد المرحوم  / ۷۸ روز / ۱ اسفند
۲ روز مطالعه تا مدال نقره کتابخوانی

روژان/ ۶۷ روز / ۸ بهمن 
۱۳ روز مطالعه تا مدال نقره کتابخوانی

پارادوکس / ۵۵ روز / ۱۳ بهمن 
۲۵ روز مطالعه تا مدال نقره کتابخوانی

امیر علی د / ۱۸ روز /  ۳۰ بهمن
۱۲ روز مطالعه تا مدال برنز کتابخوانی

ایرانا/ ۱۸ روز / ۳۰ بهمن
۱۲ روز مطالعه تا مدال برنز کتابخوانی 

حنیفا / ۳ روز / ۸ دی
۲۷ روز مطالعه تا مدال برنز کتابخوانی

Torpakا / ۳ روز / ۲۶ دی

بنده پاک / ۳ روز / ۱ اسفند

محسنین / ۲ روز / ۲ اسفند
۲۸ روز مطالعه تا مدال برنز کتابخوانی 

*دوستان عزیز لطفاً هر موقع به ده روز جدید رسیدید اعلام کنید تا اعتبار مثبت تقدیمتون بشه ضمنا ممنون میشم اگر ایرادی در لیست هست بهم اطلاع بدید*
تو خوب بمون، نذار خوبا تموم شن
رعنا / ۲۸ بهمن ۱۴۰۱/ 6 روز کتابخوانی 

صحیفه سجادیه 

تا ۴ اسفند را نوشتم

بسی تشکر از سرپرست های عزیز 302
هدف از ترک  / حس خوب ۱۵۷ روز /علت شکست 157 روز/   علت شکست 10 روزه  /  اهرم رنج و لذت / 1401   Khansariha (58)

دلایل وسوسه  / هدف از ترک تاثیر پاکی
خدایا چنان کن سرانجام کار  Confetti تو خشنود باشی و ما رستگار 317 بهترین خدای دنیا Khansariha (63) دعا میکنم بشم بهترین بنده دنیا برات  Khansariha (2)  الحمدلله رب العالمین Thankyou خداوندا مرا پاکیزه بپذیر  fly2  صبر داشته باش  خدا با صابران است  49-2  خداوند توبه کنندگان را دوست دارد Khansariha (84)  

امام صادق(ع): روز قیامت خداوند با شخص خودارضا گفت و گو نمى کند و از چشم خدا مى افتد.  Hanghead

پارادوکس / 60 روز /
سلام و درود 303
خسته نباشید عرض می کنم به سرپرستان زحمتکش 53
Amirali.d ا/ ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ / 20 

سرپرست محترم من به ده روز جدید رسیدم 53
سلام و دروووود  53

العبدالمرحوم/ ۸۰ روز دوستی با کتاب/ چگونه کمال‌گرا نباشیم و باقی دوستان  4chsmu1

البته حقیقتا مطالعه روز ۸۰‌ام هنوز کامل نیست ولی خب گرفتم بگم که در عمل انجام شده قرار بگیرم 65
نقل قول: خب فکر کنم کتاب های شهید مطهری بهترین پیشنها باشه .

بنظرم چون مدام در طول متن هاشون از منطق و استدلال ملموس برای خواننده استفاده میکنن و تمثیلات بجایی به کار می‌برن ذهن مخاطب پرسشگر جذب میشه .
خیلی ممنونم از همفکریتون  53
حقیقتا انقدر ذهنم حول رمان بود اصلا به این سمت نرفته بود ، باید خودمم بخونم حتما
بسی متشکر Thankyou

(1401 اسفند 5، 15:06)*بنده پاک* نوشته است: صحیفه سجادیه 
بسی تشکر از سرپرست های عزیز 302

اگه دوست داشتی یه بخش‌هاییش رو برامون بنویس 53258zu2qvp1d9v
ممنون از شما و حضورتون 302
از همہ گر رها شوم ، از تو جدا نمیشوم
تا تو زمین سجده‌اے ، سر بہ هوا نمیشوم
من تو بگو فدا كنم ، تن تو بگو فدا كنم
گر همہ را رها كنم ، تارك ِ ما نمیشوم
... 53
 سپاس شده توسط
روژان/  ۶۹ روز / ۸ بهمن