امتیاز موضوع:
  • 11 رأی - میانگین امتیازات: 4.18
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

مکتبخونه (سرپرست: فرید، العبد المرحوم)

سلام و درود بر همه اهالی مکتبخونه  Confetti

العبدالمرحوم/۸۵ روز دوستی با کتاب/کف خیابون ۱ ، میک هارته اینجا بود و...

کف خیابون ۱ ؛ از محمدرضا حدادپور جهرمی، خیلی زیاد دوستش داشتم تا اینجا که البته هنوز تموم نشده و اگه به من بود و درس‌ها اجازه می‌دادن تا آخرش رو یک نفس می‌رفتم  Khansariha (56)

میک هارته اینجا بود ؛ که قبل‌تر راجبش گفته بودم و تکمیلش کردم و باید بگم احساساتی که شخصیت داستان درگیرش بود رو به خوبی به تحریر درآورده بود و شاید جا داشت مباحث روانشناسی بیشتری هم درش گنجونده بشه اما خب نویسنده به دنبال قهرمان سازی نبود و همین سادگی و معمولی بودن هم از جهتی  نوشته رو دلنشین تر می کرد و باعث می‌شد بهتر خودت رو در موقعیت شخصیت‌ها تصور کنی ، اما بازم جا داشت کامل تر و البته طولانی تر باشه  53258zu2qvp1d9v

به نظر شما برای کسی که تازه و بی‌تجربه میخواد خوندن کتاب‌های شهید مطهری رو شروع کنه ، از چه کتاب یا موضوعی بهتره که شروع کنه؟  Nevisandeh
از همہ گر رها شوم ، از تو جدا نمیشوم
تا تو زمین سجده‌اے ، سر بہ هوا نمیشوم
من تو بگو فدا كنم ، تن تو بگو فدا كنم
گر همہ را رها كنم ، تارك ِ ما نمیشوم
... 53
(1401 اسفند 17، 23:29)العبد المرحوم نوشته است: سلام و درود بر همه اهالی مکتبخونه  Confetti

العبدالمرحوم/۸۵ روز دوستی با کتاب/کف خیابون ۱ ، میک هارته اینجا بود و...

کف خیابون ۱ ؛ از محمدرضا حدادپور جهرمی، خیلی زیاد دوستش داشتم تا اینجا که البته هنوز تموم نشده و اگه به من بود و درس‌ها اجازه می‌دادن تا آخرش رو یک نفس می‌رفتم  Khansariha (56)

میک هارته اینجا بود ؛ که قبل‌تر راجبش گفته بودم و تکمیلش کردم و باید بگم احساساتی که شخصیت داستان درگیرش بود رو به خوبی به تحریر درآورده بود و شاید جا داشت مباحث روانشناسی بیشتری هم درش گنجونده بشه اما خب نویسنده به دنبال قهرمان سازی نبود و همین سادگی و معمولی بودن هم از جهتی  نوشته رو دلنشین تر می کرد و باعث می‌شد بهتر خودت رو در موقعیت شخصیت‌ها تصور کنی ، اما بازم جا داشت کامل تر و البته طولانی تر باشه  53258zu2qvp1d9v

به نظر شما برای کسی که تازه و بی‌تجربه میخواد خوندن کتاب‌های شهید مطهری رو شروع کنه ، از چه کتاب یا موضوعی بهتره که شروع کنه؟  Nevisandeh
سلام وقت شما بخیر
..... را خونده ام یکمی فقط شاید ادم را اذیت کند 53258zu2qvp1d9v
البته شاید برای من کنترل ذهن سخت شده بود
ولی کتاب جذابی بود 49-2
سپاس از شما به خاطر معرفی کتاب.
در این لینک آثار استاد مطهری را جداگانه برسی کرده ولی من داستان راستان را خوندم داستان های خیلی خوبی داشت 49-2
سلام
روژان/    ۷۷روز / ۸ بهمن 

۳ روز مطالعه تا مدال نقره کتابخوانی

(1401 اسفند 17، 17:43)یا باب الحوائج نوشته است: یا باب الحوائج/27فروردین/251روز اشتی با کتاب [تصویر:  khansariha (56).gif]

خداوند خیر بدهد به سرپرستان زحمتکش [تصویر:  ehteram.gif]
ممنون از زحمات شما [تصویر:  303.gif]
خدایا شکرت [تصویر:  Gol.gif]
سلام امیدوارم حالتان خوب باشد
از دیروز تا حالا دو نفر اعلام وضعیت کردند 49-2
خانم روژان در مورد کتابی که میخوانید بفرمایید 49-2
محسنین جان داداش شما در مورد کتابت بگو 49-2
من میخواهم ان شاءالله جلد 1 طعم شیرین خدا را شروع کنم Khansariha (69)

کتاب همیشه با تو  خانم فهمیه رحیمی رو میخونم، راستش تا الان خیلی جذب داستان نشدم.  65
یا باب الحوائج/27فروردین/252روز اشتی با کتاب [تصویر:  khansariha (56).gif]

نقل قول: کتاب همیشه با تو  خانم فهمیه رحیمی رو میخونم، راستش تا الان خیلی جذب داستان نشدم.  [تصویر:  65.gif]
سپاس از شما اگر رمان جذاب خواندید معرفی بفرمایید با تشکر 49-2
ــــــــــــــــــــ
یه سوال جذاب ترین کتابی که تا حالا خواندید چی بوده؟ 49-2
کتابی که دلت بخواد چندبار بخونیش  Khansariha (56)
یا باب الحوائج/27فروردین/253روز اشتی با کتاب [تصویر:  khansariha (56).gif]

سلام
روژان/    ۷۸روز / ۸ بهمن 

۲ روز مطالعه تا مدال نقره کتابخوانی
سلام.
سایلنت اسکریم/ 505 روز  / 21 اسفند
مدال تثبیتمو بدین برم 4chsmu1
ادامه به جان او ، زندگی ، جرعه از چشمه جاری ، هر دو در نهایت می میرند ، مسخ ، و کتاب های دیگه ای که اسمشون یادم نیست.  39

زندگی، روایتی از زندگی امام خمینی (ره) بود از زبان همسرشون. با خوندن این کتاب با بعدهای جدیدی از شخصیت امام اشنا میشید، مثلا وقتی رفتن توی خونه جدید و اجاره ای شون؛ همسرشون که از خانواده پولداری بودن با دیدن خونه که ظاهرنامناسبی داشت، زیرلب گفتن چقد بده. امام هم گفت: همین است که هست. 4chsmu1
جرعه از چشمه جاری، اومده اثار استاد عین صاد رو بررسی کرده و موضوعات مختلف رو جدا کرده.. مثلا درباره موضوع توکل یا زندگی، سخنانی که توی کتاب های مختلفشون بود رو جدا کردن و اینجا قرار دادن.. 53258zu2qvp1d9v و استاد عین صاد هم که نیازی به معرفی یا تعریف نداره..
هر دو در نهایت می میرند، داستان این بود که مردم می تونن روز اخر زندگیشون بفهمن که دارن می میرن و روز اخرشونه.. و داستان 2 تا پسر که روز اخری هستن و باهم دوست میشن و اتفاقاتی که رخ میده.. رمان خوب و جالبی هست. 53258zu2qvp1d9v
مسخ، اتفاقی به دستم رسید و نمیدونم چرا حوصلم نکشید کامل بخونمش.. Unsure
نقل قول: یه سوال خیلی خیلی تخصصی ، برای معرفی کتاب به یه دوست که ذهن پرسش‌گری در زمینه اعتقادی و تاریخی داره چه پیشنهادی دارید؟

کتاب خاصی به دهنم نمیرسه که بتونه پرسش های زیادی رو پاسخ بده.. رمان ها معمولا سرنخ و میدن دستت و خودت باید ادامه بدی و بری دنبال پاسخ سوال ها..
تنها کتاب نسبتا جامعی که الان به ذهنم می رسه "ستاره ها چیدنی نیستند" هست، در زمینه حجاب و ایناست. 53258zu2qvp1d9v
کتاب های شهید مطهری . همه افراد نمی تونن ارتباط برقرار کنن.. هم قلمشون و هم شیوه بیان و توضیحاتشون.. شاید دوستت مثل من باشه و اصلا خوشش نیاد.. به نظرم بهتره با یه رمان شروع کنی.. 53258zu2qvp1d9v
.
.
.
نقل قول: من میخواهم ان شاءالله جلد 1 طعم شیرین خدا را شروع کنم [تصویر:  khansariha%20(69).gif]

چه خوب. لطفا نظرتون رو هم راجع بهش بیان کنید. 53258zu2qvp1d9v

طعم شیرین خدا..

نقل قول:  از چه کتاب یا موضوعی بهتره که شروع کنه؟  [تصویر:  nevisandeh.gif]

سیرمطالعاتی دارن.. 
و یه سری کتاب مخصوص نوجوان ها، مثل ازادی انسان؛ ازادی بندگی و ... 
من کتاب های ویژه نوجوان هاشون رو دوست داشتم. روان تر از اثار اصلی بودن. 53258zu2qvp1d9v

نقل قول: کف خیابون ۱ ؛ از محمدرضا حدادپور جهرمی، خیلی زیاد دوستش داشتم تا اینجا که البته هنوز تموم نشده و اگه به من بود و درس‌ها اجازه می‌دادن تا آخرش رو یک نفس می‌رفتم  [تصویر:  khansariha%20(56).gif]

عه توی شبانه روزی هم بحثش بود. Khansariha (56)

نقل قول: کف خیابان 2 را خونده ام یکمی فقط شاید ادم را اذیت کند [تصویر:  53258zu2qvp1d9v.gif]

البته شاید برای من کنترل ذهن سخت شده بود

فقط برای شما اینطور نبوده. بقیه هم نقدهایی به کتاب هاشون نوشتن و از اینکه توی کتاب هاشون کمی بدون سانسور هستن، انتقاد کرده بودن. 

نقل قول: یه سوال جذاب ترین کتابی که تا حالا خواندید چی بوده؟ [تصویر:  49-2.gif]
کتابی که دلت بخواد چندبار بخونیش  [تصویر:  khansariha%20(56).gif]

اهالی قدیمی اینجا میدونن، من طرفدار پر و پاقرص جز از کل هستم..
ولی کتابی که دلم بخواد چندبار بخونمش، اثار استاد عین صاد هستن. 53258zu2qvp1d9v
.
.
.
سلام و درود خدمت کتاب دوستااان عزیز
من به خانه خودم برگشتم 317
خواستم شما هم در شادی من شریک باشید 2uge4p4
فعلا که باید با صفر روز فعالیتم رو تو این تاپیک ادامه بدم ولی میگم که می خوام با کتاب ۱۹۸۴ جورج اورول شروع کنم ان‌شاءالله  Khansariha (69)

نقل قول: ولی کتابی که دلم بخواد چندبار بخونمش، اثار استاد عین صاد هستن. [تصویر:  53258zu2qvp1d9v.gif]

منم
يَا أَيُّهَا النَّبِيُّ قُلْ لِمَنْ فِي أَيْدِيكُمْ مِنَ الْأَسْرَىٰ إِنْ يَعْلَمِ اللَّهُ فِي قُلُوبِكُمْ خَيْرًا يُؤْتِكُمْ خَيْرًا مِمَّا أُخِذَ مِنْكُمْ وَيَغْفِرْ لَكُمْ ۗ وَاللَّهُ غَفُورٌ رَحِيمٌ ﴿٧٠﴾

ای پیامبر! به اسیرانی که در اختیار شمایند، بگو: اگر خدا خیری در دل های شما بداند، بهتر از چیزی که  از شما گرفته اند به شما می دهد، و گناهانتان را می آمرزد و خدا بسیار آمرزنده و مهربان است. (۷۰)
(1401 اسفند 21، 9:36)silent scream نوشته است:
نقل قول: یه سوال جذاب ترین کتابی که تا حالا خواندید چی بوده؟ [تصویر:  49-2.gif]
کتابی که دلت بخواد چندبار بخونیش  [تصویر:  khansariha%20(56).gif]

اهالی قدیمی اینجا میدونن، من طرفدار پر و پاقرص جز از کل هستم..
ولی کتابی که دلم بخواد چندبار بخونمش، اثار استاد عین صاد هستن. 53258zu2qvp1d9v

حس خرید اومده بود بین بادبادک باز و جز از کل مردد بودم و به استناد حرف شما جز از کل رو خریدم  Khansariha (56)
یه مقدار ازش خوندم شروعش که خیلی خوب و پر قدرت بود 53258zu2qvp1d9v

(1401 اسفند 21، 15:16)عارفه نوشته است: سلام و درود خدمت کتاب دوستااان عزیز
من به خانه خودم برگشتم 317
خواستم شما هم در شادی من شریک باشید 2uge4p4
فعلا که باید با صفر روز فعالیتم رو تو این تاپیک ادامه بدم ولی میگم که می خوام با کتاب ۱۹۸۴ جورج اورول شروع کنم ان‌شاءالله  Khansariha (69)

نقل قول: ولی کتابی که دلم بخواد چندبار بخونمش، اثار استاد عین صاد هستن. [تصویر:  53258zu2qvp1d9v.gif]

منم

خوش برگشتید خانم عارفه  49-2

تا حالا هیچ کدوم از کتابهاشون رو نخوندم Hanghead
تو خوب بمون، نذار خوبا تموم شن
عارفه / ۱ روز با کتاب

کتاب ۱۹۸۴ رو شروع کردم ولی خیلی به دلم نچسبید 53258zu2qvp1d9v

نقل قول: خوش برگشتید خانم عارفه  [تصویر:  49-2.gif]
متشکرم  303
يَا أَيُّهَا النَّبِيُّ قُلْ لِمَنْ فِي أَيْدِيكُمْ مِنَ الْأَسْرَىٰ إِنْ يَعْلَمِ اللَّهُ فِي قُلُوبِكُمْ خَيْرًا يُؤْتِكُمْ خَيْرًا مِمَّا أُخِذَ مِنْكُمْ وَيَغْفِرْ لَكُمْ ۗ وَاللَّهُ غَفُورٌ رَحِيمٌ ﴿٧٠﴾

ای پیامبر! به اسیرانی که در اختیار شمایند، بگو: اگر خدا خیری در دل های شما بداند، بهتر از چیزی که  از شما گرفته اند به شما می دهد، و گناهانتان را می آمرزد و خدا بسیار آمرزنده و مهربان است. (۷۰)
یا باب الحوائج/27فروردین/256روز اشتی با کتاب [تصویر:  khansariha (56).gif]

نقل قول: چه خوب. لطفا نظرتون رو هم راجع بهش بیان کنید. [تصویر:  53258zu2qvp1d9v.gif]
بله چشم حتما سپاس از شما 49-2
نقل قول: فقط برای شما اینطور نبوده. بقیه هم نقدهایی به کتاب هاشون نوشتن و از اینکه توی کتاب هاشون کمی بدون سانسور هستن، انتقاد کرده بودن.
بله منم شنیده بودم 53258zu2qvp1d9v
سپاس از شما به خاطر معرفی کتاب جزءاز کل حتما مطالعه میکنم ان شاءالله
خدا رحمت کند استاد را تاحالا کتاب هاشون را مطالعه کردم متاسفانه...
دوس دارم کتابی که درباره نماز داشتند را بخوانم ان شاءالله 49-2
خانم عارفه خوش امذیذ ان شاءالله موفق باشید 49-2
فرید جان داداش خدا قوت 317
 سپاس شده توسط
سلام
روژان/    ۷۹ روز / ۸ بهمن 

۱ روز مطالعه تا مدال نقره کتابخوانی

ویرایش
عارفه / ٢ روز با کتاب 

سبک ها و مهارت های ارتباطی

سلام و عرض ادب
عارفه بانو به مکتبخونه خوش برگشتین  Confetti

العبدالمرحوم/۸۸ روز دوستی با کتاب

کف خیابون ۱ رو تموم کردم ؛ خیلی دوستش داشتم و انتظارم رو برآورده کرد البته مسئله‌ای که راجب بدون سانسور بودن و صریح بودن کتاب آقای یا باب الحوائج مطرح کرده بودن کاملا نقد درستیه ولی جلد ۱ خیلی موردی نداره
اما شاید جلد سومش برام جذاب تر بود درکل و البته که هنوز دومی رو نخوندم Khansariha (56)
و انقدری داستان من رو درگیر کرده بود که باقی کتاب هام رو این چند روز اصلا باز نکردم 4chsmu1
نقل قول: سپاس از شما به خاطر معرفی کتاب.

در این لینک آثار استاد مطهری را جداگانه برسی کرده ولی من داستان راستان را خوندم داستان های خیلی خوبی داشت [تصویر:  49-2.gif]
خیلی ممنونم از سایت خوبی که معرفی کردید  Thankyou
نسخه چاپی داستان راستان رو دارم و فک میکنم بهتره از همون شروع کنم 53258zu2qvp1d9v
نقل قول: سیرمطالعاتی دارن.. 
و یه سری کتاب مخصوص نوجوان ها، مثل ازادی انسان؛ ازادی بندگی و ... 
من کتاب های ویژه نوجوان هاشون رو دوست داشتم. روان تر از اثار اصلی بودن. [تصویر:  53258zu2qvp1d9v.gif]
ممنونم ازت حتما سرچ می‌کنم و توی لیستم قرار میدم 302
خداکنه طاقچه داشته باشه لیست کتابامو 63 4chsmu1
نقل قول: زندگی، روایتی از زندگی امام خمینی (ره) بود از زبان همسرشون. 
کنجکاو شدم بخونمش 53258zu2qvp1d9v
نقل قول: اهالی قدیمی اینجا میدونن، من طرفدار پر و پاقرص جز از کل هستم..
ولی کتابی که دلم بخواد چندبار بخونمش، اثار استاد عین صاد هستن. [تصویر:  53258zu2qvp1d9v.gif]
انقدر که اینجا اسمش رو شنیدم خیلی کنجکاوم که بخونمش هرچند طولانیه  42
کدوم اثر استاد ؟ سیر مطالعاتی کامل کتاب‌ها یا اثر خاصی مدنظرته ؟ 302
نقل قول: تنها کتاب نسبتا جامعی که الان به ذهنم می رسه "ستاره ها چیدنی نیستند" هست، در زمینه حجاب و ایناست. [تصویر:  53258zu2qvp1d9v.gif]

کتاب های شهید مطهری . همه افراد نمی تونن ارتباط برقرار کنن.. هم قلمشون و هم شیوه بیان و توضیحاتشون.. شاید دوستت مثل من باشه و اصلا خوشش نیاد.. به نظرم بهتره با یه رمان شروع کنی.. [تصویر:  53258zu2qvp1d9v.gif]
درسته ترجیح منم این بود برای اینکه اذیت نشه یا گاردی نداشته باشه توی سبکی که دنبالشه از رمان شروع کنه و اگر علاقه مند شد خودش پیگیری کنه  53258zu2qvp1d9v
ممنون از معرفی Khansariha (70)
از همہ گر رها شوم ، از تو جدا نمیشوم
تا تو زمین سجده‌اے ، سر بہ هوا نمیشوم
من تو بگو فدا كنم ، تن تو بگو فدا كنم
گر همہ را رها كنم ، تارك ِ ما نمیشوم
... 53

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان