امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

میز گرد کانون

بی خیال داداش مهدی
سعی کن دنبال یه هدفی باشی که مشغولت کنه
من میفهمم تو چی میگی ، میدونم منظوره حرفات چیه
چون خودمم این طوریم
تو اگه تو قم دانشگاه میری ، من دارم تهران دانشگاه میرم که نه تنها تو دانشگاه بلکه بیرونشم کلی آدم عذاب میکشه
واسه همین میگم که باید بتونیم خودمونو اول درست کنیم
و حرف الی جان درست بود ، ما باید بتونیم خودمونو کنترل کنیم
به نظر من ما اگه تو این جامعه بتونیم بطور معمولی زندگی کنیم کارمون از 100تا زاهد که یه گوشه تنها نشستن و هیچ چیزی کنارشون نیست که به گناه بندازدشون ، بهتره
.

خدایا همه جا هستی و تو به خواسته هایم از من آگاه تری و تو از من به من نزدیک تری .

در همه ی امور یاریم ده که تو در یاری نمودن من برای رسیدن به آرزوهای پاکم از من مشتاق تری .

فقط کافیست امور کارهایم را به تو واگذار کنم ای قدرت واقعی و بیکران ، بی شک برآورده می شود .

منم نظرمو بگم،
هرکسی اگه قدر و منزلت خودشو بدونه،و شخصیتش براش مهم باشه،اینجوری لباس نمیپوشه،
الان جای ارزش و ضد ارزش بین جوونای ما عوض شده،
به شخصه وقتی که یه دختر یا یه پسر می بینم که ... لباس پوشیده،تو دلم بهش میخندم،
توی دانشگاه ماهم که حراست با کسی کاری نداره،از یه در همگی وارد میشن،
توکلاس ها باهم میشینن،حرف میزنن،میخندن،
توی فضای سبز بعضی از دخترا میان و مانتوهارو میدن بالا میشینن،
خودمن که سرم تو لاک خودمه،نه کاری به دخترا دارم نه کاری به پسرا،
فقط مواظب رفتار و کردار خودم هستم،
بنظرم اگه همه اینجوری برخورد کنن وضع فعلی جامعه درست میشه،
چند روز پیش با دوستم رفتم سر کلاسش نشستم،یه نیم ساعت از کلاس گذشته بود،
یه دختره اومد،نمیدونم مانتو بود چی بود،عین مایو یه تیکه شنا بود،من که پسرم به جای اون شرمنده شدم،
بنظرم جامعه ما که اسلامی هم هست،افرادی رو که حجاب بهتری دارن،و ظاهر مناسبی دارن،رو بهتر میپذیره،
البته ریشه ی همه ی این رفتارها رو باید در خونواده جست و جو کرد،
پس اگه هر کسی مواظب رفتار و پوشش خودش باشه،جامعه خودبخود درست میشه.
جدیدا خیلی بین بچه ها داره کدورت پیش میاد،
حداقل تو این فضا روی رفتارمون مدیریت قوی داشته باشیم،
یه مدینه،یه بقیعه،یه امامی که حرم نداره،
سینه زنهاش،کسی نیست تا،روی قبرش یدونه شمع بذاره،
دل بی تاب،دیگه شد آب،که توو آفتاب نه سایبونی داره،
نه یه خادم،نه یه زائر،نه کنارش یه روضه خونی داره،
امون ای دل،امون از غریبی...
اقا مهدی ازت خواهش می کنم ناراحت نشو42

اینجوری باشSmiley-face-cool-2
مادر اگر نبودی.................!!؟؟؟؟
53

هرجای دنیایی دلم اونجاست..من کعبه مو دور تو می سازم
من پشت کردم به همه دنیا...تا رو به تو سجاده بندازم
53
گاهی پرستیدن عبادت نیست...با اینکه سر رو مهر میزاری
گاهی برای دیدن عشقت...باید سر از رو مهر برداری
53
یک عمر هر دردی به من دادی...حس میکنم عین نیازم بود
جایی که افتادم به پای تو...زیباترین جای نمازم بود
چشم من از دسته کسه دیگه ای ناراحتم که من از دیروز تا حالا این پست عروسی رو که زدم 100 بار به من چیز گفته که چی کار به کاره دخترا داری؟؟:smiley-yell:
بچه ها از دست من ناراحته

100 بار نگفتم فقط 2 بار گفتم / من منظورم اين بود كه اينقدر جبهه گيري نكنيم عليه دخترا اااا !

بابا هر جنسي به يه نحوي / چه دختر باشه چه پسر هر كدومشون اينطورين / كم و زياد داره !

من خودم پسرايي رو مي شناسم مي خواد بره كتاب فروشي حدود 30 الي 45 دقيقه جلوي آينه است تا اين مو ها رو درست كنه ! 17 بابا بي خيال / اي كاش براي نمازها و عبادتمون اينقدر وقت صرف مي كرديم !

كلا كار از ريشه خرابه آقا مهدي_69خان جان !! جامعه ي ما كلا دارن بي ظرفيت مي شن تو همه چيزي !!

شما هم خودتو ناراحت نكن / من اگه حرفي زدم /شرمنده داداش cheshmak
خوب با اجازه دوستان این خسته با سین اضافی ( اینجانب ) یکم از تجربیاتش رو بریزه رو دایره 4fvfcja:

اول اینکه تنها جان اون قسمت که تمایل به رق/صی/دن ندارن که گفتید اشتباس با عرض پوزش فراوان ولی من نگفتم که تمایل ندارن گفتم نشون میدن که ندارن ( شما که دیگه بهتر میدونید اگه با اولین در خواست بله رو بگه که کلی افت کلاس داره baw )
و اما راجب به بحث روز جامعه که راه انداختین تشکر می کنم چون واقعا جامه الان این مشکلات رو داره ( کسی هم به فکر نیست)!

نظر من راج به پوشش :
من کلا آدمی هستم که تو تمومه مدت زندگیم کسی منو اجبار نکرده که چی بپوشم و همیشه دوست دارم خوش پوش باشم ! یعنی نیگا نمیکنم کی چی میپوشه چیزی رو که دوست دارم می پوشم !
اما پوشش خانوما بحثی جداس ! من نمی دونم چرا الی خانوم این دو تا رو با هم مقایسه میکنه ؟؟؟ (گفتن برابری نگفتن که تساوی )

خانومایی که این روزا من تو دانشگاه و خیابون میبینم وا... نمی دونم چطور بیان کنم !! آرایش کردن به کنار اینا که عادیه دیگه !! پوشش هم به کنار ( البته اگه مونده باشه چیزی دیگه شال که از سرشون افتاده آستینا که تا آرنج بالا ، ساق پا هم کاملا تراشیده همه اینا به کنار ) جدیدا عوض شده زمونه ! شما میگید پسرا آدم و با چشم میخورن قبول ولی حالا دوره برعکس شده بعضی از دخترا اونقد آدم و نیگا میکنن که واقعا ...... !! اگه شما هم به قول تنها خانوم فی قلوبتون مرض داشته باشید دیگه بقیه کار حله !! حالا من رد کنم شما رد کنی ولی اون بنده خدایی که هنوز کلش داغه با دیدن این همه چراغ سبز و این چنین پوشش چی ؟؟؟ آیا احتمالش نیست به گناه بیفته ؟؟؟ حالا یه نمونه کوچیک بگم براتون هفته پیش من تو دانشگاه یه کار اداری داشتم دیدم در بستس بعد در زدم کسی در رو باز نکرد نیگا کردم ببینم مسولش نیست که چشمم افتاد به سه تا دختر با همون شکلی که بالا تشریح کردم دیدم همینطوری زل زدن به من !محل نذاشتم اودم بیام بیرون که یکیشون گفت که آقا طرف داخله ولی معلوم نیست داره تنهایی چیکار میکنه که در و قفل کرده !! بعد زدن زیر خنده !!منم بهش گفتم که عجله ایی ندارم میرم چند مین دیگه میام ! بعد یکی دیگشون گفت ماشاا... بهتون نمیاد انقدر بیخیال باشین ! گفتم بیخیاله چی؟؟ (حالا ابله فک کرده من منظروش و نمیفهمم ) گفت یعنی واقعا کنجکاو نیستین ببینید 1 ساعته اون تو داره چیکار میکنه !!منم بد زدم تو پرش و گفتم این که کنجکاوی نداره از مراجعه کنندگاش کاملا پیداس و اومدم بیرون !!

اما نکته بعدی :
من با حرف الی خانوم که میگه >>>اما به نظر من این به پسرا ربطی نداره >>>>>
اگه اين شكله كه شما ميگین
من یه سوال میپرسم از شما ؟؟
اگر از این به بعد کنار خیابون ش/ر/ا/ب بفروشن و یا تو داروخونه ها شیشه بفروشن به نظر شما چقدر موارد آلوده شدن به خطا بیشتر میشه ؟؟؟
حالا اگر خانوما هی پوشش خودشونو بدتر کنن ؟؟ به نظر شما چقدر خطا بیشتر میشه ؟؟؟

پس میبینیم که پوشش و انحراف دخترا رابطه مستقیم با انحراف پسرا داره پس این جمله که ربطی نداره به پسرا کاملا اشتباس !!

قبول دارم بعضی پسرا جدیدا خیلی ندید بدید بازی در می آرن و قیافشونو فضایی می کنن ولی تا اونجایی که من تجربه دارم دخترای کمی هستن که به خاطر پوشش یه پسر که مثلا تکپوشش کوتاس یا تی شرتش تنگه به انحراف کشیده بشن ! پس خودتون رو با آقایون مقایسه نکنید !! پسرا یه قسمتی تو مغزشون هست ( و این تو ذات همه پسرا هست ) به محض دیدن مثلا ساق پای تراشیده شده و یا فرد تو یه مانتوی مدل کر....تی تا تهش رو میره ! یعنی شاخکشون خیلی تیزه و این تو ناخودآگاهشون هست !! حتی لحن صحبت رو هم به خوبی تشخیص میدن !! مثلا داش مهدی
ما یه مثال زد که با یه حالته عشوه گرانه میگه بیولوژی ( یا تنظیم خانواده 4fvfcja)! این حالتیه که پسرا تشخیص میدن ! نیگا کردن ، را رفتن !! پس میبینید که ساختار بدنی پسرا به شکلی دیگه کار میکنه !!
باور کنید این حجاب ناقص 3 برابر نبودش بیشتر تو چشم میزنه !! ( میگید نه از یه نظر سنجی راه بندازین )

به هر حال تا به اینجا متوجه شدیم که رفتار و پوشش و حرف زدن و ...... یه خانوم چقدر میتونه تو جامعه تاثیر داشته باشه !!!
من نوکرتم داداش رز!
من جبهه گیری نکردم علیه دخترا فقط به قول تنها خانوم میتونیم انتقاد کنیم از جنسه مخالفمون!53258zu2qvp1d9v
دمت گرم داداش خسسته حال کردم!317
همه ی اینا رو میخواستم بگم ولی به زبونم نمیومد نمیتونستم چه طوری بیان کنم!
در رابطه با فکر کردن پسرا 100 در صد باهات موفقم که کلا یه طوره دیگه ای فکر میکنن!
بچه ها نوشته هاتون خیلی طولانیه..
لطفا یکم کوتاهش کنید

فعلا نظر خسته(با سین اضافی) + سها + تنها(اولیش) تایید میشودSmiley-face-cool-2
خوشا باران و وصف بی مثالش
یه چیزی هم من بگم بد نیست
من فکر می کنم مشکل از اینجاس که ما تو زندگیمون امر به معروف و نهی از منکر رو حذف کردیم
اول می خواستم بگم امر به معروف و نهی از منکر رو از یه اصل تو دینمون به یه فرع تقلیل دادیم ولی ای کاش فقط این بود. ما اونو از زندگیمون حذف کردیم که هیچ نبودنشم بهتر از بودنش می دونیم. نمونش همین چنتا پستی که زدیم چند نفرمون گفتیم کاری به دیگران نداشته باشیم فقط مراقب خودمون باشیم.
خداییش خدا چرا امر به معروف و نهی از منکر رو قرار داده ؟!
همین

یا حق
امتــــــــحان هاي الهي آسان اســـتـــ ..... بـــايد در تـــمـــامــ جـــاي خـــالـــي ها بـــنــويـســـي :
خــ ــ ـ ـ ـ ـــ ـــ ــ دا
ولی ....
چــــقــــدر در اعتــــمــاد بـــه ((نفســـ)) هايـــمان ...
جاي اعتـــماد بـــه ((خـــدا)) خـاليســـت . . .

خانه دوست کجاست....!!؟؟

این سخنرانیه دکتر فرهنگ رو گوش بدیم بد نیست
اولش یه مطلب قشنگ در مورد نماز میگه بعدش یه مطلب جالبی در مورد یه قسمتی از همین بحثه
سخنرانی دکتر فرهنگ
امتــــــــحان هاي الهي آسان اســـتـــ ..... بـــايد در تـــمـــامــ جـــاي خـــالـــي ها بـــنــويـســـي :
خــ ــ ـ ـ ـ ـــ ـــ ــ دا
ولی ....
چــــقــــدر در اعتــــمــاد بـــه ((نفســـ)) هايـــمان ...
جاي اعتـــماد بـــه ((خـــدا)) خـاليســـت . . .

خانه دوست کجاست....!!؟؟

سلام
فقط میخوام یه نکته رو یادآور بشم...اونم اینکه:

ما به عنوان انسان توی یه جامعه زندگی میکنیم ودر تعامل متقابل با سایر اعضا هستیم.
اینکه بگیم رفتارمون به هم ربطی نداره مثه اینه که این ارتباط رو زیر سوال برده باشیم..

با یه مثال توضیح میدم..
من توی یه کلاس 30 نفری هستم دختر و پسر...

فرض میکنم ..
دخترای کلاس ما محجبه هستن یا لااقل بد حجاب نیستن..و
تمام پسر ها هم بسیار مثبت و متناسب با عرف جامعه به عنوان یه آقا لباس میپوشن.
(من فقط دارم در مورد لباس مثال میزنم تا کاملا ملموس باشه..)
خب ،،من میخوام برم سر کلاس ...تصمیم میگیرم یه مانتو بخرم تاباهاش برم دانشگاه...
حالا اینجا تاثیر رفتار بقیه رو میشه حس کرد...
با فرضیات بالا قطعاٌ من طوری لباسم رو انتخاب میکنم که بین
همکلاسی هام تابلو نباشم...

بخوام یا نخوام جو حاکم روی من اثر میذاره....اما میزان وچگونگی این تاثیره که
به
من و
اونچه که باهاش تربیت شدم و
ظرف وجودی من

بستگی داره....

حالا فرض کنید برعکس باشه...
تاثیرات هم برعکس میشن ...شاید من اگه بخوام یه مانتو بخرم دیگه
تنگی و گشادیش مهم نباشه.... مهم فقط شیک بودن و به روز بودنش میشه...!!!

بحث اصلی هم اینه که
چطوری این ظرف رو بزرگترش کنیم تا زود لبریز نشه .....

که اینجا میشه همون صحبتی که دوستمون کردن ....باید انقدر خودمونو پرورش بدیم و
روحمونو طوری تربیت بکنیم که این تاثیرات به حداقل برسن...و این خودِ ما باشیم که
گزینش میکنه اونچه رو که خوبه و رد میکنه اونچه رو که بد ومخربه...

این یه نمونه ی کوچیک از تاثیر بر اطرافیان بود که گفتم...

آزار و اذیتی که ممکن یه رفتار به اطرافیان برسونه یا
نشاط و انرژیی که ممکن یه نفر به آدما تقدیم کنه...و و و خیلی چیزای دیگه که
شاید از بس زیادن وما کاملا باهاشون درگیریم به چشم نمیان...
نمیشه هیچ کدومش رو انکار کرد....

باید یاد بگیریم بهترین ها رو انتخاب کنیم و
از انرژی های مخربی که به سمتمون فرستاده میشه اجتناب کنیم..

اگه طولانی شد معذرت میخوام....
موفق باشین..یاعلی.
[تصویر:  07c49977111e42a28fd6.jpg]

خوشحالم سمت و سوی صحبتا عوض شد !! چون دوستان در صفحات قبل خیلی رو این نکته تاکید داشتن که ما به دیگران نباید کاری داشته باشیم یا تمامه صحبتشون در یک جمله به این شکل میشد که : اگه هنر کنیم کلاه خودمون رو بگیریم باد نبره !!
اما خوشحالم که بی نام عزیز و همینطور آقای ایده و حالا می بینم سها جان نظرشون با بقیه تفاوت داره !!

من چند تا سوال تو این متنم مطرح کردم خوشحال میشم اگر کسی پاسخی داره بگه ؟؟؟؟

در کل به نظر من ما دچار سستی در فرهنگ شدیم !! یعنی یه زمانی به تمدن 7500 ساله می تونستیم افتخار کنیم و بگیم ما مثلا 2500 سال پیش روز عشاق داشتیم قبل از اینکه اینا بیان Valentine بگیرن !! و یا موارد دیگه !! اما واقعا من یه سوال ازتون می پرسم الان چی داریم ؟؟ الان از اون فرهنگ غنی ما چی مونده ؟؟؟ (هیچی باور کنید هیچی !! )حکایت کلاغس که راه رفتن و خودش و یادش رفته !!
آیا مشکل فقط به طرز پوشش جوونای ما ختم میشه ؟؟؟ آیا مشکل مدل موی جوونای ماس ؟؟

یا یه سوال دیگه :

واقعا به نظر خودتون الان چند نفر مسلمون به معنای واقعی کلمه ما داریم !! ؟؟
کدوم یکی از مردم ما می تونه بگه که واقعا من مسلمون از اسلام ناب محمدی هستم ؟؟؟
به نظر شما الان این گروه های شیطان پرستی که رواج پیدا کرده علتش چیه ؟؟؟
نه پوشش ولباس و مد غربی ، نه پوشش و لباس و مد شرقی ،

رب المشرقین و رب المغربین !

فقط خدا !

حرف موحد اینه ، .. لا الله الا الله

یعنی نمی خوام اگه خدا نمیخواد ، مالی رو نمیخوام که خدا نمی خواد ، لذتی رو نمی خوام اگه اون لذت رو خدا نمی خواد ،

فرهنگی نمیخوام که خدا اون فرهنگ رو نمیخواد ،

آدابی یا سنتی رو نمیخوام اگه اون اداب و سنت رو خدا نمیخواد ،

چه اون اداب و سنت مال 2500 سال پیش باشه ، چه مال الان یا چه مال فردا ! چه مال شرق باشه چه مال غرب .

فیلمی، کاری، شغلی، یا بازییی یا هر فعالیتی رو نمی میخوام وقتی که خدا اون رو لغو و بیهوده میدونه

موحد جهت گیریش خداست ، فرهنگ و ادب و سنت و پوشش و رسمی رو قبول می کنه ، که همش در راه خدا برای خدا باشه ، مفید باشه اون رو غافل نکنه ، توی چار چوب و قلعه محکم لا الله الا الله باشه .

(1388 مهر 22، 14:55)arman67 نوشته است: به نظر من ما اگه تو این جامعه بتونیم بطور معمولی زندگی کنیم کارمون از 100تا زاهد که یه گوشه تنها نشستن و هیچ چیزی کنارشون نیست که به گناه بندازدشون ، بهتره

اونا "زاهد" نیسن راهبن ، "زاهد" خودش رو به زحمت رو رنج میندازه که بقیه راحت و درست زندگی کنن .
.............................................................................................................................................
امر به معروف مراتب داره ، قبل این که حتی بخواد مراتب پیدا کنه ، باید شخص خودش اون کارو انجام داده باشه ، زمینش همینه و گرنه حق نداره و کارش غلطه

حتی اگه بخوای از خوبی چیزی بگی ، میگن وقتی به دل شخص میشینه که خودت با تمام عقیده و نیت اون کار رو انجام داده باشی ،

چه برسه برای نهی کردن .
53  تا حالا مهمترین تجربه ام این بوده که  که هیچ روشی توی ترک گناهان  مثل همنشینی با دوستان خدا جواب سریع و قطعی و موندگار  نمیده !53
مجتبی جان حرف شما کاملا درست !! اما فکر نمی کنید یکم شبیه شعارایی میمونه که امروزه یکم زیاد به گوش میرسه !! همین شعارهایی که از سر صبح تا ته شب از هر چی شبکه تلویزیونی ، رادیویی و ، و ، و ، در گوش ما زمزمه میشه و یه جورایی مردم اشباع شدن و دیگه افاقه نمی کنه (!! ما در مورد یه نفر صحبت نمی کنیم !!) البته مشکل بزرگی که الان هست اینه که مردم بی اعتماد شدن نسبت به همه چیز چون واقعا من نوعی میبینم کسی که این شعار رو میده پشت درای بسته در خفا آن کار دیگر می کند دیگه کم کم زده شدن و واقعا تو اسلام هم رو این نکته خیلی تاکید شده که منافق کسیه که با چهره اسلام از پشت به اسلام خنجر میزنه !!
بحث خیلی داره جالب میشه

با اینکه مردم دچار یه نوع بی اعتمادی شدن موافقم
اما قضیه و مشکل میدونی کجاس؟!؟
باز میگم..چرا باید همه چیز سیاه سیاه یا سفید سفید باشه؟!؟
مگه ما خودمون اینجوریم که از بقیه هم همین توقع رو داریم!؟

راستش مشکل ما شده اینکه فقط انتقاد میکنیم..
فقط دست رو نقاط ضعف میزاریم..
اما کاری برای بهبود نمیکنیم..

توی یه جامعه همه چیز مثل دومینو میمونه...یه جورایی بهم ربط داره
شاید یکی این وسط فالش بزنه ااما در اصل مسئله که همه رو هم تاثیر دارن تفاوتی نداره
حرف اسلام اینکه دین باید درون جامعه باشه نه توی چهاردیواری خونه ها
دکتر انوشه خیلی جالب میگفت..
میگفت دین یعنی چی؟؟؟ یعنی اینکه توی دختر صدات و کنترل کنی و با هر لحنی حرف نزنی.."در مورد پسرا خودشون بگن..در اینجا من دچار خود انتقادی شدم"

منتظر خواندن باقی نظرات هستم به شدتSmiley-face-cool-2
خوشا باران و وصف بی مثالش

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان