امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

میز گرد کانون

در جواب سوال بادصبا:
من حاظر باهاش ازدواج کنم
من خیلی قبل تر
به این موضوع فکر کردم
و به این نتیجه رسیدم که میتونم با ی خانومی که سرطان داره ازدواج کنم
ام اس که شرایطش خیلی بهتره
در مورد سوال خودم هم جوابم مثبت هست
همیشه آغاز راه دشوار است

عقاب در آغاز پرواز، پَر می ریزد

اما در اوج

حتی از بال زدن هم بی نیاز است
 سپاس شده توسط
(1394 مرداد 6، 8:32)درخشنده نوشته است: من که حاظرم ولی خونوادمو میدونم 100 درصد میگن نع! الان هم نظر خودمو گفتم هم نظر 3 نفر دیگرو....

بعضی بیماری هارو نمیشه تحمل کرد ولی ms رو میشه... سوال سختی هم هست... چون اگه کسی بیاد بخواد باهام مشورت کنه بهش میگم 

باهاش ازدواج نکن! ولی خودم میکنم!

باید براش یه محیط اروم فراهم کنی که سیستم ایمنیش مرتب باشه. و خیلی چیزای دیگه...سخت تر هست ولی ممکنه... 53

مااااااااااشاا..  آقای درخشنده  همه جوره.. . با هرکی که بگین!!! 17 .... . .   . راضیـــــــــییین!!! 4

********************************************************************************
درمورد سوال اول.. . ، اگه من پسر بودم، 1744337bve7cd1t81  تحمل این موضوع برام غیر قااااااابل تحمل بود.. .

درمورد سوال دومم، اگه از قبلِ.. . بدونم،مسلما نعععععع... . چون کار عاقلانه ای به نظر نمیاد.. .
ولی اگه بعدش متوجه بشم، با زندگی باهاش ادامه میدم.. . :x
[تصویر:  cc94883e01b148658b0ea01da43ceeb5.jpg]
سلام
سوالات چالشی می پرسین. حالا کسایی که بگن نه میشن آدم بد؟
خب یه سوال بپرسین که هرکسی بتونه جواب بده. واقعأ شرایط خیلی سختیه. هرکسی که بتونه با این شرایط کنار بیاد آدم بزرگیه 1
[تصویر:  qol.jpg]
سلام اومدم میزگرد کانون بنظرتون چی میشه که بعضیا اصلن به خودارضابی فکر هم نمیکنن و بعضیا معتادشن  
 عَنِ الرِّضَا علیه السلام قَالَ قَالَ رَسُولُ اللَّهِ صلّی الله علیه و اله و سلم: الْمُسْتَتِرُ بِالْحَسَنَةِ يَعْدِلُ سَبْعِينَ حَسَنَةً وَ الْمُذِيعُ بِالسَّيِّئَةِ مَخْذُولٌ وَ الْمُسْتَتِرُ بِهَا مَغْفُورٌ لَه»‏(1)

« امام رضا علیه السلام از قول رسول خدا صلّی الله علیه و آله و سلم فرمودند:نهان داشتن حسنه برابر هفتاد حسنه است و فاش‏كننده گناه مخذول است و نهان‏كننده آن آمرزيده است»
.
.
خدا رو شکر هر کم و کاستی هم تو زندگیمون هست اون دنیا خدا چند برابر جبران میکنه
.

[تصویر:  re850.jpg]
[img=0x0]http://www.ktark.com/05_blue.png[/img]
سلام

در مورد این دکتر حسن عباسی توی سخن رانی زنای ذهنیش توضیحی داده بودن که هرکسی شهوت خاصی داره  یعنی با ی چیزی امتحان میشه

مثلا یک نفر دنیای  پولم جلوش بذاری قلقلکش نمیده ولی توی بعد دیگه مثل جنسی گرفتار باشه

یا برعکس یکی اصلا توی داستان جنسی و خ ا ککش هم نمیگزه ولی پول پرسته 

هرکسی توی شهوتی که داره ازمایش میشه

پ.ن : شهوت یادمه مجتبی بهم میگفت شهوت فقط بعد جنسی نیست علاقه یا افراط بیش از حد توی یک کاری میشه شهوت مثل شهوت مطالعه شهوت نت و..
Khansariha (121) آثار هنری به دو دلیل ارزشمندند، اول اینکه توسط استادان به وجود آمده اند. دوم اینکه تعدادشان کم است .شما گنج پر ارزشی هستید، زیرا توسط بزرگترین استاد خلق شده اید و فقط یکی هستید. Khansariha (121)

سلام اقا علیرضا راستش من دیگه شهوت ندارم اصلن سرد شدم بدون شهوت خ.ا ارضایی میکنم بدون نعوظ از رو عادت
 عَنِ الرِّضَا علیه السلام قَالَ قَالَ رَسُولُ اللَّهِ صلّی الله علیه و اله و سلم: الْمُسْتَتِرُ بِالْحَسَنَةِ يَعْدِلُ سَبْعِينَ حَسَنَةً وَ الْمُذِيعُ بِالسَّيِّئَةِ مَخْذُولٌ وَ الْمُسْتَتِرُ بِهَا مَغْفُورٌ لَه»‏(1)

« امام رضا علیه السلام از قول رسول خدا صلّی الله علیه و آله و سلم فرمودند:نهان داشتن حسنه برابر هفتاد حسنه است و فاش‏كننده گناه مخذول است و نهان‏كننده آن آمرزيده است»
.
.
.

سلام و درود 

مهدی جان مطلبی رو که در درددل نوشته بودی رو خوندم ، به شدت باهات موافقم ، دقیقا منم می گم آدم باید با همه وجودش ازدواج کنه 

هم مسئولیتش و هم تمام نیازهایی که در ازدواج تامین می شه ، نه فقط تک بعدی 

اصلا انسان تک بعدی نیست هر وقت تک بعدی بشه کاری حیوانی ازش سر می زنه ، یه جاهایی مثلا کسی عصبانی می شه یه کاری می کنه 

بهش می گی برای چی اون کارو کردی ، در پاسخ می گه دست خودم نبود ، این یعنی تک بعدی یعنی از حالت انسانیت خارج می شه 

این بیماری و عادت غلط و زشت هم همینه وقتی غفلت از خدا و نشاط معنوی می کنیم شیطون میاد سراغمون . 

ان شاالله همه عاقبت به خیر بشیم و در پناه خدا باشیم  Khansariha (18) 128fs318181
منم مثل داداش عبدالله هستم
اصلا علاقه ای به خ.ا ندارم حتی به دیدن فیلم خاکبرسری هم علاقه ندارم البته فیلم کم میبینم اونی هم که میبینم اصلا برام لذت بخش نیست
اما هرزگاهی رو میارم به خ.ا
خیلی دنبال علتش گشتم از دید مشاوره ها و روانشناسان
آخر سر هم به این نتیجه رسیدم که خ.ا زیاد در ضمیر خودآگاهمون مورد توجه شده و به صورت ملکه ذهن در آمده که
وقتی نری سمتش فکر میکنی ی نقص و ایرادی داری و دچاره ی چالش بزرگ شدی
حالا راه حل اینکه بیایم برنامه ریزی کنیم
ی برنامه ریزی کلی و ی برنامه ریزی جزیی برای خودمون در نظر بگیریم
و ی چیز مثبت رو جایگیزین خ.ا کنیم
ببینیم به چی علاقه زیاد داریم همون چیز رو باید جایگیزین کنیم و اینقدر بهش توجه کنیم که بشه ملکه ذهنمون
مثل فوتبال ورزش مطالعه رمان قدم زدن ی چیزی که در ذاتمون بهش علاقه داریم
حالا نوبت برنامه ریزی میرسه
باید بیایم برای خودمون ی اهداف کوتاه مدت میان مدت و بلند مدت تعریف کنیم
مثل همین موضوع ازدواج
بعد بیایم در اهداف کوتاه مدت به جزیئات توجه بیشتر کنیم که باید چیکار کنیم تا موفق بشیم و از تمام زوایا بهش بنگریم

ی نکته کلیدی اینکه ما درست برنامه ریزی نداریم
24 ساعت رو نمیدونیم چطوری ازش استفاده کنیم که بازده 24 ساعته و بعضی وقت ها 48 برامون داشته باشه
در یک روزه 24 بیشترین ساعات به بطالت گذرونده میشه که این اشتباه
بیایم برای شروع و رسیدن به اهداف بزرگتر همین 24 ساعت رو براش برنامه ریزی جزیی انجام بدیم و ازش نهایت بهربری رو ببریم Khansariha (18)
همیشه آغاز راه دشوار است

عقاب در آغاز پرواز، پَر می ریزد

اما در اوج

حتی از بال زدن هم بی نیاز است
(1394 مرداد 31، 18:18)عبد الله نوشته است: سلام اقا علیرضا راستش من دیگه شهوت ندارم اصلن سرد شدم بدون شهوت خ.ا ارضایی میکنم بدون نعوظ از رو عادت

سلام دوست خوبم

دلیل این رو خودت بهتر از من میتونی پیدا کنی

باید توی خودت بگردی ریشه یابی کنی

ایا تبدیل به عادت شده برات؟ ایا نسبت به جاهایی موقعیت هایی مکان هایی شرطی شدی؟یا چون روحیه و اعتماد به نفست کم شده داری از خودت انتقام میگری ناخوداگاه؟

مثلا تا من تنها میشم ناخوداگاه سمت خ ا میرم چرا چون تو ذهنم همش دنبال این شرایط بودم که پیش بیاد زمانی که برام شهوت بود

در اثر تکرار تبدیل شده به عادت و نسبت به این موقعیت شرطی شدم 

گاهی هی میخوام ازین حالت دربیام ولی چون عجول هستم و میخوام سریع به نتیجه برسم فراموش میکنم که این عادت در طی چند سال ایجاد و تکرار شده شاید در طی مراحل ترکم زمین بخورم ازونجا که عجله دارم سریع تر به نتیجه برسم باعث میشه بیشتر افسرده بشم و هی خودخوری کنم و خودزنی کنم هی ناامید کنم خودمو و بدون شهوت دنبال خودازاری باشم

این تبدیل میشه به ی چرخه بدون تفکر و اگاهی و ادامه دار میشه تا زمانی که من به خودم بیام دنبال ترک عادت های بد و چیزایی که میتونه جرقه رو بزنه و منو به اون شرطی بودن وادار کنه

جاش عادات خوب ایجاد کنم محیط هایی که هستمو کنترل کنم به خصوص مجازی 

سعی کنم با خودم خلوت کنم  و راهکار هایی که با توجه به شرایطم میتونم مناسب ببینمو بنویسم و اجرا کنم و مدامت داشته باشم و ذلسرد نشم
Khansariha (121) آثار هنری به دو دلیل ارزشمندند، اول اینکه توسط استادان به وجود آمده اند. دوم اینکه تعدادشان کم است .شما گنج پر ارزشی هستید، زیرا توسط بزرگترین استاد خلق شده اید و فقط یکی هستید. Khansariha (121)

فکر کنم پیدا کردم علت اینکه چرا بعضیا گرفتار خ.ا میشن و بعضیا اصلن طرفش نمیرن افراد درون گرای با طبع بسیار گرم بیشتر دچار خ.ا میشن نمیدونم شایدم درست نباشه

.
.
.

سلام دوستان

میتوانم سوالی کرد که خیلی جای بحث داره و جالبه

Khansariha (56)

نظرتون در مورد پروژه های دانشجویی چیه؟

پروژه هایی که خود دانشجو انجام میده

و پروژه هایی که فروشی و اماده هستن

به نظرتون فروش این پروژه ها کار درستی هست؟

از لحاظ اخلاقی کار درستی هست؟

اگر کسی دانش این کار را داشته باشه و بتونه پروژه بفروشه پولش حلاله؟ 
گل نیلوفر در مرداب می روید، تا همه بدانند
در سختی ها باید زیبایی آفرید

مراحل نه گانه ترک اعتیاد خود ارضایی

ممنون میشم همه نطر بدن
53

[تصویر:  nasimhayat.png]
نقل قول: نظرتون در مورد پروژه های دانشجویی چیه؟

مثل خریدن سربازیه فقط در ابعاد کوچیکتر.....یکمم فرق داره.

قبلا یه پروژه برای یه رشته ی بی ربط به رشته ی خودم درست کردم اصلا نمیدونستم پول باید بگیرم! 

به نظر من که کار اشتباهیه...این پروژه ها برای یادگیریه و اینکه طرف بره بخره فقط به خودش ضربه میزنه. یه دانشجو که ترم اخر برقه باید بیاد پروژشو

بده به کسی که حتی دانشجوی واقعی نیست؟؟!!!!

اینکار فقط باعث میشه طرف بی سواد بیاد بالا....

در مورد حلال بودن یا نبودن هم من نمیتونم نظری بدم...چون معلوم نیست طرف چرا داره اینکارو میکنه...ممکنه وقتشو بذاره روی یه چیز با سطح بالاتر!!!(که بعیده)
(1394 شهريور 5، 23:37)davoodgt نوشته است: سلام دوستان

میتوانم سوالی کرد که خیلی جای بحث داره و جالبه

Khansariha (56)

نظرتون در مورد پروژه های دانشجویی چیه؟

با سلام,

ببخشید نظر بنده اینه که:

این پروژه ها هم یجوری مثل امتحانه,
یا حتی تمرین‌های هر درس که متأسفانه خودم هم بارها از روی کتاب جواب‌ها کپی کردم,
به نظر میرسه اینا رو اگه کسی غیر از خود دانشجو انجام بده یه جورایی تقلب هست.
هر چند از منظر دیگه یه مقدار با امتحان فرق داره, چون پروژه داده میشه,
 و آدم میتونه دربارش جستجو کنه یا از دیگران بپرسه و کمک بگیره,
ولی خوب اینکه کل کار رو یه نفر دیگه انجام بده,
درست به نظر نمیرسه و به قول داداش درخشنده,
باعث میشه دانشجوها بدون سواد لازم مدرک بگیرن, که به ضرر کل جامعه هست.

53  طرح ختم قرآن 53

.
   از دسـت و زبان که برآید   ---   کز عهده‌ی شکرش به درآید
.
خب این دیدگاه های شما
از دید خود دانشجویه
که ضرر میکنه اگر تمرینشو خودش ننویسه
از دیدگاه اونی که داره تمرین رو می نویسه ببینید
آیا این پول واسش حرامه؟به نظر شما کارش غیر اخلاقیه؟

[تصویر:  nasimhayat.png]

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان