امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

نماز شب (سرپرست: .آرام.)

سلاااامممم منم میخام بخونم حتما .امشبه درسته؟!
تا لحظه شکست به خدا ایمان داشته باش
خواهی دید که ان لحظه هرگز نخواهد رسید . . .

پا میشم تا ثابت کنم منم اراده محکمی دارم 
م   ن م ی ت و ن م
Khansariha (69)  Khansariha (69) 

[تصویر:  nasimhayat.png]

سپاس شده توسط
سلام
منم هستم ان شاء الله
منم هستم
التماس دعا از همه رفقای گل 53 برای هم دعا کنیم
یاعلی
[img=0x0]http://www.ktark.com/05_blue.png[/img]
سلام
Bandeye khoda هستم 
منم بزارین تو لیست 49-2
من مصطفی ای دیگرم
دیر اومدم ولی با اجازه جناب قاصدک منم امشب میخونم
♧ ما ابدیت را در پیش داریم♧
منم میخوام شرکت کنم . امشب باید بخونم ؟
[تصویر:  ak6arnkh2l78taigily1.jpg]

53 53 « پندار ما این است که ما مانده ایم و شهدا رفته اند در حالی که زمان ما را با خود برده است و شهدا مانده اند » 53 53

«شهید آوینی»

سلاام سلااام.هورا من خوندم برا اولین بار Confetti 2uge4p4

م   ن م ی ت و ن م

چجوری باید قنوت وتر دعا کنیم؟مثلا بگیم اللهم اغفرالمومن قاصدک یا مثلا اللهم اغفر قاصدک یا فارسی بگیم؟ Shyمن عربیم ضعیفه  Hanghead
53 برنامه ریزی روزانه  53 

در این دنیا اگر غم هست
صبوری کن خدا هم هست
سلام
خوانده شد 53
♧ ما ابدیت را در پیش داریم♧
سلام ماموریت با موفقیت انجام شد شکر خدا شکر 53
سلام

49-2 خدا رو صد هزار مرتبه شکر 49-2
این هفته نسبت به هفته های قبل خیلی بیشتر استقبال شد ..
ان شالله هر هفته همینطور باشه Khansariha (69) 
بچه ها قبول باشه ان شلله 53 

(1395 شهريور 12، 5:26)زینبی نوشته است: چجوری باید قنوت وتر دعا کنیم؟مثلا بگیم اللهم اغفرالمومن قاصدک یا مثلا اللهم اغفر قاصدک یا فارسی بگیم؟ Shyمن عربیم ضعیفه  Hanghead

به نظرم باید اینجوری بگیم :
دو حالت داره :
یا برای 40 مومن که میشناسیم  طلب مغفرت کنیم .. ( اینجوری باید بگیم : اللهم اغفر لقاصدک ... اللهم اغفر لحسین... اللهم اغفر لزینب )
فکر کنم اینجوری باشه 128fs318181

یا 40 بار ذکر اللهم اغفر للمومنین و المومنات ( برای کل مومنان )
[تصویر:  147.gif]
[تصویر:  ImamMahdi_mahdiyar_ir_Psd_7.jpg]
[تصویر:  05_blue3.png]
منم یه سوال تو رکعت وتر باید سلام بدیم دیگه درسته؟!بد دعا ها بخونیم؟!

م   ن م ی ت و ن م

(1395 شهريور 12، 19:39)دریا جون نوشته است: منم یه سوال تو رکعت وتر باید سلام بدیم دیگه درسته؟!بد دعا ها بخونیم؟!

سلام
نه !!!
در قنوت نماز باید ذکر ها رو بگیم ..

بعد از تکبیره الاحرام
1 بار سوره حمد. 3 توحید . 1 فلق . 1 ناس .. سپس دست ها را برای قنوت بالا میبریم و شروع می کنیم ذکر ها رو با حضور قلب، زیر لب زمزمه می کنیم .
سپس رکوع ... بعد دو سجده .. سپس تشهد و سلام ... 128fs318181
[تصویر:  05_blue3.png]
 سپاس شده توسط
سلام
هفته دیگه ی جایی هستم ان شاء الله، ک دعا اجابت میشه.. Khansariha (69)
اَلسَّلامُ عَليَ مَن اَلْاجابَةُ تَحتَ قُبَتةِ.... 53258zu2qvp1d9v

ب نام دعاگو خواهم بود ان شاءالله..
یاعلی.53
[تصویر:  07c49977111e42a28fd6.jpg]

در فضیلت نماز شب روایات زیادى داریم و ما مختصرا به دو روایت اشاره مى کنیم ، در مفاتیح الجنان آمده است که : ابن ابى جمهور از رسول خدا صلى الله علیه و آله نقل کرده که آن حضرت روزى به اصحاب خود فرمود که هرگاه کسى خوابیده شیطان بر پشت سر او سه گره مى زند، و بر هر گره اى گوید علیک لیل طویل فارقد یعنى شب دراز است بخواب ، پس هرگاه بیدار شد و ذکر خدا نمود یک گره باز شود و اگر وضوء گرفت گره دیگر گشوده شود و اگر نماز خواند گره دیگر باز شود آنگاه داخل صبح شود با نشاط و پاکیزه نفس وگرنه در حالى صبح مى کند که خبیث النفس است و با کسالت است و این روایت در کتابهاى اهل سنت نیز ذکر شده است .
روایت دوم : قطب راوندى روایت کرده که : حضرت عیسى علیه السلام مادر خود حضرت مریم علیه السلام را پس از مردنش صدازد و گفت : مادر با من تکلم کن ، آیا مى خواهى بدنیا برگردى ؟ مادرش گفت : بلى دوست دارم به دنیا برگردم براى نمازگزاران در شبهاى بسیار سرد و روزه گرفتن در روزهاى بسیار گرم ، اى پسر جان این راه بیمناک است .
نماز شب وقت آن از نصف شب طلوع صبح صادق است و هر چه به طلوع صبح صادق نزدیک تر شود فضیلتش بیشتر مى شود اگر قبل از طلوع صبح صادق چهار رکعت از نماز شب رابجا آورد بقیه را مى تواند فقط باحمد و بدون سوره بخواند.
نماز شب بطور مختصر به شرح زیر است :
نماز شب مجموعا یازده رکعت است که هشت رکعت آن را که بعد از هر رکعت مانند نماز صبح سلام مى دهد به نیت نماز شب مى خواند و اگر خواست مى تواند فقط حمد را بخواند سوره را نخواند گرچه با سوره فضیلت دیگرى دارد و بعد از آن دو رکعت نماز شفع مانند نماز صبح بخواند و بعد از آن یک رکعت نماز وتر بخواند و در نماز شفع وتر بهتر است بعد از حمد سوره توحید را بخواند تا ثواب یک ختم قرآن را ببرد.
مستحب است که در قنوت نماز وتر به چهل مؤ من دعا کند مثلا بگوید اللهم اغفر آیة الله البروجردى و غیره و اگر نتوانست چهل مؤ من را به این نحو دعا کند فقط یک مرتبه بگوید(( اللهم اغفر للمؤ منین و المؤ منات و المسلمین و المسلمات الاحیاء منهم و الاموات .))

و بعد از دعا به چهل مؤ من سزاوار است که هفتاد مرتبه استغفار کند یعنى بگوید ((استغفرالله ربى و اتوب الیه )) و خوب است که دست چپ را به دعا بالا برد و استغفار را با دست راست بشمارد تا هفتاد مرتبه شود و پس از آن هفت مرتبه بگید: (( هذا مقام العائذ بک من النار )) این جایگاه کسى است که از آتش قهرت به تو پناه مى برد.
و بعد از آن در ادامه قنوت نماز وتر سیصد مرتبه بگوید: (( العفو العفو…))

و پس از آن به رکوع و سجده رود و نماز را تمام کند و تسبیح حضرت زهرا علیهاالسلام را بگوید د بعد هم دو رکعت نماز نافله صبح را بخواند.
نام کتاب : گنجینه جواهر یا کشکول ممتاز
مؤ لف : حاج شیخ مرتضى احمدیان

49-2 49-2 49-2 49-2 49-2

-[تصویر:  8.gif]-◆◆

سلام دوستان

[تصویر:  2uge4p4.gif] ان شالله از امروز نام نویسی می کنیم برای نماز شب بامداد جمعه 19 شهریور 95 [تصویر:  2uge4p4.gif]
[تصویر:  3yz1na9now7ws7mew9e3.jpg]

1- زینبی
2- قاصدک
3- سها
4-  [تصویر:  53.gif]
5- [تصویر:  53.gif]
6- [تصویر:  53.gif]
7- [تصویر:  53.gif]

8- [تصویر:  53.gif]
9- [تصویر:  53.gif]