امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

نکات مهم در ترک خودارضایی + پروژه ی ترک 100 روزه

سم ا..-
گفتن یک سری دستورات و عبارت های کلی بدون ذکر شرح و توضیح کافی برای یک جوان کفایت نمیکند. زیرا جوان اراده و اندیشه و عقل دارد. باید با اندیشه خود به درک مطلب برسد. نمیتوان مثل پدر و مادر به او گفت این کار را بکن یا آن کار را نکن. او باید با استفاده از عقل خویش به نتیجه گیری دقیق برسد و سپس با یک تصمیم ارادی این عمل اعتیاد آور را ترک کند

بنابراین ذکر کردن دلیل رعایت این دستورات و عواقب رعایت نکردن این نکات را هم اضافه کنید زیرا فرد با فهمیدن این دلایل و استدلال منطقی میتواند پی به عاقبت برده با تدبیر خود به درمان رسد

مثلا : با استفاده از برخی مطالب که در کتبی مانند حلیه متقین نوشته شده یا در سایت ها و کتاب های پزشکی موجود هست باید برای جوان اثبات شود که پوشیدن لباس های تنگ منجر به تحریک عصبی و جنسی، خارش یا برخی بیماری های پوستی نیز میشود. بنابراین باید از آن حذر کند تا تحریک کمتری صورت بگیرد. یا مثلا دلیل عریان ندیدن خود و تاکید پوشاندن بدن در اکثر حالات بدین دلیل است که طبق حدیث انسان با دیدن بدن برهنه خود نیز به وسوسه می افتد همچنین شیطان به طمع افتاده و او را مورد وسوسه قرار میدهد... لذا باید از تماشای خود اجتناب ورزد.این توضیح مشروح و با دلیل مطمئنا موثر تر خواهد افتاد

برخی دستورات مثل نخوردن غذاهای مختلف نه تنها میزان انرژی و تولید مایع غدد جنسی را کم میکند بلکه همچنین از توان جسمی فرد نیز میکاهد. در واقع عامل اصلی همان نگاه و چشم چرانی و ذهن و تخیل منحرف است که باید اصلاح شود. در واقع باید تغذیه روح را عوض کرد و فرد به طبیعت و درختان و انگشتر عقیق و تصاویر مناظر زیبا و طبیعی و صدای اذان و قرآن و موسیقی های آرامبخش توجه کند و ذهن خود و خوراک روحی خود را از این به بعد با این موارد تامین کند تا کم کم ذهن عادت کند و به راست و طبیعت خود بازگردد. وگرنه کسی با خوردن خوراکی های مقوی مثل خرما و عسل و تخم مرغ که مفید و سرشار از ویتامین مورد نیاز بدن هستند به گناه نیفتاده و نمی افتد و ترک خوردن غذاهای طبیعی و حلال منجر به سوء تغذیه و ضعف بیشتر میشود که مبتلایان به استمناء خود دارای ضعف هستند. البته اجتناب از موادی مثل فلفل و سس قرمز و مایونز یا مواد مصنوعی مثل نوشابه لازم است و تغذیه بهتری را موجب میشود. اما به استفاده از مواد مغذی و طبیعی برای بدن لازم و ضروری است

اغلب مبتلایان به استمناء از افسردگی، اضطراب، اجتماع گریزی ، تنبلی، کسالت و بسیاری مسائل دیگر رنج میبرند که باید دانه دانه به آنها رسیدگی کرد

اما پایه همه اینها تقویت جسم است. زیرا تا جسم و ذهن فرد ضعیف است فرد قادر به تصمیم گیری صحیح و ترک و رفتن به سوی فعالیت های اجتماعی نخواهد بود لذا برای تقویت اراده، نخست باید تغذیه اصلاح شود و مواد ضروری و ویتامین ها و مواد معدنی به بدن برسد. تا فرد رشد کافی بدست آورده قادر به فهم و درک امور خود باشد. عقل سالم در بدن سالم است.در این زمینه فرد میتواند با مشورت پزشک از کپسول های مولتی ویتامین های مینرال دار که املاح بدن را نیز تامین میکنند و همچنین آمپول ها ویتامین ب کمپلکس و ب 12 با مشورت پزشک استفاده کند. و از سبزیجات و آب کافی و میوه جات بخورند تا طراوت و تازگی به بدن برگردد. زیرا بدن در اثر استمناء و ناراحتی های روحی ناشی از آن ضعیف شده است و نیاز به بازسازی و تقویت دارد. نه اینکه با روزه داری بدن خود را پلاسیده تر کنند. در اسلام ریاضت و آسیب به جسم حرام و گناه است. چه از راه استمناء چه از راه روزه داری یا ورزش سنگین در حال ضعف بدنی. لذا برای روزه ماه مبارک رمضان اگر وزنشان زیر سطح نرمال است بهتر است روزه نگیرند و با پزشک خود مشورت کنند - بعضی از دستورات مثل خواندن زیاد قرآن یا ورزش ممکن است در ابتدای کار برای برخی ثقیل باشد اما با ادامه راه و تقویت بنیه جسم و بنیه فکری میتوانند بدان عمل کنند لذا باید این تذکر نیز داده شود که نماز یا قرآن یا ورزش به تدریج خوانده یا اجرا شود و سپس زیاد گردد. وگرنه وارد آوردن فشارهای زیاد به جسم و نفس و روح خود منجر به خستگی و افراط و تفریط در امور دیگر میشود و راه حل مناسبی برای دست برداشتن از اعتیاد استمناء نیست. بلکه باید به تدریج فعالیت های متنوع را وارد زندگی خود کنند و به بیرون و گردش رفته و امور روزانه خانه را بر عهده بگیرند و در فعالیت های جمعی و جمع گرم خانواده شرکت کنند و محدود به یکجا و یک مکان یا یک کار به مدت زیاد (حتی ورزش یا عبادت) نباشند و تنوع و تعادل را رعایت کنند

مبتلایان به این عمل ممکن است اوقات تنهایی زیادی نیز داشته باشند، در ابتدای امر اجتماعی شدن و بیرون آمدن از لاک خودمدتی صبر و زمان میطلبد و نیاز به انگیزه دارد اما باید به یاد داشته باشند که شیعیان ائمه کسانی هستند که در خلوت بسیار یاد خدا میکنند. لذا با گوش دادن به رادیو قرآن یا تلویزیون و یا نواهای مبایل و یا مشغولیت به ذکر و ... از یاد خدا غافل نباشند و او را حاضر و ناظر ببینند. و در هر عملی و هر فکری به او بیندیشند و فکر گناه را از خود دور کنند

- نوشتن افکار و تصمیمات روزانه و اجرای آنها میتواند خیلی کمک کننده باشد. همچنین خودکاوی و نوشتن و بررسی دلایل اینکار و سپس پیدا کردن راه کارهایی برای غلبه بر معایب نفس نیز میتواند از جمله راهکارهای موثر در درمان و خود-تشخیصی مبتلایان به استمنا باشد چه، انسان تا وقتی نسبت به افکار و همچنین علل رفتار خود آگاهی ندارد آنها را به طور خودکار انجام میدهد لذا ترک رفتار یا تغییر رفتار برایش سخت است. اما با گذر زمان و بررسی و خوکاوی فرد میتواند به شناخت خود و نفس خویش نائل آید. در این حال فرد باید انگیزه ها و دلایل و گفتگوی نفسانی و درونی خود و افکار و تصاویر ذهنی خود را در حین وسوسه های روزانه بشناسد و بنویسد و بسنجد و آن ها را از بین برده و از ضمیر خود پاک کند. با دعا و تفکر و عبادت و خواندن قرآن و عمل به نذر و از این رو نوشتن افکار روی کاغذ باعث ثبت دقیق، خودشناسی، و تخلیه افکار مزاحم میشود و امکان تجزیه و تحلیل افکار و علل آنها را میدهد فی المثل ممکن است یک جوان با اندیشیدن راجع به معایب و مشکلات خود احساس کند به بن بست رسیده و یا با یادآوری شکست ها یا احساس هایی که در خود فرو خورده مثل خشم، یاس، شک ، تردید و .

دچار اضطراب و ناامیدی شده و در صدد رفع آن و رسیدن به آرامش برآید. در این هنگام با وسوسه شیطان وسوسه گر یا در اثر عادات پیشین خود یا تجربیاتی که داشته است اقدام به خود ارضایی و استمناء بکند. زیرا لذت جنسی باعث آرامش موقت بدن مشود که البته افراط در آن و یا شکل غیر طبیعی آن یعنی خودارضایی موجب مضررات زیاد و کاهش قدرت جنسی و جسمی فرد در اینده میشود از از این رو شناخت و تجزیه و تحلیل علت های ناراحتی و انگیزه انجام این عادت و بررسی گفتگو های درونی خود و نوشتن آنها میتواند بسیار مفید باشد و منجر به شناخت از خود گشته و در نهایت به ترک استمناء یا سایر عادات مضر بینجامد لازم به ذکر است که امروزه این روش -یعنی خودکاوی و شناخت درمانی- به عنوان روشی شناخته شده در روانشناسی و رواندرمانی برای تغییر سبک تفکر و رفتار مورد استفاده واقع میگردد
100 روز هم تموم شد
فقط خواهشا جوایز و مدال ها رو با وانت بفرستید بیاد
رو سیاه جان مبارک باشه!414141
امیدوارم همیشه روسفید باشی!317
2/3 تا کامیون داره می یاد در خونتون لطفا آدرسشو بهشون بگو !4fvfcja
بی چاره ها دارن دور شهر دور می زنن!!!!!!!!!4fvfcja
موفق باشی!317
برای همه ما هم دعا کن!53258zu2qvp1d9v
مرسی
cheshmakچرا منم همسفر دائمی شما باران جان
منم هستم تا آخرش.
100 روز یا یه عمر منم هستم و مطمئنم که میتونم.
من تازه دیروز عضو شدم هرکس هر کمکی میتونه بهم بکنه:
کمکککککککککککم کنیییید ممنون میشم.
البته امیدم اول به خداست بعد شما عزیزان.
تا حالا هیچ گنجشکی نگفته من قفس میخوام
آهای دنیا خفه م کردی ولم کن من نفس می خوام
برای اینکه بچه ها کمکت کنن باید توی گروه های ترک عضو بشی53258zu2qvp1d9v
اسم و مشخصاتت رو توی اینجا بگو تا آقای ایده تصمیم بگیره توی کدوم گروه باشی بهترهcheshmak
بهترین راه پیش بینی آینده،ساختن آن است

زندگي يک آرزوي دور نيست؛ زندگي يک جست و جوي کور نيست
زيستن در پيله پروانه چيست؟

زندگي کن ؛ زندگي افسانه نيست
گوش کن ! دريا صدايت ميزند؛ هرچه ناپيدا صدايت ميزند
جنگل خاموش ميداند تو را؛ با صدايي سبز ميخواند تو را
زير باران آتشي در جان توست؛
قمري تنها پي دستان توست
پيله پروانه از دنيا جداست؛

زندگي يک مقصد بي انتهاست؛ هيچ جايي انتهاي راه نيست؛
اين تمامش ماجراي زندگيست...

راستش از بی احترامی ها و نا مهربانی ها خسته شدم ... اینجا روزگاری جای مهربونی و محبت بود ... ولی متاسفانه مدتیه که دیگه اون رنگای قشنگ کمرنگ شدن ... امیدوارم شماها که هنوز اینجایین دوباره بهش رنگ بدین وزیباترش کنین (البته از درون و نه فقط در ظاهر) ... براتون دعا می کنم ... فراموشم نکنین ... حلالم کنین ... التماس دعا ... دلم برای تک تکتون تنگ میشه ... خیلی دوستون دارم
:13:

سلام به همه دوستان

حرکت به سمت ترک :
1. اولا استفاده از این سایت و شرکت در مسابقه هاش از این جهت که یک یادآوری در راستای هدفمان هست خیلی کمک می کنه .(سعی کنید در مسابقه ها شرکت کنید و مرتب به ان سر بزنید)
2.مهمترین نکته از نظر من این هست که این را باور کنید اگر میخواهید ترک کنید باید دیدن سایت ها و فیلم های ... را کنار بگذارید و نکته اینه که در غیر این صورت امکان ننننننننننننننننننننننننننننننننننننداره بتونین ترک کنید)
3.من خودم نماز خواندن و به ویژه نماز صبح برام تاثیر زیادی داشته به ویژه اینکه صبح سر موقع از خواب بلند شی .
شک نکیند تاثیر خیلی خوبی داره (خیلی در تغییر عادت و باور اینکه تصمیم قطعی هست کمک می کنه)
4.باور کنید که تو زندگی خیلی چیزهای قشنگی هست که اگه سعی کنیم ببینیمشون و به سمتشون بریم دیگه جایی برای زشتی هاباقی نمی مونه.
5. شک نکنید حتا یک صحنه خیلی کوچک یا یک فیلمی که خیلی هم ناجور نباشه از اون جهت که به نوعی راه را هموار می کنه که یک قدم در مسیر نادرست جلوتر بریم بسیار ناپسند هست .باز هم میگم شک نکنید اگه قصد ترک دارید باید این چیزها را کنار بگذارید.
6.بعضی از موارد مثل تغذیه یا مثلا اینکه در حمام از آب سرد استفاده کنید هر چند نمیدانم چقدر تاثیر داره ولی نکته اینه اگه واقعا آمدید که یک بار برای همیشه ترک کنید سعی کنید از تمام تجربه ها حداقل فعلا برای یک مدت اول استفاده کنیدو تا آنجا که می شه رعایت کنید.
7. حتما در مورد عوارض این کار خواندید خیلی از دوستایی که اینجا هستن با تمام وجود خودشون مشکلات از انواع مختلف این مسئله را تجربه کردن (از جمله خود من ) پس به جای اینکه شک کنید دوستان تون را باور کنید و بدانید حیف هست به خاطر یک لذت زود گذر ، خیلی از خوشی ها و قشنگی ها ی زندگی از جمله سلامتی را از خودتون بگیرید.(عوارض گفته شده را حتما بخوانید خیلی از ان ها بین بیشتر دوستان مشترک هست)
8.در کنار این ها توکل به خدا وکمک از آن هم خیلی کمکتون میکنه ، آخه عزیزان خدا خودش گفته من از رگ گردن هم به شما نزدیک ترم پس بیاید یک قدم به سمتش برداریم (یادمون نره که قدممون را برداریم آن هم محکم)* آنوقت ببینیم کمکمو ن می کنه یا نه.
9.و در آخر به همو ن خدایی که اسم بردم قسم می خورم که برای من که این طور بوده که دوری از این مسئله باعث شده که خیلی چیزها از جمله انواع موفقیت های دیگه را بدست بیارم. البته عقلا هم کاملا قابل توجیه هست خودتون قضاوت کنید اگه وقت و انرژی که صرف این ماجرا می کنیم را تو یک راه مشخص صرف کنیم.....................
4141414141
خوشحاللمممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممم
به همتون تبریک میگممممممممممممممممممممممممممممممvarzeshvarzeshvarzesh
خوشا باران و وصف بی مثالش
سلام دوستان عزیز من هم می خوام شروع کنم با توکل به خدا برام دعاکنید Tears
ممن[/size]سی
دوستان لطفا برای گرفتن مدال اعلام وضعیت کنید

فقط کسانی که 100 روز ترک رو پشت سر گذاشتن مدال دریافت میکنند

من جلوی این اشخاص ستاره میزنم

و اشخاصی رو که اعلام وضعیت نکردن حذف میکنم

پوریا *

آرمان_67

تایرد *

سها *

هورا

مهدی_69

مجتبی

بی نام *
مردن پايان تو نيست، آغازی دگر بايد تو را
به به بحث مدال پیش اومدو خوشحالمون کردی:cool:

[b]پوریا *

آرمان_67

تایرد *

سها*

هورا

مهدی_69

مجتبی

بی نام *

روسیاه *
نه دیگه دیر شد 53258zu2qvp1d9v

تمام کردیم برید فردا بیاید 4fvfcja

جان برادر تا حالا اعلام وضعیت نکرده بودی 42
نقل قول: نه دیگه دیر شد

تمام کردیم برید فردا بیاید

جان برادر تا حالا اعلام وضعیت نکرده بودی

دمت گرم دیگه
روسیاه اعلام وضعیت نکنه ؟؟!!!!!
داشتیم؟؟؟
صفحه قبل رو یه نگاه بنداز داداش

داداش فقط یه دونه از اون سفارشیاش بده
خودت یه دونه خوبشو سوا(صوا ،ثوا ،..!!!) کن
شرمنده 42

ندیدم

گفتن جزئیات شاید مجاز نباشه ولی فقط بدونید خیلی خوش تراش هست 53258zu2qvp1d9v

منم حالا اعلام وضعیت میکنیم!مدال نشد کاپی!چیزی بهم بدید!نشد یه لیوان شربت بدید!Khansariha (46)

پوریا *

آرمان_67

تایرد *

سها*

هورا

مهدی_69

مجتبی

بی نام *

روسیاه *
سخت است فهماندن چیزی به کسی که برای نفهمیدنش پول می گیرد
سلام بر دوستان.

اینجا ما رو هم راه میدید تو مسابقه شرکت کنیم؟؟
الان تو مسابقه ی اسفند ماه هستم
هرچند حال و روز زمین و زمان بد است \ یک قطعه از بهشت در آغوش مشهد است
حتی فرشته ای که به پابوس آمده \ انگار بین رفتن و ماندن مردّد است
اینجا مدینه نیست، نه اینجا مدینه نیست \ پس بوی عطر کیست که مثل محمد است؟
حتی اگر به آخرخط هم رسیده ای \ اینجا برای عشق شروعی مجدد است
جایی که آسمان به زمین وصل می شود \ جایی که بین عالم و آدم، زبانزد است
هر جا دلی شکست به این جا بیاورید \ اینجا بهشت، شهر خدا، شهر مشهد است
[تصویر:  87267819991958480523.jpg]

حسین ارام جانم، حسین روح و روانم
بیا نگار اشنا، شب غمم سحر نما
مرا به نوکری خود، شها تو مفتخر نما

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان