نظرسنجی: در دوره ی بعدی چله ی گروهی ، تمایل دارید کدوم موضوع انتخاب بشه؟ ( انتخاب 1 گزینه )
این نظرسنجی بسته شده است.
خواندن قرآن (حداقل 1صفحه با معنی)
25.81%
8
25.81%
دعای عهد
6.45%
2
6.45%
زیارت عاشورا
19.35%
6
19.35%
سلام دادن به امام زمان و امام حسین
12.90%
4
12.90%
سحر خیزی
35.48%
11
35.48%
در کل
31 رأی
100%
*شما به این گزینه رأی داده‌اید.

امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

چله‌های عاشقی گروهی)

بسم الله الرحمن الرحیم

╗═╘ روز سی و سوم از چله هشتم ╛═╔

[تصویر:  48fa4bfa54c1a1ee1.png]

╗═╘          نکته سی و سوم

.:.   .:.   .:.   .:.   .:.   .:.   .:.

مَنذَهَبَ يَرى أَنَّ لَهُ عَلَى الآخَرِ فَضلاً فَهُوَ مِنَ المُستَكبِرينَ، (قالَ حَفصُ بنُ غياثٍ):
فَقُلتُ لَهُ إِنَّما يَرى أَنَّلَهُ عَلَيهِ فَضلاً بِالعافيَةِ إذا رَآهُ مُرتَكِبا لِلمَعاصى،
فَقالَ: هَيهاتَهَيهاتَ! فَلَعَلَّهُ أَن يَكونَ قَد غُفِرَ لَهُ ما أتى وَ أَنتَ مَوقوفٌ مُحاسَبٌ أَما تَلَوتَ قِصَّةَ سَحَرَةِ
موسى عليه السلام ؛
هر كس خودش را بهتر از ديگران بداند، او از متكبران است.
حفص بن غياث مى گويد:
عرض كردم:اگر گنهكارى را ببيند و به سبب بى گناهى و پاكدامنى خود، خويشتن را از او بهتر بداند چه؟
فرمودند: هرگز هرگز! چه بسا كه او آمرزيده شود اما تو را براى حسابرسىنگه دارند، مگر داستان جادوگران و موسى عليه السلام را نخوانده اى؟

التماس دعا
یا زهرا[تصویر:  8.gif]
[تصویر:  kh.gif]
قاصدک   40/33 [تصویر:  128fs318181.gif]
[تصویر:  8.gif][تصویر:  8.gif][تصویر:  8.gif][تصویر:  8.gif][تصویر:  8.gif][تصویر:  8.gif]
[تصویر:  147.gif]
[تصویر:  ImamMahdi_mahdiyar_ir_Psd_7.jpg]
[تصویر:  05_blue3.png]
بسم الله الرحمن الرحیم

╗═╘ روز سی و چهارم از چله هشتم ╛═╔

╗═╘          نکته سی و چهارم

وَعَن ذلِكَ ماحَرَسَ اللّه عِبادَهُ المُؤمِنينَ بِالصَّلَواتِ وَالزَّكَواتِ وَمُجاهَدَةِ الصِّيامِ فِى اليّامِ المَفروضاتِ تَسكينا لأَطرافِهِم
وَتَخشيعا لأَبصارِهِم وَتَذليلاً لِنُفوسِهِم وَتَخفيضا لِقُلُوبِهِموَإِذهابا لِلخُيَلاءِ عَنهُم...
اُنظُروا إِلى ما فى هذِهِ الفعالِ مِن قَمعِنَواجِمِ الفَخرِ وَقَدعِ طَوالِعِ الكِبرِ؛
از اين جاست كه خداوند بندگان مؤمن خود را به وسيله نمازها و زكاتها و جدّيت در روزه دارى در روزهاى واجب، نگهبانى مى كند،
زيرا كه اين امور باعث آرام شدن اعضاءو جوارح و خشوع ديدگان و فروتنى جانها و خضوع دلها و بيرون راندن كبر و نخوت از وجود آنان مى شود...
بنگريد، كه اين اعمال چگونه نمودهاى فخر فروشى را در هم مىشكند و آثار و نشانه هاى تكبر را مى زدايد!

نهج البلاغه (صبحی صالح)، ص294

التماس دعا
سلام
این چله برای من فقط ب شناخت تکبرهای وجودم گذشت..22
یعنی هر چی فکر میکنم ب نظرم نمیاد متکبر باشم.. اما مصداقی فراوان بوده...asabani

ب نظم شدیدا لازم دارم ی چله دیگه برای ترگ یا تعدیل این رزیله داشته باشم..vayy

و
الحمدلله..تا الان عاشورا رو خوندم..53258zu2qvp1d9v
و
الحمدلله روزای خوبی داشتم..317

در پناه خدا..
یاعلی.53
[تصویر:  07c49977111e42a28fd6.jpg]

قاصدک   40/34 [تصویر:  128fs318181.gif]
[تصویر:  8.gif][تصویر:  8.gif][تصویر:  8.gif][تصویر:  8.gif][تصویر:  8.gif][تصویر:  8.gif]

منم تکبر ندارم ولی به شک افتادم1744337bve7cd1t81
مخصوصا قلبی1744337bve7cd1t81
مثلا شما دانشگاه میری بچه همسایتون دبستان میره... اگه خودتو بالاتر از اون بدونی متکبر میشی؟1744337bve7cd1t81یه جوون مرد شیرفهمم کنه128fs318181
بسم الله الرحمن الرحیم

╗═╘ روز سی و پنجم از چله هشتم ╛═╔

╗═╘          نکته سی و پنجم

روزی عیسی بن مریم (ع) از صحرایی می گذشت
به معبدی رسید که پیرمردی روحانی در آنجا مشغول عبادت بود و درآنجا هم زندگی می نمود
با او به سخن گفتن مشغول بود که جوانی که به کارهای زشت وناپسند شهره بود از آنجا در حال گذر بود
وقتی متوجه حضور حضرت عیسی (ع) و پیرمردعابد شد دست و پایش را از شرم گم کرد و همان جا ایستاد و با خود گفت :
خدایا من ازکردار زشت خویش شرمسارم ، اگر پیامبرت مرا ببیند و سرزنشم کند چه کنم ؟ خدایا عذر مرا بپذیر و آبرویم را مبر .
مرد عابد تا جوان را دید سرش را به آسمان بلند کرد و گفت :خدایا مرا در قیامت با این جوان گناهکار محشور مکن .
در این هنگام خداوند بهپیامبرش وحی فرمود که به این عابد بگو ما دعایت را مستجاب کردیم و تو را با این جوان محشور نمی کنیم ،
چرا که او به دلیل توبه و پشیمانی ، اهل بهشت است و تو بهدلیل غرور و خود بینی اهل دوزخ
کیمیای سعادت.غزالی

التماس دعا
سلام

خداروشکر

40/35

ممنون ازتون
Khansariha (121) آثار هنری به دو دلیل ارزشمندند، اول اینکه توسط استادان به وجود آمده اند. دوم اینکه تعدادشان کم است .شما گنج پر ارزشی هستید، زیرا توسط بزرگترین استاد خلق شده اید و فقط یکی هستید. Khansariha (121)

قاصدک   40/36 [تصویر:  128fs318181.gif]
بسم الله الرحمن الرحیم

سلام.

قرار شد ک نکته امشب با من باشه..
اونم منی ک اصلا نرسیدم ب این ک چیزای ک یاد گرفتم رو عملی کنم..22

╗═╘ روز سی و ششم از چله هشتم ╛═╔

╗═╘          نکته سی وششم

ماها متکبر میشیم چون حس میکنیم ی چیزی (جاه و جلال؛مال و منال؛حسن و جمال، فهم و کمال) داریم ک بقیه ندارن..

اگه ایمان داشته باشیم همه ی چیزایی ک داریم اولا مال خودمون نیست و ثانیا اگه چیزی ب ما داده شده موندنی نیست دیگه این حس برتری نمیاد...

صاحب همه چیزای ک داریم خداست..

التماس دعا..

در پناه خدا..
یا علی.[تصویر:  8.gif]
[تصویر:  07c49977111e42a28fd6.jpg]

سلام دوستان..
از تمام زحمات شما بخصوص سرپرستای عزیزم ممنونم.

یگانه ۳۶/۴۰
بسم الله الرحمن الرحیم

اینبار قرار شده نکته این شب با من باشه128fs318181

╗═╘ روز سی و هفتم از چله هشتم ╛═╔

╗═╘          نکته سی وهفتم

راه‌های درمان تکبر از دیدگاهِ اسلامی
چند کار بکنید اولاً نماز صحیح و اول وقت بخوانید بدقت و صحیح باشد و اول وقت؛
و سعی کنید با توجه باشد. ثانیاً توسل جدی به امام زمان داشته باشید از جمله
نماز صد ایاک نعبد و زیارت آل یس. این بسیار مهم است و کارساز. ثالثاً به خودتان
تلقین کنید مثل ذکر. تسبیح بدست بگیرید. وقتی خیالات مزبور حمله می‌کند شما
مداوم بگوئید من چه هستم؟ و چه هستم یعنی در مقابل آنکه در دل شما می‌گوید
شما برترید شما بزبان می‌گویید (البته با توجه) که من هیچ چیزی نیستم من نمی‌فهمم من نادانم من..

التماس دعا
سلام

خداقوت

38/40

یا علی
Khansariha (121) آثار هنری به دو دلیل ارزشمندند، اول اینکه توسط استادان به وجود آمده اند. دوم اینکه تعدادشان کم است .شما گنج پر ارزشی هستید، زیرا توسط بزرگترین استاد خلق شده اید و فقط یکی هستید. Khansariha (121)

سلام دوستان قبول باشه راستش من نکته ی خاصی ندارم فقط تجربیاتم بیان میکنم.

چون واقعا من از شما و بقیه یاد میگیرم.

بعضی موقع ها پیش میاد که کسی بد کسه دیگرو میگه یا میبینه (این کار خودش غیبت هم هست که درباره ی کسی بد گفته شه بدون حضور خودش) و با دیدن رفتار اون شخص توی دلمون احساس کنیم که ما چقدر بهتریم.و در دلمون خودمونو برتر ببینیم.

من واسه ی خودم پیش اومده بود توی مجلس امام حسین نشسته بودیم و چندتا دختر با چهره هایی که مناسب نبود تو مجلس حاضر شدن من اولش با خودم گفتم چه کسایی امشب اومدن ولی سریع بعدش به خودم اومدم و گفتم از کجا معلوم شاید من گناهایی کرده باشم که اونها اصلا به اون گناه ها نیوفتاده باشن...و آقا امام حسین انقدر دوستشون داشتن که دعوتشون کردن ..من بی سروپا چه کاره ام..

خیلی وقتا بعضی گناه ها از ما ها رخ میده که حتی نمیدونیم گناه..مثل همین حس تکبر در دل که خیلی وقتا حتی متوجه اون نمیشیم.
قاصدک   40/38 [تصویر:  128fs318181.gif]
۳۸/۴۰

خدا پشت و پناهتون.

یا حسین53

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان