امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

چله های عاشقی فردی

سلام
15 /40
الحمد لله [تصویر:  g.gif]
سلام [تصویر:  1.gif]

ستاره سهیل / 16 فروردین 93 / ذکر یونسیه :   23 / 40

موفق باشید [تصویر:  3.gif]
[img=0x0]http://www.ehda.ir/StaticPages/Pictures/468X60-1.gif[/img]

تنها با شهرت نیست که میتوان جاودانه شد ... این است راز جاودانگی...

اينک خسته تر از پروانه ، سالهاست گرد روياهاي سرخ باغچه خويش پر مي زنم و هنوز غربت تلخ هميشه را مزه مزه مي کنم . من خسته ام و حاجتي به تائيد هيچ پروانه اي نيست ...
خسته ام و به انتظار فردایی که شاید هرگز نباشد و نیاید نشسته ام .
غمگین و تنها ...
از غم نفس هایی که به شماره افتاده است و چهرهء مادری که خسته است ... و کودک اش را می بیند که هر چند دیگر کوچک نیست اما ناتوان تر از دیروز های دور در گوشه ای افتاده است و نفس های آخر را می کشد.
و  آیا به راستی تو با خود می اندیشی کسی پیدا می شود که مرهم دردهای من باشد؟
که خدا را بداند و درد را بشناسد؟
که رفتنی ست و خواهان ماندن است؟

53بیا ما هم جاودانه شویم . ما می توانیم 53

به اینجا سر بزن : اهدای زندگیKhansariha (8)
نیاز // لاحول ولاقوه الا بالله و ذکر یونسیه // 18/40

53258zu2qvp1d9v
[تصویر:  akmmowr4h0rrml1nl43w.png]
تو دهقان بذر خویشتنی
ذکر لا حول ولا قوه الا بالله العلی العظیم

13/40 53
[تصویر:  nasimhayat.png]
سلام
ذکر یونسیه
16/40
الحمد لله 53258zu2qvp1d9v

ستاره سهیل / 16 فروردین 93 / ذکر یونسیه :   24 / 40

اينک خسته تر از پروانه ، سالهاست گرد روياهاي سرخ باغچه خويش پر مي زنم و هنوز غربت تلخ هميشه را مزه مزه مي کنم . من خسته ام و حاجتي به تائيد هيچ پروانه اي نيست ...
غمگین و تنها ...
از غم نفس هایی که به شماره افتاده است و چهرهء مادری که خسته است ... و کودک اش را می بیند که هر چند دیگر کوچک نیست اما ناتوان تر از دیروز های دور در گوشه ای افتاده است و نفس های آخر را می کشد.

ذکر لا اله الا الله/روزی 100 مرتبه
25/40
535353
[img=0x0]http://blogcod.parsskin.com/zibasazi/joda-konandeh/246.png[/img]
[img=0x0]http://www.ktark.com/nasimhayat.png[/img]

ستاره سهیل / 16 فروردین 93 / ذکر یونسیه :   25 / 40

غمگین و تنها ...

ذکر لاحول و لاقوه الا بالله العلی العظیم
روزی 100 مرتبه

36/40[تصویر:  8.gif][تصویر:  8.gif][تصویر:  8.gif]:dokhtar:
[img=0x0]http://www.ktark.com/05_blue.png[/img]

اگه واقعا میخوای ترک کنی اینو بخون

سلام
ذکر یونسیه
18/40
4fvfcja53
یکی از خاطرات و تجربیاتم این بود ، من یه برنامه ذکر یک ساعته (به منظور موفقی در ترک )  داشتم،

هر روزی موفق میشدم اون رو بگم ، تا پایان اون روز هرگز وسوسه نمیشدم ،

برام خیلی عجیب بود ، اول امتحانی شروع کردم ، واقعا هیچ روزی رو سراغ نداشتم ، 

معمولن وقت هایی حالم دچار وسوسه و تحریک میشد که میدیدم توی قویم چند روزیه موفق به انجام این برنامه نشده بودم ، 

بعد کم کم به اولین اولویتم تبدیل شد ،  این که اول  سجده یونسیه رو 400 تا میرفتم و بعد 1500 تا "الله " میگفتم ، کار سختی بود  نیم ساعت یونسیه طول میکشید و 15 دقیقه هم ذکر الله . 

میگن ذکر الله برای رد کردن وسوسه شیطان خیلی کارسازه ، مخصوصا که این ذکر مستقیم چند جا توی آیات قرآن اومده ، بعضی ذکر الله  رو یاد خدا معنی کردن ولی بعضی هم گفتن یعنی خود ذکر "الله " هم شامل همچین خاصیتی میشه . 

«أَلاَ بِذِكْرِ اللّهِ تَطْمَئِنُّ الْقُلُوبُ» همانا با یاد خدا (ذکر الله ) دل ها آرام می گیرد

یک پژوهشگر میگه : "این پژوهشگر هلندی همچنین گفت: از نظر پزشکی برایم ثابت شد که حرف الف که کلمه "الله" با آن شروع می شود، از بخش بالایی سینه انسان خارج شده و باعث تنظیم تنفس می شود، به ویژه اگر تکرار شود و این تنظیم تنفس به انسان آرامش روحی می دهد. حرف لام که حرف دوم "الله" است نیز باعث برخورد سطح زبان با سطح فوقانی دهان می شود. تکرار شدن این حرکت که در کلمه "الله" تشدید دارد نیز در تنظیم و ترتیب تنفس تأثیرگذار است. اما حرف هاء حرکتی به ریه می دهد و بر دستگاه تنفسی و در نتیجه قلب تأثیر بسیار خوبی دارد و موجب تنظیم ضربان قلب می شود."

از قوی ترین ذکر هاست ، و زیاد گفتنش بدون تمرکز  خطرناکه ، بلکه به نیت ترک در حد 10 15 دقیقه یا 1500  به نیت ترک خوبه . من جایی خوندم آیت الله کشیمیری تا نیم ساعت هم سفارش میکردن ، ولی اعداد کبیرش ظرفیت میخواد . 

اینو به بعضی بچه ها هم سفارش دادم ولی چون زیاد بود نمیتونستن . 

.............

در ادامه خواص ذکر یونسیه (از قول آیت الله کشمیری ) میگم : 

53ذكر يونسيه:
 ذكر يونسيه مراد آيه 87 سوره انبياء است: «لا الهَ الّا انتَ سُبحانَكَ انّى كُنتُ مِنَ الظّالِمين»

سلسله عرفاى قرن اخير، از آيت‏اللَّه سيد على شوشترى، ملا حسينقلى همدانى، سيد احمد كربلائى و سيد على آقا قاضى تا جناب استاد (کشمیری ) ، همگى اتفاق و تأكيد بر اين استغفار كامل آن‏هم در سجده داشتند.اعداد آن 7000 3000 1001 700 400 بار مى‏باشد كه بستگى به دستور استاد و قابليت طالب دارد. اما عدد 400 براى همه، آن هم شب‏ها بعد از نماز عشاء تا هر وقت شب در سجده، نافع است. چون اين ذكر به يك معنى استغفار است و هيچ عوارضى در آن نيست.جنابش در آثار اين ذكر مى‏فرمودند:

1- براى ديدن حالات برزخى مؤثر است، و در نجف برايم كراراً اتفاق مى‏افتاد.

2- براى تقويت نفس و قلب و مكاشفات بسيار خوب است.

3- چيزى بهتر از ذكر يونسيه براى پيشرفت راه ندارم.

4- براى رفع حجب و نوانيت مؤثر است.

5- استجابت دعا و نجات مؤمنين، از طرف خدا شامل گوينده آن مى‏شود.

6- تجرد، با مداومت اين ذكر حاصل مى‏شود،

چنانكه براى مرحوم سيد هاشم حداد سه روز حالت تجرد برزخى اتفاق افتاد، كه البته مكاشفه اين طول زمانى را ندارد.

آخوند ملا حسينقلى همدانى فرموده بود: هر قدر در هر وقت بتوانيد اين ذكر را بگوئيد، و مرحوم شيخ محمد بهارى در تذكرةالمتقين فرموده بود: «سالك در اواسط كارش اين ذكر را بگويد.»

حضرت استاد از قول مرحوم سيد هاشم حداد نقل كرد كه ذكر يونسيه براى معرفت نفس و معرفت ربّ مؤثر است، و خودش به ذكر يونسيه مشغول بود.وقتى سؤال كردم: در ايام فراغت، همانند راه رفتن و نشستن، چه ذكرى براى نورانيت قلب و رفع حجب خوب است؟ فرمود: «ذكر يونسيه».مى‏فرمود: «عدد 3000 به بعد براى كمّلين (سالكينى كه از مراحلى و منازلى عبور كرده‏اند) مى‏باشد.»جناب استاد مدت زيادى اين ذكر را در نجف 3000 مرتبه در سجده مى‏گفتند. (ر: ص 93 و 92 و 91)53
53  تا حالا مهمترین تجربه ام این بوده که  که هیچ روشی توی ترک گناهان  مثل همنشینی با دوستان خدا جواب سریع و قطعی و موندگار  نمیده !53

ستاره سهیل / 16 فروردین 93 / ذکر یونسیه :   26 / 40

غمگین و تنها ...

سلام
ذکر یونسیه
19/40
ذکر لا حول ولا قوه الا بالله العلی العظیم

17/40 53
[تصویر:  nasimhayat.png]
سلام
ذکر یونسیه
20/40

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان