امتیاز موضوع:
  • 16 رأی - میانگین امتیازات: 4.19
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

گروه ۲ خانم‌ها: باران (حامی: شادن - سرپرست: Hanifa ، Roza.r)

سلام شب همگی بخیر باشه  Confetti
یه اتفاقی شده که نمیدونم باید روزهای پاکیم صفر بشه یا نه توی دخترونه میپرسم اگه تونستین خوشحال میشم سر بزنید  53258zu2qvp1d9v Hanghead
خب اینکه دلایل بد فعال نبودنم توی گروه :
۱)کمال‌گرایی برای رسیدن به ۲۰ روز پاکی و بعد اعلام وضعیت Shy
۲)تنبلی و اهمال کاری در گزارش چالش آذر ماه
  1. و اما چالش آذر  42
دروس جدید رو به جز یک یا دو مورد خوندم و برای یکی دو مورد اولش حوصلش رو نداشتم اما به اقدامک عمل کردم و علاقه‌مند شدم ادامه بدم 53258zu2qvp1d9v
اما خب هفته قبل متاسفانه به بهانه اینکه از این هفته برنامه‌ریزی میکنم و بعد میشمرم حسابش دستم نیست و این هفته هم خیلی راضی نبودم چون هرروز با این فکر که فعلا برنامه مشخص نیست کارا رو نصفه نیمه انجام دادم و عقب افتادن البته به جز درسای جدید Shy
اما راجب مورد دوم و سوم چالش جز یکی دو روز انجامشون ندادم و رضایت بخش نبود خصوصا سومی 
و یه کار خوبی که کردم این بود که با واقعیت کنار اومدم و همه دروس جامونده و جدید رو مشخص کردم و الان فقط به زمان‌بندی درست نیاز دارم که قدم مثبت هفته بود  53258zu2qvp1d9v

و اگه به این دو هفته امتیاز بدم هفته پیش ۵۵ درصد راضی بودم و این هفته ۴۵ درصد 42
_____
عارفه بانو اینکه گاهی تو مسیر رشد شکست بخوریم اونقدرا هم بد نیست مهم اینه شما انقدر خودتونو می‌شناسید که سریعا تمام جوانب و حفره‌ها رو شناسایی میکنید و به حل کردنشون مشغول میشین
خداقوت قهرمان 317 Khansariha (18)
 سپاس شده توسط
raha99
30آذر 
11 روز خوب
خدایا کمکم کن موفق بشم
سلااام دخترااا 49-2

رزا/ 8 آذر/ 3 روز خوب به لطف خدای مهربون 2uge4p4

عارفه جان خیلی خوشحالم که علتو پیدا کردی و میخوای از ریشه بزنیش Khansariha (69)

ضحی جان منم این حالتو داشتم یه مدت که میگفتم به این تعداد روز که رسید اعلام میکنم ولی بدتر بود واسم و باعث فاصله بیشترم با کانون شد اگه اعلام وضعیت روزانه واست کمک کنندست انجامش بده 53258zu2qvp1d9v

رهایی عزیزم بیا دلیل لغزشجونو بنویسیم هم توهم من هرکدوم واسه خودمون و راهی که قبلا رفتیم رو دوباره نریم Khansariha (69)

رهاا جان ماشالا ده روز رو رد کردی Confetti
ز کوی میکده برگشته ام ز راه خطا/ مرا دگر ز کرم با ره صواب انداز
#حافظ❤

العبدالمرحوم/۱۱ آذر /شروع روزهای خوب Hanghead
 سپاس شده توسط
سلام عزیزای دلم در چ حالین؟؟؟
عارفه قشنگم  Khansariha (96)
دوستای گلم 
وقتی ک میشکنیم خیلی مهمه ک بتونیم ازش عبور کنیم تا اون ناامیدی و حال بد طول نکشه
یه تجربه شخصیه اینی ک میگم اگر ک برم توی پروسه غم و حال بد و عذاب وجدان به ۱۰ روز نمیرسم دوباره میفتم و این میشه یه سیکل تکرار 

اما اگر ک عبور کنیم و ب خودمون فرصت بدیم تا حالمون بهتر شه انرژیمون ک اومد بالاتر میتونیم بررسی کنیم و براش برنامه ریزی کنیم 

مراقب دلای قشنگتون هستین؟
او که حافظ توست هرگز نخواهد خوابید ...

2uge4p4 Khansariha (69) 2uge4p4
سلام  بچه ها  چطورین 

من درست دارم  با تمام  ترسهام  روبرو میشم با تمام  چیزهایی که ازشون میترسیدم  دارم تک تک روبرو میشم  و اینکه دارم باهاشون روبرو میشم  به نظر من بهترین  لذت رو برا من داره  و  دارم از قبل  خیلی  قوی تر میشم 
ترسهایی  که من داشتم 
۱ تنها  شدن 
۲  مورد سرزنش قرار گرفتن 
۳مورد تایید نبودن 
۴  مدارم  درگیر کار بودن 
۵  ضایع شدن  درجمع 
۶ پول نداشتن 
۷ رها شدن 
۸ کتک  خوردن 
۹ شنیدن غررر 
راستش  دیگ دلیلی  برای ترسیدن  نمیبینم  و با تمامشون روبرو شدم  و همرو چشیدم  دنیا دوروزه  و ارزشی  نداره  چرا تو گذشته ها گیر کنم  با اینکه هر روز داره به من فرصت داده  میشه   برا یکبار دیگر زندگی کردن
سروی شدم به دولت ازادگی که سر/ با کس  فرو نیاورد این طبع سرکشم 
قبلنا از خودم  هیچ شناختی نداشتم  فک میردم ادم  روزای سختم  ولی اصلا اینطور نیست  همین که  بیشتر از ۱۲ ساعت کار میکنم عصبانی میشم  و سردردای  شدید  و شاید حتی به سمت خ ا  برم  همه چی یه تخیل مزخرف بود با خودم فکر میکردم چقدر سرسختم اگر یکی باشه که پشت کاره قراوون داره اون منم  .ولی خب الان دارم خودمو میشناسم که چقد  بلفت  و غرور الکی بودم  فقط  Khansariha (13)   منی که اینهمه  ادعام میشه و برا موندن به کسی التماس  نمیکنم  کارم به جایی  رسیده  تو این روزای سخت که مردم دار تر  بشم  لحنم که یکم تنده  و تیزه  نرم  کنم  قدرت ترغیبمو بیشتر کنم  منظم  تر بشم  بیشتر فکر کنم بیشتر درس بخونم  اصلا دارم کسی میشم که خودم نمیشناسمش  باورتون میشه؟؟؟؟  اصلا وقتی به خودم نگاه  میکنم نمیشناسمش   42  
خیلی تغییر  کردم  فقط  شدم  یه پتانسیل یه تلاش  یه هدف  هیچی دیگ از خودم نمیدونم  اصلا  باورتون میشم  در اوج ناباوری  گم شدم  و واقعا  نمیدونم  کی هستم ؟  امروز به خودم نگاه کردم  گفتم واقعا  تو کی هستی؟ کاملا  گم شدم درون درون درون  خودم
بچه ها  شماها که  سن  مزخرف  ۱۸ یا ۱۹ سالگی رو گذروندین بهم کمک  کنین  شمام اینجوری بودین ؟  انگار خواب بودین و کم کم چشماتون داره باز میشه  کم کم دارید میفهمید کی هستید که البته هنوز نا معلومه  کم کم دارید  خودتونو  میشناسید  واقعا عجیبه
سلام

هفته ی دوم آذر هم گذشت

چه زود میگذره 53258zu2qvp1d9v 

چه کردین این هفته؟

اون هایی که به برنامه ریزی هاشون پایبندبودن تا حدودی  ،بهشون تبریک میگم 49-2 

بیاین بگین چه کردین این هفته .. چقدر راضی بودین و تصمیمتون برای بهتر شدن هفته آینده چیه؟

من هدف یکم که مطالعه درسی بود رو 4 روز تو این هفته پایبند بودم
روزی که حوصله و وقتم کم بود اقدامکی عمل کردم بقیه روزا ادامش دادم

هدف دومم که گوش دادن به ویس کارگاه و نوشتن خلاصش بود رو هم انجام دادم و الحمدلله یه کارگاه 4 جلسه ای رو تمام کردم

ورزش صبحگاهی برای با نشاط شدن رو تقریبا 5 روز انجام دادم

دیگه تو لیست ستاره نمیزنم ، تو دفترم ردیاب ماهانه کشیدم براشون و علامت میزنم. 53258zu2qvp1d9v

80 درصد از خودم راضی ام
20 درصد بخاطر اینکه سرعتم تو نوشتن جزوه درسی خیلی پایینه!!

از زهرا نجاری یاد گرفتم که  کلاس های درسی مجازی رو  یک دور فقط نگاه کنم و خوب بفهمم و فقط سرتیتر ها و مطالب مهمی که متوجه شدم رو بنویسم
بار دوم نگاه کنم و جزوشو بنویسم
همین کارو انجام دادم ولی فاصله نگاه کردن دور اول  و دور دوم خیلی زیاد شد و همین باعث شد خیلی مطالب دور اول یادم نمونه
سعی مینکم مطالب استاد رو مو به مو ننویسم به جاش هرچی فهمیدم رو بنویسم
ولی چون مدام ویدئو رو استپ میزنم  تا بنویسم   جزوه نوشتنم خیلی طول میکشه

مثلایه کلاس دو ساعته رو من یک هفته هست تموم نکردم هنوز Shy
با اینکه هر روز پیوستگی دارم ولی شاید روزی 1 ساعت بتونم وقت بذارم نه بیشتر . بعضی روزها هم کمتر
نمیدونم چرا انقدر کند پیش میره !! Khansariha (60)

شما تجربه ای دارین برای سریع تر جزوه نوشتن کلاس های مجازی؟
برنامه ریزی آذر ماه

چون اکثرا گفته بودین اهمال کاری میکنید یا انگیزه ندارین یا نمیدونید چطور شروع کنید

من پیشنهاد اقدامک رو دادم

1  الی 3 تا از اهداف مهم و با اولویت بالای ماه آذر رو انتخاب کنیم
و برای هر هدف یه اقدامک تعیین کنیم که مارو قدم به قدم میرسونه به هدف

اقدامک یعنی یه کار کوچیک 1 دقیقه تا حداکثر 5 دقیقه  ای

دو تا فایده داره :

اکثر ما  تو شروع کردن مشکل داریم. وقتی شروع کنیم دیگه موتورمون گرم میشه و ادامه میدیم
اقدامک باعث میشه استارت بزنیم و شروع کنیم

خیلی هامون از نبود انگیزه برای انجام کارها رنج میبریم، با اقدامک وقتی کار رو شروع میکنیم کم کم انگیزه خودش میاد
و یهو میبینیم به جای 5 دقیقه مثلا نیم ساعته داریم کار میکنیم
من تجربه کردم اکثر وقتا انگیزه میاد و ادامش میدم.

حتی اگه انگیزه نیومد و ادامش ندادیم ؛ حداقل از اینکه یک قدم کوچیک به سمت هدفمون برداشتیم احساس رضایت میکنیم و  اعتماد به نفسمون بالا میره
بهتر از اینه که هیچ قدمی بر نداریم و استرس و اضطراب و خودسرزنگشری بیاد سراغمون.

هر روز که انجام میدیم جلوش ستاره سبز* میذاریم ، روزی که انجام نمیشه ستاره قرمز*

[تصویر:  q30_kj1o.gif]

به نام خدا

لیست برنامه ریزی آذر ماه

سنا 

1. مطالعه درسی ، کلاس فعلی رو ان شاء الله تموم کنم و جزوه های کلاس های قبلی رو مرور کنم.
اقدامک: 5 دقیقه مطالعه یا حداقل مرور 
2. کارگاه هایی که ثبت نام کردم رو ، روزانه گوش بدم و نکات مفیدش رو بنویسم.
اقدامک: روزی 5 دقیقه گوش دادن ویس کارگاه
3. ورزش صبحگاهی اول صبح ، برای اینکه خوابم بپره و آماده بشم برای شروع یه روز عالی.
اقدامک : 3 دقیقه ورزش

Roza_r

1.روزی 15 دقیقه ویس کارگاه
2.روزی 15 دقیقه مقاله
3.روزی یک صفحه قرآن

گلبرگ

1.یک ربع زودتر بیدار شدن
2.یادداشت برداری
3.گوش دادن به فایل صوتی

ارزیابی هفته اول انجام شد.

العبد المرحوم

1. DVD یا مطالعه دروس جامانده در حد یک ربع یا ۵ تست
  2. مطالعه دروس جدید روز یا مرور یا DVD جدید یا تکلیف در حد یک ربع 
  3. تکمیل دفتر و اطلاعات پاکی روزانه در حد ۵ دقیقه [تصویر:  4chsmu1.gif]

4. ارزیابی هفته اول انجام شد.

شکوفه

1_ روزانه 3 صفحه جزوه توپولوژی به علاوه مرور نکات قبلی + جزوه سال بالایی ها+یک جلسه ویدئو استاد+یک جلسه ویدئو استاد
2_مرور قواعد رانندگی به طور روزانه و حداقل هفته ای یکبار رانندگی با ماشین
3_ ورزش روزانه 15 دقیقه یا پیاده روی صبحگاهی

عطر رهایی

1- به موقع رسیدن صبح ها
2- انجام م. شب ها ( 3 دقیقه)
3- مطالعه هر شب ( 5 دقیقه)

ایرانا

۱. لغات زبان 
۲. خلاصه نویسی کلاسام
۳.جمع و جور کردن وسایلام

ارزیابی هفته اول انجام شد.

Raha99

1.یادگیری زبان  
2.نوشتن افکار در شب ها
3.کتاب خواندن  

Silent scream

1. ۵ دقیقه کتاب خوندن.
2. ده دقیقا ورزش.
3. دو صفحه ترجمه قرآن.

من تقریبا همه دبیرهامون جزوه های سنگین میدن بهمون و همکلاسی هام میگن ک برای هر جلسه ۵ تا ۶ ساعت وقت میزارن! من فیلمو باز میکنم و از نوشته های معلم اسکرین شات میگیرم و فیلمو میبندم . مینویسم جزوه رو و بعد فیلمو همراه با جزوه میبینم. تسلط بیشتری هم پیدا میکنم  53258zu2qvp1d9v
.
.
.
(1400 آذر 12، 8:35)SILENT scream نوشته است: من تقریبا همه دبیرهامون جزوه های سنگین میدن بهمون و همکلاسی هام میگن ک برای هر جلسه ۵ تا ۶ ساعت وقت میزارن! من فیلمو باز میکنم و از نوشته های معلم اسکرین شات میگیرم و فیلمو میبندم . مینویسم جزوه رو و بعد فیلمو همراه با جزوه میبینم. تسلط بیشتری هم پیدا میکنم  53258zu2qvp1d9v

چه جالب!

اینم فکر خوبیه .. همه ی نوشته های معلم رو تو جزوه مینویسی؟
(1400 آذر 12، 8:37)سنــا نوشته است:
(1400 آذر 12، 8:35)SILENT scream نوشته است: من تقریبا همه دبیرهامون جزوه های سنگین میدن بهمون و همکلاسی هام میگن ک برای هر جلسه ۵ تا ۶ ساعت وقت میزارن! من فیلمو باز میکنم و از نوشته های معلم اسکرین شات میگیرم و فیلمو میبندم . مینویسم جزوه رو و بعد فیلمو همراه با جزوه میبینم. تسلط بیشتری هم پیدا میکنم  53258zu2qvp1d9v

چه جالب!

اینم فکر خوبیه .. همه ی نوشته های معلم رو تو جزوه مینویسی؟

نه من توی جزوه نمی‌نویسم 
چون وسواس قشنگ کردن جزوه میگیرم و هی گیج‌میشم چطور بنویسم و کلافگی و خیلی چیزای دیگه
تیکت میچسبونم‌توی کتاب 4chsmu1 
اینجوری خیلی بهتره و برای امتحانات یه منبع جامع دارم
.
.
.
دخترا سلام و درود جمعه تون بخیر 

چیکا جان و رزا جان 
ممنون که یادآوری کردید،
من هم امروز توی نماز صبح به این فکر افتادم که از این به بعد در هر شکست احتمالی این جمله رو تو دفترم می نویسم که 

چیکار نکردم که شکستم؟

البته این جمله می‌تونه این شکلی باشه:
چیکار کردم که شکستم.
مثلا به نمازم بی توجهی کردم،
تفریحمو نادیده گرفتم.
پاکی ذهنم رو شل گرفتم.
برای استرسم فکری نکردم.
...
آخه ممکنه بارها از یک سوراخ گزیده بشیم.‌
یا اینکه لابلای مشغولیت های دیگه زندگی فراموش کنیم چه کارهایی مهم بودن ولی انجام نشدن. 53258zu2qvp1d9v
یا چه کارهایی خطری هستن و ما هم هی انجامشون می‌دیم. vayy

دخترا هر کی این هفته شکست داشته  49-2
یالا 

حالمون بهتر میشه، اشتباهمون تکرار نمیشه.
همین الان فکر کنین می خواین چیکار کنین.
الان وقت نوشتنه.  49-2 128fs318181

شکستم چون.../چیکار می کنم حالا

۱.عارفه
شکستم چون فراموش کردم باید تفریح هم داشته باشم. از اول سال تحصیلی به خودم همش سخت گرفتم تا کارهای عقب مونده رو برسونم اما یادم رفت که من هم تا حدی میتونم فشار رو تحمل کنم.
برای این هفته یه لیست تفریحات می نویسم انجام بدم.
بیستم شامل: ریختن موزیک جدید تو گوشیم و خلوت کردن شلوغ کاری های حال خراب کن.
صبح های زود که بیدار میشم رو اختصاص میدم به هر کار دلبخواهی که این مدت نرسیدم. خوندن کتابای مورد علاقه و که عقب افتاده گلدوزی، ...
۲. 53

۳. 53

۴ . 53
يَا أَيُّهَا النَّبِيُّ قُلْ لِمَنْ فِي أَيْدِيكُمْ مِنَ الْأَسْرَىٰ إِنْ يَعْلَمِ اللَّهُ فِي قُلُوبِكُمْ خَيْرًا يُؤْتِكُمْ خَيْرًا مِمَّا أُخِذَ مِنْكُمْ وَيَغْفِرْ لَكُمْ ۗ وَاللَّهُ غَفُورٌ رَحِيمٌ ﴿٧٠﴾

ای پیامبر! به اسیرانی که در اختیار شمایند، بگو: اگر خدا خیری در دل های شما بداند، بهتر از چیزی که  از شما گرفته اند به شما می دهد، و گناهانتان را می آمرزد و خدا بسیار آمرزنده و مهربان است. (۷۰)
سلام دوستای خوبم امروز یه چیز خیلی خوب یاد گرفتم Khansariha (56) جلدی اومدم گرمه گرمه به شماهم بگم 317 من همیشه می‌شنیدم که بهتره بیشتر رو به قبله باشیم چه نشسته چه خوابیده و حتی موقع انجام کارهامون امروز این مطلب رو خوندم که تو دانشگاه yale آمریکا دانشمندی به اسم" هارولد بور" به کشفیات عجیب و مهمی رسیده طبق آزمایش ها به این نتیجه رسیده که اطراف موجودات زنده یک میدان مغناطیسی وجود داره و میدونیم که 70 درصد بدن ماهم از آب تشکیل شده که این مولکول های آب دو قطبی هستند و وقتی در معرض یک میدان مغناطیسی خارجی قرار می‌گیریم این مولکول ها در جهت اون قرار می‌گیرند طبق تصاویر به دست اومده از میدان مغناطیسی زمین اگه انسان در هر نقطه از زمین روبه قبله بایستد، میدان مغناطیسی بدنش با میدان مغناطیسی زمین منطبق میشه این هماهنگی باعث میشه آهن بدن تنظیم بشه و به عوارض قلبی دچار نشیم،در غیر این صورت  آهن در جدار رگ ها رسوب میکنه، آهن بدن کم میشه تصلب شرائین و باعث عوارض قلبی میشه و به کبد به عنوان  قسمت کننده آهن بدن لطمه شدیدی میزنه پس توصیه میشه در همه حالت روبه قبله باشیم، اینه دین قشنگ ما که همه چی رو درست مثل پازل کنار هم هماهنگ میچینه 317  خیلی خوب میشه اگه هرکدوممون به چند نفر اطلاع رسانی کنیم  Khansariha (69) راستی من این خبر رو از پیج فامای مهربون شنیدم شما میتونید تحقیق هم کنید موفق باشید 302

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 4 مهمان