امتیاز موضوع:
  • 16 رأی - میانگین امتیازات: 4.19
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

گروه ۲ خانم‌ها: باران (حامی: شادن - سرپرست: Hanifa ، Roza.r)

نقل قول: - دخترای دیگه حانیه ، ضحی ، ترنم ، شادی ، ستاره چالش چه جوری میگذره  [تصویر:  4chsmu1.gif] ؟

راضی هستین؟

اری خداروشکر فعلا عالیه
برا مدرسه مجبورم ۷ونیم بیدار شم 4chsmu1
فقط میمونه پنجشنبه جمعه ها که اگه اونو تنظیم کنم عالی میشه Khansariha (69)
بسم رب الحسین
 برای اولویت قرار دادن نماز لازم است مهم‌ترین درجه کارها را به نماز اختصاص دهیم 
=》مثل آقای نخودکی که به ایشان خبر دادند که فرزند شما در حوض افتاد و خفه شد ایشان گفتند نماز صبح به من نزدیک به قضا خوانده شد و این تاوان آنست! (فرزند تاوان نماز!!) آن‌قدر که نماز در اولویت کارهای ایشان بوده‌است!
=》 امام‌خمینی در زمانی‌که مریض بودند در زمان اذان از کمد درمی‌آمدند (کما نه بیهوشی!) و دوباره به کما می‌رفتند
=》 بعد از آنکه شاه از ایران فرار کرد هم از تمام کشورهای خارجی خبرنگارانی جمع‌شده بودند که با ایشان مصاحبه کنند که حضرت امام در اوایل مصاحبه آن را تعطیل کرد و به نماز و پرداخت درحالی‌که این اولین فرصت برای اثبات انقلاب به جهانیان بود اما نماز در اولویت کارها بود : انقلاب برای نماز بود نه نماز برای انقلاب!
=》 شهید رجائی در زمانی ریاست‌جمهوری سلف ایشان در زمان اذان غذا را سرو می‌کرد ایشان برای خودشان تنبیه در نظر گرفته بودند  که در ازای هر ترجیح غذا به نماز چندین روز را روزه بگیرند که جمله معروف ایشان هم در همین مورد هست:《 به نماز نگو کار دارم به کار بگو نماز دارم》
 همه‌چیز برای نماز است =》معاویه ابن وهب از امام صادق روایت می‌کند که بهترین وسیله برای نزدیکی و محبوب شدن و به خدا چیست؟ امام می‌فرماید :بعد از معرفت خدا چیزی بهتر از نماز نیست
=》مقدس اردبیلی برای نماز شب بیدار می‌شود و زمانی‌که آب را از چاه بیرون می‌کشد سطل او پر از طلاست! سطل را پائین می‌فرستد این بار نقره بالا می‌آید دوباره سطل را پایین می‌فرستد و می‌گوید: خداوندا من می‌دانم که نماز شب ارزشمندتر از طلا و نقره است نکند انقدر بد شده‌ام که به من آب نمی‌دهید تا برای تو عبادت کنم من آب می‌خواهم نه طلا!!!
=》آقای بهجت که نماز ایشان جوانان را تحت تاثیر قرار می‌داد همیشه می‌گفتند کل دنیا را با یک سبحان‌الله عوض نمی‌کنم ایشان چه در نماز می‌دیدند!
=》علامه طباطبائی می‌فرمایند در نماز ایستاده بودم که حور العین بهشتی دیدم با جام عسل به سمت من آمد و به او اهمیت ندادم از هر طرف که آمد به او اهمیت ندادم (حور العین موجودی بهشتی است که همه ازجمال او جان می‌دهند ، و یک قطره از آب دهانش همه آب های زمین را شیرین می‌کند و...)
خب می‌گوییم که نماز ستون دین است چگونه همه‌چیز در نماز است؟ شروط قبولی نماز و شروط ابطال نماز کل دین هستند.
عارف بزرگواری آمیرزا آقای ملک تبریزی را که الگوی انسان کامل است در خواب دیده و دید که مردم در آسمان عبادت می‌کنند و کسی در عرش در حال مناجات است و در قنوت می‌خواند
 زان پیش‌تر که عالم فانی شود خراب
ما را ز جام باده گلگون خراب‌کن
اولین شرط لذت از نماز خشوع و دومین شرط اولویت قرار دادن نماز است 
ذهن را چگونه باید مدیریت کرد؟ باید ذهن را مدیریت کند یا برعکس؟ اگر دل هدایت شود ذهن هدایت می‌شود، نماز هادی دل است.
ذهن به سمت مهم‌ترین اولویت‌ها می‌رود و نمی‌تواند به چیز دیگری فکر کند مانند فردی که کنکور دارد و تمام ذهنش معطوف مسئله کنکور است حضور قلب این‌گونه ایجاد می‌شود .
دغدغه نماز یعنی امیرالمؤمنین که این‌قدر دغدغه نماز داشت که تیر را از پای او درآوردند و او آن‌قدر که شیدای نماز بود متوجه نشد.
برای چه پز می‌دهیم؟! برای آنچه مهم است و دغدغه مشترک داریم
اگر نماز ستون دین باشد پس دغدغه مشترک ماست و باید پز نماز را داد!
چگونه؟! فردی به پیامبر شتری هدیه داد و گفت هر جور این را دوست دارید صرف کنید پیامبر مسابقه‌ای برای نماز گذاشت که هر کس نماز را با حضور ذهن بیشتری بخواند شتر را به او بدهد امیرالمؤمنین با کمترین حضور ذهن خود و در حین تفکر برای چگونگی صرف کردن شتر در راه صدقه بود اما دراین‌میان باز هم برنده مسابقه شد حتی بدون حضور ذهن ایشان در راه خیر
از امام رضا روایت داریم که: زمانی‌که خورشید به زوال می‌رسد (دم اذان ظهر) درهای آسمان باز می‌شود دوست ندارم کسی در نماز از من جلو بزند زیرا من می‌خواهم جلوتر از همه نامه اعمالم بالا برود.
این یعنی رقابت یعنی مسابقه و کربلا هم به رقابت عشاق بود.
[روضه]
امام حسین آن‌قدر زخم داشت که هیچ‌یک از شهدا به پای او نرسد ، امام حسین اول شد
علی‌اکبر هم اول شد از بنی‌هاشم نفر اولی بود که به میدان رفت :)
امام حسین اول شد که با دست خودش فرزندش را کفن کرد :)
《السلام علیک یا اول قتیل من نسل خیر سلیل》
سلام بر تو ای نخستین کشته از تبار بهترین بازماندگان از نسل ابراهیم 
عاشقی در عالم معنا خواب دید که امام حسین با دستمالی زخم‌های خود را مداوا می‌کند جز دو زخم که امام به او فرمودند که این دستمال اشک‌های گریه‌کنان اباعبدالله و دو زخم بازمانده زخم قمربنی‌هاشم و علی‌اکبر است .

پ‌ن: خیلی طولانی شد ، مثال ها رو مشخص کردم اگه دوست نداشتین نخونید ، گفتم شاید به کار کسی بیاد و با تایپ صوتی تایپ کردم رسمی بودن و غلط ها رو به بزرگی خودتون ببخشید 
پ‌ن۲: این روزا خیلی اتفاقای عجیبی افتاد و من شرمنده همتون شدم حلال کنید :)
ممنون ازت ترنم جان(:
خیلی قشنگ بود... 

اگه قرار باشه خدا حسابمونو صاف کنه باید هزار بار دنیارو روی سرم خراب کنه تا نصف حسابم صاف شه
خوش ب حال امام و آقای نخودکی 12
.
.
.
انقلاب برای نماز بود نه نماز برای انقلاب!

این تیکه خیلی قشنگ بود ضحا
دستت درد نکنه   Khansariha (96)
.
.
.
نقل قول: پ‌ن: خیلی طولانی شد ، مثال ها رو مشخص کردم اگه دوست نداشتین نخونید ، گفتم شاید به کار کسی بیاد
پ‌ن۲: این روزا خیلی اتفاقای عجیبی افتاد و من شرمنده همتون شدم حلال کنید 1

دشمنت شرمنده دختر خوب  Khansariha (96) این چه حرفیه
ان شاءالله که اتفاقای خوبی افتاده باشه 53258zu2qvp1d9v
دستت درد نکنه خلاصه خوبی بود Khansariha (18)
.
.
.
(1400 مهر 4، 19:29)بنت الهدا نوشته است:
(1400 مهر 4، 18:41)SILENT scream نوشته است:
(1400 مهر 4، 17:04)بنت الهدا نوشته است: بنت الهدا  / ۲۹ روز خوب    Khansariha (69) Khansariha (69) Khansariha (69) Khansariha (69)Khansariha (69)

دلم میخواد  باشگاه ۵ صبیارو بخونم  ولی خیلی درگیر درس و کنکورم   کسی خونده؟  راهنمایی  کنه 

کتاب راز  و تازه تموم  کردم  و  چیزایی بود که تقریبا میدونستم چیز جدیدی بهم اضافه نشد

باشگاه پنج صبحی هارو من خوندمش 
سناجان هم داره میخونش.
دقیقا چه راهنمایی.22
راز رو من نتوسنتم کامل بخونم گزاشتمش کنار
به نظرم چرت بود  Gigglesmile

کمک کننده هست؟ تاثیر گذار هست؟  ارزش وقت صرف کردن داره؟

نمیتونم راجب به تاثیر گذار بودنش نظر بدم چون سلایق متفاوتن.. ولی در کل کتاب بدی نیست.. اوم من تا نصفه خوندمش 65  البته عمدی نبود بقیه قسمتاشو گم کردم Gigglesmile.. 
ولی تاثیر خودشو روی من گذاشت.. اهمیت سحرخیزی..
.
.
.
(1400 مهر 4، 19:45)SILENT scream نوشته است:
(1400 مهر 4، 19:29)بنت الهدا نوشته است:
(1400 مهر 4، 18:41)SILENT scream نوشته است:
(1400 مهر 4، 17:04)بنت الهدا نوشته است: بنت الهدا  / ۲۹ روز خوب    Khansariha (69) Khansariha (69) Khansariha (69) Khansariha (69)Khansariha (69)

دلم میخواد  باشگاه ۵ صبیارو بخونم  ولی خیلی درگیر درس و کنکورم   کسی خونده؟  راهنمایی  کنه 

کتاب راز  و تازه تموم  کردم  و  چیزایی بود که تقریبا میدونستم چیز جدیدی بهم اضافه نشد

باشگاه پنج صبحی هارو من خوندمش 
سناجان هم داره میخونش.
دقیقا چه راهنمایی.22
راز رو من نتوسنتم کامل بخونم گزاشتمش کنار
به نظرم چرت بود  Gigglesmile

کمک کننده هست؟ تاثیر گذار هست؟  ارزش وقت صرف کردن داره؟

نمیتونم راجب به تاثیر گذار بودنش نظر بدم چون سلایق متفاوتن.. ولی در کل کتاب بدی نیست.. اوم من تا نصفه خوندمش 65  البته عمدی نبود بقیه قسمتاشو گم کردم Gigglesmile.. 
ولی تاثیر خودشو روی من گذاشت.. اهمیت سحرخیزی..
اوکی پس باید بخونم  چن روزی بیکارم احتمالا بخونم
سروی شدم به دولت ازادگی که سر/ با کس  فرو نیاورد این طبع سرکشم 
(1400 مهر 4، 19:37)(=hich نوشته است:
نقل قول: - دخترای دیگه حانیه ، ضحی ، ترنم ، شادی ، ستاره چالش چه جوری میگذره  [تصویر:  4chsmu1.gif] ؟

راضی هستین؟

اری خداروشکر فعلا عالیه
برا مدرسه مجبورم ۷ونیم بیدار شم 4chsmu1
فقط میمونه پنجشنبه جمعه ها که اگه اونو تنظیم کنم عالی میشه Khansariha (69)

خیلی خوبه ساعت هفت 49-2
یه مدت که بگذره اونم درست میشه  Khansariha (69)
.
.
.
چ جالب دوتامون باهم گذاشتیم 4chsmu1

ضحی جان خیلی مرسی 53
برا تو کامل تر بود Khansariha (2)
اجرت با امام حسین(: ❤
(1400 مهر 4، 19:47)(=hich نوشته است: چ جالب دوتامون باهم گذاشتیم 4chsmu1

ضحی جان خیلی مرسی 53
برا تو کامل تر بود Khansariha (2)
اجرت با امام حسین(: ❤

آره با اختلاف کمتر از 5 دقیقه Khansariha (13)
هر دو خلاصه خوب بود  Khansariha (96)
.
.
.
سلام(:
یه چند روزی نبودم... Hangheadو جواب نمیدادم/:
ببخشید Hanghead
ولی خداروشکر تو مسیر پاکی هستم و در تلاشم(:??
همش لطف خدا بوده(:
۲۶ شهریور/۹ روز خوب به لطف خدا....خیلی بعد از شکست ۱۰ روز حالم بد شد ولی خداروشکر میکنم بابت الان(:❤
خوشا دردی که درمانش تو باشی❤
این ۲ تا جمله فوق العاده بود (: 

نقل قول: از کجا میشه فهمید ستون دین هر کسی چیه؟
نقل قول: سر هرچیزی که اعصابمون بهم ریخت یا به قولی رگ غیرتمون باد کرد همون میشه ستون دینمون

نقل قول: اگر دل هدایت شود ذهن هدایت می‌شود، نماز هادی دل است.

مرسی از جفتتون ♥️، من جوابمو دارم میگیرم (: ...
امیرالمومنین (ع):

جاهِدوا فی ‌سَبیلِ‌‌‌اللهِ بأَیدیكُم فَإنْ لَمْ تَقدِروُا فَجاهِدُوا بِألْسِنَتِكُم فَاِنْ لَم تَقِدروُا فَجاهدوُا بِقُلوبِكُم.

در راه خدا با دستها (و جوارحتان) جهاد و مقابله کنید
و اگر نتوانستید با زبانتان و اگر نتوانستید(لااقل) با دلهایتان مجاهده نمائید✌☘

°•مستدرک، ج ١۱، ص ١٦•°
____

اون کسی ک باید ببینه میبنه ، دلسرد نشو رفیق✌
حانیه جان ، درمورد کتاب راز پرسیدی ، در این حد میدونم ک یکی از کتابای زرد روانشناسیه ، مثل ۴ اثر فلورانس ...

درواقع کتابای خوبی هستن ، ولی برای اینکه معیار قرار بدی ، برای زندگیت چندان مناسب نیست

اگر هم خوندی با نقد بخون...
تک بعدی هستن و میبنی راهکارایی ک میگه ، یا تبلیغ میکنه ، خیلی جاها پاسخگو نیست 49-2

سلاااااممم فائزه جااان 317

خوش برگشتی 317 2uge4p4
نمیگی دلمون برات میتنگه Hanghead ؟

پیشاپیش ۱۰ روز قشنگت رو تبریک میگمممم 
دمت گرم ، ان شاءالله  ک پایدار باشییی

۱۰ روزه ک پاکی برای هممون خیلی دعا کن ، میدونی چه قدر پاکیت ارزشمنده.‌. 317

تک تک این روزا ک توان بر گناه داشتی ولی پاک موندی ، میدونی چه قد خدا دوست دارهه ☘Khansariha (2)

قدر خودتو خیلی بدون (:✌

با ۱۰ روز عالیی ان شاءالله  اربعینی میشی Khansariha (69)

دمت کلی گرم  317
امیرالمومنین (ع):

جاهِدوا فی ‌سَبیلِ‌‌‌اللهِ بأَیدیكُم فَإنْ لَمْ تَقدِروُا فَجاهِدُوا بِألْسِنَتِكُم فَاِنْ لَم تَقِدروُا فَجاهدوُا بِقُلوبِكُم.

در راه خدا با دستها (و جوارحتان) جهاد و مقابله کنید
و اگر نتوانستید با زبانتان و اگر نتوانستید(لااقل) با دلهایتان مجاهده نمائید✌☘

°•مستدرک، ج ١۱، ص ١٦•°
____

اون کسی ک باید ببینه میبنه ، دلسرد نشو رفیق✌
سلام 
امیدوارم خوب باشید 53
این چند روز به لطف جلسات نماز اوضاع نمازهام کمی بهتر شده الحمدلله ولی خیلییییی زیاد جای کار داره
چالش بد پیش نمیره اما امشب بهم ریخته
اکثر روزا برای نماز بیدار میشم و گاهی روتین رو انجام میدم و بعد تا هشت میخوابم و بعد کلاسا...
اوضاع پاکی هم خوبه الحمدلله توی هفته اخیر یه وسوسه بود که دفع شد الحمدلله 
فقط از جهت برنامه ریزی خیلی بهم ریخته شده کارهام کمی هم برای درسا سردرگمم
به امید روزهای عالی تر Khansariha (69)

آرامشانہ

[ وَأَنِ اسْتَغْفِرُوا رَبَّكُمْ ثُمَّ تُوبُوٓا إِلَيْهِ يُمَتِّعْكُمْ مَتَاعًا حَسَنًا إِلَىٰٓ أَجَلٍ مُسَمًّى
تو معذرت خواهے ڪن و برگرد پیش خودم،من قبول مے ڪنم!
بعدش زندگیتو پر از خیر مے ڪنم... ]

سورہ هود | آیہ ۳

سلام بنت الهدا
دعا میکنم این پاکیت دائمی بشه و الهی تو درسهاتم موفق باشی و برکت زندگیت باشه.
باشگاه ۵ صبحیا چیه؟
منم خیلی دوست دارم صبح زود بیدار بشم. قبل گفتن اذان  یعنی.
دعای غریق
توصیه امام صادق علیه السلام برای نجات شیعیان از شبهات و فتنه های عصر غیبت

يَا اللَّهُ يَا رَحْمَانُ يَا رَحِيمُ يَا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ ثَبِّتْ قَلْبِي عَلَى دِينِك‏.
ای خداوند! ای رحمان! ای مهربان! ای دگرگون کننده دل‏ها! دل مرا بر دينت پايدار کن.
 سپاس شده توسط

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 12 مهمان