امتیاز موضوع:
  • 21 رأی - میانگین امتیازات: 4.1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

گروه ۳ آقایان: سرو (حامی: مهدوی - سرپرست: )

(1399 آبان 23، 20:34)افرا نوشته است: عادتای درست رو کم کم و اصولی خودمون باید درست کنیم دیگه.

الان اگه به من پول هم بدن نمیتونم تا ساعت 3 بیدار بمونم! Gigglesmile عادته!

من اگه بهم پول هم بدن نمی تونم تا صبح بیدار نمونم Gigglesmile

اسارت نفس،اراده را قوی می کند

فهمیدم هنگامی که فقط نصف نون می خورم ارادم قوی تره تا موقعی که هر چی دلم بخواد می خورم

برای نا امید شدن دلیلی وجود ندارد

[تصویر:  final%201.png][تصویر:  05_blue.png]
 سپاس شده توسط
(1399 آبان 23، 20:59)پشتکار نوشته است:
(1399 آبان 23، 20:34)افرا نوشته است: عادتای درست رو کم کم و اصولی خودمون باید درست کنیم دیگه.

الان اگه به من پول هم بدن نمیتونم تا ساعت 3 بیدار بمونم! Gigglesmile عادته!

من اگه بهم پول هم بدن نمی تونم تا صبح بیدار نمونم Gigglesmile

اخه چرا؟!   42
 سپاس شده توسط
[تصویر:  hd2k_majid.gif]
 سپاس شده توسط
سلام همه خوبان 4chsmu1

اراده ۱۴ مهر /۳۹ روز خوب
اعلام  وضعیت هفته اول  Hanghead
اراده هفته اول سبز 
حقیقتا این هفته می‌تونستم بهتر باشم 
فضای مجازی خیلی منو غرق خودش می‌کنه و کنترل نداشتن روی نگاه باید در هفته آینده مدیریت بشه 
نماز ها هم همینطور ! 
شبتون خوش
درود به اقای اراده 303 ماشالاه سبززززز

منم یادم رفت اعلام وضعیت کنم.

افرا /16 شهریور/ 70 روز  53

هفته ی اول سبز
هفته اول  زرد  Hanghead
 سپاس شده توسط
درود بر دوستان  303
خوب گفتگو هفته پیش پایان یافت و بریم برای یک جمع بندی از نتایجی که حاصل شد  Khansariha (69)

نظر دگرش عزیز :
1- وسوسه ترکیبی از استرس و بی خیالی، طبیعی دانستن کار./
2- وقتی سعی داریم چند کار رو با هم انجام بدیم و به هیچ کدامش نمیرسیم حالت افسردگی میگیریم./
3- مقایسه کردن خودمون با دیگران و حس سرخوردگی ./

نظر آرمین عزیز :
1- خیلی از شرایطی که ما از اون به عنوان وسوسه یاد میکنیم عملا وسوسه نیست بلکه ما اینطور فکر میکنیم./
2- بیشتر اوقات عامل به وجود آورنده وسوسه خود ما هستیم و به صورت عمدی وسوسه رو به وجود میاریم./
3- خیلی وقت ها باید از کنار وسوسه ها گذر کنیم و بهشون توجه نکنیم./

نظر فرید عزیز :
1- محیطی که در اون هستیم روی وسوسه ما تاثیر داره./
3- زمان هایی از روز وسوسه زیاد میشه./

نظر خودم :
1-پشت هر تمایلی سرنخی هست ./
2- وقتی از وضع موجود رضایت نداریم تمایل به تغییر اون داریم./
3- ذهن انسان به وسوسه پاسخ مثبت میده چون سعی میکنه شرایطی از رضایت رو برای ما به وجود بیاره./
4- آغازگر یک عادت انگیزه است و ادامه دهنده آن عامل رضایت بودن و لذت بخش بودن./
5- ما امید داریم با تغییر وضعیت به دیدن پ وضعیت روحی بهتری رو تجربه کنیم./
6-تجربه ته مسیر رو روشن میکنه و باعث میشه بهتر تصمیم بگیریم و فریب نخوریم./

مغز ما طوری برنامه ریزی شده که از بار اضافی ذهن خلاص بشه شما قدرتمند ترین رایانه رو در نظر بگیر بلاخره حافظه اجرایی اون یک محدودیتی داره و میتونه حجم مشخصی از عملیات رو به صورت همزمان انجام بده ذهن ما هم همینطوره وقتی افکار به ما حجوم میاره و باعث افسردگی استرس و هیجانات میشه یعنی ظرفیت ذهن پر شده در این صورت کامپیوتر ها کرش میکنن ولی ذهن انسان بار اضافی رو تخلیه میکنه و دنبال مرحم میگرده برای من نوعی میگه تنها راه پ و خ ا هست ولی برای یه معتاد میگه مواد مخدر هست برای یکی پر خوری هست .

وقتی همش اخبار رو دنبال میکنیم و ورودی های بیهوده رو وارد ذهنمون میکنیم به صورت ناخود آگاه این افکار در پس زمینه ذهن ما فعال هست مثل نرم افزاری که در پس زمینه فعاله و داره از منابع سیستم دزدی میکنه ، ذهن خودمون رو متمرکز کنیم روی اهدافمون اونوقت معنی واقعی قدرت و کارایی ذهن رو میتونیم بچشیم.

مهندسی فکر میگه ما همه کار ها رو دسته بندی میکنیم یک سری از کار ها باید انجام بشه پس باید برنامه ریزی بشه و در زمان خودش انجام بشه یک سری کار انجامش واجب نیست مثل دیدن فیلم یا بازی کامپیوتری یا چک کردن اینستا و غیره میشه کم یا قطع بشه یک سری هم زمانش مهم نیست و هر وقت انجام بدی اونا هم میشه لیست کنید بعد از کار های واجب انجام بشه.

اگر اینطور فکر کنید میبینید خیلی از کارهایی که تا الان انجام میدادید بیهوده هست و باید قطع بشه و یه سری کار ها باید حتما انجام بشه اینجور کار ها نظم میگیره و ذهن به راحتی میتونه کار ها رو هندل کنه و فشار نمیاد.

ظرفیت ذهنمون رو با کار های بیهوده ای که هیچ کمکی به داشتن زندگی ایده آل برای ما نداره پر نکنیم !

خلاصه این مبحث میشه ما باید برای زندگی خودمون یک چرای قوی پیدا کنیم . من چرا باید پاک بمونم من چرا باید دنبال شهوترانی نرم ؟ من چرا باید با خدا ارتباط برقرار کنم ؟ من چرا باید درس بخونم ؟ من چرا باید کنکور قبول بشم ؟ من چرا مستحق یک زندگی خوب هستم ؟ و در نهایت من چرا باید زنده بمونم و هدف از زنده بودم چی هست ؟

اگر چرا رو پیدا کردید مقابله با وسوسه ها میشه آسون ترین کار دنیا ! چون من یک هدف خیلی بزرگ دارم که هیچ چیزی نمیتونه جلوی رسیدن من به اون هدف رو برسونه و این هدفم هم با کار و تلاش زیاد قابل دسترس هست فقط باید قبلش سنگ ریزه ها رو از تو کفشام در بیارم .

امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم هرچند ناچیز
[تصویر:  2_3.png]
 گروه سرو  Khansariha (18)    کتابخونه  Khansariha (56) 
نام کاربری های قبلی : زندگی آزاد  -  یا امیرالمومنین
 سپاس شده توسط
[تصویر:  u0CAO8.png]

موضوع گفتگو هفته دوم مسابقه گروهی [تصویر:  303.gif]

نقش شیطان در وسوسه ها و حملات شیطان  Khansariha (56)

شیطان چطور حمله میکنه ؟
حوزه قدرت شیطان تا کجاست ؟
نقش شیطان در چرخه خ ا ؟
روش های حمله به شیطان ؟
درجات انسان ها برای شیطان و ابزار شیطان برای وسوسه ؟
روش های استقامت در مقابل نجوا های شیطانی؟

موضوع این هفته هم در مورد شیطان رجیم هست که خیلی از وسوسه هامون رو مربوط به اون میدونیم
اینجا یه نکته بگم شاید بعضی از دوستان دین زده باشن من اینجا بیشتر بحث علمی و استدلالی منظورم هست
شما شیطان رو یک انرژی بد در مقابل یک انرژی خوب که همون خدا باشه در نظر بگیرید

ببینم این هفته مشارکت چطور پیش میره  Khansariha (69)
 سپاس شده توسط
(1399 آبان 24، 21:53)افرا نوشته است: درود به اقای اراده 303 ماشالاه سبززززز

منم یادم رفت اعلام وضعیت کنم.

افرا /16 شهریور/ 70 روز  53

هفته ی اول سبز

افرا جان هزار ماشالله به هفته سبزت  Confetti
پر قدرت به کارت ادامه بده  fly2

(1399 آبان 24، 23:28)Alireza98 نوشته است: هفته اول  زرد  Hanghead

علیرضا عزیز باید مشکلاتت رو با ما درمیون بزاری تا بتونیم کمکت کنیم  Hanghead
خجالت هم نکش اینجا همه مثل هم هستیم و یک درد مشترک داریم و در تلاشیم برای پاکی  53258zu2qvp1d9v
منتظر مشارکت بیشترت هستم  Khansariha (69)
 سپاس شده توسط
سلام سلام... 53

وقتی شب میشه میام اینجا کلی پیام میبینم که جواب ندادم کلا سرد میشم میگم هیچی نمیتونم  جواب بدم.

مطالب اونطرف هم مونده ولی دلیل نمیشه ناراحت باشم یا استرس بگیرم.

درسارو که تند تند میخونم. اورژانس هم حالش خوبه.

کلی حرف در مورد کرونا و ماسک و این داستاناش داشتم که شاید تو شبانه روزی نوشتم.

......

در مورد موضوع بحث :

راستش من به چیزی به عنوان یک عامل خارجی به اسم شیطان اعتقادی ندارم. به هیچ عنوان حس نمیکنم یه عامل خارجی باعث

اینجور وسوسه ها بشه چون علمشو دارم میدونم مکانیسم های این اتفاقات توی فکرمون چیه.

ولی ما درک مشترکی نسبت به وسوسه داریم حالا فرقی نداره اسمش چیه.

نقل قول:
شیطان چطور حمله میکنه ؟
نقش شیطان در چرخه خ ا ؟
روش های حمله به شیطان ؟

سوال اولش که اگه بخوام در مورد وسوسه و کلا افکار از روی عادت توضیح بدم خیلی طولانی میشه. 

سوال دوم و سوم و مخصوصا چهارم و پنجم بحث اعتقادیه که بالا نوشتم نمیتونم نظری بدم. 

و اما سوال اخر. 

بهترین روش از نظر مراجع علمی برای مقابله با افکار مزاحم و وسواس ها روش کوک کردنه.

احتمالا اینجا بعضی دوستان هستن که مثلا شب قبل از خواب به خودشون میگن فردا ساعت 7 صبح بیدار میشم و فردا صبح میبینن دقیقا ساعت 

7 بیدار شدن! 

اینجا ما ناخوداگاه رو کوک میکنیم برای بیدار شدن.

همین کار رو میشه برای وسوسه ها هم به کار برد.

مثلا چندین بار با خودمون تکرار میکنیم که مثلا : افرا هروقت فکر بد به ذهنت اومد یادم بنداز تا فکر رو بفرستم بره.در همون لحظه ی اول.

ممکنه این روش به خاطر عدم تسلط روی بعضی ها جواب نده چون ارتباط اگاهانه ی خیلی کمی با ناخوداگاهشون دارن.این ارتباط با یوگا و مدیتیشن 

قویتر میشه و با تمرینات هیپنوتیزم و روش پاندول به اوج خودش میرسه.

و ازونجایی که این ماییم که کنترل ذهن رو در دست داریم میتونیم فکرمون رو در لحظه ی اول به یک چیز دیگه مشغول کنیم.

همونطور که دستای خودمون رو حرکت میدیم به همین راحتی میشه فکر رو کنترل کرد فقط مقداری تمرین میخواد.

ما برای حرکت دستامون تمرین زیادی موقع نوشتن و یا تایپ کردن انجام دادیم به خاطر همین به این حد از تسلط رسیدیم. ذهن هم به همین حالت 

میتونه کنترل پذیر بشه.

در مورد بخش دینیش هم خوشحال میشم بقیه ی دوستان نظرشون رو بگن  53

افرا/16 شهریور/ 72 روز 53
(1399 آبان 22، 10:11)آرمین نوشته است:
(1399 آبان 19، 2:00)مرد مجاهد نوشته است: بچه ها دعوت میکنم این ویدیو رو ببینین و دوست دارم نظرتون رو هم بدونم 302 
https://www.aparat.com/v/oYFke

درباره کارشناس برنامه
دكتر سيد محسن فاطمى فوق دكتراى روانشناسى از دانشكاه هاروارد دارد و سمت هاى Teaching Fellow، Associate  و Fellow را در دانشگاه هاروارد داشته است.
علاوه بر تدريس در دانشگاه هاروارد، دکتر فاطمی در دانشگاههای ماساچوست در بستن، مدرسه عالی روانکاوی در بستن، دانشگاه وسترن واشنگتن، دانشگاه تورنتو و دانشگاه بریتیش کلمبیا در حوزه های روانشناسی، روان تحلیلی آموزش و ارتباطات تدریس کرده است.
دكتر فاطمى دريافت كننده جايزه بين الملللى Ellen Langer در حوزه Mindfulness (حضور پويا در لحظه ) مى باشد .
(The Ellen Lange International Mindfulness Award)

مجاهد جان 

اول اینکه این آقای دکتر چقدر صداش خوبه. من اگه این قدر صدام خوب بود هیچ وقت دکتر نمیشدم. Khansariha (49)

دوم اینکه این آقای دکتر چقدر ادبیاتش قوی هست.  Smiley-face-biggrin من مدام در حین گوش دادن این حس رو داشتم که باید فرهنگنامه دهخدا و معین و عمید کنار دستم باشه.  4chsmu1 یک جا مجری گفت میشه خواهش کنم به جای عصیان یه واژه دیگه بگید.  4chsmu1 وقتی گفت «انکار انطباقی»  من به کما رفتم.  Khobam  راستش فکر نمی‌کردم دیگه برگردم اما خواست خدا بود و برگشتم.  4chsmu1

سوم هم اینکه خب آدم خفنی هست و حتما حرف‌های خوب می‌زنه. دست گلت درد نکنه که با ما به اشتراک گذاشتیش.  302

چهارم اینکه من فقط یک دور دیدم و صحبت‌هاش زیبا و درست بود. راستش یکم سنگین بود برام و باید دوباره گوش بدم. 
اگر اشکال نداره بعد نظر کاملم رو بگم که صحبت‌ها رو درست درک کرده باشم.  Khansariha (18)

بچه‌ها تو این ویدئو ۷ مرحله برای رهایی از اعتیاد گفته میشه. حالا هر نوع اعتیادی.

تو ابتدای ویدئو به زیبایی اشاره می‌کنن که در حین درگیری با اعتیاد، شخص روز‌به‌روز لذت کمتری رو از اعتیاد خودش می‌بره؛ اما در عین حال روزبه‌روز تمایل بیشتری به موضوع اعتیاد پیدا می‌کنه.
(و همین جاست که غرق زشتی‌ها و پلیدی‌های بیشتر میشیم. چون به دنبال تنوع می‌گردیم. دیگه اون قبلی‌ها راضی‌مون نمی‌کنه.)

یا مثلا اینکه چرا شخص به اعتیادش روی میاره؟
چون هیجانات منفی خودش رو نمی‌تونه از بین ببره و احساس می‌کنه با روی آوردن به موضوع اعتیاد، می‌تونه خودش رو نرمال کنه.
(که چه احساس بیهوده‌ای هست. نرمال‌ شدنی در کار نیست. بیشتر اسیر می‌شیم و به زودی باید دوز بعدی رو به خودمون تزریق کنیم.)

سلام به همه و سلام آرمین جان

ممنونم از توجهت و وقت ارزشمندت .. و اینکه این نکات قشنگ رو هم برامون در آوردی
آره 1 .. ما شاء الله صدا و بیان خوبی دارن .. البته فکر یکنم کار هم کرده باشن که خب جای تحسین داره و خوبه آدم این کار رو بکنه

با توجه به اینکه ظاهرا بچه‌های دیگه ندیدن ویدیو رو، یه خلاصه‌ای که آقای اراده عزیز قبلا از این ویدیو تهیه کرده بود رو در پست بعدی باهاتون به اشتراک میذارم 1
 سپاس شده توسط
(1398 تير 28، 14:37)مرد مجاهد نوشته است: سلام به همگی

دکتر سید محسن فاطمی (روانشناس برجسته)، صحبت جالبی درباره نگاه علمی و مرحله ای به ترک اعتیاد داشتن، که میتونین، در لینک زیر ویدیوش رو ببینید:
https://www.aparat.com/v/oYFke/%D8%AF%DA...8%A7%D8%AF

برادر بزرگوارمون، آقای اراده، این ویدیو رو خلاصه فرمودن؛ در اینجا نوشته اشون رو میذارم؛
حتما حتما بخونید .. جالب و موجزه و با تجربیات خودمون هم سازگاره1

نقل قول: به هر دلیلی این مشکل در ما بوجود اومده و ما با ترک یک اعتیاد روبرو هستیم  [تصویر:  khansariha (56).gif]

اولین گام این هستش که خودمون مسئولیت کامل زندگیمون و شرایط موجود هر چه که هست رو قبول کنیم؛
دومین گام به فکر برنامه ریزی و حل مشکلات با دیدگاه مسئله باشیم ( یعنی مشکلات، مسائلی قابل حل هستند)؛
در گام بعد و سومین گام، باورمون رو در مورد ترک خ ا از یک کار نشد به یک کار امکان پذیر تغییر بدیم؛
چهارمین گام ترک اعتیاد رو با روش علمی دنبال کنیم  

و در این نقطه از آرامش و زیبایی زندگی لذت ببریم  [تصویر:  bliss.gif]
....................................
یکی از مهم ترین روش های ترک اعتیاد بر مبنای رفتار درمانی دیالیکتیکی هستش  [تصویر:  badbakht.gif]
این یعنی چی ؟  [تصویر:  gigglesmile.gif]

این روش هفت آیتم داره که باید برای کسی که قصد ترک اعتیاد رو داره پیگیری و دنبال بشه ....

1- پرهیز کردن ( التزام جدی همراه با نیت واقعی، تعهد و طرح عملی برای چاره کردن کششهای به سمت اعتیاد )
در کل یعنی اینکه قول به خودمون بدیم که این رفتار رو تکرار نمیکنیم ... و برای مواقعی که حس و کشش به سمت این رفتار پیدا میشه چه طرح کاهشی براش داریم ؟

2- رسیدن به ذهن شفاف: در ترک اعتیاد باید ذهن شفاف رو ایجاد کنیم و این همان مفهوم هوشیاری و مراقبت و پیشگیری هستش  [تصویر:  cowboypistol.gif]
ما سه نوع ذهن داریم  : 
  • اول ذهن معتاد که حالت و رفتار اعتیاد گونه دائما در اون وجود داره و تکرار میشه و پردازش میشه 
  • دوم ذهن پاک: که در این ذهن هیچ نگرانی برای رسیدن میل اعتیاد وجود نداره ... ذهن فکر میکنه اعتیاد رو کنار گذاشتیم و تمام سربازها رو خاموش نگه میداره 
  • سوم ذهن شفاف: این ذهن با اینکه از فضای اعتیاد کنار رفته اما کماکان به مراقبت از فضاهایی می پردازه که میتونه حس اعتیاد رو زنده کنه ... در واقع سرباز ها در این نوع ذهن همیشه فعال و هوشیار هستن ... 

3- تقویت کننده ها :
  • حمایت های افرادی که کنارمون هستن ( مثل کانون نقش بسزایی داره )
  • محیط  
  • محل کار ( داشتن محیط کاری شاد و دور از فضای اعتیاد )
  • فضای خانه و خانواده (حذف عوامل منفی مرتبط با اعتیاد و اضافه کردن عوامل دور کننده از اعتیاد )
  • دوستان ( فاصله گرفتن از دوستانی که حس اعتیاد رو زنده میکنن ) ( نزدیک شدن به دوستانی که او را وارد فضای متفاوتی میکنند )

4- سوزاندن پل های به سمت اعتیاد: همه عوامل احیا کننده فضای اعتیاد باید از بین برن؛
چیزهایی مثل لباسها، عطرها، فضاها، عکسهایی که یاداور خاطره هایی از اعتیاد ما میشن یا شبکه های اجتماعی پرخطر

5- ایجاد پل های جدید به سمت پاکی: کتابها، رفتارها، تلقینها، مکانها، فضاها و موقعیتها، رایحه ها، لباس ها .... که فضایی دور از فضای اعتیاد رو برای ما مهیا میکنن.

6- جهت دهی خشم به روشی غیر از اعتیاد: (این گام نشون میده که چه ارتباط قابل توجهی بین خشم اعتیاد وجود داره.)
 یعنی مواقعی که خشم و عصبانیت داریم به روشی غیر از اعتیادمون بیانش کنیم ... مثلا یه توپ برداریم و بکوبیم به زمین  [تصویر:  gigglesmile.gif]
یا در هر صورت یه روشی برای بیان خشممون به غیر از اعتیاد پیدا کنیم ... مثلا ورزش ... کتاب خوانی .... 

7- انکار انطباقی (با حفظ ذهن شفاف که در مرحله دوم گفته شد، مرحله به مرحله، از نظر ذهنی و ارادی، از اعتیاد فاصله بگیری و این انکار رو بروز بدی)
مثلا شما یه روز تشریف میاری کانون و به همه دوستان قول میدی که من دیگه این کار رو تکرار نمیکنم ...
همین تعهد شما و قولی که به دوستانت میدی یعنی اذعان به این نکته که من بصورت جدی در پی جدا شدن از اعتیاد هستم.
 سپاس شده توسط
سلام به همه سروهای راست قامت

از همگی دوستانم ممنونم و به خداوند بزرگ و صاحب فضل عظیم و رحمت واسعه میسپرمتون

اعلام وضعیت بنده:
شکر خدا
مرد مجاهد/ ۲۵ تیر/ ۱۲۵ روز خوب
 سپاس شده توسط
منم میخوام در موضوع مطرح شده گروه مشارکت کنم...

نقل قول: نقل قول:
شیطان چطور حمله میکنه ؟
نقش شیطان در چرخه خ ا ؟
روش های حمله به شیطان ؟

از نظر من خیلی مسائل به دنیای ذهن ما بر میگرده... در واقع وسوسه و نجوا و رفتار اعتیاد گونه از ذهن ناشی میشه 
کسی که به سیگار اعتیاد داره از درون اینقدر تحت فشار قرار میگیره که مجبور به ادامه دادن روند اعتیادش میشه ...
اما نقش شیطان این وسط چیه ؟
شیطان این وسوسه ها رو ایجاد یا تشدید می‌کنه  Hanghead

راه فرارش هم پناه بردن به خدای بزرگ هستش
انسان تحت آزمایشه توی دنیا 
نداریم صفحه دلمون آلوده بشه 
وسوسه شروع آلودگیه 
و رمز پیروزی هوشیاری و واکنش به موقعه⁦✔️⁩
خداوندا به دوستانم آرامش، پاکی و دلخوشی عطا کن  49-2
 سپاس شده توسط
سلام
فرید ۵ آبان ۲۲ روز

در حالت کلی نمی‌دونم اما در مورد خودم نیازی به وجود شیطان نیست و نفسم برام بسته یعنی اصلا شیطون وقت خودش رو برای من تلف نمیکنه 42
تو خوب بمون، نذار خوبا تموم شن
 سپاس شده توسط

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان