امتیاز موضوع:
  • 21 رأی - میانگین امتیازات: 4.1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

گروه ۳ آقایان: سرو (حامی: مهدوی - سرپرست: )

درسته آقا حامد ولی باید مواظب شیطان باشیم چون میگه وایسا هرموقع شرایط عالی شد اون موقع توبه کن نه الان و اینم یکی از اصلی ترین روشاشه که با کمال گرایی مارو از خدا دور کنه ، باید مواظب اینم باشیم Hanghead

(1399 مهر 4، 20:49)همساده نوشته است: سلام به تو رهگذر افرا و حامد حامد و هر کی دیگه که تو گردهمایی هستش 303 
نمیدونم خواستم بپرم تو موضوع بحثتون 49-2 گفتم یه عددی بدم راضی باشی Khansariha (8)

به نظر من که بی حکمت نگفتین و واقعا خدا آدمو ۱ ثانیه بعد از توبه میبخشه به شرطی که دیگه تکرار نکنیم ، چون خدا از نیات باطنی ما آگاهه و وقتی قصدمون جدی باشه خب دیگه مانعی نیست که بخشیدنو پشت گوش بندازه 317 2uge4p4
 سپاس شده توسط
(1399 مهر 4، 20:49)،رهگذر، نوشته است: من برعکسشو شنیدم یعنی قدیما بیشتر عمر میکردن و رفته رفته طول عمرها کوتاه میشه

ولی برادر ما هر چه زدتر و وقتی جوانتر باشیم توبه کنیم بهتره

یعنی نباید به امید اینکه من پیر میشم و ارتباطم رو با خدا بهتر می کنم حساب کنیم

چون دقیقا معلوم نیست چقدر زنده ایم

پس بهتره زودتر به فکر توبه و جبران باشیم

متاسفانه اونچه که بین عموم مردم شنیده میشه و مدام تکرار میشه همیناست . 

مثلا غذای قدیمیا خیلی سالم بود الان بد شده!

طول عمر کم شده!

قد مردم کوتاه شده!

ایشالاه که یواش یواش با اطلاعات صحیح اصلاح میشن.
 سپاس شده توسط
(1399 مهر 4، 20:46)حامدحامد نوشته است:
(1399 مهر 4، 20:41)علی‌رضا نوشته است: رفقا به نظرتون از اون لحظه ای که توبه میکنیم چقد طول میکشه خدا ببخشه؟
فکر نکنم خدا اینجوری باشه که خیلی طول بده شایدم همون لحظه میبخشتمون Hanghead

خب توبه واقعی شرایطی داره. باید توبه طوری باشه که از ته دلت از اون کار بدت بیاد و دیگه هرگز نری سمتش. ولی اگر مدام توبه کنیم و مرتب توبه بشکنیم، این یه جور دست انداختن خداست.

توبه بر لب، سبحه بر کف، دل پر از شوق گناه
معصیت را خنده می‌آید ز استغفارِ ما

حامد حامد شام چی خوردی؟ مدل موهاتم بگو لطفا Khansariha (2) 
راستش من خدا رو دست نمیندازم. ولی واقعا هربار با لغزش و با نفرت از گناه خودارضایی ازش میخام کمکم کنه درسته احساساتم صادقانه نیست ولی وجدانا با حال بد و نا احتی از شرایطم ازش عذرخواهی میکنم. اگه تکرار میکنم وجدانا از روی دست انداختنش نیست نمیدونم از چیه ولی خدایی از روی جنگ با خدا نیست 117
شايد خوشبختي همين باشد
كه با خودت نگويي :
كاش جايِ ديگري بودم
كارِ ديگري داشتم
يك آدمِ ديگري بودم ... !

53 عاقبتت بخیر همسفر 53
(1399 مهر 4، 20:52)،رهگذر، نوشته است: احسنت

در حدیث داریم نماز بینی شیطان رو به خاک میماله وشیطان از اینکار بسیار خشمگین میشه

یعنی شیطون از جون نماز خوان حرسش میگیره

دمت گرم نمازتاتو می خونی امیدوارم بتونی ادامه بدی...

من خودم واقعا تاثیر نمازو دیدم بخصوص نماز شب

دیگه بهتر از این نمیشه 2uge4p4 2uge4p4 2uge4p4

دقیقا ، نماز شب که دیگه نفس شیطانو میبره 317 317
 سپاس شده توسط
رهگذر جان کاملا باهات موافقم. هیچ تضمینی نیست که ما عمرمون طولانی باشه هیچ ضمانتی نیست.... واقعا یه روزشم دیره
واقعا شرمنده خدا و نعمتهاشم وقتی لغزش میکنم. میدونی از ترس شاید نباشه یه جوری خجالت میکشم هی مرام میزاره رفاقت میکنه من هی خراب میکنم. میدونی حس اینکه تو مردانگی کم میزارم بهم دست میده
شايد خوشبختي همين باشد
كه با خودت نگويي :
كاش جايِ ديگري بودم
كارِ ديگري داشتم
يك آدمِ ديگري بودم ... !

53 عاقبتت بخیر همسفر 53
من وقتی از نماز دور میشم خیلی غصم میگیره و یه حس بد شرمندگی با خودم انگار دارم 117 117
 سپاس شده توسط
(1399 مهر 4، 20:52)همساده نوشته است: حامد حامد شام چی خوردی؟ مدل موهاتم بگو لطفا Khansariha (2) 

سلام همساده جان. 

از منم سوال؟  Khansariha (13) 
یه لیوان شیر خوردم. فعلاً چیزی میل ندارم.
موهامم کم پشته و تقریباً کچلم. از مدل گذشته.  Khansariha (13)
 سپاس شده توسط
(1399 مهر 4، 20:57)حامدحامد نوشته است: سلام همساده جان. 

آقا حامد تو همه جوره دوست داشتنی هستی 53258zu2qvp1d9v
 سپاس شده توسط
(1399 مهر 4، 20:55)همساده نوشته است: رهگذر جان کاملا باهات موافقم. هیچ تضمینی نیست که ما عمرمون طولانی باشه هیچ ضمانتی نیست.... واقعا یه روزشم دیره
واقعا شرمنده خدا و نعمتهاشم وقتی لغزش میکنم. میدونی از ترس شاید نباشه یه جوری خجالت میکشم هی مرام میزاره رفاقت میکنه من هی خراب میکنم. میدونی حس اینکه تو مردانگی کم میزارم بهم دست میده

حداقلش اینه که چند سال میگذره و میبینی دغدغه ی مهمی داشتید و دامنه ی اشتباهتون بزرگتر نشده.

اگه همین توبه ها نبود خدا میدونه سر از کجا در میاوردیم! 

احتمالا چنتا گناه جدید هم کشف میکردیم!
 سپاس شده توسط
ممنون علیرضا. بزرگواری.
 سپاس شده توسط
(1399 مهر 4، 20:56)علی‌رضا نوشته است: من وقتی از نماز دور میشم خیلی غصم میگیره و یه حس بد شرمندگی با خودم انگار دارم 117 117
من خیلی کاهل نمازم Khansariha (60)  چه کنم؟ 
(1399 مهر 4، 20:57)حامدحامد نوشته است:
(1399 مهر 4، 20:52)همساده نوشته است: حامد حامد شام چی خوردی؟ مدل موهاتم بگو لطفا Khansariha (2) 

سلام همساده جان. 

سلام عجقم? 
باید زودتر شیر میخوردی که نریزه موهات 6 
منم دارم کچل میشم. ریزش مو دارم شدید 809197ps94ijjhwg 
تو نماز میخونی؟ چکار کنم نمازام به موقع باشه Muscular 

راستی بچه ها یه چیزی مثلا هر روز با خدا صحبت کنیم و توبه کنیم از کار‌های زشتمون بهتر نیست؟ 
من خیلی دایره کارهای زشتم رو نباید کوچیک کنم  مثلا غیبت یا دروغ که مثله نقل و نبات میگم از خودارضایی تاثیر منفی روی روح و روان بیشتر نباشه کمتر نیست. باید هی استغفار کنم که خودش کمک کنه

(1399 مهر 4، 21:00)افرا نوشته است: حداقلش اینه که چند سال میگذره و میبینی دغدغه ی مهمی داشتید و دامنه ی اشتباهتون بزرگتر نشده.

اگه همین توبه ها نبود خدا میدونه سر از کجا در میاوردیم! 

احتمالا چنتا گناه جدید هم کشف میکردیم!

صد درصد موافقم باهات Thankyou 
آره واقعا خدا رو شکر من خودم که ول بشم به حال خودم تا ته تاریکی یه کله میرم
شايد خوشبختي همين باشد
كه با خودت نگويي :
كاش جايِ ديگري بودم
كارِ ديگري داشتم
يك آدمِ ديگري بودم ... !

53 عاقبتت بخیر همسفر 53
 سپاس شده توسط
همساده، من سعی می‌کنم نمازمو حتماً اول وقت یعنی بعد از اینکه اذان گفتن، بخونم. اگر به تاخیر بندازمش، منم کاهلی می‌کنم.

(1399 مهر 4، 21:03)همساده نوشته است: سلام عجقم? 
باید زودتر شیر میخوردی که نریزه موهات 6 
منم دارم کچل میشم. ریزش مو دارم شدید 809197ps94ijjhwg 

اگر مجردی، قرص فیناستراید ۱ بخور. روزی یه دونه. جلو ریزش موی ناشی از تاثیر هرمون جنسی مردانه رو می‌گیره. باید یه مدت مداوم مصرف کنی. قرص کم خطریه. تقریباً عوارضی نداره.
 سپاس شده توسط
کم کم شروع ‌کن همساده خان جان 128fs318181
مثلا اول ظهر و عصرو شروع کن ، یه هفته بعد مغربم اضافه کن ، یه هفته بعد صبحم اضافه کن و بدین ترتیب یه نماز خون واقعی میشی...
و اینم باید در نظر داشته باشیم که اگه بدترین جنایاتم کردیم باطم نمازو ول نکنیم چون نماز مارو واقعا هدایت میکنه 2uge4p4 2uge4p4 2uge4p4 2uge4p4 2uge4p4

(1399 مهر 4، 21:06)،رهگذر، نوشته است: خیلا هستن توفیق خواندن نمازو ندارن

باید قدر این حسو بدونی حتما خدا دوستت داره که چنین حالتی بهت دست میده

بعضیا ولی عین خیالشون نیست.

یکی از بزرگان دینی گفته کسی که از نمازهاش مراقبت می کنه کم کم توفیقات دیگه اش بیشتر میشه در ترک گناه و...

خیلی مراقب نمازهات باش... ( نماز خیلی مهم )

آره درسته ولی من مطمئنم خدا هممونو خیلی خیلی دوست داره و الا اینجا دور هم جممون نمیکرد 2uge4p4 2uge4p4 2uge4p4 2uge4p4
 سپاس شده توسط
تایم گذشت.
 سپاس شده توسط
بزرگا خیلی خوش گذشت Khansariha (18) 53 Gol
اگه اجازه مرخصی بدین ما بریم balloons

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 4 مهمان