امتیاز موضوع:
  • 21 رأی - میانگین امتیازات: 4.1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

گروه ۳ آقایان: سرو (حامی: مهدوی - سرپرست: )

امروز صبح توفیق بی نهایت بزرگی داشتم و نماز صبح رو بیدار شدم...
احساس فوق العاده ای دارم... خدایا شکرت که این بنده حقر رو سر سفره خودت دعوت میکنی...
سلام
آسمان / 17 مهر / 38 روز

منم دیروز نماز صبحم قضا شد ولی خدا رو شکر امروز به موقع بود
(1400 آبان 25، 9:03)new Aseman نوشته است: سلام
آسمان / 17 مهر / 38 روز

منم دیروز نماز صبحم قضا شد ولی خدا رو شکر امروز به موقع بود

سلام.
بسیار هم عالی Khansariha (69)
سلام . من با ۳۶ سال سن فقط در مورد خود ارضایی به یک نتیجه رسیدم و از امروز اجراش رو‌شروع‌ کردم ‌‌. مسیرهای عصبی ایجاد شده در مغز به دلیل تکرار این عم به شدت قوی هستند جوری که. شما دیگر تسلطی روی ان نخواهید داشت و ملزم به انجام چندین چند باره ان هستید و هر چه اتجام دهید بیشتر در این باطلاق گیر میوفتید . دو چیز در مغز انسان در این شرایط با حالت عادی فرق داره . یک عدم وجود لذت های بالاتر و به نوعی همون مسیرهای عصبی قوی تر از این موضوع و دوم سطح پایین سرتونین در مغز این افراد که یکی از عوارض شدید خود ارضایی یعنی افسردگی رو ایجاد میکنه . دو پیشنهاد یک اینکه حتما همزمان با پیشنهاد دومم برای خودتون حتما حتما موضوعات جذاب تری پیدا کنید هر چند که در ابتدا جذابیت کمتری برای شما داشته باشند . دوم اینکه سطح سرتونین مغزتون رو افزایش بدید . خیلی از دکتر ها با قرص های افسردگی نظیر [...] این کار رو انجام میدن که خودش عوارض خودش رو داره . ولی مکمل های غذایی وجود داره به نام [...] که یک نوع اسید آمینه است و در بدن تبدیل میشه به سرتونین . بچه ها این دو عامل را بعد از ۳۶ سال سن و صدها هزار بار خودارضایی بهشون رسیدم . مطمئن باشید جواب میده فقط حتما با دکتر مشورت کنین که خدایی نکرده حسلسیت به این مکمل غذایی نداشته باشید . یادشون باشه خود ارضایی مثل اعتیاد یک‌ بیماریه و براش باید درمان های فکری و غذایی و دارویی انجام بدید وگرنه عمرا بتونید بزاریدش کنار .
(1400 آبان 25، 11:51)ویران نوشته است: سلام . من با ۳۶ سال سن فقط در مورد خود ارضایی به یک نتیجه رسیدم و از امروز اجراش رو‌شروع‌ کردم ‌‌. مسیرهای عصبی ایجاد شده در مغز به دلیل تکرار این عم به شدت قوی هستند جوری که. شما دیگر تسلطی روی ان نخواهید داشت و ملزم به انجام چندین چند باره ان هستید و هر چه اتجام دهید بیشتر در این باطلاق گیر میوفتید . دو چیز در مغز انسان در این شرایط با حالت عادی فرق داره . یک عدم وجود لذت های بالاتر و به نوعی همون مسیرهای عصبی قوی تر از این موضوع و دوم سطح پایین سرتونین در مغز این افراد که یکی از عوارض شدید خود ارضایی یعنی افسردگی رو ایجاد میکنه . دو پیشنهاد یک اینکه حتما همزمان با پیشنهاد دومم برای خودتون حتما حتما موضوعات جذاب تری پیدا کنید هر چند که در ابتدا جذابیت کمتری برای شما داشته باشند . دوم اینکه سطح سرتونین مغزتون رو افزایش بدید . خیلی از دکتر ها با قرص های افسردگی نظیر [...] این کار رو انجام میدن که خودش عوارض خودش رو داره . ولی مکمل های غذایی وجود داره به نام [...] که یک نوع اسید آمینه است و در بدن تبدیل میشه به سرتونین . بچه ها این دو عامل را بعد از ۳۶ سال سن و صدها هزار بار خودارضایی بهشون رسیدم . مطمئن باشید جواب میده فقط حتما با دکتر مشورت کنین که خدایی نکرده حسلسیت به این مکمل غذایی نداشته باشید . یادشون باشه خود ارضایی مثل اعتیاد یک‌ بیماریه و براش باید درمان های فکری و غذایی و دارویی انجام بدید وگرنه عمرا بتونید بزاریدش کنار .
خیلی عالی و علمی، 
کاملا موافقم
فقط کاش بیشتر توضیح میدادید دربارش، 

من 2 ماهی هست که شروع به ورزش کردم، و دلیلش هم همین جبران سرتونین بود. البته نه مثل بقیه رفقا، روزی یکی دو ساعت. 
از خرده عادت ها استفاده کردم که به مرور (شاید در عرض 2 سال) برسه به ورزش سنگین و حرفه ای تر.
فعلا در حد گرم کردن کامل بدن + 200 تا طناب

ولی واقعا اونقدر تاثیری تا حالا نداشته تا حالا .. 
دقیقا حالت افسردگی رو دارم الان. با همه مشکل دارم، با دوستام اگه میرم بیرون با اولین شوخی شدیدا ناراحت می شم و دوست دارم از جمعشون بیام بیرون. با پدرم 3 سالی میشه حرف نزدم، با مادرم هم یه ماه قهرم ، یه ماه آشتی. زندگی ام شده یه اتاق 4 متری، خ.ا بعدش سرگرم شدن برای اینکه احساس بدش از بین بره و فردا بشه . 

پیش چندتا مشاور رفتم (فک کنم با 7 8 نفر مختلف) . تقریبا همشون میگفتن خ. کار بدی نیست و نیازت هست و کاری اش نمیشه کرد. فقط افراط نکن یعنی مانع کار کردنت نشه. و می گفتن دوست دختر پیدا کن، اصلا چیز بد و غیرشرعی نیست! هر انسانی از 19-20 سالگی نیاز داره که یه نفر کنارش باشه که باهاش رابطه ی عاطفی برقرار کنه، حالا نیاز جنسی هم برطرف شد که بهتر ! و وقتی گفتم یه مقدار عقایدم خیلی موافق نیست، پیشنهاد صیغه و ازدواج موقت به من میدادن !
می دونید، بحث خ.ا خیلی پیچیده شده برای من.. 
همه ی ما به خاطر نیاز جنسی و بلوغ این کار رو شروع کردیم، ولی دوپامین و احساس لذت اش باعث شد یواش یواش انگیزه ی جنسی اش کم بشه؛ حالا دیگه به خاطر استرس، اضطراب، افسردگی، خوشحالی، ناراحتی، خشم ، احساس تنهایی، عدم اعتماد به نفس و هر احساس دیگه ای خودارضایی می کنیم! یه جور اعتیاد. 
و همونطور که شما گفتید، مسیرهای عصبی ، مخصوصا در دوره ی حساس نوجوانی و جوانی، اینجوری تعریف شدن که مثلا استرس => خ.ا
و ما یاد نگرفتیم ، عادت نکردیم، بلد نیستیم این احساساتمون رو از راه درست و بی ضرر و منطقی مدیریت کنیم. 
و این خیلی سخت میکنه ترک کردنش رو .. 
یعنی فقط خ.ا کردن نیست، هزار تا عادت دیگه هست که باید عوض شه (که هر چی سن میره بالاتر سخت تر میشه)
به قول انجمن AA، "ما الکلی هایی هستیم که موقتا نمی نوشیم! "
یعنی خ.ا نکردن، بدون عوض کردن اون مسیرهای عصبی، هیچی رو عوض نمی کنه و من معتاد همواره پتانسیل این رو دارم که مجدد شروع کنم، و مجدد برگردم به اون وضعیت قبلی .
و بدتر اینکه این اعتیاد، یه محرک طبیعی و بیولوژیکی درون ما داره که هیچ موقع بیکار نمیشه! 
مخصوصا توی این سن .. 
و این دوبرابر میکنه سختی ترک خ.ا رو ، هم باید با روان و فکر جنگید، هم با نیاز فیزیکی و بیولوژی بدن! 
مثلا توی اعتیادی مثل الکل، بدن به این ماده نیاز نداره و بعد از ترک کردن، فقط بعد روانی موضوع (وسوسه ی مصرف) اذیت میکنه!

برای من جوون، واقعا راه چاره ای نمی مونه . 
واقعا نمی تونم ازدواج کنم! (دلایلش رو نگم، بپذیرید ازم همین جوری)
دوست دختر هم داشتن هم که میشه گناه و معصیت و آتش دوزخ و ... 

بقیه راه ها هم که هیچی کم از خ.ا ندارن (صیغه، رابطه پولی و ...) و یه جورایی یعنی خ.ا کردن با بدن دیگری ! 

حالا بعضی هام (از جمله انجمن SA) کلا وجود همچین نیازی رو انکار میکنن و میگن همچین نیازی اصلا وجود نداره در ما و ما فکر میکنیم وجود داره ! این نیاز نیست، اعتیاده، و تا پاک نشی (به مقدار کافی هشیار بشی) حق نداری ازدواج کنی، ارتباط با همسر رو هم محدود می کنن در مواقعی ؛ و متاسفانه یه جوری تعریف میشه که تو هیچ موقع به هشیاری نمیرسی و اتفاقا چهارتا وسواس فکر هم کنارش پیدا میکنی !

حس میکن سر نسل ما این بلا اومد .. 
پدرمادرهامون که راحت ازدواج می کردن، 
بعدی هام که روابطشون خیلی راحته با هم .. 
ما موندیم بین این دوتا و داریم زجر میکشیم توی باتلاق خ.ا
302 سلام
روز همگی به خیر
آبی / 17 آبان / 8 روز خوب 42
سلام.
وقتتون بخیر.

دیوار / 11 آبان / 14 روز خوب.

چند وقت پیش یه سخنرانی از دکتر هلاکویی گوش دادم که میگفت: «دنیا، تار و پودش رنج هست.»

خوش به حال اونا که اینو درک کردن و پذیرفتن.
(1400 آبان 25، 19:38)دیوار نوشته است: سلام.
وقتتون بخیر.

دیوار / 11 آبان / 14 روز خوب.

چند وقت پیش یه سخنرانی از دکتر هلاکویی گوش دادم که میگفت: «دنیا، تار و پودش رنج هست.»

خوش به حال اونا که اینو درک کردن و پذیرفتن.

سلام
منم بعد از مدت‌ها به اصرار یکی از دوستام یه سخنرانی از پناهیان گوش کردم که توش می‌گفت تنها دلیل خلقت لذت بردنه.
به نظرم بیشتر خوش به حال اوناییه که به لذت کم قانع نشدن و بیشترین لذت رو تو این دنیا بردن.
(1400 آبان 25، 13:54)Nimra نوشته است: و بدتر اینکه این اعتیاد، یه محرک طبیعی و بیولوژیکی درون ما داره که هیچ موقع بیکار نمیشه! 
مخصوصا توی این سن .. 
و این دوبرابر میکنه سختی ترک خ.ا رو ، هم باید با روان و فکر جنگید، هم با نیاز فیزیکی و بیولوژی بدن! 
مثلا توی اعتیادی مثل الکل، بدن به این ماده نیاز نداره و بعد از ترک کردن، فقط بعد روانی موضوع (وسوسه ی مصرف) اذیت میکنه!

برای من جوون، واقعا راه چاره ای نمی مونه . 
واقعا نمی تونم ازدواج کنم! (دلایلش رو نگم، بپذیرید ازم همین جوری)
دوست دختر هم داشتن هم که میشه گناه و معصیت و آتش دوزخ و ... 

بقیه راه ها هم که هیچی کم از خ.ا ندارن (صیغه، رابطه پولی و ...) و یه جورایی یعنی خ.ا کردن با بدن دیگری ! 

حالا بعضی هام (از جمله انجمن SA) کلا وجود همچین نیازی رو انکار میکنن و میگن همچین نیازی اصلا وجود نداره در ما و ما فکر میکنیم وجود داره ! این نیاز نیست، اعتیاده، و تا پاک نشی (به مقدار کافی هشیار بشی) حق نداری ازدواج کنی، ارتباط با همسر رو هم محدود می کنن در مواقعی ؛ و متاسفانه یه جوری تعریف میشه که تو هیچ موقع به هشیاری نمیرسی و اتفاقا چهارتا وسواس فکر هم کنارش پیدا میکنی !

حس میکن سر نسل ما این بلا اومد .. 
پدرمادرهامون که راحت ازدواج می کردن، 
بعدی هام که روابطشون خیلی راحته با هم .. 
ما موندیم بین این دوتا و داریم زجر میکشیم توی باتلاق خ.ا

نیمرا جوون
حرفهات درسته. من هیچکدوم رو رد نمیکنم. اما خیلی بوی ناامیدی میده. خیلی نیمه خالی لیوان رو دیدن، میشه ازش حس کرد.

باید یواش یواش خودت رو از این حالت خارج کنی. یه ریز اقدام‌هایی تو این مسیر انجام بده. ورزش خیلی خوبه که شروع کردی، اما حتما سعی کن ورزش بیرون خونه باشه و مثلا بری پارک. یه مقدار از اون 4 متری خارج بشی و بادی بهت بخوره حالت جا بیاد.
یه سری ریزاقدام دیگه رو هم شروع کن. نظر منو میخوای، امشب که بابات از سر کار اومد، یه استکان چایی براش بیار. نمیخواد چیز دیگه ای هم بگی. میتونی یه مقدار هم تو کار خونه به مادرت کمک کنی. خونه رو از حالت که هست برا خودت دربیار.
این یه کار رو کن، خدا انشاالله برکت میده و خودش بقیه چیزها رو هم خردخرد درست میکنه.

و الله غالب علی امره
مهم نیست چند روزه ای
تا موقعی که تلاش میکنی یعنی زنده ای
داری دست و پا میزنی و هنوز غرق نشدی و این یعنی امید

دنبال راه موفقیتی؟! موفقیت همین دست و پا زدن ه
سلام،
آقای Shayan 2000 ، عضو جدید گروه هستند.

با آرزوی موفقیت
مدیریت گروه های ترک
303
مَنْ يَتَّقِ اللَّهَ
يَجْعَلْ لَهُ مَخْرَجاً
وَ يَرْزُقْهُ مِنْ حَيْثُ لا يَحْتَسِبُ

53  53  53

Growth is painful ... Change is painful
.But nothing is as painful as staying stuck somewhere you don't belong

سلااااااااااااااااااااام به رفقای ناب سروستانی 317 
شب پاییزی همه بخییییر Confetti 
حال و احوال؟ اوضاع چطوره؟ 49-2 
امیدوارم سلامتی، حال خوب، خنده و شادیتون همیشه به راه باشه؟ varzesh 

آبی جان
و چه میکنه آبییییی؟ 317 
8 روز پاک مبارککککککککک Confetti 
آبی بیا برامون از خودت بنویس؛ منتها شرط داره!
باید توی دوتا دسته از بدی های این روزها بنویسی و در دسته دوم خوبیای این روزا رو Khansariha (69) 
حتماً یادت باشه که اول بدها و بعد خوب ها رو بنویسی 4chsmu1 
منتظر خوندن شرح حالتم 317 

آسمان جان
سلااااااااااااااااااااام به بزرگمرد قهرمان راه پاکی 317 
آسمان داری تو جهان پاکی میدرخشی Confetti
اتفاقاً منم دیروز نماز صبحم قضا شد ولی امروز اول وقت بود 42 
آسمان امروز به یادت افتادم، این عکس رو نزدیکای غروب گرفتم، گفتم حتماً نشونت بدمش 4chsmu1 
البته با دوربین گوشی زوم کردم خیلی کیفیت نداره 4chsmu1 

[تصویر:  20211116_172305.jpg]

تصویر وهم انگیزی بود؛ فکر کن یه نم نمک بارونی باشه در حد هر دقیقه چندتا قطره آب رو صورت آدم بچکه بعد این طرف ماه باشه، اونطرف رعد و برق 4chsmu1 

علیرضا جان
به به چه صبح روشنی داشتی 49-2 
اقا دیروزت چه روز پر باری بود 4chsmu1 
من میگم روی این موارد کار کن. خیلی مواقع هست امور زیادی رو میبینیم که میتونن زندگیمون رو تغییر بدن اما اونقدری بهشون شاخ و برگ نمیدیم تا تو ذهنمون نفوذ کنن 53258zu2qvp1d9v 
میگم چه سریع کتابو تمومش کردی؟ 4chsmu1 
لطفاً اگه کتاب خوبی بود تو تاپیک معرفی کتاب، معرفیش کن 49-2 
ای بابا حالا چرا تعطیل شد؟ در عوضش میشد کلی تفریح کرد، مگه نه؟ 4chsmu1 

یا ماه بنی هاشم جان
سلااااااااااااااااااااام به داداش عزیز خودمون 317 
دلمون برات تنگ شده بود، چقدر خوشحالیم از اومدنت داداش گل Confetti
به به، هدیه رو ببین؛ پاکی 11 روزه bliss 
مبارکه مبارکه Khansariha (46) 
داداش بیا برامون تعریف کن، برامون بنویس؛ حالت چطوره؟ اوضاع ردیفه؟ چه حس و حالی داری؟ 49-2 
کلی مشتاقیم تا خبراتو بشنویم 49-2
چرخ گردون گر ندارد سازگاری با دلت
دست در جیبت کن و جدی نگیرش، بیخیال [تصویر:  4chsmu1.gif]

New fighter جان

حالت چطوره داداش گل؟ 49-2 
تجربه ارزشمندیه؛ فکر کنم به عینه دیدی که اگه مسیر حیاط رو ببندی، وسوسه از حیاط خلوت میاد 4chsmu1 
دقیقاً همینه؛ خیلی مواقع هست که وسوسه به عنوان یه پاداش تداعی میشه! بهترین گام اینه که متوجهش بشیم و بعد جلوش رو بگیریم که تو مقتدرانه انجامش دادی Khansariha (69) 

محب صادق جان
یک ماه پاک مبارککککککککک 317 
ای ول بهت قهرمان، ای ول Confetti 
داداش عزیز راه ها و روش های زیادی هست تا پایبندی رو بیشتر کرد. یکیش همین عهدنامه ست. عهد ببند با خودت، یا خدا، یا شخصیت بزرگی که بهش ارادت داری، یا حتی با دوستات و مدام حواست به این عهد باشه که نشکنیش. یا میتونی پله پله اش کنی. یعنی به ازای هر 10 روز یا 5 روز برای خودت یه هدیه پاکی تعیین کنی یا پاکیت رو جشن بگیری؛ اینجوری میتونی انرژیت رو حفظ کنی Khansariha (69) 
همچنین از روش بیخیالی غافل نشو 4chsmu1 
روشی که میتونه راحت ترین دوره پاکی رو برات به ارمغان بیاره 4chsmu1 

عاشق زندگی جان
سلام به برادر عاشق زندگی عزیز 49-2 
داداش چه خوب شد به ما سر زدی؛ حالت چطوره؟ 1 
پستت رو دیدم عالی بود 317 
باهات موافقم؛ اما باید باور داشت. به اینکه این کاری که انجام میدیم در پسِ این لذت چه آسیبی داره؟ بعد از اون براش جایگزین تعیین کنیم و هدفگذاری و ادامه راه Khansariha (69) 
حرف زیبایی زدی؛ وقتی هدف نباشه آدم خودشو مشغول لذت های میکنه، لذت هایی که میتونست با هدفگذاری و تلاش چندین و چند برابر باشه 53258zu2qvp1d9v 
خب دیگه در گروه رو بستم دیگه جایی نمیتونی بری Gigglesmile 
زودتر ثبت‌نام کن هر روز هر روز ببینیمت 49-2 

سامان جان
لایک داری داداش 49-2 
آره این حس فوق‌العاده ست 2uge4p4 
وقتی که حسابی از خودت راضی هستی و امید داری که میتونی خیلی بهتر باشی 317 
بهت تبریک میگم برای داشتن این حس خوب Khansariha (46) 

یا امیرالمؤمنین جان
یک هفته پاکی مبارک داداش جان 317 
چه حس خوبی داره پاکی رفقا Confetti 
داداش امروز نیومدی، بیا برامون از حس خوب رو غلتک افتادن زندگی بنویس varzesh 
ای ول به داداش خوب خودمون 2uge4p4
عرفان جان
اول بذار شروع دوباره ات رو تبریک بگم 317 
داداش عزیز چه تحلیل جالب و خواندنی بود 49-2 
هم مشکل رو نوشتی هم راه حل هم نقاط مثبت؛ این عالیه و خیلی خوشحالم که همچین دیدی داری 49-2 
داداش علاوه بر جلوگیری از پیش اومدن شرایط اورژانسی، چه بهتر که برنامه اورژانسی داشته باشیم 128fs318181 
میدونیم که اگه وسوسه غالب بشه و درگیرش بشیم، مثل باتلاق میمونه؛ ممکنه مقاومت کنیم و تو ذهنمون دست و پا بزنیم اما اینجوری ممکنه بیشتر فرو بریم. پس بهتره از یک پروتکل مشخص تبعیت کنیم. پروتکلی که خودمون رو ملزم میکنیم تحت هر شرایطی ازش پیروی کنیم. مطمئن باش توی اون حالت شهوت حس خیلی بدی داره اجرای این برنامه اما به حس خوب بعد از اون خیییییلی می‌ارزه Khansariha (69) 
چندتا کار رو تعیین کن و در قالب برنامه اورژانسی تعریفشون کن. اگه با معنویات حالت بهتر میشه، نماز، دکر، قرائت قرآن و دیگر اعمال رو توی برنامه بگنجون. اگه با فعالیت فیزیکی بهتر میشه، چندتا حرکت ورزشی مشخص کن. اگه با هنر این اتفاق میفته، هنر دلخواهت رو توی برنامه قرار بده. من به تجربه متوجه شدم که بهتره از همه این جوانب موردی داشته باشیم؛ تا اگه نفسمون خواست سرکشی کنه و بگه نماز رو دوست ندارم یا ورزش رو نمیپسندم، بگیم خیلی خب، منو بازه! هر چی دلت میخواد انتخاب کن ولی لغزش بی لغزش Smiley-face-biggrin 
میتونی 10 یا 15 یا حتی تعداد خیلی بیشتری از اقلام اورژانسی رو تعیین کنی Khansariha (69) 
اما حواست به اوقاتی که آرامش داری باشه. توی این موقعیت خوب سعی کن حتماً اون نقاط مثبت رو گسترش بدی 128fs318181 
ببینم داداش عرفان قهرمان چه میکنه Khansariha (69) 

نقل قول: دلیل دیگه پست گذاشتنم این بود که می‌خواستم همه تون رو به ورزش کردن دعوت کنم. اگه نیاید میام دونه دونه تو یادداشت‌ها دعوت‌نامه شخصی می‌فرستما!

یکی از افتخارات عجیب مهدوی اینه که تا حالا هیشکی نتونسته به اومدن به تاپیک ز نیرو بود مرد را راستی ترغیب کنه! 4 
خلاصه که به قول حافظ جون!
حضوری گر همی خواهی از او غافل مشو عرفان!
متی ما تلق الحامی! دع الدنیا و اهملها 65 

ویران جان
سلام برادر عزیز؛ به گروه خیلی خوش اومدی 49-2
داداش بیا برامون از خودت بنویس، حالت چطوره؟ اوضاع رو به راهه؟ Khansariha (18)
داداش درست میفرمایی؛ ما باید لذت های بالاتر رو پیدا کنیم. اما قطعاً ما همچین لذتی رو تا این حد نداریم یا اگه باشه محدودیت هایی داره. در عوض میشه جایگزین کرد. کارای کوچیک با لذت های کوچیک اما با دوام. این کار باعث میشه گرایشمون به سمت پاکی بیشتر باشه 128fs318181
اما در رابطه با داروها من به شخصه موافق نیستم. در واقع فقط توی شرایط خاص و خیلی بد اگر پزشک یا روانپزشک تجویز کرد، بله.
البته چون مصرف این داروها منوط به تجویز پزشک هست و احتمال وجود عوارض در اونها زیاده، اسمشون رو حذف کردم 4chsmu1
خب داداش، اوضاع پاکی چطوره؟ Khansariha (18)

دیوار جان
دو هفته پاکی مبارکککککککک 317
داداش بیا از خودت برامون بنویس. حالت چطوره؟ اوضاع خوبه؟ 49-2
داداش رنج ها پیشرفت رو میسازه؛ فقط کافیه چالش ها رو حل کرد 4chsmu1
من که به قدرتت شک ندارم، کافیه اراده کنی تا همه مشکلات مثل موم در دستت بشن 4chsmu1

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان