امتیاز موضوع:
  • 21 رأی - میانگین امتیازات: 4.1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

گروه ۳ آقایان: سرو (حامی: مهدوی - سرپرست: )

حالا چطور عزت نفس را باید بالا برد؟
 سپاس شده توسط
(1399 مرداد 10، 19:36)Alireza98 نوشته است: اینکه بالا بری . پایین بیای . پیروز بشی شکست بخوری خوشکل باشی زشت باشی و ... هرکاری تو زندگیت کنی یه چیز اونجا ثابت میمونه اینکه بازم تو انسانی و لایق احترامی و حرمت داری و یه دایره پررنگ دورته که هیچ چیز دیگه ای اعتباری نداره که بخواد وجودت رو و ارزشمندی وجودت رو ببره زیر سوال.

عالی عالی عالی.  49-2
این برای شروع خیلی خوبه.
باید در موردش فکر کنیم و باورش کنیم.
که انسانیم و لایق احترام. حرمت داریم.

(1399 مرداد 10، 19:38)علی‌رضا نوشته است:
(1399 مرداد 10، 19:36)Alireza98 نوشته است: اینکه بالا بری . پایین بیای . پیروز بشی شکست بخوری خوشکل باشی زشت باشی و ... هرکاری تو زندگیت کنی یه چیز اونجا ثابت میمونه اینکه بازم تو انسانی و لایق احترامی و حرمت داری و یه دایره پررنگ دورته که هیچ چیز دیگه ای اعتباری نداره که بخواد وجودت رو و ارزشمندی وجودت رو ببره زیر سوال.

خیلی خوب بود
ولی اگه شکستت خیلی بزرگ باشه که نتونی خودتو ببخشی چی؟

خدا ببخشه، تو بازم نمی‌بخشی؟
از خدا بالاتری؟  Shy

(1399 مرداد 10، 19:38)حامدحامد نوشته است: حالا چطور عزت نفس را باید بالا برد؟

هر کس نکاتی که به نظرش میاد رو بگه من هم میگم.  49-2
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

(1399 مرداد 10، 19:33)آرمین نوشته است:
(1399 مرداد 10، 19:30)فرید نوشته است: حیف که آخرای تایمه گردهماییه و الا جفت پا میومدم تو بحث 4chsmu1

نه بابا کجا آخراشه.
تازه شروع کردیم.  Confetti

تا اذون نبود مگه 39

تا جاییکه خودندم با نظراتتون در مورد عزت نفس موافقم و با اینکه اعتماد به نفس مذمومه هم موافقم
ولی نکته ای که همیشه اینجور وقتا یادم میاد اون بحثیه که ما تو اسلام چیزی به نام اعتماد به نفس نداریم و هرچی که هست اعتماد به خداست و اعتماد به نفس امر مذمومیه یه سری آیات و روایات هم هست که لپ کلامشون اینه که انسان ضعیف تر از اونیه که به خودش متکی باشه مثل خلق الانسان ضعیفا یا اون روایت همبون نجاست و ما غرک بربک و....
تو خوب بمون، نذار خوبا تموم شن

خیلی خوب بود

علیرضا فکر کنم اگر اشتباه نکنم تو امسال کنکوری باشی. بابا جان کمی خودت رو دریاب. چرا با این حرف‌هات به خودت آسیب می‌زنی؟! تو هیچی کم نداری. یک قلمش روزهای پاکیت هست که از اکثر ماها که الآن داخل گردهمایی هستیم، بالاتری. این خیلی عالیه. قدر خودتو بدون و با اعتماد به نفس و عزت نفس، به زندگی ادامه بده جانم.
آقا حامد کنکوریم ولی به خاطر وضعیت روحی و بی حوصلگیم امتحانای نوبت دوممو به سختی پاس کردم..
افکارم منو از پا در اورده.‌. اصلا نمیدونم چطوری خودمو دوست داشته باشم

خب قضیه بخشش به کنار ، چطوری خودمونو دوست داشته باشیم

خیلی خوب بود

چیزی که دانشمندای روانشناس میگن عزت نفس چیزی نیست که با نتیجه عملکرد انسان یا حتی خطای که انسان کرده باشه زیاد تغییری کنه صرفن یه باور باطنی هست که من چون به دنیا اومدم پس ارزشمندم و شایسته
 (حتی طرف مرتکب قتل شده ولی بازم تو دادگاه مثلن میگن آقای ایکس محکوم به قصاص یعنی خود وجود انسان حرمت داره و لایق احترام و عزته
ما خودمون رو به اندازه کافی دوست‌داشتنی نمی‌بینیم.
فکر می‌کنیم لایق خیلی چیزها نیستیم.
حق نظر نداریم.
ارزشمند نیستیم.
توانمندی‌هامون حس می‌کنیم کمه.

ذهن ما نکات منفی وجودمون رو می‌بینه.
اما نکات مثبت رو نمی‌بینه.

چی کار کنیم؟
شروع کنیم به یادآوری نکات مثبت وجودی‌مون.

(1399 مرداد 10، 19:22)آرمین نوشته است: آدم شروع کنه و خودش رو دوست داشته باشه.

چطور؟
ارزش‌هاش رو یادش بیاره.
توانمندی‌هاش رو یادش بگیره.
اخلاق‌های خوبش رو یادش بیاره.

بعد می‌بینه اون قدرا هم آدم بدی نیست.  cheshmak

من کمک کردن به دیگر آدم ها برام ارزشه.
من درست‌کار بودن برام ارزشه.

من این توانمندی رو دارم که می‌تونم باسرعت تایپ کنم.
من این توانمندی رو دارم که می تونم عکس‌ها رو خوب ادیت کنم.

من صادقم. من امانت‌دارم. من خوش قولم.

این‌‌ها یادآوری هست که یادم بندازه من آدم اون قدر بدی هم نیستم.

هر کدوم از ما باید در مورد خودش بشینه و فکر کنه. خیلی هم فکر کنه.  49-2
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

اقا علیرضا مطلب خوبی بود .. شما فرمودی منفی گراییم که اینروزا گلوگیر من شده از کمبود عزت نفس میاد..
لطفا راه هایی که برای بالابردنش بلدی بهمون بگو
علیرضا یه ذره توضیح میدی اینکه نمیتونی خودت رو دوست داشته باشی یعنی چی؟
ببخشید اینجوری میگم و شاید بقیه دوستان مخالف باشن اما بعضی وقتها آدم باید حالش از خودش بهم بخوره تا دستش رو بذاره رو زانوش و از تو لجن بلند بشه
(1399 مرداد 10، 19:47)آرمین نوشته است: من کمک کردن به دیگر آدم ها برام ارزشه.
من درست‌کار بودن برام ارزشه.

من این توانمندی رو دارم که می‌تونم باسرعت تایپ کنم.
من این توانمندی رو دارم که می تونم عکس‌ها رو خوب ادیت کنم.

من صادقم. من امانت‌دارم. من خوش قولم.

این‌‌ها یادآوری هست که یادم بندازه من آدم اون قدر بدی هم نیستم.

هر کدوم از ما باید در مورد خودش بشینه و فکر کنه. خیلی هم فکر کنه.  49-2

منم پسر مهربانی هستم.
شايد خوشبختي همين باشد
كه با خودت نگويي :
كاش جايِ ديگري بودم
كارِ ديگري داشتم
يك آدمِ ديگري بودم ... !

53 عاقبتت بخیر همسفر 53
(1399 مرداد 10، 19:41)فرید نوشته است: تا اذون نبود مگه 39

تا جاییکه خودندم با نظراتتون در مورد عزت نفس موافقم و با اینکه اعتماد به نفس مذمومه هم موافقم
ولی نکته ای که همیشه اینجور وقتا یادم میاد اون بحثیه که ما تو اسلام چیزی به نام اعتماد به نفس نداریم و هرچی که هست اعتماد به خداست و اعتماد به نفس امر مذمومیه یه سری آیات و روایات هم هست که لپ کلامشون اینه که انسان ضعیف تر از اونیه که به خودش متکی باشه مثل خلق الانسان ضعیفا یا اون روایت همبون نجاست و ما غرک بربک و....

گردهمایی تا ساعت ۲۱ هست. با ۱۰ دقیقه وقت اضافه.  4chsmu1 

خیلی ممنون از مشارکت.  49-2
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

سپاس شده توسط
آقا آرمین به نکات خیلی خوبی اشاره کردی 53

(1399 مرداد 10، 19:50)فرید نوشته است: علیرضا یه ذره توضیح میدی اینکه نمیتونی خودت رو دوست داشته باشی یعنی چی؟
ببخشید اینجوری میگم و شاید بقیه دوستان مخالف باشن اما بعضی وقتها آدم باید حالش از خودش بهم بخوره تا دستش رو بذاره رو زانوش و از تو لجن بلند بشه

آقا فرید من نمیگم خودمو دوست ندارم.. ولی عزت نفسم قوی نیست.. مثلا این که من روی پروفایلم نوشتم پسر با اراده از دوست داشتن میاد ولی همین دوست داشتن با افکار منفی که دارم از بین میره و خودخوری میکنم..
من سمت مشروب هیچوقت نرفتم 
سمت مواد نرفتم
سمت خیلی کارای بد نرفتم
سمت نماز و قرآن رفتم
درسم بد نبود
وقتی اشتباه کردم معذرت خواستم

بهتره با یادآوری اینا یکم راحت شم
سلامی مجدد 

چیا میگفتین پشت سر من ؟ Vamonde
هزار دشمنم ار می‌کنند قصد هلاک

گرم تو دوستی از دشمنان ندارم باک

[تصویر:  woman-praying-free-bird-enjoying-nature-...00-256.jpg]
 سپاس شده توسط
(1399 مرداد 10، 19:54)Alfredo نوشته است: سلامی مجدد 

چیا میگفتین پشت سر من ؟ Vamonde

سلام
اول بگو ببینیم قضیه آب هویج بستنی چیه؟ 4chsmu1
رهگذر جان، حرفهات عالیه. ممنون. فقط اینکه گفتی باید ببینیم خدا و اهل‌بیت از ما چی می‌خوان، حالا اگر یکی مسلمون نباشه و اعتقاد به خدا و امامان و بهشت و جهنم نداشته باشه، چی؟ اون چطور عزت نفسش رو بالا ببره؟

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان