امتیاز موضوع:
  • 21 رأی - میانگین امتیازات: 4.1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

گروه ۳ آقایان: سرو (حامی: مهدوی - سرپرست: )

بسم الله الرحمن الرحیم
من، سرباز الله، از این پس مطالبم را در این گروه قرار می دهم. ان شاالله مورد توجه عزیزان واقع شود.
یکی از سوره های زیبای قرآن سوره شمس هست که با توجه به این همه قسمی که خورده شده (11 قسم)، به اهمیت تزکیه نفس پرداخته است.
اما تزکیه نفس چیست و چگونه می توان آن را انجام داد؟

تزکیه به معنای نمو و رشد دادن است و زکوه نیز در اصل به معنی رشد و نمو است. این واژه به معنی تطهیر و پاک کردن نیز آمده , شاید به این مناسبت باشد که پاک سازی از آلودگی ها سبب رشد و نمو می باشد. انسان به عنوان مقدمه ای برای تزکیه , ابتدا باید حقیقت خود را شناخته و بداند از کجا آمده ؟ و در کجاست ؟ و به چه مقصود آمده ؟ و به کجا میرود ؟ او باید بداند که چه موانعی بر سر راه اوست و چه زشتیهایی روی چهره اصلی او را گرفته است و سپس به مجاهده و تلاش پرداخته و روحش را از آلودگیها پاک کند . از نظر قرآن کریم، هدف زندگی چیزی جز خداشناسی و خداپرستی و رسیدن به قرب خداوند از طریق دین داری و خالص کردن دین برای خداوند، نیست. قرآن کریم می فرماید: و ما امروا الا لیعبدوا الله مخلصین له الدین (سوره بینه، آیه 5 ). مردم هیچ ماموریتى ندارند جز این که دستورهاى دین را مخلصانه براى خدا انجام دهند; یعنى فهمشان و عملشان براى خدا باشد و محصول اخلاص نیز لقاى الهی است. خلاصه پیام این آیه شریفه آن است که ما جز عبادت خدای متعال و قرب به او کاری در این دنیا نداریم و تنها از این طریق است که به راستی استعداد هایمان شکوفا می شود و توانایی های نهفته در وجودمان به منصه ظهور می رسد و به کمال و سعادت می رسیم. البته مفهوم و حقیقت عبادت بسیار فراگیر است و شامل تمام فعالیت های انسان در زندگی می شود. حتی خوردن و خوابیدن و ازدواج انسان بیرون از حیطه عبادت و پرستش خداوند نیست. 
به طور کلی مراحل خودسازی و تزکیه نفس عبارت است از:
1- سیر مطالعاتی و افزایش اطلاعاتی که منتهی به آگاهی و بیداری می شود. در این زمینه متذکر می شویم شرکت در جلسات مذهبی و استماع سخنرانی ها و مواعظ و همچنین تلاوت مداوم قرآن کریم و خواندن روایات اسلامی و شرح زندگی بزرگان و اهل عرفان و سلوک و مباحث مربوط به معاد و رستاخیز نیز بسیار مفید است.
2- پاکسازی و تهذیب نفس از عادت های بد (مانند خ.ا) و دلبستگی ها و وابستگی ها و اموری که مانع کمال و سیر و سلوک انسان به سوی خدا تلقی می شود.
3- اصلاح صفات شخصیتی و پاک سازی دل و درون از رزایل اخلاقی و آراسته شدن به فضایل اخلاقی از طریق راهکارهای علم اخلاق و تمرین آن ها در معاشرت با مردم و رعایت اخلاق اجتماعی.
5- تفکر شخصی در سوال های اساسی انسان که در بینش دینی مطرح می شود مانند, خداشناسی و انسان شناسی و هستی شناسی و دین شناسی و معاد شناسی.
6- انجام وظایف عبادی و تحصیل صفت تقوی و پرهیزکاری, از طریق آشنایی با واجبات دینی و گناهان و پایبندی به احکام دینی با نیت خالصانه و صادقانه برای کسب رضای خداوند و نزدیک شدن به او .
7- تقویت ارتباط عاشقانه با خداوند و اولیای معصومین(ع) و مومنان اهل ولایت و محبت, از طریق انجام مستحبات و زیارات و مانند آن.

[تصویر:  91_%d8%b4%d9%85%d8%b3.jpg]
بِسْمِ اللَّـهِ الرَّ‌حْمَـٰنِ الرَّ‌حِيمِ

وَالشَّمْسِ وَضُحَاهَا ﴿١﴾ وَالْقَمَرِ إِذَا تَلَاهَا ﴿٢﴾ وَالنَّهَارِ إِذَا جَلَّاهَا ﴿٣﴾ وَاللَّيْلِ إِذَا يَغْشَاهَا ﴿٤﴾ وَالسَّمَاءِ وَمَا بَنَاهَا ﴿٥﴾ وَالْأَرْضِ وَمَا طَحَاهَا ﴿٦﴾ وَنَفْسٍ وَمَا سَوَّاهَا ﴿٧﴾ فَأَلْهَمَهَا فُجُورَهَا وَتَقْوَاهَا ﴿٨﴾ قَدْ أَفْلَحَ مَن زَكَّاهَا ﴿٩﴾ وَقَدْ خَابَ مَن دَسَّاهَا ﴿١٠﴾ كَذَّبَتْ ثَمُودُ بِطَغْوَاهَا ﴿١١﴾ إِذِ انبَعَثَ أَشْقَاهَا ﴿١٢﴾ فَقَالَ لَهُمْ رَسُولُ اللَّـهِ نَاقَةَ اللَّـهِ وَسُقْيَاهَا ﴿١٣﴾ فَكَذَّبُوهُ فَعَقَرُوهَا فَدَمْدَمَ عَلَيْهِمْ رَبُّهُم بِذَنبِهِمْ فَسَوَّاهَا ﴿١٤﴾ وَلَا يَخَافُ عُقْبَاهَا ﴿١٥﴾
یک خلاصه ای میگویم از آن چه تا حالا گفتم در این انجمن در نتیجه تحقیقاتی که داشتم (مطالبم در ارسال هایم که سرچ کنید هست)

1- ابتدا ما باید ایمان بیاریم که این جهان، خدا دارد. باید خدا را برای خودمان اثبات کنیم
2- حالا که اثبات کردیم خدا وجود دارد، باید ایمان بیاریم که قرآن کلام خداست نه کلام پیامبر. بنابراین باید یک دور کامل این کتاب را (مانند کتاب درسی) بخوانیم و در آیاتش فکر کنیم ببینیم چه می گوید و به تفاسیر مراجعه کنیم همچنین برخی آیاتش نشان از چیزهایی دارد که علم امروز آن را اثبات کرده مثلا جنین شناسی (من در کتب جنین شناسی لانگمن پیدا کردم که اول بیان ژن ساخته شدن استخوان صورت می گیرد و بلافاصله ژن تمایز سلول های اطرافش به عضلات بیان می شود. و این چنین باید به معجزه بودن قرآن ایمان بیارید. حتی می توانید دانش خود را در نجوم و علوم روز بالا ببرید تا برخی آیات علمی قرآن را کشف کنید و به این طریق بررسی کنید و فکر کنید. من همه این کار ها را کردم و فهمیدم قرآن دقیقا کلام خداست.
3-  اگر شک کردید که قرآن کتاب خداست یا خیر، دنبال تحقیق می روید و بدون شک و با یقین در طی تحقیقات متوجه می شوید که قرآن کلام خداست. هی از خودتون بپرسید چرا. چرا ما نماز می خوانیم. چرا باید نماز را این شکلی خواند و چرا های دیگر. وقتی سوال بپرسید و بروید دنبالش جواب را پیدا می کنید. بنابراین علم و ایمان مکمل هم هستند. وقتی شک کردید، باید به دنبال جواب بگردید و شک نکنید پاسخ قطعی این که اسلام دین بر حقی هست پیدا می کنید و متوجه می شوید که قرآن کلام خداست و احکامش همه درست و به جاست و دقیق ترین و زیباترین کلماتیست که می تواند روح را جلا بخشد و حالتان را خوب کند. البته مراقب اسلام ستیزان باشید. در این مراحل، مطالب اسلام ستیزان (لعنت الله علیهم) وجود دارد که ایمان مسلمانان را نشانه رفته. از آن ها دوری کنید. هرجا سخن از دوگانگی و شک بود، از آن دوری کنید چون آن ها منافق اند! به چیزی که علم ندارن میخوان مردم را متفرق کنند تا به اهداف پلیدشون برسند. لعنت بر شیطان!  فقط به دنبال پاسخ سوالات خودتون باشید و از منابع درستی تحقیق کنید. تفکر کنید و از قدرتی که خدا درونتان گذاشته استفاده کنید (تعقل و تفکر) و خود قرآن هم استقبال کرده.
4- وقتی فهمیدید قرآن کلام خداست باید خود به خود به پیامبر هم ایمان بیارید و زندگینامه او را بخوانید.
5- وقتی پیامبر را شناختید حالا نوبت به این می رسد که اهل بیت را بشناسید...
6-در طی این مراحل، ایمان شکل می گیرد.

7- حالا یک سلاح قوی در برابر شیطان لعنتی دارید. این سلاح بسیار قوی و کشنده هست. شیطان را می کشد! سلاح ایمان. حالا با سلاح ایمان به جنگ با هوای نفس برخیزید.

8- میبینید که تعداد لغزش هاتون بسیار کمتر و کمتر می شه (در مرور زمان)

9- در طی این همه مدت که ایمان آوردید باید به تقویت ایمان بپردازید. ایمان یک قدرت بی نهایت هست که هرچقدر در آن بروید، به انتها نمی رسید اما مسیر زیبایی دارد. هر روز قرآن بخوانید. هزار بار هم یک سوره را بخوانید باز هم طراوت و تازگی دارد و هیچ گاه همیشگی نمی شود.
بِسْمِ اللَّـهِ الرَّ‌حْمَـٰنِ الرَّ‌حِيمِ

وَالشَّمْسِ وَضُحَاهَا ﴿١﴾ وَالْقَمَرِ إِذَا تَلَاهَا ﴿٢﴾ وَالنَّهَارِ إِذَا جَلَّاهَا ﴿٣﴾ وَاللَّيْلِ إِذَا يَغْشَاهَا ﴿٤﴾ وَالسَّمَاءِ وَمَا بَنَاهَا ﴿٥﴾ وَالْأَرْضِ وَمَا طَحَاهَا ﴿٦﴾ وَنَفْسٍ وَمَا سَوَّاهَا ﴿٧﴾ فَأَلْهَمَهَا فُجُورَهَا وَتَقْوَاهَا ﴿٨﴾ قَدْ أَفْلَحَ مَن زَكَّاهَا ﴿٩﴾ وَقَدْ خَابَ مَن دَسَّاهَا ﴿١٠﴾ كَذَّبَتْ ثَمُودُ بِطَغْوَاهَا ﴿١١﴾ إِذِ انبَعَثَ أَشْقَاهَا ﴿١٢﴾ فَقَالَ لَهُمْ رَسُولُ اللَّـهِ نَاقَةَ اللَّـهِ وَسُقْيَاهَا ﴿١٣﴾ فَكَذَّبُوهُ فَعَقَرُوهَا فَدَمْدَمَ عَلَيْهِمْ رَبُّهُم بِذَنبِهِمْ فَسَوَّاهَا ﴿١٤﴾ وَلَا يَخَافُ عُقْبَاهَا ﴿١٥﴾
 سپاس شده توسط
سلام به همه دوستان

Mr Degareshا/16 مهر 1400 /  7 روز
 سپاس شده توسط
سلام به دوستان خوبم در گروه سرو
خیلی ممنونم از داداش مهدوی بابت استقبالش Khansariha (18)

خوشحالم در کنار شما هستم.
ان شاء الله روزهای خوبی رو در کنار هم سپری کنیم 302

همگی در پناه خدا سلامت و موفق باشید.
یا علی
يادمان نرود گاهی با گناه به اندازه‌ی یک لايک فاصله داريم...
يادمان نرود فضای مجازی هم «محضر خداست» نکند که شرمنده باشيم؛ امان از لحظه‌ی غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...
روی مانيتور بچسبانيم:«ورود شيطان ممنوع»
مراقب دستی که کليک می کند، چشمی که می بيند و گوشی که می شنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا يک کاربر «هميشه آنلاين» است...
[تصویر:  05_blue.png]
 سپاس شده توسط
سلام خدمت دوستان عزیز و برادران گرامی 49-2
امیدوارم حالتون عالی عالی باشه 317

آقا بیایید یه کم برامون بنویسید ما کلی مشتاقیم برای شنیدن یا بهتره بگم خوندن صحبتاتون 4chsmu1 49-2

سرباز الله عزیز
ممنون که مطالب ارزشمند رو در گروه قرار میدی 49-2
سوره شمس پر قسم ترین سوره قرآنه و عظمتش واقعاً شگفت انگیزه.
پیام این سوره کلاً در مورد تزکیه روح هست و وقتی خدا به شمس و قمر و ارض و لیل و نهار و سما و درک و فهم قسم میخوره یعنی عظمت روح تزکیه شده همتراز این ها یا حتی بالاتر از این مواردی هست که بهشون سوگند یاد شده 53258zu2qvp1d9v
یا شایدم این مفهوم‌ها داره که خدا میگه همه اینها رو در اختیار تو قرار دادم تا روحت رو از پلیدی ها دور کنی و تزکیه کنی.
همونطور که فرمودی، تزکیه به معنی رشد و تعالی هست.
وقتی خداوند تزکیه رو حتی ممکنه بالاتر از ماه و خورشید و زمین و آسمان میدونه و قدرت و اختیار و فهم و درک به انسان داده پس چه چیزی جلوی انسان رو میگیره؟
خدا در قرآن به خورشید با اون عظمت قسم میخوره و همزمان به انجیر و زیتون که در برابر عظمت خورشید عددی نیستند.
این میتونه بیانگر این باشه که در برابر قدرت خداوند خورشید و ماه و انجیر و زیتون فرقی با هم ندارن و بر همه چیز محیطه 53258zu2qvp1d9v
همچنین در آخر انسان زکی رو در مقابل انسان شرور و شقی قرار میده تا عبرتی باشه برای همه 53258zu2qvp1d9v

(1400 مهر 23، 17:34)Mr Degaresh نوشته است: سلام به همه دوستان

Mr Degareshا/16 مهر 1400 /  7 روز

سلااااااااااااااااااااام به قهرمان داداش دگرش عزیز Confetti
یک هفته پاکی مبارک برادر 49-2
ان شاءالله که همینجوری جلوی این عدد 7 کلی صفر بیاد و به هزاران روز پاک برسی Khansariha (46)

(1400 مهر 23، 20:21)صادقین نوشته است: سلام به دوستان خوبم در گروه سرو
خیلی ممنونم از داداش مهدوی بابت استقبالش Khansariha (18)

خوشحالم در کنار شما هستم.
ان شاء الله روزهای خوبی رو در کنار هم سپری کنیم 302

همگی در پناه خدا سلامت و موفق باشید.
یا علی

سلام خدمت برادر عزیز خودمون داداش صادقین تک و بی مانند 49-2
چقدر خوشحالم که با دوستان همگروه شدیم و میتونیم در کنار هم برای پاکی و رشد خودمون تلاش کنیم Khansariha (2)
امیدوارم همگی روزهای فوق‌العاده ای رو با همدیگه سپری کنیم Khansariha (18)

منور فرمودید 302
چرخ گردون گر ندارد سازگاری با دلت
دست در جیبت کن و جدی نگیرش، بیخیال [تصویر:  4chsmu1.gif]
 سپاس شده توسط
«بسم الله الرحمن الرحیم»

[تصویر:  36_mb7p.jpg]

اعلام وضعیت‌ها

لیست به‌روز شده  1400/07/23

53  53  53  53  53

abtin ا / 7 مهر 1400 / 2790 روز خوب .................................................. در حال جهاد

جناب خان 1 / 17 اسفند 1397 / 900 روز خوب ...................................... در حال جهاد

صادقین / 9 خرداد 1399 / 503 روز خوب ................................................ در حال جهاد

عاشق فاطمه زهرا / 12 دی 1399 / 262 روز خوب ..................................... در حال جهاد

Mr_Degaresh ا / 16 مهر 1400 / 22 روز خوب ........................................ در حال جهاد

مرد مجاهد / 16 مهر 1400 / 2 روز خوب ................................................ در حال جهاد

آرمین ............................................................................................ در حال جهاد

53  53  53  53  53

AlwaysHope ا / 1 مهر 1400 / 14 روز خوب ....................... در انتظار ستاره بیست و دوم

آقای اراده/ 20 دی 1399 / 239 روز خوب ................................... در انتظار ستاره نوزدهم

new Aseman ا / 3 مهر 1400 / 10 روز خوب ............................. در انتظار ستاره نوزدهم

53  53  53  53  53

Deril ا /16 مهر 1400 / 6 روز خوب ........................................ در انتظار ستاره شانزدهم

آخرین بار / 8 آذر 1399 / 300 روز خوب .................................... در انتظار ستاره پانزدهم

فرید/ 1 فروردین 1400 / 203 روز خوب ..................................... در انتظار ستاره پانزدهم

پشتکار / 30 شهریور 1400 / بسم الله قهرمان ............................. در انتظار ستاره پانزدهم

تـــواب / 23 شهریور 1400 / بسم الله قهرمان .............................. در انتظار ستاره پانزدهم

سفیر بهشت / 31 تیر 1400 / 74 روز خوب ................................ در انتظار ستاره سیزدهم

افرا / 16 شهریور 1399 / 389 روز خوب .................................... در انتظار ستاره دوازدهم

53  53  53  53  53

مهدوی / 26 اردیبهشت 1400 / 140 روز خوب .................................. در انتظار ستاره نهم

mehdirad ا / 4 مهر 1399 / 251 روز خوب .................................. در انتظار ستاره هشتم

جاویدان / ؟ شهریور 1400 / 5 روز خوب ....................................... در انتظار ستاره هفتم

حامدحامد / 19 مرداد 1400 / بسم الله قهرمان  .............................. در انتظار ستاره هفتم

رامین. / ؟ مهر 1400 / 1 روز خوب .............................................. در انتظار ستاره ششم

53  53  53  53  53

Reza4030 ا / 24 اردیبهشت 1400 / 150 روز خوب ......................... در انتظار ستاره پنجم

محب صادق / 10 مهر 1400 / 8 روز خوب  ................................... در انتظار ستاره چهارم

MUTE ا / 1 شهریور 1400 / 38 روز خوب ...................................... در انتظار ستاره سوم

Newborn ا / 9 مهر 1400/ 12 روز خوب ....................................... در انتظار ستاره سوم

Karma ا / 19 مرداد 1400 / 3 روز خوب ........................................ در انتظار ستاره سوم

toby ا/ 13 تیر 1400/ 12 روز خوب ............................................... در انتظار ستاره دوم

SoldierOfAllah ا / ؟ مرداد 1400 / 5 روز خوب ................................ در انتظار ستاره دوم

Ssaeid ا / 1 شهریور 1400 / 40 روز خوب ...................................... در انتظار ستاره اول

erfun ا / 20 شهریور 1400 / 30 روز خوب ....................................... در انتظار ستاره اول

53  53  53  53  53

دیوار / 2 مهر 1400 / بسم الله قهرمان ....................................... در انتظار 30 روز خوب

moghavem ا / ؟ مهر 1400 / بسم الله قهرمان ............................ در انتظار 20 روز خوب

یا باب الحوائج / 14 مهر 1400 / بسم الله قهرمان .......................... در انتظار 20 روز خوب

یا ماه بنی هاشم / 9 مهر 1400 / بسم الله قهرمان ........................ در انتظار 20 روز خوب

thunder ا / 7 مهر 1400 / 9 روز خوب ........................................ در انتظار 10 روز خوب

Invincble ا / ؟ شهریور 1400/ 9 روز خوب .................................. در انتظار 10 روز خوب

Mind_flayer ا / ؟ مهر 1400 / 6 روز خوب .................................. در انتظار 10 روز خوب

یا امیر المؤمنین / 5 مهر 1400 / 1 روز خوب ................................ در انتظار 10 روز خوب

Amir aghha ا / ؟ شهریور 1400 / بسم الله قهرمان ....................... در انتظار 10 روز خوب

Mahdi1382 ا / ؟ شهریور 1400 / بسم الله قهرمان ....................... در انتظار 10 روز خوب
يادمان نرود گاهی با گناه به اندازه‌ی یک لايک فاصله داريم...
يادمان نرود فضای مجازی هم «محضر خداست» نکند که شرمنده باشيم؛ امان از لحظه‌ی غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...
روی مانيتور بچسبانيم:«ورود شيطان ممنوع»
مراقب دستی که کليک می کند، چشمی که می بيند و گوشی که می شنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا يک کاربر «هميشه آنلاين» است...
[تصویر:  05_blue.png]
[تصویر:  hiclipart_com_id_itluu.png]

با سلام و آرزوی بهترین ها برای شما عزیزان

عضویت اعضاء زیر به دلیل عدم اعلام وضعیت و مشارکت در گروه سرو غیر فعال گردید

با تشکر  [تصویر:  Gol.gif]
مدیریت گروه های ترک

[تصویر:  hiclipart_com_id_itlu5u.png]

[تصویر:  2_3.png]
 گروه سرو  Khansariha (18)    کتابخونه  Khansariha (56) 
نام کاربری های قبلی : زندگی آزاد  -  یا امیرالمومنین
سلااااام صبح همه بخیر و شادی
ان شاءالله حالتون عالی باشه 2uge4p4
خوش اومد میگم به اعضای گل صراط برای حضور در گروه خودشون Khansariha (96)
ان شاءالله در کنار هم خاطرات شیرنی را رقم بزنیم به فضل الهی
آغاز امامت و ولایت آقا امام زمان ارواحنا فداه را خدمت شما عزیزان تبریک عرض میکنم 317 2uge4p4

داداش عرفان گلم
فدات داداش جان عزیز دلی ان شاءالله موفق باشی هر جا هستی
شما ببخش که با وجود مشکلات ما مزاحمت میشیم گل من
حالتون چطوره عزیز دلم ؟؟ان شاءالله عالی باشید عشق دل 302
فدات داداش جان عزیز دلی حقیقتا تمام سعیم را میکنم اول وقت باشند چون زیاد ازم انرژی نمیگیره ولی نماز صبح چون اکثرا قضا میشد تمام تلاشم را میکنم که حدا اقل قضا نشه و این که نماز ظهر و شب را اول وقت بخونم عزیز جان 2uge4p4
دقیقا همین طوره داداش جان باید اهسته و پیوسته حرکت کرد مثلا برای ورزش من اگر بتونم روزی سی ثانیه بدوم و اون را مستمر ادامه بدم باعث میشه بعد از مدتی عادتم تثبیت بشه ان شاءالله و جزوی از زندگی بشیم و دقیقا باعث شرطی شدن ذهنم میشه یعنی هر کجا که باشم میخواهم تو اون ساعت حدا اقل سی ثانیه بدوم 53258zu2qvp1d9v
فدات گل من خیلی ممنونم برای لینک ان شاءالله مطالعش میکنم ولی چون فی.لتر شکن میخواهد منم چون به پاکی بلند نرسیدم فعلا بااجازت نمیرم سراغش ولی ان شاءالله بعد از 40 روز پاکی میرم سر وقتش Confetti
خیلی ممنونم برای لطفت داداش گلم حتما عزیز دلم بهتون خبر میدم خدا خیرت بده گل من Khansariha (96)
شما هم ما را بی خبر نزار فدات شم 2uge4p4

داداش مهدوی گلم
عزیز دلم حالا واجب بود ما را به خاطر شیرینی خامه ای بفرستی اون کله شهر Swear1
به من میگی برو شیرینی خامه ای بگیر برای اعضا گفتم چشم
ولی گل من آخه من از کجا دم نوش جاودانه ای گیر بیارم vayy
حالا بماند که رفتم از کوه های آلپ پیدا کردم و دم کردم ولی به قیمت جونم نزدیک بود تموم بشه 4chsmu1

داداش سرباز الله گلم
خدا قوت داداش گلم مطالبتان فوق العاده زیبا بود عزیز دلم واقعا لذت بردم گل من 302
درباره تزکیه نفس موارد هفت گانه ای که بیان کردید فوق العاده بود بنده لذت بردم Khansariha (96)
خدا خیرتان دهد خلاصه ای هم که قرار دادید خیلی زیبا بود احسنت بر شما Khansariha (69)

داداش دگردش گلم
ماشاءالله داداش جان این عالیه
ان شاءالله با توکل به خدا به روز های عالی میرسید داداش جان Khansariha (69)
اقا حال و احوال شما چطوره گل من Khansariha (63)

داداش صادقین گلم
خیلی خوش اومدید داداش جان
ان شاءالله بتونیم از حضور پر برکت شما استفاده کنیم به فضل الهی
ان شاءالله روز های خیلی خوبی در کنار هم داشته باشیم 317
خدا شما را حفظ کند Khansariha (18)
خدا قوت داداش جان 302

داداش یا امیر المومنین گلم
خدا قوت گل من داداش حالتون چطوره اقا کم پیدایی ما دلمون براتون تنگ شده
ان شاءالله هر جا هستید عالی باشید عزیز دلم Khansariha (18)
خدا قوت گل من 302
خیلی خیلی خوش اومد میگم به اعضای صراط گل گلاب 49-2
بفرمایید شیرینی خامه ای به همراه دمنوش معجزه آسای جوانی 317
[تصویر:  -خامه-ای-میوه-ای3_gc7x.jpg]
[تصویر:  moroccan-tea_tg9q.jpg]
خوش اومدید عزیزان 2uge4p4 Confetti
امام صادق علیه السلام :
اَلنَّـوْمُ راحَةٌ لِلْجَـسَدِ وَ النُّـطْقُ راحَةٌ لِلرُّوحِ وَ السُّكُوتُ راحةٌ لِلْعَقْلِ؛
خواب، آرام بخش جسم است، سخن گفتن آسايش روح است و سكوت، سبب راحتى عقل است.
من لا يحضره الفقيه: ج ۴، ص ۴۰۲
[تصویر:  %D8%AD%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%DA%86%D8%B1%D8...7-6-62.gif]
ورزش دشمن خـ . ا

« اگر لذتِ تَرک لذتِ را بدانی/ دگر لذتِ نفس را، لذت نخوانی»
سلام به همه دوستان قدیم و جدید. 
اراده تون مثل سرو، بلند و استوار باشه ان‌شاالله.
یه لطیفه بگم:
دعای مؤمنین بی حال: خدا راه راست رو به سمت ما کج کن!

حالا حکایت ادغام گروه صراط مستقیم توی سرو شده. لااقل سرو رو به صراط مستقیم هدایت میکردید Khansariha (13)
مهم نیست چند روزه ای
تا موقعی که تلاش میکنی یعنی زنده ای
داری دست و پا میزنی و هنوز غرق نشدی و این یعنی امید

دنبال راه موفقیتی؟! موفقیت همین دست و پا زدن ه
سلام سلام 303

فرید از اول فروردین ۲۱۰ روز

این هفته تنش خانوادگی داشتم و واقعا سخت گذشت 18
تو خوب بمون، نذار خوبا تموم شن
دریل/ 23 مهر/ 0
دیروز صفر شدم روم نشد بیام بگم. امروز بهترم.
به دوستان صراطی هم خوش آمد میگم.
دور گردون گر دو روزی بر مراد ما نرفت
 دایما یکسان نباشد حال دوران غم مخور 
سلام به برادران سرو قامت و همیشه سبز پاکی 49-2
حالتون چطوره؟ 49-2
اوضاع ردیفه؟ 49-2
شنیدم نیوبورن و محب صادق و یا باب الحوائج و سر یه اتاقی با هم دعوا کردن! 65
و در آخر یکی از عزیزان اتاق منو تصاحب کرده 65
یا باب الحوائج؟! Vamonde
مزاح کردیم 4chsmu1

پوریا جان
ماشاالله پوریاااااااا 317
چه درخششی، دوتا 2 کنار هم چقدر باشکوهن Confetti

یا باب الحوائج جان
ایده آدامس دادن به شتر رو دوست داشتم Khansariha (13)
قضیه دمنوش جوان کننده و شیرینی خامه ای چیه؟ 17
من روحم هم خبر نداره 1744337bve7cd1t81
ببینم نکنه زدی تو کار محصولات جوانسازی و اینجور چیزا؟ 23
ممنونم داداش عزیز، لطف داری Khansariha (18)
آره من که اینقدر خوشحالم بابت اومدن دوستان که دارم بال درمیارم 2uge4p4
البته اونا دیگه سروی هستن دیگه 4
و ما همه یه گروهیم varzesh
عرفان جان
عجب هدیه پاکی خاصی 49-2
دعا میکنم حتماً بری و زیارت نصیبت بشه ان شاءالله Khansariha (18)
ما رو هم فراموش نکن، برای همه بچه‌ها دعا کن Khansariha (121)
در رابطه با نماز، ایده تدریجی برای تشکیل و بعد از اون تثبیت عادت رو پسندیدم؛ اما من تجربه ام توی این مورد متفاوت بود.
ببین من اکثر عادت های جدیدی که سعی میکنم بنا کنم رو تدریجی عمل میکنم. همون آموزه های کتاب عادت های اتمی 128fs318181
اما نماز برام فرق داشت. در واقع حس و حالی که بهم منتقل میکرد باعث شد خیلی سریع تبدیل به یه عادت خیلی جذابی بشه برام و ادامه دار شد 128fs318181
البته من از دو سه ماه قبلش با کمک و تشویق دوستان خواستم شروع کنم ولی ترتیب رو حفط نمیکردم و بعضاً نمیخوندم ولی از تاریخ 99.9.9 کال شروع کرده و خدا رو شکر تبدیل به یک عادت پایدار شد و رهاش نکردم Khansariha (121)

میوت جان
سلام رفیق 49-2
حالت چطوره؟ بیا قدری از خودت برامون بنویس، دلمون برات تنگ شده Khansariha (18)
ممنون بابت این حدیث 53

محبت صادق جان
سلام به رهروان راستین صراط مستقیم Confetti
منور کردی برادر 49-2
آقا الآن ما همون مؤمنین بیحالیم؟ Khansariha (13)
عالی بود Khansariha (13)
نه دیگه با ادغام دو گروه شدیم سروهای سبزی که در طول صراط مستقیم رشد کردن 2uge4p4
توی باغ ارم یه منظره ای شبیه این تعریف هست که حکم وضعیت فعلی ما رو داره Khansariha (49)

[تصویر:  %D8%A8%D8%A7%D8%BA_%D8%A7%D8%B1%D9%85_19_.jpg]

فرید جان
7 ماه پاکی خیلی مبارکککککککک 317
عالیه پهلوون عالیه Confetti
آدم حس میکنه میخواد بال دربیاره با این اعلام وضعیت ها fly2
تنش خانوادگی هم تقریباً همیشه پیش میاد ولی بهتره باهاش کنار اومد و سازش کرد 53258zu2qvp1d9v
به هر حال اختلاف سنی، شکاف نسلی، تفاوت فکری، همه اینها هست.
ولی باید یادمون باشه که ما هم یه روزی پدر میشیم و ممکنه همین چالش ها رو با بچه‌هامون داشته باشیم 4chsmu1
فریدی که من میشناسم میتونه مشکل رو حلش کنه، شک ندارم Khansariha (69)

دریل جان
چقدر دلمون برات تنگ شده بود دریل جان 49-2
داداش عزیز شما الآن یک روز پاک داری نه 0 4chsmu1
داداش برای تفریحات نگفتی برنامه ات چیه؟ Khansariha (18)
یادته در موردش صحبت کرده بودیم 49-2
اگه دوست داشتی حتماً ایده و برنامه ات رو با ما به اشتراک بذار 128fs318181
پوریا / ۱ مهر ۱۴۰۰ / 24 روز خوب

از برادر صادقین درخواست ویدیو چک دارم توی آخرین لیست پاکی برای من 14 روز ثبت شده 10 روز کمه 106

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 3 مهمان