نظرسنجی: نظر سنجی غیرفعال
این نظرسنجی بسته شده است.
گزینه یک
0%
0
0%
گزینه دو
0%
0
0%
در کل
0 رأی
0%
*شما به این گزینه رأی داده‌اید.

امتیاز موضوع:
  • 8 رأی - میانگین امتیازات: 4.38
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

گروه ۵ آقایان:صراط مستقیم(غیرفعال)(حامی:صادقین-سرپرست:عاشق فاطمه زهرا،یا باب الحوائج)

(1399 شهريور 28، 16:49)حامدحامد نوشته است: تازه فکر کنم عِقاب برای این نوع هم بیشتره. چون طرف بهانه‌ای نداشته برای این کار. می‌خواد چه بهانه‌ای بیاره؟ فشار بوده؟ نه. تحریکی بوده؟ نه. پس مجازات اون بیشتره. به راحتی می‌تونسته انجام نده ولی به‌طور مصنوعی خودشو مجاب کرده که بره سمت این کار.

درسته حالا به نظر شما چه طور می تونیم به این نوع خ ا گرفتار نشیم؟
يادمان نرود گاهی با گناه به اندازه‌ی یک لايک فاصله داريم...
يادمان نرود فضای مجازی هم «محضر خداست» نکند که شرمنده باشيم؛ امان از لحظه‌ی غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...
روی مانيتور بچسبانيم:«ورود شيطان ممنوع»
مراقب دستی که کليک می کند، چشمی که می بيند و گوشی که می شنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا يک کاربر «هميشه آنلاين» است...
[تصویر:  05_blue.png]
(1399 شهريور 28، 16:50)حامدحامد نوشته است: چطوری باید ابراز کرد؟

عاشق جان اینجا گفتند:

(1399 شهريور 28، 0:25)عاشق فاطمه زهرا نوشته است: همه اش هم این طور نیست که باید مشکلات رو حل کنیم.
مشکلات رو باید بهش توجه کرد.
کسی که ناراحته نمی تونه زیاد کار کنه. باید ناراحتی کنه.

ما از خودمون انتظار داریم که همیشه شاد باشیم، همیشه کار کنیم، همیشه پر انرژی باشیم.
کسی که شکست عاطفی میخوره، نمی تونه کار کنه.
ما به صدای درونمون توجه نمی کنیم. اون دلش گریه میخواد، دلش درد و دل کردن میخواد، دلش می خواد خاطرات غم انگیز رو مرور کنه.
ما می زنیم توی سرش و ساکتش می کنیم.
يادمان نرود فضای مجازی هم «محضر خداست» نکند که شرمنده باشيم؛ امان از لحظه‌ی غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...
مراقب دستی که کليک می کند، چشمی که می بيند و گوشی که می شنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا يک کاربر «هميشه آنلاين» است...
خب، دقیقاً نمی‌دونم. من خودم هم دنبال راه حل هستم. فکر کنم باید برنامه ریزی روزانه داشت و باید برنامه طوری باشه که کل وقت اون فرد رو پر کنه. کمترین گپ، مساوی با انحرافه. البته اینکه چطوری باید برنامه ریخت و چطوری برنامه چید که کل وقت پر بشه رو نمی‌دونم. در مورد غم و غصه و ناراحتی و افسردگی، یکی اینکه باید از مشاور و روان‌شناس کمک گرفت. و اینکه به قول شما و عاشق باید اونها رو بروز داد. فکر کنم هرچقدر قدرت معنوی یه نفر بیشتر باشه، به دلیل ارتباط بهتر با خدا، کمتر به ناراحتی‌های دنیایی فکر می‌کنه.
 سپاس شده توسط
(1399 شهريور 28، 16:50)حامدحامد نوشته است: چطوری باید ابراز کرد؟

راه مهم و موثرش اینه توی ناراحتی ها و غم ها به خدا پناه ببریم و از آرامش بخواهیم.
و در غم و مصیبت امام حسین علیه السلام گریه کنیم تا حضرت نگاهی کنند و به آرامش برسیم.
(1399 شهريور 28، 16:57)حامدحامد نوشته است: خب، دقیقاً نمی‌دونم. من خودم هم دنبال راه حل هستم. فکر کنم باید برنامه ریزی روزانه داشت و باید برنامه طوری باشه که کل وقت اون فرد رو پر کنه. کمترین گپ، مساوی با انحرافه. البته اینکه چطوری باید برنامه ریخت و چطوری برنامه چید که کل وقت پر بشه رو نمی‌دونم. در مورد غم و غصه و ناراحتی و افسردگی، یکی اینکه باید از مشاور و روان‌شناس کمک گرفت. و اینکه به قول شما و عاشق باید اونها رو بروز داد. فکر کنم هرچقدر قدرت معنوی یه نفر بیشتر باشه، به دلیل ارتباط بهتر با خدا، کمتر به ناراحتی‌های دنیایی فکر می‌کنه.

برنامه رو باید ابتدا ملایم و با کارای کوچیک شروع کرد.
اگه همون اول برنامه سخت و فشرده داشته باشیم، به مرور دل زدگی به وجود می آد.
به خصوص وقتی آدم ذهنش هم آشفته باشه.

و دقیقاً همینه. هر چه قدر آدم ارتباطش با خدا بیشتره این ناراحتی های دنیایی براش بی اهمیته.
چون از ته دل می دونه این دنیا پایدار نیست.
(1399 شهريور 28، 16:58)صادقین نوشته است: و در غم و مصیبت امام حسین علیه السلام گریه کنیم تا حضرت نگاهی کنند و به آرامش برسیم.

درسته. خانم‌ها در ابراز ناراحتی و تخلیه از غم و اندوه، راحت‌ترن. چون اونها به راحتی با گریستن، می‌تونن تخلیه بشن. دیگه اینکه وقتی مثلاً دو یا چند خانم هستند، سنگ صبور همند و به هم دلداری میدن و با هم صحبت که می‌کنن، قدری از عقده‌های دلشون کم میشه ولی برای آقایون، خیلی این فرصتها فراهم نیست.
صادقین، نمی‌دونی چطور می‌تونیم ارتباطمون رو با خدا تقویت کنیم؟ من زیاد ناراحتی و یاس برام‌ پیش میاد. اگر رابطه‌ام با خدا بهتر و نزدیک‌تر باشه، می‌دونم که خیلی از این ناراحتیام کم میشه.
(1399 شهريور 28، 17:05)حامدحامد نوشته است:
(1399 شهريور 28، 16:58)صادقین نوشته است: و در غم و مصیبت امام حسین علیه السلام گریه کنیم تا حضرت نگاهی کنند و به آرامش برسیم.

درسته. خانم‌ها در ابراز ناراحتی و تخلیه از غم و اندوه، راحت‌ترن. چون اونها به راحتی با گریستن، می‌تونن تخلیه بشن. دیگه اینکه وقتی مثلاً دو یا چند خانم هستند، سنگ صبور همند و به هم دلداری میدن و با هم صحبت که می‌کنن، قدری از عقده‌های دلشون کم میشه ولی برای آقایون، خیلی این فرصتها فراهم نیست.

بله، البته توی روضه و مجلس عزاداری، آقایون می تونن از این فرصت استفاده کنند و گریه کنند.
ببخشید من باید برم. ممنون که وقت گذاشتی با هم صحبت کردیم.
(1399 شهريور 28، 17:08)حامدحامد نوشته است: صادقین، نمی‌دونی چطور می‌تونیم ارتباطمون رو با خدا تقویت کنیم؟ من زیاد ناراحتی و یاس برام‌ پیش میاد. اگر رابطه‌ام با خدا بهتر و نزدیک‌تر باشه، می‌دونم که خیلی از این ناراحتیام کم میشه.

البته مطمئناً بنده صلاحیت راهنمایی در این مورد رو ندارم.
فکر می کنم بهترین راه ارتباط با خدا نماز با حضور قلبه. و بعد از نماز هم آدم بشینه توی خلوت خودش با خدا ارتباط بگیره و دعا کنه.
و حضرت سیدالشهدا علیه السلام رو واسطه قرار بده تا به مرور ارتباط معنویش بهتر بشه.

این که انسان خودش رو در مقابل خالق ناچیز ببینه و قدرت الهی رو باور داشته باشه کمک کننده هست به ارتباط بهتر با خدا.
مثلاً اگه به مناجات حضرت امیرالمومنین علیه السلام در مسجد کوفه دقت کنیم می تونیم به عمق این ارتباط با خدا پی ببریم، مناجات خیلی زیبا و پر مفهومیه.
(1399 شهريور 28، 17:15)حامدحامد نوشته است: ببخشید من باید برم. ممنون که وقت گذاشتی با هم صحبت کردیم.

خواهش می کنم، اختیار داری. من از شما ممنونم302

خدا پشت و پناهت باشه53
ممنون از این پاسخ ارزنده. امیدوارم در فرصت بعدی بتونم بیشتر از صحبت‌های مفیدت استفاده کنم دوست عزیزم.
(1399 شهريور 28، 17:18)حامدحامد نوشته است: ممنون از این پاسخ ارزنده. امیدوارم در فرصت بعدی بتونم بیشتر از صحبت‌های مفیدت استفاده کنم دوست عزیزم.

خواهش می کنم، ان شاء الله این صحبت ها مفید فایده بوده باشه و مایه‌ی خیر باشه302
ممنونم از صحبت های خوب شما53
کارما /گروه صراط/هفته اول سبز
و همین طور روز 61 ام 
خدارو شکر

این هفته از لحاظ وسوسه ها خیلی سخت نبود ولی حال خودم اصلا خوب نبود مخصوصا امروز 
امروز صبح درگیر وسوسه ها بودم دیشب خواب دیدم که شکستم خیلی حالم رو داغون کرد صبحم داشتم بازی میکردم با pc دوباره یه بازی نا جور دیگه فک کنم این چهارمین بازی باشه که پاکش میکنم اوضاع صبح بی ریخت بود ولی با تکنیک های فوق سری خودم انگیزم رو شارژ کردم و وسوسه ها پرید ولی حالم خوب نشد باز 
سلام
سعید/31مرداد/29 
هفته اول سبز
هفته ای که گذشت هفته ی فوقالعاده پر کاری بود و روز ها و هفته های پرکارتری در پیش دارم.

درسته کار و مشغولیت در روند پاکی میتونه کمک کننده باشه ولی اگر کنترل روی نگاه وذهن وجود نداشته باشه پاکی حداقل برای ما خیلی سخته.
در نگاه کسانی که پرواز را نمی فهمند هر چه بیشتر اوج بگیری کوچکتری

✈        ✈      ✈     ✈   ✈    ✈    

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان