امتیاز موضوع:
  • 22 رأی - میانگین امتیازات: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

گروه ۶ آقایان: استوا (غیر فعال) (حامی: مهدوی - سرپرست: محسنین)

نقل قول: نظر شما چیه بچه ها؟؟ پیشگیری ممکنه اصلا؟ و اگه آره چه قدر جای مانور داره؟؟
دوستان من راهکارام و میگم ...

بالاتر هم گفتم منتهی اونا چون موضوعش برای کنترل افکار بود ی سری گفتم 
ولی الان همه رو می‌گم 
اولی رو‌‌ بهش میگم تنفس شکمی با عبارات تاکیدی 
که معمولا جواب گرفتم 
در دم میگیم اتصال در بازدم میگیم قدردانی 
یا میتونیم بگیم سلامتی در بازدم میگیم ایمنی 
با این تنفس میشه در لحظه حال کاملا مستقر شد ( قرار گرفت )
و افکار کمتر میشن 
یا حداقل اگر در حالت درازکش اینو انجام بدیم (این بیشتر بدرد دوستانی میخوره که وقتی شب میشه و بخوابن وسوسه و افکار آلوده میاد سراغشون) اگر در حالت درازکش این تنفس شکمی و انجام بدیم باعث میشه کم کم خوابمون بگیره یا وارد حالت خواب و بیداری ((آلفا)) بشیم 

پرش فکری زدن هم معمولا جواب میده 
ولی سخته 
همش باید ب چیزای مختلف فکر کنی 
اولش سخته ولی کم کم آسون میشه 

مرور کردن تک تک عوارض خ ا هم که عالیه

و اینکه می‌خوام بگم راهکار نیست 
فقط می‌خوام بدونید هر چقدر بیشتر از فیلمای پ ببینید 
مغزتون یه سری عصب از دست میده
و این هم بدونید هر چقدر با این افکار بجنگید و سرکوب‌شون کنید قویتر میشن 
 سپاس شده توسط
نقل قول: سلام کارما این داستان زیبا بخونش

داستان اگه اشتباه نکنم مربوط به امام رضاست  39
ولی ازت میخوام اون رو با شرایط خودمون تطبیق بدی... غریزه جنسی چیزی نیست که آدم ازش بدش بیاد.. خ. ا چرا ولی غریزه جنسی نه...  تا وقتی این غریزه رو داریم میل به خ. ا هم داریم.. در نتیجه افکار زو هم داریم  53258zu2qvp1d9v
در ثانی یکی مثل من هزار درجه با امام معصوم فرق داره... منم اگه اون کنترل رو روی ذهنم داشتم معصوم میشدم  42
میدونی به نظرم این توقع بیشتر آسیب زنندس تت کمک کننده... تو توقع کنترل 100 درصدی روی ذهن داری ولی... معمولا همچین چیزی اتفاق نمیفته... و این موضوع به تو حس نقص میده... یعنی خودت رو ضعیف میبینی که اجازه ورود افکار رو دادی  Khansariha (56)
متوجه منظورم میشی؟
نقل قول: سلام داداش به نظر من ممکن هست ولی مانور زیادی نمیشه داد ولی البته در بعضی موانع این امر موجود است

منم همین نظرو دارم  53258zu2qvp1d9v
شما چجوری مانور میدی و از ورود افکار جلو گیری میکنی؟؟
من غیر ساختن دغدغه های متنوع تر و بزرگ تر کیزی به ذهنم نمیرسه 

بچه ها یه چیزی رو بگم این که میگم به نظرم نمیشه زیاد مانور داد به این معنی نیست بی خیال این بخش بشیما.. همون قدرت مانور کمی هم که داریم برامون خیلی حیاتیه  49-2 منظورم از گفتن این حرف اینه که نکنه خدای نکرده با ورود افکار بند رو آب بدیم و فکر کنیم که اشتباهی کردیم که افکار شروع شدن و... بی خیال تلاش برای پاکی بشیم.. این ورود همیشه هست هرچی دفعاتش کم تر بشه بهتره ولی بعید میدونم به صفر برسه.. 
پس باید پیشگیری کنیم ولی اگه افکار وارد شدن نباید خودمون رو شکست خورده بدونیم 

بقیه دوستان هم بگید.. شما چجوری پیشگیری میکنید از ورود افکار.. و در صورت ورود چجوری باهاشون برخورد میکنید؟؟
یه راهکار خوبه دیگم هست یه شخصی بهم گفت که شش سال پاکی داشت برای جایگزین کردن این افکار ...
می‌گفت راه خوبش این هست که با فیلم و سریال اینارو جایگزین کرد

برای من تا حد زیادی جواب داد
نقل قول: اولی رو‌‌ بهش میگم تنفس شکمی با عبارات تاکیدی 

که معمولا جواب گرفتم 

من تا حالا این تنفسی که گفتی رو امتحان نکردم 39

باید باحال باشه  Khansariha (69)
نقل قول: می‌گفت راه خوبش این هست که با فیلم و سریال اینارو جایگزین کرد

من عاشق این راهم  Khansariha (48)
فقط فیلم ها گاهی اذیت میکنن  65
من چند تا چیز رو فراموشم شد که توی باز دارندگی نقش دارن :

1. اهرم رنج و لذت و مرورش.. خیلی مفیده هم توی بخش پیشگیری و هم بعد از درگیر شدن برای خلاصی از افکار  53258zu2qvp1d9v
2. ساخت باور های تنفر آمیز ی که برپایه شواهد باشن 
برای اطلاعات بشتر برید اینجا

3. تصویر سازی ذهنی  اینم چیزیه که من خودم خیلی قبولش دارم و ازش نتیجه گرفتم برای اطلاعات بیشتر برید اینجا
سلا م 303
امیدوارم همگی خوب باشید 302

دوستان من یه مشکلی دارم Hanghead

وقتی افکار منفی میاد سراغم و میخام کنترلش کنم یا حتی یه تصویر میاد جلو چشمام ناخواسته یا هر چیزی که باعث تحریک بشه توی ذهنم میاد

متاسفانه تمام کار هایی که فکر میکنم درسته و باید انجام بدم تا ازون حالت خارج بشم رو میدونم چیه و قبلا در موردش کلی فکر کردم، با دوستان بحث کردیم توی گروه، یا توی صفحه شخصی دوستان صحبت کردیم ، همه رو میدونم اما اون لحظه یادم میره و نمیتونم تمرکز کنم.

بارها شده بعد از انجام خ ا به این فکر افتادم که مثلا چرا من به اورژانس نرفتم یا فلان کارو نکردم.
حس میکنم این فراموش کردن مشکل جدی منه.
بنظر خودم باید یه لیست از کار هایی که میشه کرد رو بنویسم و هر زمان این مشکل پیش اومد به اون مراجعه کنم.
نظر شما چیه؟ Hanghead
هر روز نشونه هاش رو برامون میفرسته،
کافیه یکم دقت کنی...
و من با تموم نشونه هایی که برام میفرستی،
ازت میخوام که کمکم کنی بهترین تصمیم های زمان حال رو بگیرم، هوامو داشته باشی.
خدای بزرگم

کارگاه گروه های ترک            گروه سرو
برنامه ریزی روزانه                کارگاه مذهبی
قرار عاشقی                         روزانه های قرآنی
کنترل نگاه وذهن                 ورزش
درسیجات                            مکتبخونه
شبانه روزی
سلام شاید برای پیشگیری این هم خوب باشه
هنگامی که افکار در شرایط خاص مثل موقع خواب به سراغ ما میان ما که نمیتونیم فعالیت بکنیم پس میتونیم همیشه یک سری مسائل ریاضی همراهمون داشته باشیم تا اون هارا حل کنیم
و عبادت ،صلوات ،دعا واینطور چیز ها هم برای پیشگیری عالی هستن هم برای وقتی که افکار به سراغ ما آمدن
 سپاس شده توسط
سپهر 

آره فکر خوبیه اون ها رو بنویس و تو گشیت داشته باش که ببینیشون و یه کاری که میتونی بکنی گذاشتن یه نشونه بیرونیه مثلا دستبندی.. انگشتری چیزی حتی خیلی ها کش میندازن دور مچشون  53258zu2qvp1d9v یه جورایی برا یادآوریه شاید مفید باشه برات  53258zu2qvp1d9v

امیر علی 

اگه این موقع ها رو شناسایی کنیم که چه وقتایی وسوسه ها بیشترن خیلی عالیه راحت میتونیم براشون برنامه ریزی کنیم  Khansariha (69)
و ایدت خیلی عالیه  Khansariha (46) حالا حتما هم مسئله ریاضی نه مثلا  منی که حتی نگاهم به سوال های ریاضی میفته گریم میگیره   42 موقع وسوسه نمیتونم رو اون ها تمرکز کنم  4chsmu1 میتونیم چیز هایی که دوسشون داریم رو موقع وسوسه با خودمون داشته باشیم مثلا : همون مسائل ریاضی.. معما های تفریحی.. آهنگ... فیلم.. کتاب.. هرکسی هرچیزی که حالش رو خوب میکنه Khansariha (69)
سلام
به نظرتون اگه مطالب مهم اینجا را در دفتر بنویسم نتیجه بخش برای تقویت باور ها برای ترک خود ارضایی خواهد بود؟؟  39
 سپاس شده توسط
سلام و درود به دوستان عزیز  [تصویر:  smiley-happy114.gif]

*مهدی* / ٢٤ / ٥ / ۱۴۰۰ / ١ روز پاک [تصویر:  khansariha%20(48).gif]
خدایا  شکرت    [تصویر:  khansariha%20(2).gif]

امروز به قولم عمل کردم 
نقل قول: سلام

به نظرتون اگه مطالب مهم اینجا را در دفتر بنویسم نتیجه بخش برای تقویت باور ها برای ترک خود ارضایی خواهد بود؟؟  [تصویر:  39.gif]

آره اگه بنویسی و مرور کنی خیلی خوبه  53258zu2qvp1d9v

اون تاپبک بیشتر هدفش آموزش اهرم رنج و لذت و مشتقاتشه  53258zu2qvp1d9v تمرین ها رو انجام بدی خیلی مفید تر از نوشتن مطالبشه  Khansariha (69)

ولی نوشتن و داشتنشون هم خیلی  خوبه  Khansariha (46)
[تصویر:  quote-don-t-wish-it-was-easier-wish-you-...5_kd1l.jpg]

ای کاش راحت تر بود ، ای کاش بهتر بودی برای مشکلات کمتر آرزو نکنید ، برای مهارت های بیشتر آرزو کنید. آرزوی چالش های کمتر نداشته باشید ، خواهان خرد بیشتر باشید. ارزش اصلی در زندگی چیزی نیست که به دست می آورید. ارزش اصلی زندگی چیزی است که شما تبدیل می شوید. موفقیت را نباید دنبال کرد ؛ این است که توسط شخصی که می شوید جذب شوید.

جیم ران
(1400 مرداد 25، 22:15)karma نوشته است:
نقل قول: سلام

به نظرتون اگه مطالب مهم اینجا را در دفتر بنویسم نتیجه بخش برای تقویت باور ها برای ترک خود ارضایی خواهد بود؟؟  [تصویر:  39.gif]

آره اگه بنویسی و مرور کنی خیلی خوبه  53258zu2qvp1d9v

اون تاپبک بیشتر هدفش آموزش اهرم رنج و لذت و مشتقاتشه  53258zu2qvp1d9v تمرین ها رو انجام بدی خیلی مفید تر از نوشتن مطالبشه  Khansariha (69)

ولی نوشتن و داشتنشون هم خیلی  خوبه  Khansariha (46)
خیلی ممنون از راهنماییتون هم تمرین ها را انجام میدم هم مینویسم که دبگا کامل تر از این نشه Khansariha (69)
(1400 مرداد 25، 22:13)*مهدی* نوشته است: سلام و درود به دوستان عزیز  [تصویر:  smiley-happy114.gif]

*مهدی* / ٢٤ / ٥ / ۱۴۰۰ / ١ روز پاک [تصویر:  khansariha%20(48).gif]
خدایا  شکرت    [تصویر:  khansariha%20(2).gif]

امروز به قولم عمل کردم 

آفرین آقا مهدی  Khansariha (69)

شما هم برامون بگو برا مقابله با افکار چه اقداماتی انجام میدی؟؟  53258zu2qvp1d9v
نقل قول: خیلی ممنون از راهنماییتون هم تمرین ها را انجام میدم هم مینویسم که دبگا کامل تر از این نشه [تصویر:  khansariha%20(69).gif]

دمت گرم  Khansariha (69)

اون تاپیک معجزه میکنه  53258zu2qvp1d9v خیلی عالیه حتما براش وقت بذار... وقت زیاد  Khansariha (69)

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان