امتیاز موضوع:
  • 22 رأی - میانگین امتیازات: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

گروه ۶ آقایان: استوا (غیر فعال) (حامی: مهدوی - سرپرست: محسنین)

سلام
به عضو فعال شده آقای عقاب علوی خوش آمد میگوییم.

با آرزوی موفقیت
مدیریت گروه های ترک
53
 سپاس شده توسط
سلام دوستان عزیز ممنون از شما
به امید پاکی همه مون
عقاب علوی/صفر روز خوب
تا صورت پيوند جهـــــــــــــــان بود علي بود
تا نقش زمين بود و زمــــــــان بود علي بود

آن قلعه گشايي که در قلعـــــــــه ي خيبر
برکند به يک حملــــــــه و بگشود علي بود

آن گُرد سرافراز که انـــــــــــــــدر ره اسلام
تا کـــــــــار نشد راست نياسود، علي بود

آن شيــــر دلاور که براي طمـــــــــــع نفس
بر خوان جهـــــــــــــان پنجه نيالود علي بود

شاهي که ولي بود و وصــــي بود علي بود
سلطان سخــــــــــــــا و کرم و جود علي بود

هم آدم وهم شيث و هم ادريس و هم الياس
هم صالــــــــــح پيغمبــــــــر و داوود علي بود

هم موسي و هم عيسي و هم خضر و هم ايوب
هم يوسف و هم يونس و هم هــود علي بود

مسجـــــود ملايک که شد آدم، ز علي شد
آدم چو يکي قبلـــــــــــه و مسجود علي بود

آن عارف سجّاد ، که خاک درش از قــــــــدر
بر کنگــــــره عرش بيفـــــــــــــــزود علي بود

هم اول و هم آخـــــر و هم ظاهـــــر و باطن
هم عابـــــــد و هم معبد و معبود ، علي بود

آن لحمک لحمـــــي ، بشنو تــــــا که بداني
آن يـــــــــــــار که او نفس نبي بود علي بود

موسي و عصــــا و يــــــــد بيضــــــــا و نبوت
در مصــــــــــر به فرعون که بنمود ، علي بود

عيسي به وجود آمدو في الحال سخن گفت
آن نطق و فصـــــــاحت که در او بود علي بود

خاتم که در انگشت سليمان نبي بود علي بود
آن نور خدايــــي که بر او بــــــــــــود علي بود

آن شاه سرافـــــــراز که اندر شب معــــــراج
با احمــــــــــد مختــــــــــار يکي بود علي بود

آن کاشف قرآن که خــــــــــــدا در همه قرآن
کردش صفت عصمت و بستــــــــود علي بود

آن شيـــــــــر دلاور که ز بهر طمــــــــع نفس
بر خوان جهـــان پنجه نيالـــــــــــود علي بود

چندان که در آفـــــــــــــاق نظر کردم و ديدم
از روي يقين در همه موجــــــــــود ، علي بود

اين کفر نباشد، سخـــــــن کفر نه اين است
تا هست علي باشد و تابــــــــــود علي بود

سرّ دو جهــــــــــــــان جمله ز پيدا و ز پنهان
شمس الحق تبريز که بنمـــــــود، علي بود
[تصویر:  gol1.gif]

به نام خدا

[تصویر:  Gol.gif]لیست به‌روز شده 1401/05/19 [تصویر:  Gol.gif]

[تصویر:  53.gif] [تصویر:  53.gif] [تصویر:  53.gif] [تصویر:  53.gif] [تصویر:  53.gif]

• سرباز گمنام / 9 خرداد 1400 /407روز خوب ..................................... در انتظار ستاره چهاردهم

سپهرر / 30 بهمن 1400 / 158 روز خوب ............................................ در انتظار ستاره دوازدهم

محسنین / 24 خرداد 1401 / 47روز خوب ..................................... در انتظار ستاره نهم

Silent Voice ا / 16 آذر 1400 / بسم الله قهرمان ............................ در انتظار ستاره پنجم

[تصویر:  53.gif] [تصویر:  53.gif] [تصویر:  53.gif] [تصویر:  53.gif] [تصویر:  53.gif]

معراج/ 15 تیر 1401 / 5 روزخوب ....................................................
 در انتظار ستاره چهارم

عقاب علوی / ؟؟ مرداد 1401 / بسم الله قهرمان ......................... در انتظار ستاره اول

Amirali.d ا / ؟؟ مرداد 1401 / بسم الله قهرمان  ............................ در انتظار 20 روز خوب

امیر حسین83 / ؟؟ 1401/ 12 روز خوب ........................................ در انتظار 20 روز خوب

*مهدی* / 29 خرداد 1401 / بسم الله قهرمان .............................. در انتظار 20 روز خوب

Tagon ا / ؟؟ مرداد 1401 / بسم الله قهرمان ................................ در انتظار 20 روز خوب

مرد مقاومت / 19 تیر 1401 /بسم الله قهرمان .............................. در انتظار 20 روز خوب

Abolfazl. Kh ا / 9 مرداد 1401 / شروع روزهای خوب....................... در انتظار 10 روز خوب

(آرین) / 1 مرداد1401 / 1 روز خوب ...........................................‌..... در انتظار 10 روز خوب

KingAmir ا / ؟؟خرداد 1401 /  بسم الله قهرمان............................ در انتظار 10 روز خوب

آریان / 21 تیر 1401/  2 روز خوب ................................................. در انتظار 10 روز خوب

پ.ن:لطفا درصورت مشاهده اشکال در لیست به بنده اطلاع دهید با تشکرGol

[تصویر:  gol1_uvd4.gif]
  [تصویر:  zko_mxcpx3irr8xxxrsdbdjwa0n2.png]
 یک راند دیگر مبارزه کن 
سلام به همگی ...
به خاطر غیبت غیر موجهم خیلی خیلی شرمنده 
نتم تموم شده ...
و این روز ها سرم خیلی شلوغه ..
انشاالله برمی‌گردم ....
برام دعا کنید ...
خیلی نگران و دلتنگتون بودم ..
در پناه حق باشید ..
یا علی مدد
در ارزوی شهادت، برایم دعا کنید.. 53 53
بهترین دعا برای بهترین دوست به قول سردار شهادت است 302 

هرگز از اهدافتون دست نکشید  Khansariha (46)
هرگز در برابر شیطان و دار و دستش کم نیارید   Khansariha (46) 
ارزش اهداف شما بیشتر از تنبلی و کاهلی است   Khansariha (69)  

4 انجمن شبانه روزی 4

گروه استوا  Smiley-face-cool-2  کنترل ذهن و نگاه

خوش امد گویی به تازه وارد ها

برنامه ریزی   درسیجات

اورژانس

قرار عاشقی (نماز اول وقت )

سلام داداش های گلم امیدوارم حالتون خوب باشه 302
رفقاچه خبر؟
یادش بخیر چقدر درباره برنامه تابستون صحبت کردیم و مشارکتی نشد اون طور که باید میشد 53258zu2qvp1d9v
و الان نزدیک به 40 روز تا پایان تابستون باقی مونده Khansariha (56)
نظرتون چیه یه مرور داشته باشیم و ببینیم چقدر به خواسته هامون رسیدیم و چند درصد برنامه ریزی موفقی بوده؟ 49-2

امیر حسین جان
سلام داداش جان خوبی ؟؟
داداش جان این که تصمیم گرفتی از گوشی دورباشی برامون قابل احترامه
ان شاءالله شاهد موفقیت های روز افزونت باشیم داداش جان
ما هم دلمون برات تنگ میشه رفیق 53258zu2qvp1d9v
مراقب خودت و پاکی ها باش 302
به نکته خوبی اشاره کردی داداش ما باید زمان استفاده از گوشی را به حداقل برسونیم 128fs318181

امیر علی جان
سلام داداش جان خوبی ؟؟
داداش گلم خدا قوت به 10 روز خوبت عزیزم
چقدر این ده روز تجربه های جدید بهت داد؟ 302
به نظرت چجوری میشه به پاکی بلند مدت رسید؟به نظرم اول باید اگاهیمون را زیاد کنیم دقیقا همون کاری که انجام دادی و به دنبال مطالعه رفتی این خیلی خوبه داداش و نکته مهم عملی کردن کار هایی هست که تجربه کردیم..
اصلا نباید بزاریم شکست ها ادامه دار باشه و سریع باید ذهنیت برنده را به مغزمون القا کنیم
یعنی با خودمون تکرار کتیم من میتوانم پاک بمونم ان شاءالله Khansariha (69)
منتظر اعلام وضعیت های خوبت هستیم داداش جان Khansariha (46)

تاگون جان
سلام داداش جان خوبی ؟؟
چقدر کار خوبی کردی که برامون متن های شبانه قرار دادی
این متن ها مثل دورهمی میمونه همیشه نوشتن به ادم کمک میکنه این که مشکلات و خوبی های زندگی را بنویسیم باعث میشه پی ببریم کجا مشکل داریم؟یا کجا جای پیشرفت داریم.. 302
وقتی مشکل را پیدا کنیم باید بریم دنبال راه حل 49-2
داداش سعی کن هر شب تو گروه حضور داشته باشی و برامون از خوبی های زندگی بگی درسته مشکلات وجود داره ولی باید خوبی های زندگی را هم مرور کنیم تا به آینده امیدوار باشیم Khansariha (46)
داداش اتفاقا من متن هات را دوس دارم و منتظر متن های بعدی ازتو هستم رفیق 49-2
این که قدم اول را برداشتی خیلی خوبه داداش جان سعی کن هر روز این قدم هارا محکم تر برداری و اراده خودت را تقویت کنی Khansariha (69)
ماشاءالله داداش این کارت خیلی خوب بود که متن را به اینده خودت تقدیم کردی این باعث میشه بعدا به خودت به خاطر تلاش امروزت افتخار کنی رفیق
ترسی که باعث پرواز میشه ترس نیس هوای تازه ای هست که نیاز به تجربه کردن داره 49-2
فدات داداش جان خیلی ممنون از وقتی که گذاشتی عزیز دل
ان شاءالله عاقبت بخیر باشی رفیق 302

عقاب علوی جان
سلام داداش جان خوبی ؟؟
این مدت نبودی اوضاع خوب بود؟
دلتنگ دیدار رفیق
خوش برگشتی داداش به کانون و استوا ان شاءالله این بار پاکی خیلی خوبی به دست بیاری 302
داداش سعی کن هر روز حداقل ده دقیقه برای اعلام وضعیت تو کانون حاضر باشی Khansariha (18)
منتظرتیم رفیق 49-2

مرد مقاومت جان
سلام داداش جان خوبی ؟؟
دل ما هم برات تنگ شده بود رفیق
کجا بودی؟
بیا برامون از حس و حال این روزا تعریف کن رفیق؟
چه خبر داداش جان؟
الحمدالله که سرت شلوغه ان شاءالله خیر باشه رفیق
داداش سعی کن از این موقعیت استفاده کنی و پاکی خوبی به دست بیاری 302
مراقب خودت و پاکی ها باش رفیق Khansariha (2)
ــــــــــــــــــــــ
تشکر میکنم از برادر هادی عزیز برای بروز رسانی لیست خدا خیرتون بدهد داداش جان 302
پ.ن:بقیه رفقا چرا نیستید Swear1 Swear1 Swear1 Swear1 Swear1 Swear1 Swear1 Swear1 Swear1 Swear1 Swear1
 سپاس شده توسط
نقل قول: امیر علی جان
سلام داداش جان خوبی ؟؟
داداش گلم خدا قوت به 10 روز خوبت عزیزم
چقدر این ده روز تجربه های جدید بهت داد؟ [تصویر:  302.gif]
به نظرت چجوری میشه به پاکی بلند مدت رسید؟به نظرم اول باید اگاهیمون را زیاد کنیم دقیقا همون کاری که انجام دادی و به دنبال مطالعه رفتی این خیلی خوبه داداش و نکته مهم عملی کردن کار هایی هست که تجربه کردیم..
اصلا نباید بزاریم شکست ها ادامه دار باشه و سریع باید ذهنیت برنده را به مغزمون القا کنیم
یعنی با خودمون تکرار کتیم من میتوانم پاک بمونم ان شاءالله [تصویر:  khansariha%20(69).gif]
منتظر اعلام وضعیت های خوبت هستیم داداش جان [تصویر:  khansariha%20(46).gif]
سلام داداش یا باب الحوائج عزیز 303
خوبم ممنون داداش، شما خوبید ان شاءالله  49-2
ممنون دادا 302
داداش جان در این ده روز تجربه های خیلی زیادی کسب کردم Khansariha (69)
مثلا یاد گرفتم که دیگه هیچ وقت بعد از بیدار شدن از خواب تو رخت خواب نمونم، زیاد نخوابم و سحر خیز باشم، اگه تحریک شدم حتما بیام اورژانس، لباس تنگ نپوشم، دمر نخوابم، در هر کاری زیاده روی نکنم و.... 53258zu2qvp1d9v
بله داداش جان درست گفتی Khansariha (69) در اولین مرحله باید آگاهیمون رو بالا ببریم که هنوز آگاهی من کامل نشده در این زمینه و بعد باید با استفاده از آگاهی و تجربه پاکی بلند مدت رو رقم بزنیم 128fs318181
بله، هیچ وقت نباید از پاکی ناامید شد و باید به محض اینکه زمین خوردیم دوباره بلند شیم و گام برداریم Muscular
حتما Khansariha (69) بفرمایید:
Amirali.d ا/ 18 مرداد/ 1 روز خوب 317
حرفم زیاده ولی بخونش.شاید کمکت کنه و کمکی به من باشه.

بسم الله الرحمن الرحیم    
به نام خداوند جان و خرد        کزین برتر اندیشه بر نگذرد
خداوند نام و خداوند جای        خداوند روزی ده رهنمای
خداوند کیوان و گردان سپهر      فروزنده ماه و ناهید و مهر

سلام به همه عزیزانی که مخلصانه و از ته دل برای رسیدن به پاکی تلاش میکنند،چه اونهایی که موفق هستند ،چه اون هایی که مثل من همش شکست میخورند..

*یه دوهفته ای فکر کنم نبودم،در این مدت سعی کردم در مراسمات و هییت ها یکم به خودم برسم،دلم رو خالی کنم و از امام حسین درس زندگی و اطاعت از خدا رو یاد بگیرم.
*تا حالا از خودمون پرسیدیم که چرا امام حسین بعد از گذشت 14 قرن،هنوز هم اسمش بر زبان ها جاریه و در بیت اهل بیت و میان پیامبران این امام حسین هست که انقدر براش گریه می کنند ،سینه می زننند اون هم تو دینی که به غم و غصه سفارش نشده و گفته شده که مسلمان همیشه باید شاداب باشه؟؟؟
^جوابش مشخصه امام حسین هر چی داشت رو برای خدا فدا کرد،به حرف خدا گوش کرد،عزیزانش رو جلوی چشمش تکه تکه کردند،یک بار هم نگفت خدایا چرا من؟   فقط گفت که خدایا بخاطر تو تحمل میکنم.

پ.ن:اونوقت ما به خاطر خودمون نمیتونم یه خوادرضایی رو ترک کنیم.؟؟؟    ما چجور مسلامانی هستیم که برا امام حسین عزاداری میکنیم اما تو عمل به دینمون ناتوانیم؟اگه نتونیم از امام حسین درس بگیریم،قرن ها عزاداری مفت نمی ارزه.....

*یکم میخوام درد دل کنم تا از کمک های شما هم استفاده کنم.......

خوب این مدت که نبودم سعی کردم پاکی ام رو حفظ کنم اما بیش از 3 روز نتونستم.هربار به بهانه های مختلف شکست میخوردم و چیزی جلو نمیبردم.چند تا فیلم انگیزشی نگاه کردم و دیدم تنها دلیل اینکه میلغزم صفحات مجازی و فیلم های مستهجن و ..... هستند.توی این مدت اما یک پیشرفت خوب داشتم.کنترل نگاهم رو بسیار عالی انجام میدادم...یکی از دلایل لغزشم این بود که مثلا می اومدم از صبح تا ظهر قشنگ درس میخوندم،ظهر که باید ورزش کنم،خسته بودم و جون نداشتم،ورزش نمیکردم و بقیه روز رو حوصله پیش رفتن طبق برنامه رو نداشتم و بیکاری و خستگی و در دسترس بودن اینترنت و موبایل و...... در نهایت هم لغزش.

از امروز اومدم تو کانون تا دوباره بتونم یه دوران خوبی رو رقم بزنم.قبل از شروع باید چند تا کار بکنم که به کمک شما نیاز دارم.ازتون میخوام نظرتون راجب این کار هایی که گفتم بهم بگین.(اصلاح ،تغییر و ......)
1.قطع دسترسی به تصاویر و فیلم ها در موبایل(برای این کار یدونه بلاکر سایت های مستهجن و یدونه بلاکر مخصوص سایت های اینستاگرام و... که رمزش هم دست من نیست)
2.قطع دسترسی به فیلم ها و تصاویر در لب تاپ(بلاکری میخوام که همه رو بلاک کنه و با رمز هم باشه و به راحتی هم حذف نشه و حذف ایمیلی که باهاش تو یوتیوب و ... عضو بودم.)
3.روزانه قرآن بخونم و در آیاتش تامل کنم و درس بگیرم.
4.در نماز های جماعت شرکت بکنم و نماز هام رو سر وقت بخونم.
5.پیش رفتن مثل برنامه ریزی(برنامه ام رو بیشتر بر اساس واقعیت بنویسم تا احساسات)
6.رهایی از تنهایی (وقت هایی که تو اتاق درس نمیخونم و بیکارم به جای بدست گرفتن موبایل و دراز کشیدن برم بشینم وسط خونه،جایی که همه ببینند و کار خونه بکنم و موبایل رو خاموش کنم.)
7.استفاده از موبایل رو کمتر کنم مخصوصا زمان های بیکاری.
8.بیکار نباشم(وقتی بیکارم همینجوری تو اتاق نشینم،بزنم بیرون،تلوزیون نگاه کنم،بازی بزنم و...)
9.صبح ها بعد از بیدار شدن بلافاصله اهدافم رو از ترک خودارضایی بخونم تا روزم رو با اون هدف شروع کنم.
10.عبادتم رو بیشتر کنم.(بعضی وقت که تو خونه تنهام و کار مشخصی ندارم،یه عمل مستحبی انجام بدم و صحیفه سجادیه بخونم و ...)
11.تو هر لحظه به یاد خدا باشم.
12.هنگام وسوسه شدن بلافاصله بگم نه.از جام پاشم و برم یه آبی به دست و صورت بزنم.(الکی نگم که ای بابا ولم کن،ولش کن بشین خودش الان میره)به خدا لغزش اولش یه وسوسه ساده است و اگر بهش کمی توجه کنی،بعد از یه مدت میبینی لغزیدی.
13.ورزش منظم(حساب کردم،روز هایی که ورزش کردم لغزش نداشتم و بلعکس روز هایی که ورزش نداشتم لغزش داشتم.)
14.توکل به خدا و کمک خواستن از او.
15.وقت گذاشتن برای شناخت مسیر و نحوه ترک(این که برای پاکی وقت بگذارم و مطالعه کنمو...پاکی از ریاضی وزیست و زبان مهم تر نیست؟به خدا هست ،پس باید به همون اندازه که برای کارهای دیگر وقت میگذاریم برای این کار هم وقت بگذاریم)

#فعلا بسه دیگه.مسیر موفقیتم رو نوشتم.هرکدوم کار های بسیار ساده ای هستند که وقتی کنار هم و با هم انجام بشه میشه باهاش یک کار بسیار سخت رو انجام داد.

*یک نکته بسیار مهم:یه موضوعی که خیلی از ما بهش دل خوش کردیم این هستش که ما فقط با توکل بر خدا میتونیم کاری بکینم،نمیشه که تو هیچکدوم از این کار ها رو انجام ندی و انتظار داشته باشی که فقط با توکل و کمک گرفتن از خدا میتونی بر این بیماری غلبه کنی.والله بالله نمیشه.....

توکل بر خدا و کمک خواستن از خود خدا خیلی تاثیر داره ها ،اما این توکل وقتی بدردت میخوره که خودت داری تمام تلاشت رو میکنی تا پاک بشی ،پس خدا دستت رو میگیره و کمکت میکنه.

خیلی زیاد حرف زدم.باید این حرف ها رو میزدم تا انگیزه مضاعفی برای شروعی دیگر باشه.

خیلی خیلی ممنونم از اینکه وقت گذاشتیو اینو خوندی.اگه خوشت اومد یه صلوات بلند ختم کن.

منتظر شنیدن نظراتتون راجب به برنامه ام هستم.سپاس
سلام وقتتون بخیر 303
ان شاءالله حالتون عالی باشه و انرژیتون بالای صد درجه باشه Khansariha (69) 317
بفرمایید یک اعلام وضعیت توپ:
Amirali.d ا / ۱۸ مرداد/ 2 روز خوب Khansariha (46)
سلام.ظهر همگی بخیر.
راستش انتظار این میزان سوت و کوری رو نداشتم،اعضا خیلی کم فعالیت شدند ها...
از امروز میخوام هر روز شرح حال بنویسم تا همه چی رو به صورت کلی در نظر داشته باشم تا خدای نکرده راه رو کج نرم یا منحرف نشم از مسیر.

شرح حال دیروز(21 مرداد):
خوب دیروز صبح حالم زیاد جالب نبود.چون روز قبلش لغزش داشته بودم و ناراحت بودم.تا ظهر کار های عادی ام رو انجام دادم مثل مطالعه و ورزش و... 
بعد از ظهر با خودم کلنجار میرفتم و داشتم به مسیرم و اهدافم فکر میکردم.با خودم گفتم:تا کی قراره راه رو اشتباه بریم،تا کی قراره هی دو سه روز یکبار بلغزیم و دوباره شروع کنیم،تا کی باید این حال بد همراهمون بکشیم،تا کی باید جلوی خدا شرمنده باشم و همیشه از خدا کمک بخوایم و آخرشم موفق نشیم..
دل رو زدم به دریا و اومدم اون متن طولانی رو نوشتم.بعدش با خودم گفتم بسه دیگه،یه شروع جدی و محکم رو آغاز کردم و بعدش هم رفتم مسجد.نماز رو به جماعت خوندیم و رفتم نشستم یک گوشه...قرآن رو واز کردم که بخونم نوشته بود /ای اهل ایمان،از خدا بترسید و بر او توکل کنید،خداوند با توکل کنندگان است/ اصلا نمیدونم چجوری شد ین آیه اومد و خلاصه اش کنم قرآنی که خوندم خیلی با حال و وضعم مطابقت داشت.
شب قبل از خواب یه برنامه بود شبکه نسیم /با حسین حرف بزن/ اون رو نگاه کردم دلم گرفت و رفتم خوابیدم.یه خواب خوبی دیدم و فهمیدم که امام حسین حواسش بهم هست.
پس از صبح یه نیروی مضاعفی گرفتم تا با کمک اون بتونم بر این لغزش ها خاتمه بدم.
  پایان

خوب امیدوارم خوب نوشته باشم....

مخلص شما ......یا حق.......

این داشت یادم میرفت.

Abolfazl.Kh ا/1401/05/19/ 1 روز خوب

به امید دیدار.
سلام 

خب ، سخته که بگم .... جدی سخته . ولی بازم لغزش داشتم .

دلیلش اینه که ، برنامه هام رو درست پیاده نکردم شاید .

آخه چرا باید درگیر دو تا اعتیاد مخرب همزمان باشم ؟ این عادلانه نیس. زندگی عادلانه نیست . همیشه همینه ، بخوای دردا رو لیست کنی هزار تا میشن . 
ای کاش همه چیز درست بشه ، انقدر تنبلم که نمیگم درست کنم (:
کاش میشد شیش ماه بخوابیم ، بعد که بیدار شدیم همه چی درست شده باشه .
به خودم که نگاه میکنم ، میبینم شکستم ، از دست دادم ، به زمین افتادم ، بی هدف شدم ، درد میکشم ، گوشه رینگ گیر افتادم .... ولی زندگی در جریانه ، خورشید طلوع می‌کنه ، غروب می‌کنه و...

یه شعرایی هست انگار شاعر برا من گفته :

تا به فکر خود فتادم روزگار از دست رفت
تا به کار واقف گشتم وقت کار از دست رفت 

یا مثلاً :

قسمت این بود که از دفتر پرواز بلند
به منه خسته به جز چشم پریدن نرسد
!Let's Not LOsE Without fIGHting
سلام 

محسنین / ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ / شروع روز های خوب  53
سلام 
لغزش
فقط میتونم بگم خودم نمی‌خوام وگرنه میتونم نمی‌دونم چرا
در ارزوی شهادت، برایم دعا کنید.. 53 53
بهترین دعا برای بهترین دوست به قول سردار شهادت است 302 

هرگز از اهدافتون دست نکشید  Khansariha (46)
هرگز در برابر شیطان و دار و دستش کم نیارید   Khansariha (46) 
ارزش اهداف شما بیشتر از تنبلی و کاهلی است   Khansariha (69)  

4 انجمن شبانه روزی 4

گروه استوا  Smiley-face-cool-2  کنترل ذهن و نگاه

خوش امد گویی به تازه وارد ها

برنامه ریزی   درسیجات

اورژانس

قرار عاشقی (نماز اول وقت )

سلام به داداشای استوایی پر قدرت 303 317
wacko2 امروز چرا انقدر لغزش داشتید!! Esteghfar
دوباره با انرژی بیشتر به راه پاکی ادامه بدید. شما شکست نخوردید. شما تجربه کسب کردید که با استفاده از اون یه نقطه ضعف خودتون رو کشف کنید. پس حالا که کشفش کردید با قدرت بیشتر تلاش کنید تا دیگه از یه اشتباه دو بار گزیده نشید Khansariha (69)
سلام و درود 303
Amirali.d ا/ ۱۸ مرداد/ 3 روز پاک
دیشب خیلی خیلی وسوسه شدم ولی نگذاشتم در مسیر شیطان گام بردارم Khansariha (69)
قبل از خواب این وسوسه اومد سراغم اما من فوری خوابیدم و سعی کردم دیگه به هیچ چیز فکر نکنم.
راستی دلایل و راهکار ها و ریشه یابی لغزش گذشته هم بدین صورت بود:
دلایل:
زیاد خوابیدن و به هم خوردن نظم در زمان خواب، دیر خوابیدن، به محض اینکه بیدار شدم از رخت خواب بلند نشدم و به وسوسه های شیطان عمل کردم
راهکار ها:
باید زمان خوابم رو تنظیم کنم. زود تر بخوابم و زود تر هم بیدار بشم. بعد از اینکه بیدار شدم از رخت خواب بلند شم و برم سراغ کارام. قبل از خواب موسیقی بی کلام بگذارم تا ذهنم آرامش بگیره و وسوسه نشه. در لحظه آخر اگر میخواستم گناه کنم یاد خدا بیافتم و بدونم که خدا داره منو میبینه.
یه نکته: این لغزشم و لغزش قبلیم کاملا مثل هم بودن. و یه چیز مشترک به غیر از مراحل گناه داشتن که برام عجیب بود چرا قبل از هر دوی این لغزش ها اون شب خیلی قرآن گوش داده بودم 39  با اینکه کلی قرآن گوش داده بودم بازم لغزیدم و با این شیوه دوبار شکست خوردم. خودم حدس میزنم که شیطان میخواد با این روش من رو از قرآن خوندن ناامید کنه و این باور رو در من به وجود بیاره که قرآن تاثیری روی گناه نداره. ولی من قرآن خوندنم رو با گناه آمیخته نمیکنم و اونها رو جدا از هم میدونم تا شیطون نتونه این باور رو در من ایجاد کنه. Khansariha (69)
ریشه یابی:
 دیر خوابیدن--> زیاد خوابیدن--> بیدار شدن--> بلند نشدن از رخت خواب--> انجام وسوسه های شیطان-->**
سلام داداش های گلم
ان شاءالله حال و احوالتون خوب باشه
عزیزان برخیزید 49-2
وقت سحر شد 49-2
داداش های گلم حتما علت یابی برای لغزش ها را فراموش نکنید 49-2
سعی کنید خودتون را مشغول کنید عزیزان دل 49-2
به کارهایی که دوس دارید مشغول باشید
این دفعه منم با قدرت در کنارتون هستم
میخواییم ببینیم کی برنده میشه Confetti
تا آخر تابستون چهل روز مونده میخواهم بدونم کی این چهل روز را برنده مبشه ان شاءالله Khansariha (58)
هر هفته کنترل نگاه +پاکی =1اعتبار مثبت

داداش امیر علی
سلام داداش جان ارادت Khansariha (18)
ماشاءالله داداش گلم که تو این ده روز کلی تجربه به دست اوردی افرین داداش Khansariha (46)
گل گفتی داداش و عالی ریشه یابی کردی ماشاءالله بهت رفیق
راهکارت برای زود خوابیدن و زود بیدار شدن چیه داداش جان؟؟
چجوری شب ها زود تر بخوابیم؟
باریکلا داداش نکته خوبی گفتی ما اصلا نباید وقتی خوابمون نمیاد تو رخت خواب بمونیم 302
اها ماشاءالله داداش حتما اهدافت را هر شب مرور کن و با خدا صحبت کن رفیق خیلی کمک میکنه داداش جان
راستی داداش برنامه روزانت چی هست؟؟
کار هایی کع بعد از خواب انجام میدی چیه داداش؟
داداش سعی کن به محض اینکه از خواب بلند شدی یه وضو بگیری و بعد سه بار سوره توحید را بخونی تا ان شاءالله ثواب ختم قران را به دست بیاری Khansariha (69)
باریکلا داداش ما نباید از یه سوراخ دوبار گزیده بشیم و باید برای این که شکست نخوریم برنامه داشته باشیم Khansariha (46)
داداش جان سعی کن قبل از خواب سوره لقمان یا یاسین را بخونی عزیز دلم تا ان شاءالله ارامش پیدا کنی
داداش هر موقع وسوسه اومد به ذهنت از رخت خواب بلند شو و تو رخت خواب نمون داداش 302
درسته داداش جان خواندن قران بسیار موثر هست در حفظ پاکی همون طور که خودت هم گفتی قطعا این حرف ها وسوسه شیطانه سعی کن داداش بعد از خواندن قران برنامه فردا رامرور کنی و به خودت برای یک روز پاک افتخار کنی و از خدا تشکر کنی 49-2

داداش ابوالفضل
خوش اومدی داداش جان Confetti Confetti
چه صحبت های خوبی داشتی رفیق احسنت ان شاءالله که راه بندگی را به خوبی طی کنیم برادر جان
عزاداری هاتون قبول باشه داداش گلم ما باید ایمانمون را قوی کنیم باید از گناهان دور باشیم تا به مقصود برسیم ان شاءالله
داداش این که علت لغزش را پیدا کردی خیلی خوبه عزیز دلم ماشاءالله بهت سعی کن برنامه ریزی را جوری انجام بدی که در طول روز مشتاق به انجام دادن اون برنامه باشی رفیق Khansariha (69)
باریکلا داداش کنترل نگاه در مسیر پاکی قدم بسیار مهمی هست خوشحالم که الحمدالله این قدم را برداشتی سعی کن برای خودت جایزه تعیین کنی دادا Confetti
خیلی ازت ممنون که راهکار ها و موانع پاکی را قرار دادی داداش
داداش جان برنامت را خوندم عزیز دلم خیلی خوب بود واقعا لذت بردم ولی مثلا قران که میخوای شروع کنی به خوندن اول کار روزی چند صفحه میخونی داداش جان؟؟ 302
داداش جان این که تمام موانع را برسی کردی خیلی عالیه و این که براشون برنامه داری عالی تر
باریکلا داداش مرور هدف به ادم انگیزه میده برای پیشرفت دمت گرم رفیق
درسته داداش از قدیم گفتن از تو حرکت از خدا برکت ما باید همیشه تلاش کنیم برای رسیدن به پاکی ان شاءالله
صلوات هم فرستادم عزیز دلم 317
ان شاءالله موفق باشی داداش جان
چه کار خوبی کردی داداش جان که برامون شرح حال نوشتی اصولا با تلاش و توکل به خدا همه مشکلات حل میشه
چقدر خوبه که رفتی مسجد داداش این حضور در مسجد را قدر بدون داداش و ازش استفاده کن عزیزم 49-2
خدا قبول کنه داداش قران هم قرائت کردی داداش چه عالی
این خواب ها یه نشونه است داداش که ما باید همیشه در مسیر حق قدم برداریم داداش
ان شاءالله این پاکی یک روزه بشه یک و ساله و بعد 10 ساله و بعد 100 ساله Khansariha (46)

داداش تاگون
داداش جان به نظرت چرا برنامت را پیاده نمیکنی؟؟ 302
داداش  هنوز دیر نشده و برای رسیدن به رتبه خوب میتونی تلاش کنی و ان شاءالله بهش برسی عزیزدلم Khansariha (46)
گذشته را فراموش کن و به اینده امید وار باش داداش جان ان شاءالله روز های خوبی از راه میرسه غمت نباشه رفیق Khansariha (46)
پس وقتی داری طلوع و غروب خورشید را تماشا میکنی بدون هنوز وقت داری رفیق
هنوز زمان هست برای رسیدن به هدف ها هنوز زمان برای زندگی کردن هست Khansariha (69)
داداش ریشه ناامیدی را بخشکون Khansariha (69)

داداش محسنین
داداش جان برای تلاش خوبی که در مسیر پاکی داشتی ازت ممنونم داداش جان
خدا قوت بهت رفیق
ان شاءالله این شروع یه شروع تازه باشه عزیزدل
پایه ای داداش برای ساختن اینده قدم برداریم این بار قدم های قوی تر Khansariha (46)
منتظرم داداش که بیای و با قدرت بگی من شروع کردم برای ساختن روز های خوب ان شاءالله Khansariha (46)
حتما علت را برسی کن ببین چی شد که لغزش داشتی؟؟

داداش مردمقاومت
داداش جان چرا نمیخوای؟؟
مضرات این کار را میدونم که میدونی ولی آیا با خودت مرورشون میکنی داداش؟؟
داداش هدف هات از پاکی چیه عزیز دلم؟؟
در مورد کبیره بودن این گناه مطالعه داری داداش جان؟؟
به نظرت داداش چرا نمیخوای پاک باشی؟؟
منتظرت هستم داداش تا برامون بنویسی عزیز دل از روز های پاکی و خوبی های پاکی ومضرات این کار 49-2
ماشاءالله داداش با قدرت مثل یک مرد مقاوم بلند شو و پرواز کن Khansariha (46)

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان