امتیاز موضوع:
  • 18 رأی - میانگین امتیازات: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

آرشیو گروه "رهروان پاکی" (گروه آقایان) (غیر فعال)

24صلوات برای آقای کارما 53
در نگاه کسانی که پرواز را نمی فهمند هر چه بیشتر اوج بگیری کوچکتری

✈        ✈      ✈     ✈   ✈    ✈    

[تصویر:  05_blue.png]
(1399 فروردين 30، 18:30)بازگشت به خاک نوشته است: برنامه ام خیلی خلاصه و کوتاه

۱- کنترل فکر به طوری که تو هفته اخیر حتی یک ثانیه به گناه و فساد ... فکر نکردم

۲- کنترل چشم : من قبلا تو خیابون و ... خیلی پسر خوب و با حیایی بودم فقط نقطه ضعفم موبایل و اینترنت بود که به شکر خدا تو هفته اخیر حتی یک نگاه عمدی به نامحرم نداشتم تو موبایل و اینترنت

خیلی عالیه داداشم. 
همیشه اولویت، کنترل ورودی‌هاست. 
نه اینکه ورودی‌ها باز باشه و بعد به فکر باشیم که چطور اثرات به‌وجود اومده رو خنثی کنیم.  53258zu2qvp1d9v 

به‌عنوان یه پیشنهاد، 
با توجه به اینکه گفتی ساعت ۷ به بعد خونه‌ای و تنها، اگه یه تایمی از این ساعت تنهایی رو به یه کار هدفمند و منظم روزانه اختصاص بدی (یه کاری که تا به حال انجام نمی‌دادی)، مسیر پیش‌ روت به مراتب راحت‌تر میشه. 

منتظریم تا خبرهای خوب و خوب‌تر رو ازت بشنویم.  Khansariha (69)
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

سلام
14 صلوات برای پاکی، سلامتی و عاقبت به خیری داداش مجید53
و
14 صلوات برای پاکی، سلامتی و عاقبت به خیری داداش کارما53

داداش عزیزم آقا مجید ان شاء الله به آرامش و ثبات ذهنی و روحی برسی1
یکی از پیش نیاز های ترک خ ا همین آرامش داشتنه. تلاش کن با دوستانی باشی که بهت آرامش خدایی رو منتقل کنند.
ان شاء الله پاک و پایدار باشیKhansariha (18)
و
داداش عزیزم آقا محمدرضا، برات ویژه دعا می کنم ناراحتی ها و گرفتاری ها از وجودت بیرون بره و جاش رو موفقیت و امید پر کنهKhansariha (18)
ان شاء الله سلامت و پیروز باشی1
و
خوش آمد عرض می کنم به داداش بازگشت303
امیدوارم کنارمون بمونی و به موفقیت و پاکی برسی1
و
ممنونم از داداش های عزیزم برادر آرمین و برادر عاشق که در کنار رهروانی ها هستن302

ان شاء الله همه‌ی رهروانی ها موفق و پاک باشندGol
یا علی
يادمان نرود گاهی با گناه به اندازه‌ی یک لايک فاصله داريم...
يادمان نرود فضای مجازی هم «محضر خداست» نکند که شرمنده باشيم؛ امان از لحظه‌ی غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...
روی مانيتور بچسبانيم:«ورود شيطان ممنوع»
مراقب دستی که کليک می کند، چشمی که می بيند و گوشی که می شنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا يک کاربر «هميشه آنلاين» است...
[تصویر:  05_blue.png]
سلام به همه دوستان،قدیمی ها هی دارن کمتر میشن ظاهرا
وضعیت پاکیم شکر خدا در تابستان ۹۸ رکورد عجیبی زدم
الانم خیلی اوضاع خوبی دارم
من واس خودم ضیغه خوندم که اگ انجام بدم فلان مبلغ صدقه بدم
و چون صیغه خوندم تو ذهنم حک شده تا وسوسه میشم خود ب خود یادم میاد فلان مبلغ جریمشه

فقط از قدیمیا آرمین عزیز رو دیدم که از روزی که ثبت نام کردم تا این لحظه حضور داشته 
امیدوارم سال جدید سال پاکی همه ما باشه و بتونیم نفسمونو شکست بدیم
[تصویر:  %D8%AD%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%DA%86%D8%B1%D8...7-6-62.gif]
ورزش دشمن خـ . ا

« اگر لذتِ تَرک لذتِ را بدانی/ دگر لذتِ نفس را، لذت نخوانی»
صراط در دنیا، همان امامی است که اطاعتش واجب است(امام مهدی علیه سلام). هر که امامش را شناخت وبه او اقتدا (امام زمان همیشه چشمانش پاک و همیشه در اوج پاک دامنی است) کرد، از صراط که پلی است بر روی جهنم، عبور می‌کند. وکسیکه امامش را نشناخت، در هنگام عبور ازصراط آخرت، پایش بلغزد ودر جهنم افتد.
أَعْدَي عَدُوِّكَ نَفْسَكَ الَّتِي بَيْنَ جَنْبَيْكَ - بزرگترین دشمن انسان، هوای نفس است

أفْضَلُ الجِهادِ جِهادُ النَّفْسِ عنِ الهَوى ، و فِطامُها عَن 
جَاهِدُوا أَهْوَاءَكُمْ كَمَا تُجَاهِدُونَ أَعْدَاءَكُم‏ - با هواهای نفسانی خودتان مثل دشمنتان بجنگید

به قبرستان گذر کردم صباحی شنیدم ناله و افغان و آهی شنیدم کله‌ای با خاک می‌گفت که این دنیا نمی‌ارزد بکاهی

سپاس شده توسط
چند وقته وقتی میخوام پاک بمونم همش فکر بد بختی ها و کمبود های گذشته میاد تو ذهنم و از اونن طرف هم  آینده نامعلومی که پیش رومه گذشته فشار میاره آینده هم بهم استرس وارد میکنه ومن این وسط له میشم دیگه نه امیدی برای پاکی برام میمونه نه انگیزه ای برای درس و تلاش و وقتی درس نمیخونم اون حس استرس تشدید میشه و وقتی زیاد میشه طبیعتا همه اونایی که گفتم باز زیاد میشن واین همین طور ادامه پیدا میکنه تا این که به شکست منتهی بشه و بعد چند روز دوباره روز از نو و روزی از نو 
شکست های اخیرم به خاط. این موضوع بوده واحتمالا شکست های آینده هم به خاطر همین باشه

واقعا موندم چیکار کنم؟؟
خودم میدونم تا وقتی بشینم هیچ کاری نکنم اوضاع همینه و باید یه تکونی به خودم بدم  ولی فقط در حد گفتن و حرف میدونم......
[تصویر:  uVwrXF.png]
سلام
میفهمم چی میگین
شرایط خیلی سختیه ، منم درصد زیادی از نا امیدیو هر روز تو خودم دارم که سعی میکنم باهاش مقابله کنم
راهکارایی که من استفاده میکنم :

فکر کردن و پیدا کردن یه چاره

فکر به اینکه اگه دری بسته شه باید یه در دیگه باشه به هر حال همه خوشبختی و نعمتا واسه ما محدود به یه در نیست

تماس گرفتن با کسایی که دوستشون داریم

گفتن حداقل یه گرفتاریمون به کسی که از ما بزرگتره فشار زیادیو از روی ما برمیداره.. یکی که منطقی ، دلسوز و مهربون باشه

مهم تر از همه عبادت خدا چون آرامش اصلی و همه خواسته ها و اهداف ما دست خداست

حرف زدن با خدا.. این خیلی خوبه.. ما تنها نیستیم که یه نفری با مشکلات گنده مبارزه کنیم.. همه حرفای ناگفته و فشارا و ناراحتیا و همه چیو بشینیم به خدا بگیم و بگیم تحت فشاریم و ازش بخوایم کمکمون کنه.. خدا یه منبع بی نهایته و قادره به بندش کمک کنه و با کمال میل اینکارو میکنه مطمئن باشید..
نقل قول: گفتن حداقل یه گرفتاریمون به کسی که از ما بزرگتره فشار زیادیو از روی ما برمیداره.. یکی که منطقی ، دلسوز و مهربون باشه

گفتن همین جوریش که دردیو دوا نمیکنه گفتنش باعث میشه بیشتر یاد گرفتاری هات بیوفتی اگرم بخوان کمک کنن نهایتا میگن سعی کن حالتو خوب کنی 22
نقل قول: فکر کردن و پیدا کردن یه چاره
 راستش انقدر گیج شدم نمیفهمم کدوم حس طبیعیه کدوم یه مشکله کار درست چیه و کار غلط کدومه 
نقل قول: مهم تر از همه عبادت خدا چون آرامش اصلی و همه خواسته ها و اهداف ما دست خداست

آره درسته این چیزیه که توی دو سه ماه اخیر خیلی تو زندگیم کم رنگ شده همش میگم بزار یه کم حالم بهتر شه دوباره ارتباطمو از سر میگیرم ولی بهتر نمیشه که هیچ بدتر هم میشه
ایشالله حل شه مشکلت
(1399 ارديبهشت 3، 17:08)karma نوشته است: چند وقته وقتی میخوام پاک بمونم همش فکر بد بختی ها و کمبود های گذشته میاد تو ذهنم و از اونن طرف هم  آینده نامعلومی که پیش رومه گذشته فشار میاره آینده هم بهم استرس وارد میکنه ومن این وسط له میشم دیگه نه امیدی برای پاکی برام میمونه نه انگیزه ای برای درس و تلاش و وقتی درس نمیخونم اون حس استرس تشدید میشه و وقتی زیاد میشه طبیعتا همه اونایی که گفتم باز زیاد میشن واین همین طور ادامه پیدا میکنه تا این که به شکست منتهی بشه و بعد چند روز دوباره روز از نو و روزی از نو 
شکست های اخیرم به خاط. این موضوع بوده واحتمالا شکست های آینده هم به خاطر همین باشه

واقعا موندم چیکار کنم؟؟
خودم میدونم تا وقتی بشینم هیچ کاری نکنم اوضاع همینه و باید یه تکونی به خودم بدم  ولی فقط در حد گفتن و حرف میدونم......

داداش عزیز از کارای کوچیک شروع کن.
راهش اینه.

دنبال این نباش که کل گذشته بدت رو جبران کنی و کل آینده ات رو بسازی.
از کارهای کوچیک شروع کن.

یه مهارت کوچیک رو برو سمتش، مثلا اگر دوست داری زبان یاد بگیری برو سمتش.
اگر درس برات مهمه، آروم آروم برو سمتش...

این طوری این چرخه شکسته می شه و تبدیل میشه به چرخه موفقیت.

حتی شده از تمیز کردن اتاق و خونه و اصلاح خودت شروع کن.

و صبر و حوصله داشته باش. Khansariha (69)
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

سپاس شده توسط
(1399 ارديبهشت 3، 17:08)karma نوشته است: چند وقته وقتی میخوام پاک بمونم همش فکر بد بختی ها و کمبود های گذشته میاد تو ذهنم و از اونن طرف هم  آینده نامعلومی که پیش رومه گذشته فشار میاره آینده هم بهم استرس وارد میکنه ومن این وسط له میشم دیگه نه امیدی برای پاکی برام میمونه نه انگیزه ای برای درس و تلاش و وقتی درس نمیخونم اون حس استرس تشدید میشه و وقتی زیاد میشه طبیعتا همه اونایی که گفتم باز زیاد میشن واین همین طور ادامه پیدا میکنه تا این که به شکست منتهی بشه و بعد چند روز دوباره روز از نو و روزی از نو 

واقعا موندم چیکار کنم؟؟

ببین فکر به گذشته و آینده رو همه داریم، منم همین الان میتونم به اشتباهات گذشته ام فکر کنم و داغون کنم خودم رو، آینده مون مخصوصا در این کشور عجیب و غریب هم که اصلا قابل پیش بینی نیست..ولی گیر افتادن بین این دو فقط به تغییر نگرشت ربط داره..باید نگرشت رو تغییر بدی..نگرش هم با خودشناسیه که تغییر می کنه..برای خودشناسی هم من یه بار گفتم بهت کتاب خوب روانشناسی بخون یا برو پیش مشاور..در یک کلمه بهت بگم خوب زندگی کردن تکنیک میخواد و این تکنیک ها یاد گرفتنیه.
 Sure I’ve lost a couple of battles over the years   
53 but the second I give up the fight is the second I lose the war 53
نقل قول: یه مهارت کوچیک رو برو سمتش، مثلا اگر دوست داری زبان یاد بگیری برو سمتش.

اگر درس برات مهمه، آروم آروم برو سمتش...
چند وقته با بهونه این که کار دارم هیچ کاری نمیکنم  65

نقل قول: کتاب خوب روانشناسی بخون

کتاب هایی که تا الآن خوندم اکثرا یه کتاب  پر از حرف های قشنگ بوده که 80 درصدش عملا بی استفاده بوده 

شما چه کتابی پیشنهاد میدید؟؟

ممنونم از همه دوستانی که راهنمایی کردن Khansariha (8)
(1399 ارديبهشت 5، 7:08)kar نوشته است:  

نقل قول: کتاب خوب روانشناسی بخون

شما چه کتابی پیشنهاد میدید؟؟

ممنونم از همه دوستانی که راهنمایی کردن Khansariha (8)

اون دفعه بهت گفتم..کتاب هفت عادت مردمان موثر رو شروع کن..
 Sure I’ve lost a couple of battles over the years   
53 but the second I give up the fight is the second I lose the war 53
آقا سعید این کتاب چند تا نسخه داره با مترجمای مختلف که نمیدونیم کدومو انتخاب کنیم
اگه شما میدونین کدوم بهتره ممنون میشیم بگید

همچنین قیمتاشونم مختلفن

واقعا موندم چیکار کنم؟؟

سلام 
کارما جان
دوستان صحبت‌های خوبی کردن.

ما تا وقتی وضعیت فعلی‌مون رو درست پیش نبریم، نه حسرت و اندوه گذشته ما رو راحت می‌ذاره و نه استرس و پریشان‌خاطری آینده.

برای اینکه وضعیت فعلی‌مون رو درست پیش ببریم دو تا چیز مکمل هم نیاز داریم:
۱- انجام کارهایی که کمبودهای گذشته‌مون رو جبران کنه + انجام کارهایی که آینده‌ی خوبی برامون رقم بزنه.
۲- انجام کارهایی که حال ما رو خوب کنه و خوب نگه داره. مثل عبادت. مثل ورزش. مثل خوندن کتاب. تا با حالِ خوبِ ایجادشده، بتونیم کارهای مورد یک رو انجام بدیم.

مثلا من به‌شدت احساس می‌کنم که تو گذشته‌ام بهم کم محبت شده. شخصیتم خرد شده. نادیده گرفته شدم. خب معلومه که من همش حالم بده. باید فکر کنم و ببینم چه کاری می‌تونم انجام بدم که این کمبودها جبران بشه. تا زمانی که این کمبودها رو جبران نکنم و تا زمانی که خودم رو تو مسیر کمبود جبران‌ها نبینم، حال من بد باقی می‌مونه.

مثلا من هفته آینده امتحان دارم و چون بلدش نیستم، همش استرس دارم. خب معلومه تا زمانی که کاری برای این نابلد بودن انجام ندم، استرس من هم کم نمیشه. اما همین که بشینم مطالعه کنم و خودم رو تو مسیر تسلط به درس ببینم، استرسم برداشته میشه.

اگه بگی که تو گذشته‌ات بابت چه چیزهایی ناراحت هستی و چه کمبودهایی احساس می‌کنی
و وضعیت الانت چیه
و در مورد آینده‌ات چه استرسی داری
احتمالا بهتر می‌تونیم راهنمایی کنیم.  Khansariha (18)
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 3 مهمان