امتیاز موضوع:
  • 8 رأی - میانگین امتیازات: 4.13
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

تجربیاتی از جنس آغازین (10 تا 30 روزه)

در آستانه روز سیم می نویسم. ..

یه خاطره شیرین امروز یادم اومد
امروز نگاه می کردم دیدم یه شمع کنار محل خوابمه. یادم افتاد روزای اولم که تحمل دقایق قبل خواب برام زجرآور بود تو تاریکی شمع روشن می کردم و باهاش رمان کیمیاگر رو می خوندم رمان نیمه کاره مورد علاقه م. از تاریکی چشمام خسته می شدن و یکراست می خوابیدم.
تا کم کم با فکر کردن به دلیلم برای ترک و مکتوب کردنش و جایگزینی تفریح سالم و اهمیت به لذت های حلال و پاک و همچنیم شروع پروژه کتابخوانی در حیطه دوست داشتن خود از اون روزا گذشتم.
الهی شکر
هرچند گذشتم، أما تلاش شیطون تمومی نداره. به هر دری در می زنه و از هر سوراخی ممکنه وارد بشه. این مراقبتا ته نداره. باید دائمی باشه. نمیشه ولش کنی بگی دیگه تمام شد.
گاهی به خدا میگم
خدایا تو کمکم کن منبع درست شادی رو پیدا کنم. تو به ذهنم بیار چه کاری لازمه، تو هوشیارم کن چه خطری در کمینه، تو یادم بنداز وقتی دارم اشتباه می کنم و بعدش هم تو بهم جسارت بده با ترس هام روبرو بشم و از از دست دادن نترسم.
يَا أَيُّهَا النَّبِيُّ قُلْ لِمَنْ فِي أَيْدِيكُمْ مِنَ الْأَسْرَىٰ إِنْ يَعْلَمِ اللَّهُ فِي قُلُوبِكُمْ خَيْرًا يُؤْتِكُمْ خَيْرًا مِمَّا أُخِذَ مِنْكُمْ وَيَغْفِرْ لَكُمْ ۗ وَاللَّهُ غَفُورٌ رَحِيمٌ ﴿٧٠﴾

ای پیامبر! به اسیرانی که در اختیار شمایند، بگو: اگر خدا خیری در دل های شما بداند، بهتر از چیزی که  از شما گرفته اند به شما می دهد، و گناهانتان را می آمرزد و خدا بسیار آمرزنده و مهربان است. (۷۰)
به نام دوست

سلام به همه ی دوستان عزیز
خیلی وقته نبودم  Shy Hanghead و چقدر همه چیز تغییر کرده   4chsmu1
اصلا نمی دونم از کجا باید شروع کنم و چی باید بنویسم،
بزارید اصلا از خودم ننویسم چون زیادم جذاب نیست
اصلا نمی دونم چرا اینجا نوشتم ولی دوست داشتم یادداشتم تو این مکان از انجمن باشه :1
 از هر چه بگذریم سخن دوست خوشتر است 53258zu2qvp1d9v

زهی شکوه قامت بلند عشق
که استوار ماند در هجوم هر گزند
نگاه کن
هنوز آن بلند دور،
آن سپیده آن شکوفه زار انفجار نور
کهربای آرزوست،
سپیده‌ای که جان آدمی هماره در هوای اوست،
به بوی یک نفس در آن زلال دم زدن
سزد اگر هزار بار
بیفتی از نشیب راه و باز
رو نهی بدان فراز

دوست عزیز،
بیش از همه چیز به یه رفیق مهربون نیاز داریم
به خودمون !
بعد شکست و با هر اتفاق بدی
در بدترین شرایط
یه چایی برای خودتون بریزید و بگید رفیق
نگران نباش با هم حلش می کنیم
دفتر برنامممون را باز کنیم
بریم تو فکر آرزوی های شیرینمون با همه ی جزئیاتش
بعد کلی نقشه بچینیم برای رسیدن به اونا
چه شیرینه این فکر! 
و چقدر این خوبی زیباست ،
مهربون ترین فرد زندگیمون باشیم ،
 اونموقع که به یه رفیق خوب نیاز داریم
در بدترین شرایط ، زمانیکه هیچکس قبولمون نداره،
بعد از هزار اشتباه ، شکست و وقتی همه ی اتفاق ها علیه ما رقم می خوره
اونموقع است که به خودمون نیاز داریم !
عذاب نداشته باش دوست من، همه اشتباه می کنند
ولی همه آیا اینقدر بزرگ شدند که بخوان اشتباهشون را درست کنند

اگه فکر می کنی که صورتت زشت شده ؛ چشمات ، موهات و ...  ، اصلا نه وضعیت روحی درستی داری و نه جسمی
دوست من ته چاه هم که باشیم می تونیم بیایم بالا ،ته دنیا هم که بودیم نگران نباش خدای مهربونی داریم
نمی دونم چقدر قیافم تغییر می کنه ،
ولی می خوام وقتی تو ی آینه خودم را دیدم ، یه رفیق مهربون را ببینم و از خودم و کارهام راضی باشم ، حتی اگه زشت ترین مخلوق جهان باشم .
تا اینکه دشمنم را در آیینه ببینم و به چشم هایی خیره بشم که منو بترسونه و منو مجبور به کارایی که نمی خوام بکنه

بیا تا جرات داشته باشیم ، در این فرصت یکباره ی زندگی
 بی هیچ هراسی در راهی که فکر می کنیم درسته قدم برداریم.
چون چیزی برای از دست دادن نداریم 53258zu2qvp1d9v نگران نباش
با همه ی نقصان ها خودمون را دوست بداریم ، رشد کنیم و امید بیافرینیم.

بسان رود که در نشیب دره سر به سنگ میزند رونده باش
امید هیچ معجزی ز مرده نیست
زنده باش! 

مهم نیست یک ثانیه است ، یک ساعت ، یک روز یا یک ساله که تصمیم گرفتی در این راه فوق العاده قدم برداری
مهم شور و شوق پاک بودن و خوب بودنه که در دلتونه
کوچک بودن و راه رفتن
بهتر از نبودن یا در مسیر اشتباه بودن است
اگه کوچکترین نهال جهان هستی ام که باشی ،
زیبایی !
 از خودت مراقبت کن که به روزی یه درخت تنومند می شی
نمی دونم کی ولی سعی کن نشکنی دوست من
هر چند بارم که زمین خوردی نذار شعله ی زیبایی توی قلبت خاموش بشه
که با نور میشه به جنگ تمام سیاهی ها رفت
در هر جایی هر چقدرم کوچک بودید
 در ابتدای راه ، در میانه ی راه خجالت نکشید
چون افتخار باید کرد به همچین انسانی که به راه درست می رود

امیدوارم آدم بهتری بشم
اونروزی که دل آدما را شاد کنم
اونروزی که تونستم خوبی کنم و زیباتر باشم
جهان را به اندازه ی خودم زیبا می کنم
هر چند بی نهایت کوچک است ولی بزرگترین هدیه ی من به این دنیا است

تا میتونید امید داشته باشید 
پر از فکر خوب باشید
برای بهتر شدن حال خودتون و دیگران
در پناه زیباترین و مهربانترین وجود هستی
بخشنده باشید
و پر از نقص باشید ولی زیبا

این یاداشت را اختصاصی برای یکی از دوستان عزیز نوشتم که متوجه شدم یکمم حالشون خوب نیست.
نمی دونم بخونه یا نخونه
ولی امیدوارم تهش یه لبخندی بزنه ، یه کم حالش بهتر بشه
یه کم امیدش بیشتر و یه کم دنیاش زیباتر! 

دوستای عزیز مراقب خودتون باشید
و چه روز زیبایی
روز مبعث
امیدوارم هر کدوممون یه پیام آوری از زیبایی و خوبی باشیم
و رشد کنیم
 و به معراج بریم برای رسیدن به خوبی

هنوز دیر نیست
هنوز صبرِ من، به قامتِ بلندِ آرزوست
عزیزِ همزبان
تو در کدام کهکشان نشسته‌ای؟
نذر کرده ام    یک روزی که خوشحال تر بودم    بیایم و بنویسم که   زندگی را باید با لذت خورد

که ضربه های روی سر را باید آرام بوسید   و بعد لبخند زد و دوباره با شوق راه افتاد

یک روزی که خوشحال تر بودم  می آیم و می نویسم که     این نیز بگذرد

مثل همیشه که همه چیز گذشته است و   آب از آسیاب و طبل طوفان از نوا افتاده است

یک روزی که خوشحال تر بودم   یک نقاشی از پاییز میگذارم ,

که یادم بیاید زمستان تنها فصل زندگی نیست   زندگی پاییز هم می شود , رنگارنگ , از همه رنگ ,

یک روزی که خوشحال تر بودم   نذرم را ادا می کنم

تا روزهایی مثل حالا   که خستگی و ناتوانی لای دست و پایم پیچیده است

بخوانمشان     و یادم بیاید که

هیچ بهار و پاییزی بی زمستان مزه نمی دهد

و                                                           هیچ آسیاب آرامی بی طوفان

منگر به هر گدایی که تو خاص از آن مایی   مفروش خویش ارزان که تو بس گرانبهایی

Khansariha (89)
سلام 

مهمترین چیزی که باعث شد به پاکی 30 روزه برسم این بود که فهمیدم هیچ منفعتی در انجام خودارضایی وجود ندارد ...
در ضمن فقط یک لحظه است .

عزت نفس خیلی مهمه ...
اگر روی عزت نفستون کار کنید خودتون رو خیلی باارزش تر از لذات حرام میدونید ...

و البته اهدافتون برای پاکی خیلی مهمه ...

نوشتن بعد از شکست و نگهداشتن نوشته ها هم خیلی میتونه مفید باشه ...

همچنین استفاده از اهرم رنج و لذت 

توی روزهای اول باید گذشته رو فراموش کنیم ...
حتی  یادمه یک بار بعد از شکست برای خودم جشن گرفتم ...
به خاطر این که قرار بود زندگی پاک رو آغاز کنم ...
و خودمون رو عمیقا جدا از گذشته ببینیم ...
جمله ای که من با خودم تکرار میکردم این بود 
" من دختری از جنس آینده ام "

خودمون رو سرزنش نکنیم و عمیقا خودمون رو دوست داشته باشیم  Khansariha (96)

خرید هدیه برای خودمون رو فراموش نکنیم ...
و تو جشن های کانون عمیقا شاد باشیم ...

استفاده از جملات تاکیدی هم که عالیه ...
مثلا :
امروزم سرشار از عطر خداوند هست 
من در سایه ی لطف و امنیت خدا هستم .
و ....
منم شاید بتونم در حد خودم ی کمک کرده باشم... من فک میکنم تنها کسی بودم توی  جمع که اصلا برام اهمیت خاصی نداشت و نداره هنوزم اونقدر خ.ا ... من ۱۵ شعبان گفتم یا مهدی برای تولدت من میتونم ی کادو در حد خودم بدم... من این کارو ترک میکنم .. شاید خوشحال بشی [تصویر:  1.gif] بعد الان وقتی حتی میخوام ی سرچ بد هم بکنم یا هر چیز دیگه ای فقط میاد توی ذهنم میخوای کادتو پس بگیری ؟؟ این خودش کاری میکنه ک اصلا طرفش هم نرم ، و اینکه الان با سرچ هایی ک بد هم نباشن یا من قصد بدی نداشته باشم و چیز بدی خودش بیاره اصلا تحریک نمیشم.. انگار اون شادی دو ماه پیش مرده ، خدا شاهده اصلا باورش برای خودمم سخته ... فکر میکنم ممکنه ی معجزه باشه ... اصلا انگار چیزی ب اسم میل ب خ.ا یا هر چیز دیگه ای توی من وجود نداره ... جوری ک دیگه مثل قبل نمی شمارم ک الان چند روز شد ... چون دیگه اصلا بهش فکر هم نمیکنم .... برای همین نیازی نمی دیدم ک بیام اینجا :( و الان اومدم چون حوصلم سر رفته بود  [تصویر:  khansariha%20(13).gif]

به چهل روزگی رسیدم   4chsmu1 .... راستش نه ظاهرم تغییری کرد ، نه خوش اخلاق تر و با تحمل تر شدم ، نه حافظم بهتر شد !!! Khansariha (13) در کل هیچ اتفاق خاصی نیوفتاد ، اصلا هم دلم نخواست برم سراغش یعنی نه تلاش خاصی کردم نه نتیجه خاصی دیدم و الان در آستانه پنجاه روزگی ام !!! Muscular
.
.
.
به نام خدا

[تصویر:  Untitled.jpg]

خب امروز می خواهم موردی دیگر از اسرار را فاش کنم.
نمودار زیر را نگاه کنید. این نمودار مسیر ترک خودارضایی من هست که البته مال امروز نیست مال چند روز پیش هست. خط آبی، وضعیت فعلی هست که ان شاالله شبیه خط سبز شود (یعنی بدون لغزش) بگذارید این نمودار را توضیح دهم. به ترتیب از زمان شروع جدی برای ترک تعداد روز هایی را که بعد از هر توبه، پاک بودم را در ستون عمودی علامت زدم. ستون افقی هم تعداد توبه هاست. یعنی دوره های ترک. مثلا از 1 تا 2، زمانی هست که در دوره 1 این عمل انجام شد و توبه شد تا زمانی که دوباره این عمل شروع شد و توبه آن انجام شد.
البته این توبه ها بسیار به توبه واقعی نزدیک هست. چرا که پشیمانی شدید را به همراه داشت.

خب چند تا نکته در این نمودار هست. در توبه 4 تا توبه 6 و 7، یک افت شدید نمودار داریم. در این زمان، دقیقا یادم هست نا امید بودم از اینکه دیگه بتونم پاک بشم و کلا از خودم عصبانی بودم و ناامید. اما خب دوباره خداوند دست مرا گرفت. راز جلوگیری از چنین حالتی نماز اول وقت هست.
نمودار قرمز، یک مسیر فرضی هست برای کسانی که دیگر کاملا ناامید می شوند و از رحمت خداوند دور می شوند و به خداوند دیگر امیدی ندارند و سقوط می کنند و به نابودی می رسند و جهنم را برای خود می خرند.
نمودار سبزبرای کسانیست که یهو متحول می شن و دیگه هیچ گاه دست به این عمل نمی زنند. و نمودار به صورت صعودی تا بی نهایت می ره.
اما بسیار اندک هستند کسانی که نمودار سبزباشن. به طور معمول، مسیر ترک که همراه با توبه باشد و خداشناسی و تقویت ایمان و اراده و انگیزه و رفع رذیلت های اخلاقی و انجام کار نیک، برای اکثر انسان ها، نمودار آبی رنگ جواب میده. در این منحنی آبی(که در ابتدا هر سه منحنی روی هم بودند ولی سه راه متفاوت ایجاد شد)، لغزش در مسیر ترک امکان پذیر هست اما سریع باید توبه کرد. چون نمودار صعودی هست نشان دهنده این هست که بله در مسیر ترک هستید و جای هیچ نگرانی نیست و این میشه تلاش و کوشش برای پاکی و خداوند خیلی این افراد را دوست دارد.
افردای که نمودارشان قرمز هست، به شدت مورد نفرین خداوند هستند تا زمانی که باز توبه کنند. زیرا این افراد بدترین گناه ممکن را انجام دادند یعنی نا امیدی از رحمت خدا و ناامیدی از مسیر رستگاری. این افراد به جهنم سقوط می کنند اما در این دنیا، هنوز فرصت هست. پس اگر جزو این افراد هستید، سریع به خود آیید.

افرادی که نمودارشان سبز هست، این افراد بسیار اندک هستند و شاید چیزی ببینند که یک باره متحول بشن. مثل کسانی که تجربه نزدیک به مرگ داشتند و آن دنیا رفتند و برگشتند یا امثالهم. این افراد، شاید مثل شهدا ارزش داشته باشند.

نکته خیلی مهم این نمودار ها چیست؟ بعد از هر توبه، باید سعی کنیم نمودار سبز باشیم بنابراین اگر دیگر تحمل نداشتیم در برابر شهوت مقاومت کنیم و شهوت ایمان ما را نشانه رفته بود و لغزشی کردیم، عیبی ندارد نمودار آبی باشیم و هنوز از رحمت خدا دور نشدیم. بلکه خدا هم نمودار سبز و هم نمودار آبی را دوست دارد. چون این افراد ایمان دارند، توبه می کنند و خداوند میپذیرد و می بخشد. اما کسانی که قرمز می شوند، وای بر آن ها.
سلاااام 49-2
خب من برای اولین بار هست که به سی روز پاکی رسیدم و خب خیلی حالم خوبه و خوشحالم 53258zu2qvp1d9v
چیزایی که باعث شد موفق بشم 317
اول» من تو ماه رمضون شروع کردم و جو معنوی اون ماه قشنگ و البته شب های قدر که برای من بهتر از هر سال دیگه ای بود باعث شد پاک بمونم Khansariha (69)
دوم» بعد از تموم شدن ماه رمضون برای خودم برنامه معنوی ریختم که از خدا دور نشم 53258zu2qvp1d9v
مثلا اینکه صبح دعای عهد بخونم یا شب دعای فرج و زیارت عاشورا..روضه و مداحی گوش بدم شبا..
تفسیر قرآن بخونم و دعای ندبه روز جمعه
و البته حرف زدن  با خدا 49-2
سوم» فصل امتحانات بود و تمام وقتم پر بود 65
و در آخر» وقتی که ذهنم میرفت جایی که نباید و شیطون رو مخم راه میرفت فقط نماز میخوندم و با گریه از خود خدا میخواستم که مراقب پاکیم باشه Hanghead
تا ذهنم از اون موضوع منحرف نمیشد از پای سجاده بلند نمیشدم 4chsmu1

مسیر پاکی من خیلیییی فراز و فرود داشت تا به اینجا رسیدم..از یک روز شروع کردم تا شد یک هفته ،بعد دو هفته
بعد از چند ماه شد بیست و الان سی روز Hanghead
که البته همه اینا لطف خداست وگرنه من اونقدرا اراده ندارم 65
خدا کلی آدم خوب،کتاب،سخنرانی و جایی مثل کمپ و کانون رو سر راهم قرار داد تا بتونم پاک بشم و کلی دوستای خوب پیدا کردم 53258zu2qvp1d9v
اولین کسی که سر راهم قرار داد داداش رضا بود من از دوره اون استفاده کردم و تصمیم برای ترک گرفتم..همیشه مدیونشم Hanghead

یه نکته ای که میخواستم بهتون بگم اینه که وقتی تو ترک موفق شدم که تصمیم قاطع گرفتم و گفتم دیگه بسهههه Swear1
وگرنه زمانی که زیاد جدی نبودم لغزش زیاد داشتم Shy

امیدوارم حرفام براتون مفید بوده باشه  303
با آرزوی موفقیت و پاکی برای همه دوستان 2uge4p4
خیلی ساده ای اگه فکر میکنی خدا یه سختیی که بهت میده توانشو بهت نمیده 53258zu2qvp1d9v..

{♡یوقتایی خودتو مرور کن!!
نکنه زوم کنی رو غمای دلتو،
بارون ِ عشق ِ خدا رو به فراموشی بسپری.؟!
مرور کن خودتو...⚘}♡ 53 

یاد همان جمله افتادم که خوانده بودم:

چه دلیلی بالاتر از لبخند مهدی فاطمه(عج) برای ترک گناهی که دلش را میلرزاند 53258zu2qvp1d9v

نوع دیگر بین جهان دیگر شود...این زمین و آسمان دیگر شود 49-2

خدای یک تریلیون ستاره اسمم رو میدونه و تقدیری فقط برای من داره که روزی ازش سر در میارم(:
سلام و خداقوت به همه رزمنده ها
چون در حال جهادیم، گفتیم رزمنده؛ جهاد با نفس، جهاد اکبر

چون ازم دعوت شد، اومدم بنویسم؛ و الا خیلی کوچکتر هستم از غیرت شما، که چیزی براتون بنویسم و توصیه ای کنم

من از همون اوایل بلوغ تا حدود دو سال گرفتار بودم و بیشتر واقعی که حمام میرفتم خ.ا میکردم. بیشتر از سر ناآگاهی بود تا اینکه سال اول دبیرستان یه معلم خیلی خوب دینی داشتیم و دوز معنوی م رفت بالا. تو نمازها گریه میکردم و تونستم رها بشم

خیلی سالها پاک بودم. بدون اینکه وسوسه زیادی باشه و غرق در پاکی بودم. تا اینکه گرفتار فیلم شدم و دیگه از دست رفتم.
بچه ها هر کاری میکنید مراقب باشید گرفتار فیلم نشید؛ چون به راحتی از ذهن پاک نمیشه و گاه و بی گاه میاد سراغتون؛ بدون هیچ عامل خارجی.

خیلی دوست داشتم پاک بشم مثل قبل، اما هر بار با یه تصمیم احساسی پیش میومدم ولی دووم نمی آوردم. تا اینکه توی ماه رمضون سر یه سرچ جنسی، کانون رو پیدا کردم. خیلی خوشحال شدم از دیدن این همه جوون در حال جهاد و با غیرت. به خودم بالیدم که میتونم تو این جمع باشم. یکی دو روز قسمتهای مختلف رو چک کردم تا اینکه عزمم رو جزم کردم و عضو کانون شدم

خب بعد این قصه، این موارد رو لیستی مینویسم که خوندنش راحت تر باشه:

- معنویت ماه رمضوون فوق العاده بود. شب بیداری و قرآن و دعا خوندن عالی بود. بعد ماه رمضون درسته شاید قرآن کمتر ثواب داره خوندنش و ... اما به همون برنامه دعا و قرآن و ... ادامه دادم.

- نمازها رو غالبا اول وقت میخونم. حتی دو تیکه بهتره. مثلا نماز عصر رو حدود 5 بعد از ظهر میخونم. اینجوری چون روزها بلنده، وسطش یه دوپینگ دیگه میشه.

- قرآن عالی ه؛ دلتون رو بدید به دستش تا شفا بگیرید. اوایل، خیلی گیر تفسیر و ... نباشید. تا میتونید قرآن بخونید

- از مواردی که زمینه ساز خ.ا هست بپرهیزید؛ هرکس خودش رو بیشتر میشناسه. تنهایی، لباس تنگ، فیلم و ...
به جای فیلم و وبگردی بیخودی برای خودتون جایگزین بذارید. مثلا من کانون میام بیشتر و مطالب بچه ها رو میخونم. ماشاالله مطالب هم که متنوع هست.

- خودتون رو کنکاش کنید که چه وقتهایی بیشتر میرید سمتش؛ مثل یه دکتر ببینید که شما مشکل تون چیه: افسردگی، عصبانیت، بی انگیزگی و ...
برای این مشکلات راه حل اساسی پیدا کنید. اگر نیازه با بقیه یا مشاور صحبت کنید؛ شاید راجع به خ.ا نتونید به راحتی صحبت کنید. اما راجع به اینها میتونید خب

- گامهای ترک رو بخونید و پیاده کنید. مطالب احساسی خوبه ولی فقط در حد یه تلنگر. شما نیاز به دلایل محکمی دارید که در مواقع حساس جلوی خودتون وایستید. به مشکلات بعد از خ.ا فک کنید و اینکه چرا برای چند لحظه خوشی خودتون رو گرفتار کنید. دلایل تون رو بنویسید و مرور کنید.

- قدر خودتون رو بدونید! شما خیلی ارزش دارید که دارید با خودتون میجنگید و خدا به شما کمک میکنه حتما
بدونید که وایستادن و جنگیدن بهتره از فرار کردن و تسلیم شدن

این نکته رو دوست دارم دوباره بگم:

شاید شما خیلی مذهبی نیستید (تاج سرید به هر حال) و این کار خیلی تو کت تون نره؛ ولی تو رو خدا یه بار امتحان کنید، اگر بی فایده بود که هیچی 

یه شب غسل کنید و ساعت رو بذارید رو زنگ برا ساعت 4؛
بلند بشید و وضو بگیرید و قرآن رو باز کنید؛ از هر جا که اومد چند صفحه بخونید با معنی ش
مهم نیست چند روزه ای
تا موقعی که تلاش میکنی یعنی زنده ای
داری دست و پا میزنی و هنوز غرق نشدی و این یعنی امید

دنبال راه موفقیتی؟! موفقیت همین دست و پا زدن ه
سلام بنده با ۲۴ روز پاکی مینویسم:
یک سال و ۸ ماه برای پاکی تلاش کردم و مطمئنم ایندفعه پاکیم ابدیه
خیلی راهکارارم خوبه لطفا بخونینیشون 317 Khansariha (84)

اصلی ترین راهکار من! 25
مشکلی ک داشتم این بود ک اصا سر نماز حواسم نبود زوووووووری میخوندم و فقط برای رفع تکلیف( بماند ک چقدررررررررررر طول کشید تا من بیام سمت نماز و تصمیم بگیرم بخونمش و الا اگر برای پاکیم نبود هیچ وقت سراغ نماز نیومده بودم ... 809197ps94ijjhwg )
نمازامو اومدم دو بخش کردم
یعنی وقتی اذانو میگن سعی میکنم حتمااا اول وقت بخونم. اگر نماز ظهره میرم میخونمش
ولی عصرو نمی خونم. میزارم توی وقت فضیلتش میخونم
اگه اذان مغربه ، نماز مغربو میخونم ولی عشا رو نه. میزارم زمان بگذره بعد توی وقت فضیلتش میخونم.
اینجوری هم حواسم بیشتر هست، هم در طول روز تعداد دفعات بیشتری به یاد خدا بودم، هم ثوابم بیشتره!
خلاصه ک حتما امتحانش کنین امیدوارم تونسته باشم کمکی بهتون بکنم. وقت فضیلت نماز ها هم اینجاس:

https://hawzah.net/fa/goharenab/View/99/...B%8C%D9%87
درضمن تقویم شمیم یاس یا باد صبا رو نصب کنید و وقتی اذان میگه با شتاب برین سمت خدا!
Khansariha (2)

شبا قبل از خواب دست بزارید روی سینه تون تا وقتی خوابتون ببره بگید
《 یا ممیت》
303
موقع نماز حضور قلب داشته باشید به معنی فارسیش توجه کنید( توی نت سرچ کنید هست هرچند با عربی کلاس هفتم هشتم نهم دیگه کامل میشه خودمون بفهمیم Gigglesmile )
بعد ک نماز تموم شد فرار نکنید! 12
بشینید سه تا صلوات بفرستید
و بعدشم سرتونو بزارید روی مهر و بگین الحمدلله
مهر رو ببوسید و مجدد بگید الحمدلله
سه مرتبه اینکارو تکرار کنید 128fs318181

دیگه اینکه... اگه گردنبند الله داشته باشید
دستبندی چیزی
یا هرچیزی ک باعث شه یکم خودتونو جمع و جور کنید خوبه

من خودم یه انگشتر شکل تاج دارم همیشه توی دستمه
میخوام یادم باشه من پرنسس خودمم Khansariha (7) و حاضر نیستم با این دستام گناه کنم  2uge4p4

تایم خوابتونو تنظیم کنید شبا زود بخوابید صبح زود بیدار شید کلی از افسردگی جلوگیری میکنه daghighan

حواستون باشه گرمی نخورید
عسل گردو خرما فست فود Khansariha (36)ممنوع!

کنترل فکر هم ک دیگه چیزی ازش نمیگم خب هممون میدونیم چقدر مهمه! اصا پرش فکر رو یاد بگیرید ۵۰ درصد راهو رفتید
به محض کوچکترین فکر منفی یا ج ن س ی خفه ش کنید!
حواستونو پرت کنید Swear1
خیلی خیلی مهمه ولی خب من دیگه چیزی درموردش نمیگم همه میدونیم Muscular

خیلی خیلی ببخشید ولی مدام مثانه تونو خالی کنید اجازه ندید پر بمونه

تایمی ک بیشتر گناه میکنید کی هاست؟
من بعد ازظهر ها وقتی بقیه خواب بودن و من تنها و بیکار!
اون تایمو پر کنید
من حالا یا خوابم یا توی اون تایم ورزش میکنم 36

موقعی ک وسوسه میشید به جای توجه به لذت ذهنتونو سوق بدید به بدیای گناه این خیلی مهمه Khansariha (56) چون وقتی آدم وسوسه میشه همش دنبال دلیل میگرده برای شکستن توبه
دنبال دلیل بگردین برای ادامه دادن
درسته خدا همیشه بخشنده س
ولی عمرمون که داره میره چی.. اگه بمیریم چی؟ جوونیمون داره صرف چی میشه؟ 2
ذکر لا حول و لا قوه الا بالله خیلی خوبه 41

فراموش نکنید

حس بد و ناامیدی= ورود شیطان

ورود شیطان= گناه کردن

گناه= دوری از خدا و نا امیدی
و این چرخه هی تکرار میشه

کلید ترک = نماز اول وقت

سعی کنید همیشه حستونو خوب و مثبت نگه دارید
یکی دیگه از نشونه های اینکه این عمل خ ا شیطانیه اینه که ما فقط توی مواقع غصه و نا امیدی میریم سراغش به عنوان قرص مسکن وقتی شادیم حتی فکرشم نمیکنیم!

لطفا حفره هاتونو پیدا کنید برطرفشون کنید
من خودم حفره م نا امیدی بود و از وقتی یاد گرفتم خ ا راهی برای فرار از مشکلات نیست تونستم ترک کنم 25

این بخش سایت عالیه

این بخش

اینم من توی واتساپ توی یه گروه اتفاقی دیدمش و شک ندارم کار خدا بود:

*راهی برای گناه نکردن* Sham

امان نامه از گناه

امیرالمومنین علی(علیه السلام) فرمودند : هر کس نماز صبح را بر پا دارد و پس از نماز در جایش بنشیند.
و «سوره توحید» را یازده مرتبه قبل از طلوع خورشید قرائت کند آن روز مرتکب گناه نمی شود.
هر چند شیطان به سوی او طمع کند.

《ثواب الاعمال، صفحه ۳۴۱》 Khansariha (56)

اینم راهکارای کسیه که تا امروز بیشتر از ۲۰۰ روز پاک بوده:
غسل توبه برای شروع
خوندن نماز اول وقت به خصوص نماز صبح
استغفار به خصوص ذکر یونسیه درهمه ی موارد و مواقع تحریک
با وضو خوابیدن
خواندن قرآن با معنی
حذف کردن اینستاگرام
نوشتن اعمال خوب
صلوات
هر روز یکساعت ورزش کردن
موسیقی شاد گوش دادن
دوش آب سرد یا ولرم
ادار نوسانی
انجام کارهای خیر
دعا عهد صبح و دعای زیارت عاشورا عصر ها
خوندن صحیفه سجادیه هرروز صبح( مقدارش مهم نیست) برای نورانی شدن قلب و جلوگیری از قساوت قلب

[b]این پست داداش رضا عالیه عالی عالییییی!
[/b]
http://dadashreza.com/zabon-nafahm/
[b]حتما بخونینش[/b]

سایت داداش رضا خیلی عالیه اگر نمیشناسیدش حتما یه سر بهش بزنید.... کتاب محاسبه نفس داداش رضا خیلی کوتاهه ولی اگه بخونیدش مطمئنم خیلی زیاد بهتون کمک میکنه خیلی

خودتو دوست داشته باشید و با این کار مازوخیسمی به خودتون آسیب نرسونید 63

ببخشید زیاد شد

اینا تمام راهکارای من بود بعد از ۱ سال و ۸ ماه تلاش برای پاکی Khansariha (46)

[b]♡اللهم صلی علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم♡

○●حی علی صلاه●○[/b]
اگه این دوتا لینک رو وقت گذاشتی و خوندی، بعدش میتونیم مطمئن باشیم که قصد صددرصدیت ترکه.

https://www.ktark.com/Thread-%D8%AA%D8%A...#pid612256

https://www.ktark.com/Thread-%DA%AF%D8%B...#pid612283

اره طولانیه چون راه ترکم طولانیه ولی قول میدم بعد خوندنشون همون آدمی نیستی که وارد تونل شد 53 302  

https://www.ktark.com/Thread-%DA%AF%D8%B...#pid621890

https://www.ktark.com/Thread-%DA%AF%D8%B...#pid621964
درود امید وارم اوقات خوبی را بوده داشته  باشید‌.

در ابتدا از رعنا خانم که  لطف داشتن و مرا دعوت کردند تشکر می کنم. 302

تفریحات خوب و حال خوب کن  داشته باشید.

زمانی که  تفریحات خوب داشته باشید اصلا سمت چیز های کاذب نمی رید.

بگذریم  Khansariha (56) در کل حال ادم خوب می کنه چون محتوا دارد.

۲ِ_لذت به هدف رسیدن
لذتی گه در به اتمام رساندن کاری است خیلی شیرین است.
این به اتمام رساندن هدف را می توانید از قدم های کوچک  شروع کنید.. اگر در طول روز کار های  با ارزشی انجام بدهید شب ارامش خیلی خوبی به ادم دست می ده و یک شیرینی ته دل Khansariha (69)
این به من خیلی کمک کرد چون قبل خواب معمولا شکست می خوردم.
وقتی حالم خوب باشه فکرم اصلا سمت کار های کاذب  نمی رود. 49-2

ولی اول باید به علت اصلی شکست ها برسید بعد دنبال راه حل‌ باشید.
صرفا راه حل دیگران برای حل مسئله شکست. کمک کننده نیس.
چون ممکن هر کدام علت شکست متمایزی داشته باشن.

موفق باشید.
4chsmu1
بسمه تعالی

اللَّهُمَّ لَكَ الْحَمْدُ عَلَى مَا تَأْخُذُ وَ تُعْطِي، وَ عَلَى مَا تُعَافِي وَ تَبْتَلِي، حَمْداً يَكُونُ أَرْضَى الْحَمْدِ لَكَ وَ أَحَبَّ الْحَمْدِ إِلَيْكَ وَ أَفْضَلَ الْحَمْدِ عِنْدَكَ، حَمْداً يَمْلَأُ مَا خَلَقْتَ وَ يَبْلُغُ مَا أَرَدْتَ، حَمْداً لَا يُحْجَبُ عَنْكَ وَ لَا يُقْصَرُ دُونَكَ، حَمْداً لَا يَنْقَطِعُ عَدَدُهُ وَ لَا يَفْنَى مَدَدُهُ. 

اى خداوند، سپاس باد تو را، چه آن گاه كه مى ستانى و چه آن گاه كه عطا مى فرمايى. يا آن گاه كه عافيت مى بخشى يا به بلا مبتلا مى سازى. ستايشى كه پسنديده ترين ستايشهاست و محبوبترين آنها و برترين آنهاست در نزد تو. ستايشى كه سراسر عالم وجود را پر كند و به آن پايه كه خواسته اى برسد. ستايشى كه از تو پوشيده نماند و در رسيدن به آستان جلال تو كوتاه نيايد. ستايشى كه شمار آن منقطع نگردد و افزون شدنش پايان نپذيرد.

درود بر همراهان گرامی

تجربه 10 روز خوب از 3 تا 13 خرداد 1400

اکنون که به آستانه 10 روز خوب میرسم خداوند بزرگ رو بسیار ستایش می کنم که به این بنده حقیر خودش  لطف و عنایت فرمود تا بتواند به اندازه ای ناچیز سعی کند در صراط الهی قرار گیرد و گذشته خود را جبران کند. 

این 10 روز رو سعی بر این داشتم که تا حد امکان از عوامل محرک دوری کنم و ذهن خودم رو کنترل کنم و تمرکزمو بزارم روی کار خودم، شب ها زود بخوابم و صبح رو با انرژی شروع کنم. 

امید است با اتکال به خداوند متعال و استعانت از امام زمان (عج) روحی فداه از این آزمون الهی هم سربلند بیرون بیاییم و بتوانیم خوشنودی خداوند را کسب کنیم

و من اللّه توفیق...
[تصویر:  2_3.png]
 گروه سرو  Khansariha (18)    کتابخونه  Khansariha (56) 
نام کاربری های قبلی : زندگی آزاد  -  یا امیرالمومنین
بسمه تعالی

الْحَمْدُ لِلَّهِ عَلَی مَا أَنْعَمَ وَلَهُ الشُّکرُ عَلَی مَا أَلْهَمَ وَالثَّنَاءُ بِمَا قَدَّم

حمد مخصوص خداست بر نعمت‌هایی که ارزانی داشت و شکر برای اوست بر آنچه الهام فرمود و ثنا به خاطر همة آنچه عطا كرد.

درود بر همراهان گرامی

تجربه 20 روز خوب از 13 تا 23 خرداد 1400

شکر خدا 20 روز از آغاز روز های خوب گذشت... 

تو این مدت اول سعی کردم صبح زود بیدار شدن رو تمرین کنم که تونستم ساعت بیداریمو از 9 صبح بیارم 7 صبح و ساعت خوابم رو از 1 شب ببرم 11 شب که به نظرم تغییر خوبی بود و اینجوری احساس میکنم وقت بیشتری دارم برای انجام کار های مفید بیشتر مثل مطالعه و پیگیری آموزش ها. 

کلا صبح ها رو خیلی دوست دارم چون هم خونه خلوت هست و هم هوای صبح خیلی فرح بخشه و میشه متمرکز تر کار ها رو انجام داد  128fs318181

تغییر بعدی این بود که در طول این 10 روز سعی کردم هم تجربیات دوستان رو بیشتر بخونم هم روی تجربیات خودم بیشتر فکر کنم یک چیز رو خیلی دوست داشتم

همیشه ما فکر میکنیم باز هم فرصت هست و ترک رو هی میندازیم برای یک موقعیت و زمان مناسب راستشو بخواهید اون شنبه معروف هیچ وقت نمیاد اگر ما می خواهیم زندگی خودمون رو تغییر بدیم باید لحظه حال خودمون رو تغییر بدیم. 

حسرت گذشته و ترس از آینده 2 ابزار قدرتمند شیطان هست، باید خیلی مراقب بود که در دام شیطان نیوفتیم

در این 10 روز دوم سعی کردم هم عادت های مطالعه خودم رو تثبیت کنم هم عادت قرآن خوانی روزانه رو اضافه کنم که تا حدودی موفق بودم

ان شاءالله در 10 روز سوم سعی دارم ورزش رو به صورت منظم وارد برنامه خودم کنم 

با آرزوی بهترین ها برای شما عزیزان  Gol
[تصویر:  2_3.png]
 گروه سرو  Khansariha (18)    کتابخونه  Khansariha (56) 
نام کاربری های قبلی : زندگی آزاد  -  یا امیرالمومنین
سلام تا امروز 22 روزه که پاک و جشن 20 روزگیم بود 36 
واقعا تازه الان حس میکنم مقاوم تر شدم شکر خدا، چند بار حتی وسوسه میشدم برم سمتش ولی یه چیز قوی برم میگردوند و اجازه نمیداد الوده شم ،خیلی حس قشنگ و دوست داشتنی بود و هست، همه برای زندگی خوب کردنم به این حس احتیاج دارن ، انگار روز اول که عهد میبنده ادم از گناه دوری کنه، وارد مسیری میشه که ادم رو سمت مرز بین نفس و خدا میبره دقیقا انگار اون مرزو رد کردم و دارم پیش میرم تا نزدیک خودش شم  [تصویر:  khansariha%20(2).gif] واقعا شکر خدا ، واقعا عنایت خود خدا بود که باعث شد کانونو پیدا کنم [تصویر:  greenstars.gif]
53 حسبی الله 53
به نام آنکه داد بر او که نخواست 
و افزون داد بر او که خواست 
سلام عرض میکنم خدمت همه ی سروران خودم.
امیدوارم هرجا که هستید در کنار خانواده سالم و پر روزی باشید  53 302
قبل از هرچیز میخواستم از همه ی دوستانی که مرا تا این لحظه در امر ترک همراهی و راهنمایی کردند کمال تشکر را داشته باشم. Khansariha (70)
حس پاکی یه حس سبکی خاصی داره به دور از فشار های روحی و روانی وقتی آدم به همچین نقطه ای میرسه بعد از اون همه فلاکت.تازه درمسیر تازگی زندگی قرار میگیره و سبقت میگیره.اما در اینجا یک چیز دیگری هست که نباید از آن غافل شد و اون نفس عماره است که هم به وسیله انسان و هم شیطان پرورش پیدا می‌کنه.همانند تزویر که یک طرف نام خدا و طرف دیگر روی شیطان است.........
من در این مدت سی و چند روزه بالا و پایین های بسیاری داشتم .ناامید میشدم و حال خوبی نداشتم و به فکر این وضعیت جوانان هم سن خودم بودم که با این فشار های اقتصادی و سختی ها خیلی ها در مسیر خوب قرار نمیگیرند به اعتیاد رو می‌آورند و استعدادشان تباه میشود و اعتماد به نفس ندارند.و..............اینا همه دست به دست هم میده که همان جوانان روی به کارهایی همانند خود زنی.خود خوری.خودناباوری.خودا.ر.ض و در آخر خود کشی میاورند.این خیلی درد ناکه.......
در این مدت من فقط خودم را سرگرم کردم از خوابیدن گرفته.تاورزش و مطالعه و بازی و .......
بیکار نمودم.البته سر کارهم میرفتم و میرم.و شاید باورتون نشه ولی آثار خود ا.ر.ض. فقط در زمانی به من رو می‌آورد که بیکار بودم و این موبایل در دستم بود درسته موبایل یه وسیله ضروری برای موقعیت همه ی انسانهاست و باید از آن مفید استفاده کرد اما روی بدی هم داره که همه جا و همه چیز در دسترس هست و ما با فرمان فکرمان میتوانیم راه بد یا خوب را در استفاده از این وسیله رسانه جمعی پیدا کنیم................. 
یکی دیگه از چیز هایی که باعث سلامتی انسان میشه خانوادست.خانواده رکن مهمی است که مارا در رسیدن به سعادت یاری میکند در ضمن دعای پدر و مادر هم از این قاعله مستثنا نیست و همیشه یاور ماست‌................مورد بعدی توکل به خالق یکتاست و انجام تکالیف دینی است.......من تو یه تاپیک دیگه در باره اینکه چرا ما نماز میخوانیم نوشتم که ما نماز و روزه و ........برای رسیدن به بهشت و عمل آخرت و ........که در ظاهر اسم آن را میاوریم انجام نمی‌دهیم بلکه برای آن هس سبکی و رضایت بعدش انجام میدهیم پس همیشه سعی کنید آرامش داشته باشید حتی در اوج سختی ها............
خوشحالم که در این مسیرم  Khansariha (69)
از همه ی همراهان تشکر میکنم 303
انشالله که مطالب بالابرایتان مفید بوده باشه 
دم همگی تون گرم  Khansariha (96)
در پناه خدا..................................................
خود را ارزان نفروشیم 
در فروشگاه بزرگ هستی، روی قلب انسان نوشته اند
«قیمت=خدا»
سلام دوستان 303

تشکر از خانم رعنا گرامی بابت دعوتشون ehteram

تجربه یک ماه پاکی:

حدوداً یک ماه پیش و بعد از چندین بار لغزش،تونستم دوباره خودمو پیدا کنم و تلاش کنم که پاکیمو حفظ کنم.
خب راستش لغزش اخیرم به شدت حس بد و وحشتناکی بهم منتقل کرد و دیگه تحت هیچ شرایطی نمیخواستم ادامه اش بدم و پاکی رو شروع کردم. تصمیم گرفتم یه استراحت چند روزه ای به خودم بدم و تقریباً 10 روز از کانون دور بودم.
البته این استراحت همراه با مراقبت شدید بود و غیبتم از کانون برای حل کردن برخی مسائل شخصی بود ولاغیر 53258zu2qvp1d9v

اما این دور پاکی برای من خیلی بهتر و راحت تر بود.

راستش ما عادت کردیم به جنگ مداوم با وسوسه ها. اما از این حقیقت غافل شدیم که وسوسه تمامی نداره و انسان در هر شرایطی ممکنه باهاش مواجه بشه.
منم قبلاً مدام با وسوسه میجنگیدم و با این جنگیدن تونستم به 111 روز برسم. اما بعدش لغزش کردم.
خب به هر حال انسان هم تا یه حدی میتونه بجنگه؛ وقتی خسته شد میخواد چیکار کنه؟!

این شد که تصمیم گرفتم جنگ رو بذارم کنار اما از یه روش دیگه ای استفاده کنم.

تصمیم گرفتم که بیخیال وسوسه بشم و اصلاً بهش فکر نکنم!
ذهن خودمو مشغول کارای مفید و فعالیت های مثبت کنم. درس و تحصیل، کار، آینده، ورزش، برنامه های اصلاح سبک زندگی.

خیلی وقتا ما موقع وسوسه شدن تلاش میکنیم باهاش بجنگیم یا از راه استدلال و استنتاج و از راه عقلانی بهش نه بگیم. این در حالیه که از ماهیت وسوسه و طرز رخنه کردنش غافلیم. خب ما نباید فراموش کنیم که حس شهوت به مغزمون فشار میاره و متقاعدش میکنه که خ.ا بهترین راهه. حتی اگه بهترین راه نباشه بازم مغز برای فرار از فشاری که بهش وارده سعی میکنه قبولش کنه.

همه ما بارها شاهد این امر بودیم که قبل از لغزش، همه راحتی و خلاصی از بدبختی ها رو در لغزش کردن میبینیم. گاهی کار به جایی میکشه که حتی بازیگران فیلم های مستهجن رو جذابترین، زیباترین، متفاوت ترین و حتی بهترین انسان های دنیا میبینیم!!!
اما بعد از لغزش اون شخص به بدترین، پست ترین، پلیدترین و زشت ترین انسان دنیا تبدیل میشه.
خب تصویر پس از لغزش، همون تصویر واقعیه.
اما مغز چون تحت فشار قرار گرفته اونو به بهترین شکل ممکن به تصویر کشیده.
خیلی مواقع همراه با همین کلنجارهای قبل از لغزش ما میبینیم که همراه افکارمون صحنه های جنسی هم میاد که این باعث کشش بیشتر میشه.

اما

امان از حس پس از لغزش.
وقتی حس میکنی دنیا رو سرت خراب شده و دیگه نمیتونی خودتو هم تحمل کنی.

خب این وضعیت ممکنه برای هر کسی اتفاق بیفته.
اما سؤال اینجاست که چرا خودمونو در معرض این وقایع قرار بدیم؟ 7
فکر نمی‌کنید بهتره کلاً ازشون دور شیم و هر اتفاقی افتاد بهشون فکر نکنیم؟
شاید بهتر باشه هر وقت وسوسه شدید اومد به بعد از لغزش و حس منفی پس از اون فکر کنیم نه به خود خ.ا.

ببینید در کل ما چندین سد جلوی وسوسه داریم.
همشون هم مهم هستن. از محدود کردن نت گرفته تا برنامه های اورژانسی.
اما مهمترین سد، کنترل نفس خودمونه که در واقع همون کنترل نگاه و ذهن هستش. میدونم فاکتورهای زیادی داره اما این دوتا به نوعی شاه کلید گاوصندوق پاکی هستن.

نمیگم هیچ وسوسه ای وجود نداره. نه اصلاً
منم در این مدت بارها وسوسه شدم اما بیخیالش بودم و بهش فکر نکردم.
در واقع همون فرمول گیوتین کانونی ها هستش.
هر فکری اومد مثل گیوتین سرشو از تنش جدا کن.

ما عادت کردیم که با وسوسه ها پای میز مذاکره بشینیم!
در صورتی که شهوت این حرفا حالیش نیست!
وقتی مذاکره میکنیم، شهوت کم کم وجودمونو میگیره و دیگه نمیتونیم ازش خلاص شیم.

همونطور که عرض کردم، ما چندین سد در برابر وسوسه داریم. سد کنترل نت، سد برنامه های اورژانسی، سد سر زدن به کانون و کمک خواستن از دوستان. اما سد کنترل نگاه و ذهن و بیخیال شدن نسبت به وسوسه رو داریم که قبل از بقیه سد ها هستش.
ما وقتی اونو مستحکم میکنیم دیگه وسوسه به سدهای بعدی نمیرسه.
سد های بعدی برای اوقاتی هستن که وسوسه نفوذ کرده و از سد اول گذر کرده که باید مراقب باشیم؛ از دوستامون کمک بگیریم، به برنامه اورژانسمون عمل کنیم، خودمونو سرگرم یه کار دیگه کنیم که فکرش از سرمون بپره و دیگه بهش فکر نکنیم.

اما مهمترینش همین پرهیز از فکر کردن و یا در معرض وسوسه قرار گرفتنه. 128fs318181

پس شد این:

فکر نکردن به وسوسه!
چرخ گردون گر ندارد سازگاری با دلت
دست در جیبت کن و جدی نگیرش، بیخیال [تصویر:  4chsmu1.gif]
 بسم هو 

303

سلام سلام 

317

خب با توجه به دعوت خانم رعنا ، ضمن تشکر از ایشون عرض کنم ،

اولین مطلب، 
 حقیقتاً من توی شرایط به شدت بدی شروع کردم به تلاش در راه پاکی  53258zu2qvp1d9v
شاید شرایط بد که میگم فقط آقا آرمین از جزئیاتش با خبر باشه  53258zu2qvp1d9v
ولی دو چیز باعث شد که من کم نیارم و ادامه بدم ؛

`` انگیزه + اراده ``

آخرین لغزشم حدوداً 60 روز پاکی داشتم اما به دلیل محدودیت ذهنی و فکری که برای خودم درست کرده بودم ، و برهم خوردن خوابم لغزش داشتم 
درسته بعد از 60 روز هم لغزش داشتم اما باز هم نا امید نشدم و قوی تر از دفعات قبلی شروع کردم 53258zu2qvp1d9v

درکل میخوام بگم که هیچ وقت نباید نا امید شد  53258zu2qvp1d9v

نکته دیگه ای که عرض کنم خدمتتون ، جلوگیری از سریالی شدن هست ...

ببینید دوستان اگر لغزش داشتید دنیا رو روی سر خودتون خراب نکنید  53258zu2qvp1d9v

نمیگم لغزش براتون عادی باشه ، ولی بعد از لغزش سریع توبه کنید و غسل و تا آخر شب خودتون رو حتماً سرگرم  کنید و مشغول باشید ...
تاجایی که میتونید ، اجازه ندید خودتون با دستای خودتون به چرخه معیوب گناه و آلودگی برگردید...
ولی اگر خدای ناکرده برگشتید  خودتون نفرین نکنید ، خودتون رو کوچیک نکنید ...
من شاید از اول حضورم توی کانون دو یا سه بار سریالی شدم ولی زود برگشتم و توبه کردم ... و فقط در حد دو روز بوده .
پس سریع برگردید و توبه کنید و از صفر تمام اهداف و باور هاتون رو برای مقابله با گناه بنویسید و بچینید منظم و با برنامه .
و مطمئن باشید که هرچقدر پاک بودید به تجربه و توانتون برای ادامه اضافه شده و با آدم قبل از اون کلی فرق دارید  53258zu2qvp1d9v
نکته دیگه ارتباط معنوی و عبادی مثل نماز اول وقت ، حفظ و قرائت قرآن یکی از بزرگترین سرمایه های دنیوی و اخروی هستن که پاکی رو برای ما لذتبخش میکنن  53258zu2qvp1d9v

نکته بعدی ، پاکیتون رو با کیفیت پیش ببرید  53258zu2qvp1d9v

اگر از مسیر پاکی لذت نبرید و با برنامه و منظم  زندگیتون رو پیش نبرید که انتهاش مشخصه ...

یعنی اگر خواب منظمی نداشته باشیم 
اگر حضورمون توی فضای مجازی کنترل شده و با برنامه نباشه 
اگر نظم و اولویت های روزانه ما مشخص و تعیین شده نباشه 
اگر در طول روز بیکار باشیم و همین طور دست روی دست بشینیم تا پاک باشیم 
اگر از پاکی هدف مشخصی نداشته باشیم 
اگر پاکی رو یه هدف دور و دراز ببینیم  
  اگر خ.ا رو یه غول ببینیم 
اگر بترسیم از خ.ا 
اگر بترسیم از شروع پاکی 
اگر انرژی روزانمون رو از راه درست تخلیه نکنیم 
اگر خودمون رو هر روز تحقیر کنیم 
اگر برای خودمون ارزش قائل نباشیم 
اگر به پوچی و بی ارزشی خ.ا پی نبریم 

``پاکی غیر ممکنه``

برای آخرین نکته بگم 
وقتی که وسوسه و فشار شروع میشه 
فکر تون رو در آنِ واحد و در یک لحظه تغییر بدید 
اجازه ندید ذهن درگیر افکار آلوده ای که هیچ ارزشی ندارن بشن حتی یه ثانیه ...

در آخر تشکر میکنم از خانم گلبرگ که بعد از بازگشتشون این انجمن دوباره فعال شده و الان میتونم بگم یکی از ضروری ترین انجمن ها برای پاکی و تقویت باور و اراده برای ترک این انجمن هست .
خدا خیرتون بده 
و
بعضی جاها از ضمیر دوم شخص جمع استفاده کردم ، درواقع برای خودم مرور کردم و توصیه های خودم رو به سایر دوستان عرض کردم که شاید حتی ذره ای برای ادامه پاکی کمکشون باشه  302

یا علی مدد 

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان